NIEUWE BURGEMEESTER GEÏNSTALLEERD Gemeenteraad zegt medewerking toe „Ik zal alles doen waartoe een mensch bij machte is Steun der burgerij is voor burgemeester onmisbaar Een kleurige stoet trok avonds langs het raadhuis Amersfoort in feesttooi .99 Burgemeester spreekt tot de bevolking Wij zullen elkaar moeten vinden RADIO- UITZENDING VEREENIGINGEN DEFILEERDEN VOOR DEN BURGEMEESTER Gemeentehuis en toren verlicht Wat gebeurt er met het personeel van den stadsbusdienst? Gecompliceerde aanrijding Oplichter gepakt Woensdag 6 November 1946 3 IN een buitengewone zitting van den gemeenteraad, die mede door tal van officieele personen en genoodigden werd bijgewoond, is Dinsdagmiddag den heer H. Molendijk geïnstalleerd als burgemeester van Amersfoort. De installatie-plechtigheid werd verricht door den oudsten wethouder en waarnemend burgemeester den heer A. J. Spickermann. Behalve deze en burgemeester Molendijk hebben nog vele anderen het woord gevoerd. De redevoeringen van den heer Spiekermann en van burgemeester Molendijk hebben wij in ons blad van giste ren reeds in hun geheel weergegeven. Het oudste lid van den gemeenteraad, de heer W. van Gent, bracht dank aan de beide loco- burgermeesters, dc heeren Noordewier en Spie kermann. Tusschen liet optreden van een „echten" en een waarnemend burgemeester be staat een groot verschil. Een wnd. burgemeester wordt nog altijd beschouwd als de vertegen woordiger van de richting, welke hij is toege daan. Uw achtergrond, burgermeester, aldus de spreker, is de Kroon. De Kroon is boven alle partijen verheven. Moge het U gegeven zijn het licht van de Kroon in Uw gemeente uit te dra gen. Spr. eindigde met de volle medewerking van den raad toe te zeggen. Burgemeester Molendijk ontvangt uit handen van wethouder Spicker mann de ambtskelen als het tee ken zijner waardigheid. (Foto Stakenburg) Namens de raadsfractie van de Partij van den Arbeid sprak de heer J. Steinebach. Hij vergeleek dc stad met den O.L. Vrouwetoren. Ook onze stad is door den oorlog geschonden, zei hij. Een groot leed is in de harten der burgers om het verlies van hun dierbaren. In« dezen toestand hebben wij ons werk te doen. De arbeid zal het leed verzachten. De arbeid zal ons helpen om de morecle inzinking te boven te komen. Spr. herinner de aan de ambtsperiode van oud burgemeester mr. J. C. Graaf van Randwijek en het werk van de •eeren Noordewicr en Spieker mann, die hij hulde bracht. Katholieke waardeering De heer J. Alders, namens de katholieke raadsfractie het woord voerend, had door zijn contact met verscheidene menschen uit de noordelijke provincies de over tuiging gekregen, dat Amersfoort met den heer Molendijk een bur gemeester heeft gekregen, die de rechte man op de rechte plaats genoemd mag worden. Geen Gro ninger van geboorte, is hij het tvne vin den noordeling gewor den, strikt eerlijk, rechtvaardig en voor zijn mecning ronduit, uitko mend. Een ras-echt democraat bovendien, die tijdens zijn wet- houndersehap in Groningen waar deering schonk aan de minder heid en in de 6tad een geliefde figuur was. Namens de Prot. Christelijke raadsfractie sprak de heer dr. Joh. Scheurer en als jongste raadslid en namens de communi6tische- fractie. de heer W. van Apeldoorn. Burgemeester antwoordt In zijn antwoord zei burgemees ter Molendijk sterk getroffen te zijn door de eenstemmigheid die in den raad van de gemeente In een krachtig en goed opgebouw de rede richt burgemeester Molen dijk zich tot raadsleden en genoo digden (Foto Stakenburg) Amersfoort heerscht. Hij hoopte, dat deze eenstemmigheid zich ook zal doen gelden als straks de nuchtere zaken aan de orde komen. Over de overeenkomst met de Martinitoren die de hr. Alders had geconstateerd, zei spr. dat hij meende er maar één overeen komst mee te hebben, namelijk dat ze beide danig aan het grij- zcn'n zijn. Niettemin hoopte spr. iets van de waardigheid van dezen toren te hebben meegekre gen. De verhouding tot de ambte naren baart spr. geen zorgen. De kennismaking met enkele hoofden van dienst heeft hem op dit punt gerustgesteld. Ook de secretaris, de hr. Haars is 'n sterke persoon lijkheid, waaraan spr. een grooten steun hoopt te hebben. Laten wij trachten zei de burgemeester, in Amersfoort de opvatting over het ambtenarencorps, dat zij dagelijks „het paadje van allen dag loopen" uit de wereld te helpen. Stuk voor stuk beantwoordde burgemeester Molendijk de spre kers. Tot dr. Scheurer zei hij hoo- gelijk te waardeeren hetgeen uit een andere denkwereld wordt ge zegd. Zich tot de leden van den Raad wendend, zeide de spr. ar tikel 1G7 goed te kennen, waarin sprake is van de beslissing van den raad en de leiding, die de burgemeester geeft. De Groninger periode heeft spr. groote voldoe ning geschonken in zijn leven. Hij sprak de wensch uit, dat dit even zeer het geval zal zijn als hij latei- zijn werk als burgemeester in Amersfoort mag overzien. Hiermede was het officieele ge deelte van de zitting beëindigd en droeg de heer Molendijk de lei ding van de vergadering weer over aan wethouder Spiekermann. Collega's spreken Burgemeester mr. P. W. J. H. Cort \an der Linden van Gronin gen heeft in een zeer geestig ge stelde speech zijn collega de moei lijkheden van het burgemeester schap kenbaar gemaakt. Oud-burgemeester Graaf Van Randwijek vond het een vreemde gewaarwording nu aan de andere zijde van de tafel te staan. Hij gaf den heer Molendijk den raad nim mer te gaan mede-regeeren. En verder nam hij zich voor voortaan voor iederen burger mijnheer van Randwijek te zijn en niets min der. Hij hoopte dat de bevolking nu zal begrijpen, dat hij nu geen burgemeester meer is, al had het hem goed gedaan, dat in de be zettingsjaren de burgers van Amersfoort hem zoo bleven beti telen. Dc heer Koos Vorrink sprak als voorzitter van de Partij van den Arbeid on als vriend van den heer Molendijk. Hij herinnerde aan hun gozamenlijken strijd voor het democratisch socialisme. De heer Vorrink zag in de benoeming van zijn vriend de voortzetting van een taak, in de jeugdbeweging begonnen. Burgemeester mr. dr. G. A. W. ter Pelkwijk van Utrecht memo roerde o.rn. de bijzondere ver diensten van den heer Noorder wier. Ten slotte voerden nog twee Groningsche gasten het woord, de Groningsche wethouder de Wilde en Deken Buve. Deze ka tholieke geestelijke getuigde van de vriendschap, die tusschen hem en den heer Molendijk is gegroeid in de jaren van gezarnenlijken arbeid voor allen die in geeste lijk en stoffelijk opzicht hulp noo- dig hebben. De heer Molendijk dankte de sprekers en hoopte dc traditie van Amersfoort later hij liet be ëindigen van zijn ambtsperiode ongerept aan zijn opvolger te kun nen overdragen. LpR heerscht'e de laatste dagen een nerveuze stemming rond en het. gemeentehuis van Amersfoort die veroorzaakt toerd door de voor- bereidingen der installatie van den nieuwen burgemeester. Stoelen wer. den aangedragen, groen en planten werden in de hall van het stadhuis gerangschikt en de Raadzaal sierde men smaakvol op met de warm ge. tinte bloemen van den herfst. Buiten klonk hamergeklop en voor hel stad huis, dat helaas een voornaam bor des mist. ontstond een stellage, waarop 's avonds het défilé van ie burgerij voor den burgemeester kon worden gadegeslagen. Smaakvolle draperieën en het zoo onverbrekelijk met Amersfoort verbonden dennen groen gaven aan het anders minder fraaie houten bordes een rijken aan blik. De vlaggen uit! Inderdaad, het ging eerst nog wat. schoorvoetend, doch in de morgenuren wapperden van de gebouwen van tal van groo te bedrijven de driekleur, die ook, hoog boven de stad verheven, uit hing van den Onze Lieve Vrouwe, toren. Meer en meer werden de vlag. gen ontplooid en tegen den middag toen met de installatieplechtig- held in het stadhuis een aanvang werd gemaakt. gaf de stad een fcestclijken aanblik. De heer W. van Gent spreekt den burgemeester als oudste raadslid namens den Raad toe. (Foto Stakenburg) NADAT het gejuich uit de duizenden kelen was verstomd, sprak burgemeester Molendijk, na het défilé langs het ge meentehuis, de op het O.L.V.-kerkhof verzamelden toe. Z-i;n korte, krachtige rede, waarin het sentiment gloeide van den strijder voor een betere wereld, bracht allen onder den ban van zijn woorden en maakte grooten indruk. Met elkaar zullen wij voor het wel. zijn van onze stad aan het werk moe ten gaan. van dat centrale punt uit, dat het raadhuis is. U moet daarbij echter in het oog houden, dat ook een burgemeester maar een gewoon mensch is. Zelfs indien hij gesteund wordt door een energiek college van wethouders en een hard werkenden gemeenteraad, zal hij moeten steunen op de burgerij. Met grootp vreugde heb ik gezien, zoo vervolgde de bur. Hedenmiddag ben ik in het Amersfoortsche gemeentehuis door Uw wettig gekozen vertegen, woordiging en uw wethouders ont vangen. zoo sprak de burgemeester, en de hartelijke woorden van wel kom. die daarbij tot mij gesproken zijn, hebben mij het afscheid van Groningen aanmerkelijk lichter ge maakt. Nu wij hier op dit plein bijeen zijn, onder -lezen ouden toren, die de tijden heeft getrotseerd 'en die een symbool is van de eenheid der Amersfoortsche bevolking In de mid. deleeuwen, wordt het mij bang te moede van vreugde. Voor mij zie ik die groote schare van jongens en meisjes, van mannen en vrouwen, van verscheiden richting en van ver schillenden leeftijd, die allen even zijn aangeraakt door de grootsche ge dachte. dat zij allen burgers zijn van één stad. leden van één stedelijke gemeenschap. Deze eenheid bij dit welkom is een van die dingen, die mij groote vreugde hebben bereid. Want daar zal het. in de jaren die voor ons liggen om gaan: weten wij elkaar te vinden, elkaar te begrijpen en te waardeeren. weten wij samen te werken om -dit kleine stukje Ne. derland. dat Amersfoort is, voor allen bewoonbaar te maken. Met elkaar Ik heb hot bij mijn beëediging dooi den Commissaris der Koningin ge zegd, zoo ging de burgemeester voort ik heb het herhaald bij mijn installa tie in den gemeenteraad en ik wil het ook hier nog eens uitspreken voor het forum van de bevolking dezer stad: Ik zal alles doen, waartoe een mensch bij machte is, om de gees telijke en stoffelijke belangen der -emeente Amersfoort te bevorderen. gemeèster, dat Amersfoort een rijk en bont geschakeerd vereenigings. leven heeft. Ik heb de stoeten der jeugdorganisaties gezien. Ik. die zelf ben opgegroeid in de jeugdbeweging ik groet hun vaandels Ik heb ook langs mij zien trekken die vele an dere vereenigingen op het gebied van de vakbeweging en op dat van het culturcele en sociale leven. Hun allen zeg ik: gij kunt rekenen op den steun van het gemeentebestuur, ze ker waar het er om gaat uw werk te verbrcedcn en te verdiepen. Wij zul len samen moeten werken en eikaar in de hand moeten werken. Het vrije vereenigingsleven heeft daarbij een belangrijke taak. Gezamenlijk moe. ten wij van Amersfoort maken een bonte, kleurige. levendige volksge meenschap. Een langdurig applaus oaderstreep. te de redevoering van den burge meester. Het Amersfoortsch Mannen koor zong den heer en mevrouw Mo lendijk een „Hij leve lang" toe („Toast" van Van Poppel). Daarmee was do demonstratie beëindigd. De duizenden trokken in alle richtingen door de stad huiswaarts en het licht op den ouden O.L.V.-toren zette nog langen tijd de omgeving in een zach. ten. feërieken glans. Naar wij vernemen zal de rede, die burgemeester Molendijk Dinsdagmiddag ter gelegenheid van zijn instal latie in de gemeenteraad heeft uitgesproken, hedenavond om acht minuten over acht in het door de Vara voorbereide programma worden uitgezonden over Hilversum I. J)lNSDAGAVOND defileerde dat deel der Amersfoortsche bevolking, dat is georganiseerd in vereenigingen op cultu reel en sociaal gebied, voor den nieuwen burgemeester, den heer H. Molendijk, die met zijn gezin, met het gemeentebestuur en een aantal hoofdambtenaren en genoodigden op het bordes van het gemeentehuis had plaats genomen. s* r i meester gemeenschappelijk op groot- HET gemeentehuis was verlicht met lampen en schijnwerpers, welke hun stralen wierpen op ao oude gebouwen langs den Westsia- gel en veelvoudig weerkaatst wer den in het water van du gracht. Niet minder dan vijfentwintig verecnigin_ gen en zeven muziekkorpsen mar. cheerden voorbij, met bun kleurige aandels, in bont geschakeerde klee. dij. met hun levensvreugde en enthousiasme en met hun blijdschap om dezen feestdag voor onzo stad. De muziekkorpsen speelden bij liet passeeren van het gemeentehuis lino beste marsclien, liet pijperskorps blies magnifiok, de jeugdverenigin gen zongen hun liederen en brach ten hun groet. Er waren vereenigin gen van allo richtingen Christelijk, Katholiek, socialistisch, neutraal. Alle hadden elkaar op dezen avond gevonden om don nieuwen burge- Met belangstelling volgen Raad, ej* gemeesterm genoodigden de rede van den bur- (Foto Stakenburg BELANGSTELLING WAS GROOT DE volgende genoodigden ver zamelden zich voor de in stallatie-plechtigheid van burge meester Molendijk tegen twee uur in de Raadzaal. Mr. J. C. Graaf van Randwijek, cud-burgemeestcr van Amers foort; B. Noordewier, lid van dc Ged. Staten van Utrecht, oud- wethouder van Amersfoort; mr. P. P. Agter, lid van de Ged. Sta ten van Utrecht; B. J. J. Wij- kamp, oud-lid van de Ged. Sta ten van Utrecht; mr. P. W. J. H. Cort van der Linden, burge meester van Groningen; de bur gemeesters van de aangrenzende gemeenten Hoogland, Soest en Hoevelaken, Mr. Dr. G. A. W. ter Pelkwijk, burgemeester van Utrechtj H. Ploeg Jr., wethou der van Utrecht; Mr. J. in 'tVcld burgemeester van Zaandam; Mr. M. J. Wolthers, secretaris van Groningen; Mr. Veen, burgemees ter van Enschede en Mevr. v. Veen; G. Boekhoven, burgemees- Ier van Nieuwe-Pekela; J. Tuin, lid van de Tweede Kamer en lid van de Ged. Staten van Gronin gen; K. Vorrink, lid van dc Tweede Kamer en Mevr. Vor rink; Jhr. Mr. M. v. d. Goes van Naters, HU van de Tweede Ka mer en Mevr. v. d. Goes van Naters; Mr. J. Thomassen, secre taris van Z.K.H. Prins Bernhard, oud-secretaris van Amersfoort; de garnizoenscommandant Over ste I. L. D. baron Sirtema van Grovestins; Mr. P. J. Ea Vonken- berg, kantonrechter; Mr. F. C. A. Eenhorst, secretaris van de Kamer van Koophandel; verte genwoordigers van de kerkge nootschappen en vakvereenigin- gen ter plaatse; echtgenoote, zoon cn dochter van den burge meester. alsmede eenige van de naaste familieleden; voorts een aantal vrienden en kennissen van den burgemeester. Hoofden van takken van dienst der gemeente. Berichten van verhindering werden gezonden door den Com missaris der Koningin in de pro vincie Groningen; wnd. Com missaris der Koningin in de pro vincie Utrecht; wnd. burgemees ter van Leusden en Stouten- burg; Inspecteur van het Lager onderwijs; de burgemeester van Zeist en van een aantal vrienden van den burgemeester. Receptie Van de gelegenheid tot geluk- wenschen werd na de beëindi ging van de plechtigheid door raadsleden en genoodigden druk gebruik gemaakt. Ook uit do kringen van de burgerij was veel belangstelling. Tal van in gezetenen. vertegenwoordigers van bedrijven, vereenigingen en instellingen feliciteerden den burgemeester en zijn echtgenoot met de benoeming on wenschten beiden veel goeds toe in Amers foort. Ook Teus Dreuning. die Amersfoort bij elke feestelijke gelegenheid met zijn draaiorgel opvrooRjkt, ontbrak niet en schaarde zich in de lange rij der wachtenden. Gevonden voorwerpen Kolenzakken, das, tennisbal, hon den, poes, ring met sleutels, kin- der-portemonnaie met inhoud,'boek, knippatroon, breiwerk met pennen, wanten, Zweeuwsche broche, kin derarmbandje, ceintuurs, actetasch met schoolbricfjes, rozenkrans, hondje (speelgoed), kindertaschjc, gouden ring. kinderschoentjes, sleu tels. Niet praten maar doen Onder het motto „Niet praten, maar doen" houdt de afd. Amersfoort van het Algemeen Ned. Jeugdver- bond van 8—11 November in liet clubgebouw aan de Varkensmarkt een groote bazar. Een eventueel baïig saldo zftl besteed worden voor de aanschaffing van meubelen e.d. voor het clubgebouw opdat de. geheele jeugd van Amersfoort en de hier ter stede gelegerde militairen spoedig kunnen beschikken over een gezellig en gastvrij clubgebouw. sche wijze een welkom te bereiden. Groote drukte Het défilé, dat vele duizenden door dc stad cn langs het gemeente huis deed trekken, bracht in de stra ten van Amersfoort vele andere dui zenden op de been. Temidden van dc in den ernst van dezen dag feest vierende stad, waarboven de heldere klank van liet carillonspel klonk, stond de oude Onze Lieve Vrouwe toren in het volle licht dor schijn werpers, kloek omhoog rijzend, als hot symbool der onverzettelijke kracht van het volk, dat zich op de. zou dag, met zijn pas gearriveerden burgemeester, voorbereidde op een nieuwe periode in zijn mcontclijk leven. Nadat de lange stoet het gemeen, tehuis was gepasseerd zong het Amersfoortsch Mannenkoor onder leiding van den heer Gerrit van den Burg het srhoone „Domino salvam fac eonsulom nostram". Inmiddels trokken de defilcercn- den naar het O.L.V.-kerkhof, waar, aan don voet van den toren, nog vele anderen uit do burgerij waren samengestroomd. De vaandels wer den gegroepeerd rondom een spreek gestoelte, dat weldra beklommen werd door burgemeester Molendijk, die met luid gejuich werd begroet. De Amorsfoortseho politie, onder «to persoonlijko leiding van commissaris Goorhuis, zorgde hier, zooals ook el ders in de stad, voor eon doeltref fende afzetting. Do rede, welke do burgemeester vervolgens hield, werd door radio Veer met een geluidsin stallatie versterkt, zoodat do woor den van den heer Molendijk overal op hot plein goed verstaan konden worden. Voor don inhoud der rede voering verwijzen wij naar elders in dit blad. Het nu weer voltallige college ach ter dc bestuurstafel, v.l.n rdc hee- ren J. Koopman. A J. Spieker mann, H Molendijk, J. Haars (ge meentesecretaris) en Hvan Galen Last (Foto S/arkenburg) Het communistische raadslid W. van Apeldoorn richt zich met de vol gende vragen tot het college van B. en W. van Amersfoort. 1. Zyn B. en W. van meening dat het gewezen personeel van. de N. V. Amersfoortschen Autobusdienst bij de wederinstelling van dit bedrijf de voorkeur genoten zou hebben bij de wederaanstelling van het perso neel? 2. Zoo ja, zijn B. en W. dan niet van meening. dat het onjuist is om het gewezen personeel van den N.V. Amersfoortsche Autobusdienst de dupe te laten worden van het laak bare optreden van den ex-directeur van bovengenoemde onderneming, waardoor deze onderneming werd uitgeschakeld 3. Zijn B. en W. op de hoogte van het feit, dat de firma Nefkens schijnbaar niet van plan is het ge noemde personeel voorrang te la ten genieten indien deze firma per soneel moet aannemen met het oog op het feit dat de stadsbusdienst thans door haar verzorgd zal wor den 4. Zijn B. en W. bereid stappen te Noteert U even GRAND: De zevende sluier, 2.30. fi.45 en 9 uur. CITY: De patiënt verdwijnt. 2.30. 7 en 9 uur. REMBRANDT: Prairieduivels Helden onder zee. 2.30. 7 en 9 uur. 7 NOV. Zweedsch Danstheater Grand. 8uur. Ned. Vereen, v. Spiritisten ,.IIar- monia". lezing met lichtbeelden over geestenfoto's, dhr. W Havers. Gebouw Vereen, v Vrijz. Herv. 7.30 uur. 8 NOV. A.T.E. „Rasmus de wonder dokter". Amicitia 8 uur. 9 NOV. S.O.S.-familieavond Amici tia 8 uur. 10 NOV. Humanistisch Verbond. Mr. B. Agter. Humanisme en huwe lijk Volksgebouw. Jubilaris gehuldigd De heer II Hooft is in zijn 25-jarige loopbaan bij het levcnsmidielenbe- drijf van de firma Ooster\een, zeer populair geworden wat Dindagmid- dag tijdens de receptie wel bleek. Het bezoek was zeer groot. Er waren re laties aanwezig, die bijna 50 jaar aan de zaak zijn verbonden. De officiee le plechtigheid werd 's avonds in de zaak gehouden, waar de heeren Van Silfhout Sr. en Jr. namens du directie het woord voerden. De heer Van Silf hout Sr. overhandigde dun jubilaris een enveloppe met inhoud. De beer II. van Dijkhuizen sprak namens het personeel. Ned. Indische Voetbalunie opgericht - Het ligt in de bedoeling der vier groote voetbalbonden van Batavia, Bandoeng, Soerabaja en Scmarang om door onderling schriftelijk overleg te komen tot de wederoprichting der Nedcr- landsch Indische Voetbal Urne, dc N.Ï.V U. De N.I V.U. zal zich het uitsluitend recht voorbehou den op voetbalgebied op te treden als vertegenwoordiger van Ned.- Indië en als zoodanig overeen komsten te sluiten met organisa ties. zoowel in als buiten Ned- Indië. Voorts trekt de N.I.V.U. aan zich het uitschrijven en regelen van wedstrijden tot het verkrijgen van het kampioenschap van de N.I.V.U. Het i: waarschijnlijk, dat het groote militaire eieinent een even redige vertegenwoordiging krijgt in bestuur en commissies op de \cetbalvelden. ondernemen om het gewezen perso neel schadeloos te stellen of aan te dringen bij de firma Nefkens om voorrang te verleenen aan het bo vengenoemde personeel, indien door hem nieuw personeel moet worden aangenomen. Burgerlijke stand Geboren: Wilhelmus Antonius Jan Petrus Barend, z. v. P. de Waal en J. M. Veenendaal; Jacobus An- tonius, z. v. A. T. Wissing en H. P. Kamerbeek; Adrianus Titus, z. v. P. Langbroek en E J. Feitsma: Paula Johanna Maria d. v, P. A. Kaspers en J. M. Budzelaar. Getrouwd: G. W. van Dijen en M« H. van Burgsteden; G. Ditzel en A. Wolfswinkel; T. H. van den Ham en A. W. Grimmkick. Overleden: I-Iendrika Janssen 73 j weduwe van de Kruyff; Onno Al- bertus Bos, 22 jaar ongeh. Soest Op de Middehvijkstraat te Soest reed een vuilnisauto van de gemeen, te aan de linkerzijde van dc straat om huis aan huis vuilnis op te ha len. In dezelfde richting reed een nielkauto Toen deze ongeveer naast de vuilnisauto was. passeerde een luxe auto. bestuurd door F. S. uit Didam. Toon deze weer naar rechts wilde uithalen, bleek daar een luxo nufo geparkeerd te staan. Hij moest, om daarmede een aanrijding te voor komen. krachtig remmen. Ook de bestuurder van de melkauto J. J. L, uit Haarlem remde. Do melkauto bot ste tegen de luxe auto. duwde deze vooruit tegen de geparkeerde auto. Van deze auto bleef niet veel meer over en moesi weggesleept worden. Er kwamen echter geen persoonlijke ongelukken voor. De politie, die bij het ongeval tegenwoordig was, heeft proces-verbaal opgemaakt tegen S. uit Didam Politievoetbal Soest-Naarden 3-2 Op het S.E.C.-tenein had Dinsdag middag do ontmoeting plaats tus. sehen de politicelftallen uit Soest en Naaiden, voor den Politiesporthond. Direct n.i den aftrap ontwikkelde zich een stevig partijtje voetbal met. S.P.S.V. in de meerderheid. Dit werd uitgedrukt in een prachtig doelpunt van rechtsbuiten v 1. Wccrd 10. Daarna gaf Naarden meer den toon aan. Het wist twee keer het net van P.S.V. te vinden (12). Na de rust was het weer Soest dat het beste van het spel had Doel punten konden niet uitblijven. Soest kreeg een penalty toegewezen wel ke in een doelpunt weid omgezet 2). Bij een daarop volgenden aan val kopte de rechtsbinnen van Soest prachtig in (3—2). Het spel werd fel zoodat de scheidsrechter eenige vrije schoppen uitdeelde. S.P.S.V. heeft thans 3 wedstrijden gespeeld en 3 punten behaald. De politie te De Bilt heeft de hand weten te leggen op den persoon, lie eenige weken geleden bij eenige R.K. pastories jn de gemeente Soest. Je istelijkcn heeft opgelicht raet net verhaal dat hij een kind wilde laten, doopen cn geen kleertjes had. De pastoors gaven hem daarvoor geld, dal hij natuurlijk ten eigen bate heeft aangewend. Het is de 36-jarige J. M., woonachtig te Maastricht. Hjj is naar Soest voor confontratie over gebracht.

Dagblad voor Amersfoort | 1946 | | pagina 3