Amersfoortsche R. K. Spaarbank Heere's Taxi-Bedrijf OPGERICHT '5 JULI 1910 BREEDESTRAAT 82 - TELEFOON 1783 - Q1R0 No. 248878 Qclegenheld tot inleggen en terugontvangen van spaargelden WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG van 10 tot II uur ZONDAG van 12 tot 1 uur Rentevergoeding 3s/i„% Spaarbusjes: Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Weent één! Sluit U aanl Voor wie geen vreemdeling is in het politieke Jerusalem, zal het niet ont gaan zijn, dat het Partijbestuur der Roomsch Katholieke Staatspartij eene activiteit ontplooit, waarvan velen onzer voor eenige decennia misschien wel gedroomd, doch niet verwacht hadden, dat deze droomen werkelijkheid zou den worden. Van het Algemeen Reglement en daarbij behoorende Reglementen, sa mengesteld in den loop van 1934, was In Januari '35 reeds een tweede druk noodig in 1935 werd de hand gelegd aan het samenstellen van Kring- en Afdeelingsreglementen, waardoor de éénheid van bestuursbeleid en optre den naar buiten van Kringen en Af- deelingen bevorderd werd, binnenkort zal het Algemeen Partijprogram aan de Afdeel ingen en Kringen ter behande ling worden voorgelegd. Ten behoeve van de plaatselijke kernen verschenen sinds 1933 een aantal kernbrochures, waardoor een grondige behandeling politieke, sociale en economische vraag stukken door de kernleiders mogelijk werd gemaakt. Een goed geredigeerd maandblad .De R. K. Staatspartij" gaat met Januari '36 zijn vijlden jaar gang beginnen, terwijl sinds het voor jaar 1935 .De Opmarsch" als veertien daags verschijnend propagandablad in woord en beeld den kiezers van voor lichting dient in den hedendaagschen politieken strijd. Ten slotte wijzen wij op den Landdag, die den 26en Januari a s. in Amsterdam gehouden zal wor den, die beoogt de R.K.S.P. naar builen te doen treden, met de organisatie waarvan het Partijbestuur duidelijk te kennen geeft de eischen van den tijd te verstaan op het gebied van massa- propaganda. Wanneer gij lezer(es) dit nu eens ernstig overweegt, dan zal onwille keurig de vraag bij U rijzen.Waar voor dit alles?" En laten wij het dan maar eerlijk bekennen, dat er een tekort was, dat nu hersteld gaat wor den. Maar dan dienen wij zelf niet achter te blijven. Wij leven in een geweldigen tijd. Nieuwe partijen, nieuwe bewegingen zien wij opkomen. Wat haar doel ook zij, als middel geldt niet in de laatste plaats de aanval op onze Katholieke levensbeschouwing, die men wil vernietigen door recht- streeksche aanvallen op onze organi- satie's, waaronder ook die op de ge organiseerde Kiezers, leden der R. K. Staatspartij. Immers, juist op grond van onze katholieke levensbeschouwing hebben wij ons vereenigd tot één politieke partij, de R.K.S.P., die zich groepeert om één program, gebaseerd op die zelfde levensbeschouwing. In die totale éénheid, „niet op die der groote pun ten alléén", zooals Dr. Schaepman het in zijn Proeve van een Program uit drukte, lag onze kracht in het ver leden. Zoo beschouwd begrijpen wij het waarschuwend vermaan onzer gees telijke leiders, van het eerbiedwaardig Episcopaat in de eerste plaats, om één te blijven, ook in politicis. Als éénheid vormen wij een macht, die zich niet alleen zal kunnen handhaven in het innemen van een sterke, verdedigende stelling, doch in staat is om tot den aanval over te gaan, teneinde onze beginselen uit te dragen in de maat schappij en zoo mede te werken tot het „Alles herstellen in Christus". Sluit u dus aanéén; wordt lid van de plaatselijke afdeeling der R.K.S.P. Vóir alles, een werkend lid. Met alleen contributie betalen en bij verkiezingen het politiek advies volgen komen wij er niet meer. Daadwerkelijke belang stelling vragen wij, door hel bijwonen van de vergaderingen uwer kiesver- eeniging, door het lezen van uw partij program, door uw aansluiting bij de kern uwer afdeeling. U hiertoe op te wekken, is het doel van dit artikel; van u vragen wij den daad; „Weest één! Sluit u aan!" Kernleider. Afd. Amersfoort, R.K S P. Amersfoortsche Kunstkring. De tentoonstelling van Japansche Kunstvoorwerpen uit de Collectie-Van Meurt te Amsterdem wordt gehouden in hel gebouw van de Slichting „De Armen de Poth", Coninckstraat No. 41 (bij de Kamperbinnenpoort) van 13 tot en met 29 December a.s., dagelijks van 10 tot 4 uur. Opening der tentoon stelling Vrijdag 13 December om 2'/a uur namiddags. De Heer W. J. G. van Meurs uit Amsterdam zal hierbij een korte in leiding houden. Toegang niet-leden f0.25, personen onder 18 jaar 10.10. St. Vincentius. Wegens benoeming tot 2e secretaris van den Bijzonderen Raad der St. Vin- centius-vereeniging, heeft de heer B. Brom bedankt als President van de St. Vincentius-vereer.iging par. St. Hen- ricus. In zijn ph.ats is benoemd de heer R. K. Keijzer. Tot vice-president dezer afdeeling is benoemd A. W. Boog. In het parochiehuis van St. A..slri- dus, was Zondagmiddag St. Nicoiaas te gast bij de R. K. Handelsreizigers. Nadat aan de kinderen der leden eenige films vertoond waren, arriveerde onder luid gejubel de goede Sint, die vrien delijk wuifend naar het podium ging. Daar hield hij een korte toespraak tot de kinderen, waarna allen een geschenk uit zijn hand in ontvangst mochten nemen. 'tWas voor de kinderen een genotvolle middag. ^Amersfoort I-M.S.V. I 1-4. Als scheidsrechter Hoeboer laat be ginnen, ontwikkelt zich direct een forsch spel met M.S.V. in de meerderheid. De verdediging heeft handenvol werk om doelpunten te voorkomen. Had M.S.V. betere schutters gehad dan wa ren meerdere doelpunten gekomen. Ongeveer 5 min. voor rust weet de linksbuiten van M.S.V. zijn club de de leiding te bezorgen. 0—1. Na de rust vergroot M.S.V. haar voorsprong met een schitterende hoek schop 0—2. Even later weet T. de Graaf door te breken en brengt de stand op 1—2. Hierna weet M.S.V. nog twee maal het Amersfoort-doel te vin den, zoodat het einde komt met een 1—4 overwinning voor M.S.V. Collecte Comité voor R. K. Werk- loozenzorg. Het Comité voor R. K. Werklooz°n- zorg verzocht dringend zich zoo spoedig mogelijk te willen opgeven voor een collecte bij de Katholieken ten bate van de R. K. Werkloozanzorg, bij den heer C. v. Es, Marconistraat 31 of aan het gebouw van de R. Werkliedenvereeniging „St. |ozel". Vrouwestraat, opdat spoedig de be- noodigde gelden bijeen gebracht kur nen worden. V ereeniging „Katholiek Amersfoort' Maandagavond had in Restaurant „Princess" een ledenvergadering plaats van de Vereeniging „Katholiek Amers foort", onder leiding van Mr. Kooien, die in zijn openingswoord zijn vreugde uitte over de groote opkomst, die ge tuigd van medeleven. Ter sprake werd gebracht de vraag van Mej. v. Hamersveld omtrent het feit dat in de Centrale Commissie voor Kinderuitzending geen Katholieken zitting hebben. De Secretaris las een schrijven voor van den Secretaris dezer Commissie, waarin deze mededeelde dat jaarlijks verschillende Katholieke kinderen worden uitgezonden, in 1934 13 kinderen, en zij in de gelegenheid worden gesteld hun godsdienstplichten te vervullen, voorts dat het ledental ongeveer voer 2 °,0 uit Katholieken bestaat. Niettegenstaande dit geringe aantal Katholieke leden heeft Mevr. Aghina zitting gehad in het Comité, doch door geregelde absentie's vergaderingen heeft men zich genood zaakt gezien een ander in haar plaats te benoemen. De Voorzitter was van meening dat het niet op den weg van Kath. Amers foort lag om aan te sporen tot lid maatschap vandezeneutrale vereeniging. Mej. v. Hamersveld dringt aan om de meening van de Katholieke medici Jeze te vragen. Kapt. v, d. Drift meent dat men zich verbinding moet stellen met het Kath. Huisvestingscomité in den Bosch en eventueel te dezer stede een afdee ling op te richten. Ook werd nog ge ren op Mooi Gaasterland, op de chting van de Zusters van St. Joseph te Wijk aan Zee en St. Antonius, van den Bond van Groote Gezinnen te Wijk aan Zee. Het bestuur besloot een en ander nader onder de oogen zien. Door de R, K. Werkliedenver. joseph" en de R. K. Vriuwenbond was aan het bestuur een verzoek ge richt om op te richten een Commissie voor R. K. Werkloozenzorg. Verschil lende personen zijn daartoe bijeen geroepen en men is er in geslaagd een Comité op te richten. Spr. hoopt dat dit Comité met succes zal mogen werken voor de Katholieke zaak en voor de Katholieke Werkloozen in het bijzonder. Na overleg met dc Katholieke medici zal binnenkort worden overgegaan tof oprichting van een afdeeling van den R. K. Bond voor Eerste Hulp bij On gelukken te dezer stede. Vervolgens werd medegedeeld dat de eerste stap is gezet om een Katho liek Bevolkingsregister te bekomen. Het dagelijks bestuur is te Nijmegen wezen kijken waar men een dergelijk register heeft en waar men de noodige inlichtingen heeft bekomen. De Voor zitter meende deze kwestie nog eens in het bestuur te moeten bezien, daar de kosten een belangrijke factor zijn en er zeer veel werk aan verbonden is. De Secretaris gaf een beeld van de kosten welke Nijmegen heeft. Men is daar begonnen met een fonds te stich ten. Het werk is ook groot daar Nij megen 21.000 mutaties heeft per jaar met 70.000 Katholieken. Alvorens tot bestuursverkiezing over te gaan sprak Pastoor Hooyman namens de pastoors der stad een woord van dank tot de zittende bestuursleden. Zij hebben zich voor een jaar terug be schikbaar gesteld op verzoek van de pastoors en deze hebben zij zeker niet teleurgesteld, want veel is er tot stand gebracht. Zij hebben gewerkt op een wijze die de volle goedkeuring had, terwijl de geest in het bestuur buiten gewoon goed was. Twee personen moet spr. naar voren brengen, de voorzitter mr. Kooien, die de jonge vereeniging het eerste jaar leiding heeft gegeven en steeds zijn kantoor beschikbaar heeft gesteld en desecretaris.de heer Kleine Staarman, die ontzettend veel werk heeft verricht. Hij was een groote stuwkracht de vereeniging. Toch meende spr. dat een mensch te veel werk op de schou ders kan worden gelegd en daarom is spr. van meening, dat hij flinke hulp moet krijgen in een 2e secretaris. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren: dr. F. C. Huygen, B Th. Kleine Staarman, mr. A. E. Th. Kooien, J. v. d. Linden, G. A. Luyxcs, J. J. Thien en H. G. Vlug. Tot voorzitter werd herkozen mr. A. E. Th. Kooien. De Zwemkwestie. Op de vorige ledenvergadering was het bestuur van meening om geen onderhandelingen meer te voeren of afspraken te maken met de heeren Pesie. Ie. Omdat niet voldoende medewerking werd verkre gen van de katholieken, en ten 2e om dat de heeren Pesie zich niet voldoende hielden aan de afspraken. Deze ning werd heftig bestreden en men meende, dat deze kwestie straffer moest worden aangepakt. Het bestuur heeft een en ander nog eens nader overwogen en is niet tot een andere zienswijze gekomen. Nie mand verlangde het woord over deze kwestie, zoodat men zich nu neerlegde bij de meening van het bestuur. Bij de rondvraag bracht de heer C. Tuithof ter sprake het comité voorde oprichting van een R. K. Werknemende Middenstand. Men is bijeen geweest doch was niet in het bezit gekomen van eenige leiddraad. De heer Posthou- wer meende een spr. te moeten uit- noodigen voor een bepaalde groep van vereenigingen, die bij de werknemende middenstand geïnteresseerd zijn. Het bestuur zal nader op deze zaak terugkomen. De heer L. A. A. v. Hamersveld drong op aan, dat Kath. Vereenigingen geen twee verschillende vergaderingen vast stellen op één avond. De heer J. v. d. Linden sprak propagandistisch woord voor 't comité van R. K. Werkloozenzorg, dat op de eerste plaats de moreele zijde moet behartigen. Het comité heeft als plan, het organiseeren van een retraite voor werkloozen en een voor hun vrouwen. Daarvoor is geld noodig en zal een collecte worden gehouden. Moge velen zich voor deze collecte beschikbaar stellen. Hierna volgde sluiting. Burgerlijke Stand. GeborenJan, z. v. A. Geldhof en T. M. E. v. der Ven Gijsberlus, z L.J. Maar en A. M. Greeven An- tonia Elisabeth, d. v. F. H. J. v. Ame- rongenenA.E.v.Veen. Ondertrouwd: Blokhuis en S. R. Sieperda J. Bruins en M, J. W. de Vogel G. Lasseur en J. Timmerman D Buitenhuis en N. A. Stoffer C. Splin- en H. J. C. M. A. von Munching B. J. Oosterheert en J. Kah W. J. Kilsdonk en H. v. de Bunt J. G. Becker en J. M. v. der Laan. RADIO-CENTRALE. Buitenlandsch Programma. Woensdag II Dec. 11.05-12.20 Londen Regional. 12.20—2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20—5.35 Londen Regional. 5.356.20 Droitwich. 6.20 6 50 Div. 7—8 Gram. uitz. 8.05—9.20 Keulen. 9 29—12 Londen Regional. Donderdag 12 Dec. 11.05-12.20 Londen Regional. 12.20 - 2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20—5.35 Londen Regional. 535-6.20 Droitwich. 6.20 - 6.50 Div. -8 Gram. uitz. 8—12 Londen Reg. Vrijdag 13 Dec 11.05 - 12.20 (Lon den Regional. 12,20—2.20 Brussel Vlaamsch. 2.20-5.35 Londen Regional. 5 35- 6.20 Droitwich. 6 20-6.50 Div. •8 Gram. uitz. 8.05—9.00 Londen Regional. 9—10.40 Radio Parijs. 10.40-12 Droitwich. Zaterdag 14 Dec. 11.05—12.20 Lon den Regional. 1220—2.20 Brussel Vlaamsch. 2.205.20 Droitwich. 5.20 6.35 Brussel Fransch. 6.35—6 50 Diversen. 7—8 Gram. uitz. 8.05—12 Droitwich. Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGENS VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K.M. Nederlandsch Fabrikaat. Filmavond op Vrijdag 13 December a.s. om 8 uur in de „De Valk" waarop zullen worden vertoond de films: Carp's Garenfabrieken (met toelichtiug). Be reiding van Kaas en Vereenigde Glas fabrieken. Bij de familie B. in de Papaverstraat is ingebroken. Zondagmorgen werd de inbraak ontdekt. Er wordt f 35 ver mist. Toegang werd verkregen door een W. C.-raampje. Maandag 23 December zal Amers- foort's Mannenkoor in de Sint Joriskerk een Kerstuitvoering van gewijde muziek geven. Medewerking aan dit concert verleenen Gerrit van den Burg (orgel), A. Meilof en P. J. F. Pala (trompet), C. H. v. d. Berg, H. Bodewitz en F. J. v. d. Neut (bazuin) en eenige leden van de stafmuziek. Werkvergunning voi V reemdelingen. De Commissaris van Politie vestigt er de aandacht der belanghebbenden op, dat aanvragen om werkvergunnin gen ingevolge de zoogenaamde „Vreem delingen-Arbeidswet", alsook aanvra gen om verlenging van reeds verstrekte vergunningen tenbehoeve van in dienst betrekking zijnde vreemdelingen, ten spoedigste moeten worden aangevraagd. Aanvragen moeten geschieden bij den dienst der Arbeidsbemiddeling, terwijl inlichtingen over een en ander worden verstrekt door den Politie-vreemdelin- gendienst. v.Voor dienstboden geldt deze rege ling voorloopig nog niet. Het ligt in de bedoeling om aan het begin van het jaar 1936 tegen ev tueele overtredingen op te treden. Katholieken die verhuisden. J. lansen, van St. Jorisstr. 6a naar Reigerstr. 36, schoenm. P. v. d. Heiden, van Vijver 33 naar Valkestraat 5, fabr.arb. H. Schoonderbeek, van Soesterweg 450 inw. naar Langegr. ll.dienstb. Th. Middegaal, van Eemstr. 264 Eemstr. 264 inw., fabr.arb. W. Houtzager, van Soesterw. 231'naar Celsiusstr. 16, smid N.S. G. Panckaert, van St. Jorisstr. 6a naar Reigerstr. 36, bankw. F. Passier, van St. (orisstr. naar Rei gerstr. 36, schoenm. C. Veldman, van Nieuwstr. 29 Coninckstr. 16. koopman. F. Heijlen, van Aldeg.str. 83 naar Su- matrastr. 20. hoofd-cond. J. Spijkers, van Franklinstr. 100 naar Westerstr. 65, mach.N.S. v. Doorn, van St. Andriesstr. 22, naar Langestr. 139 inw., fruithand. A. Verstraeten, van Monnikenpad 70, naar Dorrest.weg 75, landbouwer. G. Bitterling, van Burgerbuurt 14 St. Agathastr. 8, gep. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwslraat no. 24. Kosteloos t - gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen'des Zondags;. Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7-8 uur, Vrijdag van 0 tot 11 uur, Zondag van 12 tot 1 uur. WOENLDAG 11 December 8 uur vergadering van de R. K. wes- vereeniging ter behandeling van eei nieuw reglement. MAANDAG 16 December. 8uur in Princess: Lezing door Kaoelaan Venings uit Utrecht over de H. Martelaren van üorkum, voor de Kath. Handels- en Kantoorbe dienden. KATHOLIEK AMERSFOORT. (Cullureele Groep.) Uitvoeringen in het Grand-Theatre. 17 |anuari 1936. De Vereenigde Haag- sche Spelers, Pierre Balledux. „De Groote Kans". 30 April. N.V. Amsterdamsche Too- neelvereeniging. A. van Dalsum en A. Defresne. „Circus Knie" Uit den Omtrek Baarn Burgerlijke stand. Geboren: Johan Willebrordus, z. v, G. Nieuwenhuizén en J. M. Sterken- burg Corrie, d. v. K. J. Wiersma en R. Kuiper. OndertrouwdF. G. F. Volkers en W. Timmersmans. Over leden: C. C. Brummelkainp, echtg. v. A. J. Hertogh, 56 j. G. Korenstra, echtg. v. A. Heimans, 62 j. Veilig Verkeer. Door daarbij geïnteresseerden voor cenigen tijd geleden het verzoek tot de Directie der Spoorwegen ge richt om den overweg Gen. v. Heutz- laan, aan beide zijde behoorlijk te ver lichten, zulks in verband met de daar voorgevallen ongelukken' Van bovengenoemde Directie thans bericht ontvangen, dat verlich ting harerzijds niet noodzakelijk geacht wordt. Met de aclie tot verkrijging van betere verlichting daar ter plaatse, wordt doorgegaan. Gooische Koreubond. De eerstvolgende Korendag van den Gooischen Korenbond zal gehouden worden in Baarn op Donderdag 13 Februari 1936. De Vespers worden alsdan door de koristen gezongen in de kerk van den H. Nicoiaas alhier, om 7 uur gezamenlijk repeteeren in de kerk, terwijl de Vespers aanvangen om half acht. Dat zal werkelijk iets indrukwekkends worden, daar de Ves pers geheel op liturgische wijze wor den gezongen, terwijl de „Scliola can torum" gekleed in superplie vóór in de kerk zal plaats nemen. Gezongen wordt de Votief-Vespers van de Aller heiligste Maagd, van tusschen Lichtmis en Paschen, daarna uitstelling van het H. Sacrament, Tantum Ergo en Bene dictie. 'sAvonds vergadering in het Sint PAROCHIEKERK sr.HENRICUS, Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman. Matthias Withoosstraat no 34. Teleloon 1158. Om^halMJ! voorbereiding voor hef Des nam^Biechthoorcn van 4-9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK O, L. VROUW HEMELVAART Langegracht no. 36 PastoorA. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telei. 1450. WOENSDAG •sAvonds kwart over 8 Congregatie van de H. Familie, afd. vrouwen. DONDERDAG 's Avonds 7 uur Lof. ZATERDAG 4-9 Biechlhooren. Dagelijks de H. Missen om 7, 8 en 9 uur. KERKELIJKE DIENSTEN. Amersfoort. PAROCHIEKERK ST. ANSFRIDUS |acob Calslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558 ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechlhooren, 7 uur Lof met Rozenhoedje, Dagelijks de H. Missen Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Renlinck. Telefoon no. 20. ZATERDAG Biechlhooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof. In de week de H.H. Missen om 8 uur. Hamersveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J- Croonen. Telefoon: Hamersveld No. 4. DONDERDAG. 6 uur Lof. ZATERDAG Biechlhooren om 3. 4. 5. 6 en 7 ui week dc II. Mis om half 8. n half 8 er PAROCHIEKERK ST. FRANC ISCUS XAVERIUS 't Zand no. 29 PasfoorW. A. J. M. Oosfvccn. 't Zand no. 31. Telefoon 730, WOENSDAG 7 uur H. Mis met generale II. Com munie. VRIJDAG Te half 5 gelegenheid om te biechten voor de meisjes van de 5de. ode en 7de schoolklasse. ZATERDAG Van half 4—half 10 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof met Rozenhoedje Dagelijks de H.H. Missen im 7. 8 en 9 uur. A.s. Zondag jaarlijksche Collecte door de Heeren Vincentianen voor de St. Vincentius-Vereeniging. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaa Tel. 3. WOENSDAG Hall 8 1ste H Mis Kwart over 8 2e H Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DONDERDAG Half 8 lstc II. Mis Kwart over 8 2e II. Mis VRIJDAG Hall 8 1ste H. Mis Kwart over 8 2e II. Mis. 'i en 10 uur catechismus op dc scholen. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: II. j. Broerc. Burgemeester van Tuyllstraat iTERDAÜ -8 gelegenheid om te biechten, uur Lot. /e week dc II Mis om 8 uur. Nicolaasgebouw. Alle aangesloten kuren geven twee nummers ten besteeen Introitus van een van dc Zondagen van de Vasten (Gregoriaanse!!), cn een vrij nummer. Pater Dom. van Gennep O.S.B. uit Oosterhout zal een uitvoe rige bespreking geven van de prne- slaties der verschillende koren en bovendien elk koor schriftelijk zijn op en aanmerkingen te bestudeering toe zenden. Gevonden voorwerpen. Geld, muts, rijwielbelastingnierkcn. postzegels, handschoenen, vulpen, handbesclicrmer, ceintuur, poriemun- naie, katje en heeren armbandhorloge. Eemne» Wethouder Stoulenburg en dc ge meentesecretaris van Hoepen, hebben :en bijeenkomst uitgeschreven, waar- zoor zijn uitgenoodigd afgevaardigden zan alle plaatselijke vereenigingen en. nstellingen ter bespreking van de wijn waarop Jhr. L. Rutgers van Rozenburg bij zijn afscheid als burgemeester dour de ingezetenen zal worden gehuldigd. Hoogland De R. K. Boerinncnbond vergaderde onder leiding van mej. Herder—Uil- horst. Nadat de notulen waren vooi gelezen hield mej. Miinch een causerie over het vieren van huiselijke feestjes en gebeurtenissen en demonslreerde op eenvoudige wijze, hoe men hel in In t gezin gezellig kan maken, zonder dat de „beurs" apart daarvoor aangespro ken moet worden. Hel is hierbij meer weten, kunnen en willen, want in de meeste huisgezinnen is materiaal voldoende, om dat doel te bereiken, Door mej. v. d. Hengel werd een de monstratie gegeven van het bakken van boterletters, pasteitjes en dergelijke lekkernijen. Alle aanwezigen volgden mei groole aandacht, wat er gesproken en voor- gedaanfwerd. IMiikerk Op de markt: 400.000 eieren 14.50-5.30; jonge henneneieren 13.00—4 00; eendeneie ren 12.25-2 50; ti schrammen I 18— 2149 tiigge- r |n 15; 143 runderen: kalf., hui r 125 -175. kalfvaarzen f75 110; vet vee Ie kw. f O 17—0.25; 2. kW. f(i IA 11.17; vette koeien f 130 —ITO; 29 nuchtere kalveren: mest- kahcrcn (8 12; slichtkalveren f3—6. Soent D""r ui,ia. ie Leuken werd ge veild hel Hoenderpark „de Lichthoek", aan den Sooxtercngweg 20, in 2 per- «elcn en in massa, Perceel I hoerenhuis met pluimvcc- sclimir'.jc. Uiiti en weiland breed 100 l'!1 'hep 48 M. Geboden werd f3.900 door P. Swager te Soest; Perceel II het hoenderpark met boom gaard en hokken 298 4 Are; geboden 14JKKI door I 'r N van Nieuwenhuijzen. In combinatie: de beide perceclcn 17900, tezamen gemijnd op f600 Amersf' Van "leuwCn',u'izen ,e De verkoop werd niet gegund. Voorthulzen Fade van Dijk reed met zijn wagen naar Amersfoort. Over de spoorlijn ge nomen hotstede auto legen den hode- w.igen. welke legen de hoomen werd g 'smakt. Het paard trok in zijn val alles door en ging aan den haal. Even verder werd hel dier gegrepen. Van Dijk kreeg een hoofdwonde. Zeist .o |VTri1 Bjdens een drijfjacht 'i vak horige heide gevonden het ■m een onbekenden jongeman van veer 2j-jarigen leeftijd. Niets duide w,.,1rl"'?uiinK ",|iiB ander bc~ wel Behalve cenig Nederlandsch geld werd mets op |,em gevonden.

De Eembode | 1935 | | pagina 2