Allerlei Bij den wedstrijd Amersfoort— Zwaluwen Vooruit kwam 't einde met een 5—1 overwinning. Deze cijfers geven echter niet de juiste verhouding weer Verheugend is het dat Amersfoort vol weet te houden tot het einde toe. Propaganda in St. Jozef. Op initiatief van de Propagandaclub .De Katholieke Werkers" had in Sl. Jozef een bijeenkomst plaats met als spreker den ZeerEerw, Pastoor Spitzen. In zijn openingswoord zette de Voor zitter. de heer J. v. d. Linden nader het winterprogram uiteen en hoopte dat deze propaganda het noodige nut zal afwerpen. Staande de vergadering besloot men adhaesie te betuigen aan een binnengekomen adres van het R.K. Ned. Werkliedenverbond. Vervolgens kreeg Pastoor Spitzen het woord ter behandeling zijner inleiding .Waarom juist nu propaganda en ontwikkeling' Het deed Z.Eerw. genoegen te kunnen spreken voor een stampvolle zaal. Dui- delijk toonde Spr. aan dat juist nu in dezen crisistijd het noodzakelijk is een zorgvuldig gekozen propaganda te voeren en paraat te zijn. ook al mogen nu de resultaten dezer propaganda schraler zijn dan in den voorafgeganen tijd van hoogconjuctuur. Duidelijk toonde Pastoor Spitzen aan de groote fout der hedendaagsche wereld, n.l. men heeft Christus gerukt uit de harten der volkeren en daardoor de liefde tot den evenmensch verloren. Een vol hardend gebed is een der eerste mid delen waarmede het geluk in den strijd j moet worden afgesmeekt. Spr. wekte, de arbeiders op om toch vooral lid hunner Kath. Organisatie te worden, waarin zij thuis behooren. Moge het zuurdeesem van het Christendom van U uitstralen, opdat de massa ervan doordrongen worde. DeMannenzangver. _St. Jozef", onder leiding van den heer Henk Ramselaar. bracht verschillende goed uitgevoerde zangnummers ten gehoore, waarna de leden van de Jonge Werkman opvoer den net tooneelstukje van propagan distische strekking „Een model leden vergadering der J. W." Aan het einde dankte de heer J. v d. Linden allen die tot het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt. R. K. Oudersvereeniging. Deze vergaderde onder leiding van den heer G. A. Luycx, die mededee- lingen verstrekte over de te houden fancy fair en loterij ten bate van het fonds „Voor Moeder en Kind" op 3. 4 en 5 November a.s. in 't Valkje, en over de vacantie-uitstapjes. Pater Justinus Janssen hield een met als onderwerp.Wij willen het gezin groot en gelukkig zien". Allerwege spreekt men over de moei lijke tijden. De wereld zit weer eens in de put en men zoekt naar middelen hoe de menschen wat meer levens vreugd te schenken. We bemerkten de laatste tientallen jaren, het gaat met goed met het gezin, met de moeilijk heden die tegen dit gezin optornen. En we kregen de R. K. Bond voor Groote Gezinnen, heel in het klein, nu uitgegroeid tot een machtig leger van 23.000 gezinshoofden, dal veel goeds kan bereiken voor het gezin. Het gezin vormt den grondslag van het maatschappelijk leven. Als O, L. Heer een groot gezin geeft, moet het ook een gelukkig gezin zijn. Het Gods begrip is uitgeschakeld en men zoekt alleen zijn eigen ik en eigen genotzucht. Men vindt in de wereld zonder God geen liefde en opoffering. Wij katho- iiekcn gelooven in God en kennen Zijn wetten. Wij weten dat we onze kinde ren moeten opvoeden in de vreezedes Hceren en de kinderen kennen het ge bod Eert uwen Vader en Moeder. Vervolgens schetste Z.Eerw. het r derne gezin vanaf de stichting en stelde daartegenover hel katholieke gezin, waarin liefde en opoffering heerschen, waarin man en vrouw één zijn en alles zijn voor de kinderen hen door God We gruwen van het misplaatst mede lijden met de groote van ons gezin en vragen geen medtlijden doch recht. Wij vragen dat de Staat het rec.it van v: gr->..te gezin erkent. Wij vragen erkenning van onzen Bond en haar strever. Een krachtige actie moet wor den gevoerd om den Bond groot te Tenslotte, zeldc spr, de grond.-lag Aan iod. toet i (A-school) en reductie op het plaatsen- geld in de kerken voor de groote ge zinnen. De voorzitter sloot met een opwekkend woord voor de fancy-fair en het beschikbaar stellen van prijsjes. „Hulp in Nood". De tentoonstelling van de prijzen der verloting ten bate van „Hulp in Nood", zal worden gehouden op Zondag a.s. in Sl. Jozef. Verloling Zondag 21 Oct. K. J. M. V. Wij herinneren de Katholieke Jonge Middenstanders eraan dal a.s. Vrijdag 12 Oct., de plechtige opening is van onze Wintercampagne. Zij, die zich nog niet opgaven, kunnen zich alsnog opgeven bij de secretaris: Giesen. Utrechtschestraat 43 of kunnen aan het St. Jorishuis het plechtig Lof bijwonen mei openingswoord van den Moderator en zich na de plechtigheden aanmelden bij het bestuur. Wij rekenen op uw komst half negen precies. Burgerlijke Stand. 2 Oct. Geboren: Adriaan, z. v. H. L. Houtvcen en A. C. Snijders. Ge huwd: H. H. de Mik en H. li. Bugiel R. A. Damsté en A. C. Verbeek. Overleden: Gerrit G. Flos, 10 w. 3 Oct. Geboren|ohannes, z. v. J. J. Huber en A. de Bakker Jaantje, d. v. J. W. Manten en J. Hazeleger Cornelis Hendrik, z. v. B. Valkenburg en C. J. Stroomenbergh Emilia, d. v. P. Scheffer en j. W. Singels. Gehuwd: J. Smit en T. j.Kleimeer J. Pol en C, Deen E. ten Kulve en Z. Basé. 4 Oct. Geboren: Aart, z. v. A. Walet en B. v. Effrink. OndertrouwdG. v. Drie en W. Verhoeff H. v. d. Heijden en M. Kraak A. v. Holland en Noordergraaf N. de Gooijer en G. Greeven A. Fremouw en J. K. Kiffers. Gehuwd: G. Poi'lussen en V Bolkestein. Overleden: Breunis Wolfs winkel. 74 j., wedn. v. D. v. Ginkel Christina M, E. Massa, 46 j. Evert J. Pegman, 72 j., echtg. v. H. v. de Pol. 5 Oct. Geboren: Corr.elis Vincentius, z. van L. J. Houtveen en C. Th. Loman. OverledenHendrika Clasina van Staal. 61 j., echtg. van J. M. Boom. 6 Oct. GeborenMartinus Albertus Cornelis. i. van G. v. Surksum F. M. W. Mulder. Hendrina. F. Wiersma en H. Schoneveldt. Over leden Laurens Levin us Dirk de Vries, wedn. van M, Wolff. Prof. Vening Meines:. Op 27 Mei 1926 vertrok uit dc Marinehaven te Den Helder de Onder zeeboot „K XIII" om een reis naar Oosl-lnd:ë Ie aanvaarden. Zij zou zich evenwel niet langs de gewone scheep vaartroute via het Kanaal van Suez naar het verre Oosten begevi maar haar weg kiezen door het Panama- kanaal. via San Francisco, Honolulu Manila enz. Immers de reis werd meegemaakt door onzen stadgenoot den bekenden wetenschappelijkèn on derzoekerprof. dr. F. A. Vening Meinesz en de ongewone route was gekozen, om den geleerde in de gelegenheid te stellen, zijn reeds in 1922 aangevangen zwaartekrachtmetingen op zee. boord va-v Nederland:che onderzee booten voort te zetten. Hun weten schappelijke beteekenis ;s zoo alge meen erkend, dat later door de Re geeringen van de Vereenigde Staten an Noord-Amerika, Frankrijk en I mderzeebooten ter beschikking werden gesteld, waardoor Vening Meinesz zijn buitenlandsehe collega's het on derzoek in speciale gebieden konden voortzetten. Nu gaat wederom een groote rei; beginnen iom (allerlei gegevens ir het belang der wetenschap te verza melen. Men hoopt na een reis van ruim 7 maanden in Juni 1935 behouden te Soerabaja aan te komen. De boot. die een lengte heeft •ngeveer 75 meter, heeft boven water en waterverplaatsing van 850 ton. Met inbegrip van prof. Vening Meinesz 'en commandant Luitenant ter Zee :rschij, zal de bemanning uit 35 eren. onderofficieren en manschap pen bestaan. De meest vermoeiende trajecten van deze vijf-werelddeelenreis zullen waarschijnlijk de oversteek van os-Aires naar Kaapstad en die Mauritius naar Fremantle zijn, die resp. 25 en 20 dagen in beslag zullen zijn rede wekte spr. opwi nvt ilercn vm gezinsdagen en gi-z-isuren Gezinsdagen waarop het ge.- - i dag begint niet ali H I it-, te naderen en waarop den dag vereend doorbrengt, b.v. op Kerstmis. Paschcn. Pinksteren en di vcr|inr<lagen van ouders en kinderen Gezinsuren, dat men, al is het desnoods maar een halt uur per dag, gezamen lijk bijeen is, een en ander bespreek cn b v gezamenlijk het avondgebed doel. Bij de nu volgende bestuursverkie zing werd In de vacature Mollc geko zen de heer A. Ivan Hamersvch Van dr rondvraag werd een vrij druk gebruik gemaakt De heer Keizer dc aandacht van het bestuur voor het inrichten van een speeltuin of speel- gek-genhetd in de groote vacantle, daar Katholieke Universiteit. De opbrengst der inzameling voor de Kath. Universiteit was over de jaren 1932 en 1933 als volgt: Parochie St. Franciscus Xaverius in 1932 f123.50; in 1933 f 193.50. Parochie O. L.Vrouw in 1932 f310.— in 1033 f334.—. Parochie St. Henricus in 1932 f50; In 1933 150. Parochie SI. Ansfridus in 1932 f96; in 1933 f70. Het wegenplan rondom Amersfoort. Het wegenplan rondom Amersfoort heeft een eommissie in het leven ge roepen. die op Donderdag 11 October een bijeenkomsl heeft belegd in de groole zaal van „de Valk" le 8.15 uur, waar zullen spreken W. van Gent, lid van den Raad en dr. Scheurer, secre taris van de Kamer van Koophandel. Alle zakeninenschen worden uitge- noodigd tot deze bijeenkomst. Toe gang vrij. RADIO. Woensdag 10 October: 11.05—5.35 London Regional. 5.50—6.5C Deutschlandsender. 7.20-9.20 Weenen. 9.20—12.20 London Regional. Donderdag II October: 11.20 -2.05 Keulen. 2 20 5.35 London Regional. 535—6.50 Deventry. 6.50—12.20 London Regional. Vrijdag 12 October: 11.05—5.35 London Regional. 5.35-6.50 Brussel Fransch. 6,50—12.20 Weenen. Zaterdag 13 October: 11 20—6.20 Deventry. 6.20 12.20 Weenen. Burgerlijke stand. Geboren: Hendrikus Cornelisz.i D. Overeem en W. Brouwer. Adri; Antonia, d. van A. J. Hilhorst en M. J. v. d. Hengel. Antonia, d. van H. Sinink en D.Brouwer. Getrouwd: W. R. Vos en W. M. Kok. Overleden: Klazina Horst 76 jr., wed. van E. v. d. Burgwal. - Zeger Malenstein 52 jr., echtg. van S. Hartog. ^Vergadering van Stemgerechtigde Ingelanden van liet Waterschap De Matesluis op Donderdag 25 October des namiddags ten 5 ure ten huize van Th. van Klooster, aan de Langenoord Punten van behandeling zijn: 1. Vast stellen begrooting 1935. 2. Benoemen Commissie onderzoek rekening 1934.. A Uit den OmPek In de Poth. Door den AmersFoortschcn Kunst- kring werd in de Stichting De Poth een tentoonstelling vaii schilderijen georganiseerd van |hr. Ant. W. den Beer Poorlugael, een amateur, wiens werk voor velen een schoone verras- sing bleek. 't Geschiedde Ier herdenking van zijn 70cn jaardag. Bij de opening sprak Dr. Nieweg zeer waardeerend over het talent van dezen kunstzinnigen oude. die zoo bescheiden met zijn werk op den achtergrond bleef.'; Een vriendenkring stelde fwee fraaie stukje; ter beschikking van het bestuur l van't Museum Flchite, waar ze blijvend zullen getu.gen van de talenten van j bestuur der gemeente dankbaar zijnl' onzen kunstzinnigen stadgenoot, die enkele uitstapjes "nvoldocnde zijn. zich als bestuurslid van Flehiteenals De schouw in het Waterschap „De |)e lieer (Jvermars bepleitte verlaging regent van De Poth zoo verdienstelijk Malesluis" is bepaald op Donderdag r ijf25 October, 's morgens 9 uur. I Hoogland Men verzocht ons opname van de volgende beschouwing: „Al spoedig zullen de schoone zomerdagen worden gevolgd door dagen van wind, regen cn koude. De zandwegen en de er langs liggende fietspaden, die nu nog eenigszins zijn te berijden, zullen dan ook spoedig in modderpoelen zijn veranderd. Wat dat zeggen wil, weten zij wel, die ze in zoo'n ellendigen toestand moeten passeeren. Met voldoening nam ik her haaldelijk kennis van de pleidooien, dcor Raadsleden in den Raad gehou den. voor verbetering van deze wegen. „Weliswaar zijn er plannen meentewege om verbetering brengen, maarde crisis zet hier ook weder de rem op „Nu en dan werden hier en daar door samenwerking van het gemeente bestuur en de aangelanden inderdaad verbeteringen aangebracht, doch zoo jammer, dat er niet geregeld toe zicht wordt gehouden op die verbe teringen dan alleen bij den gemeen telijken wegenschouw. „Ik vraag me af: „Is daar geen wij ziging in te brengen ledereen, maar vooral zij, die dagelijks die wegen moeten doorkomen, verlangen mei smart naar een beter onderhoud van rijweg en fietspad. Overdag kan men bij regenachtig weer deze wegen wel haast niet passeeren, en bij avond er is natuurlijk geen verlichting buiten de woningen kan men zich wel indenken, hoe men dan tobben mi „Moet zoo'n toestand zoo blij' bestaan, totdat er voldoende gelden zijn voor den aanleg van straatwegen Dat kan nog lang duren, geloof me vrij. al zal men met oude klinkers veler jaar misschien een paar honderd meters harden weg kunnen maken. „Daarom, er zal toch iets meer moeten worden gedaan dan tol heden geschiedt. „Zouden de werkloozen, die gemeente toch ook heeft, niet teweik kunnen ges.eld worden tegen een be hoorlijk lnon 'i Gaarne zullen ze he1 daar twijfel ik geen oogenblik Ze ontvangen dan meer geld dai tot heden het geval is, en verrichten daarvoor werk, dat in de toekomst :h niet ongedaan kan blijven. „Zijn de wegen e.i paden in r gebracht, zoodat het regenwater kan afvloeien, omdat alle holten zijn gevuld, dan zal het noodzakelijk zijn, dat een of meer dier werkloozen, door hel gemeentebestuur daarvoor aange wezen, minstens eenmaal per week de odige herstellingen zullen aanbren- ii. Dan zal men betere watervrije wegen cn paden houden dan tot heden het geval is. ,'len slotte nog een verzoek aan het publiek, dat de zandwegen berijdt met paard en wagen of auto„Spaart de geplaatste palen langs de paden en berijdt deze niet, al is er geen politie op dat oogenblik in uw nabij heid". „Moge het bovenstaande meehelpen, om aan werkloozen werk te verschaffen en de zandwegen te verbeteren. De bewoners langs die wegen zullen het van schoolgeld v r-'bel school maakte. Leusden Uit de balans der Handclsvereeniging 1933—1934 bleek, dal in dit tijdperk was omgezet 8.307.465 K.G. Deze om zet is len deele verkregen, door een regeling met de vereeniging „Amers- foort-Hoevelaken", die onder zekere waarborgen bediend wordt door „Leus- den e.o.". Van de netto-winst, ad f6900, wordt f 1000 gereserveerd voor oninbare posten enlwordt f2900 of 35 pet. (volgens de statuten) in het re servefonds gestorl.'.De resieerende 3000 gulden wordt aan de leden uitbetaald. Dit is 2 pet. van hun afname. De heer A. Schothorst werd als be- tuurslid, de heer J. Lagemaat als lid van den Raad van Toezicht, herkozen. De obligatie-nummers 3, 4, 17 c werden uitgeloot. - Burgerlijke stand. Geboren: Antonius Wulfranus, N. Brouwer en J. M. v. d. Hengel - Wilheltnina Antonia, d. v. W. Herder en A. Hilhorst. Ondertrouwd: V Veldhuizen en H. v. Reenen G. W. v. d. Hengel en \V. Boersen. Gehuwd: H. C. Kok en A. J. Hartman J. Kuijt en H. v. Garderen. OverledenGoos- sen de Kruijff, 5 j. Nllkerk Op den Amersfoortsche straatweg heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan een oude inwoner uit 't Veen het leven heeft gekost. De bijna jarige Woudenberg wilde nabij 't Veen links afslaan. Hij vergat de richting aan te geven en stak dwars den weg. over. Een auto waarin een slager uit Utrecht zat, die van de veemarkt alhier kwam, passeerde juist. De oude man werd gegrepen cn bijna opslag gedood. De auto reed legen een boom. De politie heeft verschillende pro cessen-verbaal opgemaakt legen auto bestuurders, die reden zonder deugde lijke remmen. Op de markt: 120.000 e-eren f44.60, jonge hen- nen-eieren f2.00—3.20, eendeneieren f2.102.35: 31 biggen 19 11; runderen: kalfkoeien 1140-190, kalf- vaarzen 1100—135, vet vee le kwal. f0.21—0.28, 2e kw. f0.180.21 per pond. vette koeien f 160-180; 4~ nuchtere kalveren mestkalveren 110- 15, slachtkalveren f3-4.50. Handelii ree slecht, in melkvee en biggei traag. Een 40-tal arbeiders zullen hierbij te werk worden gesteld, gedurende 10 weken. Zaterdagavond had ter hoogte van het sanatorium „Zonnegloren" aan de Soesterbergsche straal een ernslig auto ongeval plaats. Een luxe aulo kwam in botsing met een tweetal boomen Ier zijde van den betonweg. De wagen kwam ter linkerzijde van den weg terecht, terwijl de achterwielen er af vlogen. Een der inzittenden, de lieer D. v. d. Broek, oud-raadslid alhier, werd uit den wagen geslingerd, terwijl de bestuurder, de 16-jarige G., die slechts een wonde aan één zijner beenen opliep, den wagen, die tengevolge der botsing in brand was gevlogen, nog tijdig kon vertalen. Hij had zelfs nog de tegenwodrdigheid van geest v. d. Br„ die gevaar liep, dat zijn kledingstuk ken vlam zouden vatten, van de bran dende auto te verwijderen. Beiden werden spoedig binnenge dragen in het sanatorium. De verwon dingen zijn r.iet van ernstigen aard. Van de auto, die geheel uitbrandde, bleef niet veel over. De auto was te Baarn gehuurd en nief verzekerd. Donderdagmiddag vergadert de ge meenteraad. Er zal dan een gemeente ontvanger worden benoemd in plaals van den afgetreden heer Alders. Op de voordracht staan1. J. Rechter, ambtenaar dezer gemeente2. Schmitz, commies der afdeeling Financiën der gemeente Amersfoort. Aangezien de straatverlichting langs den Rijksweg veel te wenschen over laat, wil men verlichting toepassen door middel van natrium-lanipen. De kosten voor bedoelde verlichting van den Rijksweg, gelegen tusschen de grens mei Baarn (hotel Trier) lot de halte Soestdijk zullen per jaar bedragen f 1006.70, verhoogd met circa f 45 - voor het uitwisselen der lampen en f396.90 voor huur van 42 Philoia lampen, legen den prijs van 45 cent per lamp per branduur, met een ge- garandeerden minimumbrandtijd van 2100 uur per jaar. Bij deze verlichting zal de lichtstroom vijfmaal hoogcr zijn dan bij de thans beslaande verlichting. Soesterb erg hier is opgericht de R. K. Soes terbergsche Orkestvereeniging. Dirigent is G. Rooda. Sloutenburg Burgerlijke Stand. Ondertrouwd L. J. v. Wieringen A. Visser, j Overleden: Teunisje ter Maaien, 51 j echtg. v. G. Hooijer. Soest Het gemeentebestuur heeft 'n nieuwe ;eling getroffen betreffende het keuren i de huisslachtingen vóór en na de slachting, welke regeling zal gelden voor het tijdvak van I November 1934 tot I Februari 1935. Voor de keuring van huisslachtingen vurdt de gemeente in drie districten erdeeld, en wel: 1. Soesterberg, lot len spoorweg Amersfoort—Utrecht; 2. het gedeelte der gemeente, gelegen ten Oosten der spoorlijn Baarn -Utrecht; 3. het gedeelte der gemeente, gelegen ten Westen der spoorlijn BaarnUtrecht. Van iedere slachting moet minstens ie dagen van te voren kennis wor den gegeven aan het bureau van den Keuringsdienst. Voorts hebben B. en W. er de aan dacht op gevestigd, dat de organen na het slachten met een gedeelte van de natuurlijke verbinding aan het dier be vestigd moeten blijven, terwijl de dieren vóór het slachten bedwelmd moeten worden door middel van een schiet- masker of pin-pistool. In verband niet de heerschende werkloosheid slelt hel gemeentebestuur de volgende werken voor: a. Omlegging van een zandweg langs dc aan de Utrechlsche Waterleiding- Maatscii. verkochte terreinen. Een 10- lal arbeiders vinden hierbij gedurende 5 weken werk. b. Ontginning voor boschaanleg. Een terrein aan de Bosstraat zal worden ontgonnen, 50 arbeiders vinden ge durende 11 wexen werk. Uitbreiding van de werkzaam heden in hel gemeentelijk grondbezit De Directie der Ned. Schroefbouten- fabriek le Helmond heeft aan 102 arbeiders ontslag aangezegd. .'e Den Haag is overleden de be kende kunstschilder Isaac Israëls. De nieuwe spoorlijn Gouda—Alphen is Zaterdag op feestelijke wijze geopend. Op den onbewaaklen overweg te Stompwijk passeerden een aanlal motor rijders, toen de sneltrein, uit Gouda passeerde. Juist kwant toen een motor- rijderde, 35-jarige J. F. v. B. uit Hil versum met zijn verloofde, de 28-jarige mej. W. S. eveneens uit Hilversum op de duo aanrijden. Doordal hij op dat oogenblik op een kaart keek heeft hij vermoedelijk niet gemerkt dat de trein voorbij kwam. Met volle vaart reed hij tegen den trein, waardoor de motor ca. 24 meter werd medegesleurd. Beide personen werden eveneens medege sleurd; de motorrijder werd langs de spoorbaan gevonden, zijn verloofde lag zwaar verminkt in een sloot. Een ge neesheer kon slechts bij beiden den dood constaleeren. Dc zwaar verminkte lijken zijn naar Stompwijk De machinist heelt klaarblijkelijk niets van het ongeval bemerkt, daar de trein doorgereden. Op de te Kansas City gehouden bijeenkomst van arisen, is luid ge klaagd. De dokiers zijn thans genood zaakt, behalve als geneeskundigen ook als farmers op te treden. Aangezien de patiënten de laatste paar jaren slecht bij kas zijn, worden de doktersreke ningen betaald in koeien, varkens, paar den en pluimvee en zoo nu en dan in versche eieren. Een der artsen heeft zich er over beklaagd zooveel levende have in zijn bezit le hebben, dat hij boerderij heeft moeten betrekken. Een dame, die met vacantic te Namen vertoefde, had plotseling haar geheugen verloren, zoodal zij rond dwaalde zonder te weten waarheen zij zich zou begeven. Toen zij niet in het hotel wederkeerde, maakte inen zich ongerust, waarop per radio haar sig nalement werd gegeven en haar op sporing gevraagd werd. De dame werd spoedig herkend en naar het hotel terug gebrach'. Uit Bordeaux wordt gemeld, dat boord van hel Spaansche stoom schip „Turquess", dal wegens valsche douane-aangifte in de haven van Bor deaux onder politic-bewaking was ge steld, 20 machine-ge weren, eenigedui zenden geweren en vele kisten nu munitie zijn ontdekt. Zoogenaamd was hel Spaansche transport bestemd voor Antwerpen, doch men neemt aan, dat het schip in werkelijkheid bestemd voor Portugal. Wijlen E. len Cale te Almelo heeft de volgende legaten vermaakt 1100.000 aan het personeelfonds, f20 000 het weduwen- en weezenfonds, f 3000 aan het t.b.c.-fonds, f2000 aan het ziekenfonds, alle instellingen verbon den aan de fabriek der firma. Behalve deze f 125.000 aan hel personeel ge schonken, hebben ook de weduwen en gepensionneerden en zij die ten gevolge van de malaise ontslagen zijn, een bedrag in geld ontvangen, naar gelang van de diensttijd. Te Udenhout is builen de kom der gemeente een zesjarig meisje dooreen onbekend gebleven persoon mishandeld en daarna in een kuil geworpen. Be wusteloos cn gewond aan hoofd en armen is hel kind gevonden. kerkelijke diensten. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 'I Zand no. 29 Pastoor; Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. 0^" In de maand October iederen avond 7 uur Lof. ZATERDAG Van half 4 lot hall 10 gelegenheid om le biechten. Dagelijks de 11.11. Missen om 7. Sen 9»"-L PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegrachl no. 36 Pastoor: A. W. J. Spit/en. Langegrachl no. 37. Telel. 1450. WOENSDAG 7 uur Lol. Kwart over 8 Congregatie van de H. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat nu. 41 Pastoor: J. II. Hooymaii. Matthias Withoosstraai nu 34. Telefoon 1158 WOENSDAG Om half S geen II. Mis. Huwelijksmis. Om 9 u ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor hel 7e en 6c leerjaar. Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur half 8 en 8 uur. PAROCHIE KERK ST. ANSFRIDUS. |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28. Telefoon 558. Deze week IEDEREN AVOND om Octobetiof, ZATERDAG Van 4 lot hall 9 biechthooren. Dagelijks de II.Missen nm hall8 en 8.10. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pasloor O. Rentinck. Telefoon no. 20. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. In de week de II. Missen oin 7 en 8 u Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: ilamersveld No. 4. ZATERDAG Gelegenheid om te biechten om 4, 5, half 8. Hooiilnnd. PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. dc Jong. u Kerklaan. Tel. 3. Deze week de II. Missen om 7V, en Maandag, Woensdag en Vrijdag 9 cn aS»ï"' 4—8 uur Biechthooren. 7 uur Lof en Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pasloor: H. J. Brocre. Burgemeester van Tuyllstraat. ZATERDAG 4-8 gelegenheid om le Biechten. 7 uur October-Lof. Deze week de H. Mis om 8 uur. Nllkerk PAROCHIE ST. CATt IA RIN A Pastoor: R. J. B. Flipse. Holkerslraat. Tel. 08 ZATERDAG «BT- ,e b,ec,1,cn van half 3 dc w"k de Mis om half 8.

De Eembode | 1934 | | pagina 2