1 F. A. TULP Taxidienst Allerlei Fa, H. Elzenaar Kantoor en Drukkerij Laugegracht 28, Amersfoort DE EEMBODE verschijnt eiken Dinsdag- en Vrijdag middag. De abonnementsprijs bedraagt één gulden per drie maanden; buiten Amersfoort 11.10, franco per pust. Abonnementen kunnen eiken dag Ingaan. i de Katholieke Stichting De Eembode, gevestigd te Amersfoort De €embo<te Katholiek Orgaan voor Amersfoort en Omstreken Vrijdag 19 juli 1935 ADVERTENTIÊN 25 cent per regel. Billijke tarieven voor handel en nijverheid bij geregeld adverteeren Advertentiln moeten Dinsdag en Vrijdag vódr 8 uur In den morgen zQn bezorgd. Telefoon 314 Negen en Veertigste Jaargang - No. 32 Zondereen zekere hoeveelheidmenschen- kennis kan men wel een milionair, maar geen bedelaar zijn. JVLlssie-actle. De nooit gekende bloei, de geweldige uilbouw der Kalh. wereldmissie in de laatste jaren, kan meer overtuigend dan met vele woorden dooreenige nuchtere cijfers worden aangetoond. Het aantal zelfstandige missiegebie den, die ter bewerking zijn toevertrouwd hetzij aan de inlandsche geestelijkheid, hetzij aan een der religieuse orden of missie-cungregaties, bedraagt over heel de wereld op dit oogenblik 462. Alleen vanaf 6 Februari 1922, heeft Paus Pius XI niet minder dan 144 nieuwe missie gebieden opgericht, een aantal, zcoals in geen enkele periode van de missie- geschiedenis over een zoo korl li.ds- beslek valt aan Ie wijzen. Van deze uitbreiding kreeg China het leeuwen deel; in deze eli jaren vermeerderden de zelfstandige gebieden van 53 op 115. Afrika klom in den zelfden lijd van 89 op 124; Ned.-lndië van 6 op 12. Wal het geheele missiepersoneel be treft. dus niet alleen de priesters, maar ook de broeders, zusteis, katechisten enz., spreken de cijfers over de laatste zesjarige periode. In die periode een toename in de Missiegebieden: aan Priesters 2374, waarvan inland sche 908; Broeders 1345, waarvan in landsche 570; Zusteis 6827, waarvan inlandsche 3760; Onderwijzend perso neel 39.318; Doktoren 90; Klein semi naries 31, aantal leerlingen 1044; Groot seminaries aanial leerlingen 656; Aantal katholieken in de missie 2.828.957. Hoezeer dit overzicht ons ook moge bemoedigen en opwekken, toch komt als vanzelf de vraag, welke de apostel Andreas stelde, toen er voor een hon gerige menigte van meer dan 5000 menschen slechts vijf brooden en twee visschen aanwezig waren: .Wat be- teekent dit voor zoovelcn?" Want ondanks deze wonderbare vooruitgang blijft toch dit andere Evangelie-woord ten volle waar: .de oogst is groot, maar weinig zijn de arbeiders". Dag aan dag zou het ons moeten worden toegeroepen, dat ei naast en met ons nog altijd meer dan één mil liard of duizend millioen menschen op aarde leven, die Christus niet kennen, die geen deel hebben aan het genade leven vin Zijn Kerk. Naast 100 000 katholieken telt Japan nog 69 millioen heidenende 2.5 millioen geloovigen in China zien zich omringd door meer dan 400 millioen heidensche landge- noolen; meer dan 200 millioen bewo ners van Voor-lndië knielen nog altijd voor hun afgoden. In Afrika leven nog ruim 80 millioen heidenen, om van kleinere gebieden hier niet te spreken. juist deze gedachte drijft onzen H. Vader tot altijd krachtiger actie, doe. hem bij herhaling de hulp inroepen van geheel de Kerk. „Omdat wij er dikwijls aan denken", zoo schreef hij woordelijk in zijn missie-encycliek van 1926, „dal hel aantal heidenen op één milliard wordt geschat, hebben wij geen rust en het schijnt ons toe, dat het proletenwoord ook ons aanspoort Roep en houd niet op, verhef uw stem als een bazuin!" Meer priesters zijn noodig, meer medehelpers op elk terrein, zoo moge lijk met nog vuriger ijver. Op vele velden rijpt reeds dc oogst, elders is het werk nog pas in lid moeilijke be gin of sluil op tegenstand en allerhande bezwaren, hier brengen natuurrampen of politieke verwikkelingen schade, ginds weer dreigt vervolging maar van overal klinkt toch dezeltde bede: Zend meer krachten! Wij garandeeren ile goede werking van eiken bil om g kochten VULPENHOUDER. WIJ graveeren er gratis Uw naam In. WIJ hebben een der allerbeste collecties vi het land. Onze service is eenlg In Nederland. Hel Is daarom voor U voordeelig U VULPENHOUDER te koopen bij KANTOORBOEKHANDEL Langutr. M to. Krommutr. TEL 328 Besturen. Van de regeerders der volken hangt onnoemelijk veel af voor een zoodanig bestuur der geheele mcnschelijke maat schappij, zooals God dat wil. En dan denken wij niet alleen aan de hoogste regeerders, maar ook aan al die ge zagdragers, die in de huidige consti- tutioncele regeeringsvormen de eigen lijke macht in handen hebbenminis ters, parlementsleden enz. Zij allen werken mee aan de regcering en van hun beleid, van hun gezindheid, van hun mentaliteit hangt op slot van re kening af, of de Kun toevertrouwde volken geleid worden naar hun waar achtig welzijn. Regeeren is zorgen niet voor eigen prolijt, niet voor eigen succes en vol doening, dat men den hoogslen carrière- top heeft bereikt, neen, regeeren is zorgen voor het heil van het volk, in heel de breede beteekenis van dat woord: direct voor het stoffelijke, indirect voor het geestelijk heil. Regeeren is dienen de algemeene belangen van heel het land, van heel het volk: niet van een enkele streek, niet van enkele klasse, niet van enkel parlij-genooten. Regeeren is heerschen niet al maar toegeven aan het volk. dal dwingerig is als een kind en alleen zanikt om dingen, welke het in zijn handen kan vasthouden en waarmee het denkt plezier te kunnen hebben regeeren is in dienende toewijding het volk leiden door gezag, door maat- egelen, ook al slaat liet volk wat inwillig daartegenover in zijn kort zichtigheid, naar het wezenlijke welzijn. Dal wezenlijke welzijn is niet alleen gelegen in stoffelijke welvaart. De regeerders moeten er op uit zijn, om in de hun tucvertrouwdc volken ook aan te kweeken zedelijke deugden, geestelijke levenskrachten. Zonder die Kiopt heel dc malcrieelo beschaving en cultuur uit op decadentie en verderf der samenleving. Ontbreken die waar devolle geestelijke reserves, die alleen een maatschappij in stand houden, dan gaat het naar beneden en komt men terecht in verval. Daarom moeten noodzakelijkerwijze de regeerders bezield zijn, zelf, met den chrlsielijken geest, in zich dragen het bewustzijn, dat zij hun gezag en hun macht ontlccnen aan Ood, dat zij voor Hem ook dc verantwoordelijkheid hebben om de volken Ie brengen niet alleen naar aardtchcn voorspoed. Z. H. de Paus zcide eens in een radio-rede tol de volkeren „Wij drukken vooral hun, die in overheid gesteld zijn, op hel h3rt.dat zij regeeren in rechtvaardigheid en in liefde, tot stichting en niet tot verderf, steeds eraan denkend, dat er geen ge zag is tenzij van Ood en dat zij in een allerstrengst oordeel voor God rekenschap zullen moeien aflegnen." Hoogst-ernstige woorden van iris lus' plaaisbekleeder op aarde. Recht vaardigheid: geen klasse-bevoordeeling, geen overdreven nationalismeieder het zijne geven, ook aan God. Liefde i machtswellust, geen doordrijvei van eigen ideeën ten koste van ne ware volkswelzijn maar naasten' cfde: het heil van de hun toevertrouwden en de van hen alhankelijken als hel eenige doel van hun werken en streven. Tot stichting: tot opbouw van het geestelijke leven der menschen. Niet ten verdervegeen de lagere instincten van het volk in 'I gevlei komen. Zoo is regeeren een niet gemakkelijke maar een heerlijke taak. De regeer ders zijn dan in waarheid vader van 'volk en vaderland. Telef. 1093 Tel. 1830 Belangrijk Nieuws Groote PRIJSVERLAGING STADSRITTEN minimum 15 cent maximum 25 cent Speciale Dagprijzen voor toertochten. NIC. BOVEE Kamp 41 Standplaats naait Hotel Monopole. Gelieve volgens taxi-klok al te rekenen daar U hiermede Uw voordeel doet. aparte wegwijzer in Je Mythologie bij de hand te hebber., 't Was mode en 't stond geleerd. Wordt vervolgd. burgerij" en de burgers-bestuurdérs van Amersfoort". Hij was geboren :e Amersfoort den 14 December 1749 en bracht het in den woellgen tijd tot president van hun Hoogmogendcn de Staten Generaal en was later Contro- 'l Zeekantoor en gehuwd roet Alida Maria Hollingerus. Hij maakte ook verzen op haar en sprak haar in zijn dichlroes „een telg der braave Hollingeren. wier deugd- lievend spoor gij drukt". Zij was in 1754 geboren. Een harer voorouders war geweest in 1621 de Amersfoorlsche Remon- strantsche predikant Henricus Hollin gerus. De afstammelingen hebben de imcn samengekoppeld en heeten zich i Hollingerus Pijpers. Piclcr Pijpers kwam gaarne naar zijn buiten Puntenburg te Amersfoort, dal destijds een boogscheut buiten de muren en grachten der vesting lag en onzen tijd reeds lang gezelschap gekregen heeft van een geheele wijk, met villa's, rozenpark, kerk, scholen, kerkhof en talloozc woningen van aller lei slag en bouwvorm. Hier schreef Pieter een treurspel „Het mislukt Verraad van Amersfoort", dat in 1776 een tweeden druk beleefde, en dat in de geschiedenis der Neder- iandsche Letteren van Kalff Vle deel uitgave 1910 „volslagende missende eenige beteekenis", wat weinig vleiend is voor Pijpers genie. Ook voltooide hij er zijn lofdicht op Amersfoort en omgeving, dat hij „Tempe" noemde in navolging van Dante! Willink (1676 1722), die ir zijn „Amsterdamsche Tempe of de Nieuwe Plantagée" zijn vaderstad verheerlijkte. Eigenlijk is Tempe een zeer „vermaakelijke slreek" in Griekenland. Die Amsterdamsche lofzang werd in dien tijd hoog geeerd. zoodat de Amsterdamsche medicus poeet en schrijver Ludoll Smits daar van gewag maakte ais: Uw veers is vol bekoorlijkheid Als met „uikerriet gesclueeven. Pieter Pijpers' werk droeg tot titel „Eemlandsch Tempe of Clio (een der negen zanggodinnen) op Puntenburgh" landgedicht in 2 deelen. Ie Amsteldam bij Pieter Johannes Uijlenbroek en werd uitgegeven in 1803. Het is ge ïllustreerd met verschillende koperen platen of gezichten In Amersfoort. Pijpers had geld en kon een dure uitgave betalen. Eerste deel: 1. Puntenburgh; 2e Baarn, door Beijer; 3e. Baarn, door de Neutvillc4e. Eemnes5e. Portret C. de Neuville, geboren Kitter6e. Hulde aan de Vriendschap; 7c.de Ecm e. de Schuttersdoelen 9e O.L Vrouwe Toren Amersfoort. Tweede deel: Ie. het Weeshuis; 2e. de Hot; 3e. St. Pieters Gasthuis; 4e. Amersfoort van den Berg5e. Zeist 6e. Laren; 7e. Nijkerk8e. den Treek,; 9e. Tabaksplanterij Hoogewcg; 10e. Portret eclitgenoote des schrijvers. Van dit „Tempe" en de andere gc dichten van Pijpers is zelfs eene prachluitgave met gekleurde platen, waarvan er eene in bruikleen aan de bibliotheek van Flehité is afgestaan door den heer Croockewit Azn. Pijpers droeg in October 1803 zijn Tempe 3an de geachle burgerij en de burgers bestuurders van Amersfoort op, of „heiligde" ze haar toe, zooals hij snorkend zegt. Het Amersfoorter gemeentebestuur nam het stuk in dank aan en vereerde den dichter met een zilveren schenk blad met het Wapen der Stad versierd. Pijpers bad in de troebele Fransche lijden ook eene politieke rol gespeeld en was door het volk naar voren ge drongen. Zoowel op zijn letterkundige nroducten als nr) ziine staatknnrilep De 29-jarige gehuwde mej. S. te Arnhem is tengevolge van de warmte plotseling overleden. Op den onbewaakten overweg na bij Den Helder is de 9-jarige J. Bruins, die nog voor den trein passeerde de rails meende te kunnen oversteken, door den trein gegrepen en gedood. Even voordat een trein uit Utrecht het Zwolsche station binnenliep, is de 4-jarige Klaas Potlof uit Hilversum, met zijn ouders op weg naar Wilder- vank, door tot nog toe onbekende oor zaak uit de coupé gevallen. De politie te Veur (Z.-H.) heelt na verzet den 18-jarigen ambachtsscholier F. N. gearresteerd, die zijn ouders met een mes bedreigde. Bij zijn arrestatie stak hij den politieman met het mes in den neus. Bij het op hol slaan van een span paarden te Oldebroek geraakte n.l. een der berijders, milicien Nijkamp, onder het span en werd hierbij doodelïjk ge troffen. Op weg naar het hospitaal is hij overleden. Een andere berijder liep een hoofdkwetsuur op. In de dexlrinefabriek Ie Hoogezand brak brand uit. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat spoedig de geheele fabriek in de asch lag. In de mijn „Adolf von Hansemann" te Dortmund-Mengede (Duitschl.) is op 740 M. diepte door tot nu toe onbe kende oorzaak een ontploffing geschied. Door de ontploffing ontstond een mijn- brand. Daarbij werden 13 mijnwerkers gedood en 27 gewond. Nabij Gostynin heeft een vuurge vecht plaats gehad tusschen politie en vijl bandieten, die een overval hebben gepleegd op de kas van een zuivel fabriek. Een politiewachtmeesler werd door de bandieten gedood, terwijl de politie een bandiet doodde en een ander ernstig verwondde. Pieter Pijpers, Poeët op Puntenburg. Elke stad van eenig aanzien heelt in haar verleden eenige beroemde mannen voortgebracht, die op het ge bied der wetenschap, der kunst, der uitvindingen, der krijgskunde uitgeblon ken hebbep. Want ook de krijgslieden en mannen, die de volkeren in de ver- delgingskrijgen aanvoerden, werden geloofd en geprezen en kregen stand beelden. Amersfoort deed aan de verhelfing der oorlogshelden niet mede,alhoewel de inwoners in de middeleeuwen alles behalve gemakkelijk waren, en graag ten strijde trokken onder de Kruisbanier, maar het beroemde zich meer op staats lieden als Okienbarnevclt, Buys en op producten als op zijne staatkundige vreedzame schrijvers, deugdzame theo logen, goede leeraren en in hoogere sferen verwijlende dichters. Onder die laalstcn rekent men ook Pieter Pijpers, tabaksverkooper te Am sterdam in de Warmoestraat, waar Joseph II vriend en dienaar der Muzen, bestendig lokkelaar van den cylher, onvermoeid lofzanger van „de braave wijsheid was hij zeer trots. De volksgunst en de waardeering zijn echter wisselvallig, dat zou Pieter Pijpers zoowel in politiek ais in let teren ook moeten ondervinden. In zijn gedichten vindt men nog naar de ge woonte dier dagen heel het godenheer derautieken op te doen treden en om ze goed te verstaan moet nog een Besturen van R. K. Vereeofgingen en Instellingen I Denkt eraan, dat VITESSE copieerwerk van allerlei aard, he voordeeligste adres is Aflevering prompt en netl KON. WILHELM1NASTRAAT 10 Amersfoort Kostelooze Rijwielmerkcn. Voor het aanvragen van kostelooze belastingmerken is het Kantoor der Dir. Bel. enz.. Prins Hendriklaan 5, op .igesteldDinsdagavond 23 en 30 juli en 6 Augustus; Donderdagavond 25 Juli en 1 en 8 Augustus, telkens van 7 tot 9 uur. R. K. U.L.O. St. Joseph. Bevorderd werden van de le naar de 2e klasse: J. Barbiltion, A. van den Berg, L. van den Bossche, J. Casander. J. Everts, F. van de Griendt, V. Haars- ma, L. Hansen, A. Hassing, R. Hilhorst, G. van Hitten, G. Jacobs, C. van de Kerkhot, H. van Keulen, H. Kruisbrink, H. Kuiper, W. Kuyvcnhoven, J. Let- schert, P. Lubberts, M. Maas, J. van de Mast, A. Meylof, P. Meinders, C. Nieuwendijk. H. Overmars, Th. Reins- ma, J. Sieraal, P. van de Straat, L. Ties- sen, A. van de Tweet, J. van de Veer, J. Viester, P. Waterloo. A. Welling, L. Willigenburg, J. de Wit. Van de 2e naar de 3e klasse: Th. Alfrink, P. van Bekkum, J. Bosman, J. van Doorn, S. van Eykelenburg, J. van Oaten, A. Groenhuizen, Th. Hagebeuk, H. jansen-Dinghuizen, H. Kuiper, H. te Riele, L. Rücker, C. Schutijser, G. Slagter, F van de Straat, J. Terranea, J. van dc Velden, C, Vos, |an Wielaert, Jos. Wielaert, L. Willenborg. Van de 3e naar de 4e klasse: C. Aartsen, W. Baesjou, E. Bakker, C. Beyer, J. Coenen, D. Dijs, A. Fijnen- berg, M. Gerritsen, G. Gouverneur, H. Groeneveld, L. Hop, Th. Huurdeman, C. Jagers. W. Kisner. F. Pommer, A. van Rooy, F. Rovers, A. Schade, F. Schellekens, Th. Verwey, H. Viester, C. Walet. W. van Wandelen. In totaal werden niet verhoogd 16 leerlingen. Voor het examen van de R. K. Vereeniging tot bevordering van In dustrie Onderwijs voor Meisjes „Sint Anna" (Zusters O. L. Vrouw) zijn ge slaagd voor costumière: R. Brugman, E. Elbertse, J. Forme- nooij, G. Geurtsen, N. v. d. Heuvel, J. v. Keulen, A. v. d. Pavert, L. van Ruitenbeek, C. v. d. Vat, T. Vonk, M. d. Wijngaard, M. Zalm. Voor lingerie J. Bunnik, B. Croesse, Elbertse, M. Houtveen, A. Houtveen, A. Koopman, T. Keizer, A. v. Noor denburg, Gr. v. Oudendijk, C. Vijn. Te Utrecht is overleden onze oud stadgenoot C. J. Plomp, oud-ontvanger der successierechten, ridder in de orde Oranje Nassau en oud-lid van den Amersfoortschen gemeenteraad. Door onze groote sorteering Vulpennen vind U bij ons altijd DE PEN welke het meest geschikt is voor uw hand en in de prijs zooals U die zich gedacht hebt KANTOORBOEKHANDEL Lingestraat 84 Te'e». 528 Het dorpje Fuentes (Spanje) is door een windhoos volkomen verwoest. Het grootste deel der uit leem gebouwde huizen der 1500 inwoners werden met den grond gelijk gemaakt. Slechts de kerk en drie steenen woonhuizen bleven behouden Op den weg naar Valdepero werden sterke boomen ontworteld en op de huizen geslingerd. Tijdens een vechtpartij tusfehen de ijsberen van het circus „Henny", dat te Beverwijk gestationneerd is, kreeg een der dieren zulke zware verwon dingen, dat het aan de gevolgen daar van is gestorven. Voor den circus- pxploitant beteekent dit een zwaar ver lies. daar het dier een waarde van ft000 vertegenwoordigde. De politie te Utrecht heeft een conducteur der posterijen met 35 dienst jaren aangehouden, die geld ontvreemd de uit postzakken, die te Frankfurt a. d. Main verzegeld werden en met bestemming voor Engeland over Arn hem, Utrecht naar Hoek van Holland verzonden werden. Enkele malen deed hij alleen dienst en van die gelegen heid maakte hij gebruik om de zakken te openen en wist dan de verbroken plombeering handig le herstellen. Toen bleek, dat er weer een brief voor Engeland, ditmaal met 13 pond, ver dienen was, hield men den conduc teur aan, waarbij bleek, dat het geld nog in zijn bezii was. Hij bekende zich aan de misdrijven te hebben schuldig gemaakt. Het vliegtuig „Maraboe", gezag voerder Hondong, dat in Bushir, Perzië, een tusschenlanding had moeten uit voeren, in den aanloop bij den start ernstig beschadigd. Persoonlijke onge vallen kwamen niet voor. De zeven passagiers en de vier leden van de bemanning zijn gezond en geheel onge deerd. Het vliegtuig, de post eji de bagage werden daarna door brand vernield. Blijkens mededeeling van den di recteur van den gemeentelijken genees kundigen dienst, is officieel vastgesteld, dat er een geval van de ziekte van Weill is geconstateerd bij een persoon, die gezwommen heeft in een zwem inrichting aan de Barneveldsche beek. De patient wordt in de barak van De Lichtenberg verpleegd. Er zijn reeds in het voorjaar allerlei maatregelen genomen, om het gevaar voor besmetting door de ziekte van Weill zoo klein mogelijk te maken. Ook thans wordt in overleg met den inspecteur der volksgezondheid voort gegaan met de beperking van het be smettingsgevaar. Met nadruk zij echier in het belang van de volksge zondheid op gewezen, dat in een open inrichting nimmer honderd procent zekerheid kan worden gegeven voor het besmettingsvrlj zijn, zoodat aan het zwemmen of baden in de Barneveld sche beek, een zeker risico verbon den is. chusstraat, Oliesteeg, Kamp, Langestr., Ainhemschestraat, Arnhemscheweg, Jutianaplefn.L. Bergstraat, Utrechtsche- weg, Utrechtschestraat, Varkensmarkt, Langestraat, Lieve Vrouwestraat. Parochie St. Henricus. vereeniging St. Jozef, onder leiding van den heer P. Beaufort. Na een woord van welkom sprak de voorzitter de wensch uit een afdeeling van de .De Katholieke Werkers" voor 't Soes- terkwartier in het leven te roepen. Medegedeeld werd dat 20 Juli de bloempjesdag voor Herwonnen Levens kracht wordt gehouden. De Brandstoffencommissie houdt iederen Zondag van 12 tot 1 uur zit ting in het parochiehuis voor de spaar ders. Aan deze commissie is als afge vaardigde van de afdeeling St. Henricus aangewezen de heer van Brakel. Er is ook opgericht een kaartclub. 21 juli zal een fietstocht worden gehouden, georganiseerd door de Ka tholieke Werkers en 11 Augustus een rsie door oud-Amersfoort. Vertrek beiden 3 uur vanaf St. Joseph, Lieve Vrouwestraat. Door den geestelijk adviseur, Pastoor Hooijman, werden 11 nieuwe leden geïnstalleerd, waarna Z.Eerw. een causerie hield over vorming van een kerngroep, die als leekenapostelen kunnen arbeiden in de parochie. De bedoeling is om daarna te trachten in de parochie een godsdienstige veree niging te stichten, als Eucharistische Kring, Congregatie of anderszins. Ver volgens gaf de heer K. Kruiver eenige declamaties ten beste. Aan de Modevakschool der Eerw. Zusters aan de Paulus Borstraat slaag den voor Lingerie: N de Rooij, A. v. Loon, R. Koks, C. Wolffenbuttel, J Hop en M. Wantenaar en voor Costu mière: G. Spijker, N. Jaspers, M. Kok, T. Hoefsloot, T. Schellekens, M. Vlasakker en C. Hek. Zaterdagmiddag zal voor kinderen van leden van de afdeeling Amersfoort den Algemeenen Hengelaarsbond een hcngelconcours worden gehouden in De Schans aan den Hooglandsche- weg. De kinderen zullen in optocht vertrekken van het autopark. Door de R. K. Muziekvereniging .Vilskracht" zal Vrijdagavond een rondgang worden gehouden, als inzet der Bloemendag voor „Herwonnen Levenskracht". Vertrek 8 uur L. Vrou westraat. RouteL. Vrouwestraat, Lan gestraat, Varkensmarkt, Westsingel, i't Zand, Bloemendaalschestraat. Teut, Coninckstraat, St. Annastraat, St. Ro- Onze oud-stadgenoot, Dr. Jan van Buytenen te Eindhoven, benoemd tot leeraar in dp klassieke talen aan het R. K. Lyceum te 's Gravenhage. Ter overstann van notaris te Leuken werd in het Boompje geveild het per ceel Vlasakkerweg 16. Het werd ge kocht door J. v. d. Kamp voor f5100. Burgerlijke stand. GeborenHendrik, z. van H. Cloo en J. Ponne. Hendrikus, z. van B. Mulsers en M. Bekbergen. Anna Hendrika, d. van Stavast en A. Bort- lik. Frances Jeannette, d. van P. S, Breuning en C. M. Williamson. Rijk. z van It. Marcus en E. v.'t Land. Rijmert Marlinus, z. van H. Mosterd en J. H. v. 't Hof. Leonardus An- tonius, z. van E. H. Huurdeman en A. M. Wolffenbuttel. Willem Alex ander, z. van W. Polhout en G. van Drie. Richarda Petronelia, d. van A. Kuijer en E. v. Korlaar. Livinus, z. van J. W. Ellerman en H.J. Groen. Frans Jan, z. van J. v. d. Brom en G. G- v. Ouwerkerk. Maria Jannigje Maaike, d. van M. Wervers en M. A. Barendregt. Hendrika Everdina, d. i E. A. Ramselaar en H. v. d. Broek. Gezina Hendrika, d. van K. Schuin en M. v. d. Pol. OverledenH. Bak ker, 64 jr., echtg. van W. Dekker. G W. Kraaijvanger, 72 jr., ongeh. M. Breeveld, 75 jr., echtg. van J. van Vliet. G. M. v. Berckel, 80 jr., wed. van C. A. Huijgen. J. Foekkert, 51 jr., echtg. van C. de Weerdt. Zomersproeten verdwij- nen in korten tijd geheel door I-' Sprutol. Bij alle Drogisten

De Eembode | 1935 | | pagina 1