F. fl. TULP Olympia f 55.- Taxidienst MAISON DEKKERS Fa. H. Elzenaar Kontoor co Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort De Gembode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 26 April 1935 ADVERTENT1ËN 2S cent per regel. Billfke tarieven voor handel en nQverbeid bf geregeld advertaèrcn AdvertentlCn moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen z|n bezorgd. Telefoon 314 Negen en Veertigste Jaargang - No. 8 nm •""M "frr- inden gt'«k- Dc toestond. Aan een schrijven van de bisschop- „en in de Tsjecho-Slowaaksche repu- glc onlleenen we de volgende ook voor ons land van beteekenis zijnde ^Niemand loochent, aldus luidt het in hel schrijven, dat het meest bran dende vraagstuk van hel huidige oogen- h ik de godsdienstige crisis is, waaruit net kwaad voortspruit, dat ons kwelt. Hit is u "iel onbekend, hoezeer ons «heele levin. het particuliere zoowel als openbare, bijna heidensch gewor den is Be moderne mensch heeft zich laren verlokken door slagwoorden als: weienschap, vooruitgang, humaniteit. De moderne mcnsch zoekt geen Qod, neen hemel meer. waarvoor hij toch «schapen is. Niet zelden heett hij voir God en eeuwigheid nog slechts een spotlendcn lach over. Hij tracht eich hei leven aangenaam te maken al geschiedt dat ten koste van zijn eigen gezondheid, eer, goeden naam, -"-ten koste van zijn eeuwigheid. streven, enkel en alleen te ge nieten, heel! de mensch het medelijden mei de armoede verloren. „Genieten en zich u lieven", is 't evangelie van den modernen mensch. Van hei individu dringt het kwaad van deze ziekte door in het gezin. Welke omzeilende gevolgen deze ont- kerslening der individuen en gezinnen In hel openbare leven hee.l, wordt het besie bewezen door de thans zoo ver scheurde, lot in haar grondvesten wan kelende maatschappij. Overal hoort men klagen over den economischen nood, de schrikwekkende werkloosheid. Het treurigste is evenwel, dat deze nood ilel voortspruit uit een gebrek aan aardschc goederen, doch veeleer uit den overvloed en overgroote ophooping ze goederen. n.i.itscliappij is in twee groote tampen verdeeldin de klasse van enkele rijk mei goederen gezegenden en in de klasse der op dagetijkschen arbeid aangewezenen. Uit hart en geest van deze beide klassen verdwijnt al- engs het bewustzijn dat ook zij een lemeenschappelijken Vader in den leinel hebben, tot Wien zij dagelijks lun handen vouwen kunnen. Dienten gevolge behandelen zij elkander niet als broeders, die elkaar liefhebben en steunen moeien, doch als vijanden. Hel gevolg daarvan is een vergiftigde aimosfeer, onheilspellende stille, welke 1en storm pleegt vooraf te gaan. Zonder God slaat de maatschappij een dood punt en, keert zij niet spoedig mogelijk terug naar hel huis van haar hemelschen Vader, dan gaat zij onverbiddelijk een socialen ondergang tegemoet, welke haar in ten puinhoop veranderen zal. Goddank begint dit inzicht meer en de maatschappij door te drin- .mort reeds stemmen: „Terug naar God, naar |esus Christus, naar den godsdienst." Voor os katholieken, is dit van- «ibprekii I. want wij weten, waar ut tneisdiheid alleen de medeien voor haar wonden k;'" Het is Jesus Christus, die cnmaal door Zijn leer de in den algrond stortende menschheid ge red en haar nieuwe levenssappen toe gevoerd hceit. Ook thans zouden wij vergeefs wach- len op een verbetering en wederge boorte van onze maatschappij door welke uiterlijke maatregelen ook, bij voorbeeld door staatswetten of ge- eerde organisaties. Een verbetering tan slechts komen uit het innerlijke «n het menschelijk hart en deze ver- Wering kan slechts degene bewerk- itclligcn, die een recht heeft op dit 'art, hel bevelen geven en het in zijn zwakheid door de stroomen van Zijn genade sterken kan, namelijk God. Ahes moet weder gericht worden 'P God, het begin cn einde van al "Cl geschapene. Alle geschapen goe deren moeten weder uitsluitend als werktuigen gebruikt worden, waarvan "ren zich slechts in zooverre bedient, asii",»iig js ,0( he, bereiken van ons "«eindelijk doel, namelijk God. Hierbij ""jet de voornaamste taak worden ver vuld dom dc liefde. Want al spanl men zich ook nog zoozeer in, de oor- „*®.nva" den socialen strijd door de 'va-'"digheid uit den weg te ruimen, "o -erbinding der harten komt hpirt ",al '""der de liefde. Zonder een- beïL» ";"l£" uliikt alle moei,e l0' "an den vrede onder de vert. un ">t wederzijdsche hulp- n"ig vergeefsch. KANTOORBOEKHANDEL UngMtr, 66 to. Krommutr. TEL. >26 Koffer- Schrijfmachine NIC. BOVEE Telef. 1093 Tel. 11 Buitenritten 6 ct. per K.M. Vraagt prfji voor onze LUXE 6-PËRS. AUTO'S Hoofdkantoor K a m p 49 Kerknieuws. Een onschatbare hulp voor de Missie. De begeestering voor de Missie is, dank de bemoeingen van den grooten missiepaus. groot en algemeen gewor den. Wie een missietijdschrift aanbiedt of een aalmoes vraagt voor de missie, moet zoo dikwijls hooten: „Ik heb reeds verschillende van zulke tijdschrif ten. ik heb mijn bijdrage voor dat doel ai gegeven. Goede wil is wel aan wezig maar de beurs is leeg en kan niets meer geven. Maar de missies hebben nog iets anders noodig behalve geld, iets dat meer waarde heelt, dat de Missiona rissen niet kunnen missen en dat men geven kan, ook als de beurs leeg is n.l. het gebed. Nooit zullen de mis sionarissen een geldelijke ondersteu ning vragen en dat gebeurl in dezen crisistijd dikwijls zonder ook te smeeken om gebed. Om gebed, dat de Heer meer priesters moge zenden, roepingen opwekke voor priesterschap en kloosterleven onder de inlanders, dat Invloedrijke stamhoofden zich be- keeren, dat Islam, Bolchewisme en sektenweze lot stilstand kome, dat sprinkhanenplagen en droogte worden afgewend. De Sl. Petrus Claver Sodalitelt roept ieder jaar alle Katholieken op voor een „Kruistocht van gebed voor Afrika". Hij bestaat in eene noveen tot het allerheiligste Hart van |ezus voor de Negers van Afrika, die gehouden wordt vóór het Bescheimfeest van St. Jozel (3de Woensdag na Paschen dus dit jaar van 29 April tot en met 7 Mei, Men kan daartoe bidden het „Gebed tot eerherstel tot het H. Hart voor de Negers van Afrika", dat in ieder hoe veelheid gratis doch tegen betaling van de port te verkrijgen is bij de St. Petrus Claver Sodaliteit Bouillonstraat 4, Maastricht. Ingezonden (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie.) Uw beschouwingen zonder basis van objectiviteit, waren mij te vaag voor conclusies, doch deden mij enkel ver onderstellingen maken, maar ik moet herhalen, dat de indruk bij mij te weeg gebracht niet door Uw antwoord is weggenomen. Waar U echter een positieve strek king ontkent, wil ik U gaarne geloven, maar ik stel uitdrukkelijk vast, dat iiw manier van schrijven niet voor een zijdige opvatting vatbaar was. Wat aangaat de 2e alinea, daarvan heb ik goede nota genomen. Dat aan het verleden veel ontbrak wordt vol komen onderschreven, vandaar dat naar verandering wordt gehaakt. Het is niet bij mij opgekomen, iemand booze bedoelingen toe te dichten en krakeel acht ook ik uit den booze. Samenwerking die rekening houdt met de rechtmatige verlangens van alle groepen zal zeer zeker noodig zijn ter bereiking van het door U genoemde ideaaleen raadsfractie sterk in getal en gehalte. Alleen het belang van de R. K. Staats partij is mijn richtsnoer en daarvoor is noodig een candidatenfijst, die een goede, algemeen bevredigende verte genwoordiging der Katholieken inden Raad waarborgt. Hiermede geachte schrijver neem ik afscheid van U en is de discussie hierover voor mij gesloten. L. A. A. v. HAMERSVELD. Serieus 7 In de Eembode van Dinsdag j.l. trof ik een artikel van de hand van den heer de Haan. In dit artikel bepleit genoemde heer de oprichting van een semie-overheidsbedrijf, welk bedrijf lot taak zou krijgen de verstrekking van credieten aan, door kapitaalsgebrek, in nood verkeerende middenstanders. De heer de H. geelt zeer omlijnd aan op welke wijze hij zulks dacht, dat zulks zou kunnen gebeuren en doet een beroep op een of ander (raadslid) initiatiefnemer. Hij gaat in het bewuste artikel nog verder en somt daar eenige der voorwaarden op, waarop de te slichten bank credieten zou kunnen verstrekken. Verder zegt hij, dat een allcrwege gezonde middenstand over het alge meen nog wel als een punt van alge meen belang wordt aangevoeld en daarom meent hij dan ook dat in deze de gemeenschap, in eerste instantie de gemeente, ter hulp moet snellen door de oprichting van een dergelijke reeds genoemde instelling (semie-overheid). Het te creëeren kapitaal, zegt de heer de II, zal <100.000 moeten bedragen (welke componenten hebben de heer de H. op rond 1 Ton Gouds doen komen De gemeente verstrekt eventueel subsidie. Men denke zich even een dergelijke instelling in, die, gesteld met 3/, (dus hier 175.000.—) gemeente-kapitaal werkt en particulier kapitaal, ver der dat geen subsidie wordt verkregen. Hoe worden nu de exploitatielasten dier instelling, die m.i. waarlijk niet gering kunnen zijn (gezien o.a.destaf deskundige medewerkers waarover de instelling zal moeten kunnen beschik ken) bestreden Het kan toch niet de bedoeling zijn een en ander te bestrij den uit het gestorte kapitaal? In het door den heer de H. gegeven geval (n.l. het verstrekken van duizenden guldens per geval) zal het kapitaal van 1 Ton gouds toch al vrij vlug geabsorbeerd zijn (gelet op de groote behoefte die in deze, volgens den heer de H zou bestaan). Volgens het program van de H., >u de bank „genoegen moeten nemen met zeketheid die wel aanwezig is" en hij noemt achtereenvolgens op: a. Machines en inventarissen. b. Twee tikjes mindere borgen. c. Niet absoluut geheel volwaardige tweede hypotheken. d. Tegoed op klanten. (Achter „te goed op klanten" zegt heer de H.etc.waarschijnlijk zijn er dus nog meer „soortgelijke" zekerheidssteilingen). Het kan dienstig zijn de hierboven genoemde 4 soorten van zekerheid eens wat nader te bekijken sub. a. Hoe stelt de heer de H. zich deze zekerheid voor Zou de instelling die voorwerpen dan in onderpand moeten nemen, immers voor uitoefening van het z.g.n. pandrecht moeten de verpande voorwerpen in bezit komen van de crediteur (is: credietgever)? Dit kan moeilijk bedoeld zijn. Of is bet de bedoeling dat met zgn. „schijncon tracten" wordt gewerkt? sub. b. deze zekerheidsstelling isei waarschijnlijk eene, waarvan de ont dekkingseer aan den heer de H. toe komt. Ik kan hierover niets zeggen, omdat ik niet wist, dat deze zekerheid überhaupt bestond. De kwestie „borgen" (ik bedoel de in de practijk bekende) is m.i. heel moeilijk, indien een bank genoegen neemt met een borg, dan zal zij dit gewoonlijk doen na een grondig solva- biliteitsonderzoek. Nadien echter be staat nog niet alle zekerheid dat de f;eldschieter zijn geld terugkrijgen zal. mmers men borgt vaak zoo „veelzijdig". Indien er een register, bijvoorb. een borgtochtregister, zou bestaan, zooals we een register hebben bij hypotheken, dan zou de borg m.i. „in waardestij gen", (meer waarde kunnen toekennen). De moraal eischt, dat men niet ver der borgt, dan men financieel werke lijk gaan „kan". sub. c. deze is m i. iels beter dan de voorgaande (a en b), doch waar op het oogenblik de meeste onroerende goederen sterk in waarde zijn achter uitgegaan, terwijl men vaak niet in evenredigheid op de eersle hypotheek afloste, make men voor zichzelf uit, wat de waarde kan zijn van zich zelf al noemende „niet absoluut volwaardige tweede hypotheken" (grens?) sub. d. Deze zekerheid kan m.i. voor een dergelijke bank nooit gelden de eenvoudige reden dat er dan zoo veel werk komt dat het hieruit voort vloeiende werk een eigen afdeeling zou vereischen voor de instelling, 4 l'im- possible nul n'est tenu. ik geloot dat in het onderhavige geval de middenstanders goed doen te bedenken: Es 1st zu schön urn wahr zu sein. A. H. H. REKVELD. Amersfoort, 23 April '35. Belastingheffing naar draagkracht, is de grondwettelijke basis onzer be lastingwetgeving. Alzoo progressieviteit (Ink. Bel.) en kinderaftrek (Ink. Bel., Schoolgeldhef fing, en Pers. Bel. ten aanzien der grondslagen huurwaarde en meubilair). Voorzooverdoorbepaaldecategoriëen bijzondere diensten worden vereischt, is allenszins gerechtvaardigd een baat belasting (straat- en rioolbelasting, rijwiel- en wegenbelasting). Dat deze soort van heffingen geschieden boven de zeifkostende prijs, ten einde te komen tot voordeelige overschotten op die diensten, is in wezen niets anders dan een zeker gedeelte der bevolking extra belasten ten profijte van hel andere bevolkingsdeel. Doch hiermede is de eenige recht- vaaidige belastinggrondslag prijsge- nog z'n pensioen aan moet vragen. Toch aardig van dien vriend van hem daarl Ook de gemeente schijnt de leuze te huldigen, dat het doel de middelen heiligt. Heeft zij niet een pers. bel. regeling ingevoerd, waardoor ook de bedrijfspersonenauto's circa 20 zwaarder worden getroffen dan de rijksregeling i Werd 180 opcenten nog niet mooi genoeg gevonden I Dan, werd de opbrengst straat- en rioolbelasting niet eveneens misbruikt, om gaten elders te dekken! Wordt de P.U.E.M. niet verhinderd de electriciteitstarieven te verlagen, teneinde de concurrentie voor de Gas fabriek te verlichten, opdat deze zal kunnen blijven een pracht monopo listische bron van inkomen voor de Oemeente, uitsluitend ten koste van de verbruikers I De Oemeente de Provincie het Rijk terug tot een belasting heffing naar draagkracht I Amersfoort, 25 April 1935. H. N. DE HAAN. De indirecte belastingen zijn trou wens alle, zonder uitzondering, in strijd iMt ieder redelijk begrip van heffing naar draagkracht, aangezien door dit soort helfingen in het bijzonder wor den getroffen de allerminst kapitaal krachtigen. Is toch feitelijk te gek, dat een I arme even zoo vroolijk circa f 0.12 per pond suikerbelasting betaalt als degene, die zich in weelde kan baden, terwijl een huismoedertje met een beduidend aantal kindertjes door een heffing van f0,55 per pond zelts wel geheel verstoken zal blijven van het zoo bij uitstek voor de volksvoe ding geëigende voedzame Hollandsche product, natuurboter. En dan onze werkeloozen niet te vergeten! Bovendien, bedrijven worden, vóór dat er nog zelfs van winst ol inkomen sprake kan zijn, gelukkig gemaakt met allerlei heffingen als bedrijfslasten (Personeele belastingop winkelruimten, biljarts, bedrijfspersonenauto's, auto bussen en touringcars, 150% benzine- belasling, 20°/0 vermakelijkheidsbe lasting). U ziet, allerlei wegen worden be wandeld, om de arbeidende en de middenstand te villen teneinde het groot-kapitaal te ontlasten. Hoe verklaart ïders, dat een der belangrijkste funv; in de Rijkscrisis Zuiveiorganisaties is ingenomen door een commissaris van de machtige margarine unie, die indertijd bewerk stelligde, dat het menggebod van 40 °/0 natuurboter in de margarine werd teruggesteld tot 20°/0, ten einde meer natuurboter naar Duitschland te kun nen uitvoeren tegen f 0.18 per pond en meer margarine in den lande te kunnen verkoopen legen f0.60 per pond. Hoe is het anders mogelijk ge weest, dat een directeur der N.S. semi overheidsbedrijf indertijd is benoemd tot Minister van Waterstaat ten einde het particulier initiatief goederen en personenvervoer per auto- tractie— te breidelen, door middel van de invoering eener benzinebelasting en verhooging wegenbelasting. Zelfs de regeering moet verstrikt zijn in het net van het grootkapitaal, hoe is het anders mogelijk, dat zij toelaat, dat 100 millioen aan België wordt ge leend en 100 millioen aan Frankrijk; hypotheekbanken millioenen kasvoor- schotten verstrekken aan de Staat en geen duiten beschikbaar zijn voor particuliere volkswoningbouw en mid- denstandsbedrijven Dat er in het algemeen nog wel het een en ander mankeert, blijkt wel uit de benoeming van een bezuinigings inspecteur op een salaris van f6000 door de Gemeente Groningen. Notabene een militair en dan nog wel een Hoofdoff. der Genie, die eerst Ifl'O I MEI 1935 Heden Is het 25 jaar geleden dat wij onze bekende Kapperszaak op do ZUIDSINBEL 2 opendsn Langs deze weg willen wij onze geachte clientele onzs dank betuigen voor het ver trouwen dat zij In al deze jaren voor onze zaak beeft betoond. Door onze groote sorteering Vulpennen vind U bl) ons altijd DE PEN welke het meest geschikt is voor uw hand en in de prijs zooals U die zich gedacht hebt KANTOORBOEKHANDEL Langestraat 84 Telef. 528 Bestoren van R. K. Vereeoigingeo en Instellingen 1 Denkt eraan, dat VITESSE voor copieerwerk van allerlei aard, het voordeeligste adres is. Aflevering prompt en netl KON. WILHELM1NASTRAAT 10 Amersfoort Uitslag der Verloting K. J. C. (Katholieke Jongens-Centrale) Par. O. L. Vr. Hemelvaart. Op lot no. 457 is gevallen de eerste prijs (Dames- of Heerenrijwiel); kan gehaald worden a.s. Zaterdagavond ven 8 uur tot 8.20, patronaat Elle boogsteeg. De andere prijzen worden thuis bezorgd. Nationale Reclasseeringsdag. 18 Mei. Zooals wij reeds eerder in ons blad melding maakten, hebben de reclas- seeringsinstellingen het voornemen een Nationale Reclasseeringsdag te houden, ten einde de geldmiddelen van de vereenigingen te versterken, die in ver band met de tijdsomstandigheden het toch al moeilijk hadden en bovendien door subsidievermindering voortdurend worden bedreigd. Teneinde de collecte, welke op Za terdag 18 Mei a.s. gehouden zal wor den, ten bate van het Reclasseerings- werk van alle gezindten aan te bevelen, is er een Plaatselijk Comité van aan beveling gevormd. Hierin hebben zitting genomen Mr. J. C. Graal van Randwijck, Bur gemeester. J. van Dam, Godsdienst leeraar Israël. Gemeente. Ds. Dikboom voorganger Vereen. Vrijz. Herv. J. van Dijk, voorzitter R.K. Parochiaal Arm bestuur. Ds. M. G. Gerritsen, voorz. Jong Herv. Kan. C. Hartman, DekenR.K. Kerk. Ds. A. F. L. v. Hengel, secr. Reclasseeringsver. Amersfoort en om streken. W. Hoenderkerken. dir. jon genshuis Leger des Heils. Ds. K. den Hollander, Pred. Ned. Herv. Gemeente. Ds. O. T. Hylkema, Pred. Doopsgez- Gemeente. Mr. ds. J. O. de Jongh, Pred. Luth. Gemeente. H. Kroes, Pres zondere Raad St. Vincentiusver. Miedema, Pred. Rem. Gem. Mej. H. Muller, s:cr. Burgerlijk Armbestuur. B. Noordewier, Wethouder. Mevrouw Noordman, bestuurslid R.K. Vrouwen bond. Pro!. A. Rinkel, pastoor O. K. kerk. C. Ruitenberg, voorzitter Plaat selijk Drankweercomité. P.J.M.Sand- kuyl, Pastoor R. K. kerk. Ds. E. Schou ten, Pred. Geref. Gemeente. Mevr. C. C. Schreuder-NIJIand, lid Burgerlijk Armbestuur. Mr. L. Stadig, Wethouder. J. Thlen, Wethouder. Ds. J. Visser, Ir. R.O.O. Mej. H. I. P. van Voorst Vader, voorz. Nlt. Chr. Geheel Ont houdersver. Hieruit blijkt wel dat hier sprake li van een zeer algemeenen opzet en dat alie gezindten bij deze actie betrokken zijn, zoodat wij nu ai reeds deze col lecte gaarne bij de ingezetenen aan bevelen. De Commissaris van Politie brengt (er kennis van belanghebbenden, dat het brengen van bezoekers naar het „Grand Theatre", met motorrijtuig ol ander rij- of voertuig moet geschieden vanaf de Korte Bergstraat, zoodat Ier rechterzijde wordt voorgereden. Oranje-vereenig Ing. Het bestuur verzoekt de ingezetenen van Amersfoort vriendelijk op 30 April de vlaggen uit te steken. Op Zaterdag 18 Mei a.s. en vol gende dagen zal in De Poth door het Amersfoortsche Kunstenaarsgilde een tentoonstelling worden georganiseerd van Amersfoortsche onderwerpen uit het werk der leden. Deze expositie zai worden geopend door Otto van Tussenbroek uit Utrecht. In de Internationale School voor Wijsbegeerte aan den Doodenweg zal op Zaterdag 18 en Zondag 19 Mei een leergang worden gehouden door prof. August Vermeulen, hoogleeraar te Gent, over: „Kunst en Natuur, Kunst en Cultuur". Het jaarverslag van de Stichting Ziekenhuisverpleging meldt, dat het bestuur den tijd gekomen acht, aan de deelnemers, zonder dat preraieverhoo- ging noodzakelijk is, meerdere rechten te geven hetzij door de premie in be paalde gevallen te verlagen voor de inwonende kinderen, hetzij door ver pleging toe te staan onder die om standigheden, welke tot nu toe waren uitgesloten. Het aantal verzekerden, dat op kos- tenjvan de stichting in een ziekenhuis werd opgenomen bedroeg 377 met totaal 5665 verplëegdagen. De gemid delde verpleegprijs bedroeg f2.75 per dag, terwijl het gemiddelde bedrag per opname (met inbegrip van autokosten en medische contröle) f 46.67 bedroeg. Het gemiddelde aantal verpleegdagen was 1561. In 14 gevallen werd het maximum aantal dagen van 56 bereikt. St. Paulas. Zondag 5 Mei herdenken de Katho liek georganiseerden van het personeel in overheidsdienst den dag waarop, 25 jaar geleden hun Kath. organisatie werd gesticht. 's Morgens 7 uur H. Mis met alge- meene H. Communie in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart, daarna ont bijt in „St. Jozef." Van 12 tot 1 uur receptie in „St. Jozef". 's Avonds half 8 feestelijke bijeen komst in „St. Jozel", met medewerking van de tooneelkunstenaars Tula en Johan Schmidt—di Visla en het jubl- leumstrijkje onder leiding van Wijnen. Feestrede door Bondsvoorzitter Guit Burgerlijke Stand- Geboren: Gijsberta Adriana, d. v. R. v. Drie en W. Voskuil Paulus Johannes, z. v. J. v. d. Berg en A. v. Wegen Bertha janetta, d. v. P. H. Renes en A. H. C. Lambrechts '.ornelia Alijda, d. v. j. Lijnsveld en T. Helmerhorst Bernardus Hen- ricus Everardus, z. v. B. H. Wieseman en A. J. Schoonderbeek Petronella Louise, d. v. J. O. v. Boekei en L. J. M. Blewanus. Getrouwd: ,0. M. Galesloot en C. M. J. Meijer J. M. van Gasteren en J- J. Smeelng. Overleden: F. W. Meijer, 67 jr., echtg. v. H. S. Hollertt J. v. Dijk, 43 jr., echtg. v. C. v. Kieinwee B. Peters, 76 jr., wed. v. S. Rosier J. W. Karreman, 52 jr., echtg. v. H. Dippel F. T. H. M. Tillemans,50 jr., echtg. v. A. H. Vor- sterman M. Luchies, 67 jr., echtg. v. O. E. van Olnkel.

De Eembode | 1935 | | pagina 1