Likdoorns, Eellpitton 1 P. v. d. Burg Boëedigd Makelaar WILLEMGH8ENHUIZEN J.A. KASPERS A.C. Beijer Taxi Verfwaren 6 ct. per KM. Garage Nic. Boveè en M. Het Porseleinhuis Glas, Porselein en Aardewerk Een fraaie kop en schotel cadeau Te huur aangeboden: Or. Aliens standbeeld aanspreker en aanne mer van begrafenissen O Alle Robinson- artikelen Schoen- en Sporthandel KRAANEN Krommestr. 17 AMERSFOORT Marktbericht Kaasmarkt Amersfoort. 25 Juni. Aangevoerd 73 wa gens, bevattende 18250 Kilo. Prijs 115.00 tot 120.00 p. Kilo Handel matig. De cokesprijzen zijn mei ingang heden met 10 cent per H.L. verlaagd en dientengevolge geworden: 55 cent per H.L. van ongeveer 55 K.O. afgehaald de Gasfabriek alhier, voor geklopte en Centrale Verwarmingscokes. De parelcokes kost nu 65 cent per H.L. afgehaald. Bezorgloon, voor minstens 5 H.L. tegen 10 cent per H.L. Het Is dus nu tijd om cokes op te doen, ook voor Centrale Verwarming. DE DIRECTIE v. d. Gasfabrie net Meisje flinke Dienstbode R. K., boven de 20 jaar, v ZANDBERGEN te Amersfoort vraagt Pleeggezinnen Gedlpl. Vostepacialiste - Pedlcurn Vermeerstraat 10, Telefoon 885 Spreekuren: Dagelijks van 2—4 uur Donderdags ook 7—9 uur. Dinsdags geen spreekuur. Beh. ook aan huis. Tarief f t.50 Tandheelkundige MUURHUIZEN 29 - AMERSFOORT TELEFOON 970 Spreekuur an 9-12 - lVi-4 Zaterdags van 3- 1 Maandags- en Vrijdagsavonds in Goud. Zilver en Diamantwerken LANGESTR!AT43 AMERSFOORT Gevestigd 1884 Telefoon 852 Aannemer van Begrafenissen NIEUWSTfAAT 19 Telefoon 1357 Prima Brillen met glazen vanaf 12. n best doublé met glazen vanaf f 4.50 A. J. J. van Nimwegen Bloemendaltche Binnenpoort 2 Amersfoort Levering van Brillen volgens voor schrift van H.H. Doktoren. Krommestraat 58a Telefoon 370 Timmerman - Metselaar Verbouwingen gratis adviezen ANT. M.M-VAN LOON LOODGIETER, OAS- EN WATERFITTER WEVERSSINOOL 11, Tel. 1745 Sanitaire- en Verwarmings- installatics, Toonkamer van Sanitaire- en Qas-artikelen Ook 6 persoonswagens BeltU even 1093 gesepareerd A 10 ct. per -f O O KJn.iSwbrhM.Mct.jl 0f 1830 Dag en nacht geopend Standplaatsen: „Monopole", Station; „d'Oranjeboom", v. Schalk, Leusderweg Langesti aat 103 AMERSFOORT fohs. Knoppers Amersfoort zal op DONDERDAG JUNI 1934 des voorm. 11 uur in het Koffiehuis .De Gouden Ploeg" te Soest publiek verkoopen IN PE GEMEENTE SOEST Een dubbel woonhuis garages en iuinen aan de Birkt- it nos. 48 en 50 resp. groot pl.m. 5.90 Aren en pl.m. 6 Aren. Resp. verhuurd aan de hceren J. van lOntfoort voor f 30.— per maand lot .J April 1935 en aan W. Hollestelle voor (30,— per maand tot 31 Maart 1935. Perc. 3. Een Woonhuis et schuurtje en tuin aan de Kerk- warsslraat no. 14 groot 1.63 Are. Mondeling verhuurd aan den heer G.J. Stuivcnberg voor f4,50 p. week. Een Woonhuis en een Winkel- en woonhuis met schuurtjes en tuinen aan de Molen- straal no. 93 en 95 resp. groot 2.40 A. "70 Aren. c. 4 mondeling verhuurd aan den heer Voskuilen voor 15,— per week; Perc. 5 verhuurd geweest als café voor 10,— per week, doch Ihans vrij var Aanvaardingen betaling voor of op 28 September 1934. B-.zich'iging Dinsdags- en Donder dagsmiddags van 2—4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore var ots. Knoppers, Ulrechlsche Poorf mersloort. Breeder bij biljetten Lanoestraat 2 Telefoon 525 Speciaalzaak In: TAFELSERVIEZEN, gedecoreerd, 24-deelig 16,9B Ruim gesorteerd in D.R.U., B.K.- en E.D.Y.-emaille. Complete keukenuitrusting, 21-deelig, vanaf112.75 Op onze toch al lage prijzen geven wij bij iederen aankoop van f 2.50 Verkoop uitsluitend A contant. Nieuwgebouwde Woonhuizen vanaf f6.50, f6.75, f7.— per week. Nog enkelé Boven- en Benedenhuizen Nadere inlichtingen in vArieerende prijzen beschikbaar j WALTMANN Co., Stationstraat 32b, Telef1230 Slijterij Massa's Schilletje. Na ontvangt van f7.50 op ons giro 187502, C. Verhaag Oldenzaal, of post wissel zenden w(j U een schitterend geslaagde toto van het Dr. Arii'ns- standbeeld te Enschedé, passepartout 30 X 40 cM. foto 18X24. J. H. tluurdeman Kamp 32 - Amersfoort Beleefd aanbevelend Retraiten in het St. Alfonsushuis te Amersfoort JULI Zaterdag 30 Juni—3 Juli. Heeren Middenstand, verg. f 10.— Dinsdag 3-6 Juli. Gehuwde vrouwen, verg. f6.50. Zaterdag 7—10 Heeren Vincentianen, verg. f 10.— Dinsdag 10—13 Geh. Dames Middenstand, verg. f 10. Zaterdag 14—17 Ongeh. Dames Middenstand, verg. f 10.— Dinsdag 17-20 Meisjes, verg. (6.50. Vrijdag 20—23 Gereserveerd. Maandag 23—26 Jonge Middenstanders, verg. f7.50. Zaterdag 28—31 K.J.V. (leden en aspiranten), verg. f6.50 AUGUSTUS Woensdag 1-4 Aug. K.J.V. (leidsters en leden), verg. f6.50. Zaterdag 4—7 Jonge Werkman, verg. f650. Donderdag 9—12 Heeren Handelsreizigers, verg. f 10.—. Zondag 12-15 Jongens (16 en 17 jaar), verg. f6.50. Zaterdag 18—21 Mannen en jongemannen, verg. f6.50. Dinsdag 21—24 Heeren Middenstand, verg. f 10.— Zaterdag 25-28 Meisjes, verg. 16.50. Dinsdag 28—31 Ongeh. Dames Middenstand, verg. 10.—. Heeft Uw truck dat stadium bereikt waarin elke kilometer meer kost dan de vorige Verslinden dure reparaties en buiten bedrijf stellen Uw winsten zoodanig, dat Uw maandelijk- -che uitgaven nu hooger zijn, dan wanneer U een nieuwen truck zoudt betalen uit Uw regelmatige inkomsten door middel van de gemakkelijke betalingsvoorwaarden van de G. M. A. U zoudt werkelijk eens moeten narekenen, wat Uw juiste kos ten zijn per ton-kilometer. Bereken eens het totaal Uwer onkosten over het eerste halfjaar van 1934, met inbegrip van benzine, oKe, onderhoud, reparatie, arbeidsloon en garagekosten. Deel dat getal door het aantal kilometers, dat Uw truck gedurende die periode gereden heeft en het getal dat U dan krijgt, weer door het aantal ton, dat U met Uw truck vervoeren kunt. U zult dan verbaasd staan over de feiten, wat U wellicht brengen zal tot een meer voordeelige wijze van vervoer. En wanneer U aan vervanging van Uw ouden truck denkt, vergeet dan niet, dat gedurende 1933 meer Chevrolet trucks werden verkocht dan bedrijfsauto's van eenig ander merk en dat deze verhouding over de eerste 3 maanden van 1934 nog gun stiger was. Dit feit is voornamelijk van helang, als men be denkt, dat vele van die wagens werden gekocht door menschen, die ook reeds tevoren een Chevrolet truck in hun bedrijf ge bruikten en dus uit ervaring weten, hoe ongelooflijk bedrijs- zuinig die Chevrolet trucks zijn. J Verzoeke mij de laatste inlichtingen te willen v strekken aangaande de Chevrolet Truck 1984. WOONPLAA-W BEDRIJF GENERAL MOTORS CONTINENTAL S. A. ANTWERPEN Ojjieieele Vertegenwoordigers i N. V. Garage en Autohandel H. NEFKENS 110 Korte Bergstraat, 28 AMERSFOORT voorradig in De 22-jarige L. S„ volontair ter gemeente-secretarie te Eygelshoven, die bezig was een revolver schoon te maken en in de meening verkeerde, dat het wapen ongeladen was, is door een schot getroffen en gedood. Te Uitgeest zijn de twee gebroe ders Doorn, resp. 26 en 28 jaar, ge arresteerd. Op een afgelegen plek had den zij in den grond een volledige geheime distilleerderij in werking. Ver moedelijk brachten zij 's nachts 't pro duct van deze distilleerderij per auto naar elders, want er is geen voorraad sterke drank ontdekt. Bij de blussching van den brand in" de veestallen van het abattoir te Chicago hebben brandweerlieden hun dorst gclescht aan een drinkplaats, waar gootwater in uitliep, bij gebrek blusschingswater. Hierdoor is een typhus-epidemie onder hen uitgebro ken één persoon is overleden en 40 zijn ernstig ziek. Tweehonderd brand weerlieden zijn in observatie genomen, uit vrees voor dysenterie. Te Thorn sloeg de bliksem in de woning van Tonnaer. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blus- schen niet viel te denken en het huis totaal afbrandde. Niels kon worden gered. Ook is de bliksem geslagen de pastorie te Montfoort. Dank zij het kranig optreden van de buren kon hier het begin van brand spoedig worden gebluscht. - De Japansche munitiefabrieken ne men uitgebreide maatregelen or voorkomen, dat haar fabrieksgeheimen aan communisten of aan buitenlandsche spionnen worden uitgeleverd. In de cartonnagefabriek van Rooines te Apeldoorn brak brand uit. De ge- heele verdieping waar de 12 machines stonden, brandde uit. tij een te Giethoorn gehouden ver- kooping werd een woonhuis met erf, dat jaarlijks met wat tuingrond werd verhuurd voor f 130, verkocht voor. f 120. Zoo ooit, dan is in dit onbe grijpelijke geval wel sprake van een koopje. Tengevolge van het inslaan den bliksem is een groote brand ont staan in liet dorpje Reetzow. Voor de brandweer ter plaatse was verschenen, stonden alle met stroo bedekte huizen reeds in lichterlaaie. Elf huizen zijn tot den grond toe afgebrand. Ook vee is in de vlammen omgekomen. Te Wassenaar is de 16-jarige win keljuffrouw C. S. uit Rotterdam, toen zij een steilen heuvel was opgereden van haar rijwiel gevallen en door de te groote inspanning overleden. Bij de te Assen gehouden T.T.- es werd de groote prijs van Europa verreden. Deze werd gewonnen' door den Belg Deumcuter op een F.N. 2e was Noir, ook een Belg, eveneens op een F.N. 3e de Nederlander v. d. Pluym op een Husqvarna, 4e P. v. Wijngaar den op Norton. De grootste gemiddelde snelheid bedroeg 135.2 K.M. De heer H. Blommaert uit Haarlem is te Brasschaet (België) met zijn torrijwiel tegen een boom gereden. De 34-jatige echtgenoote van B. werd ge dood, terwijl zijn 14-jarige dochter zeer ernstig gewond werd. Te Nispen is de 33-jarige Dans uit Essen met zijn motorrijwiel tegen een boom gereden. De motor vloog in brand. Dans kon zich niet meer bevrijden en kwam in de vlammen om. Een epidemie van blindheid, welke veroorzaakt wordt door de steek van een zwarte muskiet, heeft zich over drie Mexicaansche Staten uitgebreid In de naaste omgeving der hoofdstad zijn reeds verscheidene gevallen voor gekomen. In de nabijheid van Kirin hebben bandieten een spoorwegbrug in de lucht doen springen. Een goederen trein, waarin zich 38 man personeel bevonden, is in de diepte gestort. Tusschen Keulen en Frankfurt a. Main is een verkeersvliegtuig met 5 passagiers boven den Taunus veron gelukt. De vijf passagiers werden voor een deel licht gewond. De bestuurder werd gedood, de mecanicien licht gewond. Een groep Italiaansche smokkelaars, die bezig waren groote hoeveelheden tabak en koffie Italië binnen te smok kelen, zijn door de Italiaansche grens- warht in de bergen nabij Monte Albano betrapt. Een gevecht ontspon zich, in den loop waarvan twee smokkelaars werden gedood en twee ernstig gewond. Sinds eenigen tijd is in een pak huis te Utrecht het meubilair opge slagen van een onlangs overleden dame. Bij het nazien van de goederen ontdekte men daartusschen een granaat kartets van Belgische makelij. Hiervan is mededeeling gedaan aan de militaire autoriteiten. De veldartillerie heeft nu gezorgd, dat het gevaarlijke projectiel onschadelijk werd gemaakt.

De Eembode | 1934 | | pagina 3