Allerlei Turco Sigaren. Rookeishoekje De Burgemeester is verhinderd Woensdag 13 Juni spreekuur te houden. De regeling van het verkeer op Zondag 1 Juli wanneer meer dan hon derd-duizend voorstanders van den Radio-omroep der S.D.A.P., op Blrk- hoven hun landdag komen houden, baart heel wat zorg. Er wordt een rijwiel bergplaats maakt voor meer dan 10.000 fietsen. Voorts twee spoorweghallenéén in de Birkt en één aan de Vlasakkers. Auto-parkeerterreinen worden aan gewezen in het Soesterkwartier en in de Vlasakkers. Langs de wegen zullen wachtposten voor eerste hulp bij ongelukken wor den gevestigd. M. Totaal Aantal geboorten 38 30 68 Aantal overledenen 15 18 33 Meer geb. dan overl. 23 12 35 Gevestigd 175 194 369 Vertrokken 108 141 249 Meer gev. dan vertr. 67 53 120 Totale vermeerder, 90 65 155 Bevolking op I Juni 1934 21207 22090 43297 Geslaagd te Utrecht voor het dipl. Boekh. van de Ned. Ver. tot Bev. der Handelswetenschappen onze stadge- nooten de heeren A. v. Dijk en A. v. d. Veer en Mej. C. Rouwhorst, allen opgeleid door den heer K, A. Groen- huyzen, leeraar Boekh. M. O. alhier, In de bestuursvergadering der Kon. Ned. Jachtvereeniging werd in de door het aftreden van luitenant-kolonel van Reede te vervullen vacatures, gekozen de luitenant-kolonel C. C. Pels Rycken. Daar ook de penningmeester, mr. Jos. Gilissen van St. Hubertushoeve, den wensch te kennen had gegeven, saneering der financiën thans een vol dongen feit was, zijn functie neer te leggen, werd als zoodanig benoemd de heer H. P. Timmermans te Amster dam. De maandelijksche Godsdienstoefe ning voor de R. K. Militairen der schillende wapens en rangen ir garnizoen, wordt gehouden door den heer Aalmoezenier op Donderdag en Vrijdag a.s. Donderdagmiddag half 4 de confe rentie en van 6.30 tot 8 uur gelegen heid om te biechten. Vrijdagmorgen om 7 uur de H, Mis met preek en algemeene H. Communie. In een vergadering van de St. Le- buinus vereeniging, afd. Amersfoort, op Maandag 18 Juni 'e 7 uur in Hotel „Monepole" zal de Weleerw. heer H. de Greeve spreken over: Uitheemsche strooming in onzezedelijkheidopvatting. Introductie is toegestaan. Toen de verkeersagent vanaf de Varkensmarkt een stopteeken gaf aan twee van de Langestraat komende luxe auto's bemerkte de achterrijdende be stuurder zulks te laat en botste tegen zijn voorganger aan. De een werd aan dc voorzijde de ander aan de achter zijde beschadigd. De schade werd on derling geregeld. Door Architect Hoogevest is aan besteed namens het bestuur der Ned, Herv. vereeniging voor verzorging van Zenuw- en Geesteszieken, het glas, verf en behangwerk van een in aanbouw zijnde kerk en andere gebouwen op het terrein van Zon en Schild. Er waren 15 inschrijvers, laagste F. van Slooten, Amersfoort (8876,—. In de Maandagavond gehouden bij eenkomst van leden en oud-leden van St. Cecilia onder leiding van den heer lansen is besloten het derde lustrum in Juli a.s. te vieren met het geven van een uitvoering. Ook zal medewerking worden gevraagd aan de bestaande R. K. Zang- en Muziekvereenigingen hier ter stede. Tevens zal op dien avond afscheid worden genomen van den Directeur, de heer Helmich, die na 15 jaren belangloozen arbeid om leef tijdsredenen gemeend heeft zijn functie te moeten neerleggen. De repetities vangen aan Maandag 18 Juni a.s. te kwart over 8 in St. Aechlen aan 't Zand De opkomst was zeer goed. Leden o. oud-leden die verhinderd waren deze bijeenkomst bij te wonen zijn toch welkom op de repititic-avonden. Burgerlijke Stand. 7 Juni. Geboren: Willemijnlje Aleida, d. v. F. J. Zwan en W. van Es Ger- ritje Wilhelmina, d. v. G. Koenen en en H. J. van der Veer. Ondertrouwd N. A. Lenstra en E. Smil A. Schuit en J. Ruifrok K. de Ruig en S, A. Veenendaal G. Drosten E. v. Putten C. Meerveld en A. Hooijer. Ge huwd A. J. Manse en W. M, Hazelaar j. C. van den Brink en E, ff. J, Hoendervoogt. 8 Juni. GeborenMaria Agnieta, d. v. C. J, van Dam en M. Katgert. OverledenJacoba Smeitink. oud 27 jaar, ongehuwd. 9 Juni. GeborenHendrika, d. H. Eiland en B. S. Westerweel Annie d. v. J. van Bokhorst en D. Bakker. 11 Juni. Geb.Geertruida |anne!te, d. v. C. J. Binken en J. N. Roggeveen Huig, z. v. H. Suvaal en A. M. van Toor Janna Hendrika Geertruida, d. v. van de Geest en G. van Oven I Overleden Brand Jan Bloemendal, Ter receptie kwamen onder meer ook afgevaardigden van Amersf. Man nenkoor en van de Kath. Muziekver. Wilskracht van belangstelling doen blijken. De heer Van der Linden wees er ook op dat de jubileerende zang eeniging principieel ver van de I Muziekvereniging Wilskracht, die hij vertegenwoordigde, afstaat, maar dicht bij wat hun doel betrefthet brengen van volkskunst onder de breedere lagen van het volk. Hij wenscht haar toe, dat zij dit nog langen tijd mag blijven doen. Zondagmorgen is bij hotel Birk- hoven de verkeersagent J. L. door den 48-jarigen P. M. G. uit Amsterdam aangereden. De agent werd met een lichte hersenschudding en een hoofd wonde naar zijn woning vervoerd. Bi, onderzoek bleek, dat G. geen rijbewijs had en dat bovendien zijn remmen niet deugden. Op 1. 2 en 3 Juli zal in het ge bouw der Intern. School voor Wijs begeerte aan den Doodenweg het vijfde congres voor godsdienst-onderwijs van den Ned, Protestantenbond worden ge houden onder leiding van Dr. Miedema. Burgemeester en Wethouders van Amersfoort maken bekend, dat op Dinsdag 12 juni 1934 en volgende dagen langs de huizen der ingezetenen een collecte zal worden gehouden voor het Fonds ter aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Nederlanden (fonds voor oud- militairen) en bevelen deze collecte bij de ingezetenen aan. WELKOM VREEMDELING. Gevestigd in de gem. Amersfoort. Willemina van Haselen, G.K Vermeer- straat 152 de Vries. N.H., van Lennepl. 14, leeraar Breunisje van Renselaar, N.H.. K. Berg straat 3. dienstbode G. Blokhuis, N.H., Piersonl. 16, leeraar S. de Jor.g, G.K., Soesterw. 400, hfd. cond.t. Jannetje van Drie. G.K., Hoogew. 52 H. Woltz. R.K., V. v. Goghstr. 5, op- perwachtm. Antonie Rediger. R.K., Koninginnel. 21, dienstbode. Gijsbertje Otten, N.H., Valkestraat 12, Baarn Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. v, H. Lustig en A. v. Kessel Johanna Geertruida Maria, d, v. B. L. Koeleman en G. M. Schimmel. OndertrouwdT. H. Lim- i per en H. v. d. Brink L. Bode en D. J. Versteegh J. S. Boom en C. v. Droffelaar. I Getrouwd: C. E. de i Vries en J. H. Klsk A. M. Beumer --- en C. Voskuijl. Overleden: Trijntje 79 jaar, weduwn. van C- H. Schimmel. I Jellcs, 73 jr., echtg. v. S. Boltjes. dienstbode Sandbrink, R.K., Hoogeweg 135, boerenkn. ohanna v. Dartel, R.K., Spaarnestr. 54 L van Yken, N.H., Soesterw. 12, rijw. herst. Lijntje Schippers, N.H., Soesterweg 12 C. van den Eshof, R.K., Narcisstr. 13, kellner J. Koster, N.H., Timorstraat 18, gep. K. P. M. Blokhuis, N.H.. Piersonl, 16, gep. W. Bertram, St. Radboudstr. 10, hand.r. W. Fox, G.K.. Soesterw 431, conduct. L. Duoekot, V.E., Anjerpl. 3, gep. marine Kulig, R.K., K.Wilh.m.str 40, kellner van Son, R„ Dollardstr. 34. conduct. CorneliaBoerssen R.K,,Aldegondestr,94 A. Brinke, Pascalstr. 24, vertegenw. A. Visser, R.K., Langestr. 133b, bakker C. Glnkel. N.H.. Eemstr. 9, ijsventer Lucia Berkum, Fr. v. Blankenh.str. 4, huishoudster Evertje Lam, N.H.. Aldegondestraat 21 W. Gorgel, N.H., Kamp 32. mach.bankw, Anna Hoogterp, St. v. d. Hagenl. 8, verpl. Maria Schut, R.KWeverssingel 44, onderw Doesburg, N.H Woest.weg 135 A. Vrielink, N.H., Asterstr. 35, Rang.NS. Woudenberg, N.H., St. Jorisstr, 16, caféh. van Essen, N.H., Hoogeweg 230, los werkman G. Snijders, N.H., Anjerstr. 15, leerl.m. Else Werths, E.L., Schimmelp.k. 18b Limonard, R.K., 3e lnf.kaz.str. 1 la, wachtmeester T. Geurtsen, P. Pijpersstr. 7, sig.m. Willemina Doornhein, N.H., Rubens- straat 37 W. van Zoeren, N.H., Torenslraat 13, chauffeur. Uit den Omtrek Achteveld De bewoners werden verschrikt door een paar landbouwerszoons, die blijk baar te veel aan Bacchus hadden ge offerd. Een politieagent wilde de beide onruststokers opsluiten. Dc belde vrien den, V. M. uit Zwartebroek en J. R, uit Stoutenburg, konden den weg naar Bartieveld echter niet te voet afleggen, weshalve een auto werd gereciuireerd. Na deze gratis autotocht kregen zij ook nog gratis onderdak in het ge meentehuis. Berneveld Alhier is de Luchtbeschermingsdienst in actie getreden. Proeven werden ge nomen met het alarmeeringssysteem, waarvoor de sirene der brandweer dienst deed, terwijl verder het dorp in diepe duisternis werd gehuld. De straatlantaarns werden gedoofd en de inwoners zorgden dat uit hun huizen geen lichtstraaltje naar buiten kon door dringen. Eemnes Onder de jonge varkens komt een ziekte voor. De jonge biggen bij ver schillende varkenshouders waren ge zond tot na enkele dagen dat zij van oormerken waren voorzien. De sterf gevallen zijn reeds bij verschillende eigenaren voorkomen. Bij een varkens houder hingen aan een deur acht afge sneden ooren van acht gestorven var kens in dc zon te drogen, daar of de varkensmerken worden gerestitueerd, óf de eigenaars daarvoor andere biggen gemerkt kunnen krijgen. Men beweert dat de overgebrachte ziekte hoogstwaarschijnlijk de varkens pest is. Bij Kon, besluit zijn benoemd tot voorzitter van het waterschap Eemnes, J. Looxma van Weldereu, Baron Rengers te Amersfoort, tot heemraad van het waterschap Eemnes J. Prinsen te Eemnes, uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij 70 jaar zal zijn geworden; tot heemraad van het waterschap Eemnes R. A. v. 't Klooster te Eemnes en B. v. Donkelaar te Eemnes Hoevelaken Er is een autobus van den dienst Amersfoort—Apeldoorn in een sloot gereden. De autobus werd beschadigd doch de bestuurder en de passagiers kwamen met den schrik vrij. Hoogland Burgerlijke stand. Gehuwd: J. P. v. de Wolfshaar v. d. Hoven B. H. Wieseman en A. J. Schoonderbeek. Lcusden Burgerlijke stand. Geboren Jan, z. van A. Beek en C. Reemst. Hendrikus Arnoldus, z. van T. A. Schimmel en J. Tolboom. Johanna Everarda, d. van A. v. d. Berg en H. v. d. Heiden. |acobus Dirk, z. van J. Hofland en D. Vermeulen. Onderbouwd: M. L. Kleijn en H. Wieringen. GehuwdJ. W, Drost en J. v. d. Heuvel. Nllkerk Op de markt: 300.000 eieren 2.60; eendeneieren f2.30-2.50 biggen f7—11; 8 varkens f40—05. 64 runderen, (kalfkoeien f145—165, kalfv aarzen f50—130. Vet vee le kw. f 0.18-0.24, 2e kw. f 0.14-0.18. Vette koeien f 145—180; 37 nuchtere kal veren, mestkalveren (8—12, slacht- kalveren f 1—4. Handel in vet vee stug, melkvee en biggen traag. Soesterberg Op den Rijksstraatweg voor „Ons Belang" werd een groentenkar aange reden door een auto. De groenteman viel en kwam met een smak onder ijn wagen terecht, waar hij erg wond aan 't hoofd, bewusteloos bleef liggen, Op advies van een tweetal dokters, die passeerden en de eerste' hulp verleenden, werd het slachtoffer naar „de Lichtenberg" overgebracht,: alwaar een lichte hersenschudding ge constateerd werd. Stoutenburg Burgerlijke stand. Geboren Marlinus Cornells, z. van H. Schouten en H. C. v. Valkengoed. GehuwdH. C. Termaten en H. Schothorst. Binnenland R. K. Drankbestrijding. Wij herinneren aan de St Jans- Novene, die van 15 Juni tot 24 Juni gehouden wordt ter eere van den H. Joannes den Dooper, den Patroon der R, K. Drankbestrijding. Noveen-gebed voor eiken dag, Almachtige, Algoede God, die ons de liefde als hoogste wet gegeven hebt, zie genadig neder op het liefdewerk der Katholieke drankbestrijding. Zegen de pogingen, welke wij tol Uwe glorie en tol heil van den evenmensch aan wenden om het veelvuldig gebruik van bedwelmende dranken, de oorzaak van zooveel ellende en zonde, uit te roeien, en verleen goedgunstig, dat mede door ons voorbeeld de chris telijke matigheid in eere hersteld worde, door Christus onzen Heer. Amen. Onze Vader Wees gegroet. H. Joannes de Dooper, bid voor ons. Dr. Ariëns. In Enschede waar hij zijn zegenrijke priester-loopbaan begon verrees een standbeeld voor den onvergeteiijken Dr. Ariëns. In De Maasbode besloot Pater Hya cinth Hermans een artikel over dezen grooten Kath. voorman aldus: „In 1926 nam dr. Ariëns ontslag uit de herderlijke bediening, om te gaan rusten in het St. Josephklooster te Amersfoort. Maar ook hier nog kende de rustelooze geen rust. Hoezeer hij die toch noodig had, bewijze de laatste foto van dezen moe-versleten tot 'n wrak geworden mensch, die geworden was uit den aanvalligen, schoonen jon gen priester, die in 1886 uit Rome tot ons was gekomen. Hij stierf nog geen twee jaar later op een bed, dat hem niet toebehoordehij werd begraven in een monnikspij in een gegeven kist. Maar zijn graf zou heerlijk worden. Evenals zijn zalige nagedachtenis, welke nu deze week een standbeeld wordt opgericht, te Enschedé, de plaats van zijn strijden en lijden. Een standbeeld, opgericht aan den priester Ariëns door de Katholieke arbeiders van Nederland L'amour produit l'amour. Als men lief-' heeft, geeft men zich, als men zich geeft dient men, als men dient uit liefde is men gelukkig," Verzwegen. Naar wij vernemen bedraagt het totaal bedrag van de in Nederland verzwegen en thans opgegeven ver mogens over 1931 -'32 484 millioen over 1932-'33 398 millioen; over 1933- '34 351 millioen. De bedragen der verzwegen inkom sten luiden over 1931-"32 26 milloen over 1932-"33 25 millioen over 1933- '34 20 millioen. Het totaal bedrag van de hierop ingestelde navorderingen, welke, dus de schatkist direct ten goede komen bedraagt lO'/i millioen gulden. Financiën. Wil men den financieelen toestand goed doorzien, dan moet men merking nemen, dat het belastbaar inkomen over 1932-'33 reeds 104 mil lioen minder bedroeg dan in het be lastingjaar l924-'25, toen het met on geveer 12'/j pet. was gedaald ten op zichte van 1921-'22, ofschoon sedert 1924- 25 de bevolking van Nederland is toegenomen met bijna 12 pet. gelijk te staan met 1924-'25 zoi in !932-'33 het belastbaar inkomen heb ben moeten bedragen f4 212.657.000 Het bedroeg f3.657.122.000. We zijn dus bij het jaar 1924-25 ruim 555 millioen ten achter! Provinciale Staten. Voor het personeel in dienst der provincie Utrecht wordt een nieuwe loonregeling vastgesteld. De loonen zijn zoodanig, dat zij, mede in verband met he! gewijzigde pensioenverhaal, leiden tot reële bedragen, welke lager liggen, dan de reëele bedragen, welke laatstelijk genoten werden. Aldus werkt de thans voorgedragen regeling der halve over de geheele lijn als een derde, thans definitieve korting. Deze korting is nochtans niet voor alle rangen percentsgewijze gelijk. Geen feestelijke viering van Koninginnedag. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft de volgende circulaire verzonden Mij is de vraag gesteld of de ver jaardag van H.M. de Koningin dit jaar zal mogen worden gevierd op de wijze, zooals dat andere jaren gebruikelijk is geweest. Ik moge u terzake het vol gende mededeelen Het is de wensch van H. M. de Koningin, dat Hoogstderzelver geboorte dag door hen die zulks ook dit jaar wenschen, zal kunnen worden herdacht. In verband met het leed, dat het Koninklijk Huis heeft getroffen door het overlijden van H. M. de Koningin- Moeder, is het mede de wensch van de Koningin, dat het feestelijk karak ter dit jaar niet op den voorgrond treedt, Ik moge u verzoeken van dit standpunt mededeeling te doen aan de gemeentebesturen, welke de daar voor in aanmerking komende corpo raties en vereenigingen met het voren staande in kennis zouden kunnen stellen. Nieuwe tijd. Bij de Tweede Kamer is ingediend :n wetsontwerp tot invoering van den middelbaren tijd van Greenwich als wettelijke tijd in Nederland. Ter toe lichting merkt de minister op, dat de regeering meent, dat het wenschelijk is, niet het minst mei het oog op de behoefte van het luchtvaartverkeer, draadloozc uitzendingen en het inter nationaal wetenschappelijkwaarne- mingsverkeer, dat Nederland, gelijk andere landen reeds deden, zijn eigen nationale tijdregeling prijsgeeft enden wereldtijd volgens de indeeling van het aardoppervlak in 24 strooken en 15 lengtegraden, waarin de lijd telkens :n uur verschilt, aanvaardt. Katholieke Staatspartij. Verschenen is het ontwerp van het Algemeen Reglement der R.K. Staats partij, dat op 20 en 21 Juli a.s. in een Partijraadsvergadering te Breda zal worden behandeld. Het reglement bevat vijf afzonderlijke reglementen t.w. op de Afdeelingen, op de Kringen, op den Partijraad, op de Partijrechtspraak, op de Candidaatslellingen (Kiesreglcmcn- Omtrent de vier eerstgenoemde regle menten vermelden we in dit voorloo- pig bericht, dat de huidige organisatie vorm niet wezenlijk gewijzigd wordt. Het lidmaatschap wordt echter uitvoe riger geregeld, het aspirant-lidmaat- schap (18—25 jaar) wordt officieel ingevoerd, regelen voor weigering van lidmaatschap, royement, disciplinaire maatregelen, beslechting van geschillen en indiening en behandeling van klach ten worden ingevoerd. In het Kiesreglement voor de Kamer verkiezingen stelt het ontwerp enkele belangrijke wijzigingen voor. De omschreven zetels komen te ver vallen. De Verkiezingsraad geeft een personenadvies. Het plaatsvervangers- systeem wordt wederom hersteld. Ook het stemmenverzamelen over het ge heele land komt te vervallen. De kiezers voor iedere lijst maken dus uit, hoe hun lijst er uit zal zien. VITESSE Type- ea Copieerlnricbtlog KON. W1LHELMINASTR. 10 Het Adres voor Uw circulaires, convocatie' reclamebrieven, bestekken, pro gramma's. Vlug en uiterst billijk Adressenlijsten van diverse groepen Godsdienst en Kerk Vertrouwen. Wie wij ook zijn, wij hebben te leven onder en met menschen. En wordt heel ons leven onder de menschen niet gedragen door vertrouwen. Heel het verkeer, heel de maatschap pelijke samenhang wordt verstoord, zoo wij het vertrouwen van ons hart niet langer aan elkaar zouden uitwis selen. Zoozeer is heel het maatschappelijk organisme door het vertrouwen aaneen gesmolten, dat het ons zelfs niet meer opvalt, wal een wonderverschijnsel van onderling eerlijkheids- en waarachtig- heidsbetrouwen we vormen. Maatschappijvorming is iets zoo van zelf sprekends, dat we daarbij de heek- overgave over het hoofd zien. Exclusieve zelfberechting zou ons terstond in een grimmig isolement te rugvoeren en de wereld werd een E ooizee van stugge ongenaakbare ijs- ergen zonder hart, wier eenige toena dering zou bestaan in krakende bot singen. Het maatschappelijk vertrouwen onderhoudt den samenhang en voedt de levenswarmte tusschen ons men schen »nder elkaar. Hoe wonderbaar is dal toch! Want waarop is dat spontane samenbindend vertrouwen wel gebaseerd? Hebben we voldoende waarborgen? Zoo weinig, dat we een gansch wet- tencomplex, heel een systeem van be veiliging noodig hebben om niet ge dupeerd te worden. Maar kan de ijzeren vuist van het recht alles en alle verhoudingen vol doende beheerschen? Neen, juist de fijnzieligste verhoudingen, die het diep ste ons eigenlijke wezen beroeren, ze moeten ontsnappen aan de wettelijke controle en dwang. En toch blijft het gulle vertrouwen zich geven, ongecontroleerd, zonder beschermenden dwang en dat bij ons, die uit ervaring den mensch zoo goed kennen, dat we beseffen in de diepste beschaming van ons geweten, hoe weinig echt vertrouwen we verdienen, wij, die zelfs ons eigen Ik niet ver trouwen kunnen. Met weinig waarborgen geven wij den geheelen dag door ons vertrouwen, Waarom? Omdat wij voelen, dat zonder vertrouwen het leven niet mo gelijk is en wij het instinctmatig besef hebben, dat het heele maatschappelijk complex ook ons vertrouwen verdient. Bankbiljetten en credietbrievcn, spoorboekjes en wegwijzers, politie agenten die ons den weg wijzen, ma chinisten en taxi-chauffeurs die ons ver voeren, keukenmeisjes die ons voeden en onzen tafelbuur aan wien zout vragen: wij vertrouwen delings. Tel het op, becijfert het welk een som van vertrouwen wij aan lalende, dwalende, onwillige, onbekende, onver schillige, baatzuchtige menschen schen ken en berekent daarna de droeve houding, die wij tegenover God nemen. Wij kwamen van Hem en wij keeren tot Hem weer: ons leven is een reis tusschen twee eeuwigheden Gods. En die korte reis geschiedt onderZijn oog en aan Zijn hand, »Vij kunnen aan Hem niet ontvluchten en aan Hem niet ont komen; overal omvatten ons Zijn ar men wij hangen tusschen twee eeuwig heden aan Zijn Wil. Wat kunnen wij anders doen dan Hem vertrouwen? Wanneer wij niet met ons gansche hart Hem vertrouwen, waar is dan onze veiligheid en rust? Maar moet God enkel ons vertrouwen afpersen door de noodzakelijkheid van ons afhankelijk beslaat? Is Hij niet meer vertrouwen waard, dan het ver trouwen, dat wij schenken aan de lucht, die wij inademen omdat zè ons noodig is? Kan God enkel mechanisch ver trouwen afdwingen, omdat Hij de 2ijns- bron is van ons bestaan, die wij niet missen kunnen nog minder dan ons hart en onze hersenen? En toch dit ziellooze vertrouwen zonder besef, dal wel geïnspireerd lijkt door de overtuiging dat wij God wel vertrouwen moeten, omdat hel func- tionnceren van Zijn schepping meer een zaak van Hem is, dan van ons, dat fatalistische vertrouwen, waar de warmte van ons hart geheel buiten staat, is toch voor zoovelen het eenige vertrouwen, dat zij |hun God schenken, Het is een zakelijk vertrouwen uit de sleer van den handel, doortrokken met den geest van het rekenkantoor; een vertrouwen dat grenst aan wan trouwen en even koel als de blik, waarmee men het metaal monstert als echt en betrouwbaar. Neen, God vraagt een warmer ver trouwen, dat opwelt uit ons hart. God heeft ons vertrouwen verdiend door Zijn liefde. Liefde opent de harten onweerstaan baar en het is de eer zelfs van men- schenliefde, dat ze niet kwaaddenkend is en het haar dikwijls moeilijk va* de meest gerechtigde critiek te oefenen. Dc groote triomf der liefde is de verovering van liet vertrouwen, waar door de mensch zichzelf doet opgaan in den ander. Heefl Gods liefde die overwinning op onze zelfstandigheid verdiend V Wij voelen het instinctmatig, hoever Gods liefde uitgaat boven het dage- lijkseh bevattingsvermogen. Als bij onderlinge overeenkomst zwijgen wij over niets dieper dan over de wonderen en werken en gangen en verrassingen van Gods liefde in en builen ons. En toch, liet is geen mystiek, enkel voor sublieme ingewijden, neen liet raakt ons allen zoo dicht van nabij, het voltrekt zich op zijn wijze in ieders binnenste, het is onder al de verstrooi ing van het onheilige leven, toch het eenige groote ware levensbelang van ieder van ons. dat ieder «ogenblik kostbaar maakt: God heeft ons lief en werkt Zijn genade uit in onze ziel. Naar men mededeelt, zullen Mgr. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, en Mgr. Lemmens, Bisschop van Roer mond, aan het Internationaal Eucha ristisch Congres in Buenos Aires in Zuid-Amcrika deelnemen. De auto van H. sloeg, door' het springen van een band. op den rijks weg bij Echt over den kop, De zeven inzittenden werden slechts licht ge wond, met uitzondering van het 2oontje van H. Dit moest met zware verwon dingen naar hel hospitaal te Roermond worden vervoerd, waar liet is overleden- Tijdens dc middagvoorstelling vu hel circus llenny Hagenbeek op A kermis le Heerlen heelt een ijsbeer een der temmers aangevallen. De man is deerlijk gewond naar het ziekenhuis vervoerd. Te Groningen raakte de politie slaags met een paar dronken mannen, die zich verzetten tegen hun arrestatie. Er wer den flinke klappen uitgedeeld. Een der mannen kreeg een ernstige hoofdwonde, terwijl een ander een enkel brak. Heemstede heeft een ernstige aanrijding plaats gehad. Uit de richting Den Haag naderde n motorfietsrijder, zekere II, J. B., wonende te Laren (bij Lochein). Op de duo van den motor was de militair S. gezeten. Door onbekende oorzaak vloog de motor in snelle vaart tegen een auto. Zoowel de motorrijder als de duo- passagier werden gedood. Een regel van het groot publiek. Schrijf boeken over 'l recht, oralies lover waarheid, a over trouw aan 't eens ge- Igevcn woord. Maar, als ge een man ontmoet, die groot Iwerd in de wereld, Door waarheid, trouw en recht le Iwerpen over boord, i die deugden dan niet meer, Maar buig dan voor 't succes u néér Hoogcr op. Elkeen wil hoogcr op, hier, in het nniut, I't'trdsche leven, Gelijk ge in duizend blijken ziel Maar hoogcr op dan 'I aardsche leven, Neen I dat zoo niet. de nieuwe kwallteits Sigaar 3-5-6-8-10 cent alleenmkoopVö0r he' Soeslefl<w;l,|lef O. Soeslerweg 27 - Telel. O 55 G.J.A Verweij

De Eembode | 1934 | | pagina 2