De Hoogeerw. heer Deken C. Hart man, heeft om redenen van gezondheid ontslag gevraagd als lid van het Col lege van Curatoren van het Joh. Oldenbarnevelt-Gymnasium. Deken Hartman maakte sinds 1920 deel uit van bet Curatorium. Don Kozakken. Vrijdagavond gaf het wereldver maarde Don Kozakkenkoor „Platoff" o.l.v. Nicolas Kostrukoff een concert in Amicitia. De faam van dit koor was blijkbaar niet doorgedrongen tot Amersfoorter was een honderdtal toe hoorders aanwezig. Of raakt men van dit genre muziek oververzadigd? Hoe het zij, de Kozakken zongen als voor een uitverkocht huis en de enkele aanwezigen zullen met ons genoten hebben van dezen mannenzang. Niet, dat dit een openbaring van schoon heid was; er waren slechts enkele momenten van ontroering, zooals het „Pater Noster" van Cheremetieff. Maar wij zijn doorloopend in bewon dering geweest voor het technisch raf finement van deze zangers, speciaal voor het het bassenmateriaal. Dit is onbeschrijfelijk van qualiteit en Kostru koff weet dit op een bijna overdreven wijze uil te buiten. Een opmerkelijk verschijnsel was ook het vele „bouche fermée'-zingenklank is bij hen hoofd zaak daartoe wordt desnoods de melodie opgeofferd, wat sprekend tot uiting kwam in de ballade van de 12 roovers. Men begrijpt hieruit, dal er veel gedaan wordt aan effectbejag; hel resultaat is dan ook: een enthousiast publiek. Ondanks alles raakt men onder den ban van dit zingen. Alleen al het hooren in deze meest perfecte vorn van het Wolga-lied was een gang naai Amicitia waard geweest. De Kozakken zongen Slavische, reli gieuze, kerkelijke liederen en populaire. De laatste voldeden ons het best, hoe wel de eerste ook van zeer goed ge halte waren. De thuisblijvers hebben zeer veel gemist. G- J- Gemeenteraad. Behalve de reeds vermelde punten komen nog in behandeling ter verga dering op Vrijdag a.s.: 22. Benoeming curator Gymnasium. 23. Benoeming lid-werkgever er plaatsvervangend lid-werkgever Com missie van toezicht Arbeidsbeurs 24. Verleenen ontheffing werklieden reglement I n opzichte van W. Elschot werkman Reinigingsdienst. 25 A tres bestuur R K. Meisjesschool Tollenslaan om gelden te mogen ont vangen voor 15 schoolbanken. 26. Vaststelling Motor- en Rijwiel verordening. 27. Voorstel Curatoren gymnasium om de tijdelijke aanstelling van den leeraar Ir» de Lichamelijke Oefening Holzappel vuor den volgenden cursus te verlengen. 28. Voorstel om eervol ontslag te verleenen als lid van de Commissie van toezicht op het middelbaar onder wijs aan mevr. C. H. van de Water van Ginkel en aan mevr. H. Grotendorst. 23. Rechtsgeding tegen A. J. Schel- lart tot revindicatie van een strookje grond aan de J. Bosboomstraat. 30 Verkoop bouwterrein Soeslerweg hoek Hyaclnthstraat, groot pl.m. 715 MJ. aan J. O. Overecm voor f5000. 31Verhuring beenderenbewaarplaats aan J. W. ten Hoven. 32. Vestigen erfdienstbaarheid van uitweg ten behoeve van de Gabrie Vtehenschool over een strook grond in het Plantsoen Zuid. 33. Verzoek van C. van Es om ont- helfing van de verordening drankver gunningen en verloven A ten aanzien m perceel Berkenweg 21. 34 Ontheffingen schoolgeld 35. Staal oninbare posten schoolgeld. 36. Aanvullingskohieren schoolgeld. Evenals verleden iaar organiseert t Reisbureau „Hollandia" tochten ..jar Keielaer per luxe touringcar. De eerste tocht heeft plaats op Zondag 30 Juni. De tocht gaat over Arnhem. Nij megen, hier wordt even vertoefd on vervolgens naar Kevelaer te vertrekken. Tijdige aankomst aldaar sielt de deel nemers in de gelegenheid om de plech tige Hoogmis bij te wonen in de Ba siliek te 1.0 uur. Een geïllustreerde beschrijving van Kevelaer ontvangt 'edere deelnemer gratis. De touringcar uiigerust met de nieuwste Philips dia-installatie. Zie advertentie in dlf mmer. Donderdag herdenkt onze siadge- iot, de heer Johs. Knoppers, den dag. waarop hij 35 jaar geleden, be noemd werd lot notaris te Amersfoort. Notaris Knoppers werd de vertrou wensman van zeer velen, hier en in ten wijden omtrek en is bovendien regent, bestuurder of rentmeester menige stichting. Daarom zal dien dag 1 niet onopgemerkt voorbijgaan. Aan de St. Ludgeruskweekschool Hilversum slaagde voor di lager onderwijs G. A. F. Kustei Ook in de Meisjesschool a: Plantsoen werd ingebroken en eenig spaargeld ontvreemd. Vereeniging Handel en Nijverheid In de maandvergadering van Handel i Nijverheid werd medegedeeld dat de F.A.M deelneemt aan de histori sche optocht en neemt op zich eer groep te vormen bestaande uit 2 Prin sen en 2 Prinsessen te paard alsmede 4 pages. In principe waren de leden er niet tegen dat de Middenstand ook iets zal doen om de middenstandsbe- langen te bevorderen. In de F.A.M. zal nader een en ander worden behandeld. Medegedeeld werd dat in de F.A.M. n commissie is benoemd voor even- tueele samenstelling van een zwarte lijst. Er moet echter met de uiterste omzichtigheid worden gewerkt en op aller medewerking moet gerekend kun nen worden. De Burgemeester is verhinderd Woensdag spreekuur te houden. Burgerlijke stand. OndertrouwdD. Gouw en J. P. van Wolvenaer. C. Geijtenbeek en H. Martens. J. H. v. Dijk en C. J. Hokke. T. v. Dusschoten en G. Kamphorst. - W. J. Siero en M. S. Husken. Getrouwd j. H. v. Meeleren en T. Bosman. OverledenC. J. van Beek, 74 jr., echtg. van E. C. v. Vlooten. G. F. G. de Bruijn, 77 jr., echtg. van C. A. Sinnige R. M. v. Eijkel, 84 jr., wed. van K. A. Liethof. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 19 Juni 10 35-12.20 Ham burg. 12.20-2,20 Brussel. 2.20-5.35 Lon don. 5 35-6.50 Munchen. 6.50-9.35 Lon don. 9.35-11.00 Weenen. 11.00-12.00 Donderdag 20 Juni. 11.20-3.20 Ham burg. 3.20-5.35 London. 5.35-6.20 Droit- wich. 6.20-6.50 Leipzig. 6.50-8.55 Lon don. 8 55-12.00 Weenen. Vrijdag 21 |uni. 11.05-5.20 London. 5.20-7.20 Brussel. 7.20-7.50 Keulen. 7.50-8.55 Weenen. 8.55-9 10 Diversen. 9.10-12.00 Boedapest. Zaterdag 22 Juni. 11.20-6.20 London. 620-6.50 Brussel. 6.50-7.20 Brussel. 7.20-9.50 Droitwich. 9 50-12.00 Brussel. Amersfoortsche R. K. SpaarbanklHeere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 OPGERICHT 15 JULI 1910 BREEDESTRAAT 82 TELEFOON 1783 GIRO No. 248878 Gelegenheid tot inleggen en -terugontvangen van spaargelden "'OENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG van, 10 tot 11 uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding: 37,0% Spaarhusjes: Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. giniseerd was door het R. K. Onder- wijzersverbond, naar aanleiding van de voorstellen der regeering tot bezui niging op het onderwijs. Na de rede voeringen van den heer Wilschut uit Arnhem, voorzitter van het Verbond, en van Rector W. R. de Jong uit Hil versum, algemeen inspecteur van het R. K. Bijzonder Onderwijs in het Aarts bisdom, werd een motie aangenomen, in- wordt verklaard, dat het R. K. Onderwtjzersverbond, vertegenwoordi gende meer dan 10.000 R. K. georga niseerde onderwijzers en onderwijze ressen, het plan van de regeering ver werpelijk acht, waarbij in het bijzonder de aandacht wordt gevestigd op het instituut der kweekelingen met acte, welke maatregel ook in elk ander plan door de onderwijzers lot het uiterste zal worden bestreden. Uit den Omtrek IViJkerk Op de markt300.000 eieren f 2- 2.70; eendeneieren f 1.70—1.90 36 biggen f 10—14; 2 varkens 155—65 91 runderen kalfkoeien f 130—160 kalfvaarzen f50—120, vet vee te kw. f 0.18-0 25, 2e kw. f 0.15—0.18; vet vette koelen f 150-175; 44 nuchtere kalveren. Binnenland Steunverleening. De minister van Sociale Zaken heeft bepaald, dat aan hen, die tijdens werk loosheid zijn gehuwd geen gehtiwden- uitkeering mag worden verstrekt dan nadat zij een jaar gehuwd zijn of na hun huwelijk drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. Gehand haafd is de bepaling, dat zij, die voor hun huwelijk kostgangerssteun ont vingen, die kunnen behouden zoolang zij niet voor gebuwdensteun in aan merking komen. Protest. Te 's-Gravenhage werd een druk bezocht congres gehouden, dat geor- Tijdens een onweer boven Tilburg sloeg de bliksem in den stal van de manege van Swanemakers. Van de vier daar gestalde renpaarden werden er twee door den bliksen getroffen en gedood. !en auto met zes inzittenden reed bij Haren tegen een boom. Tweeper sonen werden onmiddellijk gedood; twee anderen werden licht gewond. De slachtoffers verkeerden in staat van dronkenschap. Buren van den 69-jarigen Kroeze te Wildervank, washetopgevallen.dat de woning gesloten bleef. Door 'tfor- ceeren van een deur drong men de woning binnen; alle kasten bleken overhoop gehaald te zijn, terwijl de brandkast opengehakt was. Een gron dig onderzoek werd ingesteld, waarbij aan het licht kwam, dat Kroeze op afschuwelijke wijze om het leven was gebracht. Bij dreggen vond men r het lijk van den man, aan handen len gebonden en op den rug'met dik stuk ijzer verzwaard. Een landbouwer uit Aarle-RJxtel kreeg dezer dagen een nogal ernstige „uitslag" aan het gelaat en omdat het vanzelf en met aanwending van huismiddeltje maar niet wilde beteren, besloot hij ermee naar den dokter te gaan. Deze gaf den patiënt een doos zalf mee en 't advies de zalf er flink op te smeren, dan zou 't exc'eem spoedig verdwenen zijn. Enkele dagen ISter kwam 't boertje bij den dokter terug met de klacht, dat 't nog niets beter was. Toen de geneesheer daarop den „krintenbaard" van zijn patiënt eens nauwkeurig bekeek en in't geheel geen sporen van aanwending der'zalf kon ontdekken, info-meerde hij wat het boertje met de zalf gedaan had. Het antwoord was al buitengewoon verras send. De snuggere Rixtelnaar had de zalf flink dik op z'n boterham gesmeerd in plaats van op z'n gezicht) Het dorpje Beirvelde bij Brussel is in rep en roer gebracht, doordat de politie in den tuin van den gemeente ontvanger een volledige installatie" oir alcohol te stoken in beslag nam. De ontvanger werd gearresteerd. Nanking, de hoofdstad van China, heeft den oorlog verklaard aar analfabetisme. Na 1 Mei 1936 zullen alle Chineesche staatsburgers, die niet op de hoogte zijn met 1000 der ge makkelijkste karakters, zooals die in een speciaal leerboek voor beginners voorkomen, blootstaan aan betaling van een boete, de belasting voor-o tenden. Een groot deel van Bulgarije is door een noodweer geteisterd, in de stad Roetsjoek werden door een wervel storm van meer dan vijftig huizen de daken weggerukt. Door vallend ge steente en dakpannen werden personen gedood en gewond, De Donau, die den hevigen storm tot een woedende watermassa werd, is op verscheidene plaatsen buiten zijn oevers getreden. Eenige dorpen moesten ontruimd worden. Boven Sapporo botsten twee vlieg tuigen in den mist tegen elkaar en vielen. De vier inzittenden van het eene vliegtuig lieten het leven', bemanning van het andere vliegtuig werd ernstig gewond. Toen boven Thesinge in Groningen een onweerbui opkwam, waren de arbeiders Plas en Balkema op het land. Zij namen de vlucht doch vlak bij de boerderij gekomen werden beiden door den bliksem getroffen. Balkema kwam er vrij goed af, doch Plas werd gedood. De bevolking van Eygelshoven is opgeschrikt door een verschrikkelijke misdaad. Sir.ds eenige weken houden de Paters Redemptoristen daar een volksretraite. Daartoe is een der lokalen van de lagere school als kapelletje ingericht, Vrijdagochtend is men nu tot de ontstellende ontdekking gekomen, dat een of meerdere inbrekers zich in den nacht tot de kapel hebben toegang verschaft en het Allerheiligste en een drietal gouden vaten door hen meegenomen. In de woning van den mijnwerker O., te Beek is een som gelds ont vreemd ter. bedrage van f 1300. Dit bedrag, dat deze zorgvolle huisvader met groote opofferingen heeft vergaard, teneinde een zaak te kunnen beginnen, was opgeborgen in een blikken trom mel. Tijdens de afwezigheid van het gezin moet de diefstal door een goede bekende zijn gepleegd. In den nacht werd de zoon van winkelier te Arnhem wakker. Tot zijn schrik zag hij op zijn slaapkamer een man, die, toen hij zich ontdekt zag, een revolver trok en daarmee dreigde. Hij vroeg waar het geld zich bevond en levens waar de sleutels waren van de winkeldeur. Toen de zoon zeide, dit niet te weten, werden hem door den indringer, de handen op den rug vastgebonden en werd hem aangezegd, dat hij zich gedurende minstens vijf minuten kalm had te houden. De indringer verliet de kamer, waarop hel den zoon gelukte, zijn handen los te werken. Onmiddellijk waarschuwde hij zijn vader en ging met dezen naar beneden. Hier bleek, dat de man wa: verdwenen met medenemen van het ir den winkel aanwezige geld. Later werd de inbreker gearresteerd was een jonge Duitscher. - Te Matero in Spanje zijn 23 per sonen door een dollen hond gebeten. Van de ongelukkigen zijn er 15 over leden. Tijdens een onweer sloeg de blik sem in een vrachtauto op den Wou- denbergschen straatweg, even voorbij de Pyramide. De wagen, die geladen was met conserven botste tegen een boom en sloeg dwars over den weg waardoor het verkeer geruimen tijd werd belemmerd. In de maand September zullen dit maal de jaarlljksche groote legerma- noeuvres op de Veluwe gehouden worden. De gevangenissen te Den Bosch zijn de laatste weken zoodanig bevolkt, dat meerdere personen, die voor een of ander bewezen delict voor den heer officier van justitie werden voorgeleid wegens gebrek aan plaats voorloopig weer in vrijheid werden gesteld. Eenige cellen zijn nog open gehou den, om de misdadigers uit Oss huis vesting te kunnen bieden. Eenmaal er in, komen zij er niet spoedig uit. Daar zijn ze zelf ook van overtuigd, behalve de vader der misdadigers, Peer de Bie, die verklaarde: „Er is een tijd van gaan". Overgegaan tot de Katholieke Kerk. De beroemde Fransche wijsgeer Henri Bergson is overgegaan tot de R. K. Kerk en op Paasch-Zaterdag te Parijs gedoopt. Bergson is sedert 1900 hoogleeraar in de wijsbegeerte aan het Instituut de France, verwierf zich een wereldreputatie. Reeds tevoren had hij belangwekkende wijsgeerige werken gepubliceerd. In 1928 viel hem, die een uitstekend stylist is, de Nobelprijs voor litteratuur ten deel. De philosophische geschriften van Henri Bergson werden op den Index geplaatst, dit schijnt op den denker een diepen indruk te hebben gemaakt. En hij, die van Joodsch-liberalen huize is, heeft nu gebogen voor het Instituut der Waarheid. Een heugelijke gebeurtenis is 't, dat een denker van zoo groote reputatie en invloed tenslotte zijn inzichten heell lalen zuiveren door de kracht der katholieke leerstellingen. NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. PAROCHIFKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langcgrachl no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. 37. Telef. T450. Langegracht WOENSDAG Bjechthooren v i 6—8 uur. Zonnebaden en Eerbaarheid. In hel Parijzer blad „La Croix" van 14 October 1.1. werd de zedeloosheid in de groote Fransche zeebadplaatsen besproken. Hetgeen daar gezegd werd, geldt ook voor andere badplaatsen. Sedert 20 jaren zijn de 'meeste bad plaatsen op zedelijk gebied achteruit gaand, en zelfs kan de Oceaan hel vuil niet weg spoelen, dat zich daar ophoopt. De geraffineerde nalatigheid der toiletten herinnert aan de orgieën der oude Romeinen. Inderdaad, het heeft er veel van, alsof de meeste menschen alle schaamtegevoel hebben verloren. Zelfs vindt men heden ten dage reeds modemagazijnen, die er zich bijzonder op toeleggen, kwetsende badco^tumes en pyama's te vervaardi gen en deze door cinema's en theaters te lanceeren. Daarvan is liet onvermij delijk gevolg, dat men zich onfatsoen lijk gedraagt in kleeding en houding. Natuurlijk komen nu velen met allerlei voorwendsels voor den dag. Ze zeggen „Wij moeten zonnebaden nemendie hebben wij noodig voor de gezondheid." Dat deze baden echter in vele ge vallen zeer gevaarlijk zijn. weten zij niet. Op een internationaal congres te Kopenhagen, in Augustus 1933, hebben 300 doctoren in dit vak de onmetho dische behandeling bij al te snelle toepassing van zonnebaden met alge- meene stemmen veroordeelden op het internationaal congres van Madrid, in October van het zelfde jaar, hebben meerdere geleerden er op gewezen, dat het misbruik van dergelijke zonne- kuren, bepaalde ziekten ten gevolge kan hebben, bizonder kanker. Ditzelfde heeft de Academie van wetenschappen van Parijs vastgesteld. Wanneer zonnebaden, binnen zekere grenzen, noodig zijn, zoo moet men zich daarbij toch fatsoenlijk kleeden. En, het komt er zeer veel op aan, hoe de badender. zich in kleeding en hou ding gedragen. Men mag de gezond heid der ziel niet opofferen aan die van het lichaam. Velen keeren van een zeebad gesterkte longen terug, maar moreel tuberculoos. De kusten worden op deze wijze een speculatie, waar zekere koop lieden nog bovendien concureeren ir schoonheidsartikelen en dgl. en zoo doende uit de lagere instincten van het p.'bliek geld slaan. Het is te betreuren, dat de politie zich in de badplaatsen veelal zoo terug houdend gedraagt, ja, zelfs blind schijnt te zijn. Het ingrijpen der Katholieken is daarom des te noodzakelijker. Het i! hun plicht te waken, en tegen de on beperkte ontkleeding Ie blijven strij den, zooals hier te lande reeds met eenig merkbaar resultaat is geschied. •sAÏÖnds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie der mannen. DONDERDAG H. Sacramentsdag. Kwart voor 8 gez. H. Mis. Half 5 uitstelling van hef Allerheiligste. r Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG 4—9 uur Biechlhooren. 7 uur Lof. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J H. Ilooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Van 6-8 uur Biechlhooren. DONDERDAG H. Sacramentsdag. H It. Missen om 6 uur, 7 uur en o-i 8 uur gezongen H. Mis. I uur Lof. VRIJDAG 7 uur Lof. ZATERDAG Om hall 12 voorbereiding voor 1. 7de en 6de leerjaar. 4 tol 9 uur Biechthoorcn. Om 7 uur Lof. Dagelijks de H. Missen om 7 uur. hall 8 en 8 uur. Bij pijnen vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mtjnhardt'a Poeders spoedig helpen: Mijnhardl's Hootdpijnpoeders Kiespljnpocders. Verkoudhcidspoeders. - Hoestpoeders. Rheumallekpoeders. —Maagpoeders. Pijnstillende poeders Op poeders en doos staalde naam Mljnhaidj Let bij het koopen hierop! Prijs perpoedcrBc en perdoos 45 cl. Verkrijgbaar bij Uw drogist Kerknieuws. Uit Rome- Den 8sten Augustus zal het vijf en twintig jaar geleden zijn, dat hel decreet van de H. Congregatie van de Sacra menten werd uitgevaardigd, waardoor Paus Pius X z.g. bepaalde, dat de kin deren hunne eerste H, Communie zou den doen omstreeks hun zevende levensjaar. Genoemde H. Congregatie heelt, ter herdenking van dezen datum, besloten over de geheele wereld een algemecne H. Communie der kleine kinderen bijzondere plechtigheid zal gepaard gaan, is vastgesteld op 15 Augustus a.s. KERKELIJKE DIENSTEN. Hel auteursrecht van den inhoud dezer Olficieele Kerkelijke Mcdedeellngcn verzekerd overeenkomstig de Autei 1912. Hel overnemen van alle onderstaande Olficieele Kerkelijke Medederlingen in andere bladen, wordt uildr ukkelijk verbndenkrachiens an. 15, eerste lid van de Auteurswei. Dit betreft ook het overnemen metbronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XA\ ERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. WOENSDAG 7.30—8.30 gelegenheid om te biechten. DONDERDAG H. Sacramentsdag. Eerste H. Mis 6.30. Oezongen H. Mis kwart voor 8. Laatste H. Mis 9 uur 'sAvonds 7 uur opening v. h. Triduum ter eere van het H. Sacrament. VRIJDAG 7 uur Lof mef preek. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid i biechten. 7 uur Lof met preek. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b M Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Catslaan no. 28. Telefoon 55". WOENSDAG Van 7 fol 8 uur Biechthoorcn. DONDERDAG H. Sacramentsdag H. Mis om 7 uur Om 8 uur Hoogmis. 'sAvonds half 8 Lof met Rozenhoedje VRIJDAG 'sAvonds om hall 8 Lal mei Lllai... en Toewijding aan het Allerh Ha'l. ZATERDAG Van 4 tot halt 9 uur biechlhooren. Half 8 Lof mei Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8eff8.lC Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld 4. WOENSDAG Biechlhooren van 6-8. D ONDERDAO H' Sacramentsdag, dag van devotie. Half 8 Vroegmis. Half 10 Hoogmis. Half 8 Lof. VRIJDAG Half 8 Lof. ZATERDAG Half|J8 Lof. Biechthoorcn om 4. 5. 6. 7 en g uur In de week H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINU1. Pastoor: W. S. J. de Jon». Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Feesidag van het H. Sacrament. Half 8 Vroegmis. 9 uur Hoogmis. 's avonds 8 uur Lof en Rozemfbedje. VRIJDAG 8 uur le H. Mis. J Kwart voor 9 2e tl. Mis. Half 10 en half II catechismus op da scholen. ZATERDAO 8 uur lste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 5-9 biechlhooren. 8 uur Lc! met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor; H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai. WOENSDAG Gelegenheid om le biechleit van 6- DONDERDAÜ. H. Sacramentsdag. 7 uur Vroegmis; 9 uur Hoogmis. 'sAvonds 7 Lof. VRIJDAG ZATERDAG Hall 5 half 9 biechten gelegenheid n Deze week de H. Mis om half 9. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kalh. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Hel Museum Flehité aan den West- singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 8 uur. Vrijaf van 10 tot II uur, Zondag van lgtoi I uur.

De Eembode | 1935 | | pagina 2