Offïcieele Kerkelijke Mededeelingen voor de R. K. Parochiën van Amersfoort en Omstreken Hel auteursrecht van den inhoud dezer Olficieele Kerkelijke Mededeelingen wordt verze kerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Hel overnemen van alle onderstaande Olficieele Kerkelijke Mededeelingen in andere bladen, wordt uitdrukkelijk verboden krachtens art. 15. eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook het overnemen met bronvermelding ZATERDAG 26 MEI 1934 UITGAVE STICHTING DE EEMBODE, AMERSFOORT KANTOOR LANGE GRACHT 28. TEI.EI OON 314 Epistel en Evangelie. Feestdag der Allerheiligste Diecenheid. Les uit den brief van den H. Apostel Paulus aan de Romeinen; XI,33—36. O diepte der rijkdommen van Gods wijsheid en wetenschapHoe onbe grijpelijk zijn zijne oordeelen en onna speurlijk zijne wegenWie toch heeft den zin des Heeren gekend, of wie is zijn raadsman geweest? Of wie heeft Hem eerst gegeven, dat het hem zoude vergolden worden Uit Hem immers, en door Hem en in Hem is allesHem zij de eer en de heerlijkheid in eeuwig heid Amen. EVANGELIE volgens den H. Mattheus XXVII, 18-20. In dien tijd sprak Jesus tot zijne leer lingen Mij is gegeven alle macht in hemel en op aarde. Gaat dus en leert alle volken, hen doopend in den naam des Vadfers en des Zoons en desHeiligen Geestes, hen leerend onderhouden alles wat ik u bevolen heb. En ziet. Ik ben met u al de dagen tot aan de voleinding der wereld. Evangelleverklarlng. Drievuldiglieids-Zondag. „Gezegend zij God de Vader, en Gods eeniggeboren Zoon, alsmede de H. Geest want Hij heeft ons zijne barmhartig heid bewezen". (Offert.). De geheele H. Drievuldigheid één God heeft zich in ontferming over ons neergebogen. De Vader heeft ons zijn Eengeboren Zoon gegevende Zoon heeft gehoorzaam aan den Vader uit liefde tot ons de men- schelijke natuur aangenomen en over- groote smarten geledende H. Geest komt in den Naam van den Zoon tot ons met zijn licht voor onze trage hersenen en met zijn kracht voor onzen slappen wil ons aldus steunend in onze opvaart naar de heiligheid. Om de H. Drievuldigheid te danken welke dank bestaat in de lofprijzing en goedheid en onvergelijkelijke ver hevenheid der H. Drievuldigheid heeft de H. Kerk dit feest ingesteld. Alle misgebeden van dezen Zondag zijn 'n lofprijzing op de goedheid en barmhartigheid van de H. Drievuldig heid. 't Begint met de IntroitusGezegend zij de H. Drievuldigheid en de onver deelde Eenheidwij loven haar, om dat zij ons hare barmhartigheid heeft bewezen. 't Graduale luidtGezegend zijt Gij, Heer, die de afgronden doorziet en gezeten zijt op de Cherubijnen. Ge zegend zijt Gij, Heer, in het uitspansel des hemels en lofwaardig in eeuwigheid. Alleluia, Alleluia. Gezegend zijt Gij, Heer. God onzer vaderen en lofwaardig in eeuwigheid. Alleluia. De CommunioWij zegenen den God des hemels en in tegenwoordig heid van al wat leeft loven wij Hem, omdat Hij ons zijne barmhartigheid bewezen heeft. En in het Gebed smeekt de H Kerk in naam van ons allenAlmachtige, eeuwige God. die uwe dienaren in de belijdenis van het waar geloof de glorie der eeuwige Drievuldigheid hebt doen kennen en in de macht uwer Majesteit uwe Eenheid hebt leeren aanbidden wij smeeken, dat wij door de stand vastigheid in dit zelfde geloof steeds tegen allen tegenspoed mogen gesterkt worden. Door onzen Heer Jezus Chris tus, Uwen Zoon, die met U leeft en heerscht in de eenheid van den H. Geest, God, in alle eeuwen der eeuwen. En in de PostcommunioMoge het nuttigen van dit Sacrament ons strekken tot heil van lichaam en ziel. Heer, onze God alsook het belijden van de eeuwige heilige Drievuldigheid en van hare on deelbare Eenheid, door onzen Heer Jezus Christus, Uwen Zoon. die met U leeft en heerscht in de eenheid van den H. Geest God in alle eeuwen der eeuwen. In 't Evangelie staat 'n uitdrukkelijk bewijs voorde H. Drievuldigheid, |ezus zelf de Ongeschapen Waarheid zegt ons („en doopt hen) in den naam des Vaders en des Zoons en des Heiligen Geestes". Nooit zullen wij begrijpen, dat er in 't Eene Goddelijke Wezen, drie Per sonen zijn. Maar wel moeten wij 't vast gelooven, omdat God zelf 't ons openbaart. Hij immers weet 't, kan niet bedrogen worden en kan ook niet be driegen. Laten wij 't gelooven met eerbied voor Gods' Wijsheid, met 'n heilige en volmaakte onderwerping van onzen wilbovendien God smeekend Heer, vermeerder ons geloof. Wij hebben 't gezien met welk 'n heilige eerbied onze Moeder de H. Kerk 't mysterie der H. Drievuldigheid be lijdt en de onverdeelde Eenheid in 't Goddelijk Wezen. Alle gebeden van dezen Zondag zijn vol heiligen eerbied en uitbundigen dank over de barmhar tigheid der drie Goddelijke Personen, 't Epistel van vandaag (van St. Paulus), geeft ten volle nogmaals 't gevoelen van de H. Kerk weer, n.l. eerbied, dank en lofprijzing. Het luidt„O diepte van rijkdom der wijsheid en kennis Gods; hoe onbegrijpelijk zijn zijne oordeelen, en onnaspeurlijk zijne wegen. Want wie heeft Hem te voren gegeven, dat het Hem zou vergolden worden Want, uit Hem en door Hem en in Hem is allesHem zij de heerlijkheid in eeuwig heid. Zoo zij het! Gezegend zij de H. Drievuldihheid. Liturgische Kalender. Week van 27 Mei—2 Juni. Zondag 27. H. Drievuldigheid. Tijd eigen. Mis Benedicta, 2e geb. en laatste Evang. van de le Zond. na Pinksteren. Pref. H. Drievuldigheid. Maandag 28. H. Augustinus. Mis Ter- ribilis, 2e geb. overbrenging H. Franc. (25 Mei). 3e H. Augustinus. Credo. Dinsdag 29. H. Maria Magdalena de Pazzi, 2e geb. A cunctis, 3e naar keuze. Woensdag 30. H. Felix, 2e geb. van den le Zondag na Pinksteren, 3e A cunctis. Donderdag 31. H. Sacramentsdag, Tijdeigen. Mis Cibavit. Credo, Prefatie van Kerstmis. Vrijdag 1 Juni. Mis van Donderdag 2e geb. Concede. 3e geb. v. Kerk of Paur. Overal Credo, Pref v. Kerstmis. Zaterdag 2. Mis als Donderdag, 2e geb. H. Marcellinus, 3e concede. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIE O. L. VR. HEMELVAART Langegracht no. 36 PastoorDeken L. A. F. X. Fock. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG Collecte restauratie kerkgebouw. 6 uur H. Mis met generale H. Com munie voor de leden van de Aarts broederschap van de H. Familie. H. Missen om 7 uur en half 9. Half 11 Hoogmis. 3 uur Vespers. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 7 uur Meioefening en lof. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG 7 uur Meioefening en lof. DONDERDAG H. Missen om 7 en 9 uur. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof, waaronder vernieuwing der opdracht der leden van de Altaarwacht. VRIJDAG Eerste Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis. 7 uur Lof met gebed tot verbreiding der veelvuldige H. Communie. ZATERDAG 7 uur Lof met gebed tot verbreiding der veelvuldige H. Communie. 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur.

De Eembode | 1934 | | pagina 5