F. A. TULP Taxidienst SCHRIJFMACHINELINTEN Fa. h. Elzenaar Bel dan op No. 42 Kantoor en Drukkerij Langegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; bulten Amersfoort f 1.10, franco per post. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. Uitgave v i de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embode Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Dinsdag 2 juli 1935 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Blllflke tarieven voor handel en rüjverheld bij geregeld adverteeren Advertentiën moeten Dinsdag en Vrijdag vóór 8 uur In den morgen rjn bezorgd. Telefoon 314 Negen en Veertigste Jaargang - No. 27 Beter maken ts gemakkelijker dan goed maken. De toast van den Keizer. 18 juni was tot aan het einde van den oorlog een groote dag in het Oostenrijk- sche leger. Immers op 18 juni 1757 werd Frederik de Oroote door zijn Oostenrijkschen tegenstander Maar schalk Daum bij het toen nog kleine Bohecmsche dorpje Collin zoo beslis send geslagen, dat hij den terugtocht moest aannemen, het beleg van Praag moest opbreken en met een sterk ge havend leger in Saksen terugkwam. En op 18 Augustus was er telkenjare groote parade, want sedert 1848 vierce men den geboortedag van Keizer Franz lozef. In het Casino kwam het geheele officierscorps bijeen. Van den oudste tot den jongste, van den hoogste tot den laagste, allen in de schitterende uniformen van het Oostenrljksch-Hon- gaarsche leger van voor den oorlog. Als de Commandant opstond, klakten de hielen tegen elkander, en na een korte toespraak gingen de glazen, in den regel met champagne gevuld, om hoog ter eere van het Huls Habsburg, van den Keizer die een al meer en meer eenzaam geworden leven in Weenen en Ischl sleet. Zoo was het ook op 18 Augustus 1913 in Qraz: de mooie hoofdstad van het mooie Stiermarken. Stiermarken is het bergland bij uitnemendheid, van een wilder en natuurlijker schoonheid dan Tirol. Maar Graz, de hoofdstad, was en is een elegante stad, weliswaar met een zeker provinciaal karakter, maar toch niet achterstaand bij andere groote steden. Hel Casino had een vroolijk aanzien door de versieringen met groen en vlaggen, de stemming was goed als altijd, wellicht wat op gewondener dan gewoonlijk, gevolg van de pas doorgestane en nog niet geheel vergeten Balkancrisis, die Europa reeds op den rand van den oorlog had gebracht. Eenvoudig en kort had de grijze Regimentscomman dant gesproken, en bijkans als uit één mond had het Hoe» der Keizer uil de monden der officieren geluid. Tegenover den Commandant zat de bijzondere gast va i dien dag, een Kolonel der Hongaarsche Honved hu zaren, door zijn superieuren te Buda pest belast om de noviteiten op orga nisatorisch en technisch gebied in dit deel van het leger der Donau-Monar'hie te bestudeeren en daarvan rapport uit ie brengen. Een typisch soldateske figuur, slank ondanks zijn bijna 50 jaren, de atilla naar de taille gesneden, bij elke beweging de sporen rinkelend tegen elkander Dal hem elk onderdeel, hoe geheim ook, werd getoond, wten kan het verbazen, wanneer men intro ductiebrieven van het Hongaarsche Oorlogsministerie te Budapest heeft. Na den Regimentscommandant verhief hij zich van zijn zetel, en er in dat eigenaardige Magyaarsche Duitsch.dat zijn Oostenrijksche wapenbroeders zoo goed kennen op wijzende, dat geheel het leger reeds door den persoon van den Keizer één was naar lichaam en geest, één was in willen en kunnen, klonk het ook van zijn kant: llnch S. M. unser allergeniidigsten Kaiser, König und Kriegsherrl Als einde Augustus de Oostenrijk sche legers, die door Galicië tegen Rusland waren opgerukt, een gewel digen nederliag leden, al was deze niet zooveel omvattend, als zij zonder de inmenging van Ftansche zijde had kunnen zijn, waren de gewonden tal rijk. Het Grazer Regimenten behoorden lot dit deel van het Oostenrijk che leger, het had storm geloopen op den vijand, goed verschanst in bijkans ondoordringbare loopgraven, zijn man schappen en officieren waren door het verwoestende snelvuur als het ware weggemaaid. Meer dan een dezer of ficieren werd het onder den stormloop plotseling zwart voor de oogen menigeen zag daarna niets meer, enke len, niet levensgevaarlijk getroffen, sloegen na korter of langer tijd de oogen op en bevonden zich in een Russisch noodhospitaal, waarheen zij waren getransporteerd. Zoo ging het ook een dezer officieren van het Grazer regiment, die het vorig jaar buurman van din charmanten Honvet Kolonel was geweest. Hij had zich, tot be wustzijn gekomen, nauwelijks kunnen orienteeren, of de deur van de zaal ging open, en begeleid door een dok ter, kwam de commandeerende Rus sische Generaal binnen. En ondanks de halve bewuslloosheid, waarin hij nog verkeerde, ondanks de pijn. die hem kwelde, was liet den Oostenrijker Wij garandeeren dc goede werking van eiken bij ons ge- kochten VULPENHOUDER. Wq graveeren er gratis Uw naam In. Wq hebben een der allerbeste collecties van het land. Onze service la eenlg In Nederland. Hel Is daarom voor U voordeellg Uw VULPENHOUDER te koopen bq KANTOORBOEKHAMDEL Laagastr, 66 Lo. Kromma.tr. TEL Ingezonden (Bulten versntwoordeiqkheld der Redactie) als zag hij een bekende, en hij zocht in zijn geheugen, waar hij dezen Ge neraal tevoren had ontmoet. Deze, na zich door den dokter te hebben laten voorlichten, sprak vrien delijk en kameraadschappelijk tot de Oostenrijkers. Gij mijne heeren hebt dezen oorlog zoo min gewild als wij, wij beiden hebben gestreden voor het vaderland, wij behoeven geen vijand schap voor elkander te voelen in deze omstandigheden. Ge hebt van Rusland veel slechts gehoord, ik wil trachten U te doen zien. dat ook de Russen edelmoedige tegenstanders zijn. En daarop den Oostenrijkschen olficicr aanziende, noemde hij dezen bij den naam, en verzekerde hem, dal zijn wond spoedig genezen zou zijn. Waarop de Oostenrijker verbaasd greep naar zijn identiteitskaart, die intusschen nog aan de binnenzijde van zijn rijlaars bleek vastgehecht. Hoe kon de Rus sische Generaal zijn naam welen, en hoe kon hij, gelijk daarna hel geval was, de namen kennen van de kame raden van zijn regiment, die zwaar gewond links en rechts van hem lagen. Maar voordat hij gelegenheid had om den Generaal Ie vragen wanneer hij hem heeft ontmoet, herinnerde deze hem aan een vroegere kennismaking vroeg of hij nog wist wanneer het was Als de Oostenrijker hel antwoord oet schuldig blijven, haalt de Rus de schouders op. Voor het Vaderland mijne heeren, is elk mid lel geoorloofd. Ook de middelen van spionnage. wan- men ze maar niet bedrijft om geld te verdienen, maar om het Vader land te heipen. Nu kan ik er over spreken. Herinnert U zich nog mijne heeren den 'lonvet-Kolonel, die het jaar op 's Keizers verjaardag Zasino te Graz met U aanzat toast op den Keizer uitbracht En als dan de officieren, ondanks hun n en verwondingen verwonderd eind komen, zegt hij glimlachend i kent U mij weer. Het was een gevaarlijke zaak, die ik destijds onder- Elk o igenblik had men mij en ontdekken, maar den eenvou dige telefonische navraag bij Budapest, die mij had ontmaskerd, bleef, zooals ik hoopte, achterwege. Dat wij nu in Galiciö succes hebben, wel, het is mede te (Janken aan wat ik toen heb onder nomen I Kerknieuws. Aartsbroederschap der H. Familie. Gevestigd in de O. L. Vrouwekerk te Amersfoort, Viering van het Jaar- of Titelfeest Zondag 7 Juli 1935 hetwelk wordt voorbereid door een Triduum, dal zal geleid worden door Pater Aux< van Schalen O. F. M. Programma: Donderdag4Juli, I Opening van het Triduum met Veni Creator; Predikatie. Vrijdag 5 Juli, 6 uur H. Mis. Na de H. Mis onderrichting, 's Avonds 8 Oefening met Predikatie. Zaterdag 6 juli, 6 uur H. Mis. Na de H. Mis onderrichting, 's Avonds 7 uur Oefening met Predikatie. Zondag 7 Juli. 6 uur H. Mis, waar onder Algemeene H. Communie. Om half elf de Hoogmis voor ae levende leden en weldoeners van dc Broederschap. 5 uur Plechtige Oelening met Feest predikatie Vernieuwing der Opdracht door de leden en Opdracht neming van nieuwe leden. Mei belangstelling zijn door mij de belde stukjes „na den slag" van P. V. en de heer H. N. de Haan gelezen. Mijn inziens slaat P. V. den spijker wel juist op den kop. leder die niet actiel deelneemt en gestadig deel blijft nemen, aan het werk van een Kiesver- eeniging, mist het recht van kritiek. In de tijden die wij nu beleven, be- hooren wij katholieken van welke stand ook, schouder aan schouder te staan, om onze plaats Ie behouden niet alleen, maar door inlens werken, ook hen te bereiken die helaas maar toezien. Moge het gevolg van de uitslag van deze verkiezing zijn. dat in hoogere stand in middenstand èn arbeiders hun samenhoorigheid beter gaan aanvoelen, dat ons Katholiek zijn, dit medebrengt en ook dat wij achting en waardeering hebben voor elkanders sland. Ik durf het neer te schrijven, dat juist in onze dagen de bloei van een Katholieke Kicsvereeniging van het allerhoogste belang is, want zijn we politiek niel vereend, dan loopen al onze andere schoone instellingen het grootste gevaar. Ook plaatselijk heb ben wij ons te herzien, maar dan in meer opbouwende trant en niet in die heftige vorm, zooals wij die in onze vergadering van „candidaalstelling" hebben medegemaakt. En dan kom ik bij den heer H. N. de Haan en wil allereerst mijn verheu genis uitspreken, dat eindelijk de han deldrijvende middenstanders, aciiel schijnen deel te willen gaan nemen, in de politieke arena- Prachtig, maar dan heeren wat in gematigden toon. U hebt het recht niet om U zoo heftig aan te stellen, alsol U groot onrecht werd o! wordt aange daan. In den Raad waren toch ook steeds handeldrijvende middenstanders. Waar ik het genoegen heb met lal n arbeiders, n den zin dan van hand arbeiders, te mogen spreken, wil ik hier wel openlijk verklaren, veel meer onderlegdheid in politieke zaken bij hen Ie hebben aangetroffen, dan bij me nig handeldrijvende middenstander. Ik weet uit persoonlijke waarneming, dat de heer H. N- de Haan, de katho lieke zaak na aan het hart ligt. Ik weet ook dal de heer de Haan voor de arbeiders warm voelt, waarom dan zou ik willen vragen, waarom dan altijd heftig, vervreemdt daardoor uw medeburgers toch niet zoo. Met de „visie" van den heer H. N. de Haan op de K.D.P. kunnen wij ons nooit vereenigen. Wanneer in die krin gen een mentaliteit heerscht, tot uiting gekomen in een vergadering van die pariij in een der vorige dagen lees Am. Dagblad - dan kan er nimmer sprake zijn, van samengaan. Wanneer ons hoogste Kerkelijk ge- zag, ons om reden van het hoogste belang, dringend verzocht „de eenheid" te bewaren, dan past ons daaraan ge volg te geven. Laten wij toepassen, wat P. V. ons De Eembode voorhoudt: „Allen in de R. K. Kiesvereeniging en op die plaats op eerlijke organisatorische wijze onze ideeën naar voren brengen, dan zullen uiteindelijk tot in de hoogste Katholieke partij-instanties, die ideeën verwezenlijkt worden. Allen dan nu „de hand aan de ploeg' Bestuur van de R. K. Kiesvereeniging roept ons op, ook hen die tot heden' geen lid waren, ook hen en vooral de jongeren, de werkers van morgen. Moge wij onze eenheid demonstre ren, door gezamelijk aan te pakken. Het is den hoogsten tijd. Met beleefden dank, FR. LETSCHERT. tot gunstiger resultaat te komen, in de eerste plaats bij de Kamerverkiezingen in 1937. 1. Meer vergaderingen ter politieke scholing en voorlichting van de leden. 2. Geen standentegenstelllngen in de Kiesvereeniging: ieder lid is in de eersle plaaals Roomsch Katholiek Staatsburger, dit geldt zoowel bij het bezetten van bestuursfuncties als bij candidaatstellingen voor de bestuurs lichamen. Geschiktheid voor de te ver vullen laak is no. I. 3. Indien tijdens vergaderingen voor stellen ter tafel worden gebrachl, wor den deze in zich beoordeeld en wordt in de allereerste plaats gevraagd, van wie(n) ze komen. 4. Meer belangstelling wekken bij alle leden, door de vergaderingen aan trekkelijk tc maken (niet alleen even voor verkiezingen wel eens een spre ker doen optreden). 5. Verbetering van de politieke pro paganda, door: a. uitbreiding van de politieke pro- paganda-club b. in den tijd, de verkiezingen vooraf gaande, gedecentraliseerde propaganda- actie (parochieeie propaganda-verga- deringen; openlucht-meeiings)uiter lijk twee dagen voor den verkiezingsdag één gecentraliseerde massavergadering; c zorgen dat gedurende een paar weken dag in, dag uit, verkiezings- lectuur in elk katholiek gezin komt; d. uitbreiding van het huisbezoek. 6. Ten aanzien van de gemeente lijke politiek zorge het Bestuur der Kiesvereeniging voor méér contact tus- schen leden en afgevaardigde gemeente raadsleden het wake er echter angst vallig voor, dat de vertegenwoordigers in den gemeenteraad vrij blijven in het uitbrengen hunner stem en dat zij geen mandatarissen worden der Kiesvereen- g'ng. Wij mogen besluiten met deze woor :n van Paus Leo XIII (encycliek „Im- mortaie Dei" d.i. over de christelijke inrichting der Staten): „Want bij den tegenwoordigen strijd over de allerhoogste belangen mag in het geheel geen plaals gelalen worden aan innerlijke verdeeldheden of aan partijzucht maar allen moeien met één heid van geest en streven trachten te bereiken wat aller gemeenschappelijk doel is, n.l, 't behoud van den gods dienst en van de maatschappij. Wan neer er dus vroeger eenige verdeeld heid was, moet men zulks gaarne ver geten en doen ophouden; is er ver metel of onrechtvaardig gehandeld, dan moet men dit, bij wie ook ten slotte de schuld lag. goedmaken door onder linge liefde en vooral moet men 't doen ophouden door gehoorzaamheid van allen ten opzichte van den Apostolischen Stoel (cursiveering van schr.). Dan zullen de Katholieken Uee heerlijke dingen be reiken vooreerst dat zij zich tot mede helpers maken van de Kerk in het bewaren en verbreiden van de chris telijke leer en vervolgens, dat zij tot groote bloei brengen den burgerlijken slaat, wiens bestaan ten gevolge van verkeerde theorieë.i en strevingen groot gevaar loopt." Roomsen Katholieke medeburgers (essen), onder één vaan 1937 tege moet. NIC. BOVEE Telef. 1093 Tel. 1830 Buitenrittenkt. per LM. Vraagt prijs voor odzs LUXE 6-PËRS. AUTO'S Hoofdkantoor: Kamp 49 van antwoord te dienen. Zijn antwoord moge hier volgen Geachte Redactie. De heer H. N. de Haan heeft nu e! zoo ongeveer het recht verworven te worden uitgeroepen totKampioen ver- kiezings-ingezonden-stukken-schrijver. Het lust mij niet in dit geval lang met hem bezig te blijven, nu hij ken nelijk nog niet in slaat is de meest elementaire eisch van gewoon bur gerlijk fatsoen toe te passen, waar het geldt kennis te nemen van het uiten van waardeering voor den arbeid van personen, die ieder naar eigen aard en aanleg hun best deden bij de ver vulling van hun bestuurstaak, waartoe zij indertijd met groote meerderheid van stemmen werden geroepen door de Amersfoortsche stemgerechtigden. .Honni soit qui mal y pense." P. V. De Scheidenden. Met enkele dagen weeig zoete be schouwingen over de scheidende raads leden. Reeds Socrates zei in z'n tijd Geen grooter huichelaar dan een grafredenaar. „Van de dooden immers niets dan goeds'" „Zij, die thans gaan scheiden, mogen de overtuiging hebben, dat hun werk door de gemeenschap wordt gewaar deerd, bijzonder door de zeer velen, die inzicht hebben, hoe moeilijk de Wat nu 7 In een ingezonden stuk in „De Eem- ,.tj„ bode" gaf de hee: N. de Haan naak is en hoeveel tijd het vergt, zich eenige beschouwingen .ar aanleiding met alle aan de orde komende zaken van den uitslag der gemeenteraads-1 vertrouwd te maken verkiezing. Wat de geachie schrijver ^an minderwaardige criliek heelt precies wil, is ons echter niet duide- het niet ontbroken. Zij deerde echter lijk? Wil hij wellicht de kool en de|„jei. Opbouwende critiek, getuigende geil sparen 'i Wd hij ate een RoediVan medeleven en begrijpen, werd steeds dankbaar aanvaard. Merk eens op hoe heerlijk I VOROL-tandpasta schuimt. Maar dit schuimen is juist ook zoo noodzakelijk, want dit schuim dringt reinigend Joor in alle rulmlen tusschen tandenen kiezen,waar de horstel niet kan komen. 1VOROL, De Nederlandscbe Tandpasta. vriend de R.K.S.P. haar feilen tonnen? Uitstekend, maar dan geen misplaatst medelijden met de K.D.P. om de wijze, waarop deze bestreden is. De wijze van bestrijding van de R.K.S P. Jdoor den partijsecretaris, de heer Wesseling, te dezer slede, was beneden peil. Nu echter de verkiezingen van leden voor de Provinciale Stalen en Gemeen teraden achter den rug zijn, willen wij ook gaarne onze meening kenbaar ma ken en trachten eenige richtlijnen aan le geven, volgens welke o.i. het bestuur der Kiesvereeniging zich zal moeten bewegen om bij volgende verkiezingen vraagstukken het beginsel ra kend, was en bleef men steeds eens gezind, zooals het ook behoort. „Daarom dank aan hen, die scheiden gaan, na trouwe plichtsver tilling." H. N. DE HAAN. CdRBON Steeds het beste Kantoorboek- en Schrljfmachlnehandel Langestraat 84 Teief. S28 Hebt U een Taii ot auto noodig Amersfoort Amersfoort De uitslag der gemeenteraads verkiezing en. Uitgebracht 19460 stemmen. Van onwaarde 1394. Geldige stemmen 18066. Kiesdeeler722.64. Deze waren als volgt verdeeld ov de verschillende partijen: 1. R. K. Dem. Partij: 631 (1 zetel). 2. S. D. A. P.4967 (8 zetels). 3. Vrijz. Democraten741 (1 zetel). 4. Chr. Dem. Unie: 474 (géén zetel). 5. Vrijheidsbond: 1254 (2 zetels). 6. Staalk. Geref. Partij264 (géén zetel). 7. Amersf. Belang: 644 (1 zetel). 8. R. K. Staatspartij4066 (6 zetels). 9. A. R. Partij2049 (3 zetels). 10. R. S. A. P.429 (géén zetel). 11. Chr. Hist. Uunie2422 (3 zetels). 12. Communisten: 125 (géén zetel). Onze Redactie zond een afdruk van bovenstaand ingezonden stuk van den heer H. N. de Haan aan den mede werker P. V., auteur van de door den heer H. N. de Haan. gediskwalificeerde bijdrage over „De Scheidenden" om hem gelegenheid te bieden eventueel De uitslag. De gemeenteraadsverkiezingen zijn velerlei opzicht een goede les weest. De radicaliseering der volksopinie blijkt ook in linksche richting nog sterk om zich heen te grijpen. Het roode gevaar blijkt harde reali teit in ons land, met name in de groote steden. Daar is de roode vloed tot angstwekkende hoogte opgestuwd vooral moet het zorg baren, dat in hoofdstad de communisten zulk een succes hebben behaald. Hun stemmen- tal steeg van 7.72 procent in 1931 tot 13.6 procent bij deze Raadstembus. Dat is dus niet ver van een verdub beling af! Nu zou het natuurlijk niet fair zijn, om alles wat rood-getint is, over één kam te scheren. Tusschen S.D.A.P. en Communisten gaapt een diepe kloof, de kloof der opvattingen omtrent de democratie. De groote moeilijkheid wordt nu echter, hoe de S D.A.P. haar verworven machtspositie in bescheiden heid zal willen gebruiken, zoodal er een voor anderen aanvaardbaar be- stuursprogram kan worden uitgevoerd. De beste bestrijding van radicali seering blijft het voeren van een doel bewuste constructieve welvaartspoli- tiek, waardoor mogelijk een einde kan wordvn gemaakt aan de stijging van werkloosheid en verarming. De Staatspartij vindt in de Gemeen teraadsverkiezingen wel eenige stof ,.Jt dankbaarheid, ma r voldaan kan zeer toch ook niet over zijn. Vooral hel dissidentisme heeft hier en daar nogal schade aangericht. Voor de vrijzinnige partijen is de lijn der débScle, welke zich bij de Statenverkiezingen reeds afteekende, doorgetrokken. Io den Gemeenteraad. Nu we na een weinig verheffende verkiezingscampagne een nieuwe ge- meenteraads-fractie hebben verkregen, kan het zijn nut hebben over haar taak eens een enkel woordje le zeggen. In den Gemeenteraad behoort een kleine fractie, of althans een fraclie welke geen beslissende en overheer- schenöe positie inneemt, toch altijd zóó te stemmen, als zij zou wenschen, dat de meerderheid sleml. Dit is een logische en voor de hand liggende regel. Anders handelen in een vertegen woordigend college is In strijd met het verantwoordelijkheidsgevoel, dat de leden van zulk een college behoort te bezieten. Er is nu eenmaal voor zulk een tegenstrijdig optreden geen andere ver klaring te vinden dan dat het geschiedt uit electorale berekening; men hoopt straks bij de kiezers een goed figuur te zullen maken, als men kan verklaren, dat men er voor of tegen is geweest. Deze verantwoordelijkheid kan zéér wel in overeenstemming zijn met veel wat er leeft onder de kiezers; maar zij kan óók en dit komt vooral in deze tijden niet zelden voor eischen, dat tegen populaire meeningen wordt ingegaan en aan de kiezers wordt duidelijk gemaakt, waarom hunne ver tegenwoordigers in dit of dat geval anders hebben gehandeld dan de meer derheid der kiezers wel zou wenschen. Heel typisch werd dit nog onlangs door een gekozene gezegd, toen hij zijn kiezers voorhield„ik heb u be schermd tegen de jammeren, die uit een voldoen aan uwe verlangens zou den zijn voortgekomen." In laatste instantie is het in het ver tegenwoordigend lichaam niet het in zicht der kiezers maar dat der geko zenen, dat moet beslissen. Komen de kiezers dan later niettemin tot de con clusie, dat de gekozene verkeerd han delde, dan kunnen zij gebruik maken van hun recht, om een ander te kiezen van wien zij mochten meenen, dat hij het beter zal doen dan de man, die niet hun doch zijn eigen inzicht volgde. De ervaring bewijst echter, dat, bij behoorlijke en oprechte voorlichting, niet bij speculatie op de ongecorri geerde en niet-voorgelichte kiezers gunst, juist zij het best en het meest door de kiezers worden vertrouwd, die blijk geven recht door zee te willen gaan en voor hun overtuiging pal staan. P. V. Eindexamen Handelsavondschool. GeslaagdW. Adam, H. A. A. van Barneveld, C. H. Berger, J. M. A. van Berkel, Sara Croese, H. Duijn, A. Eder- veen, Carolina A. Galenkamp, A. van Groenewoud, J. 1. Kreupeling, J. G. Meijers, Agnes Rticker, Johanna van Straten, M. J. v. d. Veer. Met ingang van 1 September a.s. is aan den heer W. Meijer opzijn daartoe gedaan verzoek eervol ont slag verleend als Directeur van het Toonkunst-Koor alhier en is op ge noemden dalum in die functie benoemd de heer G. v. d. Burg. Destijds meldden wij dat aan de Puntenburgerlaan onderhandelingen werden gevoerd om te komen tot op richting van een wielerbaan. Uit betrouwbare bron vernemen wij echter dal dit plan geen doorgang kan vinden en van de baan is.

De Eembode | 1935 | | pagina 1