De Dom Falcon AMERSFGDRTn De Centrale Jorge Werkman orgi- Heere's Taxi-Bedrij Allerlei T MGR. DR. J. DE JONG De „Osservatore Romano", het orgaan van het Vaticaan bevatte het officieele bericht, dat het Paus Pius XI heeft behaagd Prof dr.J. de |ong,kanunnik van Metropolitaan Kapittel en president van het Qroot-Seminarie van het Aarts bisdom Utrecht, Ie benoemen toCtitu- lair Aartsbisschop van Rusio en tot coadjutor met recht van opvolging van Mgr. J. H. Q. Jansen, den Aartsbisschop van utrecht. De nieuwbenoemde coadjutor, Mgr. dr. J. de Jong heeft Woensdagmiddag een kort bezoek aan den Aartsbisschop in het St. Antoniusziekenhuis te Utrecht gebracht. Naar aanleiding van deze benoeming, die in de Katholieke kringen van Amersfoorten omgevingalom met blijde voldoening werd ontvangen, moge hier nog eens worden herhaald, wat wijlen Deken Hartman een paar jaar geleden in onze Eembode schreef over den geerden Seminarie-praeses, mgr. dr. J. de Jong Zijn hoogste ideaal had hij door Gods goedheid verworven, als priester van Jezus Christus zou hij verder leven en met zijn medebroeders den arbeid dee- len, de zorgen en de vertroostingen ook, die de Heer der Kerk schenkt aan degenen, die Hij in Zijn arbeidsveld roept. Toch werd zijn levensweg een ge heel bijzondere. Na zijn wijding zond Mgr. van de Wetering den talentvollen jongen pries ter naar Rome hi] had zich gedurende geheel zijn studietijd schitterend onder scheiden, niet anders was het in de eeuwige stad, vanwaar hij gesierd met het doctoraat in de phiiosophie en de theologie wederkeerde. Volgde zijn benoeming tot kapelaan in de kerk van den H. FranciscusXa- verius aan het Zand te Amersfoort. Eenige maanden slechts heeft hij daar gewerkt, maar lang genoeg, om nu, na twintig jaren, nog voort te leven in de sympathieke herinnering der paro chianen. Een tweetal jaren was hij als con rector in het Moederhuis der zusters van O. L. Vrouw te Amersfoort een trouwe hulp voor den grijzen rector Berendsen en een wijze raadsman voor de zusters. Een vriend der Congregatie dat is hij gebleven. In 1914 werd dr. de Jong geroepen, om de leerstoel der kerkgeschiedenis in het Seminarie Rijsenburg te bezetten. Na het aftreden van mgr. Schaepman in 1931 gold het, den besten bestuur der aan te stelleneen rector seminarii, die er alleerst voor zou zorgen, dat de leerlingen met den waren kerkdij ken geest worden „doordrenkt" zoo als de codex zegt, den man, die door zijn voorbeeld een levend onderricht zou zijn, naar St. Carolus Borromeus' woord. „Toon o Heer. wien Gij hebt uitge kozen om de plaats van dit ambt te aanvaarden" zoo baden de apostelen te Jeruzalem, zoo zullen met den aarts bisschop de priesters van het diocees, zoo zal dr, de Jong hebben gebeden, niet vermoedend, dat deze zware last op zijn schouders zou worden gelegd. Een troost zal hem echter geweest zijn de algemeene vreugde, waarmede de clerus het besluit van den Aarts bisschop heeft begroet. De president moet zich geheel aan zijn zorgen voor het seminarie, voor de studenten wijdenbezigheden, hem daarvan zouden aftrekken, moet hij ontvluchten, zegt de heilige patroon van het Seminarie Carolus Borromeus, ja zelfs zijn studiën moet hij zoo ma tigen, dat hij altijd paraat is om in alle behoeften van het seminarie te voor zien. Door zijn benoeming tot president heeft dr. de Jong ook in dit opzicht n offer moeten brengen. Heel zijn leven was een hartotoch- telijke liefde voor de studie. Dr. de Jong kennend, kan ik mij gemakkelijk de oude monnikei voorstellen, samen gegroeid met hun folianten. Wijsgeerig speculeeren behoort tot zijn natuur, vroom zich verdiepen in Gods geopenbaarde waarheden is hem een zieleweelde, nasporen, altijd maar weer navorschen, wat de menschelljke geest aan waarheid, op het gebied der kerkhistorie vooral, kan achterhalen, dat is hem een hartstocht. Boekenkasten, neen bibliotheken,met wetenschappelijke werken en tijdschrif ten heeft deze Vossius uitgelezen en zijn lezen was immer studeeren, hij leest met scherp oog en onderschelden den geest en de „noordstar" van het Geloof leidt hem daarbij. Wat hij las, het bleef alles, hoeveel jaren er ook over heen mochten gaan, in zijn me morie trouw bewaard. Zijn zoo geprezen Handboek der kerk geschiedenis is de vrucht van dezen wetenschappelijken aanleg, van deze hartstochtelijke liefde voor de waarheid, van deze studielust, die alleen door den plicht gebreideld wordt. Want bo ven zijn edelen wetensdorst gaat de plicht dien hij als bestuurder van het seminarie te vervullen heeft; profes soren en studenten weten hoe consciën tieus in deze zijn opvatting is. Dr. de Jong is een liefhebber van wandelen, hij bemint het Hollandsche landschap, de ruime vergezichten het meest nog de onstuimige zeedie wan delingen worden een rustig peinzen over de gebeurtenissen der historie en van den tegenwoordigen tijd in weder- zijdsche belichting. Wat is voor dezen nadenkenden en altijd vergelijkenden historicus veel helde- geworden, dat ons verborgen bleefwat optimistische gedachten ont leent hij aan de historie, waar wij al te pessimistisch zouden worden, maar ook, wat waarschuwingen vindt hijji de historie voor degenen, die de zo ren te zien, als heel het zwerk reeds zwart is. Behalve door zijn voortreffelijk Hand boek der Kerkgeschiedenis, dat in Vlaanderen zoowel als in Nederland in seminaries en kloosterscholen ?s inge voerd, heeft dr. de |ong door menig andere publicatie b.v. over Rovenius en tal van tijdschriftartikelen de wetenschap gediend. Hij voert mede de hoofdredactie van de Nederlandsche Katholieke Stemmen, is redacteur van het Historisch Tijd schrift, bestuurslid van het Archief van het Aartsbisdom Utrecht, lid van de Vereeniging tot hel bevorderen van de wetenschap onder de katholieken in Nederland, lid van het Provinciaal Utrechtsch Genootschap voor kunsten wetenschappen. BON Op veelvuldig verzoek nogmaals per Touringcar naar de PASSIE-SPELEN TE TEOELEN op Zondag II Augustus Prijs f2,25 per persoon. Nog 9 personen kunnen deelnemen aan deze tccht, ReductieWie TWEE kaarten voor hel Passiespel aanvraagt ontvang', er DRIE. Opgave voor Vrijdagavond 9 uur REISBUREAU „HOLLANDIA" Schimnielpenninckstr. 35 - Tel. 1568 bij de Koppelpoort te Amersfoort. Centrale Jonge Werkman. Benoemd tot kantonrechter-plaats vervanger in het kanton Amersfoort O. Plantenga, inspecteur der registratie en domeinen te Amersfoort. Excursie Oud Amersfoort. Zondagmiddag wordt op initiatief van de propagandaclub „De Katholieke Werkers" een excursie gehouden door Oud-Amersfoorl. Vertrek 3 uur vanaf gebouw St. Jozef, Lieve Vrouwestraat. Veiling. Door Notaris Joh. Knoppers werd geveild Perc. 1. Heerenhuis J. v. Oldenbar- neveltlaan 12, opgehouden met f5400. Perc. 2. Woonhuis St. Ansfridusstr. 33 aan G. v. Nieuwenhuizen voor f3600. Perc. 3. Woon- en Winkelhuis, West singel 33a en b aan M. v. 't Eind u.q. voor f 3600. Perc. 4. Woonhuis Valkeslraat 25 aan Mr. v. 'i Eind q.q. voor f 980. Perc. 5. Woonhuis van Bemmel- straat 65 aan A. Buitenbos voor f 1700. Geslaagd voor diploma Mercurius Eng. Handels Corresp. onze stadgenoot, de heer A. de Korte, leerling van de Erkende „Pont-School", alhier. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Zondag il Aug. 850 -9.35 Keulen. 9.35 10.20 Hamburg. 10.20-1.30 Brussel Vlaamsch, 1.30—4.50 Droit- wich. 4,50-8.05 London Regional. 8 05—12 Deutschlandsender. Maandag 12 Aug. 11.05-12.20 Droitwich. 12.20 -2.20 Brussel. 2.20 6 20 Droitwich. 6.20-6 50 Keulen. 7—8 Gram. uitz. der A.K.C. 8—12 Droitwich. Dinsdag 13 Aug, 11.05—12.20 Droit wich. 12.20-2,20 Brussel Vlaamsch. 2.20-6.20 Droitwich. 6.20 - 6 50 Keu len. 7—8 Gram. uitzending der A.R.C. 8—12 Droitwich. •seert een meeting op Zondag 8 Sep tember te dezer s'ede Medewerking zal verleenen de R K. Muziekvereni ging „Wilskracht" en een spreekkoor uit Hilversum, terwijl een openlucht spel zal worden opgevoerd. Zoo dagdienst H.H. Doctoren, en Nacht-weekdienst Apotheker. A. F. Batenburg. Utr.weg 18, Tel. 448. M. A. Duyvis, Utr.weg 145, Tel. 396. H. J. Kolk, Utr.weg 9, Tel. 579. Apotheek: Fa. Kok, Langestraat 74, Telefoon 165. Uit den Omtrek Hoogland De landbouwer Wilh. v. d. Heuvel a. d. Hoef werd door een stier aan gevallen, waarbij hij zoo ernstig werd gewond, dat een sleutelbeen brak. Tijdens de afwezigheid van onzen burgemeester treedt wethouder P. Hil- horst op als loco-burgemeester. Geboorte-aangiften: Anna Gerarda, d. v. C. M. v. d. Heuvel er v. Dijk. OverledenG. v de Pol, 83 jr., wed. v. A. Krol. Hoevelaken Wederom worden nieuwe opmetin gen gedaan voor den nieuwen Kruis punt Terschuur. Er zal wellicht een omlegging van den geprojecteerden weg plaats hebben om de eigendom men van dr. C. W. van Aalst. Bij den landbouwer Hooyer aan den Koedijk zijn 20 jonge hennen ge stolen. Leusden In zijn Woensdag gehouden ver gadering besloot de Raad der gemeente Leusden tot toelating van de nieuw gekozen raadsleden. Een wijziging der verordening rege lende het heffen van vergunningsrecht Hof 12 - Telefoon 1418 6 cent per K M. den verkoop van sterken drank in het klein werd goedgekeurd. Tot voorloopige vaststelling gemeen terekening 1934 werd besloten. Aangegaan werd een kasgeldleening bij de Coöperatieve Boerenleenbank te Leusden. Tot verbouwing van de rijwielbe waarplaats achter het gemeentehuis werd besloten. Stouten burg Woensdag kwam de gemeenteraad bijeen. Na goedkeuring der notulen werd mededeeling gedaan van ingekomen stukken. Het onderzoek der geloofsbrieven :r nieuw gekozen raadsleden had tot resultaat, dat allen werden toegelaten. Gewijzigd werd de verordening rege lende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank 'n het klein. In een benedenhuis in de Monniken- straat te Amsterdam is in den nacht ingebroken. De daders hebben een goeden slag geslagen. De bewoner had zijn spaargeld, bestaande in bank biljetten en specie in gewone kast ge borgen. Al dit geld. ongeveer f5000, is meegenomen, benevens eenige gou den sieraden. Tijdens zijn afwezigheid brak brand uit in de woning van den 37-Jarigen arbeider J, Collard een vader van vijf kinderen te Namen. Het huis brandde geheel uit en stortte in. Toen de vader arriveerde ontdekte hij tot zijn ontsteltenis in de nog rookende puinhoopen de verkoolde lijken van twee zijner kinderen, een 9-jarige en een 7-jarige jongen, die waarschijnlijk bij het uitbreken van den brand naar den zolder zijn ge vlucht en daar zijn omgekomen. Merk eens op hoe heerlijk IVOROL-tandpasla schuimt. Maar dit schuimen is juisl nok zoo noodzakelijk, want dit schuim dringt reinigend door in alle ruimten tusschen tanden en kiezen, waar de borstel niet kan komen. IVOROL, De Nederlandsche Epistel en Evangelie. Negende Zondag na Pinksteren. Les uit den eersten brief van den H. Apostel Paulus aan de Korinthiërs X, 6-13. Broeders I Laat ons geen begeerte voeden tot het kwaad, gelijk ook zij ze hebben gevoed. En wordt geen afgodendienaars, zooals sommigen van hen, gelijk er geschreven staat: hel volk zat neder om fe eten en te drin ken, en zij stonden op om le spelen. En laat ons geen ontucht bedrijven, gelijk eenigen van hen onluch! bedre ven hebbenen op éénen dag vielen er drie en twintig duizend. Noch laat ons den Christus tergen, gelijk sommi gen van hen Hem getergd hebbener. door de slangen kwamen zij om. En mort niet, gelijk eenigen van hen ge mord hebbenen zij kwamen om door den verderfengel. Dit alles nu is hun bij wijze van vóórafbeelding overkomen, en het is geschreven lot waarschuwing voor ons, tot wie de uiteinden der wereld geko men zijn. Derhalve, die meent dat hij slaat, zie toe dat hij niet vaileGeene bekoring taste u aan, tenzij die i schelijk isGod nu is getrouw et niet toelaten, dat gij boven uwe kracht bekoord wordt, maar met de bekoring zal Hij jok de uitkomst verleenen, opdat g.j ze kunt doorstaan. EVANGELIE volgens den H. Lucas; XIX, 41-47. In dien tijd, toen Jezus leruzalem naderde en de stad zag, weende Hij over haar en sprak: Mocht ook gij erkennen, en wel op dezen uwen dag, wat u tot vrede is! Maar nu is het voor uwe oogen verborgen. Want er zullen dagen over u komen, dat vijanden u met eenen wal omringen en u insluiten en u benauwen zullen van alle kanten; en zij zullen ten gronde werpen u en uwe kinderen, die in u zijn; en zij zullen in u den eenen steen niel op den anderen latenomdat gij den tijd uwer bezoeking niet erkend hebt. Nadat Hij nu den tempel was bin nengegaan, begon Hij degenen, welke daarin verkochten en kochten, uit te drijven, terwijl Hij hun zeideEr slaat geschreven: Mijn huis is een huis des gebeds. Doch gij hebt het gemaakt tot een rooversholEn Hij leerde dagelijks in den tempel. E v angel leverklaring Negende Zondag na Pinksteren. Toen onze Zaligmaker zijn feestelijke intrede binnen Jeruzalem hield weende Hij over haar. Waarom Omdaf Hij in Zijn alwetendheid voorzag de verschrik kelijke verwoesting, die deze ongeluk kige stad zou overkomen als een recht vaardige straf voor de ondankbaarheid, verblindheid enonboelvaardigheidharer inwoners. Zij wilden Hem, den Messias, niet erkennen, noch Zijne leer en ver maningen aannemen. De Heer stortte bittere Iranen, niet zoozeer om den ondergang dier schoone gebouwen en van den prachligen tempel maar voor al om het verlies van zoovele zielen, die in hare onboelvaardigheid volhard den. „Ach dat gij nog op dezen uwen dagerkendet, wal u tot vrede strekt". Helaas zij hebben die waarschuwing des Heeren en de voorzegging der schrik kelijke verwoesting niel aangenomen. Daarom zijn die voorzegde straffen reeds 40 jaar daarna over hen gekomen in de belegering door den Roneinschen veldheer Tilus.J De Joodsche geschied schrijver Flavius Josephus schrijft, dat er 100.000 door honger en het zwaard zijn omgekomen en 97.000 als slaven werden weg gevoerd. Welk een heilzame les en ernstige waarschuwing voor ons! Mei dit doel laat onze Moeder de H. Kerk ons heden dat evangelie in aansluiting met de waarschuwing van den H. Paulus in het epistel voorlezen. Ook de H. Paulus immers, die de bedreigingen kende welke Jezus legen het Joodsche volk had uitgesproken, waarschuwde de be keerde heidenen zich niet pllchtig te maken aan de euveldaden van Israel zoo zij dt straffen wilden ontvluchten welke God aan de Joden had gezonden. „Dit alles, zoo zeide Hij, is hun over komen als een voorafbeelding en is geschreven tot waarschuwingvoor ons". Zeker God is oneindig goed en on- itdig barmhartig. „Hij wil den dood des zondaars niel, maar dat hij zich bekeere en leve". Maar God wil dan ook dat de zondaar zich bekeere, dat hij niet volharde in zijn onboetvaar digheid en verblinde in zijne boosheid... dan toch dreigt Hij hem mei verschrik kelijke straffen. Wie van ons derhalve in zonde leve, die spiegele zich aan den droevigen ondergang van Jeruza- lem's inwoners, wetende dal ook hem Gods rechtvaardige straffen dreigen, Hij volharde niet in zijne onbnet- vaardlgheid maar bldde en verzuchtte tot den Vader van barmhartigheid om tot een zaligen inkeer le komen. En mocht hij vreezen na zijn terug keer weer fe zullen hervatten, ziende den strijd en de macht der booze hartstochten, welnu welk een heerlijke Iroost en bemoediging is er dan ge legen in Sl. Paulus' woorden: „Gelrouw echter is Ood, die niet zal foelaten dat gij bekoord wordt boven uw vermogen, maar Hij zal met de bekoring ook de uitkomst geven opdat gij haar verdra gen kunt". LlturtflftcHe Kalender. Week van 11—17 Aug. Zondag 11. 9e Zondag na Pinkst. Tijd eigen, Mis Ecce Deus, 2e geb. H.H. Tiburlius, enz., 3e A cunctis, Pref. H. Driev. Maandag 12. H. Clara. Dinsdag 13. H.H. Hippolylus enz., 2e geb. A cunclis, 3e naar keuze. Woensdag 14. H. Werenfridus, Nederl., 2e geb. en laatste Evang. der Vigilie, 3e H. Eusebius. Of: Mis der Vigilie, 2e geb. H. Werenfridus, 3e geb. H. Eusebius. Donderdah 15. Maria len Hemelopne ming met Octaaf. Credo. Prefalie H. Maagd. Vrijdag 16. H. Joachim. Credo, Pref. H. Maagd. Zaterdag 17. H. Hyacinthus, 2e geb. Ocl. Maria ten Hemelopneming, 3e geb, Ocl. H. Laurenfius. Credo. Pref. H. Maagd. KERKELIJKE DIENSTEN. Hel auteursrecht van den inhoud dezer Officicele Kerkelijke Mededeellngen wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alle onderstaande Officiecle Kerkelijke Mededeellngen In andere Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 ZONDAG H.H, Missen om half-7,8 uur en kwart over 9. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof. WOENSDAG Vigilie van Maria Hemelvaart, geboden vasten- en onthouding. Van 8 fot half 10 gelegenheid om le biechten. DONDERDAG Feestdag van Maria Hemelvaart, le vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag. Half 11 plechtige H. Mis. Avonds 7 uur Lof. Dus niel om 6, laar 7 uur Lof. ZATERDAG Van half 4 half 10 gelegenheid o biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Calslaan no. 26b Pastoor: P. J. M. Sandkuyl, Jacob Calslaan no. 28, Telefo'difTJj[S3. ZONDAO t H.H. Missen om 7 uur en half 9i- 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG 10 uur H. Mis op het Kerkhof. DINSDAO Half 10 gezongen huwelijksmis. WOENSDAG Vigilie van Maria Hemelvaart, vasten en onthouding. .nv Van 6 tot 8 biechlhooren. DONDERDAO Feesl van Maria Hemelvaart te vieren als Zondag. De H.H. Missen en1 Lof als op Zondag. ZATERDAG Van 4 lot half 9 uur biechlhooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8 en 8.10. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Renlinck. Telefoon no. 20. ZONDAO le Zondag der maand. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 5 Lof met Rozenhoedje. Ham ere veld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon Hamersveld No. 4. ZONDAO Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 5 uur Lof. MAANDAG 7 uur H. Mis in hel St. Ansfridus- Geslicht. DINSDAO Half 8 H. Mis in de kapel 0(1 tiUV Kerkhof. WOENSDAG Vigilie van hef feest van Maria Hemel vaart geboden Vasten- en Onthouding)', dag. Gelegenheid om le biechten ,oin 5, 6. 7 en 8 uur. DONDERDAG. M. Feestdag van Maria Hemelvaart. vieren als Zondag. De H. Missen Half 8 vroegmis. 1-, 10 uur Hoogmis, 't-, 's Avonds 5 uur Lof. ZATERDAG Biechlhooren om 4, 5, 6. 7 en 8 CTTIK In de week H. Mis om half 8. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. ur Lof met predikatie voor c. Broederschap van Kevelaer.(Kevelaers- boekjes meebrengen). WOENSDAG Vigilie van O. L. Vrouw Hemelvaart, geboden vasten- en onthoudingsdag. Avonds kwart over 8 Congregatie in de H. Familie der vrouwen. Biechlhooren van 6—8 uur. DONDERDAG Feestdag van O. L. Vrouw Hemelvaar!, le vieren als Zondag. De H.H. Diensten om 7 uur, half 9 en om half 11 plechtige Hoogmis, 'sAvonds 6 uur plechtig Lof. Onder 't Octaaf van O. L. Vrouw He melvaar! eiken avond om 7 uur Lof ZATERDAG Van 4—9 Biechlhooren. Dagelijks de H.H. Missen 7,8 en 9 uur PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Maflhias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAO H.H. Missen om 7 uur en half 9. Om 10 uur Hoogmis. r Lof. DINSDAG 7 uur Lof. WOENSDAG Vigilie van Maria Hemelvaart, geboden vasfen- en onthoudingsdag. Biechlhooren. DONDERDAO Feest van Maria Hemelvaart. H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof. ZATERDAO 4 lol 9 uur Biechlhooren. Dagelijks de H, Missen om 7 half 8 en 8 uur. Hoodlnnd PAROCHIE ST. MARTINUS. f Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAO 8 uur Vroegmis, Half II Hoogmis. 6 uur Lof mef Rozenhoedje. i MAANDAG 'JO Isle H. Mis op Leo's Oord. Kwarl over 8 2e H. Mis. IJK DINSDAG Half 8 Isle H. Mis. UI Kwart over 8 2e H. Mis. WOENSDAG Half 8 le H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Vigilie van Maria Hemelvaart geb Vasten- en Onthoudingsdag, 's Middags 5—9 biechlhooren. DONDERDAO Feestdag van Maria Hemelvaart, le n als Zondag, r de Vroegmis. Half II de Hoogmis. In beide H. Missen schaalcollecle voor, de versiering der Kerk. 6 uur Lof en Rozenhoedje. VR1JDAO w Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. ZATERDAO Half 8 Iste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 5—9 biechlhooren. (1 h 8 uur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai. ZONDAO '4* H. Mis. Half 11 Hoogmis, ur Catechismus. r Lof' -nan MAANDAG "0 woensdag' si' Vigilie-dag Vasten- en Onthouding!- i daB- j.™ a DONDERDAG Feest van O. L. Vr. Hemelvaartalp op Zondag. ZATERDAO Half 5—half 9 gelegenheid rm.it' biechten. r Lof. 001 Deze week de H. Mis om half 9. 9|>

De Eembode | 1935 | | pagina 2