Heere's Taxi-Bedrijf De Wichelroede. Men schrijft ons: De excursie van de vereenlging tot bcsludeerlng van het Wichelroede- vraagstuk, heeft vorig jaar zoo de be langstelling getrokken van de deelne mers, dat het bestuur gemeend heeft ook dit jaar weder een excursie te moeten houden. Het bestuur heeft nu de medewer king kunnen krijgen van den burge meester van Amersfoort, van den direc teur van openbare werken en van den directeur van de gemeente-waterleiding. Dank zij deze medewerking is het mogelijk zeer belangrijke proeven te nemen op het gebied van watervoe rende grondlagen en van het voorko men van artetisch water in het bijzon der, met alle verschijnselen, die daar aan verbonden zijn. Het meest belangrijke is hier dan wel dat een en ander getoetst kan worden aan vaststaande feiten, zoodat de noo- dige objectiviteit in acht genomen wordt, iets dat meestal met experi menten op het gebied van water zeer moeilijk is. Daarnaast zullen de experimenten bij de opsporing van fundeeringen en andere zaken de noodige afwisseling kunnen brengen. Waar thans het gebied van de excur sie zoo gunstig in het midden van het land ligt en bovendien in de omgeving van de wondermooie omstreken van Amersfoort, hoopt hel bestuur te kun nen rekenen op een talrijke deelname. Roedeloopers, die wenschen deel te nemen aan de experimenten, gelieven zich op te geven, tegelijk met de schrijving voor de excursie. Zaterdag kwam het Departement Amersfoort der Nederl. Maatschappij van Nijverheid en Handel voor de eerste maal van deze wintercampagne bijeen. Nadat de leden een eenvoudige maaltijd gezamenlijk gebruik! hadden, hield Dr. Joh. H. Schreuder, bestuurs lid van het Departement, een causerie over „De economische kleur dezer streek.' Spr. wil in hoofdzaak Amersfoort zien als centrumgemeente voor een nabij achterland, omvattende Nijkerk, Barneveld. Zwartebroek, Soesterberg, Soest, Bunschoten, Hoogland en Hoe velaken. Amersfoort heelt verschillende gun stige conjunctuurdoor natuurschoon in z'n onmiddellijke nabijheid, door de vorming van een verkeersknoop punt. door de centrale ligging in liet land. De bevolkingsgroei is verblijdend, maar blijft toch achter in verhouding bij olaatsen als Apeldoorn, Tilburg. Utrecht. Hilversum, ook alle centrum plaatsen het ware niet onnuttig, om de oorzaken dezer verschillen op te sporen. De nabijheid van Utrecht werkt wellicht remmendtoch vertoont de noord-oosthoek onzer provincie met Amersfoort als centrum een eigen ont wikkelingsgang naast Utrecht. Utrecht heeft echter o.a. betere wa terverbindingen. De spoorwegverbin ding is voor Amersfoort gunstig. De evolutie van het wegennet dreigt in het Rijkswegcnplan Amersfoort uit zijn gunstige ligging te dringen. Spr. staat bij enkele gevolgen hiervan nader stil. Industrieel ziet spr de kaart van Amersfoort momenteel vrij gunstig door de veelsoortigheid der fabrieken en de beperktheid van elks omvang. In zijn bcteekenis als centrumplaats heeft Amersfoort naar spr.'s meening den laatsten lijd hier en daar ingeboet. In dit verband roert spr. de plannen aan voor een vliegveld in deze streek. Voor leze centrumbeteekenis gaat spr. der na de eisch. om te letten op den ontwikkelingsgang en de behoeften De Bakkersbond verzocht den ge meenteraad te willen toestaan, dat bak fietsen in ruste geen verlichting dragen. Met de tijdelijke waarneming van het Secretariaat en het Penningmees terschap van het Burger Weeshuis (vacature Ds. Visser) heeft zich belast Dr. Schreuder, totdat door het College van Regenten en Regentessen uit de solliciteerenden naar dit ambt een voor dracht aan het gemeentebestuur zal zijn aangeboden. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag 23 October. 11.05-12.20 {Londen. 12.20-2.20 Brussel. 2.203.35 London. 3.35— 6.20 Droitwich. 6.20—6 50 Munchen. 7.00-8.00 Gram. Uitz. A.R.C. 8.00- 9.20 London. 9.35-10.15 Weenen. 10.20-12.00 Droitwich. Donderdag 24 October. 11.05-12.20 Londen. 12.20-2.20 j Brussel. 2.20 5.35 London. 5.35 6.20 Droitwich. 6.20 - 6 50 Diversen. 7.00-8.00 Gram. Uitz. A.R.C. 8.00- 11.20 Keulen. 11.20-12.00 London. Vrijdag 25 October. 11.05—12.20 London. 12.20—2.20 Brussel. 2.20-5.35 London. 5.35— 6.20 Droitwich. 6.20 - 6.50 Diversen. 7.00-8.00 Gram. Uitz. ARC. 8X0- 8.50 London. 8.50—10.20 Droitwich. 10.20-12.00 London. Zaterdag 26 October. der genoemden omliggende plaatsen, J-1'*®? tiJ^^^on20 M.» h-i 5>rhn>rpt»nviilCTi»n< Irnrlplilbc I BfUSSel. 2.20 6.20 DrOltWlCh. 6.20 Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. geschiedden op zeer eenvoudige wijze met behulp van een apparaat dat men ook aan boord van groote zee schepen wel gebruikt welk apparaat berust op de voortplanting van hel geluld en de echo-weerkaatsing daar van. nadat het geluid den bodem der zee heeft bereikt. Het toestel registreert nauwkeurig den tijd van dit geluid heen en terug en stelt aldus in staat de diepte der zee ter plaatse te consta- teeren. Vroeger moesten deze peilingen uitsluitend door looding geschiedden, hetgeen veel tijd vorderde, terwijl slechts betrekkelijk geringe diepten al dus konden worden gemeten. Met het peilapparaat door geluidsweerkaatsing konden elk half uur de peilingen wor den gedaan, zoodat men voortdurend op de hoogte bleef met de diepte- varieeringen. Deze bedroegen in den Atlantischen Oceaan 5 5 6000 meter, met dien verstande, dat in het midden den Oceaan een rug werd gecon stateerd op 2 k 3000 meter diepte, welke rug wijst op vulcanische samen stelling. Tot verbetering van de kennis der oceanografie, heeft deze reis veel bij gedragen. vooral ook met betrekking tot de slingerbewegingen ter onderzoek van de zwaartekracht. Spr. vertelde het een en anderover de afwijkingen in de diepten en eigen aardigheden van den Indischen, den Stillen en den Atlantischen Oceaan, over de temperatuursverschillen en de daardoor veroorzaakte stroominger, over de centra van aardbevingen enz. Na de pauze werd het betoog van den hoogleeraar op het witte doek ver duidelijkt, waarbij het auditorium gele genheid vond, de wereldreis als het ware per duikboot te volgen. die hij achtereenvolgens kortelijks de revue laat passeeren. Daarnaast ziet spr. als eisch. om aandachtig te letten up de mogelijkheden, om de eigen kwaliteiten van Amersloort op te voeren, bp-, roert hierbij aan de simenstelling en den aard der bevolking dezer ge- neentc, de situatie t.o.v. mdustrie- ueiders, de kwaliteit van den winkel mand. de exploitatie van industrieterrein. Ten sl >tic noemt spr. met alle voor zichtigheid ecnigc punten voor nieuwe pe.-speci'cvcn in economisch opzicht, waaraan voor deze gemeente gearbeid kan worden. Na deze causerie volgde eenige bespreking. 7njdagïvond heeft onze stadgenoot prol. dr. F. A Vening Meincsz. Aenieitia een interessante voordracht gehouden over de wetenschappelijke result .ten van dc wereldreis K X v lil Onze burgemeester heelt zijn weten schappelijker! burger mgeleid en hem bed nel voor de welwillendheid aller eerst in Amersfoort te willen spreken over zijn succesvollen tocht. Prof. Vening Meincsz zeide in zijn rede. Jat de reis van de K. XVIII een drieledig doel heelt gehad, n.t. vlag vertoon, verhooging van dvn naam van de Kon. Ned. Marine en wetenschap pelijk onderzoek. In al deze opzichten heelt zij succes gehad, doch spr. zou zich hier bepalen tot het wetenschap pelijke karakter ervan. Spr. heelt vele 6.50 Diversen. 7.00—8.00 Gram. Uitz. A.R.C. 8.00-9.00 Weenen. 9.00 - 12.00 Droitwich. Nieuwe Telefoonnummers. 2041 Botje, Bahstraat 33. 2042 Brandsen, Kapelweg 54. 2051 Callenbach. Vondellaan 33. 2039 Claassen, Ba listraat 29. 2031 Durksz, Pascalstraat 54. 2038 Fremouw, v. Bemmelstraat 4. 2028 Fijnenberg Zn., Langegracht 27. 2035 Fijnenberg. Muurhuizen 20. 2053 de Vos Co., B. Kramp, Rad- boudstraat 15. 2010 v. Haselen. L. Bergstraat 27. 2037 lloektax, Arnhemscheweg 152. 2044 Huishoudschool, Heerenstr. Ib. 2057 Jamin, Langestraat 39. 2060 Kalveen, Schimmelp.kadc 4. 2043 Knoppers,|Soesterweg 156. 2052 Korink, Tandarts, Westsingel 14. 2036 v. Leeuwen, Leusderweg 194. 2054 Mandele, A. Paulownalaan 20. 2041 Mosterd. Oude Soesterwcg 8. 2048 Oudemans, Kruiskamp 14. 2030 Ritte, Vermeerstraat 128. 2055 v. Rooy, Borgesiuslaan 45. 2040 Ruys, Joh. v. Oldenbarnev.l. 18 2059 Rijs, Soesterweg 29. 2070 Stam, Schimmelp.kade 8. 2047 Terwisga, H. v. Viandenstraat 13. 1614 Tijdgeest, Leusderweg 157a. 2032 v. d. Vlugt, Amersf. Straatweg 97, Soesterberg 2050 Vollenhoven—Nort, Utr.weg44b. waarnemingen gedaan voor de Rijks-12034 de Vries, Heinsiuslaan 17. commiss e voor graadmeting en water-12058 v, d. Wetering, Arnh.weg 160, passing en voorts op het gebied van 2026 v. Zclm, Voltastraat 37. de dieptemetingen in zee. Deze laatste 12046 Zuylen—de Haan, v. Lennepl. 3. Uitslag verloting .Hulp in Nood" Nummers waarop prijzen zijn gevallen 250 292 714 403 401 573 601 260 485 79 135 820 850 74 54 913 508 441 33 287 476 326 353 857 86 897 227 963 517 322 632 397 556 510 447 724 174 212 375 630 309 254 321 317 829 380 55 841 695 329 579 777 621 838 797 733 635 20 347 497 408 345 924 959 717 503 811 208 906 114 755 663 315 532 739 834 257 232 296 791 809 674 56 132 678 247 804 636 14 937 697 169 461 870 178 608 336 19 Het bestuur zegt allen dank voor de ondervonden medewerking en voor de ontvangen geschenken. R. K. Wcrkliedenvcreenigingen. De Zondag gehouden propaganda- vergadering kan geslaagd genoemd worden. Een woord van welkom werd gesproken door den voorzitter van hel district Laren, den heer Hom. De Zeereerw. heer Akkerman, dis trict-adviseur behandelde het onderwerp .Mijn broeders hoeder". De Eerw. spr. haalde aan het voor beeld van Kaïn en van den barmhar- tigen Samaritaan. Kaïn kreeg het ieeken van gemis aan broederliefde, ook de Leviet en joodsche priester werden geweten een groot gebrek aan broeder aan naastenliefde. We zien nu om ons heen duizenden een geestelijken dood sterven. Als voorbeeld haalde spr. aan een geval geroepen te zijn bij een zieke, die in jaren niets meer aan zijn geloot gedaan heeft. Sprekende over de groote goedheid van God, merkte de zieke op, waarom heeft mijn kame raad op de fabriek, die toch goed katholiek is, daarover nooit gesproken. Allen moeten we apostelen zijn, elkan der helpen, ook in geestelijken nood. De geestelijken alleen kunnen het niet doen. Dit is vooral noodzakelijk in dezen tijd nu het groote euvel der werkloosheid ovei de wereld waait. De tijdelijke zorgen nemen de menschen in beslag, wij moeten ten opzichte van hen met liefde handelen, Spr. geeft eenige voorbeelden, die tragisch weer geven het sterven van het zieleleven der jeugdige werkloozen. Tegen moeders en zusters in de zaal aanwezig roept spr. uit: vees goed voor de werkloozen. Toont liefde en belangstelling voor de werkloozen. Wij katholieken moeten de liefde in onze omgeving verspreiden, zoodat allen zeggen, het moet heerlijk zijn zoo een godsdienst te belijden. Katholiek zijn bestaat uit het beter maken der menschlieid. Tot slot zette spr. uiteen het groote nut van de Credo Pugno- clubs. Zorgt allen dat ge een hoeder in uw broeder zijt. De heer van Welie had als tweede spreker tot onderwerp gekozen .Wien kiest gij Spr. zette uitvoerig uiteen wat door de Katholieke vakorganisatie is bereikt op stoffelijk gebied. Groote offers zijn gebracht door de pioniers in de vak beweging. De organisaties zijn echter niet alleen gesticht voor het materieele, ook het godsdienstige element dient behartigt te worden. Het gaat op heden voor geloof of ongeloof. De wereld staat heden weer voor de keuze, kiest gij? Christus of de mammc Wij moeten zijn soldaten van Chrir- s. uitdragend het H, Geloof op fa brieken en werkplaatsen, dus geen sleurkatholieken. Communisten enz. schreeuwen hun beginselen daken, dan behoeven wij ons zeker niet te schamen Het is gemakkelijk te kiezen als de wil er maar is. Wij voor de vraag, is hel mogelijk rimogelijk de wereld te win Christus. En dan is de taak den katholieken arbeider om Christus weer de wereld in te dragen. De voorzitter deed een krachtig be roep op de aanwezigen toe te treden tot de Credo Pugno-clubs. Vervolgens spoorde spr. aan tot het houden van een cursus of triduum voor de vrouwen van werkloozen. 4e Jaarvergadering „E. H. B. O." In Lunchroom „Princess" werd Maan dagavond de 4e jaarvergadering ge houden van de afd. Amersfoort var de Vereeniging fcerste Hulp bij Onge lukken, onder leiding van den heer Lodder. Door den heer J. Th. Tommei, se cretaris. werd een uitgebreid jaarver slag uitgebracht. Het aantal leden be draagt 69 en 2 donateurs. Het aantal lessen van de doktoren bedroeg 21. Voor de zomer-oefeningen wordt meer belangstelling gevraagd. 28 maal is hulp verleend. Het Diploma Eerste Hulp is in bezit van 43 leden. Herkozen werden als bestuursleden A. Lodder, Mej. v. d. Helm en v. Dijk. De contributie werd vastgesteld op t 4. Op Woensdag 6 November a.s half twee zal in de groote zaal van den Dierentuin, den Haag een groote propaganda- en voorlichtings-vergade- ring worden gehouden uitgaande var dc samenwerkende Werkgeversbonden in het Bouwbedrijf inzake Werkver schaffing, werkverruiming en eigen be heer. De navolgende onderwerpen zullen door de hieronder te noemen sprekers worden behandeld I. „Het normale werk op de nor-| male markt" door den heer H. J. L. Klein Schiphorst, Voorzitter van den] Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons. 2. „Vervroegd werk onder het werk fonds" door den heer I. Swarts, Voor zitter van den Ned. Chr. Aannemers- en Bouwvakpatroonsbond. 3. „Het uitschakelen van den aan nemer door eigen beheer en werkver- schatfing" door den heer B. v. Eesleren, 2e plv. voorzitter van den Nederland- schen Aannemersbond en Patroonsbond voor de Bouwbedrijven in Nederland. De Federatie van Patroonsvereeni- gingen in de Bouwbedrijven te Amers foort noodigde al haar leden uit deze bijeenkomst te gaan bijwonen. In de laatste stormdagen werd ver mist 't motorschip „Neeltje" van schip per van den Akker uil Amsterdam, dat van Nijmegen is vertrokken met be stemming Amersfoort en dat tot taak had de wafelkraam van Loggen naar de kermis fe Amersfoort te vervoeren. Behalve schipper van den Akker waren aan boord de vrouw van den schipper, drie kinderen en twee knechts van Loggen. Zondag heeft men langs de geheele roule, die het schip zou volgen, een onderzoek ingesteld, doch nergens een spoor gevonden. Men vreesde dat het schip op het IJsselmeer in den storm was vergaan. Later kwam het bericht dat het ver miste motorschip behouden te Amers- fóort is aangekomen. Bij een café in de Krankeleden- straat ontstond in den nacht twist tus- schen jongelui die wat veel gedronken hadden. Een hunner werd door de spiegelruit van het café geworpen. Hij kreeg daarbij eenige verwondigen.Toen de politie een onderzoek instelde, bleek dat ook de kasteleines had meege dronken en zich bovendien had schul dig gemaakt aan overtreding der drank wet. Handel en Nijverheid. „Handel en Nijverheid" vergaderde onder leiding van den heer Wijk. Op verzoek van de Leusderkwartier Ver eeniging werd besloten een cadeau beschikbaar te stellen voor de a.s., Feestwinkelweek. De Hanze heeft een winterprogram samengesteld en in Februari a.s. een avond open gehouden om eventueel een gezamenlijke propaganda-feest- avond te organ iseeren en op deze avond ook de dames uit te noodigen. Voorloopig werd met dit ideeaccoord gegaan. Voor de verkiezing van de Kamer van Koophandel op 6 Novem ber a.s. werd voor de aldeeling Klein bedrijf candidaat gesteld het aftredend lid de heer Verwer. Burgerlijke Stand. Geboren Evert Johannes, z. v Bosma en A. Mulder. Everdina Wilhelmina, d. van O. E. Spijker F. v. d. Brug. |ohanna Petronella, d. van W. v. 't Wel en H. J. v. Nieff. IJman Dirk Christiaan. z. van Jkh. IJ, D Ch. Quarles van Ufford en |kvr. E. G. M. v. Meeuwen. Catharina Maria Theresia, d. van G. Wouden berg en C. Warmer. Ondertrouwd J. H. E. Hoefnagels en W. J. Visser. Pieterse en M. Weesman. 1. Wiel en M. Quint. C. Ar- D. W. M. A. Groeneveld. A. J. Buschenhenke en A. F. Goos H. Terpstra en A. Schild. Overleden: N. M. Leod. 26 j., ongeh. A. Akker man. 84 j., wed. van A Buursma. A. Versteeg. 5 d. D. J. v. Goor. 73 j., ongeh. H. J Kamerbeek, echtg. van H. Methorst. Uit den Omtrek Achteveld Het 2-jarig dochtertje van den arbei der Herm. v. d. Span geraakte in een loot. Kunstmatige ademhaling werd inmiddellijk toegepast, maar de levens geesten waren geweken. Hoogland Een goede fanfare hebben we hier sinds eenigen tijd. maar nog altijd ontbrak een muziektent om op bepaalde tijden een uitvoering in de open lucht te kunnen geven. Om aan de noodige geldmiddelen te komen wil men een muzikale wandeling ondernemen door de gemeente en daarbij een beroep doen op ieders offervaardigheid. Het zal best lukken! Aan H- Veldhuizen werd hij ge houden veiling voor f 4550 toegewezen de boerderij van wijlen H. van de Kletersteeg. Door de Hervormde Kerk werd aanbesteed het maken van banken. Ingeschreven werd door Wees- inrichttng „Neerbosch" (verfwerk in begrepen) f316. Bunnik en Zoon te Amersfoort (verf werk inbegrepen) f316.20. Vonkeman te Amersfoort (zonder verfwerk) f 325. M. v. Rossum Hoogland (zonder verfwerk) f335.—. J. v. Rossum Hoogland (verfwerk afzonderlijk) f 124.—. Soest Op 24 October a.s. herdenkt het echtpaar C. Hilhorst—Schalkwijk, aan den Duinweg te Soest, den dag waarop het 50 jaar geleden in het huwelijk trad. De Paus en Het Gexln. Ingezonden. Sinds de Franse Revolutie hebben allerlei geestdriftige toekomstprofeten en uitgeslapen politieke leiders de mond vol gehad van de rechten van den mens. En de twintigste eeuw heeft niet minder trots geproclameerd „De rechten van hel Kind". De resultaten hiervan in de wetboe ken en in het maatschappelijk leven helaas een droevig beeld te zien. Waar is gebleven het recht van den gehuwden man op de blijvende trouw zijner echtgenote, waar is het reent van de zwakke vrouw op de blijvende liefde en bescherming van haar man De gemakkelijkheid der echtschei dingen heeft deze oorspronkelijke en heilige rechten voor velen tot een bespotting gemaakt. Waar is het recht van het onschul dige en afhankelijke kind op de blij vende verzorging en opvoeding door zijn Ouders? Ontelbare arme kleinen bedelen ver geefs om warme moederliefde, ontel bare jongens en meisjes in de moeilijke jaren der rijpwording derven het voor beeld en de leiding van huil natuurlijk» opvoeders. Wat is er over gebleven var de eerbied voor de eerste zegen van het lieldeverbond tussen Man en Vrouw, de kinderzegen Miss Margret Sanger, de leidster der Amerikaanse geboortebeperking heelt uitgeroepen: „Het eerste recht van het kind is welkom te zijn". Hoe haar volgelingen hel kind wel kom heten, vraag het aan de obscure winkeliers en aan de vuige arbnrteus, die een broodwinning maken van de georganiseerde propaganda voor het kwaad. Een vloek schijnt gevallen over Europa, die bezig is zich te zelfmoor den Overal overproductie, te grote oog sten, te talrijke veestapels, en intussen belet de beschaafde wereld de geboorte van millioenen, voor wie de aarde plaats biedt aan haar onuitputtelijke disvermindert men stelmatig het on misbare getal der kleine verbruikers, die arbeidsgelegenheid scheppen in hun speelse kinderjaren, cn later de plaatsen moeten innemen van hen. in wier handen nu berusten de welvaart, de cultuur, de verdediging Vaderland. Geen wetgeving, zelfs geen ordening zal een betere wereld vermogen te scheppen, als de maatschappij kwijnt in haar enig levende cellen, v zij haar groei putcn energie,dege: Terecht verscheen daarom dc prach tige Encycliek over Het Christelijk Huwelijk, geruimen tijdj vóór Quadra- gesimo Anno. Onze Grote. Wijze Paus legde liin de vinger op de wond dvr modern» wereld, waardoor wegvloeit alle kracht en deugd der naties. „Geen gezonde maatschappij; zonder gezonde gezinnen." Geen gezonde gezinnen, Sacramentele belevirg. cctbicd de kinderzegen, echtelijke trouw „Gezonde gezinnen dienen beschermd Ie worden door de overheid inplaats een voorwerp te zijn van verwaarlo zing en extra-belasting. „Gezonde gezinnen eisen zorg der Overheid, door bijzondere maatregelen van vermindering van lasten en toelagen op inkomsten, in »le tijden, waarin zij, méér dan anderen, lijden onder dc economische depressie „Gezonde gezinnen dienen zich. juist in zulk een tijd, aanéén te sluiten in een machtige Bond, om dc Gezin nen te redden, de Kerk en Het Vader land. Ook dat heeft de Paus nadruk kelijk aanbevolen." Zulk een Bond is: de Nederlandse R. K. Bond voor Grote Gezinnen. Sluit U aan! Luistert naar den Paus! Redt het Gezin! Redt de Maatschappij! Raadpleeg deze korte agenda. DONDERDAG 24 October. 14.30 uur in „de Valk". Demonstratie door de Koninkl. Pellerij „Mercurius' te Wormerveer. - 8 uur in Grand Theatre aan de Snouckaert|aan 2e concert door het het Utreclitsch Stedelijk Orcliest. onber leiding van Hcuri Goudoevc VRIJDAG 25 October. Kwart over 8. in Princess ledenvc gadering der afd. Amersfoort van Ned. R. K.Vetceniging van Handels reizigers en Handelsagenten St Chrix- loffel, waaronder lezing door Pater Arts over Chesterton. Installatie van de nieuwbenoemde Geesl. Adviseur. DINSDAG 29 Oct. 's Avonds kwart over8 in Concordia Propagandavergadering van de R. K. Oudersvereniging. Rede door Dr.Jos. de Boer te 'sGravenhage over „liet Erfdeel der Vaderen". Opgeluisterd door zang van het Dameskoor „Bel Canto." - Kwart over 8 in het Patronaats gebouw aan de Paulus Borstraat Feestvergadering van de leden der Kath. Politieke Progaganda-cluh der R. K. Kiesvereeniging. DONDERDAG 7 November. 20.15 uur in „St. Aeghten". Lezing met lichtbeelden door Mevr. StcKger- Asperslagh. KERKELIJKE diensten. Het auteursrecht van den inhoud dezer O£M>«.ami»"5:"'.",™ „prrekerd overeenkomstig 01 «uieurewet ïqHet overnemen van alle onderstaande niisTiwlr Keikelijke Mededeellogen In andere betreft ook het overnemen met bronvermelding Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS Jacob Calslaan 110. 26b Pastoor: Deken P. J- M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28. Telefoon 558. Door de week iederen avond om 7 uur Octoberlof. ZATERDAG Van 4 tot half 9 uur biechthooren. Dagelijks de H. Missen om hatl8cn 8.10. PAROCHIEKERK ST. ERANUSCUS XAVERIUS 'ï9v 't Zand no. 29 PastoorW. A. J. M. Oostveen. 'I Zand no. 3 fTelefoon 730. VRIJDAG •s Middags gelegenheid om te biechten voor de meisjes van de 3e en 4e schoolklasse. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om te biechten. Deze week iederen avond 7 uur October-Lof. A.s. Zondag Feest van het Koningschap van Christus. Dagelijks de H.H. Missen om 7. 8 en PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Horstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Wilhoosstraat no 34. Telefoon 1158. )oor de week iederen avond om 7 uur October-Lol. ZATERDAG Om half 12 voorbereiding voor het leerjaar. Biechthooren van 4 lot 9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, hall 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK VROUW HEMELVAART Pastoor A. W. J. Spitzen, .neecracht -< 37 Telef. 1450. In dc Oclobermaand eiken avond om 7 uur Lof. WOENSDAG 's Avonds kwait over 8 Congregatie vin de II. Familie voor de vrouwen. ZATERDAG 4 9 Biechthooren. Dagelijks de H.H. Missen 7. 8 en 9 uur Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor O. Rentinck. Telefoon no. 20 ZATERDAG Biechthooren vanaf 4„uur. In de v ek de H.H. Missen om 7 cn Na de H. Zaterdags. het Allcrh. Sacr. an 8 uur. behalve dje en uitstelling Huinersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor II. J. Croonen, relefoon: ilamcrsvcld No. 4. WOENSDAG October-oefeningcn aanstonds na «Je II. Mis van half 8. DONDERDAG. Half 7 Lof. VRIJDAG lefeningen aanstonds na de -an half 8 ZATERDAG cfeningen aanstonds na de H. Mis van hall 8. I Biechthooren om 4, 5, 6. 7 en 8 uur In de week II. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. PastoorW. 5. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. DONDERDAG Half 8 lste II. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. VRIJDAG Halt 8 Isle II Mis. n over 8 2e II. Mis. 10 uur catechismus up de scholen. ZATERDAG Half 8 lste H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 7 biechthooren. nr Lol met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: H. J. Broere. Burgemeester van Tuyllstraai Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Vrijdag na de H. Mis, October-oelening- ZATERDAG 8 gelegenheid rui le biechten. iur Lof. Deze weck dc H. Mis om 8 uur.

De Eembode | 1935 | | pagina 2