van Doom's Schoenen Heere's Taxi-Bedrijf AMER5FGDRT Onze schoenen behouden hun PASVORM tot het laatste oogenblik Zij zijn vervaardigd allerbesteV MATERIALEN Enkele redenen waarom zoo velen de voorkeur geven aan Zij schenken volle tevreden heid en zijn toch ZEER LAAG in prijs C. H. VAN DOORN Zn. TEL. 219 - UTRECHTSCHESTR. 9 OEVESTIOD 1856 Wij brengen vele APARTE MODELLEN die U nergens elders aantreft Hof 12 - Telefoon 1418 IEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. Zondag hopen onze stadgenooten, de Eerw. Heeren W. L. H. Kuiper en H. B. Rouwhorst, de H. Priesterwijding te ontvangen. De Eerw. heer W. L. H. Kuiper hoopt zijn eerste plechtige H. Mis op le dragen in de Parochiekerk van O.L. Vrouw aan de Langegracht, op Woens dag 24 Juli, des morgens half 10. Dinsdag 23 Juli, des morgens om half 10, zal de Eerw. Heer H. B. Rouw horstzijn eerste plechtige H. Mis op dragen, in de parochiekerk van den H. Franciscus Xaverius aan het Zand. In verband met de zwem-demon- straties ten behoeve van het Nationaal Koningin-Moeder Herdenkingslonds op Dinsdag 23 Juli a.s., vervalt het zwem men dien avond voor de Katholieken. De „fabriek van Meursing" herdenkt Zaterdag haar 30-jarig bestaan. Het fabrieksgebouw aan hetSmalle- pad, waarin tot dan toe een jute-we- verij door de Amsterdamsche firma Bonneke, vestigde de heer Meursing uit Baarn, in 1885 een broodfabriek. De onderneming waarbij financieel sterke zakenmenschen waren geïnte resseerd, rendeerde. De afzet van het product ging vlot in wijden kring. In 1919 werd de afdeeling brood bakkerij opgeheven en werd de koekjes- en biscuitfabricage hoofddoel. Het be drijf ontwikkelde zich voorspoedig, zoodat er nu ongeveer 200 personen werkzaam zijn. Sinds 1928 is de heer J. Stuurop directeur dezer onderneming. Door de gemeente-reiniging werd getracht de langs dt boorden der beken genestelde ratten te verdelgen. Veron dersteld werd dat bij de splitsing van Barneveldsche beek en Modderbeek een rattenkolonie nestelde. Ook nabij de stad. tegen de terreinen van de Cavaleriekazerne, bleek het niet zuiver te zijn. Burgerlijke Stand GeborenRudolph Christiaan, z. v. C. v. de Weerd en A. C. Uding Tammo, z. v. C. Sijpkens en W. C. v. Andel. .GetrouwdG. v. Wage- ningen en E. v. de Zuidwind. Over leden F. W. Scheper, 1 mnd. J. v. Veenendaal, 2 jr. W. H. Jans, 40 jr., ongeil, P. Bos, 46 jr., ongeh. K. R. O. De K. R. O. brengt het nieuwste en origineelste op het gebied van puzzles en prijsraadsels. „Onthult het geheim van den Pharao met duidelijke teekening en uitvoerige handleiding te verkrijgen aan de adres sen opgegeven in de in dit blad voor komende advertentie. Fraaie prijzen kan men winnen. Men leze dus goed deze advertentie. R. K. Gemeenteraadsfractie. In een gehouden samenkomst van de gekozen en herkozen katholieke gemeenteraadsleden, die midden Sep tember zullen zitting nemen, werd een kalh. Raadsfractie geconstitueerd. Als voorzitter werd benoemd de heer van der Linden, en als secretaris de heer A. Spiekermann. De nieuwe Gemeenteraad. Alle nieuw gekozen en herkozen leden van den Gemeenteraad hebben htiri benoeming aanvaard - Dinsdag 17 September worden geïn- s'alleerd, waarna benoeming van wet houders en samenstelling van raads commissies zal volgen. Zondagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. A. F. Batenburg, Utr weg 18, tel. 448; J. j. Lubsen, Snouckaertlaan 12, tel. 29ü; E. I G Mertens zur Borg, 'I Laantje 6, tel. 1225. ApotheekW. A. v. d. Bovenkamp, Ulr.s'raat 45a, lel. 63. Te Utrecht is geslaagd voor het examen hoofdakte onze stadgenoote Mej. Ang. Calon. Luchtbeschermingsdienst. Deze is thans definitief op 3 Octo ber bepaald. Er zal een middag- en een avondocfening worden gehouden. Reorganisatie Burgerlijk Armbestuur. Tengevolge van de crisisomstandig heden zijn de werkzaamheden aan de afdeeling Maatschappelijk Werk zoo danig toegenomen, dat het niet meer verantwoord is de volledige admini stratie van Armbestuur en Maatschap pelijk Werk onder leiding van één ambtenaar te laten voortbestaan. De splitsing van het Bureau Maat schappelijk Werk, aangebracht in 1919, waardoor ontstonden de afdeelingen; le Volkshuisvesting, Bouw- en Woning toezicht en Woningbedrijf en 2e Werke- loozenverzekering, Arbeidsbemiddeling en Armwezen, willen B. en W. door voeren door de sub 2e genoemde werk zaamheden op te dragen aan 2 afdee lingen der Secretarie en wel le. een Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon (Armwezen); 2e. een Bureau voor Sociale aange legenheden (werkeloozenverzekering, arbeidsbemiddeling, enz.) De leiding van de sub 1 genoemde afdeeling zouden zij willen opdragen aan Mej. H. Muller thans Commies chef aan de afdeeling Maatschappelijk Werk en de leiding van de sub 2e genoemde afdeeling aan den Commies ter Secretarie G. van Wijland, als Commies-chef dier afdeeling. Zij verwachten dat door deze split sing voor beide afdeelingen een vlotte wijze van werken zal worden bevor derd. Teneinde tegemoet te komen aan den wensch die meermalen is geuit om de benaming Burgerlijk Armbe stuur te wijzigen, stellen zij voor die benaming te doen aansluiten aan dien van het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon door het Burgerlijk Arm bestuur te noemen „Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon". Als gevolg van deze wijzigingen is hel noodzakelijk het Reglement van het Burgerlijk Armbestuur zoodanig te herzien, dat een duidelijk beeld kan worden verkregen van de verdeeling der werkzaamheden van de Instelling en van het Bureau. Na overleg met het Burgerlijk Arm bestuur stellen B. en W. voor het Reglement voor hel Burgerlijk Arm bestuur in te trekken en daarin de veranderingen aan te brengen, die zij in verband met hel bovenstaande nood zakelijk achten. Naast bovenbedoelde wijzigingen hebben zij de indeeling van het Regle ment herzien en enkele aanvullingen aangevraagd die echter geen wijziging brengen in het karakter van de In stelling. Als direct gevolg van de voorgestelde wijzigingen, dient aan mej. H. Muller eervol ontslag te worden verleend als Directeur van de Arbeidsbeurs. Op grond van de Verordening op de Arbeidsbeurs, de volgende aanbe veling ter benoeming van een directeur; 1. G. van Wijland, commies ter se cretarie, 2. C. Tuithof, adjunct-commies 2e klas ter secretarie. De ambtenaren die door den Raad zijn benoemd armverzorger en schrij ver-bode dienen door den Raad te worden ontslagen met ingang van den dag waarop zij in gelijke functie wor den benoemd bij het Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Het programma der „Cultureele Groep" en de Bergrevue-commissie. Tot ondersteuning der actie der Cultureele Groep van „Katholiek Amersfoort", die met zulk een kloek programma voor den a.s. winter voor den dag kwam, heeft de Commissie voor de Bergrevue besloten in 't komend seizoen niet met een zelfstandig winter- program uit te komen. De Berg-revue zelf valt geheel buiten dit besluit. Deze gaat natuurlijk wél door! De Berg-revue. Naar we vernemen zal de Berg- revue dit jaar reeds haar eerste lustrum beleven. Men heeft de koppen al weer bij elkaar gestoken om aan deze lustrum-uitvoering bijzondere zorg te besteden. Nieuwe boeken in de Katholieke Leeszaal. Ambrosius. Liturgie in de opvoeding. Barge. Wat is het leven? Barnes. Zó slaagt een jong verkoper. Beekman. De Goede Herder in Neder land. Bellon. Inleiding tot de Godsdienst geschiedenis. Doodewaard-Godschalk. Zó slaagt een meisje op kantoor. Hendrikx. Wellevendheidgedrag in het algemeen en in gezelschan. Herman. Wat moet ik zeggen en zeg ik het in het Duitsch Engelsch Fransch Italiaansch De Mérode. Doodenboek. Nord- und Mittel Amerikadie Arklis in Natur, Kultvr und Wirtschaft. v. d. Pas. Uit de duisternis tot het licht. Rafaël. Die Stanzen Raffaels. Schiick. Zó verdient U met exporteeren. De Vries. Barlje. Wolf-Catz. Het gezin. Uit den Omtrek Achteveld Ten overstaan van den Amersf. No taris Klaassen werd geveild een hof stede aan den Hessenweg. Het huis met omgelegen grond werd ingezet op f 545028,65 A. weiland op 580 gld. en 17 A, weiland op 420 gld. De toeslag is Woensdagmorgen in de Roskam. Hamers veld 16 kinderen deden hun plechtige H. Communie in de parochiekerk. Zij werden door den Herder der parochie in processie het kerkgebouw binnengeleid. In het priesterkoor gekomen, door de kinderen hel „Veni Creator'd gezongen. Voor de H. Mis werd na een pas-, sende toespraak de Geloofsbelijdenis afgelegd en de Doopbelofte hernieuwd, door alle kinderen tezamen. Deze morgenplechtigheid werd be zegeld door de eed van trouw, afge legd op het II. Evangelie, door ieder kind afzonderlijk, 's Middags onder het Lof had toewijding aan 't H. Hart van Jezus en de Opdracht aan de H. Maagd Maria, weer gezamenlijk plaats, waarna deze plechtigheid besloten werd met. de lofzang „Te Deum". Hoogland Onze dorpsgenooten, P. van Ruiten beek en echtgenoote herdachten den dag, dat zij een halve eeuw geleden in den echt werden verbonden. Caecilia" bracht een serenade en zoo" werd 't een gezellige drukte rondom de versierde woning. Het Missiefeest der H. Kindsheid is in de St. Martinusparochie met luister gevierd. Na de plechtige H. Mis, opgedragen door den Zeereerw. heer W. de jong, werd in optocht getrok ken naar Den Ham. In de stoet liepen de kinderen der scholen begeleid door het personeel, alsmede verscheidene groepen. Vele kinderen waren gekleed in costumes, die moesten uitbeelden het doel van dit kinderfeest. Hooglanderveen Vo„r de „Voortplanting des Geloofs" werd in het afgeloopen jaar f220 bijeengebracht. Nllkerk: Tijdens een voetbalwedstrijd werd hier zóó ruw gespeeld, dat S. 'n spier in zijn been scheurde; B. een hoofd wonde bekwam; A. de G. kreeg een bal tegen de maag en verloor het be wustzijn, terwijl Br. een bal tegen het hoofd kreeg, zoo, dat hij er van dui zelde. Op het carillon te Nijkerk zullen wederom zomeravond-bespelingen wor den gegeven door den stadsbeiaardier Joh. W. Meyll en wel op vier achter eenvolgende Donderdagavonden. Soest De buitenplaats „Middelwijk" wordt in Aug. a.s. geveild en geheel ver kaveld als bouwterrein. Voor heeren bouwers moge dit een mooie speculatie zijn, voor Soest is het te betreuren dat deze prachtige buitenplaats gaat verdwijnen. Burgerlijke Stand. GeborenIngrid Erika, d. v. P. Me- hrengs en M. H. Baeck Siegfried Erich, z. v. W. Pegtol en M. F. J. Blumhoff Johannes Petrus, z. v. W. Majoor en A. A. de Bruin Pieter, z. v. D. de Haan en L. L. Los üerardus Theodorus, z. v. G. Sakkers en L. M. Piël Matlheus Antonius, z. v. P. B. Rademaker en C. A. Brouwer Willem, z. v. W. v. Vulpen en A. Hofland Franciscus Antonius, z. v C. Tammer en A. v. Schaik. Onder trouwd D. L. v. Peursen en A. Uhlig C. v. d. Hoek en J. Grift. Ge trouwd P. F. v. Dorst en C. C. v. Kreel H. Pul en M. Thoolnaar. OverledenH. M. Hilhorst, 19 jr. A. C. Mos, echtg. v. Ph. B. Fontaine, 68 jr. De gewone gaspr'ijs zal hier even als in Amersfoort worden gesteld op 9 cent per meter. Voor verwarming enz. worden verlaagde tarieven aan gehouden. Binnenland De Tweede Kamer aan 't bezuinigen. In tegenwoordigheid van het geheele Kabinet is de T weede Kamer begonnen met de behandeling van het Wetsont werp tot Verlaging der Openbare Uit- nut eener parlementaire democratie; duidelijker dan ooit is gebleken. Zon der deze waren de meest ingrijpende maatregelen genomen buiten het par lement om. Prof. Aalberse sprak namens de Katholieken en ontkende dat zijn fractie niet welwillend zou staan tegenover de regeering. Critiek blijft noodig, niet alle plannen zullen verbetering brengen. Rijwielplaatjes, ingang van 24 |uli a.s. zullen op de kantoren der posterijen verkrijg baar zijn de rijwielbelastingmerken voor het belastingjaar 1935-'36 (1 Augi 1935 tm. 31 Juli 1936). De minister van Financiën heeft be paald, dat gedurende het tijdvak van I lot en met 7 Augustus 1935 geen boete zal zijn verbeurd wegens het op den openbaren weg berijden van een rijwiel, zonder voorzien te zijn van het vereischte bevestigde belasting- merk. Jubileum Retraitehuis. In het Juli-nummer van „De Volks missionaris" wordt op bijzondere wijze aandacht gewijd aan het zoo vrucht bare werk der retraite èn om het werk zelf èn om de twee jubilea Amersfoort en Noordwijkerhout, twee van de vijf door Paters Redemptoristen bestuurde huizen, een kwarteeuw. Een enkel getal moge het gelukkige bestaansrecht dezer retraitehuizen be wijzen. „De jaarlijksche stroom van retrai- 'anten naar Amersfoort bewijst wel", aldus lezen we in genoemd orgaan, ,hoe noodzakelijk deze inrichting is jn hoezeer ze aan veler verlangen vol doet. Circa 100.000 deelnemers telde men in 25 jaar in 1700 retraiten, dus 59 per keer. Alleen reeds in 1934 namen 4323 personen deel aan 75 retraiten, d.i. nog 800 meer dan in 19331 Van deze 76 waren 48 mannen retraiten met 2805 deelnemers en 28 vrouwenretraites met 1518 deelneem sters. ^Behalve de mooie retraiten voor werkloozcn in hun huis, waarvan we reeds spraken, zijn hier ook die voor mililiepiichligen interessant.' De toestand. Prof. Aalberse acht den economi- schen toestand van het Nederlandsche volk en speciaal de industrie zóó ern stig, dat regeering en parlement voor het dilemma staan: zoover mogelijk doorgevoerde en snelle deflatie, met verlaging der vaste lasten of devaluatie. Een derde mogelijkheid is er niet. Bplatel en Evangelie. Zesde Zondag na Pinksteren. Les uit den brief van den H. aposlel Paulus aan de Romeinen: VI, 3 Broeders I Zoovelen wij gedoopt zijn In Christus Jesus, zijn wij in zijnen dood gedoopt. Door den doop immers zijn wij met Hem mede begraven ge worden in den dood, opdat, gelijk- Christus van de dooden verrezen is door de heerlijkheid des Vaders, ook wij alzoo in nieuwheid van leven wan delen. Immers, indien wij samenge- wassen zijr door gelijkheid aan zijnen dood, zullen wij het insgelijks zijn aan zijne verrijzenis, dit wetende, dat onze oude mensch mede gekruisigd is, op dat het lichaam der zonde worde te niet gedaan, en wij der zonde niet meer zouden dienstbaar zijn; want die gestorven is, is van zonde ontslagen. Zijn wij nu met Christus gestorven, wij geloovcn dat wij gelijkerwijze ook zullen leven met Christus, daar wij weten, dat Christus, uit de dooden verrezen zijnde, niet meer sterft; de dood zal geen heerschappij meervoeren over Hem. Want dat Hij der zonde stierf, stierf Hij éénmaaldoch dat Hij leefl, leeft Hij Gode. Aldus ook gij, rekent gij u wel der zonde gestorven, doch Gode levend te zijn in Christus Jesus onzen Heer. EVANGELIE volgens den H. Marcus; VIII, 1—9. In dien tijd, toen er eene groote schare bij |esus was en zij niet te eten hadden, riep Hij de leerlingen te zamen en sprak tot hen: Ik heb mede lijden met de scharewant ziet, reeds drie dagen lang zijn zij aanhoudend bij Mij, en zij hebben niets te eten en zoo Ik hen ongespijsd naar hur Iniis laat gaan, zullen zij op den weg bezwijken, want eenigen van hen zijn van verre gekomen. Zijne leerlingen nu antwoordden Hem: Van waar zal iemand hen hier met brooden kunnen verzadigen, in eene woestijn? En Hi vroeg hen: hoeveel brooden hebt gij? Zij zeiden: zeven. En Hij beval aan de schare zich op den grond neder te zetten. En de zeven brooden nemend; dankte Hij er, brak en gaf ze aan zijne leerlingen, opdat deze ze zouden voor zetten en zij zetten ze der scb..re voor. Ook hadden zij eenige vischjes; deze zegende Hij ook en beval ze voor te zetten. Zij nu aten en werden ver zadigd en wat overgeschoten was van de brokken namen zij opzeven kor ven. Degenen nu, die gegeten hadden, waren omtrent vier duizenden Hij liet hen vertrekken. MAANDAG 9 uur gezongen Uitvaart. 8 uur gezongen St. Antonlusmls. Ha°MOSE?rste Plechtige H. Mis •s Avonds kwarl over 8 Congrëgatie van de H. Familie der beide afdeojingen. DONDEKDAQ 's Avonds 7 uur Lof. Half 5!uilstelling van Hel Allerheiligste, ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Liturgische Kalender. Week van 21-27 Juli. Zondag 21. 6e Zond. na Pinksteren. Tijdeigen. Mis Dominus, 2e geb. II. Praxedis, 3e geb. A cunctis. Pref. H. Drievuld. Maandag 22. H. Maria Magdalena, Credo. Dinsdag 23. H. Apollinaris, 2e H. Liborius. Woensdag 24. Vigilie v. d. H. Jaco bus, zonder Gloria, 2e II. Christina, 3e Concede. Donderdag 25. H. jacobus, 2e geb. (alleen in Stille Missen) H. Christo- phorus. Credo, Pref. v. d. Apostelen. Vrijdag 26 H. Anna. Zaterdag 27. Mis van O. L. Vrouw, Salve, (bij Votiefmissen), 2e geb. H. Pantaleon, 3c H. Geest, Prefatie H. Maagd. KERKELIJKE DIENSTEN. Hel auteursrecht van den Inhoud dezer verzekerd overeenkomstig de 1912. Hel overnemen van alle onderstaande Olficleele Kerkelijke Mededeelingen In andere bladen, wordl uitdrukkelijk verhodenkrachtens arl. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dil betreft ook het overnemenmet bronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS 'I Zand no. 29 Pastoor: Deken C. Hartman, 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG H.H. Missen om half-7,8 uur en kwart over 9. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof van den Zaligen dood. Van half 9 tot half één laalste zitting j van het Kerkbestuur tot het innen der plaatsengelden (Geschiedtinde kosters woning). DINSDAG. Half 10 Eerste plechtige II. Mis op te dragen door den WelEerw. Heer H, B. Rouwhorst. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om te biechten, r Lof. PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG Hi H.H. Missen om 7 uur en half 9. Om 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof. D1NSDAO 7 uur Lof. ZATERDAG Om half 12 voorbcreiding^jMftfc hel 7de en 6de leerjaar. 4 tot 9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 uur. half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG Van 4 tot half 9 uur biechthooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de II. Missen om half 8 en f^, 10. Achterveld ,f- PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. ZONDAG 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. /c' Half 5 Lof. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. In de week de H.H. Missen onv2>*n 8 uur. Hamerave ld PAROCHIE ST. JOZEF. "..stoor I J. Cnonen. Telefoon: HamersvcKl No. 4. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. ,nm 5 uur Lof. MAANDAG 7 uur H. Mis in het St. Ansfridus- Gesticht DINSDAG Half 8 H. Mis in de Kapel op 't Kerkhof. DONDERDAG Half 8 Lol. ZATERDAG Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8 uur. In de week H. Mis om half 8. II Hoogland PAROCHIE ST. MARTlNUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG Vroegmis. Half II Hoogmis. 4 uur inschrijving in hel scapulier den Berg Carmel. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG Isle H. Mis op Leo's Oord. Kwart voor 9 2e H. Mis. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG H. Mis. Half 9 II. Mis. Half II Hoogmis. 6 uur Brocdeischapsluf. de scholen. DINSDAG le H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. WOENSDAG H. Mis. Kwart voor 9 H. Mis. Half 10 en half 11 catechismus op de scholen. DONDERDAG le H. Mis. Kwart voor 9 2e II. Mis. VRIJDAG 8 uur 1ste II. Mis. Kwart voor 9 2c II. Mis. Half 10 en half II catechismus wp de scholen. ZATERDAO 8 uur lstc H. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 5-9 biechthooren. 8 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen^ PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai. ZONDAG 8 uur H. Mis. .- Half 11 Hoogmis. Catechismus. r Lof. MAANDAG IJ. Mis in het St. JosephgcsticHl. gelegenheid ZATERDAG Half 5—h biechten. 7 uur Lof. Deze week de 11. Mis om half 9. n^ te

De Eembode | 1935 | | pagina 2