iÜ Voor de a.s. De ,a Pommer*ye> Demi sec 2.90 p [mm m sec f '3.50 reestaagen Occasion Mercier Brut 19 f2.50 p. 2/2 n. ,,d' Arnhemsche Poortwal" - J3SrJ&. Katholieken van Amersfoort. Het zijn voor ons allen, zonder uitzondering, zware en moeilijke tijden wij allen voelen min of meer den druk der slechte tijdsomstandigheden maar onze arme medebroeders zijn er het ergst aan toe. Hoevelen zijn er niet, die met een betrekkelijk geringen crisissteun en een groot gezin, dikwijls het allernoodzakelijkste moeten derven in dezen barren wintertijd. Geen vuur in de kachel, geen voldoende voedsel voor de kinderen, geen kleeren, geen dekking tegen de koudemen huivert als men er aan denkt Veel moet er gegeven worden en veel wordt er gegeven, maar hoe dikwijls zijn wij nog genoodzaakt aan onze arme medebroeders het alleen noodzakelijke bij mondjes maat te moeten verstrekken, om de doodeenvoudige reden, dat we niet meer kunnen doen. De inkomsten van het Armbestuur zijn in de laatste jaren dermate verminderd, dat we een beroep moeten doen op de offervaardigheid van onze meer met aardsche goederen gezegende medeburgers. Helpt ons met Uwe offertjes, steunt vooral onze maandelijksche collecten in de kerken door een milde gift al zoudt gij U hiervoor iets moeten ontzeggen. Den arme gegeven is Gode geleend. Alle leden van het R. K. Armbestuur zullen Uw eventueele extra gift, hoe klein ook, gaarne in ontvangst nemen. Die spoedig helpt, helpt dubbel. Het R. K. Armbestuur van Amersfoort Joh. v. Dijk, Voorzitter, Zand 25 H. J. C. Venings, vice-Voorzitter, P. Bothlaan 17 H. B. Fortman, Secretaris, Nieuwstraat 23 H. A. Nieuwendijk. Penningm., Hooglandscheweg 9 B. Th. Bremer, Asch v. Wijckstraat 8 A. Voorbraak, Eemstraat 9 A. W. Boog, Soesterweg 224 L. W. van Loon, J. v. Oidenbarneveltlaan 16. Heere's Taxi-Bedrijf Hof 12 - Telefoon 1418 NIEUWE LUXE RUIME WAGE VOOR BUITENRITTEN 6 cent per K M. 92 Zorgeloos. Op den Hoogeweg stak een 10-jarig meisje onnadenkend den weg over en liep pardoes tegen een luxe auto. Zij bekwam een hoofdwonde en v/erd een woning binnengedragen waarna een geneesheer hulp verleende. De automobilist, welke geen schuld A kilr*C ir/TrNPVT had aan het ongeval, bracht de kleine AHlK.) WK I daarna in zijn wagen naar de ouder- lijke woning. Zondagsdienst H.H. Doctoren en N acht-week dienst Apotheker. Chr. G. Hoornstra, Snouckaertlaan 8, Teleioon 2012. J. Breedveld, Kon. Wilhelminastraat5, Telefoon 547. J. A. Hendriks, Berken weg 25, Tele foon 1384. Apotheek Cramer, Paulus Buyslaan, 93, Tel. 902 en Soes'zr Apotheek. Soesterweg 94, Telefoon 709. Benoemingen. De Gemeenteraad benoemde: tot lid van het Bestuur van Bureau voor Maatschappelijk Hulpbe toon (voormalig Burgerlijk Armbestuur) de heer A. J. Spiekermann (aftr. lid) tot leden der commissie van toe zicht op het Middelbaar Onderwijs de heeren G. A. Adriaans en K. Meijer. Raadscommissies. De verschillende commissies van bijstand door den nieuwen gemeente raad in September na voorafgaand overleg opnieuw samengesteld, werden in de Dinsdagavond gehouden ge meenteraadsvergadering opnieuw en onveranderd benoemd. Tabaks verg unning Tabaksvergunninghouders worden herinnerd aan hun verplichting tot be taling van het verschuldigde recht over 1936, vóór 20 Januari 1936, ten kantore van den Ontvanger der Accijnzen, Pr. Hendriklaan 5. Een wens. (Ingezonden.) In de afgelopen dagen van sneeuw en gladheid heeft de Gemeentereini gingsdienst met prijzenswaardige ijver gezorgd, de last hierdoor veroor zaakt zo spoedig mogelijk op te heffen. Dat was voor de grote mensen. Maar zou er nog niet wat meer aandacht geschonken kunnen worden aan de belangen van de kinderen en van de jonge mensen? Op de Huygenslaan en bij het Bel gische monument is gelegenheid om te sleden. Kan de gelegenheid hiertoe nog niet wat uitgebreid worden Ik denk hierbij o.a. aan de nieuwe Hugo de Grootlaan, welke voor die sport ideaal genoemd kan worden. Deze laan helt flink, mist gevaarlijke kanten en bochten terwijl het verkeer er nog niet noemenswaard is. En zou het zoveel bezwaren ont moeten, dergelijke lanen enkele dagen per jaar voor het rijverkeer te sluiten? De gezondheid en levenslust van de jeugd doet ieder graag enige onge makken aanvaarden. U dankend voor de verleende plaats ruimte, J. E. v. o. POL. Burgerlijke Stand. Geboren: Helena, d. v. M. Peterse en v. Burgsteden Andries, z. J. J. Baart en A. G. Scheerder Dreesje, d. v. T. Vivié en E. Eiker bout Gerhard Heinrich. z. v. G. H. Makel en E. Oudgenoeg Cornelis Gijsbertus, z. v. G. C. Pon en C. H. van Leeuwen. GehuwdJ. G. Becker en J. M. v. der Laan J. H. Bruins en M, J. W. de Vogel B. J Ooslerheert en J. Kah - C. Splinter en H. J. C. M. A. von Munching D, Buitenhuis en N. A. Stoffer. OverledenA. G. Boks, 71 jr., ongeh. A. A. Verstaij, 9 mdn. M. Bakker, 3 mdn. F. J. v. Grasstek, 80 jr. R. Ie Poole, 59 jr.. echlg. v. E. G.j Faure W. Muijs, 4 dagen R. v, Beek, 84 jr., wed. v. G. Dorrestijn P. J. Woerdman, 26 jr., ongeh. Examens. Naar wij vernemen, zijn als data, waarop het schriftelijk deel der eind examens gymnasium in 1936 zal wor den gehouden vastgesteld de 2e en 3e Juni. Het schriftelijk gedeelte der eind examens Hoogere Burgerschool B. zal worden gehouden op 4, 5, 8, 9, 10 en 11 luni a.s. Winkelbeurs. Het bestuur der Feder-tie Amersf. Middenstandsvereeniginger (F. A. M.) besloot in het voorjaar een groote winkelbeurs voor de aangesloten leden te houden. Uit de vereenigingen zal een werkcomité gevormd worden dat de voorloopige plannen geheel zal uitwerken. Een flink stuk propaganda werk der nijvere F. A. M. in deze crisistijden zal door haar leden zeker op prijs gesteld worden. R. K. Werkliedenvereeniging Stadsparochie's. In het Bondsgebouw vergaderde bovengen, vereeniging onder leiding van den heer J. v. d. Linden. Medegedeeld werd da: een schrijven was ontvangen van de R. K. Ver. van Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den houdende verzoek op Oudejaars dag de inkoopen te doen vóór 7 uur, in verband met het verzoek om winkel sluiting dien avond te 7 uur. Samengesteld is een Comité om de algemeene belangen der werkloozen onder de oogen te zien. Dit Comité heeft plannen gereed, doch verzocht dringend hulp van personen voor het houden van een' collecte om vooral de geestelijke nood te kunnen lenigen. Het Kerstfeest voor de kinderen wordt gehouden 2e Kerstdag in het St. Jozef gebouw van 4—6 uur. De geestelijke Adviseur Kapelaan de Jong sprak een propagandistisch woord voorde Eucha ristische Kring, welke afdeeling Z.Eerw. de voornaamste noemde van de Stands- organisatie. In verband met de stijging van het aantal leden zal de maande lijksche oefening worden gehouden in de kapel van het Pension St. Jozef", de eerste oefening Vrijdag 27 Dec. a.s. De heer J. v. d. Linden bracht een uitgebreid verslag uit van de Centrale Raadsvergadering gehouden te Arnhem op 9 en 10 November 1,1. Tot lid van de Centrale Commissie werd benoemd in een vacature de heer Tognetti. Na eenige discussie werd het be stuur gemachtigd een Centraal bestuur te vormen bestaande uit 4 leden van de Stadsparochie's en 3 leden van de St. Henricusparochie. De voorzitter merkte aan het slot van de bijeenkomst op dat het plicht is de jeugdige werkloozen te wijzen op de ontwikkelingscursussen en op de leerwerk-objecten, om vakbekwaam te blijven of zich meer te bekwamen. Een der ledenjmerkte op dat men van meening was dat van de f2.50 vergoeding per week aan jeugdige werkloozen geplaatst bij de leerwerk objecten uitgekeerd 'l3 wordt afge trokken van de eventueele steun van den vader. De voorzitter wees er op dat van deze f2.50 niels wordt afgetrokken. Vereeniging voor Veilig Verkeer. Bovengenoemde vereeniging hield een propagandavergadcring, waaraan medewerking verleende Clinge Dooren- bos en echtgenoole en een strijkje van het Gymnasium. De zaal was matig bezet. Inspecteur Faber van de Verkeers politie te Utrecht hield een rede over de nieuwe wegen-verkeerswet. Ver toond werd vervolgens de A.N.W.B.- film en verschillende plaatjes op hel verkeer betrekking heqbend. Allerlei Gymnasium, Tot lid van het Curatorium van het Johar. van Oldenbarnevelt-Gymnasium (vacature Ds. J. Visser) is benoemd Mr. S. van 't Eind, candidaat-nolaris, alhier. Er heeft boven Schiphol een bot sing pla-ts gehad tusschen twee vlieg tuigen. De bestuurder van het militaire vliegtuig wist zich te redden, de be stuurder van het lestoestel echter ver loor tengevolge van het ongeluk het leven. Een Zweedsch ingfnieur heeft een veiligheids-scheermes uit één stuk uit gevonden. Deze uitvinding is in vele larden gepatenteerd. Amerika, dat het eerste veiligheidsscheermes heeft uit gevonden en de industrie bedreigd ziet, heeft den Zweed aangeboden zijn uitvinding te koopen, doch deze weigerde. In Denemarken zijn proeven ge nomen met een nieuwe methode van visch-bevriezen. Dezer dagen hebben enkele genoodigden op deze wijze be handelde visch gegeten, die vijf weken oud was, en beter smaakte dan twee dagen tevoren gevangen en niet be vroren visch. De trein die 's morgens van Almelo te Zwolle moet aankomen had vertra ging. Onderweg toen de trein met volle snelheid reed, was door het terug slaan van den regulator, plotseling een felle steekvlam uit den vuurmond schoten, welke de kleeding van i chinist en stoker aantastte. Gelukkig verloren beiden geen oogenblik hun tegenwoordigheid van geest en brachten zijjterstond den trein tot stilstand, li vlammen gehuld sprongen zij van d machine en slaagden erin het vuur met sneeuw te dooven. Beiden hadden niettemin tal var brandwonden opgeloopen, welke intus- schen niet van ernstigen aard bleken. Zij konden dan ook hun plaats op de locomotief weer innemen en den trein naar Zwolle brengen, waar zij, gelijk gezegd, met twintig minuten vertraging aankwamen. De 88-jarige juffrouw G. M. Kap- pelhof, te Haarlem, was alleen thuis. Zij zat dicht bij een brandende kachel. Plotseling vatte haar kleeren vlam, de vrouw schreeuwde om hulp. Met zware brandwonden overdekt werd de vrouw een ziekenhuis overgebracht, waar zij overleed. Te Bourg heeft een zonderling voorval plaats gehad. Een vrouw, die met haar dochter van een bal thuis kwam, legde zich in een andere kamer ter ruste, om haar man niet testoren. Later echter keerde de man, die ook was uitgegaan, naar huis terug. Toen hij het huis binnentrad, meende d»< vrouw met een inbreker te doen te hebben. Zij Jloste verscheidene revol verschoten op haar man, die tenge volge daarvan overleed. Onder een aantal schaatsenrijdende kinderen bij Halmstad (Zweden) is het ijs bezweken. Twee meisjes en hun vader, die zijn kinderen wilde redden, zijn verdronken. Binnenland i half-7,8 uur en kwart Rijksmiddelen. De opbrengst der Rijksmiddelen de maand November is bekend. Over 11 maanden zijn er van de geraamde 364.9 millioen hechts 335 millioen opgebracht. Het tekort heeft de 30 millioen dus al haast bereikt. De Omzetbelasting heeft daarin voor ruim 19 millioen schuld. PEPERMUNT staat onder voortdu rende medische con trole van Dr. v. Hamel Roos en Harmens. Raadpleeg deze korte agenda. DAGELIJKS geopend de Kath. Open bare Leeszaal en Bibliotheek aan de Nieuwstraat no. 24. Kosteloos toe gankelijk voor alle personen boven 18 jaar. Het Museum Flehité aan den West singel (uitgenomen des Zondags). Katholieke Spaarbank. Zitting Woens dag van 7 - 8 uur, Vrijdag van 10 tot 11 uur. Zondag van 12 tot 1 uur. DONDERDAG 26 December. Om 2 uur en om 8 uur bioscoop voorstellingen in Concordia, ten bate van het Jeugdwerk in de Par. O. L. Vrouw. Half 8 in St. Aechten. Opvoering van „De Solo van de Kerstnacht" door de Jonge Wacht, par. St. Franc. Xav. 8 uur. Kerstavond in het Parochie huis Paulus Borstraat. Medewerking van „Animato" en de Leekenspelers. ZONDAG 29 December. Half 8 in St. Aechten. Opvoering van „De Solo van de Kerstnacht" door de Jonge Wacht, par. St. Franc. Xav. Kwart over 8 in de Valk Kerstmu ziekuitvoering door het dameskoor „Bel Canto", dir. H. Scheiles. ZONDAG 5 Januari. Half 8 in St. Aechten. Opvoering „De Solo van de Kerstnacht" door de Jonge Wacht, par. St. Franc. Xav. KATHOLIEK AMERSFOORT. (Cultureele Groep.) Uitvoeringen in het Grand-Theatre. 17 januari 1936. De Vereenigde Haag- sche Spelers. Pierre Balledux. „De Groote Kans". 30 April. N.V. Amsterdamsche Too- neelvereeniging. A. van Dalsum en A. Defresne. „Circus Knie". KERKELIJKE DIENSTEN. Het auteursrecht van den inhoud Officleele Kerkelijke Medcdeelingen wordt verzekerd overeenkomstig de Auteurswet 1912. Het overnemen van alie onderstaande Officieele Kerkelijke Mededeelingen in andere bladen, wordt uitdrukkelijk verbodenkrachtens art. 15, eerste lid van de Auteurswet. Dit betreft ook het overnemen met bronvermelding Amersfoort. 1'AROCHlfcKERK ST. ANSFRIDUS |acob Catslaan no. 26b Pastoor: Deken P. J. M. Sandkuyl, Postgiro no. 93297. Jacob Catslaan no. 28, Telefoon 558. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. DINSDAG Vigilie van Kerstmis, geboden Vasten- en Onthouding. Biechthooren van 4 tot half 9. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, daarna 2 gelezen H. Missen. Om half 8 drie H. Missen. Om 9 uur en half 10 twee gelezen H. Missen. 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. Biechthooren van 4 tot 6 en na het Lof. DONDERDAG 2e Kerstdag, dag van devotie. De H. Missen als op Zondag. 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis. 6 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG Van 4 tot half 9 biechthooren. 7 uur Lof met Rozenhoedje. Dagelijks de H. Missen urn half 8 en 8.10 PAROCHIEKERK ST. FRANCISCUS XAVERIUS. 't Zand no. 29 PastoorW. A. J. M. Oostveen. 't Zand no. 31. Telefoon 730. ZONDAG H.H. Missen over 9. Half 11 Hoogmis. 6 uur Lof met preek. DINSDAG Vigilie van Kerstmis, vasten- en ont houdingsdag. Van 11 12 uur gelegenheid om te biechten voor de schoolkinderen. Na den middag van half 4 tot 10 uur voor volwassenen. Wegens het Hoogfeest van Kerstmis wordt de 14-daagsche bedeeling het Armbestuur gehouden op Dinsdag 24 December. WOENSDAG Hoogfeest van 's Heeren Geboorte. 4 uur plechtige Nachtmis, waarna 2 stille H.H. Missen. Na de plechtige H. Mis wordt de H. Communie uitgereikt en onder de 2e stille H. Mis worden door de geloo- vigen Kerstliederen gezongen. Half 7 en 8 uur telkens 3 H.H. Missen waaronder de H. Communie wordt uitgereikt. Half 10 2 H.H. Missen. Half 11 Hoogmis. Na den middag van 3—6 uur gele genheid om te biechten 6 uur Plecntig Lof met Rozenhoedje. Na Hoogmis en Lof worden door Koor en geloovigen Kerstliederen gezongen. De geloovigen worden vriendelijk doch dringend verzocht in den Kerstnacht ter H. Tafel te naderen op dezelfde wijze als vorig jaar. De leiding is in handen van den koster. De volgorde is: eerst middenschip, daarna de zij beuken en ten slotte de tribunes. DONDERDAG 2de Kerstdag geen verplichting van Zondagviering, ofschoon 't de wensch is der Kerkelijke Overheid, dat de ge loovigen dien dag zullen vieren, door minstens de H. Mis bij te wone De H.H. Missen als op Zondag. 6 uur Lof met Rozenhoedje, waarna Kerstliederen. ZATERDAG Van half 4 tot half 10 gelegenheid te biechten. Half 8 Lof met Rozenhoedje, waarna Kerstliederen. Behalve de Kerstdagen zijn deze week de H.H. Missen om 7. 8 en 9 uur. Achterveld PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor G. Rentinck. Telefoon no. 20. ZONDAG H. Mis. „ur Hoogmis. Half 12 Katechismus. Half 5 Lof. DINSDAG Vigilie van Kerstmis. Geboden Vasten- en Onlhoudingsdag. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. Feestdag van 's Heeren geboorte. Nachtmis om 5 uur. H. Mis. ïu uur Hoogmis. DONDERDAG 2e Kerstdag. 7 uur H. Mis. 10 uur Hoogmis. ZATERDAG Biechthooren vanaf 4 uur. 7 uur Lof. In de week de H.H. Missen om 7 en PAROCHIEKERK ST. HENRICUS. Paulus Borstraat no. 41 Pastoor: J. H. Hooyman, Matthias Withoosstraat no 34. Telefoon 1158. ZONDAG H.H. Missen om 7 uur en half 9. Om 10 uur Hoogmis. Om 6 uur Lof. DINSDAG Vigilie van Kerstmis geboden vasten- en onthoudingsdag. Om 10 uur komen alle schoolgaande jongens, om II uur alle schoolgaande meisjes biechten. Des namiddags Biechthooren van 3—9. Geen Lof. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. Om 4 uur plechtige Nachtmis, waarna twee gelezen H. Missen. Na de Nachtmis wordt de H. Com- ie uitgereikt. Om 7 uur achtereenvolgens drie ge lezen H. Missen, na de eerste dezer drie wordt de H. Communie uitgereikt. Om 9 uur twee gelezen H. Missen en ur Hoogmis. Van half 5 tot 7 uur gelegenheid om te biechten. Om 6 uur Lof. DONDERDAG Tweede Kerstdag. H. Missen om 7 uur en half 9. ur Hoogmis. Om 6 uur Lof. ZATERDAG Des nam. Biechthooren van 4—9 uur. Dagelijks de H. Missen om 7 uur, half 8 en 8 uur. PAROCHIEKERK O. L. VROUW HEMELVAARI Langegracht no. 36 Pastoor: A. W. J. Spitzen. Langegracht no. 37. Telef. 1450. ZONDAG 7 uur H. Mis. Half 9 H. Mis. Half 11 Hoogmis. 6 uur Broederschapslof. DINSDAG Vigilie van Kerstmis, geboden vasten- en onthoudingsdag. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. 4 uur plechtig gez. Nachtmis, daarna 2 gelezen II. Missen. Om 7 uur 3 gelezen H. Missen. Half 10 twee gelezen H. Missen. Half 11 plechtig gez. Hoogmis. Om 6 uur plechtig Lof. Biechthooren van 4-6 uur. DONDERDAG Kerstdag. H. Missen als op Zondag. Om 6 uur gezamenlijke aanbidding, voor de leden van de Allaarwacht. 1 ZATERDAG 4-9 Biechthooren. Dagelijks de I I. Missen om 7,8 en 9 u Hamers void PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor H. J. Croonen. TelefoonHamersveld No. 4. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof. MAANDAG Om 7 uur H. Mis in de kapel van het St. Ansfridus-Gesticht. DINSDAG Vigilie van Kerstmis geboden vasten- en onlhoudingsdag. Gelegenheid om te biechten van 3—8 uur in beide biechtstoelen. WOENSDAG. Hoogfeest van Kerstmis. 5 uur Nachtmis, waarna 2 gelezen H. Missen. 9 uur 2 gelezen H. Missen. 10 uur Hoogmis. 3 uur Lof met Rozenhoedje. Na het Lof tot half zes gelegenheid om te biechten. DONDERDAG. 2e Kerstdag. Dag van Devotie. De H. Missen als op Zondag. 3 uur Lof met Rozenhoedje. ZATERDAG Biechthooren om 3. 4, 5, 6 en 7 uur. In de week de H. Mis om half 8. Hoogland PAROCHIE ST. MARTINUS. Pastoor: W. S. J. de Jong. Kerklaan. Tel. 3. ZONDAG Half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis. 4 uur Catechismus. 5 uur Lof met Rozenhoedje. MAANDAG Isle H. Mis op Leo's Oord. Kwart over 8 2e H. Mis. 9 en 10 uur catechismus op de scholen. DINSDAG Vigilie van Kerstmis: geb, vasten- en onthoudingsdag Half 8 isle II. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. 's Middags van 38 biechthooren. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. Christus ge boorte. 5 uur plechtige Vroegmis met assistentie. Na de plechtige H. Mis uitreiking der H Communie en 2 stille H. Missen. 9 en half 10 een stille H. Mis, 10 uur Hoogmis. 3—5 biechthooren. plechtig Lof. In de H. Missen collecte voor de ver siering der Kerk DONDERDAG 2e Kerstdag. Dag van devotie. Half 8 de Vroegmis. jjg Hoogmis. Lof en Rozenhoedje. 'sAvonds 6 uur uitvoering in Con cordia ten bate voor de Missie. VRIJDAG Half 8 1ste II. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. ZATERDAG Half 8 Isle H. Mis. Kwart over 8 2e H. Mis. Biechthooren van 3— 6 u r Lof met Rozenhoedje. Hooglanderveen PAROCHIE ST. JOZEF. Pastoor: II. J. Broere. Burgemeester van Tuy list raat. ZONDAG Hall 8 II. Mis. 10 uur Hoogmis. Half 12 Catechismus. 5 u>ir Lof. MAANDAG H- Mis in het Sl. Joscphgesticht. DINSDAG Vigilie van het Kerstfeest. Geboden vasten- en onlhoudingsdag. Vanaf 4 uur gelegenheid om te biechten. WOENSDAG Hoogfeest van Kerstmis. H "m" daarna ee" gelezen Om 3 uur gelegenheid om Ie biechten. - -ar Lof. DONDERDAG. 2e Kerstdag. Feestdag van den H. Stephanus, dag van devotie. De H H. Missen als op Zondag. 5 uur Lof met Rozenhoedje ZATERDAG 4-8 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lol. Deze week de 11. Mis om 8 uur.

De Eembode | 1935 | | pagina 2