Allerlei Aartsbroederschap van de H. Familie. Zondag had in de parochiekerk van O. L. Vrouw de viering plaats van het Jaar- of Tilelfeest van de Aartsbroeder schap der H. Familie. Vooral was een trlduum gehouden geleid door den Zeereerw. heer H. de Greeve. Te 6 uur woonden nagenoeg alle leden de H. Mis bij voor de overleden leden met algemeene H. Communie en om half 11 de Hoogmis voor de levende leden en weldoeners der Broederschap. Te 5 uur had de plechtige oefening plaats met feestpredikatie, vernieuwing der Opdracht en Opdracht en aanne ming van nieuwe leden. Na opening met Veni Creator betrad de Eerw. Directeur kapelaan Th. van Leeuwen den kansel om enkele mede- deelingen te doen. Z.Eerw. sprak zijn tevredenheid uit over de goede opkomst tijdens de oefeningen van hettriduum en wenschte vervolgens een tweetal zilveren jubilarissen, de dames J. van Luyn en J. Poort-Adelaar van harte geluk. De leider van het triduum hield daarna een korte feestpredikatie en spoorde aan tot volharding. Zeereerw. noemde de congreganisten idealisten, die meeleven met de kerk en in alle stilte een voorbeeld ter navolging zijn. Daarna volgde de opdracht en" aan neming van 30 nieuwe leden. Na deze oefening volgde een Plechtig Lof en processie met het Allerheiligste en werd de plechtigheid besloten met het Te Deum. Wen ïkkenden. Het Bureau voor Maatschappelijk werk verstrekt de volgende waarschuwing: Verzuimt niet alle inkomsten van Uzelf en die van Uw gezinsleden op te geven (ook uitwonende kinderen). Nalatigheid of onjuistheid van de aan gifte van inkomsten heeft tot gevolg, dat gij afgevoerd wordt als onder steunde en dat aangifte gedaan moet worden bij den Officier van Justitie. Zorgt er voor, dat gij ingeschreven zijt bij de Arbeidsbeurs en dat gij op tijd Uw inschrijving laat hernieuwen. Voor elke dag dat gij niet zijt inge schreven. wordt 3 van Uw dagloon ingehouden. Weigert geen arbeid te verrichten alvorens overleg gepleegd te hebben met de ambtenaren der steunverleening. Weigering om werk te aanvaarden of onvoldoende ijver om werk te zoeken heeft afvoering als ondersteunde tot gevolg. Teekent nimmer de contrölestaten als gij op dezelfde dag arbeid zult verrichten. De steun zal niet worden verleend, als gij, of Uwe huisgenooten, weigeren le allen tijde de controleurs in Uwe woning toe te laten, of indien U zich niet onderwerpt aan de vastgestelde maatregelen van controle. Vult aanvraagformulieren juist volledig in. Mej. D. Hoijer heeft wegens huwe lijk bedankt als directrice van de ver- eeniging „Fröbelschool" te N'aarden, Als opvolgster is benoemd mej. Van der Laken uit Amersfoort. Huishoudonderwijs. Aan de Industrie- en Huishoudschool werden de volgende diploma's uitge reikt Opleiding van Huishoudkundige: J. Berends, M. G. Callenfels, B. J. Tal- kema, T. G. Gorter. P. G. Hoffman. J. Höster, M. S de Jongh. L. S. de Jong Schouwenburg. J. P. Kat, A. «lin gers, A. Knottenbelt. N. Korllang, G. S. Landweer. R. de Liever. J. C van Nes, S. Y. Ottevanger, S. C. Pels Rij- cken, M. E. Rienksé C. A. Roze, C. J. Scholten, M. Sevenhuysen, M, Soemo- long, W. C Spruyt, M. Swagerman, M. B, T. Veling, F. E. Uitlewaal. Het getuigschrift voor het met goeden uitslag gevolgd hebben van de praktijk- afdeeling van deze opleiding werd uit gereikt aan W. Kramer. Opleiding voor Hulp in het gezin C. Baars, F. Beltman, P. L. Blampain. J, C. J. Boode. A. J. Brouwer. J. L. van Gulik, W. P. Hack, M. Hartlooper, J. Hilferink, J. Jansen, G. T. P, van Kleef, B. C Lager*/eg, A. Leydekker, D. Liebrecht. P. F. Mark, M. H. van Ramselaar, N. van Schalm, M Schreuder. H. W. Veenertdaai, C. E. Veenis, F. Veliinga. G. de Voogd. M. J. Willemsen, G. Wisgerhof, C. de Wit. J. Yben. Opleiding voor Huisnaaister: P. v d. Berg, C j W. Boshuizen, S. Feen- stra. M. W van Gent, G. H. v. Ginkel, J. P. Schrijver, W. Stam, E. v. d. Toorn, S. de Wekker. Bij Raadsbesluit van 28 Maart j.l. is het tarief van het schoolgeld voor het Gymnasium en de Handelsdag school verhoogd en in overeenstem ming gebracht met het schoolgeld tarief voor de Rijks Hoogere Burger school. Het verhoogde tarief zal ingaan op I September a.s. Er is besloten Woensdag a.s. een ommegang te organiseeren op de ten toonstelling die het Amerst. Kunste naars-Gilde thans in eenige lokalen van de Stichting de Poth houdt. De heer |oh. D. Hendriks zal de bezoekers dan rondleiden en hen wijzen op al wat de leden van dit Oilde hebben samen gebracht. De omgang zal voor allen toegankelijk zijn, die in deze tentoon stelling belang stellen. Burgerlijke Stand. 29 Juni. GeborenHendrikus jacobus z. v. T. Roethof en M. A. Smeeing. Overleden: Gerardus Schimmel, oud 56 jaar, echfgen. v. G. van de Wolfs haar. 3 Juli. GeborenJohanna Theodora Mari, d. v. P. S. Leenards en G. T. Kuster Jacobus Pieter Maria, A. H. van Barlingen en H. J. G. de Winter Jan, z. v. E. Blankestijn en J. van de Kemp Antonia Maria, d. v. A. J. Nijenhuis en A. M. Mensink —Johanna Maria, d. v. J. T. Schwitz- ner en E. G. Zegwaard, i Overleden Gerben de Hoop, oud 66 jaar. echtgen. van A. Lageweg Hendrikus Wagf veld, oud 20 jaar, ongehuwd Ch "na Gerdina Brinkmann, oud 70 jaar echtgenoote van M. Berk. Zaterdagmiddag was 't weer feest voor de ouden van dagenEen maand tevoren gaan de oudjes al aan het dagen tellenhun feest wordt weer op stapel gezet; nog zóóveel dagen en dan komen de auto's. Een maand tevoren is de commissie intensief aan het werk om alles bijeen te krijgen. Auto's geld versna peringen En ieder jaar kómt alles er; slechte tijd of geen slechte tijd: een paar hon derd gulden vloeien in de kas; ver snaperingen worden aangeboden; be hulpzame handen worden toegestoken. Dat is een staaltje van gemeenschaps gevoel; men lééft met de oudjes mee, men geniet van hun blijde lach als zij de Varkensmarkt passeeren, Het V.A.R.A.-Zomerfeest werd Zon dag op Birkhoven gehouden. De politie had overal voorzorgsmaatregelen ge troffen, om het verkeer in goede banen te houden, zoodat alles zeer ordelijk verliep, terwijl de spoorweg-directie twee extra perrons, n.l. bij De Vlas akkers bij de lijn Utrecht—Amersfoort en één aan de lijn Amsterdam—Amers foort, had aangelegd om de 24 extra treinen met feestgangers daar te laten komen. Om het de vele tienduizenden toe schouwers mogelijk te maken de op voering goed te kunnen volgen, had men drie groote podia gebouwd, waar van één in het midden en twee op een hoek van het terrein, welke onderling verbonden waren door een brug van 200 Meter lengte. Door een uitgebreide luidspreker-installatie was het gespro ken woord, alsmede de zang en muziek over het gansche terrein verstaanbaar. Onder de aanwezigen waren eenige bestuursleden van den Radioraad en van de SA.R.O.V. uit België, Koos Vorrink, voorzitter van de S D.A.P., Toornstra. voorzitter van de A J.C .ten delegatie van het N.V V.. alsmede tal van bestuursleden van vakbonden. Ook de burgemeester gaf blijk van belang stelling door geruimen lijd op het terrein te toeven. 4 October a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de Eerw. Zusters van O. L. Vr. de meisjesschool aan de PaulusBorstraat hebben geopend, tevens is het dien dag 25 jaar geleden, dat de Eerw. Zuster M. Séraphique als hoofd dier school optrad. De ouders der meisjes, die aan die school onderwijs genoten en nog ge nieter, en zeker de oud-leerlingen zelf zullen zich bij dat dubbele feest niet onbetuigd laten. R. K. V. V. „Amersfoort". Zondag trok het 2e elftal met 3 in vallers naar De Bilt voor het spelen van serie-wedstrijden en uit kwaï gen V I.O.S.M. Door het prachtige open spel van Amersfoort, werd de tegenpartij zoo danig van stuk gebracht, dat Amers foort met een 4 1 voorsprong de rust nging. De thee had Amersfoort zeker geen goed aangedaan, daar het spel erg ver zwakt was. en de tegenpartij nog 2 keer wist te doelpunten. Eindstand 43 in 't voordeel van Amersfoort. Baarn Burgerlijke Baarn. GeborenDirk, z. v. A. Woudenber en C. Geijtenbeek Teuntje, d. v. Franken en G. v, Drie AdrianaJo hanna, d. v. W. Hut en A. J. v. Prooijen Albert Willem, z. v. W. de Groot en M. Pot - Hendrik, z. van H. G. Groen en N. P. Bakker. Ondertrouwd; W, T. Koudstaal en D. P. Jansen W. H. Baron Taets van Amerongen van Renswoude en C. C. Bieruma Oosting J. v. d. Tol en J. Kroon. Gehuwd: v. Asch en |A. J. v. Romen A. A. v, d. Giezen en G. J. Blokker J. Buitenhuis en M. A, Limper. Overleden; Hendrik Brandt, gehuwd met M. C. M. v. Vliet, 61 j. JV" rianue A. Marsé, 4 m. Marie M. v. d. Kaa, wed. v. E. J. H. Rom- bouls, til j. Marie J. 1. Morin, wed. v. J, W. Krol, 63 j. Gerarda Tip, gehuwd met L Engel, 62 j. Uit den Omtrek Achtev ïld Door Missievrienden waren de han- den aan het werk gerlagcn on optocht van de H. Kindsheid te doen slagen. Vrijdag half 10 werd de stoet .opgesteld om naar de kerk te gaan, waar de Hoogmis werd opgedragen tot De Burgemeester van Amersfoort intentie van de leden. Na de Hoogmis maakt bekend dat de Kiezerslijst voorwerd de zegen gegeven, waarna de de Kamer van Koophandel en Fabrie- stoet werd opgesteld en door het dorp ken voor de üeldersche Vallei, aan het trok. Aardig was het te zien deze men- bureau der Kamer alhier en ter ge-jge-ling van kleuren, welke de stoet meente-secretarie (kamer no. 3) voor voorstelde. De groepjes missionarissen, een leder ter inzage ligt van I—14priesters en zusters trokken de aan- Juli a.s. dacht van de toeschouwers. Harderwijk De directie van de Holland-Veluwe- lijn, welke een stoombootdienst Am sterdam-Harderwijk v.v. onderhoud, heelt, ten einde de concurrentie het hoofd te kunnen bieden, besloten den Zondagsdienst te hervatten. In verbant hiermede hebben de commissarissen mr. A, van der Deure te Bennekomen D.J. Wueslman te Harderwijk, bedankt als zoodanig. Hoogland Ds. W. C, Posthumus Meyjes te Rot terdam, heeft om gezondheidsredenen het beroep naar Hoogland aangenomen. Burgerlijke stand, OverledenAntonius J. Bolterblom, 3 jaar. Hooglanderveen Uitvaart en begrafenis van G. Schimmel. Heden hebben vele inwoners der gemeenten Hoogland en Hoevelaken het minst, die welke behooren tot de parochie Sint Jozef, op waardige wijze de laatste eer bewezen aan den heer Gerard Schimmel. De kerk was geheel gevuld met familieleden, vrien den en kennissen. Het altaar was ir diepen rouw. De plechtige Requiem mis werd opgedragen door den Zeer Eerw. Heer H. J. Broere, pastoor, assistentie van de oud-kapelaans, de Weleerw. lieer H. Mulder uit Utrecht als diaken en de Weleerw. Heer A. Bouwmeester uit ljsselstein als sub diaken, Tegelijkertijd droegde Weleerw. Heer E. Schweigmann uit Bemmel een stille H. Mis op aan het Maria-altaar. Nadat de Absoute was verricht, trok de begrafenisstoet onder een zonnigeji morgenhemel en onder het droeve ge beier der klokken naar het kerkhof, om hel stoffelijk overschot toe te ver trouwen aan de kille aarde, naast het ,raf van den Zeereerw. Heer S. J. Irenninkmeijer z.g. Nadat het zang koor de „Benedictus" en de verdere plechtigheden waren beëindigd, verliet de weemoedig gestemde menigte den d «odenakker. Op het graf werden een krans van 't Gemeentebestuur, een van het Waterschap en een der overige vcreenigingen neergelegd. De lieer G. Schimmel was wethou der der gemeente. Het Dagelijksch Bestüui Edelachtbare Heer L. Grippeling, de heer P. Hilhorst, wethouder, de heer Muijs, secretaris en de meeste raads leden waren aanwezig. Van zeer vele vereenigingen was de heer Schimmel lid van 't Bestuur of Commissaris, zooals van het Waterschap „De drie Sluizen", de Coöp. Zuivelfabriek, de Coöp.Landbouwvereeniging, deOnderl. Brandassurantle, de Boerenleenbank, de R, K, Boerenbond en het Wit-Gele Kruis. Van elk dezer vereenigingen waren afgevaardigden aanwezig. Ook was de overledene nog kerkmeester geweest van de Sint Jozefparochie nat de oprichting met uitzondering van de twee laatste jaren. Hier heeft hij zich, zooals liet bidprentje terecht vermeldt, verdienstelijkgemaakt. Kortom met dezen doode is naar menschelijke berekening een parochiaan heengegaan, die nog veel had kunnen doen i belang van gezin, parochie en meente. es- Leusden Het harmonicacorps „Lisiduna" heeft n haar Beschermvrouwe freule A. A. de Beaufort een nieuw vaandel gekre gen. Met een pittige marsch marcheerde: het corps van hel verenigingslokaal naar Huize „De Boom", waar freule de Beaufort met eenige hartelijke u den het vaandel overhandigde, w; het Wilhelmus gespeeld werd. Laren Op de kermis is een ernstig ongeluk gebeurd. De motor-acrobaat capt. Wal ker kwam in den nok van den „steil- wand" der kermistent, met een vaart van ongeveer 80 K.M. te vallen, di dat een band sprong. Motor en berijder stortten omlaag. W. kwam op liet hoofd terecht en werd zwaar gewond opge nomen. Putten De 84-jarige lieer's Jacob, oud-hur- meesler van Rotterdam en eigenaar het landgoed Staverden bij Elspeet, kwam uit de rich.ing Elspeet en wilde zich naar Apeldoorn begeven. Uit de richting Apeldoorn kwam een auto waarin zich vijf leden van de familie Rubens te Apeldoorn bevonden. Met een hevigen slag botsleri de beide auto's tegen elkaar op. Alle inzitlenden van den personen-auto werden gewond en naar het ziekenhuis le Apeldoorn over gebracht. De heer 's Jacob bekwam eenige hoofdwonden, Hoevelaken Een bakkersknecht reed op zijn tran sportfiets, waarop een mand gevuld met brooden, en werd aangereden door een vrachtauto. Hij kwam daardoor met zijn rijwiel in de sloot terecht. Behalve een nat pak, een mand met doorweekt brood en een beschadigd rijwiel, liep de botsing zonder ongelukken af, De bestuurder van de auto beloofde de door hem toegebrachte schade te ver goeden. Tot IVIJkerk Tijdens een onweer zijn van den landbouwer v. Meerveld op Slichten- horst twee koeien, die in de wei liepen, door den bliksem getroffen en gedood. Eenige personen, die mei commu nistische blaadjes ventten, zijn door de politie uit de gemeente verwijderd. -Opde markt: 275.000 eieren f 1,90 —2,55, eendeneieren f 1,90—2,10; 18 biggen f7—11; varkens f45—50; 7£ runderen, kalfkoeien f 150—170, kalf- vaarzen f45—140, vef vee le kw. f0,18-0,25.2e kw. f0,14—0,18, vette koeien F150-185; 18 nuchtere kalve ren, mestkalveren f8—14, slachtkal- veren f I —3. Soest Burgerlijke stand. Ondertrouwd: W. Bilterling en D. Mandemaker. Overleden: Antje van Kesteren, 78 j., wed. v. C. de Bruin - Gerrit A. Stork, 79 j., wedn. van Teunissen. Utrecht Op het Vreeburg is een man aan gehouden,dieeen portefeuille bij iemand uit den binnenzak haalde. De arrestant, een 7 l-jarige Belg, wonende te Koekei- berg bij Brussel, was in het register ingeschreven als internationaal zakken roller. Twee merkwaardige dorpen door a f. van Beurden I. Als wij van uit de stad Amersfoort door de nog bestaande muren der Bloemendaalsche buitenpoort een uit stapje naar zee maken en de twee uit verschillend oogpunt zeer eigenaardige dorpen Bunschoten en Spakenburg willen bezoeken, mag vooraf al ver zekerd worden, dat dit mee zal vailen, per fiets zeker, want do weg is in de laatste twee jaren prachtig verbeterd en te voet eveneens, want de weg is vol afwisseling en biedt veel mooie vergezichten. Wij passeeren den ouden verdedi- gingsdijk lot de Grebbenlinie behoo- rende. Links ligt ook zoo'n proeve var oude versterkingskunst, een schans in de grachten, die men door het bezetten met visch voor de hengelarij gereed gemaakt heeft, een sport, waarbij tijd en geduld samen moeten gaan- Daar achter ligt de groote weide de Maat (made is gezamelijk gebruikte weide grond). 's winters als felle vorst de wateren vast legt, een ijsbaan. De weg draait nu naar 't Noorden, langs het welvarend dorpje den Hum met een koepel, een kerk en vele landhuizen. Links gaat een weg naar het oude Eemkasteeltje Coelhorst met zijn kapelletje, rechts ligt de oprijlaan van het huis Scholhorst. Er liggen er nog meer met bekende namen, die men op de oude kaarten reeds vind. Verder lusschen het ge boomte bij den rechtsloopenden rijweg ligt op Langenoord de omstreeks 1882 vernieuwde R. K. Kerk. Ze is gebouwd volgens plan van den architect Tepe door den aannemer A. v. Dommelen, tijdens het pastoorschap van den ZEer w. Heer H. J. Pieck. De toren is kloek opgezet. De Kerk bevat duizend zitplaatsen en heeft drie beuken met kruisgewelven, met ge schilderde vensters uit het atelier van Nicolas te Roermondde doopvont is van J. Brom Utrecht, de predikstoel van W. Mengelberg. Wij hebben hier eenige bijzonder heden over de Hooglandsche Kerk bijgevoegd, omdat zij voor een dorps kerk een blijvenden indruk op den bezoeker maakt. De weg door Zetdert naar Bunschoten is in de laatste jaren veel verbeterder is aan gedaan waf men kon. De weg met zijne met esschenhout bezette boorden, met zijn slooten, waarin zich al en toe no;, eens eenden verlooncn, biedt afwisseling. De ver gezichten over de wijde beemden bie den allerlei verrassingen, vooral waar de weg af en toe nog al eens draait en wendl. De vervelende tollen, over blijfselen van lang overwonnen ver- keerstoestanden uit hel jaar nul, voort gesproten uit pietluttige belastinghef fing manieren, zijn gelukkig verdwenen, Zij passen ook niet meer in onzen tijd van snel- en veilig verkeer. Een Eaar Kilometer verder en we gaan ennismaken met Bunscolen, dat ook meegedaan heeft in de zeer bewege lijke en onvaste geschiedenis van het Sticht en nog wel als stad. Zij heeft slechts een paar honderd jaar de stede- kroon gedragenOm dit drama te kunnen volgen slaan wij de boeken in folioformaat in stevig perkament ge bonden boeken uit de bibliotheek van Flehite eens op en lezen daarin hel volgende Bunscocten, ook wel Hengist oi Henscoeten geheeten, was in 1300 al zoo krachtig, dat hot toen met de stad Amersfoort een verdrag sloot van ge meenschappelijke verdediging. In 1383 zou het door Bisschop Floris van Wevelinckhoven tot stad verheven zijn. Echter bracht dat stadzijn ook soms leed, zooals blijken zal. Er was on vrede en Filips van Bourgondië be legerde Amersfoort. Nu liet Bunscoten op eigen gezag, zonder den opperheer, den Bisschop van Utrecht te kennen, eene Hollandsche bezetting binnen en dal was mis! Want feitelijk was dit het onttrekken van het stadje aan het bisschoppelijk gezag. De bisschop liet het er dan ook niet bij zillen, maar in 1428 veroverde hij het weer met heer kracht, verbrandde de stad Bunscho ten, brak de poorten af, stichtte Vestingwerken en maakte er weereen dorp van. Of David van Bourgondië, de latere bisschop in 1467 al een nieuwe overeenkomst met de Bun- schoters sloot, wat hielp liet? de wel vaart was door het vernielen der stad voor langen lijd gebroken en zij heeft zich later kunnen herstellen.) Tot op den huidigen dag heeft Bun schoten nog den stadsvorm bewaard, die er in vroegere eeuwen aan gegeven is. De omsingeling der grachten is nog steeds aanwezig. Deze heeft met de grachten den ellipsvorm met eene lengteas, zuiver Zuid-Noord van 700 meter en eene breedte-as, zuiver Oost- West van 550 meter. Binnen de grachten liggen 350 hec- laren grond. Het dorp maakt een genamen en zuidelijken indruk huizen zijn goed onderhouden. De gronden achter de twee rijen huizen links en rechts zijn door even wijdige en ktuisende wegen gemak kelijk toegankelijk- In f750 telde B. en S. 176 huizen en telt nu ongeveer 1600 inwoners, bes'aat 2221 hectaren. Er zijn tegenwoordig drie Kerken in liet geheel Protestantsche Bunschoten, le de Hervormde Kerk, vroeger de Roomsch Katholieke Kerk, 2e de Ge reformeerde Kerk, 3e de Christelijk Gereformeerde Kerk. Wordt vervolgd. pt'ïï'o.TÏÏÏÏ s"-W i» vrouwen ernstige wonden opliepen. Bij Vervins is een met zeven per sonen bezette auto tijdens de duister nis in een kanaal gereden. Van de inzittenden konden slechts twee pcr„ sonen gered worden, Uit Hanlord (California!) wordt ge meld, dal op een eenzame boc™'h°cve de verkoolde lichamen van eiu man. vrouw en drie kinderen gevonden zp. Het zijn de heer Kuil, zijn drie kinde ren en zijn huishoudster, die vijl jaar geleden uit Nederland hier zijn geko men, De boerderij, welke geheel was Z. K. H. PRINS HENDRIK heden middag overleden. Tusschen Weesp en Amslerdam is een 29-jarige wegwerker door een snel trein gegrepen en gedood. Een Estlandschc vïsschersboot is door stoomboot overvaren en gezonken. De geheele bemanning kwam in de golven om. Op de reede van Lorient is een boot, die een honderdtal arbeiders van het arsenaal vervoerde, ten gevolge van een aanvaring gezonken. Twaalf per sonen werden gedood. Toen de scholen in Chicago sloten, hadden de onderwijzers van de slad een achterstallig salaris te vorderen van 22.900.000 dollar. Het overige ge- meentepersoneel heeft slechts een maand salaris te vorderen, maar de onderwijzers hebben het laatst I No vember salaris ontvangen en dus acht I maanden tegoed. De schootknechts, Vt.der lusscheii hel «e- U„clerges t.a. hebben 4.400.000 (loll, en rcchtsloonenden ruwee jeg0ed In Enschede heeft een jonge vrouw, die daar met haar 2-jarig kindje om gezondheidsredenen bij een zwager lo geerde, eerst haar kindje en daarna zich zelf van het leven beroofd. De vrouw heeft waarschijnlijk in van waanzin gehandeld. Haar man was reeds langeren tijd werkloos en ver toefde in Engeland om daar werk Ie zoeken. Zeven mijnwerkers zijn afgedaald in de gedeeltelijk weer geopende Nel- sonschacht, waarin begin Januari 142 menschen door een ontploffing 0111 hel leven zijn gekomen. Door een instor ting werden de voorman en een der andere mijnwerkers getroffen, zij wer den door een reddingsbrigade naai boven gebracht, doch het gelukte den dokters niet de levensgeesten weer op te wekken. Het dorpje Pussy bij Champéry werd tijdens een lievig onweer grootendeels verwoest, doordat de bliksem in een schuur sloeg die oogenblikkelijk in lichtelaaie slond. Het vuur breidde zich met ongelooflijke snelheid uit en sloeg op de omringende huizen en boerde rijen over. verwoest, schijnt reeds op 6 Mei le zijn afgebrand, liet gerechtelijk onderzoek wijst er op. dat hier van een misdaad sprake is. In geheel Italië is ",,te *eer toegenomen, Tc Napels zijn iwee per sonen aan zonneslcck overleden. Volgens een bericht uit Lissabon is een visschersboot met acht opvaren den in de nabijheid van de haven Noss.i Senhora de Nazareth, gezonken. Vijf leden der bemanning verdronken. In Keulen-Kalle sloitte ui een fa briek een 10 meier liooge stellage in. Hierbij werden twee arbeiders gedood en vier zeer zwaar gewond. Het 6-jarig zoontje van den melk rijder A. V. te Lippenhuizen kreeg een apenootje in de luchtpijp. De kleine kreeg hel erg benauwd en was voor dat geneeskundige hulp kmi worden verleend, reeds overleden. In een kweekerij le Bl.ilna heelt inen rozen gekweekt zonder doornen, hetgeen het resultaat is van vele jaren experimentceren. De nieuwe rijwlelplaaijes zijn op de postkantoren verkrijgbaar. De hiltegolf, die op lui "ogenblik., de Vereen. Stalen teistert, heeft mans reeds 10 doodon geëischl. In U hicagO' is een recordiemptraiuur van 99 gra den in de schaduw geregistreerd. u de nip dc'. Volgens hel j. Nederlandsche Sjiuo komsten in 1933 11 l.uuuuw r.saoe- liger dan in 1932 en laten een door den Staat te dekken tekort van f28.690.971.33. De bekende Engclschc wapenfa briek Vickers-Ariiisirong heelt sinds Januari van dit jaar 3000 nieuwe werk lieden in dienst genomen. De arbeiders en ambtenaren van den reinigingsdienst tan Rome .ten getale van 2000 zijn dezer dagen diior den II. Vader in audiëntie ontvangen. Toen de Paus zijn intrede deed in de „Aula delle Bcnedizioiu" werd de „lnno alia Madonna delta Strada"(Isviime Ier van 0.1.. Vrouw der Wegén) aan geheven. De H. Vader hield daarna een toe spraak, waarin Hij den werklieden dank bracht voor hunne ges.huiken, maar vooral voor hunne tegenwoordigheid. Uw leider, zeide de ,1. Vader, sprak zooeven over de nederigheid v.m uw werk. Voor den Paus is .die arbeid evenwel nutlig en eervol. ,,l!e arbeid is groot en verheven. Arbeid is de groote wel. die God du. menschen heelt opgelegd en ook d« Goddelijke Zaligmaker is een arme arbeider ge worden, toen Hij mi.. kwam verlossen. Wanneer er gesproken moet worden van onderscheid tusselieri de euie Soort arbeid en de andere, dan is g, enige rnaatslal die men nnni aanleggen de nuiiigluad en de duelmaiighéui. En wal is een grooit slad, z.auler den arbeid van lien, die de openbare wegen en pleinen onderhouden? Na den zegen geschonken le hebben voor hen zeil en huu familie verliet de II. Vader onder slomiachiige toe juichingen de audiëntie/aal. Wai Niet de pust heelt d schuw Niet hel v veste verwoes- laakt, |im niet de brullende Ulroomen Niet de hagel, de bliksem, de lava, |dc orkaan,— alles te boven te komen Maar de macht, die het meeste vertild- (de en verdierf, t krachtigste volk R" li.md li,',, smu,; ai ir i ,s",lls"" w""ll een kind. Als hij die I\l:.a bemint. Schuldige Rechters, c ViM is gebeierd van leven En rij b i t altijd zien voo l ecn' En gij bl„l. steeds me. schampJlfid „Nu! In vroeger lijd was'luj^r''een ten, aan wicn nog heel veel mankeerde tt'SWSra-jSi «WTssssiaS

De Eembode | 1934 | | pagina 2