Allerlei Katholieke Esperanto-vcrceniging „Dro. Zamenhof". Bovengenoemde vereeniging hield een ledenvergadering, waarin besloten werd zich als afdeeling aan Ie sluiten bij de nationale vereeniging „Neder lands Katollko". Een door het bestuur samengesteld concept-reglement, werd in zijn geheel aanvaard, terwijl als naam werd geko zen „Dro. Zamenhof", de samensteller van het Esperanto. In dit reglement is tevens de bepa ling opgenomen, dat de vereeniging onderafd. blijft van de R. K. Werklie- denvereeniging „St. Jozef". Het bestuur dat bij deze omzetting in zijn geheel aftrad, werd volgens het nieuwe reglement, in dezelfde samen stelling herkozen en bestaat uitJ. M. van Gasteren, voorzitter; J. Vogels, Soesterweg 490, secretaris;G.Spijker, penningmeester. Verspreide leden van N. K. in Amers foort woonachtig, kunnen zich nu aan sluiten bij hun eigen afdeeling- Een kascommissie werd benoemd om boe ken en bescheiden van den penning meester te contröleeren, Besloten werd de komende twee maanden in plaats van de wekelijksche, een veertiendaagsche cursus te houden en de daardoor vrijkomende avond om de veertien dagen als conversatie-avond te benutten. Aan het bestuur werd verzocht zich in verbinding te stellen met Eerw. Hceren Directeuren van Jeugdvereni gingen, om te onderzoeken in hoeverre de mogelijkheid bestaat ook in die vereenigingen Esperanto-onderwijs te geven, om aldus een aspiranten-afdee- ling op te kunnen richten. Gewezen werd ook nog op het groote nu' dai de radio-cursisten hebben, in dien zij zich aansluiten bij de afdeeling, daar dat voor hen een eenige gelegen heid is om het geleerde in praktijk te brengen op de conversatie-avonden. De contributie bedraagt 17 cent per week, men kan zich opgeven bij het bestuur. Zondagmiddag werd de Fancy-fair geopend, welke de Jonge Werkman organiseert ten bate van de Jeugdbe weging der parochie. Alle attracties die bij zoo'n gelegenheid behooren zijn aanwezig. Ook de attractie voor de kleintjes ontbrak niet, de grabbelton. Er heerschte een gezellige drukte Tot hedenavond tl uur is deze fancy-fair nog geopend. „Wilskracht". De R. K. Muziekver. „Wilskracht' heeft haar jaarfeest gevierd, 's Morgens H, Mis waarna gemeenschappelijk ont bijt in St. Jozef. Daarna werd de jaar vergadering gehouden onder voorzit terschap van den heer J. v. d. Linden. Deze gaf een overzicht van het afge- loopen jaar, hetwelk niet bepaald gun stig is geweest, Door den dood ontviel ons onze le clarinettist, leden kwamen ons te ontvallen, door verandering van werkzaamheden en wat erger is, er gingen leden heen om geheel onbe kende redenen. Het zelfvertrouwen is echter door eendrachtig samenwerken herwonnen. Ook de financieele toestand was zeer moeilijk. 23 leden waren zonder werk en verschillende donateurs en kunstlievende leden bedankten, Het jaarverslag 1934-'35 gaf een overzicht van hetgeen Wilskracht op muzikaal gebied heeft geboden. De ontvangsten bedroegen f 1436,58, de uitgaven f 1399.64. Het batig saldo van f36,94 is echter niet als zoodanig te beschouwen, daar nog f87,50 be taald moet worden. Gewezen werd op de noodzakelijk heid van geregelde contributiebetaling. Het kleeding- en instrumentenfonds heefteen batig saldo van pl.m. f1175. De aftredende bestuursleden J. v. d. Linden, D. J. Nijssen en C. Tondeur werden herkozen en in de vacature de heer S. G. Gerritsen. De begrooting 1935-'36 werd gesteld op een bedrag van f 1075, met een bedrag van f50 voor derde lus trumviering en een post onvoorzien van f 150. Dank werd o.a. gebracht aan directeur Wakelkamp voor zijn onver moeid ijveren om Wilskracht op te voeren. Voor de Kinderh :rstellings- en va- cantiekolonies wordt gecollecteerd op 4 Mei. Tot nu toe werden meer dan 100000 kinderen door het Centraal Genootschap in zijn koloniehuizen ver pleegd. De afdeeling Amersfoort heeft in de 26 jaren van haar bestaan, meer dan 700 kinderen van alle gezindten, hunne gezondheid doen terugkeeren, door uitzending naar zee of bosch. De Amersfoortsche Kunstkring zal dit jaar de volgende concerten organi- seeren. le. Het Berner Strijkkwartet, Hel piano-duet Ethel Bartlett en Rae Robertson3e. Hans Gruys en F. de Nobel, concertzangeres en 4e. Het concertgebouw-trio(Zimmermann, Loe- vensohn en Andriessen). De Amersfoortsche Muziekvereeni- ging, directeur Ferd, de Goey, wil dezen zomer vier concerten bieden. Het eerste concert zal. plaats vinden Dinsdag 14 Mei a.s. in den muziek tent Plantsoen.| K. J. C. St. Ansfridus. et ingang van 1 Mei a.s. wordt irt de parochie St. Ansfridus als onder- afdeeling van de K. J. C. opgericht een sportclub voor jongens van 12 tot 17 jaar. De technische leiding hebben: J Visser, Utrechtscheweg 55 en J. van Nieuwenhoven, Edisonstraat 45, alwaar nadere inlichtingen zijn te krijgen. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programm a. Burgerlijke stand. Geboren Antonius Alberlus, z. van H. C. v. Dijk en A. Smink. Elisa beth, d. van A. Glavimans en E. ten Hoven. Marjan Patricia, d van A. C. H. Calkoen en L. E. M. v. Gulick. Wouter Gerrit Jan, z. van A. van Ginkel en j. van Roekei. - Catrina |ohanr,a Elisabeth, d. van K. Priem en J. E. de Vries. Pieter Johan, z. van P. J. Schenk en A. M. G. Kuiven- hoven. Hendrika Paulina Maria. d. van T. v. Doo nik en C. E. v. Keken. OndertrouwdA. v. Dolderen en M. Vanek, Fraanje en C. M. v. 't Net. P. J- A. Beuming en M. Meijers. GetrouwdJ. P. v. 't Sant en E. C. ter Bruggen. N. Bottelier en W. F. v. Schooneveld. Overleden: C. v. Daal, 71 jr., echtg. van J. C. v. Mourik. - J. Maghielsen, 82 jr., ongeh. A. W. v. d. Heijden, 47 jr. echtg: van E. Ditewig. De voetbalvereniging „Sopla" heeft een nieuw terrein gehuurd voor het volgend voetbalseizoen gelegen in de Birkt aan het fietspad naar Soest bij de boerderij de Grief. Woensdag 1 Mei. 10.20-11.20 Keu len. 11.20-4,35 London Regional. 4.35- 6.50 Motala. 6.50-8.20 Deutschland- sender. 8.20-11.20 Londen Regional. Donderdag 2 Mei. 10.05-2.20 Keu len. 2.20-3.20 Londen Regional. 3.20- 5.20 Stuttgart. 5.20-6.05 Motala. 6.05- 11.20 Londen Regional. Vrijdag 3 Mei. 10.10-1.35 Keulen. 1.35-4.35 Londen Regional. 4.35-5.50 Keulen. 5.50-8.45 London Regional. 8.45-9.40 Radio Parijs. 9.40-11.20 Droitwich. Zaterdag 4 Mei, 10,20-4,05 Droitwich. 4.05-5.20 Keulen, 5.20-5.50 Hamburg. 5.50-7.35 Londen Regional, 7.35-9.35 Keulen. 9.35-12.20 Weenen, Wijziging voorbehouden. Gevestigd. Lengers, R.K., Utr.sir 5b, vert.w. H. Vermeer, G.K.. Schimmelp.str. 80, timmerman. Nelinia Dekker. D.. J.Catsl. 16, leerares. G. Haars, N.H., Bisschopsw. 230, opz. v. Holland, N.H., Primulastr. 51. rijtuigschoonm. W. Baan, G.K., P.Bothlaan 37, predik. J, Admiraal, N H Scheltusstr. 35, arb. Garrels, R.K., Schaepmanlaan 3- K. Hansma, G.K Gr. Spui 29, bakker. Wed, Veldman. N.H., Arnh.weg 109. D, Heimei, G.G., Bsrnulf.str. 6, kleerm. Boot, G.K., J. Steenstr. 21, lardb. Visser, R K., A. Cuypstr. 70, koopm. Janrttje v. Zoeren, N.H., Breestr. 63. Dina Marsman. N.H., Thorbeckepl. 20, dienstb. Hendrika Motshagen N.H., Leusderw. 242. d enstb. Auguste Losch, v. Marnixl. 76. dienslb. Johanna Verweij, N H„ Pr. Marielaan 28, dienstb. Aloisia Holzinger, R.K., Ulr.weg 106, dienstb. G. Buigers, Soesterweg 419. A. Kleijn, G.K., Joh. Bosboomslr. 2, J. van Bennekom, L. Vr. Kerkh. 11. Gerarda Beenhakker, N.H., A. Paulow- nalaan 41, dienstbode. Anna Beers, R.K., Stationspl. 2, buff j. Eva van Heyningen, Stationspl. 2, id. Willempje v. d. Kuilen, N.H., Huygens- laan 21, dienstb. üerardina Stijlen, R.K., Vijver 30. AttilioMazzoli,R.K,Tuinstr.4,granietw. burg. Overleden: B. J. v. Loenen, 32 - w - W. G. Kok, 33 jr.. B. Hooft J. v. Dijk, 43 jr., v. Kleinwee. echtg. echtg. Leusden Burgerlijke Stand. Oeboren: Gerardus Joannes, N. Th. Blom en H. Tijmensen. Onder trouwd: A. J. Huurdeman en A. M. Stalenhoef D Druljff en J, v. Munt. Nljkerk Op de markt: 310.000 eieren f l.__ -2.30; eendeneieren f 1.80—1.90 2 schrammen f 18—22; 37 biggen f 12 15; 1 varken f47.50; 304 runderen, kalf koeien f 140-185: kalfvaarzen f70 130; vet vee le kw. f0.19—0.27, 2e kw. f 0.15-0.19; 108 nuchtere kal veren: mestkalveren f 6—9; slachtkal- veren f 1.50- 3.50. Soest Het zooveelste uitbreidingsplan voor de gemeente Soest, uitgewerkt in uit voerige kaarten en de in ontwerp op gemaakte bebouwingsvoorschriften lig gen thans ter inzage op de gemeente secretarie. Bezwaren kunnen gedurende 4 weken worden ingebracht. Soestdljk Met ingang van Juli is benoemd lot hoofd der Maria-school, parochie Soestdijk, G. L. A. Nijhuis, hoofd der school te Lemelerveld. Stouten burg Burgerlijke Stand. Geboren: Antonius Cornelis, IJ. Boersen en A. Herder. Het beStuui der R. K. Kiesvereni ging maakt de leden attent, dat zij, die nog personen willen opgeven voor de candidaatstelling voorden Gemeente raad van Stoutenburg, dit moeten doen vóór Woensdag 1 Mei bij W. v. d. Hengel, voorzitter, of bij Herm. Smit, secretaris. Binnenland Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke stand. Geboren Berend, z. van B. W. Aal- bers en J. Post. Harmina Johanna Simonnette, d. van J. H. A. Foeken v. Olterlo. Barlholomeus Hendrikus, z. van H. J. Kuijer e Dorresteijn. Overleden: Maria.H. Cino, 61 jr. Cornelia M. Nazeu, geh. met B. Becker, 66 jr. Gevonden voorwerpen. Rijwielbelastingmerk, kinderporte- nonnaie, kolenschop, stuk ijzer var rachtauto, hondenhalsband, rijwiel- handbeschermer, medaillon, sleuteltje, portemonnaie, brillendoos, springtouw horloge. Hamers veld Donderdagavond om 8 uur herope ning van de van ouds bekende Bak kerij en Café v.h. Steven van de Berg, door E. v. d. Hengel overgenomen. Hoogland Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes, z. v. J. Ossen drijver en A. v. Moordenburg Wou- tera, d. v. v. Putten en G. v, Reenen Maria Hendrika, d. v. G. C. Grift en J. Brundel Jozef Alberlus Everanlus, z. v. A. M. T. Mulder ei: M. B. van Tweel. OndertrouwdW Kreikamp en G. v, Willlgenburg. Ge huwd: W. Kreikamp en G. v. Willigen Prinses Juliana. Vandaag is het 26 jaar geleden.dat heel het land verblijd werd met de jeboorle van een kroonprinses, leder aar weer herdenkt ons volk die groote gebeurtenis met vreugde en dankbaar heid. Het is vooral in dezen tijd een groote geruststelling te weten, dat het Huis van Oranje zulk een belangrijken factor kan blijven in onze op liefde voor vrijheid en orde opgetrokken staatsinstelling. Wij volgen ook met aandacht en genegenheid, hoe onze Prinses zich steeds meer een pfaats verzekert in het publieke leven van ons vaderland en zich waarlijk één toont met Haar volk in vreugd; en leed. Een schaduw lig; nog op dezen dag. omdat dit de eerste verjaardag is na hel verscheiden van Haar Vader, Het leed van het jaar 1934 heeft echter de wederzijdsche liefde tusschen Vorstin en Volk nog verdiept. Heden klinkt het uit volle overtui ging: God beware nog lang onze Prin ses voor het Nederlandsche volk. God beware ook nog lang Haar koninklijke Moeder. A. B. T. B. De jaarvergadering van den Kring Utrecht van den A(arlsdioc.) B(oeren-) en T(uinders) B(ond), gepresideerd door A. J. de Goey. werd te Utrecht gehouden. Het jaarverslag liet een pessimisti- schen toon hooren. Voor de akker bouwers was 1934 tamelijk gunstig, maar voor de veehouders, tuinders en kleine bedrijven waren de resultaten bedroevend de zoo vurig gewenschte richtprijzen konden niet worden be reikt, terwijl de vaste lasten zwaar drukten op de exploitatie der meeste bedrijven. De veehouderij moet meer rendabel worden, en ook de tuinders hebben het zwaar te verantwoorden. De crisismaatregelen hebben door be spreking en goede uitvoering veel werk voor de afdeelingen vcreischt. De geestel. adviseur, Pastoor de Grijs, hield een korte toespraak om alle leden nogmaals op te wekken tot deelname aan een retraite en tot vor ming van retraite-commissies in de afdeelingen. Ten slotte spoorde de adviseur de leden aan, om onder alle omstandig heden (juist nu alles, zoowel op stof felijk, als op geestelijk gebied, zoo hoogst précair is) vast le houden aan de Katholieke beginselen. De Ainsterdamsche rechtank heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen pater Buis en broeder Duimel, die 15 April j.l, hebben terecht gestaan in verband met den filmbrand in het Vereenigingsgebouw te Hilversum. De rechtbank sprak beiden vrij met de inoliveering, dat het ten laste legde niet wettig en overtuigend wezen kon worden geacht. Men is in het algemeen de opinie toegedaan, dat, althans in de groote steden, automobielen het paard geheel zullen verdringen, en caricaturisten hebben reeds het laatste paard inden dierentuin afgebeeld. De statistiek van de stad Berlijn toont aan, dat ten opzichte van 1914 hetaantal transportpaarden vermeerderd is. Toentertijd waren het cr 41.000. Thans is dit aantal met 2000 toegeno men. De oorzaak hiervan is, dat voor zeer korte afstanden paarden nog altijd goedkooper zijn dan auto's. De melk wordt in Berlijn bijna uitsluitend met paard-cn-wagen rond gebracht. Ook de bierbrouwerijen gebruiken veelal trekpaarden. Haastrecht brak brand uit in de meubelfabriek van Hoogendoorn. ur greep zoo snel om zich heen, korten tijd de geheele fabriek verwoest werd. De schade bedraagt ongeveer [52.000. De Koning van België heeft Zater dag de groote wereldtentoonstelling te Brussel geopend. Op het terrein zijn 2 arbeiders in aanraking gekomen met hoogspanningsdraad. Een van hen werd direct gedood, de andere liep zeer ernstige verwondingen op. Kerknieuws. Triduum te Lourdes gesloten. De plechtigheid van het triduum van Lourdes is Zondag beëindigd. Er waren 250.000 bedevaartgangers aanwezig, die luisterden naar de radiorede van den Paus en knielend den pauselijken zegen ontvingen. Kardinaal Pacelli hield de slotpredi- catie, waarin hij de Verlossing door Christus verheerlijkte. We zijn ver loren temidden der stormen, welke den Oceaan der maatschappijen en der volken opzweept. Maar onze hoop en en vertrouwen putten wij bij het kruis van Christus, dat te midden van alle omwenteling der wereld recht zal blijven staan. Ingezonden (Bulten vei.intwoordel||l.hcld ücr Redactie.) Besturen van R. K. Vereenigingen en Instellingen I Denkt eraan, dat VITESSE copieerwerk van allerlei aard, het voordeeligste adres is. Aflevering prompt en net! KON. WILMELMINASTRAAT 10 Dinsdag II- Zaterdag 15—18 Dinsdag 18—21 Zaterdag 22—25 Dinsdag 25—28 Retraiten in het St. Alfonstishim te Amersfoort MEI Dinsdag 14—17 Mei. Gereserveerde Dainesretraite, verg. 115.- Zaterdag IH—21 Kon. Marechaiissée, verg. f6.50 Dinsdag 21—24 Geh, Dames Middenstand, verg. 110.— Zaterdag 25—28 Meisjes, verg, 16,50 Dinsdag 28—31 Mannen en jonge!, (Utrecht), verg, 16.50 Vrijdag 31—3 Juni. Mannen en jongel. (Groningen e.a.), f6 50 JUNI Dinsdag 4—7 Juni. Gehuwde vrouwen, verg. f6.50 Zaterdag 8—II (Pinksteren) Mannen en jongel. 10.50 Vrouwen en meisjes (St. Ludgcrus Utrecht e.a.), verg. (6.50 Mannen en jong. (St. Ludg. Utrecht) f 6,50 R. K. Politiebond Sl.Michaël. verg. 16.50 Hceren Middenstand, verg. f 10.— Vrouwen en meisjes (K. K. Vrouwen bond), verg. f6.50 Vrijdag 28—1 Juli. Hecren Vincenlianen (Jubileum-retr.) f 10,- 1 Juli HerdenKlng van het 25-jarig bestaan van het Retratfehuis. JULI Dinsdag 2—5 Juli. Gehuwde vrouwen, verg. 16.50 Zaterdag 6—9 Jonge Middenstanders, verg. f7.50 Dinsdag 9—12 Gehuwde Dames, verg. f 10.— Zaterdag 13—16 A. R. K. A., verg. f 7 50 Dinsdag 16—19 Ongehuwde dames, verg. f 10.— Zaterdag 20—23 K.J.V. (leden en aspiranten) verg. f6.50 Dinsdag 23—26 Meisjes, verg. f6.50 Zaterdag 27—30 Jonge Mannen J.W. verg. f6.50 AUGUSTUS Dinsdag 30 Juli—2 Aug. Mannen en jong. (Bouwvakken), 16.50 Vrijdag 2—5 Aug. K.J.V. (leidsters en leden), verg. 10.50 Donderdag 8—11 Hceren Handelsreizigers, verg. f 10.-- Zondag 11—14 Meisjes, verg. f6.50 Woensdag 14—17 Ongehuwde Dames, verg. f 10.— Zaterdag 17—20 Mannen en jongel. (H. Familie) verg. f6.50 Dinsdag 20—23 Hecrcn Middenstand, verg. f 10.- Zaterdag 24—27 Meisjes (Congreganisten) verg. f6.50 Dinsdag 27—30 Geh. vrouwen (Groningen), verg. 16.50 Belceld verzoek zich aan te melden bij de Directie van het Retraitenhuis Amersfoort. Tel. 303. Postcheque en giro no 92245. Een wederwoord aan den geachten schrijver van „Serieus met twee vraag- teekens". Welk doel heeft daarbij schtljver voor oogen gehad? Zeker niet te beschouwen de billijk heid, de wenschelijkheid en de wijze, waarop een mogelijkheid wel zou kun nen worden geschapen, om te komen tot kleine Anlage credieten voor de middenstand. Hij heeft slechts In afbrekende cri- tiek willen betoogen, dat, het door mij beoogde doel, tot het land der fabeltjes zal moeten worden gerekend. indien onze geachte schrijver even wel slechts eenige practische ervaring zou hebben op het gebied der crediet- verleening en de eerste en eenigste maal, dat hij zich hieraan heeft ge waagd, niet hopeloos was gestrand, zou ik gaarne met hem van gedachten hebben gewisseld. Het heeft thans niet de minste zin, daar theoretische kennis alleen abso luut ontoereikend is. De beschouwing over crediel op roerende goederen geelt al direc' het bewijs. Technisch worden dergelijke affaires als volgt geregeld. De credietnemer verdoopt zijn meu bilair, machines, inventaris (geen steeds wisselende handelsvoorraad) tegen taxatiewaarde (vermoedelijke opbrengst bij openbare veiling) aan den crediet- gever, terwijl vervolgens beiden met elkaar een huurkoopovereenkomst aan gaan, waardoor de verkooper in dc gelegenheid gesteld wordt hel verkochte terug te koopen tegen betaling der koopsom vermeerderd met rente en kosten, na of gedurende een vooraf overeengekomen periode. Eigendomsoverdracht is de grondslag der credietovcreenkomst. Wat schrijver au insinueert met Schijnovenenkomsten, is mij te eenen- male duiste-. Nog er.n klein bewijs: Als borg te worden geaccepteerd inoet 'tien te goeder naam en faam bekend staan en bij een déconfilure van den schuldenaar, gemakkelijk ir staat wezen als borg te kunnen be talen, zonder zelf daardoor financieel ten gronde te gaan. In doorsnee genomen worden dan ook niet gemakkelijk voorschotten met deze zekerheid verstrekt hooger dan f 2000.— Meent U nu, dat welke credietin- stelling ook, bereid zou zijn deze som te verstrekken op 4 maal 2 borgen, ieder wel goed voor f500.— V Trouwens allerlei combinaties zijn denkbaarCrediet op roerende zaken, aangevuld met tweede hypothecaire of met persoonlijke zekerheid, doch ieder geval moet op zich zelf worden beschouwd en beoordeeld. Vervolgens nog even dit. De door mij beoogde instelling, be hoeft in het geheel niet te werken als een volslagen bankinstelling, noch zooals de Nutshulpbank werkt. Zij kan een rol vervullen gelijk aan de Borg Mij., welke legen aanvaarding van de bij de credietnemer aanwezige zekerheid, zelf garant is tegenover een voor dergelijke credieten geëigende instelling de Middenstandsbank. Tot slot van mijn beschouwingen nog dit. Indien uitsluitend executoriale be schouwingen worden gehouden, welk woord al geheel in strijd is met „An lage crediet" als begrip dan zou inder daad een nieuwe instelling, welke geen minder risico mag loopen als de ge wone crcdietinslellingen geheel zonder reden van bestaan zijn. Als ieder zoo ruggegraatloos is, op zien, tegen groote moeilijkheden, dan zou in het verleden, noch in liet heden iels goeds tot stand hebben kunnen komen, noch in de toekomst is groots tot stand zijn te brengen. Ik vraag schouders onder dit werk geen slappelingen. H. N. DE HAAN, Panlus Buyslaan 21. inhoud verzekerd overeenkomstig de Jf' Officie zie Kerkefi - -("leun» 1912. Hel overnemen van alle ondmtul Otficieelc Kerkelijke Mededeellngen In«7 bladen, wordt uitdrukkelijk verbodenkrachiS art. 15, eerste lid van de Auteurswet r betreft ook het overnemen met bronvermeidi. KERKELIJKE DIENSTEN, Amersfoort. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG ln de Meimaand Dinsdag, Donderdi en Zaterdag 7 uur Meilof. DONDERDAG Van 5 lot half 9 biechthooren. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis, 7 uur Lof. ZATERDAG 7 uur Lof. Van hall 4 half 10 Blechlhooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langcgracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. L.ingegracht no, 37. Telet. 1450, WOENSDAO 7 uur opening der Meimaand. 'sAvottds kwart over 8 Congrega van de H. Familie, afd. mannen, DONDERDAO Biechthooren van 6—7 uur. 7 uur Lof. VRIJDAG te Vrijdag van de maand. Kwart voor 8 gezongen H. Mis, 7 uur Lof ter eere van het H. Hart ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 PAROCHIEKERK ST. HENRICUS Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman. Matthias Withoosstraal no 34 Telefoon 1158. WOENSDAG Om 7 en 7'uur geen H. Mis. 9 uur Huwelijksmis. Van Woensdag al iederen avond 7 uur Mcimaandlol. DONDERDAG Hall 8 geen tl, Mis. Van 6\,—7'/, uur biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag der maand. 8 uur gezongen H. Mis. ZATERDAG Om hal! 12 voorbereiding voor en 6de leerjaar. Biechthooren van 4 lot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 i half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUi lacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M, Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Teleioon 5! WOENSDAG r Biechthooren, Donderdag. Vrijdag en Zaterdag q 7 uur Meilol. DONDERDAG Van 6 tot 8 u VRIJDAG Eerste Vrijdag van de maand. De II. Missen om 7 uur en om 8 u gezongen H. Mis, ZATERDAG Van 4 lot hall 9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Missen om half 8en 8.1 Raadpleeg deze Korte agenda. DAGELIJKS geopend de Katlt. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Hel Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 -8 uur, Vrijdag van 10 lot tl uur, Zondag van 12tot 1 ZONDAG 5 Mei. Stemming voor de groslijst voor de Candidaatstelling Gemeenteraad. - 'snam. 3 uur Parochiehuis Bor straat, Maliné door Dameskoor Animalo. DINSDAG 7 Mei. 8 uur, in hel gebouw St. Jozef, leden vergadering R. K. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel. DINSDAG 14 Mei. Candidaatstelling voor den Gemeente raad ten Raadhuizc. WOENSDAG 26 Juni. Stemming voor den Gemeenteraad. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. WOENSDAG DONDERDAa'"'0® VRIJDAG geleBun,lcid om ,e biechle' Half 8 gezongen H. Mis. ZATERDAG Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8 uu In de week de II. Mis om half 8: Hoogland '_p|, PAROCHIE ST. MARTINU-ST Pastoor: W. S. J. de |ons>. Kerklaan. Tel. 3. DONDF:RDAG Half 8 Isle II. Mis. Kwarl over 8 2e II. Mis. 1 VRIJDAG 's,.c Vrijdag der maand, toegewijd aat 'lc' ']ar' van Jezus. Volle aflaat Iste H. Mis op Leo's Oord. 8 uur Gez. H. Mis met gebruikelijke gebeden. 6 Uitstelling van het Allerheiligste lot ZATERDAG Hall 8 Isle H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 8 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. A.s, Zondag zullen de kinderen hun plechtige H. Communie doen. de plechtige Vroegmis. de stille H. Mis, Half ii

De Eembode | 1935 | | pagina 2