Allerlei Woensdagavond a.s. zal de klok kenist Van Kalleveen van 8—9 uur een concert geven. 1. Als de zon schijnt door de ruiten, H. Theunisse, 2. Die lustige Witwe, Franz Léhar. 3. Blondje, T. Morse. 4. De kleine Cohn, Jul. Einödshofer. 5. Schommellied. V. Hollander. 6. Mijn neefje uit Amerika. TomBurns. 7. O, Keetje, C. v. Dinteren. 8. Petite Tonkinoise, Scotto. 9. Aan de Zuiderzee. 10. Maar waarom zullen we treuren. Burgerlijke Stand. 10 Aug. Geboren: Jannigje, d. v.C. van Ginkei en E. J. de Kok Maria {osefa, d. v. M. Jansen Duighuizen en I. M. Balk Catharina Adriana Bar bara, d. v. J. van der Linden en B, Snijders Peter, z. v. K. Goossensen en H. L. Peteren. Overleden: Chris tina M. Hees, 78 jr., wed. v. A. Romein Anthonius van den Hoek, 71 jr., echtg. v. H. v. Beek Alijda Hemink, 74 jr., wed. v. K. de Goede. 11 Aug. Geboren: Anna Hendrika, d. v. R. H. van Driel en A. de Gram Gerritje Christina, d. v. G. J. de Kruijf en H. A. Achterbergh. Over leden: Johannes A. Capitein, 64 jr.. echtg. v. L. Sterkman. 13 Aug. GeborenHendrika Bernar- dina, d. v. G. B. van Noordenburgen H. Greefhorst Gijsberta, d. v. P. Schraage en B. Hop Janna Ruberta, d. v. C. v. d. Berkt en J. P. Vermeulen Dirk Jan, z. v. K. van Ree ien G. v. d. Hoek Reina, d. v. Loohuizen en B. v. Eijkelenburg. Overleden Pieter Ham. 80 jr., echtg. v. M. Mol Arnold J. E. Bomer, 35 jr. De route van de 2e Standaard- marsch. georganiseerd door de Chr. gymnastiekver. „Wilhelmina" afdeeling wandelsport op Zaterdag 18 Aug. is als volgt vastgesteld: Lange Beekstr., Bisschoosweg, Randenbr.weg, Hooge- weg. 2e Steeg, Hamersveld, Leusbroek, Bavoort.de Treek. Leusderheide. Laan 1914, Daan Fockemalaan, Prins Fre- deriklaan. Koninginnelaan, Stationsstr., SmaMepad, Koppelpoort, Weverssingel, Karcperbinnenpoort. Monnikendam. Th, v. Blankenheijmstraat, Lange Beekstr Een tweetal wisselbekers is be schikbaar gesteld voor vereenigings- prijs. Zaterdagavond botste een motor driewieler van den melkhandelaar S. uit de Birkt op de Barchman Wuytïers- laan tegen een wielrijder, die plotseling den weg overstak. Zijn rijwiel werd totaal vernield. Een bus melk en een partij eieren van den melkhandelaar gingen verloren. Vrouwenvaert. In den ouden tijd schreet men die plechtig in het stadsboek in. A° 1464. Sondagnaescomende, offt God will, so sal men dragen binnen onset stad dat beeld van Onser Lieve Vrouwe, ter eere Gods en Zijne gebene dijde Moeder. Soo geeft men geleije, allen, die hier komen sullen om hun bedevaart te doen off O. L. Vrouwe te besueken binnen onse stat en vrijheijt, ook aan alle vijanden en ballingen en en voortvluchtigen of die vredeloos rijn; wie de vrede verbreekt of vecht wordt beboet met 25 stuivers of dreigt met een mes te slaan, krijgt dit door de hand geslagen. (Prota 150 verso A* 1565, idem 171 A» 1470). Het Convent Sint Barbara. Het convent van Sint Barbara strekte zich oudtijds uit van de Heerenstraat tot aan Monnikendam, zooals nu net Pensionaat- De kerk lag op den hoek van de Heerenstraat. Deze droeg op het dak een torentje. In 1422 kwamen de Zusters van St. Geertrudis van Bunschoten en woon den bij het Sint Agnieten convent.dat aan den anderen kant der Heerenstraat lag. waar nu het Kantongerecht is. Zij richtten eenige woningen op aan de stadsmuur, kochten eenige renten leefden zeer sober. Zij bezochten Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke Stand. GeborenBarend, z. van G. v. Gin kei en C. A. C. Loch. Frederik johannes, z. van F. J. Frederikse cn J. Hoekstra, te Alkmaar. Janna Sophia, d. van J. v. Oosterom en R. J. Timmermans. Aart, z. van B. Apel doorn en E. Hoofjes. Ondertrouwd C. Wallbrink en R. E. Wesselius. GehuwdA. Q. H. Ernst cn G. A. Verboom. C. v. Wagensveld en W. J. Poessenauw. OverledenGuurtje Wilhelmina Eckhart, wed. van F. Vogel, 78 j. Marinus van der Woord, echtg. van P. v. Koutrik, 66 j. Talka Frederika Schönfeld, 73 j. Gevonden voorwerpen. Portemonnaie, rugzak, zonnebril, heerenrijwiel, patronen, actetasch, broche, jonge kat. twee lipssleuteltjes, colbert-jasje, zilveren potlood, sleutel, rijwielbelastiitgmcrk, padvindersmes, een stapel kwitantie's van Blinden instituut. Putten Een personenauto, bestuurd door den chauffeur van Visser, uit Rotterdam, moest uitwijken voor een vrachtauto. De bestuurder verloor de macht over het stuur en botste tegen een boom. De chauffeur en de heer en mevrouw Visser, die achter in de auto zaten, werden vrij ernstig gewond. De auto is zwaar beschadigd. Doorn Er is een bestuurder van een auto, uit Arnhem, verblind door een tegen ligger, opgereden tegen een tentwagen tje. bespannen met een paard, toebe- hoorend aan landbouwer van Vulpen. Door den schok schrok het paard en sloeg op hol. Het wagentje kantelde. Van V. werd met een ernstige been breuk opgenomen, terwijl een andere inzifendt een pols brak. Het wagentje werd erg beschadigd. Het paard holde verder, waar het tegen een auto liep. Deze auto werd vrij ernstig beschadigd. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Barneveld Nabij „de Palmpol" sprong een achterband van een auto afkomstig uit Amsterdam. De bestuurder verloor daardoor de macht over het stuur en sloeg met de achterzijde van den wagen tegen een boom. De auto sloeg 2 maal om. reed vervolgens door en maakte plm. 50 M, verder weer een draai rechtsoinkeerd. Daarna bleef hij staan. De inzittenden kwamen er met lichte verwondingen af. Tegen een landbouwer-pluimvee- houder uit Lunteren is proces-verbaal opgemaakt, daar hij op de markt alhier eieren aanvoerde die niet versch waren. Van de 2500 aangebrachte eieren ble ken er 5 pet. niet te deugen. Soest In de St. Petrus en Paulusparochie is een R. K. Gemengde Zangvereeni- ging opgericht, aanvankelijk met 25 leden. Het reglement werd vastgesteld, Het Bestuur werd als volgt samen gesteld: W. fluurdeman, voorzitter; Th. Visser, secretaris; Mevr. Butzelaar, penningmeesterseMej.' van Asch en J. v. d. Oord. Als dirigent is benoemd J. van Isselt te Utrecht. Ter gelegenheid van zijn zilveren priesterfeest droeg Mgr. Wantenaar- Apostolisch Prefect van Basankusu in de Congo, Zondagmorgen een ponti ficale H. Mis van dankbaarheid op in kerk van de H.H. Petrus en Paiilus. Aan den ingang der kerk door ver schillende geestelijke zonen der parochie afgehaald, betrad de hooge jubilaris onder het zingen van Ecce Sacerdos het versierde kerkgebouw. Aan het al laar werd Mgr. geassisteerd door Deken C. Hartman, de professoren Batenburg en Mets, pastoor van Hof slot en Pater v. d. Deijssel, allen Soesternaren. De feestpredicatie werd gehouden door pastoor Rademaker, oud-kapelaan van Soest, die ook bij de eerste plechtige H. Mis van Mgr, Wantenaar de feestpreek hield. Het zangkoor voerde onder leiding van meester Sips de 4-st. Mis voor man nenkoor St. Friederici van Griiberuit. Na de H. Mis werd door de geloovi- gen 'n feestlied gezongen op woorden van pater v. Haaren, missionaris, en op de wijze„Aan U, o Koning der Eeuwen". Des namiddags van 2—4 uur had in de St. Jozefvereeniging een drukbezochte receptie plaats. Het ker kelijke feest werd om half 5 besloten met een pontificaal Lof aan het eind waarvan nogmaals door de verzamelde geloovigen het feestlied werd gezongen. Hoevelaken Onze vroegere plaatsgenoot Jhr. Van der Wijck, is in den ouderdom van 58 jaren overleden. De familie Van der Wijck vestigde zich op het Huis te Hoevelaken op 24 Augustus 1918 en is vertrokken 25 Maart 1925 naar Ambt-Ommen, alwaar Jhr. v. d. Wijck groot buiten had laten bouwen. De landbouwer H. B. was met den wagenmaker H. v. L. in gesprek. Hij had zijn paard, met de halster aan een wagenrad, vastgebonden. Het paard trok den hoepel omdoor het lawaai dat dit veroorzaakte, schrok het dier en ging er vandoor, den hoepel mee slepend. Nadat eerst een afrastering vernield was. koos het zijn weg door een tuin. Men slaagde er spoedig het dier op te vangen. Hoogland De gemeente-secretarie en het kan toor van den gemeente-ontvanger zul len op Woensdag den 15 Augustus a.s. voor het publiek gesloten zijn. Het kantoor van den Ambtenaar van den Burgerlijken Stand zal op dien dag geopend zijn van des voormiddags 9 tot 9 30 uur (Zomertijd), uitsluitend tot het doen van geboorte- en over- lijdensaangiften. den eersten tijd de St. Agnietenkapel, om de H. Mis bij te wonen Het Kapittel van St. Joris als gees telijke overheid, gaf toestemming van vestiging; zij gingen toen naar den derden regel van| den H. Franciscus leven, waarom men ze ook Tertiaris sen of Tertianen noemde. Maar later in 1484 namen| St. Augustir.us regel, onder Wisdes- heimer invloed, aan. Zij bouwden op eigen terrein een kapel tci»eere Sint Barbara, welke naam men aar geheele klooster gaf. Zij hadden een eigen geestelijke rector; in 1484 Heer Henric van Son. Destijds werd ook het spinhuis, waar men garen spon, de eetzaal en de keukc-i gebouwd. In 158y toen de geestelijken vervolgd werden en dc goederen aangeslagen, verlieten zij haar klooster en gingen in dc kamers der Brigittinessen in de Vijverstraat wonen. In 1599 kregen zij op verzoek eenige bescherming van Prins Maurils. In 1612 waren de Zusters uitgestorven en werd he' klooster vertimmerd tot woningen. Inmiddels had men van een deel van het overliggende klooster St. Agnieten de Slatenkamer gemaakt, die men ii 1645 ook in vier woningen ging ver bouwen. Van Sint Barbara zijn menig vuldige charters bewaard. Burgerlijke Stand. GeborenErnst Sigmund, O. Kerknieuws. Mgr. Huurdeman Huisprelaat van Z. H. den Paus. Het heeft Z. H. den Paus behaagd den HoogEerw. Heer Mgr. Th Huur deman, Vicaris-Generaal van het Aarts bisdom, te benoemen tot Huisprelaat. Amcrsfoortsche Processie na Kevelaer. Wij ontvingen het volgende bericht t Kevelaer: Het BisschoppelijkGeneraal-vicariaat te München i. W. stelt de Hollandsche Processies te Kevelaer in de gelegen heid de jubilê-aflaat te verdienen in een der daarvoor aangewezen kerken. Voor groote processies is daarvoor aangewezen de Basiliekvoor kleinere processies de Clarissen-kerk. Het Bestunr zal daarom voor de Amersfoortsche Processie eene speciale oefening houden in de Basiliek te Kevelaer. De Pelgrims zullen nader in kennis worden gesteld met de te veirichten gebeden en de tijd der oefening bij aankomst te 'fevelaer. Bcitler en E. M. Klaus. Overleden Alijda Hoefsloot, 73 jr., wed. v. C. v Westerlaak üijsbertus Boersen. 6t jr., echtg. v. C. v. Daatselaar Joannes van Weerhorst, 72 jr., wed. Gcytenbeek. In de zaak tegen Ds. Reeser, vroeger predikant te Hoogland, die wegens het schrijven van anonieme brieven met beleedigenden inhoud tot een maand gevangenisstral was; veroordeeld er dientengevolge uit zijn ambt was om zet, is, naar men mededeelt, een zeei verrassende wending gekomen. Ds. R. heeft van zijn advocaat, jhr, Mr. de Braauw uit Den Haag. een schrijven ontvangen, waarin deze hem mededeelt, dat de werkel ke schrijver van de anonieme brieven zich heeft aangemeld en een volledige bekentenis heelt afgelegd. Voorts heeft hij ver klaard, nimmer in eenige relatie te hebben gestaan met Ds. R. Nijkerk Op de markt: 157.000 eieren f3.25 3.50, jonge henneneieren f2.75—3; 16 schrammen f 12—15, 13 biggen f8 11; 121 runderen, kallkoeicn f 150 —200, kalfvaarzen f 125 170, 33 nuch tere kalveren, mestkalveren 18—16 slachtkalveren f2—4. Handel in vei en kippen traag. Na 15 maanden in de gevangenis te hebben doorgebracht, is mevrouw Anna Antonio, een moeder van drie kinderen, door middel van den elec- trischen stoel in de gevangenis Sing Sing (Amerika) terechtgesteld. Zij had haar echtgenoot vermoord om het geld van de verzekering in haar bezit te krijgen. Haar beide medeplichtigen werden onmiddellijk na haar geëxe cuteerd. Zij is de tweede vrouw die de laatste 25 jaren in den staat New York is terechtgesteld. Voerman Nielen reed op een paard in de Brielsche laan te Rotterdam. Achter hem kwam de stoomtram. Hel paard schrok voor de tram en maakte rechtsomkeert. Nielen sprong paard, teneinde het van de trambaan weg te kunnen trekken. Hij slaagde erin het dier voor de locomotief weg te halen, maar raakte daarbij met zijn linkervoet onder de locomotief, zoodat dit lichaamsdeel werd afgekneld Te Rotterdam wilde het 4-jarig dochtertje van den heer Schuurink op een leegen handwagen klimmen. Het meisje trok den wagen naar beneden, waardoor de kar op het kind viel. Zij liep zoo ernstige verwondingen op, dat zij spoedig overleed. Op de Apeldoornsche weg te Arn hem heeft een ongeval met doodelijke alloop plaats gehad. Op onverklaarbare wijze viel een jongen van 11 jaar, die met goedvinden van den bestuurder op een vrachtauto meereed uit de laadbak. Hij bleel bewusteloos liggen en werd per autobrancard naar het gemeente ziekenhuis overgebracht, waar hij aan de bekomen verwondingen ««overleden. Een van de drie personen, die met papegaaienziekle in het ziekenhuis te Hengelo was opgenomen, is hieraan overleden. Een te Amerongen vertoevende pen siongast, de heers, uit Amsterdam, die met zijn familie ging zwemmen in het Bergbad nabij Veenendaal, werd na het baden onwel. Hij werd in hotel La Montagne binnengebracht, waar hij spoedig overleed. Te Tilburg is ingebroken in de woning van de B., bestuurslid van den Noord-Brabantschen Bond van R. K. Fabrieksarbeiders. Uit de linnenkast is een bedrag van ongeveer 600 gulden, toebelioorende aan den Bond, ont vreemd. Naar liet Binnengasthuis te Amster dam is vervoerd een 57-jarige wissel- looper, die in bewusteloozen toestand op de Hecrengracht werd aangetroffen. Bij aankomst in het gasthuis bleek hij te zijn overleden. In de Spaarndamnierstraat te Am sterdam is een 42-jarige vrouw uit een raam van de tweede etage gevallen. Met een schedelfractuur is zij opge nomen. Te Amsterdam heeft een één-jarig meisje een pan met kokende andijvie van een aanrecht getrokken. De kleine kreeg den inhoud over het lichaam en liep zoo ernstige verwondingen op, dat zij spoedig overleed. Een boerendienstbode te Ter Aar werd, terwijl zij aan een slootstoep kleeren spoelde, aangevallen door een grooten snoek. Het beest beet haar in een hand, waardoor een heiig bloe dende verwonding ontstond. Er ontlaadde zich een fel onweer boven Utrecht. Tot driemaal toe is de bliksem ingeslagen, zonder echter noemenswaardigeschade aan te richten, In de Ferd. Bolstraat drong de blik sem door een slaapkamer binnen, passeerde een keuken en vond via een winkel weer den weg naar builen. Hier vatte beddegoed in de slaapka mer vlam cn vormde een begin van brand. Ook sloeg de bliksem nog ir de Frederiklaan en in dc A. van Ostadc- laan, doch heeft hier geen schade aan gericht. Te Etten is het 7-jarig zoontje den landbouwer T. G., toen het ir schuuropening stond te kijken naar een door het onweer schichtig gewor den paard, door den bliksem getroffen en gedood. Een spoor van inslag werd de schuur niet gevonden. Wel sloeg de bliksem een gat in het dak van een nabijstaand huis. Als tragische bijzon derheid kan nog vermeld worden, dat eenige jaren terug in hetzelfde gezin, een kind van een hevigen donderslag zoodanig is geschrokken, dat het eenige dagen daarna overleed. Ook is de bliksem geslagen woning van Frik te Oud-Gastel, waarbij twee vensters uit den voorgevel wer den geslagen, terwijl in de huiskamer alles overhoop werd gesmeten. Zelfs werd een zijkant van de wieg weg gerukt en brandden twee gaten in het nachtponnetje van de kleine, die zelf door een wonder ongedeerd bleef. Een auto, bestuurd door een inge nieur uit Parijs is op een spoorweg overweg nabij de Fransche hoofdstad, door een trein gegrepen en geheel ver meld. Drie der inzittenden zijn om het leven gekomen. In verband met de Nationale Synode der Üuitsch-Evangelische kerk te Ber lijn is medegedeeld, dat wederom vijf predikanten in Rijnland zijn geschorst. In totaal zijn ongeveer 800 geestelijken gestraft sedert het begin van het kerk- conflict. Zondagmiddag heeft in een schuur in een weide onder Voerendaal, waarin zgn. spiritusdrinkers den nacht plegen door te brengen, zich een aischuwe- lijke misdaad afgespeeld. Eenige van die spiritusdrinkers kwa- en bij den veldwachter en deelden hem mede, dat er in de schuur een man le sterven lag. Oogenblikkelijk ging de veldwachter er heen, waar hij een zekere Hoefnagels dood aantrof, Uit den kring der spiritusdrinkers werden als daders aangewezen een be kende van de politie en een 17-jarige jongen, die in arrest genomen werden. Vast staat, dat men het slachtoffer dat men daartoe vastgegrepen had, een doodelijk kwantum spiritus heeft toe gediend. Waarschijnlijk had de man, die in de schuur beschutting voor den nacht heeft willen zoeken en politie een onbekende was, de spiritus drinkers in hun slaap gestoord, waarna men tot de gruwelijke daad is over gegaan. De vermaarde architect Dr. Berlagc is te 's Hage overleden. Dr. Berlage wordt door alle heden- daagsche architecten beschouwd als de pionier, de baanbreker van de moderne Nederlandsche bouwkunst, die zijn eigen principes duifde volgen, en zich hier door bij duizenden sympathie heelt verworven. Het zijn vooral de inwoners der Nederlandsche hoofdstad, die dc moderne schoonheid van hun steeds groeiende stad grootendecls te danken hebben aan den grooten bouwmeester. kerkelijke diensten. wordt jtcurtwet im ÏÏet overnemen van"alle onderstaande Officieele Kerkelijke Mededeellngen In andere bladen,wordt uitdrukkelijk verboden krachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. UII betreft ook hel overnemen met bronvermelding als Zondag. Dc H. Missen en Lof als op Zondag. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthoorcn. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de II. Missen om halt 8 en 8.10. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAO Feest van O. L. Vrouw Hemelvaart te vieren als Zondag. Half 11 plechtig gezongen H. Mis. 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van half 4 tot half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rentinck. Telefoon no. 20. WOENSDAG O.L.Vr. ten Hemelopneming. Ie vieren als Zondag. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 5 Lo'. ZATERDAG Biechthoorcn vanaf 4 uur. In de week de II. Missen om 7 en 8 uur. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Feestdag van Maria Hemi'vaart. Patrones dezer kerk. H. Missen om 7 uur en half 9. Half II Hoogmis. Om 6 uur Lof mei Rozenhoedje. DONDERDAG Van half 5 tot het Lof uitstelling van het Allerheiligste voor de leden van de Altaarwacht. 7 uur Lof. VRIIDAG r Lof. ZATERDAG r Lof. 4—9 uur Biechthoorcn. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Feestdag van Maria Hemelvaart, vei plicht te vieren als Zondag. De H.H. Missen om 7 uur, half 9 uur. 10 uur de Hoogmis. 7 uur Lof. ZATERDAG Des namiddags biechlhooren van 4 tot PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS. |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Teiefoon 558. De gendarmerie te Klagenfurt heeft ontdekt, dat in een steenbakkerij aldaar helsche machines werden vervaardigd. Bovendien werden er twee machine pistolen, acht geweren en een tamelijk groote hoeveelheid munitie aange troffen. De Amerikaansche regeering laat dagelijks 200 000 stuks vee slachten om de noodlijdenden te steunen, maar zonder het geslachte vee ten verkoop aan te bieden op de markt, om den abattoirs geen concurrentie aan tc doen. Men verwacht, dat er 10 millioen stuks vee op deze wijze ïullen worden ge slacht of 25 pet. van den Amerikaan- schen veestapel. Terwijl de echtgenoote van den heer R. Sieben te De Krim bezig was de varkens te voederen, viel een emmer kokend water om. Dit liep naar een rin plotseling haar kindje van 2 jaren, dat zich in haar nabijheid bevond, viel. De arme kleine kreeg ernstige brandwonden aan de becnen en het onderlijf en werd in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Hoo- geveen vervoerd. „De ruilhandel herleeft", schrijft een fotohandel in Rotterdam voor zijn ra men en in de étalage liggeneen foto toestel tegen den civielen prijs van een levende kip en één voor een mud steenkool en één voor zes versche eierenEen voorbeeld ter navolging? Nabij Avignon (Frankrijk) is een sneltrein naar Nice ontspoord. 8 per sonen zijn gedood, 30 zwaar gewond. De netto-opbrengst van de crisis postzegels, welke tot 31 Juli aan de postkantoren cn in boekwinkels ver kocht zijn, bedraagt f61.900. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. WOENSDAG Feest van O. L. Vr. Hemelvaart. Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. DONDERDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Biechthoorcn om 4, 5. 6, 7 en 8 uur. In de week dc >1. Mis oin half 8. Hoogland. PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG ir 1ste H. Mis. Kwart voor 9 uur 2de II. Mis. VRIJDAG 8 uur Isle II. Mis. Kwarl voor 9 uur 2de H. Mis- ZATERDAO 8 uur 1ste H. Mis. Kwart voor 9 2de H. Mis. 4—9 uur Biechlhooren. 8 uur Lof en Rozenhoedje. Gedurende de maand Augustus geen Catechismus vanwege dc vacanlie. Hooglander-een PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: II, J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat WOENSDAG Feest van O. L. Vr. Hemelvaart. ZATERDAG Half 5-hall 9 Biechthoorcn. 7 uur Lof. Deze week de II. Mis om half 9. N IJ kerk PAROCHIE ST. CATHARINA. Pastoor: R. J. B. Flipsc. Hnlkcrstraat. Tel. 98. WOENSDAG Maria ten Hemelopneming. Half 8 de Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Lof ter cere van Maria. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten van hall tot half 7. In de week de H. Mis half Uit de berichten uit de verschil lende streken van Amerika blijkt, dat de nieuwe hittegolf 53 dooden heeft geëischt. Een trein uit Louisville ramde bij Memphis op een overweg een wagen met negen inzittenden, die allen werden gedood. Te Morehead in Kentucky heeft een moddcrgolf van regenwater, ver oorzaakt door de hevige onwuders, de eigendommen van honderden mcnschen meegesleurd en den dood van twee kinderen veroorzaakt. Nabij Plock barstte een zwaar on weer los. Vijf personen werden door den bliksem getroffen en gedood. In verscheidene plaatsen der omgeving veroorzaakte de bliksem brand in woon huizen. Als gevolg van de droogte in een deel der provincie lloepeh (China) kouien uitgehongerde wolven cn tijgers uit de heuvels naar beneden, lederen nacht worden de boeren aangevallen door deze roofdieren. Reeds elf men- schen zijn meegevoerd en verslonden. Er is een auto Itisschen De üinkel Ede tegen een boom gereden. Be halve de bestuurder waren in de auto vier personen gezeten. De 30-jarige mej. de Graaf werd bij de botsing op slag gedood. e De omgeving van Charnllcs in het departement SaAnc et Loire (Frankrijk) is geteisterd door een windhoos, die groote schade aanrichtte. In vcrschil- ende dorpen stond het water in dc huizen 50 a tiü c.M. hoog eu verschei dene boerderijen brandden af door liet inslaan van den bliksem. Vele paar den en runderen zijn in de vlammen omgekomen.

De Eembode | 1934 | | pagina 2