Heere's Taxi Allerlei Deken Hartman. De Hoogeerw. Heer Kanunnik C. Hartman, Deken van het Dekenaat Amersfoort en Pastoor der Parochie van den H. Franciscus Xaverius sinds eenigen tijd lijdend en in het St. Elizabeth's Gast- of Ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand verergerde heden der mate, dat het noodig werd geacht hem de H. Sacramenten der Stervenden toe te dienen. De geloovigen worden verzocht recht hartelijk en vurig voor den Deken te bidden. Installatie K. J. V. Zondag had voor de 4t maal deK. J. V -installatie plaats en werden na ernstige voorbereiding en een trlduum gegeven door Pater de Groot, 23 nieuwe leden geïnstalleerd. 's Morgens te half 8 werd de II. Mis bijgewoond in de kapel van het Zieken huis en naderden allen tot de H. Tafel. 's Middags te 3 uur werd gemar cheerd vanaf St. Aechten aan 'tZand, voor een rondgang. Te half 5 had de plechtige installatie plaats in de St. Henricuskerk. Het Lol werd gecelebreerd door Ka pelaan van Boxtel, die na het Magni ficat een gloedvolle predikatie hield, waarin de nieuwe KJ.V.-ers werden aangespoord steeds bij alles Christus te zoeken en te volgen en Maria als Koningin te eeren. De belofte werd afgelegd met de hand op het vaandel, waarna de Di recteur Kapelaan Vernooij de nieuwe leden bet insigne overreikte. Daarna zongen de leden geschaard om Maria's troon het mooie lied van Overgave aan Maria. Na het Lof werd de plechtigheid besloten met het zin gen van het Charitaslied. In de bovenzaal van hel Parochie huis aan de Paulus Borstraat had ver volgens een feestavond plaats, waar allereerst het woord werd gevoerd door den Directeur kapelaan Vernooij. De nieuwe K.j.V.ers wilde Z.Eerw. van harte feliciteeren met de stap zich te scharen onder de vaan van de K.J.V. en hij sprak de hoop uit, dat allen zullen strijden voor Christus en Zijn kerk in de voorste gelederen. Pastoor Hooijman wilde de niet leden namens de Pastoors der stad harte geluk wenschen en de hoop spreken dat allen in werkelijkheid zul len leven volgens de afgelegde belofte. Vervolgens wees spr. op de vier hoofd deugden van de K.j.V.ers: eerlijkheid, standvastigheid, liefde en nederigheid. Vervolgens werden gelukwenschen aangeboden door leidsters uit den om trek. Het verdere gedeelte van den avond werd gevuld met zingen, decla- matie's en enkele voordrachten. De heer J. v. Burken die de laatste jaren zijn assurantie-kantoor heeft uit gebreid met een woningbureau, werd dezer dagen door de Arrondissement Rechtbank te Utrecht beëdigd als Makelaar. 2e Tocht per touringcar naar Kevelaer. De groote belangstelling welke voot de Ie tocht bestond welke 30 juni door het Reisb. „Hollandia" te Amers foort naar Keveiaer werd georganiseerd (38 pers. namen hieraan deel), zal op Zondag 14 Juli werderom een soort gelijke tocht plaats hebben. Voor degenen die hieraan deelnemen en moeilijk kunnen loopen zijn gratis te Kevelaer invalidewagentjes ter be schikking. (Zie advert, in dit nummer). Met ingang van 1 September a.s is aan W. Meijer eervol ontslag ver leend als Directeur van het Toonkunst- Koor en in die functie benoemd de heer G. v. d. Burg. De akte Lager onderwijs werd de St.Agnes-Kweekschool behaald door de dames E M, Rutten alhier, N. Schut te Hooglanderveen, M. Th. G. Smalen te Bussum, S. de Lange te St. Nico- ir.asga, II. Steneker, alhier en E. M. Wennekes te Utrecht. Burgerlijke Stand Geboren: Antonia, d. v. U. W. Slooten en G. J. Atends Hendrikus, z. v. G. H. Otten en J. Burgij Ever- dina Johanna, d. v. B. v. Hoevelaken en T. Wing'laar Albertus Christiaan, z. v. C. Burks en II. v. Engelen Geert. d. v. E, de Vries en L. Bouma Marius Joseph, z. v. B. J. Krijnen en C. M. Lablans Hendrikus Anto- nius, z. v. H. A de Bruin en M. Val kengoed Hendrikus Lamberlus, z. v L. Eijbergen en G. v. Beek Bertha, d. v. R. Tiggelaven en A v. de Bunt Annie Jannetje d. v, J. Verrips en J. Hoogendoorn. Getrouwd: G. J. W. ter Bals en K. O. A. Karpenkiel A. A. v. der Werft en N. M. Spencer Elce C. Geijtenbeek en H. Mar lens w. J. H. v. Dijk en C. J. Hokke T, v. Dusschoten en G. Kamphorst D. Gouw en P, v. Wolvelaer. I Overleden: C. H. Ver meulen, 54 jr., echtg. v. M. Timmer mans A. G. Kragt, PO jr., wed. v. W. F. de Haan A. A. Tommei, 34 jr.. echtg. v. J. C. Tommei P. v Effrink, 19 jr., ongeh. W. v. Leijen- horst, 60 jr., wed. v. B. Derks. St. Alphonsus Retraitenhuis. Zeer velen waren lesamen gekomen in het St. Alfonsushuis aan de Barch- man Wuijtlerslaan ter viering van het zilveren feest van het Retraitenhuis. Algevaardigden van Retraitevereeni- gingen en oud-Retraitanten uit het ge- heele Aartsbisdom waren gekomen, om hun waardeering te toonen voor het werk der Retraiten. Van 2 tot 3 uur was het receptie en onophoudelijk stroomden de gasten binnen, drukten Pater Directeur en zijn helpers de hand en wisselden enkele vriendelijke woor den. We merkten o.m. op den burge meester van Amersfoort, afgevaardig den van de R. K. Middenstandsver- eeniging en van de R. K. Werklieden- vereeniging St. |ozef, vele Priesters, Paters van het Missiehuis St. Jan" te Soesterberg, Broeder-Overste van Pens. „St. Louis", de heeren van het Comité van huldiging en eenige afgevaardig den van het Katholiek personeel van het R. O. G. te Amersfoort. De heer Th. Verhagen uit Groningen deelde mede volgaarne aan het verzoek te hebben voldaan van hier namens de oud-reiraitanten het woord te voeren bij dit zilveren jubilé. Sinds de stichting hebben meer dan 100.000 mannen en vrouwen in eigen zieleleven leeren ervaren de groote beleekenis van den godsdienst. Wij Katholieken, en vooral zij die zich zoo af en toe ontirekken aan de wereld, leeren het geluk van den gods dienst ten hoog te waardeeren en daarom was het goed gezien van de St. Vincentius-vereeniging om de werk- loozen in deze benarde tijd een retraite te doen houden. Hoevele zielen zijn hier in deze stille rust van dit Huis ferust gesteld en hebben hun God chepper lerug gevonden, hebber, hier leeren bidden. Wie niet bid, gaat ver loren. De groote mannen op elk ter rein, zij baden tot God. Maarschalk Foch zeiiie, nooit is de mensch grooter dan wanneer hij knielt voor zijn God. Met bidden alleen ko men we er niet, doch het gebed geeft kracht om te arbeiden en sleeds zijn plichten van staat te vervuilen. Wij, Vincentianen, alduo spr., weten door onzen omgang met velen, hoe zegenrijk de besloten retraite kennen het ontzaglijk werk der Paters, die 25 jaren lang tuinlieden zijn ge weest in Gods akker. Wij erkennen daarom het werk der Paters en willen dan ook een stoffelijk blijk van belang stelling schenken, bijeen gebracht door de oud-retraitanten, een bedrag oir het werk onder de minst draagkrach- tigen te kunnen voortzetter,. Spr. over handigde een couvert inhoud f2000 Moge vele binnen deze muren kracht kunnen vinden. Wij weten dal onzen Aartsbisschop Uw werk ten zeerste waardeerd. Moge de goede God Uw werk ook in de toekomst zegenen. Pater van Kempen bracht dank aan den heer Verhagen voor zijn waar- deerende woorden. Dank ook aan de heeren van het Comité, die zooveel hebben gedaan voor dezen dag Wij wilden het Retraite-jubileum in alle stilte kerkelijk herdenken, want Relraitewerk en stilte zijn synoniem, doch verschillende heeren hebben ge meend verder te moeten gaan, om daardoor het Retrailewerk meer bekend te maken en te propageeren. Ongeveer 400 personen kunnen re traite houden, die het anders onmo gelijk konden doen. Daarvoor onzen hartelijken dank. Het doet ons goed dat zoovele zijn gekomen om van hun belangstelling blijk Ie geven en daar door te toonen dal zij het schoone Relraitewerk waardeeren. Dit kunnen we met gerust hart zeggen, omdat alle drie de Paters sinds korl hier zijn en onze voorgangers, die het werk van het eerste uur hebben verricht, komt deze eer toe. Danken we straks onder het Lof en de processie God en bidden we voor de oud-retraitanten die reeds de eeuwigheid zijn ingegaan. Daarna begaven allen zich naar de kapel. Door Pater van Kempen werd het Lof gecelebreerd, met assistentie van de Paters de Groot en Beusen. De gezangen werden uitgevoerd door het Zangkoor der St. Martinusparochie te Utrecht onder leiding van den heer van Isselt met orgelbegeleiding van den blinden organist de heer Kok. Na hel Magnificat werd de processie opgesteld. Eerst de vrouwen, daarna het Zangkoor, vervolgens het Al'srhei- ligste gedragen door Pater van Kempen onder een baldakijn en daarna de mannen, Onder het zingen van Rex Clementissime werd voortgeschreden door den heerlijk versierden tuin naar het rustaltaar, waar Pater van Kempen een predikatie hield. U mag ik wel noemen het uitverko ren Jeruzalem als oud-retraitanten. Uw hart is verheugd geweest met het onze, want ge zijt hier gekomen om God te danken. Wij trekken U niet tot ons, doch tot Jezus Christus. En daarom past het ons ook dat we U bij deze feestviering brengen tol Hem, den verborgen God in het Tabernakel. De kapel was te klein, en Jezus, gewillig als altijd, liet zich brengen hierop het fuslailaar. En wij, wij zijn geschaard rondom Zijn Iroon, om Jezus Ie danken voor de genade van het retraitewerk. Pater Lohmeijer z.g., Provinciaal, heeft voor 25 jaren de zegen gevraagd aan God en wij zijn nu hier om God Amersfoortsche R. K. Spaarbank OPGERICHT 15 JULI 1910 BREEDESTRAAT 82 TELEFOON 1783 GIRO No. 248878 Oelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAO van 7 tot 8 uur VRIJDAG van 10 tot 11 uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding: 36/10% Spaarbusjes: inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Hof 12 - Telefoon te danken voor dien zegen. ZijnEerw. bracht dank aan al degenen die hier Retraile hebben gemaakl, dank aan allen die hedenmorgen de H. Mis heb ben bijgewoond en ter H. Tafel zijn genaderd, om God Ie danken en op nieuw Zijn zegen te vragen. Dank aan allen namens |ezus. Ook danken we Maria, de Moeder, die een steun en hulp is geweest voor dit huis. Na het Tc Deum willen we ook danken den II. Alphonsus, die altijd onze voorspraak is geweest door zijn vlammende ijver voor de zielen. Laten we God danken voor alles wat Hij ons, het uitverkoren Jeruzalem, ge schonken heeft en beloven wij te blijven ijveren voor hel retraitewerk. Na de lofzang Te Deum, volgde Tantum Ergo en zegen met het Aller heiligste, waarna teruggetrokken werd naar de Kapel om het Lof te beëin digen. De plechtigheid maakte diepen indruk op de talrijke aanwezigen. Na het Lof volgde nog een gezellig samenzijn. Voor de eerste klas der Hoogere Burgerschool hebben 84 leerlingen het toelatings-examen afgelegd. De Commissaris van politie wijst op het verbod, om muziek door middel van radiotoestellen of andere mecha nismen in de open lucht te doen hooren of zoodanig binnenshuis, dat het geluid door open ramen of deuren de buiten lucht kan bereiken. Meer werkgelegenheid. Makelaar J. v. Burken aan de Pun- tenburgerlaan 48 kocht voor de N.V. Albert Heijn het heerenhuis Puntenburg aan de Puntenburgerlaan, dat gesloopt wordt en waar een nieuw gebouw zal verrijzen De heer van Burken heeft de N.V. Albert Heijn weten te bewegen ook de daarachter gelegen perceelen aan te koopen en deze voor bouw terrein geschikt te maken. De plannen zijn reeds ingediend. Architect Blom is de ontwerper van dit prachtige bouwplan. De firma Jac. Vos, die hier ter stede een exporlslachterij exploiteerde gemeentelijk slachthuis heeft de eenkomst met de gemeente opgezegd. De firma Vos heeft in Driebergen e< slachlplaats en vleeschwarenfabriek aanbouw en zal daar haar bedrijf voort zetten. De Bioscoop Amicitia zal gsdurende de maanden Juli en Augustus geen voorstellingen geven. „Helpt Elkander". De viering van het zilveren jubileum van de R. K. Coöperatieve Ver. „Helpt Elkander" werd Zondag ingezet met een H. Mis van dankzegging te half II in de parochiekerk St. Franciscus Xaverius. Maandaravond had in de groote zaal van St. Joseph een feestelijke bijeen komst plaats. Bij zijn openingswoord schelste de Voorziller van de feestcommissie, de heer C. van Empelen de groei en bloei van de Coöperatie. Tal van felicitaties en bloemstukken waren ontvangen o.a. van het R. Werkliedenverbond, Utrecht en van de plaatselijkeR.K. Werkliedenvereniging. De feestrede werd gehouden door den heer Brouwer uit Hilversui zelide die vóór 25 jaren terug op de oprichtingsbijeenkomst het woord voerde en als de grondlegger kan worden beschouwd. Spr. herinnert zich den iijd, 25 jaar geleden, dat hij hier sprak over Coöperatie. Dat was ir Amersfoort heel wat, want de Werk liedenvereniging in Amersfoort be gon anders dan op elke andere plaats in het Aartsbisdom. We kregen in Amersfoort een R. K. Volksbond, plaats biedend aan de verschillende volks groepen. Speciale arbeidersbelangen ondervonden vanzelfsprekend moeilijk heden. En zoo ook ondervond de Coöperatie hier meer moeilijkheden dan elders door de ander geestes stroming. Men was hier van meening dat de Coöperatie in strijd was met de Chris telijke levensopvatting, dat de arbeiders zelf zaken gingen doen, zonder zaken- en warenkennis, zonder geld, enz. De oude veteranen hebben volge houden en het resultaat was dat men slaagde. Spr. brengt de oude veteranen hun opvolgers een eeresaluut. Spr. feliciteerde de bestuurderen met het mooie sociale werk daargesteld en sprak de hoop uit dat voortgegaan zal wor den op den ingeslagen weg. Vervol gens werd door Spr. in den breede behandeld, de vraag, w.-arom Coöpe ratie D. Huurdeman, W. Klomp, W. Brand- sen, J. Pijpers en N. Bouman, die sinds de oprichting lid zijn, de eerste zelfs al dien tijd bestuurslid. Aan elk werd een kistje sigaren aangeboden. Daar Huurdeman zijn echtgenoote momen teel in een Sanatorium vertoefde, was haar een bloemenmand gezonden met de wensch voor een spoedig algeheel herstel. Een kort gebed werd vervol gens gestort voor de overleden leden. Het verdere deel van den avond werd gevuld door het Wilskrachtstrijkje en mei optreden van het bekende tooneelspelers-paar Tula en Johan Schmidt de Vista. Tractatie's werden uitgedeeld. „Pastro Pietro". De Katholieke Esperantovereeniging „Pastro Pietro", onderafd. van Sl. jozef, besloot haar studie-seizoen met een gezellige avond. Bij de opening bracht de Voorzitter, de heer v. Gasteren, een woord van dank aan de leden voor hun trouwe opkomst gedurende de 9-maanden- cursus en constateerde dat onder de leden onderling heerschle er beeldig saamhoorigheidsgevoei, dat het volgen van soms taaie lessen tot echte vroolijke avonden maakt. Met 23 sisten werd deze eerste cursus begon- ren en met 22 geëindigd, wel een be wijs van de buitengewone goede geest welke in deze vereeniging heerscht. Vervolgens bracht voorz. v. Gasteren een hartelijk woord van dank leider van deze cursus, Sro. Brand, voor de buitengewoon tactvolle wijze, waarop hij het onderwijs aan volwas senen gaf. Uw prettige manier van lesgeven, zei voorz., uw onverwoest baar optimisme en hartelijke omgang alsmede uw waardevolle adviezen, heb ben U gemaakt tot ons aller vriend. Verslag werd uitgebracht Jaarvergadering op 16 Juni te Tilburg gehouden van de landelijke vereeni- ging Nederlanda Katoliko. Aan het bestuur werd verzocht bij een volgende gelegenheid te komen met een vastomlijnd plan vormen van een Spaarkas. De heer Ooslveen werd benoemd als afgevaardigde naar het 4-daagsche Intern. Esp. Congres dat van 27 Juli tot 1 Aug. Ie Parijs gehouden wordt. Het contact tusschen leid r. bestuur en leden onderling gedurende de 3 vacanliemaanden, zal onderhouden worden door uitgifte vaneen 14-daags blaadje in Esperanto. Nadat nog medegedeeld was dal de eerste conversatie-avond zal gehouden worden op 26 Juli a.s.. bleef mei eenigen tijd gezellig bijeen. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 3 Juli. 11.05—12.20 Lon den. 11.20—2.20 Brussel. 2.20-3.05 Keulen. 3.055.35 Londen. 5.35—6.50 Keulen. 6.50 -8.20 Droitwich. 8.20 10.20 Brussel. 10 30—1200 Londen. Donderdag 4 Juli 11.05—5.35 Lon den. 5.35-6.50 Keulen. 6.50-7.20 Brussel. 7.20—9.50 Droitwich. 9.50- 12 00 Weenen. Vrijdag 5 Juli. 11.05 12.20 Londen. 1220—220 Brussel. 2.20 - 6.20 Droit wich. 6.20—6.50 Keulen. 6.50—8.20 Londen. 8.20 -9.20 Weenen. 9.20-11.05 Brussel. 11.05-11.55 Weenen. Zalerdag 6 Juli. 11.20-2.40 Droit wich. (2.50-4.20 Londen. 4.20-6.20 Keulen. 6.20—6.45 Diversen. 6.45-7,20 Keulen. 7.20-9.20 Londen. 9.30 12.00 Brussel. treffende de levering van gas aar Barneveld, werd afgewezen. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van verschillende Bonden om over te gaan tot meer werkverruim ng en invoering van de crisissteunregeling voor de bouwvakken. Hoogland Met ingang van 1 Juli a.s. wordt het hulppost-, telegraaf- en te efoon- kantoor te Hoogland voor den telefoon dienst opengesteld van 813, 14 16.30 en 18-19.30 uur. De opensteilingsuren voorden Post en Telegraafdienst blijven ongewijzigd. - Burgerlijke Stend. Geboren: Johannes Timotheus, z. v. L.Tijmense en A. H. Boerssen. Onder trouwd: J. Evers en K. Lagemaat. Over leden: A. Ruitenbeek, 71 jr.. echtg. v. C. v. Renselaar. NIJkerk Op de markt: 270.000 eieren f2.10 —2.55; eendeneiren f 1.40—1.50; 41 biggen f 11—14, 7 varkens 150—70; 41 runderen: kalfkoeien 1115—160; kalivaarzen f50—110; vet vee, le kw. f 0.20—0.25 per pond, 2e kw. f 0.15 0.20 per pondvette koeien 1140— 150; 41 nuchtere kalveren. Soest De gemeente is voornemens de water leiding door te trekken tot de Birkt- straat, waardoor ook vele boerderijen water zouden kunnen krijgen waterleiding, Uit den Omtrek Achteveld De gemeenteraad heelt goedgekeurd de noodige 30 pet. toe te slaan ten bate van het landbouwhuishoudonder- wijs uitgaande van de afd. Achterveld van den A.B T Bdaar deze school noodzakelijk blijkt le zijn. Barneveld In de raadsvergadering kwam de orde ee.r schrijven van den Minister, houdende mededeeling, dat is besloten in de door den raad aangebrachte ver laging der salarissen van het gemeente- personeel te berusten. In een vorige vergadering had genoemde Minister medegedeeld, zich met verlaging niet te kunnen vereenigen. Naar aanleiding hiervan besloot de raad destijds de beide wethouders naar Den Haag af te vaardigen, teneinde den Minister den financieelen toestand duidelijk te maken. Op voorstel van B. en W. e Gascommissie werd besloten de huur der meters van de gemeentegasfabriek te verlagen met ingang van 1 Juli a.s. Een verzoek der gemeente Ede, tot het sluiten van een overeenkomst be- Bedrijf 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen' Langegracht no. 37. Telef. 145P. WOENSDAG 7 uur Lof. 'sAvonds kwart over 8 CongrwpMe van de H. Familie der mannen. w DONDERDAG Biechthooren van 6—7 uur. 7 uur Lof. 8 uur opening Trlduum H. Familie. VRIJDAG dh Kwart voor 8 gez. H. Mis. r Lof. „jr Triduum-oefening voor leden H. Familie. ZATERDAG Van 4-9 Biechlhooren. 7 uur Triduum-oefening voor leden H. Familie. Vrijdag en Zaterdag ook om 6 uur H. Mis, Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. Te Bern is op 71-jarigen leeftijd overleden Jhr. Willem Bosch van Oud- Amelisweerd, oud-lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht. In Danzig is in een spiritusfabriek tijdens een onweer de bliksem inge slagen, tengevolge waarvan twee groote, met spiritus gevulde ketels lot ont ploffing kwamen. In een grüoten omtrek sprongen alle vensterruiten sluk. in tolaal zijn 200.000 L. Spiritus vernietigd. I Juli werd de Huizer radio-zendei buiten dienst gesteld. De zender Koot wijk zal op de 1875 M. golf gaan zen den. Ook verdwijnt het persbureau Vaz Dias uit dien omroep. De nieuws uitzendingen zullen door het Nederl. Persbureau worden verzorgd. De jachthaven van Pilkinglon door brand vernield70 jachten gin gen verloren, de schade bedraagt eer millioen dollar. Een persoon vond den dood, een ander verkeert in levens gevaar. Vanaf Maandag 1 Juli wordt één kind van 4 tot 10 jaar een va tiekaarl tegen den halven prijs afge geven (tot dusver konden 2 kinderen le zamen op 1 vacantiekaart reizen), 2e de prijs der rijwiel-abonnementen wordt verlaagd tot f 15 voor een kalen- maand, f40 voor drie kalendermaan den, f70 voor zes kalendermaanden en f 120 voor 12 kalendermaanden. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft aan den Zeereerw. heer H. J. Wachters, op zijn verzoek, gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als Oeconoom van het Semi narie Culemborg, en heeft benoemd tot Oeconoom den Zeereerw. heer M j. Yddma, leeraar aan voornoemd Seminarie. Correspondentie. Enkele ingezonden mededelingen, volgen in het eerstkomend nummer. Redactie. KERKELIJKE DIENSTEN. van den inhoud dezer Officicelc Kerkelijke Mededeellngcn wi verzekerd overeenkomstig de Auteurs |9I2, Het overnemen van alle onderstaande Officieele Kerkelijke Mededeclmgen in ander bladen, wordl uitdrukkelijk verbodenkrachtcn arl. 15, eersle lid van de Aulcurswel. betreft ook hetovernemen metbronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 3t. Telefoon 73ü. DONDERDAG 5-half 9 gelegenheid om te biechten. VRIJDAG le Vrijdag van de maand. Kwart voor acht gezongen (1. Mis voor de levende en overleden leden var Genootschap van het H. Hart. 7 uur Lof. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om te biechten. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en 9 uur. PAROCHIEKEPK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 4t Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no Ï4.' Telefoon 1158. DONDERDAG Van 6.30—7 30 uur Biechthooren. VRIJDAG Eerste Vrijdag ter eere van het H. Hart. Om 8 uur gezongen 11. Mis. Om 7 uur Lof. ZATERDAO Om half 12 voorbereiding voor Lel 4de leerjaar. 4 tol 9 uur Biechlhooren. Dagelijks de H. Missen om 7 uur. half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS Jacob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telefoon 558. DONDERDAG Van 6-8 biechthooren. VRIIDAO Eerste Vrijdag van de maand. 7 uur H. Mis. 8 uur gezongen H. Mis. Half 8 Lof mei Litar. e en Toewijdkig aan het Allerh. Ha-I van Jezus. ZATERDAG Van 4 tot hall 9 uur biechthooren. Half 8 Lof m.t Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8^0. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. VRIJDAG Eerste Vrijdag van de maand. Om F uur gezongen II. Mis. 7 uur Lol. ZATERDAG 7 uur Lnf. Biechlhooren vanai 4 uur. In de week de H.H. Missen om 8 uur. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen, relefnun: liaincrsveld No. 4. DONDERDAG 6-8 uur gelegenheid om te biechten. Hall S Lof. VRIJDAG Eerste Vrijdag. Half 8 gez. II. Mis. Half 8 Lof. ZATERDAG Biechthooren om 4. 5, 6, 7 cn 8 uur In de week ff. Mis uin half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUF. PastoorW. S. J. de Jrwtg. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG 8 uur 1ste H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. VRIJDAG lste Vrijdag der maand toegewijiaan het H. Hart van Jezus; volle afOTT. Ie H. Mis op Leo's Oord. Half 9 Gez. H. Mis met de gebritil^ljjke gebeden. ZATERDAG 8 uur Isle H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 4—9 biechlhooren. 8 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF."" Pastoor: H, J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraaj. DONDERDAG. Gelegenheid om te biechten van 6—f. VRIJDAG IO lste Vrijdag. Half 9 gez. H. Mis. Na de H. Mis uitstelling en gebeden. 7 uur Lof ter eer van liet H. Hart riict gebeden ZATERDAG Half 5—half 9 gelegenheid ctn Ie biechten, r Lof. Deze week de II. Mis om half 9.

De Eembode | 1935 | | pagina 2