BRANDPUNTEN Amersfoort genoot van een ouderwetschen ijszondag Eén, die niet geteld wordt VR. KANTOORBEDIENDEN BEKWAME CHAUFFEURS Avond van sereene schoonheid in d'Oude Lanteern „Aceremonyof carols" van Benjamin Britten uitgevoerd „De duistere gast" Als Officier-fiscaal afgetreden Vlotte opvoering van T. en O. in „Amicitia Raadsvergadering Kerst-concerten Splintertje vertelt uit zijn ieugd Candidaatsexamen KERSTBIDSTOND Kinder- en J. L. Demonstratie. SCHILDERIJEN- EN PRENTENCOLLECTIE Prettige Kerstdagen prettig passende SCHOENEN «WILLEMSE® Wat duurt het lang - zegt Ot ADMINISTRATEUR KERKCOKCERT 4 Maandag 23 December 1946 Op ijsbanen heersehte gezellige drukte ..Kans op dooi", voorspelde De Bilt a! eenige dagen. Doch niets is gril !iger dan het weer. Want al lagen grijze wolhen langs den hemel en al hangt er een dikke damp op de berijpte velden, de ijsbanen blijven geopend, het ijs blijft goed en de rijders blijven zwieren. Al vroeg gingen Zondag de deu ren los van de Amersfoortsche woningen. Het was geen dag om uit te slapen, want de Bilt mocht toch eens gelijk krijgen. .Tong en oud bevolkte dan ook reeds vroeg de ijsbanen die in en rond Amers foort de duizenden schaatslief hebbers gemakkelijk kunnen ber gen. Ook wij hebben de schaatsen over de schouder gehangen en zijn op stap' gegaan. Het was niet al »e koud. maar er waaide een fris- sche wind, zoodat we met ietwat bange voorgevoelens de ijsbaan aan de Rubensstraat betraden We maakten een praatje met den controleur, die ons met kennis van zaken voorspelde, dat er nog wel een paar dagen gereden kon worden. Daarop hebben we getracht de schaatsen onder te binden in het overvolle clublokaaltje, maar he laas. er was geen plaats. Buiten stond een heel gezellig bankje waar we het ophieuw cn met meer succes probeerden. Toen het voor elkaar was werden we nog even galant en bonden een aardige jonge dame de banden om de en kei. rnaar dat bezuurde ons. want er bleken nog meer liefhebbers Nadat we deze moeilijkheden overwonnen hadden, waagden we ons op het ijs. Iedereen zal zich herinneren, welke capriolen een mcnsch maakt, als hij na een jaar rust do ijzers voor het eerst weer onder heeft Het ijs was hard, to hard en de lachers waren groot, heel groot in getal. Ons tweede bezoek brachten we aan Pesie's ijsbaan. Het was er werkelijk gezellig en heelemaal niet koud.De beete-melk-voor- kouwe-Jan-tent trok er veel be langstelling. Bij Pesie ging het al beter. We zochten en vonden on zen weg tusschen de vele paartjes die lustig zwierden. We begonnen in vorm te raken. Van Pesie be- son de victorie. Zelfs beentie-over bleek geen moeilijkheden meer op te leveren. Van Pesie naar de Voltabaan was maar een klein stukje. We vonden den ondergespoten tennis baan bevolkt doör een groot aan tal schaatsliefhebbers, Vervolgens namen we de, bus in de richting van Birkhoven naar onze fraaie-Boschvijver. Hoe koud het was in die bus en hoe ver zul len* we maar niet beschrijven. Ons enthousiasme was echter noc groot toen wij voor den zoo%eel sten maal onze ijzers onder bon den. De gemeente-pils van Amers foort is best, maar het ijs is nog beter! Diepzwart en glad; onzn botte ijzertjes glibberden en gle den over de spiegelende opper vlakte. Maar alles went, zelfs de boschvijverbaan. Daar kan je je beenen nog eens de ruimte geven Tegen het windje in wat traaj;, maar met de wind mee ging het in een vlot gangetje. Van het jaar is het goed voor elkaar op „Birk hoven". Je gaat daar werkelijk voor je plezier schaatsen. Maar ja aan alles komt een Jeugdwedstrijden van de A.IJ.V. Zaterdagmiddag hond de jeugd op de haan aan de Rubensstraat den 6trijd aan op de schaats. De jongens en meisjes, die naar leeftijd waren ingedeeld, be twistten elkander op sportieve wijze de hoogste eer De jeugdige rijders en rijdsters hadden wel eenige last van den wind en het kwam zelfs tot enkele valpartij en, -maar over het algemeen lie ten zij zicb van hun beste zijde kennen. De uitslagen waren: Meisjes 7 t/ih 9 jaar 1 G Ach terberg. 2 R Hunnik. 10—11 jaa- 1 A Termate, 2 T Jousma. 12 en 13 jaar 1 S Geertsema, 2 T Ser- vaas. 14 en 15 jaar 1 C Horns- veld, 2 A Scheerder. Jongens: 7 jaar 1 B Willemsen* 2 E Otto. 8 en 9 jaar 1 D Hollan der 2 M Hofland, 10 en 11 jaar 1 W. .liquet, 2 H de Bruin. 12 en 13 jaar 1 J Hamming, 2 B Ree- ders. 14 en 15 jaar 1 Hulsteyn, 2 H Smit. Tribunaal Het Tribunaal te Amersfoort deed hedenmorgen uitspraak te gen: An driés S. Jonker, chauf feur-monteur te Amersfoort die o.m. hulp en steun had verleend aan den vijand door het verrich ten van werkzaamheden bij het «NSKK, Hij was lid NSB en WA- Hij werd veroordeeld tot internee- ring tot 912'46. ontzetting uit kiesrechten en het recht te die nen. In den loop van den daa stond om nop terecht Jon W o r i k- 1 i n g, die na Dollen Dinsilag loco- burgemeester van Amersfoort was Burgerlijke stand 21 December Geboren Anna. d. y. G Kroon ei' R F N Petten Jari Dirk. z v J! van Rheencn en G Huiberts Antonia Neèltje. d. v. A den Har- tug en J J Theune. Getrouwd: C Klee en E Gouw. Overleden: Nicolaas de Pijper, oud 27 jaar ongehuwd. eind, ook aan onze rijderij. Met een beetje weemoed om de mooie boschijsbaan en de mooie omge ving, trokken we de knopen uit de schaatsbanden en maakten ons op voor een busritje naar de „Ijs beer". Het was opnieuw koud en ver in de bus, die ons er niet heele maal bracht. We liepen nog een paar kilometers en dan waren we er. Ook daar weer het ijs op en weer de scheuren tellen. Weer de groet naar bekenden en verbazing over de kunstrijders, die met het grootste gemak een acht draaiden. Zoo koud als een ijsbeer, maar dan zonder pels, gingen we op stap naar de „Maat." En op de „Maat" was de maat vol. We rilden van de kou en zijn gauw naar huis gegaan om een plaatsje te zoeken achter de war me kachel. Moe, rillerig en stijf kwamen we thuis, maar we hadden genoten van een echt oudent etschen Hol- landschen ijszondag Ongevallen op het ijs De ijssport. die behalve op de banen te Amersfoort, ook druk be oefend werd op plassen en sloo- ten en vooral op de Eem, die voor de lange afstandrijders prachtige mogelijkheden biedt, vroeg slechts enkele lichte ongevallen. Do G.G. en G.D. had het niet druk. Zaterdag werd een jongen, die wat onzacht met het ijs van de Eem in aanraking was gekomen, naar zijn woning vervoerd. Een rijder op de Rubensbaan van de A.IJ.V. liep een hersenschudding op bij een val. De GG en GD. verleenden hulp. Gisteren werd slechts één slachtoffer vervoerd. Een jonge man die tegen het ijs op de Eem was geslagen cn daarbij een lichte hersenschudding: opliep. Rectificatie In ons bericht over het tekort over 1.000.000'is helaas een sto rende fout geslopen. Voor het te kort staat aangegeven de gemeen terekening van 1947. de aandach tige lezer zal begrepen hebben, dat de gemeenterekening over '45 werd bedoeld. Choral, dat hier zoo fraai door de melodie geweven is. werd vrijwel onherkenbaar. Beter leende zich „Simeon" voor deze begeleiding. Paula Liudberg (alt) kreeg in „Do- po tante e tante pene", van B. Mar. cello de gelegenheid, haar wat an ders geaarde capaciteiten te ton nen. Die kwamen daarin beter tot hun recht, dan in de drie „Geist- liche Lie der" van Bach. Het teede. re: .,0. Jesulein suess" althans kreeg maar zeer weinig van de bewogen stilte die het behoeft. Vol komen vergeten echter waren deze bezwaren bij de vertolking van de „Carols" in het tweede deel. De overgave waarmede dit werk zoo vlekkeloos werd uitgevoerd heeft mede door. de fantastische omge ving, de verwonderlijk genoeg slecht opgekomen luisteraars, onder Jen diepen indruk gebracht van deze sereeoe schoonheid. D. Z. duisternis is overwonnen, het licht triompheert!" On weerstaanbaar is de kracht van de Kerstboodschap, die ons in muziek verzen, met groen en kaarslicht omgeven, wordt gebracht. Onder alle volken heeft ook ons land zijn Kerstsfeer en Kerstgewoonten, veelal van heidensche afkomst, maar voor onze Christelijke- bescha ving onmisbaar geworden. En in heel dit Kerstdecorum neemt het Kerstlied een belangrijke plaats in. Ts er wel iemand, 'die Kerstfeest voorbij w-il laten gaan zonder een dier oude liederen te hebbèn mee gezongen? Is er wel iemand die'niet wacht en luistert, als hij ze door kinderen hoort zingen? Het Kerst, lied is niet weg te theoretiseéren. noch is het te vervangen door con certmuziek. Kerstmiiziek is het eenvoudige Kerstlied, met duidelijk na te zingen melodie, het volkslied zoo ge wilt Wij hebben onze eigen Kerstliederen lief gekregen. Ze zijn vaak van Duitsche herkomst, maar ook met een enkele der ..vienx noëls" verrijkt, of een En- gelsche „Carol" Benjamin Britten (geboren in 1914). de sinds kort bekend gewor den Engelsche componist, heeft met zijn -.A ceremony of carols" voor harp en drie vrouwenstemmen, een belangrijke bijdrage gelever 1 tot de Kerstmuziekliteratuur Zooals vroeger tegen Kerst in Engeland groepen kinderen zingend door de straten trokken om op verschillen de punten samen reeksen „carols" achtereen te blijven zingen, om dan weer zingend verder te gaan. Zoo is ook dit prachtige werk opge uwd, zoowel openend als sluitend met een aangrijpend processielied: „Hodie Christus natus est", is het een volgorde van dan weer juichen de jubelliederen („Wolcom yole" en „Deo Gracias"), dan weer vertellen de verzen, („the little babe"). - dan weer bewogen lyrische hymnen, (zooals „There is no rose", voor mezzo en harp) en het hemelsche wiegelied „Balulalow". De melo dieën zijn zeer eenvoudig, met prachtige ^ontra-puntische bewer kingen. Eenvoudiger als het „In terlude" voor harp alleen kan het wel haast niet. en toch spreekt er een groote schoonheid uit. De aandacht der luisteraars was Zaterdagavond in de gewelven van ,d'Oude lanteern" te Amersfoort ;espannen. Het is daar, in die ro. mantische oude kelder, bij haard vuur, kaarslicht en kerstboom, een prookjesaclitige uitvoering ge worden van dit nieuwe werk, (afge zien van de radio-uitvoeringen de première voor Nederland). Voor de uitvoerenden niets dan lof. Het evenwicht der stemmen bewerkte een bewonderenswaardige samen klank. De uitvoering in deze be trekkelijk kleine ruimte, waar de minste afwijking valt waar te ne men, st.elde hooge eischen aan de drie zangeressen, die zich uitmun tend van haar taak kweten. Voor de pauze hadden zij zoowel als de harpiste Rahel Mengelberg de gelegenheid zich afzonderlijk te doen hooren, en als we dan critiek moeten leveren is daar in dat pro- grammagedeelt.e wel eenige aanlei ding toe. Het Weihnachtskonzert an Boeddecker clat de sopraan Do- ra van Doorn-Lindeman voortreffe lijk zong. leed onder de harpbege- leiiiug. Hoe romantisch dit fonke lend ?ouden instrument het ook deed in deze omgeving en belich ting. wij kunnen niet aan den in. Jruk ontkomen, dat de zangeres iet de ondersteuning kreeg, die b. een orgelbegeleiding hier gege- en zou hebben. Zeker gold dit ook voor „De Koningen", dat de mezzo alt Leni-Heere-Henning met nog wee „Weihnachtslieder" van P. Cornelius zong. Het begeleidende Plannen tot uitbreiding der korfbalsport Het is nog 'niet zoo heel lang ge leden, dat wy schreven, dat de Korf- fcalvereeniging „Amersfoort" na een lange onderbreking opnieuw actief de korfbalsport gaat beoefenen, zij het dan voorlopig nog door middel van het spelen van vriendschappe lijke wedstrijden. Enkele weken geleden nam de korf balvereen. „Soesterkwartier" het initiatief om in haar clubgebouw een bespreking te beleggen over de mogelijkheden van uitbreiding van de beoefening van de korfbalsport in Amersfoort. De vertegenwoordiger van de korf balvereniging „Amersfoort" zegde de medewerking van zijn vereni ging toe, met het reedfe hierboven vermelde resultaat. Enkele leden van „Amersfoort" waren ruim elf jaar geleden de stichters van de zustervereniging „Soesterkwartier". Het doet daarom prettig aan, dat de laatste vereni ging zich beijvert om de oudere club tot activiteit te bewegen. Men heeft op de bijeenkomst ook getracht in hét Leusderkwartier een korfbalvereniging te doen oprich ten. Voor den oorlog hadden leden van de speeltuinvereniging in die wijk reeds een krachtig twaalftal ge vormd. dat met veel succes speelde. Het is te hopen, dat de4initiatief nemers in hun goede voornemens mogen slagen. Immers, de sport en de vele beoefenaars zijn er mee ge baat, hetgeen op cultureel als op so ciaal gebied een groote schrede voor uit beteekent. Zaterdagavond toonden de hand. baliers van de Handbalgroep „Amersfoort" in het clubgebouw aai, de Zonnebloemstraat, dat zy behalve het beoefenen van hun zoo geliefde sport ook feest kunnen vie ren In zijn openingswoord bracht de voorzitter, de heer Reinders dank aari het bestuur van de Speeltuin- vcrecniging „'t Soesterkwartier" vi or de medewerking die deze ver- eeniging heeft verleend teneinde dezen feestavond tot stand te kun. nen brengen. Hij sprak zijn vreugde ui: over het. feit, dat de verstand- Met ingang van 31-12-46 heeft de heer D. Q. R. Mulock Houwer te Amersfoort ontslag genomen als officier-fiscaal bij het Rijzonde^ Ge rechtshof te Amsterdam voor de ressorten Noord-Holland en Utrecht. Deze ontslagname hangt samen met het feit, dat de heer Mulock Houwer door het bestuur van den Ned. Bond tot Kinderbescherming uitgenoodigd werd op te treden als directeur van het Nationaal Bureau oor Kinderbescherming te 's-Gra enbage. T en O. gaf Zaterdagavond „Amicitia" een tweede opvoering van het stuk in drie bedrijven van Johan van Eekelen en Jan Grosveld „Eén, die niet geteld wordt". Met de eerste opvoering van dit tooneelspel won T. en O. de eerste prijs van de in 1945 gehouden too- neelwedstrijd, welke door de contact commissie van de Amersfoortsche tooneelvereenigingen was uitge schreven. Het stuk verplaatst otls in een ge zin, waarvan de vader voor de twee de maal getrouwd is. Tusschen diens echtgenoote en den zoon uit het eer. Ste huwelijk botert het niet al te goed. Hij is de zoon van een zange res en dat is één van de oorzaken van de minachting, die zijn tweede moeder hem toedraagt. De jonge man zwerft veertien jaar de wereld rond en komt dan, na een twijfel- Biljartcompetitie district Eemland De stand in klasse A Cadre van de biljartcompetitie district Eem land luidt: Gouden Ploeg I, gespeeld 12, be haalde punten 38; Centraal 1 gesp 12, punten 37; Verg. Wagen I gesp 12, punten 37; Verg. Waeen II. ge speeld 12, punten 30. Uitslagen van vorige week: Cen traal 4Soestdijk 2 3—3; Teomien 2 —Tavenu 2 4—2; Ons. Gen. 2 Centraal 2 2—4; Verg. Wagen 4— Centraal 3 0—6 (Centraal 3 kam pioen); Leusderkw. 2—Gouden Ploeg 2 4—2; Zonneheuvel 1 Teomien 1 2—4; Verg. Wagen 2— Gouden Ploeg I 6—0; Centraal 1— Verg. Wagen 1 4-2; Soestdijk 4 Zonneheuvel 4 42. Programma voor deze week: Maandag 23 December: Ons Ge noegen I—Vergulde Wagen 3; Ta- venu 3Centraal 5: Verg- Wagen 6Centraal 4; Soestdijk 2Tave* nu 2; Verg. Wagen 8—Centraal 6. Vrijdag 27 December: Centraal 6 —Soestdijk 4. Bunschoten De Raad dezer gemeente komt Vrij dag 27 December 1946. des nam. acht uur ten Gemeentehuize in vergadering bijeen, voor de behandeling van dc volgende agenda: 1. Opening en notu len. 2. Ingekomen stukken. 3. Beëedi- gmg gemeente-ontvanger. 4. Aanbie ding ontwerp-begrooting met die van de bedrijven voor 1947. 5. Aanbieding rekening met die van de bedrijven over 1944. 6. Behandeling verzoek van C. Heuveling om grond in erfpacht. 7. Behandeling verzoek van D. Koelewïjn Wzn. om grond in erfpacht. S. Behan deling verzoeken van J. Bos, Gebrs. de Graaf cn H. Koelewïjn Hzn. om grond in erfpacht. 9. Voorstel t. h. verhuren van de gemeente-woningen aan de bei de geneesheeren voor 1947. 10. Vast stelling verordening heffing van ver goedingen wet autovervoer personen. 11. Mededeelirigen. 12. Rondvraag. Door de Chr. Gemengde Zangver- een. „Hosanna." en het meisjeskoor, onder leiding van den heer Mark Ne telenbos. zal Dinsdagavond in de Noorderkerk (onder leiding van Ds. J. Rijneveld) en Donderdagavond in de Zuiderkerk (onder leiding van Dr. H. B. Visser) een Kerstoratorium worden uitgevoerd. Als solisten zullen optre den de heeren A. Roodbergen. tenov Jan Jansen, bas en Wim Dijkstra, orgel achtige verhouding met een vrouw, terug naar het ouderlijk huis. Zyn vader begrypt hem, zijn „moeder" blijft volharden in haar houding. Zijn halfzuster wil zijn voorbeeld volgen en de wijde wereld in trek ken. Maar hij waarschuwt haar, want „in de modder van de groote stad zinkt men spoedig in het slik". De laatste opvoering stond op een iets hooger peil dan de eerste, die wij zagen in „De Valk". Het kwam ons voor, dat de spelers vooral in het eerste bedrijf hinder ondervorm den van het rumoer achter in de zaal, waar de jeugd zich genesteld had. De titelrolspeler het program ma vermeldde geen namen stak met kop en schouders boven zijn medespelers uit. Arnold Hermsen en Henny, de vader en de dochter, wa ren in den aanvang wat langzaam in hun reacties, terwijl de halfbroer Tom zijn beweeglijkheid wel iets al te sterk accentueerde. De bijrollen kweten zich goed van hun taak. Onder regie van E. de Ruiter Sr. heeft T. qn O. den aanwezigen een avond van goed dilettantentooneel geboden door W IVfeuldiik 229. De strijd tegen de Patser-auto's was in vollen gang. maar er waren véél van die wagens. Iedere auto. die zij tegenkwamen, probeerden ze omver te rijden, geen voertuig was veilig voor hen. Ik snorde op mijn motorfiets om de hoeken en het duurde niet lang of ik kwam er weer een paar tegen. Zoodra ze mij zagen, gaven de zwarte auto's vol gas cn reden regelrecht op mé af. Ik gaf ook nog een beetje meer gas cn wipte de eerste omver, gaf de tweede een schop en bonkte de derde tegen een lantaarnpaal!'! ..Hoera!", riep ik: „Weer drie vijanden minder, nog meer die kennis willen maken met mijn kracht?!" De menschen op straat juichten me toe In een andere buurt begon ondertusschen Bobbel- man een handje te helpen. Hij ging heel onschuldig op een hoek van een straat staan en wachtte tot' er zoo'n zwarte vijand passeerde. Toen dat gebeurde haalde Bobbelman even diep adem ,n dook met een prachtigen sprong na$r den chauffeur! Die kwekte van schrik en lag even later op straat, terwijl Bob belman in de auto verder reed! Al dien tijd zat onze grootste vijand. Donald Patser, op zijn kantoor en hoorde door de telefoon hoe het in de stad ging. Hoe slechter het ging. hoe kwader Patser werd. „Wat!" brulde hij- ..Al honderdtwintig van mijn mannen buiten gevecht! En de politie helpt ook?! Knetter- deknalpot. ik kom zélf helpen, ik zal ze houding in de handbalgroep zoo bij zonder goed is. Na deze opening werd door de. leden een opvoering gegeven van ,.Di Duistere Gast', een boertig spel in vier bedrijven door H. Bakker. Blijkéns de vele „open doekjes" die de medewerkenden in ontvangst hadden te nemen viel dit stuk cn het spel buitengewoon in den smaak vat. de vele aanwezigen. Een gezellig Kerstspel, onder lei. ding van den heer A. Gerritsen, waarbfj- Jan van- Loo en zijn band op prima wijze het rhythme ver zorgde. besloot dezen buitengewoon geslaagden feestavond. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het candidaats examen rechten: de heer N J Ge- leynse te Amersfoort. Soest Gemeenteraad komt bijeen De Raad der gemeente Soest komt bijeen op Vrijdag 27 De cember 1946, te 14.30. uur. De agenda vermeldt o.a.: Voorstellen tot: a. verhuur van de gemeente- woning Beukenlaan 15; b. verpachting van grond aan de Prins Bernhardlaan; c. huur van het perceel Steen hof (straat 5; rt. aankoop van grondstvooken ten behoeve van wegverbreeding; e. aankoop van het perceel Van Weedestraat 33; aankoop van grond in verband met verbaal-nalatenschap krank zinnige Jannes. Voorstellen tot benoeming van: a. Mr. S. P. Baron Bentinck tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand; b. een lid, wegens periodieke aftreding, van de Schoonheids commissie; c. "twee leden van het bestuur van de instelling voor Maat schappelijk Hulpbetoon: d. leden van de commissiën tot wering van schoolverzuim. Voorstel tot toetreding als lid van de Vereeniging van Bosch- eigenaren Voorstel tot inrichting van een gedeelte van de (nieuwe) politie- g irage tot lijkkamer. Voorstel inzake verbouw en inrichting van het Raadhuis Voorstel betreffende de oprich ting en instandhouding van een cursus voor landbouwhuishoud- onderwijs. Voorstellen inzake de genees kundige armenverzorging. Voorstel tot wijziging van de verordeningen op de heffing van vermakelijkheidsbelasting en van hondenbelasting. Subsidie-verleening aan de Wijkverpleging der Ned. Herv. Gemeente te Soest. Voorstel tot bet verstrekken van een geldlecning aan de Ver eeniging ter bevordering van bet Nijverheidsonderwijs. Voorstel tot wijziging der be grooting 1946. Voorstel inzake de toekenning van een tijdelijke toelage op sa larissen en loonen van het per soneel der gemeente ingevolge circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken, d.d. 10 December 1946. ZANGUITVOERING EXCELSIOR Het zangkoor „Excelsior" onder leiding van den directeur, den heer J. Bartelsman, zong in de Geref. kerk aan den Driehoeksweg het Weihnacht Oratorium' van J. S. Bach. Tengevolge van de verschrikke lijke koude was de kerk maar ma tig bezet, ofschoon deze heerlijk verwarmd was. Als solisten traden op Frans Müller (tenor), Riek van Veen (alt), Frauk v. d. Berg (sopraan). Herman visser (bas) en J- Else- naar (orgel). De inzet van het koor was wat schel, veel mooier klonk reeds het „Wie soil ich Dicli empfangen" en „Brich an, o schönes Morgenlicht". „Het Evangelie Luca", door den tenor uitgevoerd, was zuiver en sprak tot den mensch, evenals „Recitativ" door de alt ten gelioo- re gebracht. De sopraan en bas, vulden elkaar goed aan in „Cho ral en Aria". Dc Aria, begeleid door fluit en gezongen dcor den tenor was uitstekend. Hoevelaken „Juffrouw Eva" In het Verenigingsgebouw aan de Stoutenburgerlaan gaf het Zeister. Amateur Tooneelgezel- echap voor een gedeeltelijk ge vulde zaal Zaterdagavond een 'opvoering van „Juffrouw Eva", een klucht in drie bedrijven. Dit gezelschap, dat reeds meerdere malen in Hoevelaken met succes optrad, overtrof in deze uitvoe ring zichzelf. Alle léden speel den subliem en het geheel kon met beroepstooneel wedijveren. Vooral de heer „Hekkema" die een moeilijke hoofdrol vervulde Mist door de meest koddige situa ties, waarin hij verzeild geraak te het publiek eenige aangename uurtjes te bezorgen. Aan het slot hadden allen een langdurig ap plaus in ontvangst te nemen. De pauzes tusschen de verschillende bedrijven werden op beschaafde wijze opgevroolijkt door de uit stekende Z.A.T. band onder lei ding van den heer A. van Ros- Rossem. Het was jammer dat het publiek erg rumoerig was, zoodat de politie op een gegeven moment moest ingrijpen. Spakenburg Competitiewedstrijd „En Passant" Voor de competitie der S.G.S. speel de de Schaakverecniging „En Pas sant" tegen Baarn 1. Deze ontmoeting in Baarn eindigde nog onbeslist aan gezien één partij is afgebroken. De mogelijkheid bestaat echter dat deze partij voor „En Passant" wordt ge wonnen verklaard, zoodat de uitslag dan 5—5 is. De uitslagen zijn als volgt: „Baarn" „En Passant" J. Hessel—N. Heinen 0—1 J W. Spakman—J. v. Rossum 10 H. Repelaar van Driel G. Zandbergen 1—0 G. W. Hagenaar-J. v. d. Hoogen 1—0 A. Overeem—J. Koelewïjn 0—1 Jac. de Bruin—A. v. d. Groep afgebr. O. Jirko—L. Koelewijn 10 E. van Olden—W. Vedder 10 A. v. d. Meeberg—W. Blokhuis 0—1 de Ruijter—J. Vermeer 01 BEZOEKT len KERSTDAG, 's morgens 6 uur den IN DE MARKTHAL door het LEGER DES HEILS. Proloog Muziek - Zang Prediking. Toegang 25 ct. Zaal open half 6. 's Middags 3 uur eveneens in de Markthal. Ter overname aangeboden Zeer geschikt om kunsthan, del te beginnen. Serieuze reflect, gelieven te schrijven onder No. 2667 Z.H. aan Adv. kant. DE BUSSY, Rokin 62, Amsterdam-C. EEN VROOLIJK KERSTFEEST! Ziet U daarvoor onze spe ciale etalage van Kerstlan taarns cn verschillende mooie Kerststukken groot en klein. Planten, bloemen, mistletoe, hulst, dennengroen en diver se maten kerstboomen. Van ouds bekend en vertrouwd adres Bloemenmag. NIMMERDOR O. VACANO en Zn. Pr. Julianaplein 7, Tel. 4573 met voor pasvorm schoenen! Alleen LEUSDERWEG 27/29. b. h. Julianaplein. Ot wacht tot Moe met het e-ten komt. Waar blijft die Moe toch? Ot wordt on-ge- dul-dig. En poes vlijt al-door maar. Weet poes dan, dat Ot straks pan-ne-koek krijgt? „O zoo lek-ker," zegt Moe, „van Koop-mans' zelf-rij-zend bak meel." Koopmans' Bakmeel. HUYGEN WESSEL C.V. vraagt voor haar afdeeling Loonadministratie- Spoedige indiensttreding gewenscht. Sollicitaties te richten aan de Directie, Eemstraat 91, Amersfoort. N.V. A.T.O.-v. GEND LOOS vraagt voor haar administratie te AMERSFOORT eenige liefst in het bezit van Mulo diploma. Schriftelijke sollicitaties te richten aan haar kantoor LANGESTRAAT 112 AMERSFOORT. N.V. A.T.O.-v. GEND LOOS vraagt voor haar bedrijf te Amersfoort - in den leeftijd van 2135 jaar. Aanmelden tusschen 918 uur aan haar kantoor LANGESTRAAT 112 AMERSFOORT. te geven door het Chr. Mannenkoor „Zang en Vriendschap" te Ermelo o. 1. van den Heer S Wiersma op Donderdag 26 Dec. 2den Xerstdag n.m. 7.30 in de nieuwe Herv. Kerk aan den Horsterweg. Tekstboekjes verkrijgbaar h f 0.35 bij Boekhandel Gewald, Sigarenwinkelier J. Westcneng, J. H. de Gans, Pastorieweg 17, J. Vroegop Huize „Honk" Julianalaan, J. v. d. Vlis, Tclgterweg; Slagerij M. v. Eikenhorst, Groe- neweg; J. Verdonk, Prins Bernardlaan: G. v. Eikenhorst, Spoorlaan; C. Voerman, Stationsstraat kapper, op 24 Dcc. Chr Volksbelang n.m. 24 uur. tot 20 woorden f 1.50 3 x achtereenvolgens f 3.50 elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP GEVRAAGD Alle soorten vellen, tegen de hoogste waarde J. Steen- w'y'k G v Stellingwerfstr Amersfoort. 1807 TE KOOP AANGEBODEN Te koop aangeb.1 bl. jnan_ tel (1718 jaar); 1 dames pantalon, d. bl. (m. 40); 2 damasten tafellakens, v.o;, nw,; 2 gr. teilen, z.g.a.n.; 1 P. z.?.a.n. br. d.schoenen (38) 1 koren bl. hoed. nw.1 pr n zw. d. handschoenen, gev. m. S'H i p. nw. kunstschaat. sen. Br. no. 178Ó bur. v. a. bl. Een wit geëmailleerd kolen- fornuis; één zwaar Manches ter pak met rijbroek. Na 5 u. Methorststr. 19 1801 Een tweedeurs old thee. kast, pru's f'50.Brieven onder no 1792 bur. v. d. blad. Aangeboden: party heeren. en kinderjassen, pantalons en plusfours. Hollandsch Klee_ dinghuis. van Asch v Week st raat 19. 1783 Prima merk.haard met dub bel'c circulatie te koop aan'ge. boden, góed onderhouden Borgesiuslaan 36. Amersfoort 1808 Te koop: een abonnement Schoonheid van ons Land. v elk aannemelijk bod. f 120.— op betaald 1ste deel versche nen Brieven onder no 1809 bur van dit blad TE HUUR GEVRAAGD Net kosthuis gezocht, van Zaterdag tot Maandag afwe zig Br. Plantsoen Oost 3 Gch. psycholoog, z. k., praktijk buitenshuis, zoekt 2 ongem. kamers met gebr. van keuken, op goeden stand. Br. H Tollensstr 10. Utrecht. 1800 Jong echtpaar, zonder kin- deren, uit Friesland, waarvan de man hier een werkkring heeft, zoekt inwoning. Brie. ven onder no. 1804 bur. van dit blad PERSONEEL GEVRAAGD Net meisje gevraagd voor dag en nacht of voor den dag, hoog loon. S. Knoppers. Thor- beckeplein 2. 1802 PERSONEEL AANGEBODEN B.z.a net meisje. 18 jaar, voor 1 a 2 dagen per week. Brieven met opgave van loon onder no 1808 bur. v d. blad. DIVERSEN Sfchoudertasch noodig? Van Maanen helpt U. Haal 'r van Maanen by. Soesterweg 214, Amersfoort. .1793 Na de Kerstdagen kunnen WÜ weder goederen in verwer king aannemen, ook keer. en reparatiewerk. Kleermakerij P J Kikkert, Bernulfus6tr. 35 1782 Voor hulst versch gesneden, ruk voorzien v. bessen, kerst, rozen hyacinthen en tulpef naar Tuinbouwinrichting Hartogsveld ^en Zn., Hoog^ weg 114, tel 4717. Alle:» va* eigen kweekej-y)

Dagblad voor Amersfoort | 1946 | | pagina 4