Vulpenhouders 1^84 Vulpotlooden - F. A. TULP 1934 50 JAAR Theo Groenhuizen IROL Taxidienst Buitenritten 6 ct. per K.M Voor PARKER Pennen en Potloden Fa. H. Elzenaar Kantoor en Drukkerij Lnngegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag ingaan. Uitgave van de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 16 Nov. 1934 ADVERTENT1ÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bQ geregeld adverteeren Advertentlën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen zfln bezorgd. Telefoon 314 Achten Veertigste Jaargang - No. 66 Katholieke Staatspartij. Iets waar men geen belang in stelt wordt weinig gewaardeerd. En zoo gebeurt het, dat bij ons velen schillig worden omtrent hetgeen in Den Haag op politiek gebied geschiedt. De zaken loopen niet naar hun zin, de regeeringshulp strekt zich juist niet uit tot hun zaak, of doet ze dit wel, dan slaan de voorwaarden niet aan, men is ontevreden en het inzicht van een ontevredene is gebrekkig, omdat hij de kwesties van uit zijn ontevreden standpunt beschouwt. Anderen gaan verder dan onverschil ligheid en verwerpen he'. parlementaire stelsel. Zij verlangen er den dictator, den aan niemand verantwoordelijken, geen critiek duldenden alleenheerscher voor in de plaats te stellen. Dan is het tegelijk uit ook met de politieke beschouwingen die we zoo knusjes onder elkaar weten te voeren en in onze dagbladen lezen. We hooren dan alleenHeil, den dictator, hoe die man ook heeten moge. Doet hij wat ons ergert, zooals nooit een volksver tegenwoordiging ons heeft kunnen er geren omdat wat daar tot stand kwam met overleg is tot stand gebracht, daar de kwesties van verschillend stand punt konden worden beschouwd en besproken dan roepen we nog: Heil, wanneer we tenminste met de vrijheid alle fierheid hebben verloren, zooals zoovelen elders. Maar overigens zijn we stil en zij die met ons omgaan eveneens. We zijn gelijk geschakeld Dienaars zijn we van den Staat, dien we mogen vereeren, voor bestaan, die er niet is voor ons, maar wiens grootheid we hebben te bevor deren alsook de grootheid van den dictator en van hen die zijn uitver korenen zi'n. In Duilschland tenminste hebben die schijntoonbeclden van on baatzuchtigheid en mcnschenliefde een neer dan behoorlijk bestaan, waar omtrent ondanks best werkende cen- allerlei bijzonderheden tot ons doordringen. Voor dat gebrek aan belangstelling oor ons parlementaire leven en voor lie onverschilligheid moeten we ons - en ook anderen dus wel degelijk toeden. Wij, katholieken, moeten er terdege ran doordrongen zijn, dat geen Neder- andsche regcering aansprakelijk kan orden gesteld voor den toestand vaarin het land is geraakt. Die toe- itand ligt in den toestand der wereld, n de algemeene crisis die zich van imerika uil over den heelen aardbol leeft verspreid. Evenzeer moeten we ervan overtuigd ijn en aan anderen die overtuiging nededeelen, dat geen enkele regeering 'an Nederland een oplossing kan bren in de moeilijkheden van den lijd. oplossing moet komen van een samenwerking der naties. En al de-, ;enen die het gezag der regecring mdermijnen door de regeering Ie ver wijten dat zij geen oplossing brengt, naar zelf beweren dat zij een oplos sing kunnen brengen, geloove men tiet. Zij spelen met het volk en zullen lit door voorspiegelingen, welke ze tooit kunnen verwezenlijken, radeloos naken. In die stemming dat een regeering liet kan oplossen, maar alleen steunen n verlichten, zij men een belangslcl- :nd toeschouwer bij het werk onzer amers en trachte vooral ook de bc- ngstelling van anderen daarvoor gelijke gezindheid te wekken. Voor esturen onzer Kiesverenigingen en Dor onze kernen is hier een goed 'erk te doen, vooral bij den belang- jekkenden begrootingsarbeid, waar- lede de Kamer van nu lot Kerstmis ezig zal zijn. Het werk, dat de katho- eke Kamerfractie daarbij zal verrichten, rk in het algemeen belang des lands crisistijd, moge bij de katholieken ivens de overtuiging versterken van elk een beteekenis het is in zulk een iwichtige periode eensgezind te zijn t eensgezind achter de katholieke amerfractie te staan. VAM F 5 AF 6RAVEEREN WIJ ER GRATIS UW NAAM IN 1 KANTOORBOEKHANDEL I UngMtr, te. Krommeitr. TEL 326 Rundvee - afslachting. (Slot). op, dan werd het boterverbruik iets minder, terwijl wanneer de boterprijzen daalden, de consumptie met sprongen toenam. Boter was een belangrijk voedingsmiddel geworden, terwijl het Nederlandsche vleesch zich in een ge lijke waardeering begon te verheugen, niettegenstaande ook groote kwantitei ten bevroren buitenlandsch vleesch werden ingevoerd. Het buitenland weigert momentcel eer en meer den import van ons vleesch en van on zuivelproducten, In stede van deze hoogwaardige voe dingsmiddelen tegen wat lagere prijzen in ons land te doen verbruiken, ver- koopen wij onze Agrarische producten voor een appel en een ei naar het buitenland en laten het verlies daarop op de consumenten drukken. Wij be talen de verliezen toch en wij impor teeren desalniettemin groote kwanti teiten buitenlandsche vetten teneinde de margarine-industrie, die sterk ge mechaniseerd is die slechts volgens het Centraal Bureau van de Statistiek, in 1933 met een totaal personeel van 1.500 man werkte aan het draaien te houden. Wij voeren ons volk met méér mar garine omdat het zoo goedkoop is en omdat de armeren dit voedings middel niet kunnen missen maar wij belasten die armen tegelijkertijd met de verliezen op de zuivel-export. Ilet eindresultaat is verdere verarming ter wille van de margarine-industrie, welke verdere „verarming" men had kunnen voorkomen, door de boter in het eigen land tegen lagere prijzen (margarine-prijzen van het oogenblik f 1.20 per kilo) ter (beschikking te stel len. De allerarmsten worden ook nu geholpen met ongemengde margarine en dit zou men kunnen blijven hand haven, ook al ware de margarine industrie volgens onze denkbeelden, aan nog scherpere beperkingen onder worpen. Wanneer wij de deflalie-politiek verder doorvoeren, den veestapel gaan afslachten (waardoor de vleeschprijzen te zijner tijd zullen moeten stijgen) dan loopen wij de kans, dat terugge keerd wordt tot de tijden, waarvan wij zoo net spraken. Dat ons Volk zich weer, noodgedwongen, moet afwenden van het vleeschverbruik, zoodat juist door de Regeeringsmaatregelen de krach nabij wordt geroepen, welke de Regeering juist tracht af te wenden. Dat er bij den minderen steun aan de melk, aan dc afslachting technische kwesties worden aangeroerd, is van zelfsprekend, Wij gelooven, dat ook hier van een foutieven gedachtengang wordt uitgegaan. Hoofdzaak is echter, dat indien de praemisse onjuist is, ook het geheele bestel van maatregelen foutief moet worden genoemd. Tenslotte nog iets over de technische kwesties. De consumptie-melkregeling heeft een wig geslagen in de melk- voorziening van ons land. Vroeger be stond de onderlinge vrije concurrentie. Wanneer de industrie-melk door welke omstandigheden ook, goedkoop was, dan trachtten de boeren hun melk naar de consumptie over te brengen. Zij konden vanwege de kosten van ver voer en dc mo .lijkheden van het transport niet ver komen, doch nu is deze situatie veranderd. Met auto's bestrijken de gewone meikveeboeren een uitgestrekt rayon en zij kunnen dus gemakkelijk hun melk naar de stad brengen, zoodra dc prijzen voor de industrie-melk laag waren. De con- sumptiemelkregeling heeft dit onmoge lijk gemaakt. De autoriteiten gingen uit van de gedachte, dat de pachten en de verdere kosten in dc streken, die geëigend waren voor het produ- ceeren van consumptiemelk, reden moesten vormen om aan de boeren, die deze extra kosten hadden te be- hebben wij het vertrouwen van het Amers- foorlse Publiek genoten. Uit erkentelijkheid bieden wij U, deze gehele maand, bij koop van een bril Gratis uw Brillen-Glazen aan. Uitgezonderd Luxe- ot Zeias-glazen. Leden van Ziekenfondsen genieten bij aanschaffing van een luxe bril, en bij overgave van Ziekenfonds-recept 33'/. PROCENT KORTINOI PROFITEER VAN DEZE JUBILEUM-AANBIEDING Vak-Opticien Langestr. 38, Amersfoort het stadsrayon en daarbuiten leiden moest tot pacht- en andere kostenver laging, Indien onze Regeering streeft naar algemeene kostenverlaging, dan mag zij niet door haar speciale maat regelen dien drang naar kostenverla ging eenzijdig ten bate van den grondeigendom teniet doen, hetgeen met de consumptie-melkregeling ge schied is. Bovendien werken de con sumptiemelkers op den .plas" zij trachten uit hun koeien zooveel moge lijk melk te halen, want zij hebben eenmaal het monopolie en zij willen dit, vanzelfsprekend, zoo flink moge lijk uitbuiten. Maar hiervan zijn de normale melkveehouders de dupe. Zij worden slechts ten deele meer gesteund vanwege de overdaad, die niet bestaat en die bovendien nog kunstmatig in de hand zou worden gewerkt door de Regeering ter wille van den grond eigendom. v. W. RUWE HU!O I Schrale Lippen V Gesprongen Handen Geleidelijk kwam hierin een veran dering, naar mate ons welvaartspeil tfeeg. Binnenslands werd incer vleesch verbruikt, terwijl de arbeiders meer en meer boter begonnen te consuincercn. talen, ook liet recht moet worden vcr- Er werd geëxporteerd... er werdleend om hetmonopoliederconsumptie- margarine in ons land gefabriceerd cn melkvoorziening uit te oefenen. Ver- ook ingevoerd, maar de boter won1 getcn werd hierbij, dat door deze meer en meer veld. Het was eengedachte de hooge pachten gehand- kwestie van prijzen. Liepen de boter- haafd bleven, terwijl de onderlinge prijzen door bepaalde omstandigheden concurrentie tusschen de boeren binnen Binnenland R. K. Kieskring Utrecht. In de algemeene vergadering, welke gehouden wordt op Zaterdag 24 Nov. te Utrecht, komen o.m. aan de orde: Voorstellen van het bestuur ter uit voering van artikel 16 der S'.atuten van den Bond a. de lijsten van candidaten voorde Provinciale Statenverkiezing 1935 der provinciale Kieskringen Utrecht I en Utrecht II worden op dezelfde wijze als in 1931 fot één lijst vereenigd b. de aangesloten plaatselijke kies verenigingen dienen hun candidaten voor ieder der groslijsten van de krin gen Utrecht I en Utrecht II vóór 1 jan, 1935 bij het Bondssecretariaat in; c. in den provincialen kieskring Utrecht I worden 10, in den provin cialen kieskring Utrecht II worden 14 candidaten gesteld. Voorstel van het bestuur, om d< Statuten van den Bond in overeen stemming te brengen met de wijzigin gen, welke in het Algemeen Reglement en daarbij behoorende bijzondere regle menten der R. K. Staatspartij zijn aan gebracht. Voorstel van liet bestuur: de jaar- lijksche bijdrage, door de aangesloten plaatselijke kiesvereenigingen. Het geld. Minister Oud zei in de Tweede Kamer: De Regecring heeft niet de zucht het bezit te ontzien. Het bezwaar tegen heffing-ineens is, dat ze leidt tot reali satie van vermogens, wat in dezen tijd vrijwel onmogelijk is. Spr. verklaarde, dat bij het „generaal pardon" gebleken is. dat de meeste belastingontduiking niet voorkwam bij de grootere posten, doelt bij de vele kleine ontduikers. De minister betoog de, dat ophelfing van het bankgeheim een middel zou zifn, erger dan de kwaal. Spr. wijst op de waarde van hand having van den gulden voor ons staats- crediel. Dit laatste is de hoeksteen van alles en moet met alle middelen wor den gehandhaafd. In de Tweede Kamer. De behandeling der Staatsbegrooling gaat in de Tweede Kamer regelmatig NIC. BOVEE Telef. 1093 Tel. 1830 Vraagt prijs voor onze LUXE Ó-PERS. AUTO'S Hoofdkantoor: Kamp 49 door. Van opwindende discussies is geen sprake. De woordvoerders der verschillende politieke groepen geven van hun inzicht blijk en uiten hun min of meer be scheiden wenschen, die in 't gunstig ste geval „overwogen" zullen worden. Minister Colijn zeide naar aanleiding van de door Prof. Aalberse gemaakte opmerkingen het volgende: Dat meer orde in de productie noo- dig is, is geen nieuwe gedachte; het kartelwezen is er een uiting van en dat bestaat reeds vele jaren. De coöpe ratie in sommige opzichten eveneens. Voor nieuwe vormen op dit gebied is zeker plaats en de Regeering staat daar allerminst bol afwijzend tegenover. Ik mag wel verwijzen naar het nog door mij zelf ingediende ontwerp op de ver bindend- en ontbindendverklaring van ondernemers-overeenkomsten. Maar aan twee voorwaarden zal daarbij altijd moeten worden voldaan: het initiatief moet opkomen uit de maatschappij zeif en het algemeen belang mag daarbij niet in het gedrang komen. Alleen wat in het leven zelf groeit, heeft ten slotte wezenlijke levenskracht; kunstmatige scheppingen brengen, naar de ervaring geleerd heeft, geen wezenlijke nieuwing. De Regeering heeft in de Memorie van Antwoord de grenzen aangegeven, waarbinnen zij bereid is de ongetwij feld noodige uitbreiding onzer indus trie te helpen bevorderen. Zij heeft daarvoor echter geen wondermiddel bii de hand en zij wnscht ook bij deze vragen met beide beenen op den grond te blijven staan. De eenig juiste basis voor een industrie, gelijk voor elk ander bedrijf, is de rendabiliteit. Is die rendabiliteit niet te verwachten, dan ontstaat ook geen bedrijf, en houdt die rendabiliteit op te bestaan dan ver dwijnt het bedrijf. Die rendabiliteits- eisch is dus de grondvoorwaarde en daarmede houdt ook de financiering, de kapitaalverstrekking verband. De gezondste financieele basis voor een bedrijf wordt gevormd door aandeelen- kapitaal, dat door het publiek geno men is. Zulk een bedrijf is onafhan kelijk van banken en onafhankelijk van obligatiehouders." GEEN TIJD? om te schrijven Uw Agenda's, Verslagen, Bestekken, Reclamebrleven VITESSE KON. WILHELMINASTRAAT 10 Wij doen het voor U VLUG en ZEER Uitspraken Kantongerecht Amersfoort. CrisisvarkensbesluitR. de K. Wou denberg schuldig zonder opleggen van straf, A. M. Stoutenburg f 100 boete of 50 d. en verb. 8 varkens. CrisisrundveebesluitC. v. d. L. Maarn f 10 of 5 d. CrisisaardappelbesluilW. H. v. V. Barneveld f 5 of 2 d. en verb, aard appelen. Tarwebesluit: H. A. de O. Amers foort f20 of 10 d.. J. L. Terschuur 10 of 5 d. DronkenschapJ. J. v. L. Renswoude f6 of 3 d., J B. zwervend idem. Rooken in publieke autobus J. P. d. M. Colhen f 2 of I d. Loopen op verboden grondT. v. V. Hilversum f 15 of 15 d,, D. v. V. idem. Te snel rijden in BaarnA. W. B. Nijkerk f3 of I d. Venten te Amersfoort z. v.: J.C.H. aldaar f2 of I d„ C. Th. L. Amster dam idem, J. L. zwervend idem. Amersfoort rijwiel onbeheerd latenG. P. J. L. aldaar I 1 of 1 d., J. M. Ph. U- idem, A. O. Amersfoort 50 cent of I d., G. j. D. Soestdijk f2 of I d. In Amersfoort wielrijden naasf twee anderen: E. M. H. aldaar f 2 of I d. Linkerrijwielpad berijdenP. v. d. P. Amersfoort blijft na verzet f 15 of 8 d. De veiligheid van verkeer in ge- brengt d., W. V. Voorfhuizen (met rijwiel) f 3 of 1 d. plus f 15 ol 8 d. voor val- 8chen naam. LinkshoudenC. N. T. Assendclfl vrijspraak, W. A. F. Amsterdam f25 of 12 d„ H. D. de Bilt f20 of 10 d„ O. v. D. Barneveld f3 of 1 d., M. J. B. Apeldoorn idem, F. Sch. Apel doorn f 4 of 2 d., j. M. ten H. Hilver sum idem. Geen voorrang gevenN. S. Amers foort f30 of 15 d„ P. J. H. Baarn 15 ol 3 d. Geen gevolg geven aan politiebevel A. P. Baarn 11 of 1 d. Wielrijden onder invloed van alcohol: H. v. d. B. Nijkerk f 12 of 6 d. Onvoldoende remmenA. H. E. P. S. Amersfoort 14 of 2 d. Wielrijden zonder licht: F. de J. Amersfoort f 1.50 of I d., G. J. B. C. Amersfoort f3 of 1 d„ J. K. Putfen idem, A. R. Woudenberg idem, M. v. d. B. Amersfoort idem, C. v. d. W. idem, C. A. de P. Baarn idem. Idem zonder reflector: C. H. E. Amersfoort f2 of 1 d.. J. H. H Amers foort f I of 1 d., G. S. Soest f 1.50 of d. plus idem voor gemis van bel. Geen spiegel: Chr. v. W. Rhenen 13 of 1 d. Verboden weg berijden: J. W. V. Amersfoort f 1.50 of 1 d. naar Kantoorboek- en Schrljfmachlnehande! Langestraat 84 Telef. 528 Qmmfiatdr* "*V.Ï.AfMen 75ct 60ct 60d Bij Apoth on Ongiston BERICHTEN UIT AMERSFOORT Amersfoort se R. K. Spaarbank. II. Wat betekent het lidmaatschap voor de Amers/oortse R. K. Spaarbank? Zoals onze spaarders weten, is de Amersfoortse R. K. Spaarbank een in stelling, die werkt met slechts één be taalde kracht, n.l, den boekhouder. Alle overig werk, administratie, enz. geschiedt door een college van een 16-tal Commissarissen, die ieder voor zich en allen als corps deze functie beschouwen als vertrouwens functie. als een mooi sociaal werk. Het is niet tegen te spreken, dat in een dergelijke Spaarbank, waar het werk niet bezoldigd wordt, goedkoper ge werkt kan worden dan aan een andere Spaarbank, waar vaak grote sommen moeten wordeu uitbetaald aan sala rissen der verschillende functionaris sen. Dit verklaart dan ook, waarom wij tot heden onze rente van 3.6 pet. hebben kunnen handhaven, terwijl de meeste spaarbanken reeds gedaald zijn tot 3 pet. sommige reeds daar beneden Dat is dus een voordeel van.'een betrek kelijk kleine spaarbank. Maar, de eerlijkheid niet te kort te doen, moet ik hier toch ook even zeggen, dat voor een Spaarbank als de onze de nood zakelijkheid van aansluiting aan een centraal lichaam zeer sterk geboden is, omdat zonder die aansluiting te gemakkelijk kleine misbruiken zouden kunnen insluipen, die nu echter bij elke conlróle.kunnen aangewezen 'en voorkomen worden. Bovenstaande is voornamelijk be stemd voor hen, die zouden willen vragen, ol wij nu die aansluiting niet hadden kunnen missen? Alle Bestuurs leden aatzelen geen enkel ogenblik, om als hunne mening uit te spreken, dat zij zeer verheugd zijn met het ver kregen succes der aansluiting. Die aan sluiting toch is niet verkregen dan na een uitgebreid technisch onderzoek, waarbij niet alleen alle stukken, maar ook alle gelden en spaarkaarten ter tafel moesten komen. De aansluiting is voorafgegaan door wijziging der Statuten, waarop de Koninklijke goed keuring werd verkregen bij K. B. var 8 Mei 1934 No. 47. Het Bestuur is voor geen werk teruggedeinsd, om uit eindelijk de aansluiting te verkrijgen. Alleen onder voorwaarde van de cen trale aansluiting meende het Besti-ur zijn verantwoordelijkheid verder te mogen dragen, omdat het zich bewust was, alleen onder deze omstandigheden met vólkernen zekerheid de komende tijden tegemoet te gaan. Thans durven wij met volle overtuiging zeggen, dat onze Amersfoortse R. K. Spaarbank safe is. Het gaat hiermee, zoals het zo vele dingen gaat. We wisten het wel, maar de onuitgesproken me ning In de vorm van een onvoorwaar delijke toelating ais lid door een bij uitstek technisch onderlegd College, als het Bestuur van de Nederlandse Spaarbankbond is, geeft ons dc moed, om na een rust van enige maanden opnieuw een propaganda in te zetten voor onze Amersfoortse R. K. Spaar bank onder het motto: Spaar zoveel als gij kunt bij de Amersfoortse R. K. Spaarbank. Wat betekent de aansluiting voor ize Spaarders? Het behoeft geen afzonderlijke ver melding, dat de aansluiting door het Bestuur is nagestreefd en ten slotte verkregen uitsluitend met het oog op de veiligheid van de belegging der ons toevertrouwde spaargelden. Het motto Safety first" heeft onze kloeke Uivervliegers gelijktijdig met het be reiken van hun vooropgezette bedoe ling, om de wereld te tonen, dat men met een gewoon verkeersvliegtuig de reis Londen-Melboume in betrekkelijk korte lijd kon maken, toch ook nog het voordeel bezorgd van de eerste prijs in de handicap-race. Wij zijn niet voornemens, een wedstrijd aan te gaan met andere spaarbanken, om op even grote cijfers te kunnen wijzen. Wij zijn indien het zo moet blijven met heel wat kleiner cijfers tevreden. Maar van nu af zal niemand meer zeggen, dat men voor een goede be legging van zijn spaargelden bij de Amersfoortse R. K. Spaarbank aan een verkeerd kantoor is. Integendeel, onze kleine Spaarbank biedt aan onze spaar ders betrekkelijk grote voordelen. Haar percentage is groter dan de rente van welke spaarbank ook. En laten wij niet vergeten, dat wij door het werk van de Spaarbank kunnen blijven dienen als hypotheekgevers. Het spaargeld wordt gedeeltelijk ge bruikt voor belegging in eerste hypo- heken, waarbij het Bestuur waken moet voor een behoorlijke overwaarde na deskundige taxatie. Is het nu nog nodig, al onze men sen aan te sporen, om te sparen zo veel zij kunnen. Wij weten het even goed als gij, dat het een moeilijke tijd is, dat er veel werkeloosheid is. dat er minder verdiend wordt dan vroeger, dat het sparen op het ogenblik moei lijker is, dan in de voorbije jaren van hoogconjunctuur. Maar wij weten ook, dat er veel uitgegeven wordt aan din gen, die niet in onmiddellijk verband staan met de allernoodzakelijkste levens behoeften. Mogelijk zouden vele dub beltjes nog beter besteed kunnen wor den. door ze te verzamelen, en ze met guldens naar de Amersloortse R. K. Spaarbank te brengen. Wij mogen uit onze ervaring geen imen noemen. Maar wij kennen som mige eenvoudige arbeidersgezinnen, die geregelde spaarders waren en nog zijn van onze R. K. Spaarbank. Wanneer bij die gezinnen de werkeloosheid aan klopt, dan hebben wij die eenvoudige mensen gezien, hoe zij met een zekere trots een gedeelte van hun spaarpen ningen kwamen opvragen. In zulke ogenblikken begrijpt men de grote op voedkundige waarde van het sparen. Hiermee menen wij voorlopig vol doende gezegd te hebben. Onze mede delingen zullen vanaf heden weer regel matig verschijnen. Na de retraite van noodzakelijke rust cn bezinning staan we weer fris in de volle branding van de ernstige tijden en roepen alle R. K. Amersloorters toe: Spaart ailen. Spaart bij de Amersfoortse R. K. Spaarbank. L. v. L. De Stads-Doelen. Het gebouw aan den Zuidsingel, waar vroeger het Rijksbelastingkantoor was gevestigd en waar nu nog het Kanton gerecht resideert, is eigendom van dc Provincie Utrecht, die voor dat perceel jaarlijks f 1455 aan huur genoot. Het Rijk heeft de huur opgezegd ingaande l Januari 1935. Het Kantongerecht wordt dan geves tigd in een aan het Rijk behoorend pand aan de Utrechtsche weg, waar vroeger het Kadaster was ondergebracht.

De Eembode | 1934 | | pagina 1