eft behoeft men zich niet te houden aan de bordjes „Verboden te fietsen", die met gulle hand in., het Zeister bosch zijn „geplant". We wandelen door het „Laantje zonder eind". Wanneer we zoover zijn, dat we zoowel voor als ach ter ons, niemand meer zien, volgen we een soort negerpaadje, rechts het bosch in. Zoo leert men het Zeister Bosch kennen.. Wanneer men van dit heer lijke oord een foto maakte en men vertelde dat dit een foto uit de binnenlanden van Afrika was, dan zou iedereen bij een oppervlakkige beschouwing de pracht van dit oerwoud als exotisch aanvaarden. Men dwaalt maar door en de gedachten, die zoo juist nog bij het werk en de tijdsomstandigheden waren, zullen verdwenen zijn en plaats maken voor een gevoel van intense tevredenheid. Wist iedereen het genot van de heerlijke natuur te gebruiken! Wat zou de wereld er anders uitzien! We kunnen nauwelijks gelooven, dat er dan nog oorlog zou zijn, wanneer de weelde van de natuur wat meer werd erkend. We behoeven tijdens het wandelen niet te praten. In de natuur is dit niet noodig. De gedachten alleen verstaan elkaar al. Het schichtige eekhoorntje kringt zich in een verbazend snel tempo om een dennenboom en zijn onrustige bewegingen verraden, dat het hier geen menschen heeft verwacht. We dwalen met een grooten boog naar den Woudenbergscheweg. Na een paar uur loo- pen hebben we wel -echt om onze dorst in het Jagershuis te lesschen. Wanneer men op de fiets is en men wil eens een anderen tocht maken dan een vooropgezette route, fiets dan eens langs den Jagerssingel, links-af, dus links van den „Stuifheuvel" het rijwielpad op. Onbekende plekjes zullen te voorschijn komen. Dwars door het bosch komt men uiteindelijk de buurtschap Austerlitz uit. AUSTERLITZ EN DE „PAN". Austerlitz is eigenlijk één groot bosch, met in het midden een geasfalteérden weg, waarlangs eenige huizen en wat winkels zijn gebouwd. De Wouden bergscheweg laat het dorp rustig liggen en voert het verkeer langs de Pyramide naar Woudenberg Aus terlitz is een karakteristiek plaatsje en de. roem van de FransChen kleeft nog aan deze buurtschap. Ver schillende putten, dooi de Franschen, die zich blijkbaar nogal eens verveelden, gegraven, kan men hier vinden. Achter het Theehuis de „Krake ling" is een heel diepe püt. Overigens verschilt Aus terlitz, wat de bosschen betreft in zóóverre van Zeist, dat hier en daar, meestal juist waar men het niet verwacht, kleine boerderijen in het woud zijn verscholen. Elke voorbijganger is daar een groote bezienswaardigheid en voor de kippen en loop eenden zulk een vreemd wezen, dat dit pluimvee zich angstig kakelend uit de voeten maakt, en hier voor meestal het plekje voor het voorwiel van de

De Eembode | 1941 | | pagina 14