Heere's Taxi-Bedrijf Deken Sandkuül. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Deken van het dekenaat Amersfoort, als opvolger van wijlen Deken C. Hartman, den Zeereerw, Heer P. J. M. Sandkuyl, pastoor der parochie van den H. Ans- fridus. Tot het dekenaat Amersfoort behoo- ren de vier parochies der stad Amers foort, en de parochies van Barneveld, Hamersveld, Harderwijk, Hoogland, Hooglanderveen, Maarn, Nijkerk, Put ten, Nunspeet, Rijzenburg, Soest, Soes- terbcrg, Soestdijk en Zeist. Bovendien de Rectoraten van Moederhuis Zusters O. L. Vrouw, Moederhuis Zusters St. Jozef, Pensionaat St. Louis, O. L. Vrouw ter Eem en de St. |ozef-kweekschool te Zeist. Katholiek Amersfoort verheugt zich in de eervolle onderscheiding, den be minden Herder der St. Ansfridus Pa rochie te beurt gevallen. Aan den rand der zich uitzettende stad was in de eerste oorlogsjaren de nieuwe parochiekerk onder veel gebouwd. Er was in den beginne geen pas torie, er was school noch vereenigings- Sebouw, en er waren geen middelen. laar er was in den persoon van Pastor Sandkuijl een tactvol herder, die met beleid en wijs overleg zijn plannen vormde en goede krachten als actieve helpers wist te kiezen. En zoo groeide onder Gods zegen, dank zij den ijver en de werklust van Pastoor Sandkuijl de parochie van SI. Ansfried tot wat ze nu is, een middelpunt van rijk Roomsch leven. Pastoor Sandkuijl is te Tiel geboren en werd na de wijding van het Pries terschap te hebben ontvangen kapelaan van Velp. Daarna was hij jarenlang werkzaam in een der parochies van de stad Groningen, om in 1917 te worden belast met het bestuur en den uitbouw der pas gestichte parochie van St. Ansfridus. Gelijk wij rouw hebben gevoeld en' meegedragen om het verscheiden van den in de werken des geloofs nimmer aarzelenden voorganger, wiens lof over zijn nagedachtenis gesproken bij de lijkbaar, met recht de erinnering op riep aan een trouw dienaar der Kerk zoo deelen wij nu in de blijdschap over een verhelfing die tot meerarbeid roept en de voortzetting beteekent van een beleidvol bestuur, dat nu krachtig zal waken in tijden waar groote geva ren groote waakzaamheid vragen, En wij weten ons de tolk van de Katholieken van Amersfoort en omge ving, wanneer wij den f loogeerw, Deken Sandkuijl hartelijk gelukwenschen met de hooge onderscheiding hem te beurt gevallen. Moge onder zijn dekenaal bestuur, de parochies van Amersfoort en om streken door Gods onmisbaren zegen, groeien en bloeien. Parochie St. Fraociscus Xaverius. Z. H. Exc, de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot pastoor der parochie van den H. Franciscus Xaverius den Zeereerw. Heer W. A. J. M. Oostveen, die pastoor Oosterwierum. National* Beatuurdcwdagen der K.J.M.V. in Nederland. Zondagmiddag Ie I uur arriveerden in het gastvrije Pensionaat „St. Louis" te Amersfoort de deelnemers aan de NationaleBestuurdersdagenderK.J.M.V. in Nederland, Na een kort Lof met Veni Creator had de eerste bijeenkomst plaats te 3 uur, welke werd geopend door den heer Herman Engels, Verbondsvoor- zilter met den groet .Voor Christus, onzen Koning, God wil het. Ainen". Na een woord van welkom tol de aanwezigen en meer speciaal tot de inleider.", besprak de Voorzitter de doelstelling van de K.J.M.V. n.l. gods dienstige, cultureele en sociale vorming. De K.J.M.V. is op de eerste plaats eer geestelijke beweging en wel een gees telijke beweging voor de jongeren, voor persoons- en kernvorming. Rector J. Bots wilde zich dezen middag beperken tot de kerngedachte, welke houding dient Ie worden aan genomen tegenover de wereld in dezen tijd. Onze maatschappij wacht op een groote kentering, waaraan ook wij onze krachten moeten wijden. Spr. zette in de breedc uiteen de kwalen van onzen tijd, de tyrannic van de stof, van het goud, waaraan alles en alles worden opgeofferd, Zelfzucht Is een maatschappelijke deugd geworden. De waardeering van den mensch gestort. Te begrijpen is dat onder de besten een vei zet is opgestaan en de waarde terug wil trachten te brengen. Men verlangt terug naar de lijd der middeleeuwen de tijd van opoffering, van zelfverloochening, van onthechting. Men begint te beseffen datdemiddel- eeuwsche onthechting den mensch veel meer tot zijn recht deed komen. Wanneer we in dezen tijd ons willen aanpassen moet dit zijn in ootmoed, boete en berouw. We zullen deze con sequentie moeten aandurven en het inderdaad Christelijke levensideaal nastreven. Het oud-Christelijk ideaal, daarnaar moet den mensch worden teruggebracht. Van onderaf moet dit worden herstelt, eiken mensch moet deze gezindheid in zich trachten aan te kweeken en daarna anderen bij brengen. Er moet een soberheid wor den betracht om de maatschappij weer tol het bovennatuurlijke terug te bren gen. wat niet wil zeggen armoede. Men moet offers welen te brengen en onthecht worden aan hetaardsche. i hebben in deze een roeping te vervullen en vooral de jongeren. Te 8 uur werd aangevangen met de Cultureele avond. Opvoering van het openluchtspel „Het Oordeel" van Jan Derks, door de St. Maartenspelers, leden der K.J.M.V. „St. Martinus" te Hilversum. De heer Jan Beerends, Amsterdam hield een inleiding over „Het Leeken- spel" waarna opvoering van „Dl Duivelsbrug" van Henri Ghéon, even eens door de St. Maartenspelers. Uitslag van de trekking der Loterij ten bate v au de werklooze leden an de J. W. Prijs Lot Prijs Lot Prijs Lot 1 1513 2 991 3 1366 4 1633 5 846 6 1432 7 518 8 643 9 962 10 462 11 407 12 1285 13 147 14 14 15 1023 16 593 17 1690 18 787 19 1655 20 1808 21 1078 22 1355 23 223 24 881 25 1908 26 1133 27 724 28 1178 29 1194 30 345 31 950 Priesterjubileum. Donderdag herdenkt onze oud-stad genoot de Zeereerw. heer H. Elbersse- pastoor van 'tGoy bij Houten dc.i dag waarop hij 25 jaar geleden de H. Priesterwijding mocht ontvangen. Pastoor Elberssen was werkzaam als assistent te üenderingen. kapelaan Ie Steenwijkerwold, Vaassen en Sneek. Oedurende de oorlogsjaren ver^lrgde hij. als Aalmoezenier le veld- de geestelijke belangen der gemobtliseer- den tot 1918 cn vervolgens bij den B.V L„ tot aan de pastoorsbenoeming te Zorgvliet in 1928, In 1930 werd Pastoor Elberssen benoemd tol herder der parochie 'tGoy. Als zorgzaam zielherder behartigt de pastoor de be langen van zijn parochianen De |onge boerenbond van den A.B.T B. in <?- provincie Utrecht met ruim 8C0 ledei heeft in den jubilaris een voortreffelijk adviseur. De groote bloei van dezen bond van jongeren is voor een belang rijk deel le danken aan den sluwenden arbeid van den jubileerenden pastoor. - Vrijdagmorgen om 10 uur is er houtverkooping op het terrein van de Spoorwegwagen werkplaatsen. De prijzen kunnen worden afgehaald Jan Tooropslraat 16, Amersfoort. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch F ogramma. Woensdag 14 Aug. 11.05—12.20 12.23—2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20— 6,20 Droitwich, 6.20—6.50 Keulen, 7—8 Gram. uitzending der A.R.C. 8—12 Droitwich. Donderdag 15 Aug. 11.05—12,20 Droitwich. 12.20—2.05 Deutschland- sender. 2.05-6.20 Droitwich. 6.20— 6-50 Keulen. 7—8 Gram. uitzendi der A.R.C. 8 12 Droitwich. Vrijdag 16 Aug. 11.05-12.20 Lon den Regional. 12.20-2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20-6.20 Droitwich. 6.20 —6.50 Keulen. 7—8 Gram. uitzending der A.R.C. 8-12 Droitwich. Zaterdag 17 Aug. 11.05—12.20 Lon den Regional, 12.20—2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20-4.20 Droitwich. 4.20 —6,20 Deulschlandsender. 6.20—7 7—8 Gram. uitzending der A.R.C. 8—8.20 Droitwich. Deulschlandsender. Openluchtconcert. Woensdagavond te hall 8 geeft de R. K. Muziekvereniging „Wilskracht" een gemeenteconcert in de Muziektent Plantsoengordel aan de Dollardstraat. Diefstallen. Aangifte werd gedaan van diefstal van een porlemonnaie met inhoud en een sleutel in een kleedgelegenheid van een zweminrichting, terwijl een wiel rijder kwam melden dat men hem zijn belastingplaatje had ontvreemd. Uw wensch ordl werkelijkheid, wanneer gij .Zij"-Crt'me :n vaste plaats up Uw toilettafel geelt. De larmc cn frischheid van Uw teint zal J" w stoutste verwachtingen overtreffen, In prijzen van 20 30-45 cn 75 een R. K. Spaarbank. Zondag herdacht de R. K. Spaarbank intentie van de Spaarbank opgedragen en naderden bestuursleden en commis sarissen tot de H. Tafel. Na de H. Mis werd gezamenlijk het ontbijt gebruik! in de zaal van de R. K. Spaarbank. Tijdens hel ontbijt werd de heer J. v. Dijk, een der oprichters en eerste voor zitter van de R,K. Spaarbank, gehuldigd, 's Middags had een druk bezochte receptie plaats, waar allereerst het woord werd gevoerd door den loco burgemeester, wethouder Thien. Deze wees op de sociale waarde voor de samenleving, gelegen in dit belangloos werken en streven van be stuursleden en commissarissen, om te bevorderen den spaarzin, vooral in een tijd, dat genot- en spilzucht moeten worden bestreden als een gevaar voor onze samenleving. In zeer moeilijke perioden is met volle kracht er naar gestreefd, om het toevertrouwde bezit, meestdeels vrucht van veel opoffering en zelfbeperking, veilig f» stellen. Daar door is hel onmisbare vertrouwen ge wonnen en bewaard Moge het uw bestuur onder Gods onmisbaren zegen gegeven zijn, nog vele jaren eendrachtig en met de be proefde toewijding, die uw arbeid al een kwarteeuw kenmerkte te blijven werken voor den groei en den bloei uwer nuttige instelling. De voorzitter, de heer C. lorna, dankte voor de gesproken woorden ei legde er de nadruk op dat het profi van de Bank ten bate komt aan liel- dadige instellingen, terwijl de aanslui ting bij de Spaarbankbond de grootste waarborg van zekerheid geeft. De heer Kolff, secretaris van den Ned. Spaarbankbond, wenschte het be stuur van harte geluk met het 25-jarig bestaan. Spr. wees op de aansluiting bij den Ned. Spaarbankbond en we weten dat het bestuur geheel belang loos op zich heeft genomen om de gelden der spaarders geheel veilig te stellen. De voorzitter dankte de heer Kolff voor zijn bemoedigende woorden en voor de belangrijke adviezen, welke het bestuur steeds heeft mogen ontvangen en waarvan de vruchten nu reeds merk baar zijn. De heer P. Hamers, vice-voorzit- r van de St. Vincentius-vereeniging, wenschte het bestuur geluk en dankte voor het weldoen aan verschillende instellingen, waarvan ook de SI. Vin centius-vereeniging dankbaar heeft mo gen profiteeren. De heer J. van Haselen sprak ats vertegenwoordiger van de Nederland- sche Bank en de heer G. Bunnik na mens de St. Vincentius-vereeniging parochie St. Henricus. Bloemstukken waren ontvangen Je Amsterdamsche Bank, Ned. Spaar bankbond, Conf. St. Vincenlius Par. St. Henricus en van het R. K. Arm-en schoolbestuur. Velev kwamen nog het besluur com plin,enteeren, w.o. Pastoor Spitzen en tie Kapelaans van Straelcn, de jong, van Leeuwen en Veltman. De feestcommissie bestond uil de heeren Jos. Hian, F. J. Willenborgen P. W, van Schaick. 's Avonds had een intieme bijeen komst plaats in het gebouw der R. K. Spaarbank, waarbij het volgende door den lieer L. W. van Loon vervaardigde sonnet werd voorgelezen: de lentetijd de boomen bloeien gaan, En duizenden van bloesems rijke oogst beloven, Dan kan 't verlangend hart zoo moeilijk geloven, Dat slechts een kleine oogst op tafel komt te staan. Maar 't jong geschapen fruit moet vaak de storm weerstaan, De nachtvorst dreigt met ijzelkoude wolk van boven, En hittegolf verschroeit de vrucht, die hangf fe sloven, Alleen wat God behoudt, kan storm en vorst verslaan. Wij weten niet de vrucht van al ons aardsche streven, Naar moeite, zorg en werk, naar geestdrift en naar tijd, De vruchten van het werk kan God slechts aan ons geven Als loon voor goede daad, als zegen in het leven. De donk're toekomst vraagt eentaaie harde strijd. Hel hart blijv' vol vertrouwen naar omhoog geheven. Torenzang Woensdagavond 8-9 uur speelt de beiaardier S. van Kalveen volgende liederen op den L. Vrouweloren. Marscli. De gilde viert, Van een smeder. Dansje. Klein vogelijn. Lof gezang. Klokke Roeland. Bij het na deren van den nacht. Lentezang. Hef liedje van den beiaardier. Avondzang. Een teekenaar uil Schiedam, reed hier per rijwiel en werd door een luxe auto aangereden. Hij brak eenige rib ben. Na in het St. Elisabeth's Zhken- J's 'e ziin behandeld is hij per zieken- Üw"teint"zal' dan Iauto naar ziin woonplaats overgebracht. Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGEN VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K MI. De Passie-spelen te Tegelen. Toevertrouwd aan de goede zorgen van het Reisbureau „Hollandia" te Amersfoort ben ik Zondag met nog 30 reisgenooten naar Tegelen gegaan om het passie-spel le zien. Tegelen Is een vriendelijke gemeente, veilig geborgen in de rust van een schoon Limburgsch landschap. Al van oudsher is in Tegelen hel verlangen naar kulfureel leven sterk geweest. Kuituur, die niet in dienst staat van het hoogste goed, was den inwoners van Tegelen niet voldoende. En de laatste jaren zijn de openlucht spelen, welke sedert lang in een prach tig passende omgeving werden opge voerd, geweken voor het Passie-spel, dat voortaan om de 5 jaar zal worden opgevoerd. Tegelen heeft wel iets ge meen met Oberammergau, maar een andere oorsprong voor het Tegelsche passiespel dan de behoefte bij het volk het hoogste drama gezamenlijk te be leven schijnt er niet te zijn. Géén gelofte, afgelegd om een gunst van den hemel te krijgen, zooals in Oberammergau het geval is, bindt het Tegelsch volk. „Niels anders dan het verlangen den diep gewortelden geloofs-, kunst- en gemeenschapszin uit te dragen en zoo mogelijk te bevestigen in de harten dergenen, die met dezelfde intenties bezield, het spel komen aanschouwen" heeft de thans immers wettelijk erkende stichting der Passie-spelen doen ont staan. Vier en een half uur heb ik gezeten in de felle zon. Vier en een half uur heeft het Passie-spel geduurd, maar geen oogenblik heb ik het te lang ge vonden. In den fijnen tekst troffen mij schillende feiten méér dan ooit tevoren door den samenhang, waarin den voorgebracht en aan vele vondsten, die geenszins afbreuk doen aan hel Evangelie-verhaal is het te wijten, dat de spanning om het drama zoo sterk verhoogd wordt. En in verschillende scènes ik zou alléén Juda's wanhoop willen noemen worden oogenblikken geschapen, die den toehoorders sterk ontroeren moeten. Ik wil ine niet verdiepen in een uit voerige beschouwing, daarvoor is mijn ruimte te beperkt, maar ik meen toch nog te moeten opmerken, dat het groep- spel uitstekend was. M.i. bracht het spel in de afzonderlijk optredende personen niet steeds zoo groote voldoening. Maria hoe edel van verschijning ook sprak evenals Magdalena op een le veel gewijden toon, het werd hier en daar zelfs lar- moyont, te jammerend. De Christus-figuur: hoe ondankbaar is deze rol. Vooral hier bestaat er gevaar in het drakerige en het bespottelijke te vallen. Geen beier vertolker va Christus-figuur dan deze kon worden verwacht. Schoon en treffend bleef het spel, zonder één hapering tot het einde toe. De ontzaglijke menschenmassa, die de opvoering van het spel bij woonde, werd bevangen door een machtige ontroering. De uitbeelding van de Passie, zooals de eenvoudige bevolking van het plaatsje Tegelen haar aanvoelt en be- ijpt, moét wel ontroeren A. v. d. M. Bevolking. Eind JuliAantal geboorlen 39 r en 37 vr„ totaal 76. Aantal overledenen 10 m. en 19 vr., totaal 29. Meer ge boren dan overleden 29 m. en 18 vr., totaal 47. Gevestigd 161 m. cn 178 vr., totaal 339. Vertrokken 197 m. cn 146 totaal 343. Bevolking op I Augustus: 21950 mannen en 22812 vr„ totaal 44712. Een dame uit Zaandam reed een 80-jarige voetganger, die de straat wilde oversteken aan met het gevolg, dat deze kwam le vallen. De man klaagde over pijn in de heup en werd per taxi naar zijn woning vervoerd. Bij onderzoek door den huis arts bleek dat het slachtoffer het heup been had gebroken. Katholieken die verhuisden. Everarda van Zuidwind van D. Focke- malaan 79 naar Liendertscheweg 7. Stechmaiin van Scheltemalaan II naar Woestijgerweg ?61. C. Schimmel van Anjerplein II naar Scheltusslr. 36, broodb. J. Eijbergen van B!oemend.str.48naar Bloemend.str. 27, landb. Johanna Gruilers van Muurhuizen 125b naar Weverssingel 21. Westerlaak van KI. Koppel 8 naar KI. Koppel 25, voerman. kerkelijke diensten. Het autejrsrechl van den jnh°ud d'"ï Olflclecte Kerkelijke MededeeUnpn word verzekerd overeenkomstig de Auteurawei 1912. Het overnemen van ille onderstaande Olflclecte Kerkelijke Mededeellngen in andere bladen, wordluttdrukkclljkverbodenkracntcns i Congregatie Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M, Sandkuyl, |acob Catslaan no. 28, Telefoon 55^ WOENSDAG Vigilie van Maria Hemelvaart, vasten en onthouding. Van 6 tot 8 biechthooren. DONDERDAO Feest van Maria Hemelvaart te vieren als Zondag. De H.H. Missen en Lot ais op Zondag. ZATERDAG Van 4 lot half 9 uur biechthooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen om half 8en 8.1O. geboden vasten- en onlhoudlngsdag. Om 10 uurjgezongen Uitvaart •s Avonds kwart over. 8 rnn** van de H. Familie der vtvuWB... Biechthooren van 6-8 uur. DONDERDAG Feestdag van O. L. Vrouw Hemelvaart, te vieren als Zondag. De H.H. Diensten om 7 uui, hall 9 en om halt 11 plechtige Hoogmis. Half 5 uitstelling van het Alletfieillgste. •sAvonds 6 uur plechtig LÖT. Onder 't Octaaf van O. L. Wouw He melvaart eiken avond ora 7 tur Lof. ZATERDAG Van 4—9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen 7,8 en 9 uur. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS, 't Zand no. 29 WOENSDAG Vigilie van Maria Hemelvaart, geboden vasten- en onthouding. Van 8 lot half 10 gelegenheid om le biechten. DONDERDAG Feestdag van Maria Hemelvaart, Ie vieren als Zondag. De H.H. Missen als op Zondag. Half II plechtige H. Mis. 'sAvonds 7 uur Lof. Dus niet om b, maar 7 uur Lof. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid omle biechten. 7 uur Lof. Dagelijks de H.H. Missen om 7, 8 en PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat eo 34. Telefoon 1158. WOENSDAG Vigilie van Maria Hemelvaart, geboden vasten- en onthoudingsdag. 6-8 uur Biechthooren. DONDERDAG Feest van Maria Hemelvaart. H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 7 uur Lof. ZATERDAG 4 tot 9 uur Biechthooren. Dagelijks de H. Missen om 7 half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Vigilie van O. L. Vrouw Hemelvaart, Hameravelfl PAROCHIE ST. JOZCT. Pastoor H. J. Croorièh. Telefoon: Hamersveld No. 4. WOENSDAG Vigilie van het feest van Maria Hemel vaart geboden Vasten- en OnthOudings- dag. Gelegenheid om le biechten om 5, 6, 7 en 8 uur. DONDERDAO Feestdag van Maria Hemelvaart. Te vieren als Zondag. De H. MissenHalf 8 vroegmis. 10 uur Hoogmis, 'sAvonds 5 uur Lof. ZATERDAO Biechthooren om 4, 5, 6, 7 en 8 uur. In de week H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAO Feestdag van Maria Hemelvaart, te vieren als Zondag. 8 uur de Vroegmis. Half 11 de Hoogmis. In beide H. Missen schaalcollecle voor de versiering der Kerk. 6 uur 1. it en Rozenhoedje. VRIJDAG Half 8 1ste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. ZATERDAG Half 8 1ste H. Mis. „>|i Kwart over 8 2e H. Mis. 5—9 biechthooren. -j 8 uur Lof met Rozenhoedje. 1 Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEfv Pastoor: H. J. Broeie** Burgemeester van Tuyllstraai. DONDERDAO Feest van O. L. Vr. Hemelvaartals op Zondag. ZATERDAG Half 5—half 9 gelegenheidrcm te biechten. 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om half-9. Schulijser van Int. Kazerne naar Voltastraat 32, adj.o.o. J. v. Biljouw van A. de Kamp 43 naar A. de Kamp 28, grondw, H. de Goede van Kruiskamp 63 naar Kruiskamp 108, bakker. E. L'lioest van Hellestraat 67 naar KI, Spui 22i. Johanna Lorijn van Muurnuizen 125b naar St. Radboudstr. 20. P, Groenestein van Hessenstr. 16 naai KI. Nachtegaalstr. 21, slager. Koks van Waalstraat 24 naar Rijn straat 7, ond.mach. G. v. Keken van Westsingel lc naar Puntenb.laan 41a, stoffenv. H. Haas van 't Zand 21 naar G. van Stellingw.str. 15, sigarenm. W. Floor van Monnikenpad 48 naar Mooierstraat II, chauff. J. Goudsblom van Coninckslr. 5 Groenmarkt IC, kistenin. v. Ramselaar van Valkestr. 21 naar Valkestraat 23, koopm. Margaretha Kalleveen van Schimmclp. kade 4 naar Hoogt.weg 24. Korlenhoef van Amh.str. la naar Woestijgerweg 36, caféh. A. jurissen van Oldenbv.laan 5 Keucheniuslaan 9. Th. Kok van Scliimmelp.kade 36 Zand 27, tuinman. Maria Mendijke van J. v. OUenb.laan 5 naar Keucheniuslaan 9, dienstb. i. Gaveren, J, Steenstr. 20, tuinm. Bertha v. d. Berg, Utr.weg 284. P. v. der Heiden. Vijver 33, fabr.arb. G. Vosman, St- Rochusstr. 30, bankw. Johanna Straatsma, P. Bothl. 16, wink j. W. Waterkoort, Klimopstr. 1, loopkn. Kan, St. Anfrit isstr. 9. der Heyden, Hoogstr. 32, sch.st.v. Margaretha Schut, J.v.Oldenb.v.l. 1, d.b. Maria Moonen, Dollardstr. 68. Margaretha v. Hamersveld, Galvanislr. 13, dienstb. R. Candido, Soesterweg 21, gran.w. Johanna Koppen, Ulr.str. 23a, dienstb. W. Hassing, Bergstr. 21, assurad. W, Mertz, Oliesteeg 7. j. v. der Schoot, idem, opperman. j. Horsthuis, St. Bonifac.str. 67, rijl.p. A. v, der Heiden, Rozenstr. 20, wever. P. v. Kampen, Nieuwstr. 31, slucad. Hendrika Steenbeek, Soesterw. 89, d.b. Verhoef geb. Welle, Soesterweg 108. G. Scholte, Soesterw. 175, fillaalh. F. v. d. Meerendonk, v. CampeiHfltr.4l, kleerm. Anna Aarts, Hoogstr, 6, koopvr,_ A. Derksens, Bleekerstr. 7, R.werkm. B. v. Goor, P. Potterstr. 70, bapkw. H. de Vries, Puntenb.laan 15, huiskn. J. Woerdman, Hoogl.weg 24, bedr.l. Gevestigd. Wilhelmina Wouters geh. m. W. Spie- rings, R.K., Tuinstr. 22. J. Vollema, D.G., Balistr. 34, leeraar. Catharina Jansen, R.K., A. de Arnh. Poortwal 42. Helena Kreupeling, N.H., Bloemweg9, dienstb. J. v. Meurs, R.K., Soesterw. 446, autog.l. W. v. Berkel, Alb. Hahnstr. 6, kleerm. W. de Graaf, R.K., Woest.w"130, kapp, J. Versteeg, R.K.. K.Gracht 4b. music. Agnes Chaillet, R.K., Utr.weg 28. G. Teunis, N.H.. Fr. Halsstr. 40. J. v. d. Kooij, R.K., Bolderstr. 17, l.arb. Elisa de Klerk, R.K., Weverssingel 28, r'ir. de Koning, R.K., Totenstr. 9a, timmerm. P. Claessen. R.K. Langestr. IttfjHvink.b. L. Feitz, R K„ Pr. Frederik'l. 9, tabr. J. Mooijman, It.KEdisonstr. 60,pianist. C. Kuipers, N.l!.. Dollardstr. 84, mach. J. Brouwer, R.K., Langestr. 30. v. d. Hoef, R.K,, Weltevreden 25, bakker. Johanna Schopping, R.K., Pr. Fred.l. 9., dienstb. v. Minnen, N.H., Arnh.weg 174, kant.b. Cltr. Smeekes, R.K., Hot ISkpkellner. L.Biegstraaten, R K Bergstr.^, fologr. N. Boeije, R.K.,Schimmp.k.50,schoenm. M. Geel, R.K., E.Meysterw. 34 wink.b. Luise Kleine, R.K., Hellestr. 'flb: v. d. Waals, R.KNieuwstr. 8, handelsag. Geertje v. Niedek geh. m. J. vïd. Veer. G.K., Bisschopsw. 10. Zengerink, R.K., Heltfeslr. 20, logem.h. K)JJ1 A. noldine v. Houten, R.K,, Huygcnsl. 10. Johanna v. Laarhoven, R.K.,„Soestei- weg 125. Hedwig Jaborowiez, R.K.. Soesterw. 78. C. treffers, N.ll,, Soesterw. 430^bankw. J. de Jong, R.K., Langestr, II,. 1 heodnr.i v. Soest, R.K., Stoov,eslr. 29.

De Eembode | 1935 | | pagina 2