„NIEUWPRIJS" JL Communie» Geschenken w WormalMum Beelden - Rozenkransen Kerkboeken - Missaals jeugd-Missaals VOO* OAMIS MET ««(EDE GEVOELIGE VOETEN, GEMAAKT VAN CHAOOMlfDE*. NOOGI HIELEN MOOEl METALEN VIEREN 3*-«t C.H.v.DOORN en Zn R. K. V. V. „Amersfoort" Programma voor Zondag 12 Mei a. Tijbb 1—Amersfoort I 2—4 uur. Amersfoort 2—S.V.A. 1 2.30—4.30 uur. Amersf. Jun.—Meervogelsjun. 2-3 uur. Het eerste elftal trekt Zondag naar Haarlem om tegen Tijbb 1 de 5e ronde der I.V.C.B. beker competitie te spelen. Het zal Amersfoort niet meevallen, daar deze vereeniging een klasse hooger speelt, maar gezien de resultaten van Zondag j.l. behoeven wij niet bang te zijn. Als er maar gewerkt en het spel niet te kort gehouden wordt, geloven wij dat Amersfoort met een kleine overwinning of een gelijk spel uit de strijd zal komen. Wij zullen afwachten en in ieder geval wenschen wij Amersfoort veel succes toe. Het tweede elftal speelt een vriend schappelijke wedstrijd tegen S.V.A. uit Wijk-bij-Duurstede. Aanvang 2.30 uur aan het Leusderwegterrein. De Junioren spelen tegen de Meer- vogels om 2 uur. De R. K. Muzlekvereeniging Wils kracht bracht een serenade aan den Voorzitter van het georganiseerde R. K. Overheidspersoneel, den heer Th. Huurdeman, die werd onderscheiden met het eerekrufs „Pro Ecclesia et Pontifice". Jaarvergadering afd Amersfoort Nederl. Roode Kruis. In de Valk had Donderdagavond de jaarvergadering plaats van de afdeeling Amersfoort van het Ned. Roode Kruis onder leiding van Dr. J. J. A. Aghina, die in zijn openingswoord zijn vreugde uitte over de groote opkomst. Bij de ingekomen stukken was een verzoek van de Oranje-vereeniging om op de vergadering van 15 Mei a.s. te 8 uur in „Princess" een tweetal afge vaardigde te zenden ter bespreking van de historische optocht ter gele- Stnheid van het jubileum van de ranje-vereeniging. Jaarverslag secretaresse mej. Nonkes. In weerwil der minder gewichtige tijden is het ledental toegenomen met elf. Er werden 7 bestuursvergaderingen gehouden, 3 vergaderingen bestuur en helpsters, transportcollone en cursisten en 3 vergaderingen bestuur en ploeg- commandanten. Door bedanken van den heer Groen- huijzen is er één vacature in 't bestuur. De in October gehouden collecte is buitengewoon geslaagd. Vier bestuursleden en acht transp colonisten woonden een vertooning bij in Hilversum van de Roode Kruisfilm. Toegezonden kaarten voor het Simavi- fonds werden allen verkocht. Een be stuurslid heeft zitting in het plaatselijk Nazorg-Comité. Door de afd. werden Rouwregisters geteekend bij het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder. Een telegram is gezonden aan H. M. de Koningin bij het overlijden van Z. K. H. de Prins Bij de begrafenis was de afdeeling vertegenwoordigd door 2 bestuursleden en voor het eerefront door 5 leden der transport-colonne in uniform. Op 18 Dec. had de officieele open stelling plaats der bloedtransfusiedienst. Uitgereikt werden 5 Landsteiner me daille-, 8 medailles voor 10 jaar trouwe dienst en 4 gespen voor 20 jaar trouwe dienst. Diensten tran'portcolonne4 maal bij voetbalwedstrijden, 3 mid dagen langs de groote toegangswegen tot de stad, één avond bij het door komen der deelnemers aan de T.T. races, één dag bij de Vara Zomerfeesten, 2 maal bij wielerwedstrijden, 2 maal bij motorwedstrijden en 9 avonden en 2 middagen op het Lunapark. De ontvangsten bedroegen over 1934 12064 35, uitgaven f833.56, batig saldo f 1230.79. De rekening „Eigen Gebouw" pffat met een batig saldo van f 2230.34. C.- Tot afgevaardigden naar de Algem. Vergadering te Utrecht werden be noemd mej. Nonkes en de heer v. d. Pol. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herbenoemd en in de vacature Groenhuijzen werd benoemd mej. Tine Hoornstra, arts. Enkele plannen werden voorgelegd ter viering van het 25-jarig bestaan der afdeeling op 7 December a.s. Van de rondvraag werd een geani meerd gebruik gemaakt. Bij de door den Architect Kuijt te Amsterdam gehouden inschrijving voor den bouw van het winkelpand voorde firma Vroom en Dreesmann, aan de Utrechtschestraat (voormalig hotel Schemmer) werd het laagst ingeschre ven door de firma Vriens, ;Betonmaat- schappij te Breda. Het werk werd aan den laagsten inschrijver gegund en moet 1 Febr. 1936 worden opgeleverd. Door de Amsterdamsche recherche is op verzoek van den Commissaris van politie te Amersfoort aangehouden en naar Amersfoort overgebracht de 27-jarige I. v. R., verdacht van diverse inbraken en diefstallen, den laatsten tijd te Amersfoort, Soest en Zeist ge pleegd. Van R. werd aangehouden op het moment, dat hij zilveren voorwer pen, van diefstal te Amersfoort afkom stig, trachtte van de hand te doen, terwijl nog meer zilveren voorwerpen op hem werden bevonden. De aangehoudene bleek een gentle man dief, die het er behoorlijk van nam. Hij was piekfijn in de kleeren gestoken en was in het bezit van een treinabonnement tweede klasse. Zijn verschillende „dienstreizen" maakten dat loonend. Voorts bleek, dat hij in den Haag en Amsterdam geregeld in de duurste hotels logeerde. Behalve een gezicht op Nederland uit zijn 2de klascoupé stelt mijnheer er ook wel prijs op stad en land uit de hoogte te leeren kennen. In zijn zak vond de politie n.l. kaarten voor vliegtochten per K.L.M. boven de Flora te Heem slede. Als hij de politie te Amersfoort het noodige heeft verteld, zal die te Soest en te Zeist hem ook met ge noegen aanhooren. Burgerlijke Stand. Geboren: Daniël, z. v. C Schooneveld en B. G. Klein Gijs- berta. d. v. Ph. Hartman en G. Veen Gijsbertus Cornelus, z. C. A. de Vries en W. F. v. Duinen Johan Robert Ernst, z. v. B. D. E. Kraft en J. C. J. Stoop Jacob, z. v. F. Junte en J. v. Hattum Trijntje, d. v. F. Junte en J. v. Pattern Mathilda Hendrika, d. v. H. M. Maas en T. de Graaf Stephanus Johan nes, z. v. W. v. Wijck en J M. de Kruif Maria, d. v. I. L. v. Oost en P. Huijdink Yvonne Hubertine, d. v. D. G. van Asch van Wijk en de Jonge. OverledenM. Groeneveld, 46 jr., ongehuwd A. Vetkamp, 73 jr., echlg. v. F. Koenen C. L. Kesting, 74 jr., wed. v. A. B. v Hengel. Getrouwd: J. Versteeg en T. Adams. OverledenA. A. van de Poot, 76 jr., echtg. v. A. L. G. Roll, 69 jr., ongeh. Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. J. A. Hendriks, Berkenwee 25, Telef. 1384. W. C. Linschoten, Soesterweg 329, Telef. 112. A. F. Batenburg, Utrechtscheweg 18, Telef. 448. Apotheek: Itmann, Langestraat 9, Telef. 164, en Java-Apotheek, Leus- derw'eg. (volledig) vanaf f2.50 Langestraat 35 Telefoon 308 Achteveld Zondag 12 Mei zal de stemming plaats hebben voor de groslijst der gemeenteraadsverkiezing voor Stouten burg. Het bestuur houdt zitting in de Coöp. Boerenleenbank en te Hamers- veld in het Ros Bayert, één uur na de Vroegmis en na de Hoogmis. De stemming geschiedt door num mering der candidatenlijst. Op het examen van de naaischoófi onder leiding van Zusters van „St Jozef", zijn alle candidaten geslaagd. Voor lingerie slaagden M. Hilhorsi, J. van Burgsteden, D. van Daatselaar, A. Wijntjes, C. van Laar, K. Ooster broek en D. Lagerweij. Voor costu- lière slaagden C. Verhoef, M. v. d. Pol, M. Hak, A. Wanner, G. Leger- K. Druiff, F. Druijff en J. v. d. Hengel. meester toe en bood het cadeau leerlingen en oud-leerlingen, een fraaie leunstoel aan. Als bijzondere verrassing werd een gramofoonplaat met een opnamevan het kinderkoor geschonken. De heer Smeets dankte allen, in 't bizonder den Zeereerw. heer pastoor Broere en het onderwijzend personeel, die dezen dag tot een onvergetelijken voor hem maakten. Hij sprak de hoop uit, dat alle leerlingen flinke menschen in de maatschappij zouden worden, Door den Aartsbisschop van Utrecht is tot lid van het R. K. Armbestuur benoemd de heer Daan Brouwer, als opvolger van den heer G. v. d. Hoef, die wegens hoogen leeftijd als zoodanig heeft ontslag genomen, Dit werd hem op de meest eervolle wijze verleend. Ook de Parochieherder dankte den scheidenden functionaris op hartelijke Zondag 12 en Maandag 13 Mei wordt wijze voor al hetgeen hij had gedaan Huize St. Jozef een tentoonstelling gehouden van verschillende naai- handwerken op de machine vervaar digd door deze geslaagden. Maandag tevens demonstratie van alle voor komende handwerken op de machine. Einde Mei begint het nieuwe leeif jaar voor lingerie en costumière. Aari- ;ifle zoo spoedig mogelijk bij de Eerw. Justers. in het belang van de parochie. Wit-Gele Kruis. Uit den Omtrek Achteveld Tot leden van het R. K. Armbestuur zijn herbenoemd Ant. van Zandbrink Bern. Overgoor. Hom er» veld Woensdag had de begrafenis plaat^ vaa het stoffelijk overschot van wijlen T. van Ruitenbeek, die jarenlang lid van het Parochiaal Kerk- en School» bestuur was. Ook was hij Broeder- meester der Kevelaarsche Processie, Voorzitter van den Raad van Toezicht op de Boerenleenbank en schatter de Onderlinge Brandverzekering. De Tooneelvereeniging „Eendracht' heeft in studie „Neo, de held der Catacomben", drama in 3 bedrijven. Herbenoemd als leden vau het Par. Armbestuur Jac. Vrijhoef en J. Huurdeman. Op Hemelvaartsdag zullen de kin deren tot de Eerste H. Communie den toegelaten. Hoogland Door de Protestantsche Partij zal de volgende candidatenlijst voor de ge meenteraadsverkiezingen worden inge diend 1. E. de Bruin; 2. A. Wernsen; 3. A. v. d. Burgt4. E. Nagel5. H. Kok. Kostelooze Vaccinatie. De kostelooze vaccinatie is door Burgemeester en Wethouders bepaald op Vrijdag 31 Mei 1935, van des voormiddags 10 tot 11 uur, ten woon- huize van den gemeente-geneesheer en op Zaterdag, den 1 juni 1935, van deS voormiddags 11 tot 12 uur, in de kli niek van het St. Josephgesticht te Hooglanderveen. Hooglanderveen De heer P. H. Smeets, een persoon lijkheid waaraan de bewoners van Hooglanderveen veel verplicht zijn, herdacht den dag, waarop hij vóór 25 jaar tot hoofd te Hooglanderveen werd benoemd. werd een drukke receptie ge houden en allerwege werd veel be langstelling getoond. Maandag vierde de schooljeugd feest. De dag begon met een H. Mis van Dankzegging. Hierna werden de kin deren ge'.racteerd. Om half elf trad de jubilaris, vergezeld van zijn echtge- noote, door een haag van juichende leerlingen, het feestelijk versierde schoollokaal binnen, waar de heer Nijkamp hem hartelijk welkom heette. De leerlingen zongen een welkomstlied, gevolgd door een hartelijk „Lang zal hij leven". Arie Hilhorst sprak zijn jubileerende Woensdag 8 Mei werd de jaarver gadering van het Wit-Gele Kruis ge houden. De heer J. Pol, voorzitter, heette alle aanwezigen welkom en hield een in leiding over de groote taak, die door de vereeniging wordt behartigd en gaf een kort relaas over het werk der pleegzuster. In het afgeloopen jaar waren 439 patiënten aan huis bezocht; het aantal bezoeken met verpleging was 5542 en zonder verpleging 377. De Polikliniek werd bezocht door 154 pa tiënten, uit het magazijn werden 768 maal goederen in bruikleen gegeven. De secretaris las de notulen en jaar verslagvoor, terwijl de penningmeester de rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar cu de begrooting voor het nieuwe vereenigingsjaar aan bood. De heeren J. v. Bekkum en H. Ven- drig werden aangewezen tot het nazien der financieele bescheiden, die alle orde werden bevonden. De voorzitter gaf een uiteenzetting van de begrooting en wees er op, dat getracht zal worden het mogelijke te- koit te overbruggen. De oorzaak hier van lag in het niet-toekennen van Rijkssubsidie, omdat de autoriteiten verlangen een volledig gediplomeerde zuster. Door den voorzitter en den Geestelijken Adviseur werden aanwij zingen gedaan om de begrooting slui tend te maken. De vergadering ging met de plannen accoord. Daarna kwam aan de orde de wijzi ging van art. 4 van 't Huish. Regle ment. De voorzitter gaf een overzicht van de meening in deze van het bestuur en vroeg de vergadering, noe ze over het voorstel dacht. Nadat de Geeste lijke Adviseur, de Zeereerw. Heer H. Broere nog een aanbeveling gaf om iet bestuursvoorstel aan te nemen, ging de vergadering er mee accoord. Het Bestuur zal voortaan bestaan uit 3 leden van de vereeniging en 3 leden aangewezen door de standsorganisaties. Dit jaar blijven de heeren J. Pol, P. Smeets en D. Brouwer hun functies waarnemen, en voor 't volgende jaar zal een dezer drie leden aftreden vol gens op te maken rooster. Tijdens de pauze werd gelegenheid gegeven tot het betalen van contributie en er zal nog de twee volgende Zon dagen na de Vroegmis betaald kunnen worden op het Houtenveen. Nadat nog enkele vragen, die gesteld waren, door den voorzitter waren be antwoord en de scheidende bestuurs leden had bedankt voor het werk, dat zij voor de vereeniging hadden gedaan, sloot hij met een opwekkend woord tot de leden deze vergadering, welke een getuigenis was van eensgezindheid en een prettige samenwerking. Correspondent!». Gelijk te verwachten was, gevoelden meerdere leden der R. K. Klesvereeni- glng zich geroepen, over de gevoerde actie vóór de stemming op de groslljst- candidaten en over den uitslag dier stemming, beschouwingen van zeer uiteenloopenden aard te leveren en aan onze Redactie voor plaatsing aan te bieden. Voor zoover deze beschouwingen bedoelen critiek te leveren op het be leid van het Bestuur der Kiesvereeni- glng, verdient het naar de meening van onze Redactie geen aanbeveling daar voor plaatsruimte te reserveeren. Een algemeene ledenvergadering der be trokken kiesvereeniging is daarvoor eventueel beter te benutten, dan een wellicht onvruchtbare polemiek in de courant, met weinig kans op het geven van een juist inzicht, over hetgeen wèl en over hetgeen niet had behooren te gebeuren. En voor het opnemen van een twee tal inzendingen, waarin men zeer sub jectief gehouden persoons-beoordeelin- gen probeert te plaatsen, is uit den aard der zaak geen schijn van reden. Bovenalhet belang der Kath. partij is met allerlei krakeel achteraf niet gebaat. Veeleer past nu eendrachtig samen gaan van alle groepen om te bereiken het behoud der Rechtsche raadsmeer- derheid, door een sterke Katholieke fractie. De Redactie. Raadpleeg deze korte agenda. ZONDAG 12 Mei. Patroonsfeest R. K. Werkliedenver. Parochie St. Henricus. 's Avonds half 8, feestavond in het Parochie huis. DINSDAG 14 Mei. Candidaatstelling voor den Gemeente raad ten Raadhuize. j 's Avonds te kwart over 8 in L •nchroom „Princess" Utr.straat, Ledenvergadering R. K. Ouders- vereeniging. DONDERDAG 16 Mei, 8 uur in „St. Jozef", ledenvergadering der R. K. Werkliedenvereeniging. DONDERDAG 23 Mei. 's Avonds kwart vóór 8 Excursie der leden van „Geloof en Wetenschap" naar het Gemeentelijk Slachthuis onder leiding van den Directeur, den heer E. A. ualesloot. KERKELIJKE DIENSTEN. t auteursrecht van den inhoud dezer Officieele Kerkelijke Mededeelingen wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande Officieele Keikelijke Mededeelingen in andere bladen, wordt uitdrukkelijk verbodenkrachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook het overnemen met bronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG Half-7, kwart over 9 en half II stille H.H. Missen. Half 8 de aflegging van de doopbe loften en geloofsbelijdenis. 8 uur Hoogmis en plechtig aanne men der kinderen. 5 uur Lof. DINSDAG 7 uur Meilof. DONDERDAG r Meilof. ZATERDAG r Meilof. Van half 4—half 10 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en DONDERDAG 7 uur en half 8 geen H. Mis. 9 en 10 uur gezongen Huwelljksmi. ZATERDAO Om half 12 voorbereiding voor h> 4de leerjaar. Biechthooren van 4 tot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. ahtai_^ PAROCHIEKERK ST. ANSFR1DUS, |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 5$ ZONDAG H.H. Missen om 7 uur, half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met rozenhoedje. Na hel Lof vergadering der zelalrlcen MAANDAG en Dinsdag om 7 U) Meimaandoefening. WOENSDAG en volgende dagen half 8 (zomertijd) Meimaandoefenli» ZATERDAO Van 4 lot half 9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.10 Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEP. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No, 4. ZONDAG a Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. n Half 12 Catechismus. 5 uur Recollectie. MAANDAG 7 uur H. Mis in het St. Ansfrldij* Oesticht DINSDAO ij. Half 8 Lof. WOENSDAG Half 10 gezongen H. Mis voor Bruide gom en Bruid. DONDERDAG Half 8 Lof. ZATERDAG Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8 uur. Half 8 Lof. In de week de H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG ma' Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Catechismus. 5 uur Lof met Rozenhoedje. In beide II. Missen Collecte voor St. Pieterspenning. MAANDAG 1ste H. Mis op Leo's Oord. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DINSDAG Half 8 Iste 11. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. WOENSDAG Kwart over 8 1ste H. Mis. 9 uur Gez. Huwelijks-Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DONDERDAG Half 8 Iste 11. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Half 8 1ste II. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de schoten. ZATERDAG Half 8 Isle II. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 4-8 biechthooren. f met Rozenhoedje. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG 7 uur H. Mis. Half 9 gezongen H. Mis, waaronder plechtige H. Communie der kinderen, Half 11 gelezen H. Mis. 4 uur Lof met opdracht aan het H. Hart en Toewijding aan Maria. Maandag, Woensdag en Vrijdag 7 Meimaandoefening. DINSDAG 8 uur gezongen St. Antoniusmis. WOENSDAG 's Avonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie, afd. mannen. ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withocsstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis van het Beschermfeesl van St. Jozef. r Lof. 7 uut Deze week iederen avond Meimaandlof. DINSDAG en Woensdag om half 8 geen H. Mis. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraat. ZONDAG Half 8 ff. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Catechismus. Half 6 Lof. MAANDAG II. Mis in het St. Joseph-Gesticht. WOENSDAG 7 uur Meilof. ZATERDAG gelegenheid cm te biechten. 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om 8 uur. r Liturgische Kalender. Week van 12—18 Mei. Zondag 12. 3e Zond. na Paschen, Tijd eigen, Mis jubilate, 2e geb. H.H. Nereus enz., 3e geb. v. Oct. H. Jozef, Prefatie v. Paschen. Of: Plechtig heid v. d. H. jozef Mis Adjutor, 2e geb. en laatste Evang. v. d. 3e Zond. Pref. II. Jozef. Maandag 13. H. Robertus Bellarminus (Nieuw feest) 2e geb. v. Oct. H. |ozef. Overal Credo, Pref. H. Jozef. Dinsdag 14. Mis der Plechtigheid H. Jozef als 8 Mei, 2c geb. H. Boni- fatius, 3e Concede. Credo, Prefatie H. jozef. Woensdag 15. Octaafdag H. Jozef, 2e geb. Joan. Bapt. de la Salle Credo, Pref. H. |ozef. Donderdag 16. H. Ubaldus, 2e Concede, 3e geb. voor Kerk of Paus. Prefatie van Paschen. Vrijdag 17. H. Paschalis Baylon, Pref. Paschen.

De Eembode | 1935 | | pagina 2