rv V Allerlei I Men verzoekt ons mede te deelen, dat Vrijdag wordt gesloten de gele genheid om nog inlichtingen Kath. Verenigingsleven op te geven voor plaatsing in de Gids voor Katho liek Amersfoort. Na dien dag nof binnenkomende mededeelingen kunnen niet worden opgenomen omdat het dringend noodig is met de technische bewerking aan te vangen. O. L. Vrouwe-Gildt. Vrijdag had de eerste algemeene ledenvergadering plaats van het O. L. Vrouwe Gilde. De bijeenkomst werd geopend met een gebed, waarna de voorzitter, de heer P. P. C. van Wees, een openingsrede hield. Eenparig Is onze meening, dat de middeleeuwen een bijzondere schoonheid hadden door de openlijke beleving van ons H, Kath, Geloof. Grootsche openbare plechtig heden, waaraan deelgenomen werd door de gansche bevolking van de stad, werden toen gehouden. Helaas met de reformatie werden deze feesten bemoeilijkt en later zijn ze geheel verdwenen. Maar al ging het uiterlijke verloren, het innerlijke bleef bestaan. De liefde tot Maria bleef en uitte zich door te trekken naar Kevelaer of Lourdes. Maai Amersfoort, veel ouder bedevaartsoord, werd ver- Seten; vroeger een brandpunt van laria-devotie, de laatste jaren alleen de herinnering hieraan. Hoog en rank staat de O. L. Vrouwetoren, symbool van Middeleeuwsche liefde tot Maria te midden onzer stad. Maar vergeten is het, dat het is het beeld der lieve Moeder, het is geworden een massa steen, in sierlijken vorm gestapeld. Vergeten is hel, dal deze gebouwd is geworden uit giften der pelgrims, ge geven uit dank voor de verkregen gunsten. Vergeten is het dat deze toren getuigt van de milddadigheid onzer voorouders. Katholiek Amersfoort heefteeneere schuld aan Maria, In Amersfoort moge weer opbloeien de Marialietde, welke vanouds den Amersfoorter kenmerkte. De aloude devotie tot Maria moet in Amersfoort, stad van Maria en St. Joris, hersteld worden. Al kan het niet met denzelfden luister van de middeleeuwen, dan toch zeker met grootere innigheid. Deze taak heeft het bestuur van het O. L. Vrouwe Gilde op zich genomen. Aan de hand van oude archiefstukken en kaarten werd de processieweg vast gesteld en met de Kerkelijke plechtig heden lot een geheel gevormd. Hieina werd dit schema aan Deken Fock z.g. voorgelegd, welke hiermede instemming betoonde. Het begin was gemaakt, ter eere van Maria zou weder als voorheen biddend getrokken worden langs den ouden processieweg. Het begin is gemaakt. Reeds tweemaal zijn wij nu getrokken langs dezen weg. Moge dit zich lengte van jaren blijven herhalen, uitbreiden tot. een stille, doch alge meene hulde aan Maria. Moge 't silhouet van den O. L. Vr. toren, hetwelk gedurig ons oog zal trekken, ons herinneren aan ons geloof ten behoud in handen geiegd van hen, die voor ons waren. De Deken van hel Gilde, Kapelaan de Jong, wees er op, dat de oude Maria-bedevaart moet groeien zonder propaganda, door de Mariavereerders zelf. De allereerste taak van het Gilde Is het organisceren van de nachtbede vaart in den nacht van Zaterdag op Zondag voor Pinksteren en op andere dagen voor Pinksteren. Besloten is dat ook de dames lid kunnen worden. Op Woensdagmorgen voor Pinksteren zal er 's morgens vroeg een H. Mis worden opgedragen in d< O. L. Vrouwekerk. waaronder de dames leden verzocht worden ter H. Tafel te naderen. De bedetocht wordt door de dames gehouden ieder op eigen gelegenheid m de week voor Pinksteren. Het jaarverslag gaf een ledental ISO aan. Dc secretaris, de heer J. B. G. Rut gers. hield vervolgens een korte lezing over het wonderbare gebeuren in 1444 en schelste de luisterrijke procession, dc reformatie, die aan alles een einde maakte en de heropleving der aloude devotie. Dc nachtbedevaarl zal gehouden wor den in den nacht van I op 2 Juni a.s. Te half 2 gezamenlijk bidden van hel Klein Officie van O. L. Vrouw, waarna kort Lof mei predikatie- Daarna de rondgang, gevolgd door een II. Mis in dc parochiekerk van O. L. Vrouw met predikatie en gezamenlijke H. Com munie. Na de 11. Mis Tantum Ergo en zegen met het Allerheiligste en tot slot het lied .Wees gegroet, o Sterre". De algemeene intentie is tot be Vee ring onzer dwalende broeders, vervol gens voor het geestelijk en tijdelijk weirijn van de Amersfoorter! de jeugd. Even herinneren wij U aan de nederlaag-wedstrijden, georganiseerd door de R. K. V. V. .Amersfoort" ten bate van de Vereeniging voor T.B.C.- bestrtjding .Herwonnen Levenskracht" waarvar. dc eerste plaats vinden Don derdag (Hemelvaartsdag), aanvang 2 en 3'/i uur op .Amsvorde" terrein Leusderweg. Handelsregister. Ingeschreven Kaaspaleis Verheul en Co., Lange- straal 47. Venn. G. W. Verheul J. A. Rietdijk. Makelaars- en Woningbureau .Hol land— IndlB" Soest. Sleenhofstraal 75. Eigen. J. Rijnders. Hotel Schols, Driebergen—Rijsen- burg. Hoofdstraat 83. Opgeheven. „Het Lederhuis", lil., Arnhemsche- straal 4. Opgeheven. N.V. Stichtsche Margarinefabriek Soesterberg, Amersf. straatweg 79, uittr. comm.: >1. Cleyndert, toetr. comm. T, Duyvis F.Gzn. I. c. Spellen Onder groole belangstelling werd hel stoffelijk overschot van den heer J. van Spellen, in leven Sergeant- majoor-administrateur, grafwaarts ge dragen. Aan de groeve merkten we op Kolonel b.d. Leeser. Maj.Biihrman.de Kapiteins v. d. Drift en van Back. Dr. Nieuwenhuis van het Militair Hospitaal en een groot aantal collega's van den overledene. De beaarding«niechtigheid werd verricht door den Majoor-Aal moezenier H. J. J. M. van Slraelen. Het woord werd gevoerd door Maj. Biihrman namens den Regimentscom mandant, Kapt. v. d. Drift. Adjudant Houser namens de Onderofficieren en den heer J. J. M, van 't Walderveen. Voorzitter van „SI. Martinus" Allen schetsten den overledene als een plichtsgetrouw militair, een oprecht collega en een goed huisvader. De laatsie Spr. schelste het ijveren van den .overledene voor hel zoo schoone Retraitewerk. R. K. Wcrklicdenvcr. „St. Jozef Het bestuur bericht dat er gelegen heid beslaat lot aangifte bij de be stuursleden der R. K. W. V., om deel te nemen aan de Historische Optocht, die georganiseerd is door de Oranje- vereeniging hier ter plaatse, ter ge legenheid van de 55ste geboortedag van H. M, de Koningin. Ook zij bij deze bekend gemaakt aan de ledep, dat zij hun medewerking kunnen verleenen bij de Plaatselijke organisatie van de luchtbeschermings dienst tegen luchtgevaren in tijd van oorlog en oorlogsgevaar. Formulieren tot deelname aan deze beschermingsdienst zijn verkrijgbaar bij den Secretaris der R. K. Werkl.ver. Marconistraat 31. R. K. Middenstand i Luchtbescherming. Naar aanleiding van de mededeeling in de plaatselijke; rs. dat de komende oefening van den luchtbeschermings dienst op een Zaterdagavond in df maand October zou worden gehouden, heeft de R. K. Middenstandsvereeniging haar bezwaar tegen dit plan mei het oog op de latere winkelsluiting op Zaterdag aan 't bestuur van „Katnoliek Amerstoort" kenbaar gemaakt. Na ruggespraak met den leider dezen dienst, luitenant-kolonel Fisher kan worden meegedeeld, dal bedoelde oefening in beginsel werd vastgesteld op Donderdag 3 October en wel een middag- en avondoefening (mist en duisternis). Zondagdienst H.H. Doctoren, Hemelvaartsdag. J. Plomp, Regentessel. 15, Tel. 1359. J. Breedveld, Kon. Wilhelminastr. Tel. 547. P. Chr. Kok, Langegracht 11, Tel. 55. ApotheekW. A. v. de Bovenkamp, Utrechtscheslraat 45a, Tel. 63. Amersloort's Mannenkoor zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het Zangconcours te Deventer, alwaar ge zongen zal worden in de hoogste af- dreling. die bereikt kan worden. Hel verplichte koorwerk is „Gebed voor den Tempel" van Roeske. Voor deze aldcrling is als eerste prijs een gouden medaille beschikbaar gesteld. Burgerlijke stand. GeborenGerrit Pieter, z. va G. J. Lambrechts en J. E. Scheerder. Casper, z. van T. L. Bakkenes en v, Wessum. - Willem, z. van J. J. M. Cornelissen en C. Wijnands. Aleida Johanna Maria, d. van C. C.J, Burgers en W. J. M, Koolhof. Maria Louise, d. van J. F. Franken en M. P, Well, Hendrika Johanna, d. van A. Vos en J. Zeggelaar. Onder trouwd H. v. d, Heiden en j. F. W. Kalleveen. T. de Vries en A. 1 Beek. - R. Kramer en T. C. J. Smink. R, H. v. Westcrlaak en G. v. Kranenburg- G. Kroon en R. F. Petten. A. A. v. Vulpen en B. van Drie. v. Altena en H. Hofman. E. v. Keulen en A. Blanken. Over leden K, den Hollander, 59 jr., echtg. van M. W. Felle. - M. Pijpers, 68 jr., echlg. van M Geijlenbeek, J. Lablans, 142 jr., cctng. van M. v. d. Hoorn. M. S, de Jonge. 72 jr., ongeh. E. v. Ilaselen, 50 jr., echlg. van D. Smits. Geboren Gerard, z. v. J.v.d. Hoek en A. v. Veldhuijsen Helena Jacoba, d. v. J. Klerk en H. Salomons Cor nells Adrianus Ernst, z. v. H. Verheuvel en A. J. A. v. Mourik Marinus, z. v. J. M. Cleton en J. Vliegenlharl. Getrouwd: A. C. Oudemans en H. M. Wallbrink. Overleden: J. v. Amers foort, 9 dagen. De heer P. C. K. uil Amsterdam, reed met zijn motor met zijspan op de Daam Fockemalaan tegen een boom. Het 12-jarig dochtertje van den heer K. brak baarbij een enkel. Onder enorme belangstelling had Zaterdagmiddag de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Ds. K. den Hollander, predikant. In de Sl. Joriskerk werd een rouwdienst ge houden geleid door Ds. Pannebakker. Het stoffelijk overschot stond zonder bloemen voorden preekstoel opgebaard. Bij het binnendragen der kist in de hall van de begraafplaats „Rusthof", speelde het orgel. Hel woord werd alleen gevoerd namens de Algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk en namens den Kerkeraad. De lieer J. G. Koren, boekhouder ten kantore van de hypotheken, liet kadaster en de scheepvaartbewijzen, is overgeplaatst naar Rotterdam. Een revolutionnair socialist Amersfoort stond terecht omdat hij op een verkiezingsvergadering te Amers foort dr. H. Colijn. den minister-pre sident, had beleedigdhij had gezegd, dat Colijn de moordenaar was, doe lende op liet gebeurde met de Zeven Provinciën. Voorts had hij gezegd, dal het gezag vernietigd moest worden Dies stond hij terecht wegens belee- diging van dr. Colijn en wegens op ruiing, De man probeerde nu een dere beteekenis aan zijn woorden geven. Dit klopte echter niet met de verklaringen van de politie. De Officier vroeg een maand gevangenisstraf, maar de politerechter legde twee maanden gevangenisstraf op. Roode Kruis. Er werden examens gehouden de leerling helpers(sters) bij de Af- deeling Amersfoort van het Ned. Roode Kruis ter verkrijging van een bewijs geoefendheid als helpster 3e klasse als helper, n de examencommissie hadden zitting de doktoren J. J. Aghina, Mej. Tine Hoornstra en Th. Nieuwenhuis. Geslaagd zijn de damesR. v. Achterberg. R. v. d. Biezenbos, A. Broeker, M. Brondijk, G. Engel, J„v. Hofwegen, G. Jacobs, M. Koning, Tr. Koning, H. F. Kraan, Meinders, M. Mostertman, D. Schlichting, M. Smink, C. Smink, N. v. Tellingen, M. Veenen- daal, 1. Vernhout en A. Wensink. Voorts de heeren: J. Aalders, A. ikkers, H. Flos, L. F. v. d. Veer, v. d. Veer, W. v. d. Visch en L. F. v. d. Berg. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 29 Mei. 11.05-5.35 Londen. 5.35-6.20 Droitwiph 6.20-6.50 Hamburg. 6 50-8.20 Londen. 8.20-9.20 Molala. 9.20-10.20 Keulen. 10.30-12.20 Londen. Donderdag 30 Mei. 1020-1.20 Brussel. 1.20-5.35 Londen. 5.35-6 20 Droitwich. 6.20-7.10 Brussel- 7,10-8.— Weenen. 8.05-11.20 Londen. Vrijdag 31 Mei. 11.05-2.50 Londen. 2.50-3.20 Deutsch- landsender. 3.20-6.20 Droitwich. 6.20- 7.20 Brussel 7.20-10.20 Munchen. 10.30-12.20 Weenen. Zaterdag 1 |uni. 11.20-6.20 Londen. 6.20-6.35 Brussel. 6.35-8.00 Berlijn. 8.00-9.50 Droitwich. 9.50-11.05 Londen. 11.05-12.20 Brussel. Gevestigde personen. Li sje Jongeneel, G.K., Leusderw. 218 M Amelsbeek, N.H., K. Wilhelmina- straat 36, serg.maj. A. Verveen. Leusderweg 284 S. Gantevoort, R.K., Soeslerw. 78. beh. J. Teunissen, N.H., Soeslerweg 508, o.mach. A. Bakkenes, G.K., Palmslraat 248, B. Hienekamp, N.H., v. Lennepl. 16, adj comm B. Timmer, N.H., Coornherll. 8 J, Krijnen, R.K., Coninckslr. 10, koopm. A. Haas, R.K., Monnikenp. 23, koopm. Swart. N.H., Arnh.weg 103, adj.dir. H. Hardeman, O.Soeslerw. 172, tim.m. R. v. d. Kolk. H.A.E.A., Fahrenh.str. 32, H. J. ter Beeke, R.. Bankastr. 24. A. de la Porie, N.H.. Piersonl. 17. -• Johanna v. d. Linden, wed. van G. Sluik. G.K., Reggestr. 8. B. Sluik, G.K., idem. A. Jonkers. R., Biltitonstr. 20. Elisabeth Polder, wed. van C. Blom, R.K., Leusderw. 84b. Jacoba Timmermans, wed. van H. Oerlemans, G.K.. A.Cuypstr. 50. Anna Mertz, R.K., Leusderw. 147, verpl. Neeltje Kars, wed. van D. v. Opljnen, N.H., Soesterw. 138. J. Koeslag, R.K., J, Sleensfr. 39, bockh. v. d. Plas, N.H., A. Hahnstr. 16 wagenm. Schoonderbeek, R.K., Soesterweg 261, kellner. H. de Haas, P. Pijpersstr. 37, kellner. v. Ijsselslein, R.K., H. v. Vianden- straat 5. G, v. Deelen, R.K., Narcisstr. 20, boekh. B. Prakker, Regentessel. 35. Apolonia v. d. Houten, N.H., Celsius- str, 31, verpl. Gertrud Hellman, R.K., B.W.Iaan 144, dienslb. F. Evers, N.H., Merwedeslr. 20, II.mach. Henriette de Moll, N.H., Pr. Frederikl. 7. Nelletje Meerbeek, N.H., Or. Koppel I, dienslb. Johanna Dansberg. N.H., Hellestr. 20, werksl. P. Duynslee, idem, hulssch. J. Tummers, R.K., Eemslr. 116, II.mach. v. Katwijk, N.H., Schlmm.p.str. 42, kleerm. J. v. Lucassen, R.K., Eemstr. 116, II.mach. Ch. Sukkel, N.H., Coornherll.21,koopm. M. v. der Bank. Javastr. 17, handelsr. P. Frederlks, Roerslr. 15. J. de Klerk, N.H., Leusder 290. M. Artz, Ternatestr. 30, assurad. H. Verkerk, N.H., Grebbeslr. 7. Wed. H. Freest, N.H., Grebbestr. 7. P, v. de Visch N.H., A. de Koppel- poorlwal 2, landarb. A. Schalk, N.H., Ternatestr. 16. P. v. der Spek, N.H., Utr str. 26. A. Hoekstra, D.G., Gr.v.Prinstererl.21. J. Hopster, N.H., L. Nicasiusslr. 28. Wed. v. Laarhoven, R.K., Hessenstr.6 Mathilda Lamers, R.K., idem E. Miiller, EX.. Rubensstraal 49 J. Versteeg, Utr.weg 141, ambt. S. Schouten, J.v.d.Heydenstr. 19, werklk. H. Blankeslijn, G.K., Soeslerweg 596 Hendrika Elzenaar, G.K., Langestr. 84 Hendrika v. d. Veen, N.H., V.v.Gogh- slraat 12, leerling verpleegster Magdalena Veenstra, J. Catslaan 30 Sjoerdje Pijpers, R.K., Aldegondestraat 70, leerling verpleegster Calharina Bijl, N.H., Bergstr. 45, d.slb. C. Kuiper, R.K., Soesterw. 157, adv.pr. P. Worp, Ternateslraat 22, filmoperat. j. Blum, G.K., Langegr. 23, theol.c. Wed. Jansen, R.K., Jasmijnslr. 5. huish. P. Hendriks, R.K., Utr.weg 101, huiskn. G. v. Orsouw, R.K„ D. Fockemal. 2, banketbakker. P. Langenberg, R.K., Krankeledenstr. 18. los w.m. M, Spapens. R.K., Hessenslr. 6, kapper. G. Boots. R.K., Teut 39, dienstbode. J. Wille, Tulpslr. 41. Maria v. Heieren, N.H., Hoogstraat 4 Catharina v. Butselaar, G.K., P.Buysl. 17, dienstbode Alijda Wouters, R.K., Langestr. 43. dstb. Johanna de Bruin, N.H., P.Borstraat8 S. Brinkhuis, Dupontpl. 3, koopman. Katholieken die verhuisden. Pelt van Vinc.v.Goghslraat 13 naar Vine v.Goghstraat 15. kanl.b. J. v. Eeden van Walikerstraal 6 Walikerstraat 31, los arb. Elisabeth Snijders van Tuinstraat 16 naar Walikerstraat 31, dienstb. Mutsers van Lorentzstraal 17 naar Lorentzslraat J. Leemrijse van Vinc.v.Goghstraat 13 naar Vermeerstraat 50b, handelsr. Maria Jansen van Hobbemastraat 13 naar Vermeerstraat 50b. H. Nijkamp van 't Zand 7 naar H. Viandenstraat, onderw. v. Raaij van 't Zand naar H. Viandenstraat, sig.f. v. Beurten van Breitnerstr. 8 naar B. Ballotstraat. A. Poelman van Gaslaan 72 naar Poth- straat 38, scharensl. v. der Geld van Kruiskamp 120 naai Celz.straai 47. suikerw. J. Pijpers van Utr.weg 247 naar Alde gondestraat 70. P Sierhuis van Kr.Elleboogst. 1 naar KI.Haag 21b, m.bankw. H. Dekkers van Zuidsingel 12a naar Stationsslr. 38a, pers. ch. Marta v. Munsler van Amstelslraat 21 naar Woest.weg 261—1. Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke stand. GeborenMarretje, d. v. R. Hout- ti ii ij zen en K. P. Hagenbcuk. I Onder trouwd W. Hop en G. Laseur H. C. C. Wagner en C. E. H. Lamberts. Gehuwd: C. S. Witteveen en T. de Zoeten A. Meerveld en F. H. A. v. Niekerk. Verkeersweek. Dit jaar zal er ook te Baarn weder een „Verkeersweek" worden gehouden van II tol 15 Juni a.s. Voor de school kinderen zal een propaganda-avond worden georganiseerd, waar een film op het verkeer betrekking hebbende, zal worden vertoond, terwijl de politie agenten in die dagen de „Verkeers- courant" zullen verspreiden. Hamers veld Kostelooze Inenting of herinenting zal plaats hebben op Zaterdag 1 Juni '0 uur v.m. (zomertijd), door dr. Lap in de O.L.-school te Leusbroek en door dr. Braun om 12 uur (zomer tijd) in de O.L.-school te Hamersveld. Hoogland Burgerlijke stand. Geborenjacobus Johannes, z. v. L. Roest en A. Voskuilen. Ondertrouwd: J. v. Middelaar en W. Huyskes. Ge huwd: T. Steenkamp en H. Kraan. Overleden: Hendrika van Dijk, 51 j., echlg. v. I. v. d. Heyden. Rogge met Zandwikken. Op de boerderij „de Hoofd" van den heer P. Kok Wz., slaat op 't oogenblik een akker met bovengenoemde gewas sen. Het heeft zoo ongeveer de volle wasdom bereikt. Ieder die er belang in stelt moest eens een kijkje gaan nemen. Het is zeer de moeile waard, maar 'l blijft maar enkele dagen meer staan. Leusden Burgerlijke stand. GeborenWilhelmina Jacoba, d. O. v. Hamersveld en J. M. Kerkhol Friedrich Emil Dirk. z. v. F. E. D. Melz en H. Kaarsgaren. I Gehuwd A. L Schipperijen en J. W. de Bruin. NIJkerk Op de markt: 280.000 eieren f 1.90-2.60. eenden eieren 11.50—1.65, 56 biggen 113-15, 129 runderen: kalfkoeien f135—175, kalfvaarzen 165-130, vet vee Ie kw. 10.19-0.25, 2e kw. 10.15-0.19. vette koeien f155—185; 57nucht.kalveren: meslkalveren f8II. slachtkalveren f3—5; 41 lammeren f3-5. Handel in vet vee en melkvee slecht, biggen slug. Soest Op 1 Juni a.s. hoopt mej. M. J. E. Orth, onderwijzeres aan de Mariaschool, haar 25-jarig ambtsjubileum Ie her denken. Voor de raad; verkiezing heeft nu de volgende lijsten: 1. Vrijheids bond, 2. Comm., 3. R.K.S.P., 4. S.D.A.P. 5. Chr. Arb., 6. A.R.. 7. Alg. Belang, 8. Chr. Hist., 9. K.D.P.. 10. Soesterb. Belang. 11. Gemeenschapsbelang, 12. Vrijz. Dem., 13. Algem. Belang. Stoutenburtf Burgerlijke Stand. GeborenAnna Maria, d. v. Daalselaar en A. C. Hilhorst. PAROCHIEKERK ST. HENWGUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAO 6-8 uur Blechthooren. DONDERDAG Hemelvaartsdag, verplicht la wieren al: Zondag. H.H. Missen om 7 uur en hall 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lol. VRIJDAG Begin der Pinksternovene. ZATERDAO Om hall 12 voorbereiding voor 2de leerjaar. Biechthooren van 4 lol 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. In de Limburgsche mijnstreek dreigde een slaking. Na zwarejonderhandelingen is men lol overeenstemming gekomen en werd een voor beide partijen be vredigende regeling aanvaard. Er heeft op den Hagelnigerweg tegenover de begraafplaats Westerveld een ernstig motorongeluk plaats gehad, waarbij een persoon werd gedood, lerwijl vier anderen zwaar werden ge wond. Te Bamberg (Noord-Beieren) heeft een brand den oudsten stal in Zuid Duitschland, welke was gebouwd ir 1330, en Ier plaatse als een der oudste houten gebouwen in Europa werd be schouwd vernield. Nabij Kanion is een Chineesch mili- vliegtuig op een kazerne geslorl, De piloot kwam om het leven, de kezerne werd deels ernstig beschadigd, terwijl door het neervallend muurwerk veertig man werden gewond. De Chineesche regeering besloot om het smokkelen van zilver uil China als misdaad te behandelen. Deze mis daad wordt strafbaar gesteld met den dood. De Haagsche Gemeenteraad heeft besloten een belasting te heffen op het parkeeren van auto's op den openbaren wdg. Wie een auto steeds op straat laat staan, moet i 12 per jaar betalen. De balen dezer belasting zullen worden gebruikt om de vermakelijkheidsbelas ting voor hotels en café's te kunnen verlagen. kerkelijke: DIENSTEN. Het auteursrecht van den inhoud deier Olficieele Kerkelijke Mededeelingen woi vertekerd overeenkomstig de Auteurs* |9I2. Het overnemen van alle onderstaande Olficieele Kerkelijke Mededeelingen in andere J-n. wordt uitdrukkelijk verbodenkrachtens 5. eerste lid van de Auteurswei. Dit betrelt ook hetovernemen metbronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANC1SCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG half 9 gelegenheid om te biechten, DONDERDAG Feestdag van 's Heeren Hemelvaart te vieren als Zondag. H.H. Missen als op Zondag 7 uur Meilol. VRIJDAG Begin Novene ter voorbereiding op het Hoogfeest van Pinksteren. ZATERDAG 7 uur Lot. Van half 4—half 10 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 e PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG r geen H. Mis, maar om half 10. 6—9 uur Biechthooren. DONDERDAG Feestdag van 's Heeren Hemelvaart te vieren als Zondag. H. Diensten als op Zondag. 6 uur Lof. ZATERDAG 4—9 uur Biechthooren. Dagelijks de II. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telefoon 551 WOENSDAG Half 10 gezongen Huwelijksmis. Van 6 lot 8 uur Biechthooren. DONDERDAG Feest van 's Heeren Hemelvaart te vli ren als Zondag. H.H. Missen en Lof als op Zondatf; ZATERDAO Van 4 lot half 9 uur biechthooïeti. Dagelijks de H. Missen om half 8en8.11 Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pasloot G. Rentinck. Telefoon no. 20. DONDERDAG. Feest van 's Heeren Hemelvaart, 7 H. Mis, 10 uur Hoogmis. Half 5 Lof ZATERDAG Biechthooren vanat 4 uur. 7 uur Lof met Rozenhoedje. K Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. DONDERDAG Feest van 's Heeren Hemelvaart te vieren als Zondag. Half 8 Vroegmis, waaronder de kinderen tol de eerste H. Communie worden toegelaten. Om half II Hoogmis. 5 uur Lof. VRIJDAG 7 uur H. Mis in het St. Ansfridus- Gesticht Half 8 in de Kerk. ZATERDAG Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en f 7 uur en half 8 H. Mis. Half 8 Lof. In de week de H. Mis om half Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Feestdag van 's Heeren Hemelvaart, te in als Zondag, r Iste H. Mis. Half II de Hoogmis. 's Avonds 6 uur Lof en Rozenhoedje. VRIJDAG r Isle H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. Half 10 en half II catechismus op de scholen. ZATERDAG r Isle H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. -9 biechthooren. rur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllslraai. DONDERDAG Feestdag van 's Heeren Hemelvaart. 8 uur Vroegmis. Half II Hoogmis. Half 6 Lol. VRIJDAG II. Mis in het St. Joseph-Geslicht. ZATERDAG Hall 5—half 9 gelegenheid cm ie biechten. r Lof. De/e week de H. Mis o i half 9 Raadpleeg deze Korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliolheek aan de Nieuwslraat no. 24 Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West- singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur, Vrijdag van 10 lot II uur, Zondag van 12 tot I uur. VRIJDAG 31 Mei, 8 uur precies, in Restaurant Princesse vergadering van de R K. Handelsreizigers en Handels agenten-Vereeniging Sr. Theodorus van F.tnden, afd. Amersfoort. Spreker: Pater J. Corver S.C.J. DONDERDAG 13 |uni. jaarvergadering der Dr. Arifins-vcr. in Monopole. i

De Eembode | 1935 | | pagina 2