Heere's Taxi-Bedrjjf AMUR.SFGDRT Bij pijnen Allerlei Zangkoor parochie O. L. Vrouw Hemelvaart. Om zijn velerlei bezigheden en tevens rordenden leeftijd, heelt de heer A. Beljer, directeur van het zangkoor, gemeend goed te doen deze lunctie neer te leggen. Qedurende 15 jaren is dc heer Beijer, die meer dan 50 jaren lid is van het zangkoor, tevens di leur geweest. Nooit ontbrak hij bij kerkelijke oefening, geen moeite heeft hij gespaard bij de talrijke repetities, geen kosten heeft hij gespaard om zichzelf te bekwamen, bijzonder de officieele kerkzang, het Gregoriaansch, ging hem ter harte. Een verdienstvolle functie gaat hij verlaten, maar als zan ger blijft hij aan het koor verbonden. Als opvolger is benoemd dc heer J. C. Guikers, sinds jaren organist, die dus de functies van directeur-orga nist in zich vercenigt. Omdat echter deze combinatie zijn moeilijkheden hcefl is voor de directie aangezocht de heer Scheifes, die sinds eenige jaren te Amersfoort vertoeft en hier op muzikaal gebied geen onbekende meer is. Het plan is om tevens hel aantal zangers uit te breiden. Indien er dus personen zijn die overeen goed Eeluid beschikken en genegen zijn erkzanger te worden gelieven zij zich aan te melden bij een dezer beide adressen. Jonge Werkman. Zondag werd te Amersfoort een Dis trictsdag gehouden van de Kring 't Gooi van de Jonge Werkman. Te 3 uur werd het plechtig Lof bij gewoond in de parochiekerk St. Franc. Xaverius, waaronder Kapl. van Boxtel een korte predikatie hield en de taak schetste van de j. W. als een Apostel- taak, Christus brengen bij de mcnschcn. Na het Lof werd een rondgang ge maakt door de stad waaraan werd deelgenomen door de afdeelingei Amersfoort, Naarden, Bussum, Laren, Soestdljk, Hilversum, Soest, Kortenhoef en 's-Graveland. Voorop ging de R. K. Muziekver. .Wilskracht.' 't W< frissche fleurige stoet. Om 5 uur kwamen de deelnemers bijeen achter de Jongensschool aan' de Paulus Borstraat. Er werd een welkomstwoord ge sproken door Kapelaan Vernooij. Na eenige zangnummers door .Zang en Vriendschap" onder leiding van Henk Ramselaar hield Brouwer uit Hilversum een gloedvolle rede met als onderwerp .De Jeugd Opwaarts". Gij zijl deze middag gaan demonstreeren, aldus spr., om naar buiten uit te dra gen hetgeen in Uw binnenste leeft, Als ge gaat demonstreeren dan heeft dat ook beteekenis voor de toekomst, n.l. anderen dezen weg te doen gaan. We leven in een tijd die de geschie denis misschien nog niet gekend heeft, doch ook de ouderen hebben veel moeilijkheden moeten overwinnen. Deze moeilijkheden hebben de oude ren overwonnen en daar moet ge een voorbeeld aan nemen. Wij hebben als voorbeeld gehad de stuwende kracht van den grooten Dr. Schaepman en van een heilig priester als Dr. AriSns. De arbeiders moeten hebben een rotsvast geloof en de noodige kennis. De wereld lukt hel niet om uit de catastrope te komen, omdat cr "n ontbreekt de beginselen van liefde en rechtvaardigheid. Van God moet de hulp komen om de we reld te hervormen. De menschen men de samenleving, wanneer de i schen goed zijn is de samenleving ook goed. Gij jongeren moet de taak van de ouderen overnemen. Er is zoo'n mooie taak voor U weggelegd. Zorgt eendrachtig daaraan te arbeiden. Door leden van de afd. Amersfoort werd opgevoerd met veel succes „Het Duivelsbruggetje" van H. Gheon, 'I Was een dag van jonge Roomsche geestdrift. Handelsregister. „Het Gekroonde Klaverblad", Ge neeskrachtige kruiden, Soest. Soesterb. str. lc. Verplaatst naar Andel (N.-B). Gebr. Pijnenberg, timmerbedrijf, Lan- gcgracht 27. Overleden eigenaarJ. H. Fljnenbcrg. Handelsnaam nu Fa. Wed. Fljnenberg. Th. Mosterman. J. v. Oldenb.laan 28 Verhuisd naarHeinsiusl. 37, evenals Mosterman en de N.V. en Handelshuis Delta. Bevolking. Loop der bevolking in Aug. 1935 Geboren 42 m27 v„ totaal 69, Overleden 16 m.. 17 v., totaal 33. Meer geboren dan overleden 26 m„ 10 v., totaal 36. Gevestigd 146 m., 169 v., totaal 315. Vertrokken 158 m„ 136 v„ totaal 294. Meer of minder gevestigd dan verlrok- ken - 12 m.. 33 v., totaal 21 Totale vermeerdering 14 m., 43 v., totaal 57. Bevolking op 1 Sept. 1935 21914 m„ 22855 v., 44769. Wie had de mooiste étalage. De uitslag van de Oranje F.A.M. etalage-wedstrijd is als volgt. Uitge bracht werden 1020 stemmen op de mooiste etalages. Daarvan waren 179 op de etalage van Houbaer, 144 op v. Hamersvcld, 65 op Luycx. terwijl de overigen over vrijwel alle deelnemers waren verdeeld Er is onder het publiek dus nog al verschil van beoordeeling. De publiekprijzen. Wie precies raadde hoeveel stemmen de mooiste etalage zou krijgen, had recht op de eerste prijs. Dat getal was dus 179. De drie inzenders, met dit juiste getal moesten loten om Ie, 2e en 3e prijs, iiet werden daardoor: le prijs W. Nijland, Bisschopsweg 204, 2e A. de Kruijff, Doomscheweg B5, Lensden. 3e Mevr. Jansen-v. Luyn. Utrechtschcweg 13. De inzenders met 178 en 180 stern en ontvingen daarop ook bij loting: 4e prijs Mej. B. C. Kok-v. d. Linden, Stoutenburg. 5e A. Spreij, Liendert- scheweg, Hoogland. 6e D. dc Leeuw, J.v.Schaffelaarstr., Barneveld, 7c J. Brou wer. B.Wuytierslaan 138. 8e Mej. Mol, Oosterstraat 29, Baarn. Verder vielen op inzenders met 177 181 stemmen eveneens door loting 9e prijs Mej. B. Lagerwey, Bisschops weg 9. 10e W. Spreij, Licndertscheweg 63B, Hoogland. En voorts eveneens de volgende 5 prijzen door loting onder 7 inzenders met 175 en 183 stemmen (176 en 182 waren er niet): lie prijs Ph. Smit, Bloemweg 11. 12e Mej. E. Spreij, Lien- derlscheweg 63B, Hoogland. 13e Mej. J. Montfrans, J Tooropstr. 32. 14e Mevr. G. Aikes-Koning, Wilhelminastraat 26. 15e Herman Verwey, Pr.Hendrikl. 10. De publiekprijzen kunnen afgehaald worden bij firma L. J. Luycx en Zn. Langestraat 49. Het Gemeentebestuur. Burgemeester en Wethouders be sloten de verdeeling der werkzaam heden te handhaven, en wel als volgt De Burgemeester: Algemeene zaken, Wetgeving en Politie. WethouderThien: Onderwijs,Genees kundige Dienst, Financiën en Grond bedrijf. Wethouder Noordewier: Maatschap pelijk Werk, Openbare Werken, Bouw en Woningtoezicht. Wethouder Stadig: De bedrijven van Gas- en Waterleiding, Gemeente-Reini ging en Slachthuis. Als waarnemend burgemeestei eventueel Wethouder Thien fungeeren. Politie. De gemeentelijke uitgaven voor de Politie bedroegen in het jaar 1930 netto f205.998 of 15.47 per inwoner gemiddeld en in 1935 f 198.240 of f4.48 per inwoner. Floralia-Tcntooustelling. Maandagmiddag had de opening plaats van de Floralia-tentoonstelling in de Gemeentelijke Markthal. De heer P. van Slraalen sprak een woord van welkom en wees op het schoone dat Amersfoort biedt en op het schoone dat hier door de kinderen en H.H. Amersl. Bloemisten is bijeengebracht. Door 800 schoolkinderen zijn 2400 zelf opgekweekte planten ingezonden. 't Was dan ook een lust te zien de Floralia-Vereeniging dat jaar heeft geboden. De |ury bestond i heeren G. v. d. Wetering, Th. Hen- driksen, A. M. van Bemmel, S. G Kortbeek, P. J. de Groot, T. Boer, E. Kamerbeek, N. A. Los. H. Bosman, P. v. Straalen, P. Noordanus en Bunt. De Jury heeft een zware en toch dankbare taak gehad, want de kinde ren hadden de planten met zorg op gekweekt. De prijzen werden behaald als volgt Eereprijzen H. Smink. Hartogsveld, Paula de Valk, J. Bakkenes, C. v. Eek, H. Adam, J. Leijenhorst, M. Doornekamp, A. v. 't Weel en H. v. d. Vennen. Eerste prijzen. G. Duilsch, A. Duitsch, R. Kamer beek, G. du Pree. E. Fijnvandraad. G, v. d. Beek, P. v. Essen, J. Kamerbeek, Verwoerd, H. Waanders, H. Kolen brander, J. Renes, J. Scherus, E, Oeij- tenbeek, H. Geijtenbeek, A. Brouwer, H. Kamerbeek, A Bos, M. Barten, D. Berg, M. v. Nijkerk, T. Methorst, W. Tuilhof, J. Berendse, A, Sijss. M. Plateringen, B. Velthuizen, P. Noor danus, v. Uithoorn en G. v. Stcen- deiaar. Tweede prijzen: Ger. v. Dijk, D. v. d. Vennen, J. Floor, J. Bout, M. Grootendorst, A. Nijkerk, P. v. Loveren, J. Brok, L. Giljam, P. v. Lith, A. v. Donkelaar, H. Mossink, C. Meijer, P. Geurts, G. Jonkman, Jopic Los, W. Petersen, W. v. d. Wiel, H. de Vries, E. Kronen burg, J. Doornekamp, J. Waanders, G. Donkelaar, H. Koppen. H. Meester. C. Bos, J. Fijnvandraat, P. Petten, Janna v. Loveren, D. v. Loveren, D. Kladder, J. de Jong, J. Koeslag, G. Hendrikse, A. Kolenbrander, C. de Gans, P. Greve, A. Veer, R. Tuithof en S. Seinstra. Derde prijzen Joh, Fijnvandraal, D. v. Essen, H. Vredeling, G. Pot, G. v. d. Heuvel, C. v. Haneghcm, D. de Vaal, W. Boon, JoTimmerman.R.Kraijkamp, H. Zieltjes, Bertha Koning, L. de Man. G. Gerrit sen, M. v. Plateringen, A. Wieringa, G. Baardt, G. Velthuizen, H. v. d. Hengel, G. v. d. Hengel, L. Laseur, D. Kaljee, B, de Wilde, W. Versteegh, Buddingh, M. Deljs, A. Jansen, P. Brouwer. T v. Lent, J. Hermsen, G. Jekel, J. v. 't Weel. J. v. Ginkel, Tonnie Adelaar, G. Stockcnbrock, C. Priem, fopie Koedam, T. Bosman, G. ten Hove en G. Wassink. 'sAvonds werd in het Tentoonstel lingsgebouw een Muziekuitvoering ge geven door het Amersf, Mandoline- Orkest „Belcanto", directeur B. Ver- sterre en een zanguitvoering door het Dameskoor „Animato", directeur Kapl. C. Bachg. De belangstelling was groot. Onze vroegere stadgenoot Rector Dr, Hermann Fortmann te Hilversum is benoemd tot professor van het Semi narie Rijzenburg. Het gebouw van hgt Ziekenfonds Amersfoort aan dCHellestraat werd Zaterdag officieel geopend. Vele auto riteiten op medisch gebied, het ge meentebestuur en tal van afgevaardig den van stichtingen en vereenigingen die met het Ziekenfonds betrekkingen onderhouden gaven door hun tegen woordigheid blijken van belangstelling. Kostelooze Vaccinatie. Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat Woensdag 11 September om 2 uur n.m. gelegenheid zal wor den gegeven tot kostelooze inenting in het gebouw Westsingel 45. Het is gewenscht trouwboekje of geboortebewijs mede te brengen. R. K. V.V. Amersfoort. Zondag a.s. speelt het Ie elftal Amersfoort tegen L.V.V. te Laren. Vertrek 12.15 uur per autobus van parkeerplaats tegenover Hoofdbureau van Politie. Reiskosten voor zoover plaatsen beschikbaar 25 ct. Supporters gelieve zich tijdig op te geven<V€len worden verwacht. Burgerlijke Stand. Geboren: Albert, z. v. J. Telers en J. P. v. Eeden Johan, z. v. T. J. Zouteriks en C. J. T. Vos Albertus Hendrikus Hermanus, z. v. F boom en H. G. Uding Jan, A. Noordanus en W. Kikkers Petrus Wilhelmus, z. v. N. P. Smink en A. v. d. Heuvel Eliza Catrina, d. v. H. Hilferink en M. I. Krijncn Hen- drika Cornelia Maria, d. v. A, G. T. van Langen en M. C. Fleur Wilhel- mina Jacoba Johanna, d. v. A. C. Oore beek en G. M. Koning. Ondertrouwd: H. Post en H. de Kruijff H. Vonk en W. Heijmeskamp J. Wouterse en A. R. Kamenscheg J. v. Win terswijk en C. Jansen R. Oudeman en W. P. te Kulve J. P. H. Grootes en A. Vrijdag. GetrouwdD. Kraan en J d. Enting H. H. Kuiter en J. v. d. Flier G. W. Willemsen en M. Arbon A. Oldenmenger en H. J. v. der Linden J. H. de Goede en E. v. Offeren T. W. F. v. Luin en J. L. Gantevoort. Overleden: J. Holt- man, 25 jr., ongeh. J. Cramer, 65 jr., echtg. v. H. J. S. Meskes H. D. v. Zanten, 58 jr., echtg. v. A. v. Brakel - S. Brik, 34 jr., echtge. v. W. Taber- nal H. J. Geerlings, 67 jr., echtge. v, G. J. Meijerink. Hof 12 - Telefoon 1418 EUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. Nijkerk Op de markt: 150.000 eieren f 2.80-3.35, eenden eieren 11.80-2.10, 35biggen f 13 15. 7 varkens 160—100; 157 runderen: kalfkoeien f 125—150, kalfvaarzen 165- f 110, vet vee le kw. f0.19-0.25, 2e kw. f0.140.19, vette koeien f 155 f 18535 nuchtere kalveren: mestkal- veren 18—14, slachtkalveren f3—5. Soest De werkzaamheden van het college van Burgemeester en Wethouders zijn als volg» verdeeld: Burgemeester: Al-, gemeene zaken, personeelszaken, finan ciën, belastingen, wegenfonds, keu ringsdienst en natuurbad. Wethouder Doorman: armenzorg, steunverleening, werkverschaffing, arb. bemiddeling en werkloosheidsverzeke ring, volkshuisvesting, uitbreidingsplan, grondbedrijf en onderwijs. Wethouder de Bruijn: Openbare werken en gebouwen, bouwtoezicht en gasbedrijf. Als plaatsvervangend burgemeester is aangewezen wethouder Doorman. Soesterberg Sinds geruimen tijd is men op het vliegveld bezig belangrijke verbeterin gen aan te brengen. Bij de hangars wordt het bestaande tegelplateau uit gebreid, terwijl het middenterrein stof vrij zal worden gemaakt door behan deling met een teerproduct. Uit den Omtrek Ingezonden Baarn Burgerlijke Stand. GeborenHendrikus, z. van H. Laar en A. v. d. Biezen. Johanna Lambertha, d. van A. Vlasblom en C, L. W. v. Schaik. Ondertrouwd J. M. Hendriksen en B. C. Hoekman. I OverledenC. D. Koedam, echtg. van J. F. v. Eek, 50 j. M. Ruiten berg, wedn. van C. Segt, 77 j. Gevonden voorwerpen. Kinderschoentje, dameshoed, siga renkoker. zadeldekje. rozenkrans, voet- rust van motorrijwiel, kruiwagen, hand schoenen. krielhaan, heerenrijwiel, be wijs van Nederlanderschap, Zuidwester, rijwielbelastingmerk. kinder regenjas, armbanden, portemonnaies, hoed, cein tuur, nummerbord en poesje. Het vrij groot aantal ongevallen op dit punt heeft de K.N.A.C. aanleiding gegeven om enkele maatregelen te vragen in afwachting van de algeheele verbetering, die vermoedelijk binnen alzienbaren tijd tot stand zal komen. Aangedrongen is op het aanbrengen van een asverkeersstrcep op het weg dek van den Rijksweg en het doen opruimen van eenige het uitzicht be lemmerende neesters en planten langs het hek van den zuidelijken hoek. Aan een verzoen van de K.N.A.C. om heesters en lage takken te doen verwijderen uit den tuin van hetpaleis Soestdijk ten behoeve van een beter uitzicht is reeds op ruime wijze daan. Hamersveld De boerderij -Klein Wijnbergen te Aschat onder Leusden, groot ongeveer I9H.A. is te huur. Nadere inlichtingen bij rentmeester E A. Muijs te Hoogland. Hoogland GeborenMargaretha Wilhelmina, d. v. A. Voskuilen en H. Baas Johan nes Theodorus Wilhelmus, z. v. A. O. J. v. Opijnen en M. v. Manen Gerarda Cornelia, d. v. S. E. v. d. W< en M. W. Tolboom. Gehuwd: Smink en M. G. v. Valkenhoef. Hooglanderveen Algemeene vergadering van de Coöp. Brandverzekering te Hooglanderveen op Vrijdag 13 September a.s., 'savonds; uur bij A. va de Hoef. De agenda vermeldt onder meer een voorstel van het bestuur om over ont binding en liquidatie der Vereeniging te stemmen volgens art, 37 der statuten. Bij niet voltallige vergadering, direct om half negen tweede vergadering over dezelfde agenda. Laat de Nederlandsche R. K. arbei ders zich gewaarschuwd houden! Wanneer men de ontbinding der moderne maatschappij beschouwt, de geestelijke verwording van heele naties van dag tot dag ziet doorzieken, dc onverschillige houding van tallooze individuen ervaart tegenover het ver dwijnen/der meest ideëele goederen der menschheid, dan huivert men Men huivert over het lot van hon derdduizenden, ouderen en jongeren onder ons Katholieke arbeiders en arbeidersvrouwen, wanneer men een blik durft werpen in de toekomst. Wanhopig velen denken.... peinzen, aan een verschiet dat voor hun totaal troosteloos is. Gebruik makend van zoo een toe stand, zijn er personen, stroomingen, machten opgestaan, om de prachtige organisatie, ons eigen R. K. Werklie denverbond en de bonzen daaraan verbonden te vernietigen, een organi satie, onthoudt dit wel Katholieke mannen en vrouwen, die met bloed tranen gebouwd is. Wij leven ook in een zeer gewich tige tijd. Immers, zeer waarschijnlijk zal de eerstkomende tijd beslist worden over de groote vraag n.l. of de wereld geleid zal worden door de beginselen van het christendom, of de heidensche. Kijken wij naar Duilschland, het nationaal-socialisme hoogtij alles vertrappend er. vernietigend wat haar in de weg komt. Propaganda, algemeene actie tot ver- brecding en verdieping der katholieke arbeidersbeweging, is dus nu drin- gerder dan ooit 'n niet te vermijden noodzakelijkheid. Deze overweging heeft er toe geleid dat de piaatselijke Propagandaclub „De Katholieke Werkers", onderafd. der standsorganisatie, een groote pro- paganda-middag heeft georganiseerd op Zondag 15 September a.s. Deze propaganda-vergadering wordt geopend met een lof dat om half vier n.m. begint in de St. Henricuskerk. Daarna in optocht naar het gebouw St. Jozef, waar spreekt Rector Bots uit Amsterdam en H. C. Nijkamp uit En schede. Den heer H. Knuijver decla meert, opgeluisterd door gepaste ziek. le R. K. arbeiders worden drin gend aangeraden, deze vergadering te bezoeken om zoodoende mede te hel pen tot een volledig succes van deze middag. Helpt mede, stuwt mede, werkt mede. Het gaat tenslotte immers om en voor onze eigen Katholieke zaak, een zaak dien ons allen zoo nauw ter harte ligt. Laten wij besluiten met de J.W. groet „Vcor Christus onzen Koning". God wil het. Amen. C. H. VAN ES, Secr. Propagandaclub „De Kath. Werkers" Bij een onweer, dat boven Oude- Pekela woede, sloeg de bliksem in een schoorsteen van de woning van de arbeider D. Op den zolder werd groote schade aangericht. Drie kinderen die daar sliepen werden door den bliksem getroffen. Alle drie waren be wusteloos. twee van hen kwamen spoedig weer bij. Het derde kind. een meisje, is onder geneeskundige be handeling gesteld, De Nederlandsche douane te Beek heeft een touringcar, afkomstig uit Amsterdam aangehouden, verdacht van smokkelarij. Na onderzoek b eek voor een zeer groot bedrag aan alcohol en wapens in den wagen verborgen. De bus werd in beslag genomen. Na jarenlange stude is het dr. Grauert in Yokohama, een Duitschen arts, gelukt den verwekker van de epidemische slaapziekte ie ontdekken De motorzcilboot „Flotlbeek" uit Hamburg is tijdens een reis van Dantzig naar Riga in een storm geraakt en nabij de kust van Samland gekenterd. Van de uit elf koppen beslaande be manning konden zich er drie. waar onder de kapitein, in een reddings bootje redden. In een bosch onder Zevenhuizen is een distilleerketel met tocbehooren ui beslag genomen, die in een kuil was verstopt. Nabij Abbolabad, op 50 mijl van Rawalpindi (Br.-lnd.) is een bom, welke uit een vliegtuig werd geladen, ontploft. Vijf personen werden gedood, waarvan drie Britsche soldaten en 30 personen werden gewond Twee vlieg tuigen vlogen in brand en zijn geheel vernield. Te Harlan zijn vier personen in arrest gesteld, die men er van ver denkt een dynamielpatroim te hebben geplaatst op den starter van de auto van het hoofd Middleton. Deze werd bij de onlplolfing. die ontstond, zoodra hij den voet op den starter plaatste, op slag gedood. vele ongesteldheden, zullen U de hier genoemde genezende en pijnstillende Mijnh&rdt's Poeders spoedig helpen: Mljnhardt's Hoofdpijnpoeders Kiespijnpoeders. -- Verkoudheidspoeders., - Hoestpoeders. Rheumallekpoeders. Maagpoeders. Pijnstillende poeders p poeders en doos staat de naam Mijnhard! _zt bij het koopen hierop! Prijs perpoeder8ct en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogIBt. Het auteursrecht van den inhowl d oe Offic eele Kerkelijke Medcdeellngen word verzekerd overeenkomstig de Auteurswe 1Q12 Hel overnemen van alle onderstaande Officieele Kerkelijke Mededeellnjjjjn andere bladen, wordt uitdrukkelijk verboOTCachtens art 15 eerste lid van de Auteurswet. Uit betreft'ook het overnemen met bronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFR IDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J- M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28. Telefoon 553 ZATERDAG Om 8 uur H. Mis voor de Kindsheid met algemeene H. Communie der kin- Vim 4 tot hall 9 uur biechthooren. Half 8 Lof met Rozenhoedje. Dagelijks delf. Missen om half 8en 8.10 kerkelijk^ diensten. PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. •t Zand no. 29 PastoorW. A. J. M- Oostfcn. 't Zand no. 31. Telefoon 730. VRIJDAG. 's Middags 4.15 gelegenheid óm te biechten voor de meisjes vaq 5e, 6e en 7e schoolklasse. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid- om te biechten. 7 uur Lol met Rozenhoedje. Dagelijks dc H.H. Missen om j7.JI en 9 uur. PAROCHIEKERK ST. HENRJCUS. Paulus Borstraat no. H Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZATERDAO Om hall 12 voorbereiding voor het 6de leerjaar. 4 tot 9 uur Biechthooren. Dagelijks dc H. Missen om 7 uur, halt 8 cn 8 uur. Kerknieuws. Aartsbisdom Utrecht. Z. H. Exc. dc Aartsbisschop van Utrecht heelt den Zeereerw. Heer P. J. H. van de Weijer op zijn verzoek om gezondheidsredenen eervol ont slag verleend als pastoor te Utrecht (H. Willibrordus) en heelt benoemd tot pastoor te Utrecht (H. Willibror dus) den Zeereerw. Heer II. Th. Mets; tot professor aan het Groot Semi- nari Rijsenburg den Zeereerw. Heer Drs. H. J. H. M. Fortmann tot Moderator der R. K. H. B. S. le Hilversum den Weleerw. fleer Drs. J. Th. Servaas; tot Pastoor te Blaricum den Zeer eerw. Heer B. Jongerius tot pastoor te Kiazienavecn den Zeer eerw. heer H. B Goossens, thans kapelaan der Sl. Vitus-parochie le Hilversum. Raadpleeg deze Korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. OpëïT- bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehilê aan den West singel (uitgenomen des Zondags). KatholickeSpaarbank. Zitting Woens dag van 7 - 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur. - Van 29 Sept. tot 6 Oct. in Gebouw St. Aechlen„De Vrolijke Acht daagse. ZONDAG 15 Sept., vanwege de R. K. Prop.-Club „De Katholieke Werkers" de eerste Amers- foortsche Propaganda-Arbeidersdag in het gebouw der R. K. Werklieden ver. „St. Jozef". Aanvang half vier met een plechtig Lof in de Sl. Hen- ricus-kerk. Daarna in optocht naar het gebouw der R. K. Werklieden- ver. waar spreekt Rector Bots uit Amsterdam met 't onderwerp „Wij hebben zijn ster gezienniets houdt ons nu tegen" en 11. C. Nijkamp, voorzitter Utr. Dioc. Bond met 't onderwerp: „Kapers op de kust". PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 Pastoor: A. W, J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. WOENSDAG Kwart voor 8 ge/, jaargetijde. 'sAvonds kwart over 8 Congregatie van de II. Familie voor de vrouwen. DONDERDAG. 7 uur Lol. ZATERDAG Vaii 4 9 Biechthooren. Dagelijks dc H.H. Missen 7,8cnö uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rentinck. Telefoon no. 20. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof Rozenhoedje. In de week de H.H. Missen om 7 en Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. DONDERDAG. Hal! 8 Lof. ZATERDAG .Biechthooren om 4, 5, 6, 7 tf 8 i n de week II. Mis om halfs. Hoogland i PAROCHIE ST. MARTINtlS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. WOENSDAG f' Kwart voor 9 le H. Mis. Half 10 üez. Huwelijksmis. Half 10 en half 11 katechismuó,'op de scholen. DONDERDAG 8 uur Isle II. Mis. Kwart voor 9 2c H. Mis. VRIJDAG 8 uur 1ste H. Mis, Kwart voor 9 2e II. Mis. Half 10 en half II catechismus opdc scholen. ZATERDAG 8 uur 1ste II. Mis. Kwart voor 9 2e H. Mis. 9 biechthooren. iur Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pasfoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai. WOENSDAG 9 uur gezongen jaargedadMenis voor Antonia Hilhorst. ZATERDAG Half 5—half 9 gelegenheid cm te biechten. 7 uur Lof. Deze week de H. Mis om half 9.

De Eembode | 1935 | | pagina 2