Cultureele agenda Zal voortaan maandelijks onze leidsman zijn Radio-programma Advertenties BEKWAAM VAKMAN Tribunaal-zitting 't Was mieters Splintertje vertelt uit zijn jeugd Verhooging der Electriciteitstarieven DE VRIES verkoopt 't DE VRIES BRANDPUNTEN 2 Dinsdag 1 October 1946 DE Amersfoortsche Gemeenschap, die zich ten doel stelt het cultu reele en sociale leven in onze stad te stimuleeren en op hoojrer peil te brensren. is thans tot een daad over gegaan, welke waarschijnlijk uniek is in ons land en die perspectieven opent voor een groten i bloei van ons cultureele en een op hoogerplan brengen van ons sociale leven. Zij wil onder meer een inniger contact leggen tussen de organisatoren van cultureele manifestaties, de kunste raars en het publiek en ze tracht dit te bereiken door het uitgeven van een maandelüksche kunstagenda voor de stad Amersfoort. Deze agen da. in brochure.vorm uitgegeven, zal voor iedere maand een zoo vol. ledig mogelijk programma geven van wat er op het gebied van de kunst en het cultureele amusement in onze stad wordt geboden. Men kan zich de vraag stellen welke bij eenkomsten een cultureel element hebben en het. antwoord zal vaak van ieders persoonlijke appreciatie afhaDgen. Daarom is het de bedoe ling, althans voorloopig, de opvat, ting zoo ruim mogelijk te doen zijn, waardoor verreweg de meeste bij eenkomsten etc. van eenige beteeke- nis in de agenda kunnen worden opgenomen. De eerste keeren wordt de agenda gratis huis aan huis in Amersfoort en op ruime schaal in enkele randgemeenten verspreid. Het is de bedoeling abonné's op de agenda te winnen (tegen een zeer geringen prijs). De vereenigingen dienen vóór den vijftienden van iede re maand hun programma voor de volgende maand aan de redactie van het blad in te zenden. De abon né's kunnen dan vangdag tot dag zien wat er in Amersfoort op cul tureel gebied te beleven is en ze vinden tevens verhelderende be schouwingen over de voornaamste cultureele gebeurtenissen. Recenties zal het blad niet geven. Perspectieven Het iigt voor de hand, dat deze agenda de belangstelling voor de kunst in onze stad ten zeerste kan bevorderen en het bezoek aan cul tureele bijeenkomsten sterk kan sti. muieeren. Juist in een stad als Amersfoort, die zich opmaakt haar inwonestal te verdubbelen, is een dergelijke stimulans van groote be. teekenjs. temeer daar het een erkend verschijnsel is, dat in een stad van 100.000 tot 150.000 inwoners het cul tureele leven tot den grootsten bloei kan komen. Samenwerking Alle groote cultureele instellingen in Amersfoort (ook de theater-onder nemingen) werken in dezen zin in de Amersfoortsche gemeenschap mee; ook de Kunstkring is in deze gemeenschap opgegaan. Het is ver heugend, dat een dergelijke samen werking tot stand kon komen en de maa'ndelijksche agenda kan in dit opzicht behalve een stimuleerend ook een bindend element zijn. Het ligt in de bedoeling, dat de gemeenschap niet alleen registreerend zal optreden maar in bepaalde gevallen, in sa menwerking met de andere instan ties. ook de organisatie van cultuur- manifestaties ter hand neemt. De agenda heeft nog geen naam maar een prijsvraag in het eerste nummer wil de Amersfoortsche fan tasie in werking zetten om tot het vinden van een passenden naam te komen. Het eerste nummer, waar voor stadsarchitect Zuiderhoek den omslag ontwierp, ziet er uiterlijk zeer verzorgd uit. De advertenties tussohen de pagina's werken hinder lijk maar kunnen uitgescheurd worden.. Het cachet van een der. gelijk cultureel orgaan zou winnen als er meer harmonie in de gebruik te spellingen kwam on aan de cor. rectie zal. wanneer een volgend nummer niet meer in ijltempo in el kaar gezet behoeft te worden, veel grootere aandacht moeten worden besteed. Voor de zesde kamer van het Tri bunaal te Amersfoort stond Maan dagmorgen terecht Geertruida W. J. Jans, echtgenoote van J. H. van Brussel. Zi.i werd er o.m. van beschul digd toe te hebben gestaan, dat haar minderjarige zoon lid werd van de Nationale Jeugdstorm. Zij had. vol gens de dagvaarding. NSB.bladen verspreid en gecollecteerd voor Win terhulp. Verdachte gaf toe reeds in 1034 lid te zijn geworden van de NSB. Haar verdediger bestreed de ten laste gelegde gelofte van trouw aan Mussert. liet tribunaal bepaalde de uitspraak over veertien dagen. Vervolgens kwam voor de 37-jari. ge kok Berend Wolfs te Amersfoort, die lid was geweest van de NSB, WA en NAF. Ook in dit geval werd de uitspraak bepaald op veertien dagen na de terechtzitting. Alles was gisteravond groen voor m'n oogeti. Dat kwam zóó Meisjes van het V.H.K. en jóngens van lll-8'R.I. en van de Grenadiers gaan dezer dagen naar Indonesië en nu bood de leiding van het program, ma voor de Nederlandsche Strijd krachten hen een afscheidsavond aan in het Grand Theatre. En hel werd uitgezonden ook. Dat is ge weldig. Nu konden de jongens uit de andere garnizoenen ook mee ge nieten. Zij hebben óók het. Metro- pole Orkest o.l.v. Dolf van der Lin den gehoord. Maar wij hebben het gehoord en gezien! 't Was mieters. {Mam zegt, dat. dat een leelijk woord is, maar het is niet, te vertalen Twee zangeresjes en een zanger luisterden het geheel mee op. Het waren het AVRO-omroepstertje Net tie van Doorn, de Zuidelijke schoone Maria Zamora en Tony van fluist, die de Nederlandsche Frank Sinatra wordt genoemd. De jongens vonden het allemaal net zoo geweldig als ik. Ze klapten tenminste soms zoo hard, dat 't pla fond naar beneden scheen te komen Het eerste nummer Strike up the band, beloofde dan ook al direct, dat het een avond zou worden, die de jongens zich lang zullen herinneren. Jan Corduwener hebben we ook aan schouwd. Hij speelde 'n solo in On the sunng side of the street." Na afloop boden twee V H.K.- srtrs de zangeresjes bloemen aan Het hoofd van de R.A.O. afd. Amers. iooit dankte alle medewerkenden en vertelde nog, dat de Lt. Nort. be kend van de Strijdkrachten Pro gramma's ook naar Indonesië gaat. Lit belooft, dat de ontspanningsmo gelijkheden voor onze jongens nog krachtiger zullen worden aangepakt. Met ons aloude Wilhelmuswerd deze. avond besloten. Jongens, tabeh, hou je taai! Puckje. Gew. adviesbureau voor Gemeenteraadsleden Het bestuur van het gewest Utrecht der Partij van den Arbeid heeft onlangs besloten tot instelling van een Gewestelijk Adviesbureau voor Gemeenteraadsleden. Dc lei ding van dit bureau berust bij B. Noordewier, lid van dc Gedeputeer de Staten van Utrecht. Behalve met het verstrekken van inlichtingen en adviezen, gemeenteraadszaken be treffende. zal dit bureau zich bezig houden met het leiding geven aan het scholingswerk van de raads- en statenleden. De eerste door het bureau belegde b':eenkomst, waarvoor alle raads- en statenleden waren uitgenoodigd, heeft dezer dagen plaats gehad te Utrecht, waar de heer D. Zuider hoek, stadsarchitect van Amersfoort, een voordracht heeft gehouden over het onderwerp: „Zijn we gereed met de voorbereidingen voor een goede volkshuisvesting?" In een uiterst boeiend betoog heeft deze spreker voornamelijk dc architectonische zijde van het probleem belicht, en gewezen op de groote verantwoor delijkheid. welke hier voor dc be stuurders van stad en dorp ligt. Ver. voor Huismuziek musiceerde Onze jonge Verecniging voor huismuziek heeft met een zeer ge slaagden openbaren speelavond het nieuwe seizoen prachtig inge zet. Niet alleen, dat de uitvoering van de verschillende werken tech nisch op hooger peil stond dan vroeger, ook in geestelijk opzicht toonden de zangeressen en spelers meer gerijpt te ziin. Het was ver heugend te cnnstatceren. hoe 7ii met de hun gestelde taak gegroeid zijn: want de véVeeniging wil pionierswerk verrichten en wer ven voor het onbekende uit lang- vervlagen tijden en ook uit dezen tijd. Voor de meesten onbekende waren een rhvthmisch rijk geva rieerde triosonate, van Couperin en eenige dansen voor strijkkwin tet van John Dowland. Ik hoop, dat de speclgroepen uit de musi- cale schatkist juist van dezen tijd nog menig werk zullen weten op te diepen en ons zóó serveeren als zij 't nu deden: doorleefd en met een goed begins: voor de kleine nuance. Dezelfde liefde ondervon den ook de vocale en instrumen tale stukken van Wcber. Handel en Crémont, waarbij Loots en Scheifes een eigen Nederland- sclien noot voegden, zoodat 't een avond werd, waarop de vele luis terenden hebben kunnen genie ten, en een avond, die veel doet verwachten van deze vaste ru briek in ons stedelijk muziek leven. S. Buurtvereeriiging M.A.R.S. In de groote zaal van het Pa tronaatsgebouw in de Paulus Borstraat hield de buurtvereeni- ging M.A.R.S. voor haar leden een goed geslaagde feestavond. In zijn openingswoord spoorde de voorzitter, de heer A. Smink, de leden aan, deel te nemen aan het te vormen gemengde zang koor. Het programma bestond uit een tweetal tooneelstukjes en zang- en muzieknummers, uitge voerd door en onder leiding van leden van de buurtvereeniging. Tenslotte werd een verloting gehouden met fraaie prijzen. Brandhout voor letters P Q R S De directeur vaD Gemeentewerken maakt bekend; De l ewoners van de straten aan vangende met de letters P, Q, R en kunnen bij den portier Achter Da- vidshof 2 een bon afhalen voor lOC kg sti-bbenhout. Overlegd moet worden de mstri- buticstamkaart van het gezinshoofd. Lady Baden Powell in Soestdük Ladv Baden Powell is. na haar b-zoek aan Utrecht naar Soestdijk vei trokken, waar zij hedenmorgen precies kwart voor twaalf op het palcis door H.K H. Prinses Juliana werd ontvangen. In den tuin van het paleis had den zich vele padvindsters uit alle deelen van de provincie Utrecht zich opgesteld De chief-guidc inspecteerde ver gezeld van H.K.H. de jeugdige padvindsters, waaronder zich ook Prinses Beatrix bevond. Prinses Juliana en Lady Baden Powell onderhielden zich ver scheidene malen met de padvind sters. Lady Baden Powell gebruikte daarna het noenmaal ten paleize. (Ingezonden Mededeeling) Fraaie 101 zege van K.V.V.A KV.V.A. heeft in den tweeden competitie-wedstrijd een overwel digende 101 zege op D.O.S.V. uit Hilversum behaald. Liet het zich in het begin reeds aanzien, dat de Amersfoorters flink op dreef waren, na de rust werd dit echter een ware doelpuntenregen. Van Barlingen opende uit een prachtiger) aanval de score Dnor het fraaie spel der KVVA- vnorhoede, werd spoedig ook het tweede doelpunt gescoord, Na de hervatting vermocht D. O S.V. niet veel meer tegen de steeds talrijker -wordende aan vallen in te brengen, het werd toiaal overrompeld, zoodat dc stand geleidelijk opgevoerd werd tot 10—1. „Quick viert heden feest" Deze woorden uit het succeslied van Quick's revue bi: het 55-jarig bestaan, werden door de Quickle- der. Zondagavond in den daad om gezet. Op 1 October bestaat Quick na melijk 56 jaar. Tot nu toe werd elk nieuw jaar door Quick ingeluid. Ook dit jaar vergeet men het niet. In Academie de Danse was men eenige uren gezellig bijeen. Van het cabaret-groepje gaven de hee- ren K. Bartel man, L. Hendriks en W. Raamsclaar eenige nummers ten beste. Vooral „Bachus" van den heer Bartelsman en het n euwste succesnummer van den heer Hendriks „De Beenekes"' vie len zeer in den smaak. Klokslag twaalf uur hield de voorzitter een kleine toespraak Excelsior met „Wilhelminp" In de door de Baarnsche Vereeni- ging „Excelsior" georganiseerde turnwedstrijden behaalde de dames, groep der Christelijke Organisat'é voor Lichamelijke Opvoeding „W,l- helmina" den eersten prijs. Met vreugde hebben de overige le den van de wandel en gymnastiek vereniging Zaterdagavond de prijs winnaars ingehaald. Een marsch door de stad onder de vroolijke tonen van het Tamboers, en Pijpers- corps „Juliana" gaf uiting aan ie blijdschap om het behaalde succes. Burgerlijke Stand Geboren: Antoniuc; Henricus z. v. P. A. Kok en G. M. van Rui tenbeek. Marianne Jacoba d. v. M van den Brink en D. van de Veen. Lubbertus z. v. J. van d Bor en E. van Dusschoten. Mar tina d. v. E. van de Pol en M van dor Horst. Tonia Geertje d v. E. Vedder en G. van Bokhorst. Meeta d. v. W. van de Beek en M Dekker. Horman Nicolaas z. v. G. van Middendorp en G. van Ree. Gehuwd: Willem de Vries en Wilhelmina Vedder. Jan van Va- neveld en Evertje Doornekamp, Antonic Bokkers en Willeempje van Bokhorst. Evert Franken en Jannetje van de Veen. Gcrrit van den Hoorn en Met je Alijda de Groot. Soest Diefstal van gereedschap De ondernemer van W. had zijn vrachtautos 's nachts aan de Soes- terbergschestraat staan. Den volgen den morgen constateerdehij dat die ven dien nacht het gereedschap ont vreemd hadden. Tevens was een po ging aangewend om de auto van de bandente ontdoen, doch dit is geluk kig mislukt. Burgerlijke Stand Geboren: Maria Wilhelmina, d. v. J. E. Leertouwer en G. van Brummelen. Verl. Talmalaan 21; Werenfridus Albertus Johannes Maria, z. v. J. Th. van Zijl en H. M. E. Beus. Birktstraat 91; Clara, i. v. J. A. Schotte en A. J. van de Wilt, Schoutenkampweg 37. Pe trus Franci6cus, z. v. G. van Mastbcrgen en S S. de Gent, Schoolstraat 8; Arie Pieter, z. v. P. Bakker en H. de Haan, Bos straat 181; Gerda, d. v. F. H. G. Spaink en G. C. Elzenaar, Van Lenneplaan 37b. Frederik, z. v. G. van de Peppel en A. M. Stam, Burg. Grothestraat 71; Jozef Ma- na, z. v. J. J. Brouwer en M. G. Stalenhoef. Lange Brinkweg 53; Johanna Antonia Femina Petro- nella. d. v. A. J. W. Stehman en H. P. de Jong, Bosstraat 157. Paul Erik Tans, z. v. C. Schut en G. A. van Tol, Braamweg 86; Ma ria Sijtske. d. v. E. van de Ent en J. van Ee, Baarn. Gehuwd: J. van Dam, 52 jr., autosloopcr en J. van Beek. 48 jr., Dijkhuisötraat 19; H. Altena, 36 jr.. opperman en P. Walet, 22 jr.. Wieksloterweg O.Z. 59. Overleden: Klaasje de Ruijter, 73 jaar, ongeh., Kerkpad Z.Z. 53; Jacobus Beijer, 85 jr., wednr. van H Hilhorst, Beetzlaan 18; Hen- drika Elferink. 36 jr., ongeh., Maartensdijk; Johanna Kok. 60 jr., geh. met G. Egbers, Heide weg 41b; Roelefine F. Lier, 4 mnd., Den Haag. Biljartcompetitie district Eemland De vorige week zijn de competitie wedstrijden biljarten voor het dis trict „Eemland" aangevangen; de resultaten van de deelnemende Soester clubs waren als volgt; Klasse A: Centraal IDe Gouden Ploeg I 42. Klasse B: Leusderkwarticr ICen traal II 24: Vergulde Wagen III Soestdijk 60. Klasse C. Afd. A: Zonncheuvel I Leusderkwartier II 24; Centraal IIITAVENU I 4—2. Klasse C. Afd. B: Centraal IVZon- neheuvel II 6—0: Soestdijk II Vergulde Wagen VI 24. Klasse D. Afd. A: Zonncheuvel III D.O.S. II 24; Centraal V TAVENU III 4—2: Soestdijk III— Vergulde Wagen VII 42. Klasse D. Afd B: Centraal IV Zonncheuvel IV 4—2; TAVENU IVTAVENU V 4—2. Het competitie-programma ver meldt voor deze week de wedstrij den: Dinsdag; D.O.S. I—ANIMO I; Centraal IIVergulde Wagen III. Woensdag: Animo IIDe Gouden Ploeg III: Soestdijk ILeusder kwartier I. Donderdag: De Gouden Ploeg II Zonneheuvel I. Vrijdag: De Gouden Ploeg IVer gulde Wagen I; Vergulde Wagen II Centraal I: TEOMIEN ICen traal III: Centraal VSoestdiik III: Vergulde Wagen VIITAVE NU III; D.O.S. IIIZonneheuvel III; Centraal VI—D.O.S. IV. Zaterdag: TAVENU VSoestdijk IV; Vergulde Wagen VIII—TA VENU IV. Hoogland. Burgerlijke Stand Geboren: Jan, z. v. Gerrit Wa let en Jannetje Hendrika van Ve luw; Geertruida Margaretha, d. v. Joannes van 't Klooster en Geer truida Johanna Kok; Gijsbertus Jacobus, z. v. Cornells Koller en Maria Gertruda Groothulzen; Jo hannes Bernardus, z. v. Cornells Prins en Willemijntje van Eijden; Jacobus Wilhelmus, z. v. Lamber- tus Smink en Cornelia Johanna Roest; Wilhelmus Lambertus, z.v. Lambertus Smink en Cornelia Jo- door W. Meuldijk 1 "5D. Uat narde lachen van baron Adriaan scheen leclijke gevolgen te krijgen. Knots en Knars had den het gehoord, grepen hun revolvers en renden naar het ruim. „D'r zijn vast verstekelingen", hijg de Knars: „D'r is niemand aan boord, die op dit uur in het ruim zit en zoo hard lachen kan. Let op. we zullen hem in stormaanval verrassen, 't zal wel een agent zijn, die ons op het spoor is". Met drie sprongen waren ze de trap af en bleven stokstijf staan, ,,'t is Splintertje", hijgde Knars teleurgesteld. „Hij zit hier in z'n eentje te lachen". Zoo was het, ik zat op een kist en deed mijn best zoo hard mogelijk te lachen, net zoo hard als de baron gedaan had. Je begrijpt wel waarom, nu zou den Knots en Knars denken dat het gelach dat ze gehoord hadden, óók van mij geweest was en niet verderen het ruim zoeken naar verstekelingen. „Hc", riep Knars kwaad: „Wat mankeert jou? Waarom lach je zoo? Heb je daar meer last van?!", riep ik: „Ik heb zoo'n leuke mop gehoord, haha!" Knots en Knars haalden hun schouders op en begonnen het ruim weer te verlaten. En ik volgde ze naar boven en grinnikte verheugd, want voor de tweede keer was m'n list gelukt hanna Roest; Wilhelmus Adria- nus. z. v. Adrianus Traa en Wil helmina Uppelschoten: Gerardus Hendrikus, z. v. Evert van Val kengoed en Hendrica 'Maria de Groot. Gehuwd: Hendrikus van Vul pen en Petronella Geertruida Voorburg. Voetbal H.S.V. I kon het in Nijkerkerveen tegen de Veensche Boys niet bol werken en verloor met 34. HSV II bracht het er beter af en verpletter de Putten II met liefst 120. Vios uit Hooglanderveen had evenals H S. V. geen gelukkigen dag en moest met 70 het onderspit delven tegen Odin uit Utrecht. Spakenburg IJselmeervogels speelde gelijk 33 De eerste wedstrijd van IJssel- meervogels in de 4e kiasse van rlon K. N. V. B. tegen S. O. S. in Amsterdam leverde een 33 ge- hjk spel op. Het 3e elftal van Y.- vopels deelde de punten door een gelijk spel( 2—2) tegen Altius 2 uit Hihersum. Gloriedag voor Wiridvogels Zaterdag was het voor Windvogels een succesvolle dag. daar alle drie elftallen een overwinning behaalden. Windvogels I—PVH 6—1. Windvogels 2 hal weinig moeite met TOV uit Baarn. en nam revan che op den eersten wedstrijd tegen dit elftal in de vorige competitie, welke toen werd verloren. Nu kwam Windvogels 2 met 92 glorieus uit den strijd. Ook het 3e elftal legde beslag op de 2 punten door Huizen 4 te Huizen met 2—1 te verslaan. Voor Windvo gels ongetwijfeld een glorierijke dag. WOENSDAG HILVERSUM 1. 301.5 M. 10.00 Morgenwijding; 10.35 Frits Braun, ba riton, Cor van Boven, piano; 11.35 Hedendaagsche Fransche pianomu ziek; 11.45 Familieberichten uit Indië. 12.00 Jan Vogel en zijn Accordeon orkest; 12.35 Eddy Walts speelt; 13 15 Stafmuziekcorps van de Amsterdam- sche Politie; 14.15 Gevarieerd Kamer- muziek-programma. 17.15 Tsjechi sche muziek; 17.35 „The Ramblers"; 18.15 Pianoduo André de Raaff en Jacques Schutte; 18.30 Programma v. d Ned. Strijdkrachten; 19.10 Inter lude for Sentiment- 20.20 „De zigeu ner in de operette"; 21.10 ..Eerkeley Square". Hoorspel; 22.25 Kwartet Jan Corduwener. HILVERSUM II. 415.5 M. 9 50 Het Tsjechisch Philharmonisch Ork.; 10.30 Morgendienst; 11.00 Musando Trio. 11.45 Edith Barnett en Wladi- mi_- Cernikoff, piano; 12.00 NCRV Kleinorkest; 13,15 Continental Kwin tet: 14.00 Piano-recital; 14.30 De striikkwartettcn v. W. A. Mozart VIII. 15.00 Omroepkamerorkest; 16.15 Zangrecital; 17.30 Amati-Trïo; 18.00 Amati-Trio (vervolg); 19.15 „De Unesco te Parijs"; 19.30 Declamatie; 20.05 „Uit het dagboek van een vleu gel", een muzikaal hoorspel; 20.50 Oude kamermuziek; 22.30 Een kwar tier Kamermuziek (gr.); 23.00 Neder- landsch Kamerkoor. 23.3023.57 Wer ken van Wilhelm Friedemann Bach en Johan Stamitz (gr.). Officieren. Onderofficieren Korporaals cn manschappen van III-S-R.I. groeten lang* dezen weg, wegens vertrek raar Indië, familie, vrienden en bekenden. En roepen U een tot wee»*, ziens toe. De Bataljons Comm., De Luitenant.Kolonel, L M DREYER. oooooooooooooooooo< Wegens myn vertrek naar Indië groet ik langs dezen weg familie, vrienden en be. kenden. Lt. J. W. van VOORST Staf - III 8 RI. Amersfoort. <xxxxxxxxxxxxx>oooo< N.V. Sanitaire Wasch- industrie „NIVEUS" te Amersfoort Jaarlijkschc algem. vergade ring van Aandeelhouders op Dinsdag 8 October a.s. des namiddags om 3 uur in het kantoor der Vennootschap, alwaar de Balans, Verlies- en Winstrekening en Agen da ter inzage liggen. DE DIRECTIE. LAAT schoenverzorger g UWE WEGEN EFFENEN B Langestraat 78 B BEKENDMAKING HINDERWET Burgemeester en Wethou ders van Amersfoort bren gen ter openbare kennis, dat bij hun besluit van 27 September 1946, aan de firma VAN AKEN Co. en hare rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergunning* is verleend tot het prich- ten van een chemische fa briek van cosmetische pro ducten in het perceel alhier gelegen aan dc Oliesteeg 8 en 10 kadastraal bekend ge meente Amersfoort, Sectie E. No. 6601. Amersfoort, 28 Sept. 1946. Burgemeester cn Wethou ders voornoemd, De Burgemeester A. J. Spiekermann l.B. De Secretaris, J. Haars. NETTE JUFFROUW gevraagd voor winkel en lichte h.h. bez. per 1 Nov. of eerder. Meisje en werk ster aanwezig. Woensdag middags en'Zpndags vrij. Brood- en Banketbakkerij J. BROEKHUIS, Krommestraat 68, PROVINCIALE UTRECHTSCHE ELECTRICITEITS MAATSCHAPPIJ N.V. In verband met het sinds 1940 sterk gestegen kosten niveau ziet de Provinciale Utrechtsche Electriciteits Maatschappij N.V. zich genoodzaakt haar tarieven hieraan aan te passen. Dit beteekent, dat, behoudens goedkeuring van enkele gemeenten de onderstaande nieuwe tarieven, van de meteropneming in September 1946 af zullen gel den in plaats van de oude bekende tarieven. De nieuwe tarieven, die in de onderstaande tabel naast de oude zijn vermeld, zullen derhah c voor het eerst over het verbruik in September-October 1946 in rekening worden gebracht. Prijzen in centen per kWh was wordt a) Enkelvoudig lichttarief te Amersfoort en Zeist. In alle overige gemeenten in het verzorgingsgebied b) Vastrechttarief In het gehcele verzorgingsgebied. De vastrechtbedragen worden niet verhoogd. c) Nachtstroomtarief In het geheele verzorgingsgebied. d) kleinkrachttarief In het geheele verzorgingsgebied. Alle prijstrappen van net afdalende kleinkrachttarief met een jaargaran tie van 1000 kWh worden met 1 cent per kWh verhoogd, zoo ook het kleinkrachttarief zonder spertijdbe perking in de Gemeente Zeist. e) Dubbel tarief. Dit wordt tijdens de lichturen (hoog- taricf) verhoogd met 2 centen per kWh (als onder a), tijdens de overige uren (laagtarief) met 1 cent per kWh (als onder d). 19 21 20 22 3 4 iy2 2 8 9 De Directie der PROVINCIALE UTRECHTSCHE ELECTRICITEITS-M'IJ. N.V. Wij vragen een als CHEF van de Kwal i te i ts-Contróle In onze JAPONNENFABRIEK i Brieven onder No. 6971 bureau van dit blad. Utrechtsch Stierenreglement 1936 UITSLAG VOORJAARSKEURING 1946 De Burgemeester van Amersfoort maakt bekend den uit slag van de in 1946 gehouden voorjaars stierenkeuring. P. C. Rossenberg, Amersfoort, Isselt 18, 1 jaar zwartbont, geen gegevens aanwezig, voorloopig goedgekeurd. P. J. Brouwer, Amersfoort, Groenesteeg 14, 1 jaar zwart bont, 1651 Harmeien, voorloopig goedgekeurd. E. v. d. Haar, Amersfoort, Koedijk 4, 1 jaar zwartbont, 402891N.R.S., voorloopig goedgekeurd. E. v. d. Haar, Amersfoort, Koedijk 4, 1 jaar zwartbont, geen gegevens aanwezig, voorloopig goedgekeurd. J. G. v. d. Hengel, Amersfoort, Liendert 101, 1 jaar zwart bont geen gegevens aanwezig, voorloopig goedge keurd. Buitengewone keuring. P. Wijntjes, Amersfoort, Birkt 7, 1 jaar zwartbont, 388197 L.C.O., voorloopig goedgekeurd. Amersfoort, 24 September 1946. Dc Burgemeester voornoemd, A. J. SPIEKERMANN, Lo.B. Provisiebussen met venster 95 Levant-sponzen - prijzen vanaf *«03 Kamerpotten aardewerk Zwabbers prima gevuld vanaf Theezeefjes met lekbakje Poffertjes-pannen Rollen boterham papier 2.95 95 2.45 10 Hobbelpaarden vlotte stevige modellen vanaf 16.50 Poppenwagens leuke kleuren 15.50 Tafeltje plus 2 stoeltjes 15.00 Kinderfietsjes en autopeds 28.75 Poppen zeer mooie sor- 0_ teering vanaf Z.V3 Poppenreparatie Breng Uw zieke poppen naar de Vries' Poppen- ziekenhuis, U ontvangt ze vlug en gezond weer terug. Weer voorradig Bijenpark poets- artikelen als schoencrème in bruin en zwart - Ko perpoets - Zilver poets - Wrijfwas enz. Weer voorradig Emaille cn aluminium keukengerei van de beste merken o.a. B.K. en EDY LANGESTRAAT 76 Hoek Zevenbuizen TEL. 4152 TE KOOP AANGEB TE HUUR AANGEB. Driekwart wit jasje (lams. vel). Te bevragen Javastraat 32 's Avonds van 67 uur. 6974 Een jongenspak met lange broek, 15 tot 17 jaar. Edison- straat 4. 6975 Te koop aangeboden: brui ne heeren molières, mt. 45, smal; bleu zyden japon, mt. •19; grys linnen schoentjes, 39; blauw vilten hoed. A. Paulownalnan 1. 6976 Prima rieten ligstoel, z.g. a.n., 25.inschuifbaar Br. no. 6979 bur. v. d. blad Te koop aangeboden: 1 damesmantel, n\\\, m. 44: 1 heeren winterjas, donkerbl 1 zw. zyden tfümesjapon; 1 celluloid pop met kleertjes, alles i.g.st. Celsiusstraat 42. Tusschen 68 uur. 2x bellen 6981 Yooroorlogsch vloerkleed, 2 by 3 Lingcstraat no. 13, Amersfoort. 6982 Te koop: stocltjesklok; klein staartklokjeantieke pendule N, H, Berger, Ki_ pelweg 33 6984 Wegens vertrek te kooo aangeboden Belgische herder lief bij kinderen Vondci- laan 21, tel. 4851. Tusschen 0—8 uur 6989 TE KOOP GEVRAAGD Een lange japon, met lan ge mouwen, m 44 of 46 Br. onder no. 6973 bur. v. d. bl. Bergkwartiergestoff. zon nige zit. en slaapkamer met gebruik van keuken, liefst beschaafd jong echtpaar, te gen 15 Oct of later. Brieven onder no. 6977 bur. v. d. bl. PERSONEEL AANGEB. Net meisje zag zich gaar ne geplaatst als huishoud ster. P.G., liefst in klein moederloos gezin. Brieven no. 6985 bur. v. d. blad. PERSONEEL GEVR. Een net meisje gevraagd voor dc morgenuren bij 2 menschen Leusderweg 177. 69S0 Kousenreparatrice gevr. Aanvangsalaris 30.per week Perfect, Utrc-chtsche- weg 91. Nog eenige jongedames ge vraagd om opgeleid te wor den in ons atelier. Aanvang salaris 12 gulden per week. Perfect. Utrechtscheweg 91. RUILEN Ruilen: ten paar zwarte molières, maat 39, voor een sehoenenbon. Br. onder no. 6978 bur. van dit blad. DIVERSEN Korfbal. Wy zoeken lief hebbers van deze mooie sport om by voldoende deelname een vereeniging op te richten Br. no. 6986 bur. v. d. blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1946 | | pagina 2