Burgemeester Kwint genoot een hartelijke ontvangst BRANDPUNTEN Advertenties Boekhandel G- G. Veenendaal Zijn eerste voorstel werd met instemming begroet Een De Beaufortlaan in Leusden Rede burgemeester Naar Leusden Problemen Optimistisch Motorclub „Soest" vergaderde Uit het politie-rapport SPLINTERTJE vertelt uit zijn jeugd" Slaat ze maar dood' Gevonden voorwerpen Burgerlijke stand Burgerlijke stand Benoemingen Onderwijzer benoemd GESCHOOLDE BEHANGERS, enkele geschoolde administratieve krachten EMILE ZOLA .J Plaatst een BRANDPUNT fijne tinten LEERVERVERIJ .J 4 Vrijdag 17 Januari 1947 Leusden en Stoutenburg Stoutenburg 'heeft zijn nieuwen burgemeester, den heer M J. E. Kwint, op bescheiden maar hartelijke, wijze ontvangen. Even na tien uur Donderdagmorgen arriveerde de heer Kwint bij boerderij ,,De Ruiter", waar bij o.m. werd begroet door de R.K. Muziekvereemging ,,Door Wilskracht Sterk". In de eenvoudige raadzaal sprak de loco.burgemeester, de heer W. van Hengel, de installatie.redc uit. Hierbij waren o.a. aanwezig de pastoor R. G. R Smits, van Achterveld en de burgemeester van Barneveld, de heer C E. E. Kuntze. De heer Van de Hengel heette den beer Kwint hartelijk welkom en fe liciteerde hem met zijn eervolle be. noeming. De benoeming, aldus de heer Van do Hengel, kwam niet ge. heel onverwacht, doch was toch een verrassing. Stoutenburg is een rustige gemeen te en heeft een bevolking, die zich in hoofdzaak bezig houdt met den land. bouw. Jaren geleden was de grond hier arm. De zandgrond, begroeid met heide en struikgewas, heeft zich moeilijk laten bewerken. De 'heide is thans verdwenen; de landbouw-op. brengst is verhoogd. Nadat de heer Van de Hengel eenigen tjjd had gesproken over den toestand in de gemeente zeide hij, dat Stouten burg grootendeels is aangewezen op Achterveld, waar zich o.a. de kerk en een groote school bevinden. De burgerij zou deze ook graag in Stou tenburg zien. Vervolgens hing de heer Van de Hengel den heer Kwint het ambtslint om. De heer Kwint dankte in de eerste plaats H.M de Koningin voor de be noeming en sprak z\jn erkentelijkheid uit jegens de autoriteiten, die de be. noeming hebben bevorderd. Met blijd schap. aldus de heer Kwint, aanvaard ik myn taak. Meer dan twintig jaar ben ik bur. gemeestcr geweest van plattelands gemeenten. Ik houd van de landelijke sfeer. De oorlog heeft ons meer dan ooit getoond, wat landbouw en vee teelt betekenen. Ik voorzie in de land bouwbedrijven een ernstige crisis, doch ik beloof, waar mogelijk en noo. dig mijn steun te zullen verleenen. Voorts richtte de burgemeester een woord van dank aan het adres van den oud-burgemecstcr, jhr. De Beaufort en sprak den wensch uit, dat hü zoo dit noodig mocht zijn, op zijn voorlichting zou mogen rekenen. Voorts wil de 'heer Kwint trachten het contact met Achterveld te ver. brecden. Stoutenburg. hoewel niet noodlij dend. aldus de burgemeester, is toch gebonden aan goedkeuring van hoogere instantie. Ik hoop meer middelen te verkrijgen, om mijn taak naar behoo. ren te vervullen We moeten samen onze kracht geven, om onder Gods zegen goede besluiten te kunnen ne men. Met de heeren wethouders hoop ik in het belang van de gemeente samen tc kunnen werken; ik h?b hun steun zeer noodig. Vervolgens deed de bur. gemeester een beroep op den secreta ris, den heer A. F. H. Buining en op den ambtenaar' op wier steun h\j gaarne rekent. De heer Kwint besloot z"\jn rede met de woorden: „Ik hoop, dat mün werk onder Gods zegen nuttig cn vruchtbaar mag zijn. Ik aanvaard thans het voorzitterschap." Voorts namen nog het woord de burgemeester van Barneveld, de heer C. E. E. Kuntze, pastoor Smits en na. mens de R K Arbeidersbeweging, de heer R. Kleinveld. Alvorens naar Leusden te vertrek, ken bracht de burgemeester een be zoek aan de „School met den Bijbel" te Stoutenburg en aan de R.K. school te Achterveld, waar de jeugd hem toe zong. Bij „De Hcrtekop" wachtten een groep ruiters en het Harmoniegezel, schap ,,Lisiduna" het bezoek van den burgemeester aan de gemeente Leus. den af. Vele belangstellenden ston. den te popelen van ongeduld tot de heer Kwint eindelijk in gezelschap van zijn echtgcnoote arriveerde. De heer C. H. Grootendorst sprak hen toe, waarna twee meisjes mevrouw Kwint bloemen aanboden. Nadat de heer Kwint enkele scholen had bezocht waar hjj buitengewoon hartelijk werd toegezongen, arriveerde h\j. vergezeld door de ruiters en „Li- siduna" bij het gemeentehuis, waar hij voor de tweede maal zou worden ge ïnstalleerd. Eerst echter sprak de heer Kwint de burgers hartelijk toe en dankte hen voor de ontvangst. De raadsleden, de heeren J Veenen. daal en P Voskuilen, leidden den nieuwen burgemeester binnen, waar na de loco.burgemeester, de heer A. Schothorst, den heer Kwint installeer de. De heer Schothorst begon met den heer Kwint hartelijk geluk te wen- schen met zijn benoeming. Leusden ligt grootendeels in de Geldersclfe Vallei, aldus de heer Schothorst, is groot en mooi en heeft een welva rende boerenbevolking. In het kort gaf de heer Schothorst een overzicht van de problemen, die in Leusdên om oplossing vragen Hij begon met het waterlossingsprobleem. Voorts, aldus wethouder Schothorst, vraagt het wegennet uw aandacht. Een vrij groot aantal boerderijen en «o. ningen is in puin gelegd. De weder, opbouw is van groot belang. Dan is er nog het vuilnisvraagstuk en ook de brandweer-kwestie zal geregeld moe. ten worden. Het drinkwater, en het onderwijs-probleem vergat de heer Schothorst niet. Vervolgens drong de spreker aan op een betere belastingregeling. Hopelijk komt na dezen tijd een groote bloei-periode. U kunt rekenen op onzen steun, op den steun van den secretaris den heer Buining en op den steun van de ambtenaren ter se cretarie. Tot slot zeide de heer Schothorst: ,.Ik hoop, dat u een goed burgervader mag zijn, die boven de partijen staat, dan zult u de achting van de burgerij vinden." Nadat 'hem het ambtslint was omgehangen sprak de burge meester Hij bracht dank aan H.M. de Koningin voor zijn benoeming en dankte tevens jhr. De Beaufort, die zooveel voor de gemeente Leusden heeft gedaan. Hoewel ik den middelbaren leeftijd heb bereikt, vervolgde de heer Kwint, ontbreekt het ttiij nog niet aan moed cn lust. om de belangen van Leus den te behartigen. Ik ken de behoef ten van deze gemeente nog niet en het is zeer moeilijk, om in dezen tijd een urgcnticprogram samen te stellen. De heer Kwint zegde toe met kracht te zullen streven naar verruiming op belastinggebied. De gemeente heeft recht op toewijzing van de noodzake. ljjke middelen. Het verheugde den bur. gemeester, dat de salarissen van het gemeentepersoneel goed z\jn geregeld. We beginnen, aldus de burgemees ter, een nieuw jaar en een nieuw be- stuurstydperk. Ik - hoop op uw aller medewerking Het is prettig te vernemen, dat de samenwerking met de Rijkspolitie goed is. Voorts dankte de heer Kwint voor de warme ontvangst, die aan de installatie zoo'n prettig karakter heeft gegeven. De burgemeester was zeer verheugd- over de aanwezigheid van belangstel, lenden uit zijn vorige gemeenten. Hieruit blijkt, dat er banden waren, die niet ziin verbroken. Ik eindig met de bede, dat God ons allen sterken zal b\j den toekomstigen arbeid. De heer J. Veenendaal, die hierna sprak, w3s aangaande de toekomst zeer optimistisch gestemd. In tegen stelling tot de leuze tijdens de bezet ting: „Doe zoo weinig mogcluk'\ al. 'Jus de heer Veenendaal, geldt thans de leuze: „Doe zooveel mogelijk". Namens de Protcstantsche Kiesver. ecniging voerde de heer C. H Grooten. dorst het woord. Hij zeide o.m., dat de armoede, die de burgemeester in Lcusden zal vinden, wordt veroor. zaakt door de loonen, die nog altijd in een wanverhouding staan tot het voor het noodzakelijke levensonder houd vereischte. De secretaris, de heer Buining, meende uit de gesprekken, die hij met den heer Kwint heeft gevoerd, tc hebben opgemerkt, dat een goede har monische samenwerking mogelijk is. Voorts haalde de heer Buining de inundatie in 1939, de evacuatie in 1940, de bezettingsellende, den bouw van de verdedigingslinie, de laatste inundatie en den strijd voor den linie, dijk. waarbij vele boerderijen en wo ningen voor den tweeden keer werden verwoest, aan. Van deze plaats, aldus de heer Buining, wil ik burgemeester De Beaufort danken voor het vele, dat hij heeft gedaan. De heer Kwint stelde den raad hier na voor hem te machtigen een der la. ncn van Leusden „De Beaufortlaan" te noemen. Het voorstel werd aange nomen en door de aanwezigen met in stemming begroet. Tenslotte spraken nog ds. P Hof. stede, namens de Herv gemeente, de heer J. van Loenen, namens den Chr. Boeren, en Tuindersbond en de A.E. Kiesvereeniging, pastoor C. van der Wee. de hqer Hendriksen, namens allo scholen en het Wit.gele kruis, de heer E. van Eek, wethouder van Barwouts. waardcr, en de heer F. Veenendaal, namens de feestcommissie. De burgemeester beantwoordde allen op eenvoudige wijze. Leusden kan, naar wij vernemen, trotsch zijn op zijn nieuwen burgemeester. Soest Woensdagavond hield de Motor- cliub Soest haar eerste jaarverga ring in café „Zonneheuvel". De eerste voorzitter, de heer Oliesla gers, was wegens ziekte verhin derd. Ter sprake kwam het houden van een filmavond voor de leden, hetgeen echter een moeilijke op gave is, daar het niét gemakkelijk is passende en doeltreffende films te krijgen. De voorzitter heeft ech- tef* getracht de Fordfilm te krij gen. De secretaris zal nu een en ander in orde brengen. Over den te houden stertocht als de blijde gebeurtenis ten pa- leize Soestdijk heeft plaats ge vonden, was nog al verschil van meening. Sommige leden vroegen waarom de motorclubs uit Baarn en Soest dezen tocht niet hadden georganiseerd in plaats van de Oranjevereeni gingen. De voorzitter antwoordde hierop dat dit niet kon en dat er ook geen verandering: meer kan wor den aangebracht. Zes en twintig leden gaven zich staande de vergadering op voor deelneming aan den topht. De secretaris heeft bij de K-N- M.V. aangevraagd den wedstrijd, welke verleden jaar moest verval len. wegens een weg-race, thans te bepalen op 17 Mei a.s. Voorgesteld werd half Maart een tochtje te organiseeren, n.l. een vossenjacht. Dit voorstel werd aangenomen en op de volgende vergadering zal e°n sportcommis- sie worden benoemd. Tevens wordt besloten een ren- nersfonds te stichten, hierin heb ben zitting de heeren; H. v. Kooij; G. Kok. D. v. Uiting, J. Gons, Ni-C. Schuijt en C. Schut. Er zullen zegels geplakt worden van f 0.25, waarvoor men de races kan bezoeken, na overlegging van het zegelboekje. Door de C.C.D. werd aangehouden en daarna in arrest gesteld, J. V. te Soest, wegens het vervoeren van 8 kg. boter. De politie hield een tweetal per sonen aan, die zich schuldig hadden gemaakt aan het ontvreemden van hout ten nadeele van de gemeente. Het bleken te zijn H. K. en H. v. G. beiden woonachtig te Soest; proces verbaal volgde. Hef comité Oranjetochf Baarn-Soest" is druk in de weer een organisatie te scheppen, om de talrijke teekenaarsdie verwacht worden, in „goede banen" te leiden. Door de gemeentewerken van Baarti en Soest worden reeds de richtingwijzers en aanduidingsborden gereed gemaakt. (PJ door VV. Meuldijk 2J8. Nee. ik zou mijn minotaurus voor geen tien paarden willen ruilen want hij liep veel sneller en werd nooit moe. Het is jammer dat ze uitgestorven zijn want ik kan je een ritje op zoo'n rainotaurus- rug best aanbevelen. Zoo schommelde ik langs rotsen en steenheuvels naar huis. En je begrijpt wel dat ik daarmee geen gewoon huis bedoel met een dak en een brievenbus Na een tijdje kwam het plein in zicht voor mijn huis. zoo zou je het tenminste kunnen noemen. Eigen lijk was het maar een gewone, ongelijke bodem en de huizen waren gaten in de rots. naar binnen toe verder uitgehakt. De andere grotbewoners waren druk bezig, toen ik arriveerde. Hun rijdieren stonden netjes gestald; hoven een vuurtje werd een stuk vleesch geroosterd en een andere man sleep met een steen een scherpe punt aan zijn werpspeer. Nee. erg geriefelijk was het leven niet in dien tijd, hard wer ken was de boodschap! Ik bracht mijn rijdier naar de stalling en liep naar onze woning Woonwagenbewoners groeven strijdbijl op H. v. d. B gemeentewerkman en G. J. E., boschbewaker ontdekten in 't hosch nabij de Vlasakkers een drietal woonwagenbewoners, die be zig waren denneboomen te kappen. Daar dit nog steeds verboden is deelden v. d. B. en E. het drietal mede, dat zij dit niet mochten doen waarop de drie woonwagenbewoners zich zoo kwaad maakten, dat zij de twee surveilleerenden onder de strijdkreet „slaat ze maar dood" met hun bijlen te lijf gingen. V. d. B. en E. verweerden en verdedigden zich zoo goed mogelijk, waarbij E. ech ter verwond werd. Gelukkig voor hen daagde sooedig een politie patrouille oo, die hen ontzette. Na een ware klopjacht slaagde de poli tie erin het drietal woonwagenbe woners te arresteeren. Wegens po ging tot doodslag zullen zij vervolgd worden. Zakmes, wieldop (groen), een paar wildlederen heerenhandschoenen, groene damesmuts met bont, blau we ceintuur, blauwgrijze heeren- hoed, een kg. rundvleesch, dames- parapluie, grijze herdershond, wollen sjaal, zwarte lage damesschoen, bl. zijden damessjaal, kinderwantje, nijptang, bouvier met bruinen hals band. lederen motorhandschoen met een handschoen er in, wit met bruin hondje, luisterende naar den naam Teddy, roode want, blauwe dames- tasch met inhoud, rechter dames-, handschoen bruin glacé met ritsslui ting, groote hond met bruine pooten, portemonnaie inhoudende f 55. rook er ska art, levensmiddelenkaart a.s. moeders, schildersmes. Geboren: Petronella Jacoba Hil- legonda. d. v. E. \V. J. Vrakking en J. H. de Jong; Jannetje, (1- v. D. J. Westeneng en A. W. Laseur; Anna Maria. d. v. J. van Eljcien en J. H. J. Steenmeijer; Elisabeth Antonétta Maria. d. v. J. H. Bui tendijk en A. Huijbers; Petronella. d. v. P. Schouten en D. Koopes: Gord acl. v. G. Trouwhorst en G. van Baeren: Antonia Johanna, d. v. P. Merts en J. Zuidema; Theo- door Willem, z. v. J. Voerman en H. W. Timmers. Ondertrouwd: J. Laseur, 23 j.. kantoorbediende en H. H. v. Hut- sem, 22 jr., steno-tvpistd. Gehuwd: H. J. Post. 26 j., bak ker en G. M. Rademaker, 22 i-: E. F. L. Verlinderu23 j., tuinman en G. E. Vlug, 22 j-; H. Fiunk.~<23 j.. timmerman en G. E. v. d. Berg. 20 j.; R- H. de Graaf, 58 jr.. fonder beroep en J. W. van Esch, 40 j. Overleden: Sibella F. W. P. Ku ijl man, 73 jr., ong-; Eduard W. Stork, 76 jr., geh. met A. M. Sto't- houber; Femmigje Hagevoort. 6? j., geh. met J. E. Witvoet; Caiha. rina A. Hornis, 69 jr., geh. met J. de Bruin. Bunschoten Geboren: Johan. z. v. W. Muijs en H. Koelewijn; Roelof Jacob Cornelis, z. v. J. C. Vastenhouw en R. Koele wijn. Jan.' z. v. G. Ruizendaal en M. van Twillert; Belina, d. v. K. de Graaf en J. van Twillert: Gerrit. z. v. Th. Heinen en M. G. Zijl: Harmen, z. v. C. van de Geest en R. Nagel. Overleden: Gijsbertus Koelewijn, 81 jaren, weduwnaar van Evertje Koelewijn. De heer P. C. van der Weijden, onderwijzer aan de Dr. H. Bavinck- school te Bunschoten, is benoemd als onderwijzer in Ned. Indië. Naar wij vernemen zal de heer v. d. Weijden reeds eind Februari of begin Maart vertrekken. Spakenburg Tot onderwijzer aan de Chr. school aan den Eemdijk te Spakenburg is benoemd de heer S. J. Sietsma, te Nij. kerk. New Yorkscbe Beurs Bij de opening daalde de markt over een breed front tot twee punten. Onder invloed van de zwakke ten- denz van ruwe katoen, granen en an dere goederen Later vond een her stel plaats-, waarbij de meeste koers verliezen werden ingehaald. Spoor wegwaarden trokken belangstelling op rapporten van stijgende wagon ladingen. De markt sioot prijshou dend. Air Red. AH.CU. Am.Car. Am.Can. A.Smelt Am.Sug. 10/1 15/1 34V» 34'/, 171% 171 40 47 92% 93 54% 54% 40% 40% A.r.wr. i7i 170% Am. rob 81% 31% Am.Vise 52% 53% Am. WW 15% 15% Anac.C. 37% 38 Atch.l. 'A 91% 08% baitim. 14% 13% Bendix 34% 32Yt Bethl.S. 90% 9u% Boeing Can.Pac. 125 Chesap. Chrysl. CurtWr. Douglas Dup.N. 88% 87 5", 5% 69 V, 70 181% 182% EastmK 216 217 El.bwSh 16% 15% Gen.F.i. 35% 35% Gen.Mot. 53». 53% Goody.T 53% 53% Hudson 17'; 16% I.Nickel 33'/. 33% Int.TwT 19% 14% Kcnn.C. 46 46% MidCt. 35% 35», Montg. 56% 56% N.Am. 20% 30% 16/1 15/1 N.CityB 42 42 N. Ü3ry 32% 32J$ N. Dist. N.Steel NYCent. 18% 18% 79% 82 18 17 N.FolkW 226 225% NorthAm. 30% 30% N.Pac. Packard Param. Penns. 18 18' 6 6 27 27 27% 25 PhDodg 37% 375f 63% 63% Pr.Gam PureÜil RadioC. Rep. Eu Scars R. 22 21% 8", 8% 255^ 25 36 355$ ShellUn. 29% 29 Soc.Vac. 14% 14% St.Pac 41% 41 S.Rail 42% 41% Stand Br. 34% 35% St.ÜilNJ 66% 67 Studeb. f 19% 19% TexasC. 57% 58 Tldew. 18% l$Y Un.Pac, 123 127 U.Aircr 18 175$ Un.Corp 3% 3% Un Fruit. 47 47 USRubb 50 49% USSteel 695$ 09% Wcsth.h. 24% 24% Woolw. 50% 50% OVERZICHT EFFECTENBEURS Hoewel de handel ter beurze gisteren van be scheiden afmetingen bleef was de stemming veel verbeterd. OBLJGATJëN Itaatslecmneen Ned. I '4U 4 N '40 m bel lac. Ned. '41 3% Ned. '37 3 Ned *38 (3/j) 3 4WS ZYi Sp ecu. 100 2\\ 15/1 S9% 99% 100 101% S3 100% 16/1 99% 99% 98 109% 101% 83 100% N.l '37 A 3 Prov en cem leen A'dam '37 I 3/2 's-C-rav. '37 I iVj R'dam '37 I 111 3% Utr. pr *37 3'/a Utr. gem'37 1 3Va H vp. Honken Arnh. H B. 3% Fr. Con 3% Nat Hyp. B 3l/j Rotlcrd 3Yj Utr. H. B E 3% 102% d m vcrpl. uitl. 102% E. Nd S. Vb 3/a Indust. AKU 3Vi Bergh'* en J 3Vi Lever 3% Bat. Petr 3Vt N. I Sp. '02 3'a 97% 97% 102% 102", 103% 103% 1035J 50% 5/ AANDEELEN Banken A'damsche B. Incasso Ned H Mil. Robaver Twent. B (A.) Industr. Aand AKU v Gelder Unil CA. 9ed Gist Ncd. Kabel Philips G.B. Rott Droogd. Uijnb en Petr. Conink. Rubber A'dam Rub. 135 142 112% 14/ 151 136 142 114 147% 151% 140% 1431'. 131% 132 239% 243 390 382% 32'! 292 323 296 353 357 137 142 Deli-Bat. Oost-Java Serbadiadi Scheepvaart Holl Amer KNSM Sch Unie Rott Llovd Ft My. Ned. Suiker H V.A lav Ct. NIFU Tabak Deli-Bat. Deli Mil. Senernb bieden t laten 90 66 66 fcj. 66* 150% 155 16'. 171 139 141% 137% 135% 154 159% J96 200 99 103% 108% 113 113 116 12/ 133 117 120 Verloofd; S. H. VAN HELSDINGEN en C. C. H. PRINS Hun huwelijk met de hand schoen zal D.V. te bestem der tijd plaats hebben. 10 Chemiston Gardens London W. 8 Batavia N.O.I. Telok Betonweg 40 25 December 1946. Eenige kennisgeving. DISTRIBUTIEKRING AMERSFOORT (Leusden-Woudenberg) AANVRAGEN TRANSPORTBANDEN. In het tijdvak van 15 Ja nuari 1947 tot en met 14 Februari 1947 kunnen per sonen, die een beroep of bedrijf uitoefenen. waarin noodzakelijkerwijs van een transportrijwiel of carrier gebruik moet worden ge maakt. aanvragen indienen voor transportbanden. BEKENDMAKING HINDERWET. BURGEMEESTER EN WET HOUDERS VAN AMERS FOORT brengen ter open bare kennis, dat bij hun be sluit van 14 Januari 1947, aan TH. F. VAN KEULEN en zijne rechtverkrijgenden voorwaardelijk vergunning is verleend tot het oprich ten van een timmerwerk plaats en het daarin plaat sen van 5 elcctromotoren in totaal van 15*4 Pk. tot het aandrijven van diverse ma chines op het terrein van de Melkcentralc Amers- fortia alhier gelegen aan den Lageweg 2. kadastraal bekend gemeente Amers foort, Sectie A No. 1798. Amersfoort, 16 Jan. 1947. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, De Burgemeester, H. MOLENDIJK De Secretaris, J. HAARS. GEVRAAGD volledig met het vak op de hoogte Tevens NAAISTERS gevraagd Sollicitaties te richten aan de Directie der N.V. Amers- foortsche Manufacturenhandel van Vroom Dreesmann. Op groot Fabrieks- en Handelskantoor is plaats voor een GER0UT. STENO-TYPISTE bekend met de moderne talen, een AANKOMENDEN KANTOORBEDIENDE voor de Rek. Courant-Boekhouding, alsmede een JONGSTE BEDIENDE (Mnl. of Vrl.) Sollicitaties met opgave van leeftijd, schoolopleiding, laatsten werkkring enz. onder No 2403 bur. v. d. blad. DISTRIBUTIEKRING AMERSFOORT. (LeusdenWoudenberg) INLEVERING CONSUMENTENBONNEN DOOR DETAILLISTEN. Kantoor AMERSFOORT. Maandag 20 Januari uitsluitend inlevering door slagers: vleesch en vleeschwaren. Dinsdag 21 Januari uitsluitend inlevering door bakkers: (brood) Woensdag 22 Januari Inlevering door detaillisten de cod. 3001 en hooger, de cod. 2001 en hooger Donderdag 23 Januari Inlevering door detaillisten de cod. 1001 en hooger, de cod. 4001 en hooger. Vrijdag 24 Januari Inlevering door detaillisten de cod. 5001 en hooger. Zaterdag 25 Januari Inlevering van Industrieele artikelen. Textiel - petroleum - keukengerei. Maandag 27 Januari Uitsluitend inlevering door melkhan- dclaren fmelkbonnen). Dinsdag 28 Januari Bakkers (broodbonnen). Woensdag 29 Januari kinlevering door Donderdag 30 Januari detaillisten Vrijdag 31 Januari 'als voorafgaande week. Zaterdag 1 Februari Inlevering bonnen voor Industrieele artikelen Petroleum - Brandstoffen en keukengerei! Geen inlevering van textiel. Textielhandelaren kunnen slechts eenmaal per 14 dagen hun bonnen (punten) ter verkrijging van toewijzingen inleveren. Ook de brandstoffenhandelaren worden éénmaal per 14 dagen in de gelegenheid gesteld hun distributiebeschei den ter verkrijging van aanvullingstoewijzingen in te le veren. Handelaren in eieren kunnen de bonnen inleveren één maal in de 14 dagen en wel te beginnen in de. week van 27 t/m 31 Januari. De inlevering geschiedt dus op Woensdag, Donderdag of Vrijdag, (zie regeling detaillisten). Kantoor WOUDENBERG. Maandag 20 Januari Uitsluitend inlevering door slagers en bakkers. Woensdag 22 Januari Inlevering detaillisten van Maan dag en Woensdag. Vrijdag 24 Januari Inlevering normaal. Zaterdag 25 Januari Llitsluitend inlevering industrieele artikelen: textiel - petroleum - keukengerei. Maandag 27 Januari Uitsluitend inlevering door melkhan delaren en bakkers. Woensdag en Vrijdag Inlevering Detaillisten als vooraf gaande week. Zaterdag Inlevering van Industrieele artikelen met uitzon dering van textiel. Wij vragen voor ons kantoor Sollicitaties met opgave van verlangd salaris en diploma's te richten aan de Directie der N.V. Amersfoortsche Ma nufacturenhandel van Vroom Dreesmann. INSTITUUT VOOR Hl VOLKSONTWIKKELING Zondagochtend 19 Januari 10 uur één buitenge wone voorstelling met het prachtige filmwerk Een indrukwekkend meesterwerk met Amerika's besten acteur PAUL MUNI Pr. voor leden 50 ct- niet leden 75 ct. militairen 50 ct- Plaatsbespreking Zaterdag 18 Januari van 1012 uur en 1 304 uur. Zondag vanaf 9 uur. GRAND-THEATRE BOEKEN - BROCHURES Langestraat 33 Tel. 3232 DISTRIBUTIEDIENST AMERSFOORT. UITREIKING SCHOENENBONNEN. Personen, wier Tweede Distributieslarakaart eindigt op het cijfer 5 (vijf) en voorzooverre na 1 Januari 1945 nog niet in het bezit van een schoenenbon gesteld, kunnen onder overlegging van de stamkaart en inlegvel G 605 een schoenenbon afhalen. Kinderen geboren in de maand Januari van een der ja ren 1932 tot en met 1946 en een inlegvel GC. GD of GE bezitten, zullen in het bezit worden gesteld van een extra schoenenbon. De stamkaarten en inlegvellen dienen te worden mede gebracht De uitreiking vindt plaats op Kamer 11 (boven) volgens onderstaand schema: Letters R. S. Maandag 20 Januari 1947. Letters T. U. V. Dinsdag 21 Letters W. M. O- Woensdag 22 Letters P. G. C. D. Donderdag 23 Letters E. F. G. Vrijdag 24 Letters H. I. J. Zaterdag 25 Letters K. L. M. Maandag 27 Letter B. Dinsdag 28 Letter A. Woensdag 29 Letters X. Y. Z. Donderdag 30 Wij verven ook GROEN BLAUW en ROOD 130 jaar ervaring. LANGESTRAAT 84 Tel. 3096. PLAATST EEN ADVERTENTIE heeft door uitbreiding gelegenheid eenige productieve DEPOTS aan te nemen. Aflevering in 1 week, prima werk, oa schoenen, handschoenen, tasschen, leder, kleeding. Brieven no, M 3 Adv. Bur. SERVICE, Singel 272, Amsterdam.C. KANTOOR LEUSDEN. Dinsdag 21 Januari. Detaillisten - Bakkers en slagers. Donderdag 23 Januari. Detaillisten inlevering ook de Detaillisten van Maandag. Zaterdag 25 Januari. Inlevering van Industrieele artikelen met uitzondering van Brandstoffenbonnen. Dinsdag 28 Januari. Detaillisten - Bakkers en melkhan- délaren (uitsluitend melkbonnen). Donderdag 30 Januari. Als voorafgaande week. Zaterdag 1 Februari. Inlevering van Industrieele artikelen met uitzondering van textiel. De kantoren te Woudenberg en Lcusden zijn Zaterdags geopend van 9 uur tot 11 uur. tol 2U woorden I 1.50 3 x achtereenvi lgens f 3 50 elk woord meer f 0 10 per plaatsing extra. TE KOOP AÊNSEB00EN Een z. g. a. n. v.o. heeren. winterjas ulster (blauw, flin ke maat) Leeftijd 2030 jaar. C Kuipers, Weverstraat 28. 2410 Te koop: prima radio met clectrische gramofoon met no- tenkast. Tevens luidspreker voor centrale. Violenstr, 33 2112 Aangeboden 4 kippen aan de eerste leg. Kapclweg 88. 2414 1 z.g.a.n. wieg; 1 p h jon. genssrhoenen 41; 1 windjack iecftu'd 16 j. G de With. Ane. moonstraat 5. Amersfoort 2418 Te koop: Een nieuw hee- rencostuum donker, mant 43, Prijs f 75.zonder punter Bezichtigen 's avonds tu«sc'hcn 5 en 8 uur Koestraat 25 2423 Tc koop: Step.in. sportman- tel, kort zwart-wit. manteltje m. 40—42, dameslaarzen m. 37'/;, blauwe suède schoenen z g, a. n maat 38, 2 blouses en babvgoed Westerstraat 2. 2424 Te koop: Haardkachel. Glo. xia, Soesterweg 136# 2365 Te koop, 2_pers. ledikant en veerenbed. Geulstraat 37, 's avonds 67 uur 2131 Een mooie koffergramofoon met platenkoffer en 75 z. g. a. n. platen. Scheltema. laan 1, tel 4505. 2434 TE KOOP GEVRAAGD Radio. Brieven onder No. 2409 bureau van dit bind Een stofzuiger moet in z. g. st zijn Brieven onder No. 2415 bureau van dit blad. TE HUUR GEVRAAGD Heer, m.l. vraagt een net' zit. en slaapkamer m, pension Br no. 2432 bur. van dit bl PERSONEEL GEVRAAGD Welk handig meisje wil 4 a 6 ocht. per week helpen in aardig, klein gezin? Omgey Borneoplein Br onder No. 2400 bur. van dit blad Mevrouw Buitenrust—H-t. tema, Pr. Mariclaan 8, vraagt 15 Febr een meisje voor dag en nacüt of tot 7 uur. Aanm tusschen 6 en 7 uur. 24^9 TersMnd gevraagd net meisje hoog loon. Hotel Mon.opole. Zich aan te melden -de Wit. laan 1. '2422 Voor direct gevraagd e?n net meisje voor dag of voor d. en n Aan te melden na 6 uur Langestraat 139. 2421 Zoo spoedig mogelijk ge. vraagn een net meisje voor dag of d. cn n. Hoog loon en goede behandeling (Geen win- Kclwerk) Aanmelding Utrecht- schcwcg 64. 2401 Wegens huwelijk van de tegenwoordige een net meisje tegen 1 April of eerder. Troel, stralaan 2. Tol. 6934. 2379 WONINGRUIL Woningruil. Aangeb. te Utrecht: Heel huis, bev. ka mer en suite, keuken, tuin, 3 -Iaflpkamers, gevr ongeveer *t zelfde te A'foort. "Brieven onder No. 2420 bureau van dit blad. RUILEN Z g a, n, bruine zijden jurk in geborduurd m. 40, in vuil tegen een wollen jurk. Kanaal'weg D 73, Hoogland. 2417 DIVERSEN Eenvoudig eerstel, en stop. werk gevraagd. Woestjjger. weg 103 Amersfoort, 2411 Vrije Evang, Gem. Ds, J. Enter van R'dam Dinsdag* 's avonds. 8.uur in de kerfc aan den Appelweg. 24®

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4