Ijstijd is nog niet voorbij NU II JUIST BRANDPUNTEN jmaar de maan heeft! jer geen schuld aan j DAGBLAD j O G A verft leder jassen vanaf f9.50 .M Hoe komen wij in de haven, meneer? Ned. delegatie naar Londen Tribunaalzitting aan huis Lafeber ontvlucht Fa. R. VAN DEN BURG Leusderweg 7 Tel. 5870. AGENTSCHAP ADMINISTRATRICE Vrijdag 24 Januari 1947 Te ver weg om invloed uit te oefenen J~\lKWIjLS wordt nog ge- daclit, dat de maan een rol speelt bij onze weersgesteld heid. Maar dit is kennelijk een dwaling. De maan is gemiddeld 375000 km. van ons verwijderd en kan op dien afstand geen grooten invloed uitoefenen op onzen dampkring. Op de maan zelf houdt men er geen damp kring np na. daardoor zijn daar de tinten van den dageraad on bekend: alles, waar de zon op schijnt is wit, al het andere is pikzwart. Schemering beslaat er niet. Als de zon boven de omringende bergen rijst, komt de volle dag alsof opeens het eleetrische licht wordt opgedraaid. Voor zonsop gang is de temperatuur er 250 graden beneden nul om dan. ais de zon boven den horizon komt in enkele minuten te rijzen tot ongeveer het kookpunt van water Geen regen Op de maan regent het nooit, afgezien dan van den meteoren regen. Volgens den beroemden, onlangs overleden Engelschen ge leerde Sir James Jeans, vallen er dagelijks meer dan een millioen meteoorsteenen op de maan. mei een snelheid van gemiddeld 50 km per seconde heigeen honderd maal zoo snel is als een geweer kogel. Een stukje materie ter grootte van een knikker ontwik kelt aldus een energie gelijk aan die van een auto bij een snelheid van 50 km per uur en een meteoor van een pond heeft dezelfde ener gie als een groote trein met een Hvlheid van meer dan 100 km: er zou dus van een huis niet veel overblijven als er zulk een me teoor op viel! Wij op onze aarde hebben het aan onzen dampkring te danken, dat wij voor zulke ramoen gespaard blijven, want „vallende sterren" en meteoren worden door de wrijving in onzen damokring verpulverd en berei ken slechts hoogst zelden de aar de. De felle kou. die we dezen win ter al tweemaal hebben moeten doorstaan en waarvan thans een derde periode is aangebroken, is Dit is wel geen plaatje uit den ijstijd maar zoo ongeveer heeft het er toen in ons land wel uitgezien. nog niemendal vergeleken bij de temperaturen die er in Europa moeten hebben geheerscht tijdens de ijstijden. De jongste van die ijstijden, zoo ongeveer een hon derdduizend jaar geleden, bedek te. volgens prof. Smit Sibinga, over een oppervlakte van 3.5 mil lioen vierkante kilometer heel Europa met een ijskap van ge middeld 1600 meter dikte, welke zicli van Londen tot Berlijn uit strekte. Ook andere'werelddeelen waren onder het i.is bedolven. Volgens den Amerikaanschen geoloog Daly bedroeg het volume der ijs massa's, welke tijdens den laat- sten ijstijd de wereld bedekten, niet minder dan 55 millioen ku bieke kilometer! Het water voor al dat ijs kwam uit de oceanen, die gedurende dien tijd een lage- ren zeesoiesel hadden van 85 me ter. Prof. Smit Sibinga zegt, dat we op het oogenblik in een pos* glaciaal tijdperk leven, d.w.z. in een tijdperk, waarin de naweeën van den jongsten ijstijd nog na werken. Nuttig om hem tot „heer der schepping" te maken. Ongeveer 250 millioen jaar ge leden heeft de aarde ook een ver- schrikkelijken ijstijd doorge maakt. Toen waren er nog geen menschen bij betrokken, maar voor tal van diersoorten was deze iistijd hij wordt aangeduid als de permische Ijstijd fataal, in het bijzonder voor de ongewervel de land- en zeedieren, die er toen bestonden en die het niet over leefden. Maar deze ijstijd gaf den stoot tot de ontwikkeling van de belangrijkste reptielengroepen en naar alle waarschijnlijkheid ook tot het ontstaan der zoogdieren. Ook bleek na dit tijdperk de kans verkeken voor de insecten. Wan neer de permische ijstijd er niet geweest was. aldus de Amerikaan- sche glacioloog Coleman. zouden er thans wellicht reusachtige in secten met een groote hersenca paciteit als hoogst georganiseerde dieren de wereld beheerschen i.p.v gewervelde dieren. „Wanneer we bedenken", zoo voegt prof. Smit Sibinga hieraan toe, „hoe krachtig, maar tevens hoe meedoogenloos de instincten der thans nog levende kleine in secten zijn.a dan huiveren we al- leen reeds bij de gedacht- aan deze mogelijkheid". RINKO WIERSMA. Overigens vertelt hij ook, dat de ijstijden voor de ontwikkeling van den mensch buitengewoon nuttig zijn geweest. Alle mogelijke dier soorten, die vroeger de aarde be volkten. stierven uit, maar de mensch wist zich te handhaven De laatste ijstijd, zegt hij heeft den stoot gegeven tot de Mensch- wording. Hoe omstreden de af stamming van den mensch ook moTe zijn, één ding staat vast en wel dat alle tot nu toe bekende fossiele menschenresten uit den tijd na het eerste glaciaal (ijstijd- perk) dateeren en dat er nog nooit een menschelijk fossiel in previacia)p lagen werden aange troffen. Waar de bakermat der menschheid gelegen heeft, weten wij niet met zekerheid, vast staat echter, dat het geen paradijs is Teweest doch een koude, onher bergzame wereld, waarin een dra matische strijd gestreden werd om zijn of niet zijn, om Mensch- wording of ondergang! Men ziet dat de mensch dus door de ijstijden eigenlijk pas mensch is geworden. Hij had een feilen strijd te voeren om het be staan en dat leidde er toe. dat hij alle kwaliteiten kon ontwikkelen In de arrestantenafdeeling van het hoofdbureau van politie te Rotter dam zaten vijf buitenlandsche zee lieden, die buitengewoon vindingrijk bleken te zijn. Ze waren voor hun in sluiting gefouilleerd, maar waren er toch in ge.slaagd een lepel achter te hou.den, die zij als schroevendraaier gebruikten. Op een nacht in deze week wisten zij een venster uit zijn sponningen te lichten. Ze lichtten een plank uit den vloer, en gebruik ten die als hefboom om de tralies uit hun voegen'te wringen. Daarop begon een klauterpartij van de vierde etage langs den gevel naar beneden. NTu begon een tocht naar de haven, waar ze hun schip hoopten te berei ken. Ze vroegen iemand den weg. die op zijn beurt vragen ging stellen, zonder echter te vertellen, dat hij het beroep van rechercheur van po litie uitoefende. De politieman vond de gedragin gen nogal vreemd, telefoneerde naar het hoofdbureau en lcreeg inlichtin gen over de ontvluchting, zoodat de zeelieden opnieuw in.de cel terecht kwamen. Roode duivels-Zwaluwen te Gent Van Relgische zijde vernemen wij, dat de voetbalwedstrijd Roode Dui velsZwaluwen op 18 Februari zal worden gespeeld in Gent en niet, zooals aanvankelijk was aangekon digd in Brussel. Op dienzelfden dag speelt de A-ploeg van de Roode Dui vels in Luik een wedstrijd tegen een combinatieploeg van Londensche De uit drie leden bestaande Ne- derlandsche delegatie zal Vrijdag- ond naar Engeland vertrekken om het Ncdcrlandsche memorandum oor dc plaatsvervangers der minis ters van buitenlandsche zaken toe te lichten. De leden der delegatie zijn: de hcc- ren H. van Yredenburch, hoofd van de politieke afdeeling van het minis terie van buitenlandsche zaken, A. T. Lamping, Nederlandsch gezant in Roemenië en dr. H. M. Hirschfeld. voormalig secretaris-generaal van het ministerie van Economische Za ken. 1.600.000 sigaretten achterhaald Woensdag vonden ambtenaren van den CCD, die te Wassenaar met een overvalwagen surveilleerden, in een automobiel van een expeditiebe drijf uit Den Haag 600.000 importei- garetlen en 500 liter cognac en port wijn. De chauffeur cn de mede-inzit tende werden naar het bureau van politie te Wassenaar overgebracht en aan een langdurig verhoor onder worpen. De directeur van het expedi tiebedrijf werd tegen midder nacht bij zijn thuiskomst, door bij zijn woning opgestelde con troleurs, gearresteerd en even eens onmiddellijk overgebracht naar liet politiebureau te Was senaar Uit de verbooren kon worden vaslgesteld, dat zich reeds een par tij van 1.000.000 cigaretten te Was senaar moest bevinden. Deze partij werd dan ook in een particuliere woning gevonden. In totaal zijn dus in beslaggenomen 1.600.000 cigaret ten, 500 liter drank en een vracht auto. De geheele partij is enkele we ken geleden tusschen Rotterdam en Dordrecht uit een zeeschip op een schuit van het expeditiebedrijf over geladen STADSNIEUWS Het nieuwste op het, gebied der politieke berechting, althans voor Amersfoort, is vanmorgen vertoond. De distributieambtenaar lï. Heere beschuldigd van het lidmaatschap NSB. WA en den Wach- und Schim- dienst. kon wegens ziekte niet op de zitting verschijnen. Het tribunaal liet zich daardoor niet uit. het veld slaan, stapte in een auto cn ver plaatste de zitting naar hot huis van den beschuldigde De pers maakte het ritje niet mee. Op een al te uit gebreid gezelschap zal het huis van den beschuldigde wel niet zijn inge steld. Met dit al weten wij niet hoe de ziltïng is verloopen maar over één of t^ee weken zal er wel 'n uit spraak komen. Al lijkt het op het eerste gezicht wat vreemd dat het tribunaal „aan huis te ontbieden" is, er blijkt toch uit dat de heeren niet wenschen te talmen. Op deze wijze wordt ook de mogelijkheid voorkomen, dat een beschuldigde, die een uitspraak op de lange baan wil schuiven door eventueel voorgewende ziekte de berechting noodeloos onttrekt. Brutale roovers gegrepen Toen de Nederlander de Jongh zich Woensdagavond per auto naar Brus sel begaf, werd hij onderweg aange houden door twee mannen, die hem verzochten een eindje te mogen mee rijden. De heer de Jongh had hiertegen geen bezwaar, een der mannen ging naast hem zitten, terwijl de ander achter hem plaats nam. Nabij de ge meente Wolverten beval een der twee individuen den heer de Jongh plot seling te stoppen, terwijl de ander hem een revolver in den hals duwde. De heer de Jongh liet zich hierdoor niét van zijn stuk brengen en ln- plaats van te stoppen drukte hij het gaspedaal in. Het schot ging af, doch door den plotselingen ruk naar voren, werd de heer de Jongh slechts licht aan het- oor gewond. Toen hij remde, sprongen de beide boosdoeners uit de auto en zetten het op een. loopen De heer de Jongh begaf zich hierop in allerijl naar een bureau van de Bel- grchg Rijkswacht. Twee gendarmes namen in zijn auto plaats en onmiddellijk zette men de beide roovers na. Zij werden ten slotte ontdekt in een sloot. Beiden zijn achter sloj en grendel gezet. Na verbonden te zijn kon de heer de Jongh zijn tocht voortze^n. De collaborateur Lafeber, die aan den Economisclien Dienst te Utrecht was afgeleverd, is weder om ontvlucht. TREKKING STAATSLOTERIJ Bij de op 23 Januari gehouden trekking van de Ned. Staatsloterij vielen de volgende prijzen: f 5000. op 10417 f 1000.— óp 1463, 14419 en 15275. Tribunaal-zitting De 5de kamer van het Amers- loortsche Tribunaal deed vanmor gen uitspraak tegen: Jan H. Kroes administra teur te Amersfoort, die veroor deeld werd tot 2 Jaar interneering met aftrek en verbeurdverklaring vau radio-ontvangtoestel. Wilhelm Th. Flentge. chauffeur te Amersfoort, kreeg 1 jaar met aftrek. De behandeling van de zaak te- _en Mary F. H. Mussert werd voor nader onderzoek aangehou den. Johannes Kranenburg, oud-burgemeester van Hoogland, werd in vrijheid gesteld', hij mag geen openbare ambten vervullen Hendrik van Hunen, expe dlteur te Soest kreeg 6 mnd. met aftrek, 1000.— werd verbeurd verklaard. Ad ri anus Scharwach- ter kreeg 8 mnd. met aftrek. Ook van zijn vermdgen werd 1000 geconflsceerd. Alle beschuldigden werden ont zet uit de kiesrechten. Op 31 Jan. zal de 5de kamer van het Tribunaal haar laatste zitting houden. De 6e kamer blijft 's Maandags zitting houden. Hoevelaken Jaarvergadering van „De Vooruitgang" Iu hotel „Fontein" hield gister avond de melkcoulróle en Tokvee- vereeniging „De Vooruitgang" haar jaarvergadering. De voorzitter, de heer Ililhorst, gaf een overzicht van de verrichtingen over het afgcloopen jaar. Er hleek, een voordeelig sn'do te zijn. Vervolgens had een drukke discussie plaats over hef stieren- vraagstuk. De lieer Voskuilen merkt op dat cr. geen vastgesteld dekgel 1 gevraagd wordt, wat niet getuigt van samenwerking Deze kwestie wordt opgelost. De heer Voskuilen stelde de voor bem bestemde halve premie ter besehikking van de vor- eenigingskas. Het voorstel, dat de leden verplicht zijn al hun koeien door vereenigingsstieren te laten dekken, wordt met bijna algemeene stemmen aangenomen. Het dekgeld wordt voor den heer Voskuilen vast gesteld op f 10.dat van den heer Gerritsen op f S.De heer, A van Lierop verklaarde zich bereid liet meikon lerzoek te verrichten. Tot monsternemers worden aangesteld de hoeren ,W van Leeuwen cn J W Fontein, 't Brandmerken der koeien wordt vastgesteld op f 1.per koe. Besloten wordt aan Fokveedagen deel te nemen. De contributie wordt voor het jaar 1047 vastgesteld of f 6.per koe. De heer van Lierop verzocht informaties in te winnen over eventueele subsidies,' vooral om dat de verecniging zich voor hooge kosten geplaatst ziet en nog maar sinds korten tijd bestaat. Alle leden waren op één uitzonde ring na, aanwezig. Medische dienst Voor de gemeenten Hoevelaken en Hoogland, waaronder ook Hoog landerveen, wordt voor aanstaanden Zondag de artsendienst alleen voor spoedgevallen wanrgenomèn door dr F w Klaarenbeek, telef K 3405 210. Deze waarneming geldt voor de praktijk van dr W Verbeek. Predikbeurten HOEVELAKEN. Zondag, 26 Januari Nederlandsch Hervormde Kerk. 10 uur en 2.30 uur ds. van Amstel. Gereformeerde Gemeente, Gebouw „Bouwlust", 0.30 en 3.30 uur Lees- dienst. Schoten in den nacht Achteraf -blijkt dat in den nacht van Zaterdag op Zondag j.l. niet ge schoten is met vuurwapenen, doch dat eenige stukken vuurwerk af ge schoten zijn. Politie-berichten Tegen een caféhouder aan het kruispunt, werd. evenals tegen de op dat tijdstip aanwezige gasten pro ces-verbaal opgemaakt, wegens over treding van de gemeentelijke veror dening op het sluitingsuur van café's. Schietvereeniging opgericht In liet Vcreenigingsgebouw aan dc Stout en burgerlann vond Woens dagavond de oprichtingsvergadering plaats van een schiotvereeniging. De vergadering werd gepresideerd loor den heer Z van Roemburg,.oud- min mandant der vroegere Burger wacht. Alvorens tot de agenda over te gaan werd een oogenblik stilte in acht genomen ter herdenking van het overleden lid. den heer Frans Tromp, in de bezettingsjaren als il legaal werker door de Duitschers efusilleerd. De bestuursverkiezing had tot uit slag: Z van Roemburg. voorzitter, J Smit, secretaris', A Schreudcr, pen ningmeester; W van Leuveren en J Roersen leden. Met algemeene stem men werd vervolgens aan de schiet- vereeniging officieel den naam Schiet vereoniging Frans Tromp" gegeven. De sehietavonden zullen gehouden worden op Vrijdag op de schietbanen in het Verenigingsge bouw. De eerste schictavond is op Vrijdag 7 Februari Er meldden zich bereids 20 leden. Soest. Politie-nieuws Bij een verkeerscontrole wer den twee personen aangehouden, die per auto zes mud tarwe ver voerden. Beide personen. W. S. en R. v. d. H., werden in arrest ge steld. De tarwe werd In beslag ge nomen. In samenwerking met den C.C.D. en de politie te Baarn werd ten huize van G. J. K. een onderzoek Ingesteld, waarbij ong. 20 pond versch varkensvleesch werd aangetroffen. Op de Soes- terbergschestraat ter hoogte van de Vondellaan had een aanrijding plaats tusschen een luxe-auto en een militairen vrachtwagen. De miL auto botste achter op den luxe-wagen. Beide wagens werden beschadigd. Verschei-dene per sonen werden bekeurd wegens verkeersovertredingen; zes auto mobilisten wegens het overschrij den van de max. snelheid en één wegens het rijden zonder rijver gunning. Politiebureau in de Van Weedestmat Van vandaag af is het politie bureau gevestigd in het perceel Van Weedestraat 3. De politie is telefonisch te be reiken onder de nummers: 2641 en 2643. De P.R.A.-afd. is in het zelfde gebouw gevestigd en aan gesloten onder dezelfde nummers. Ijpusaèn Spreekuur Burgemeester De Burgemeester van Leusden en 'Stoutenburg maakt bekend, dat hij eiken Maandag, Woensdag en Vrijdag van 10 tot 12 uur spreekuur houdt. OVERZICHT EFFECTENBEURS De stemming op de ef fectenbeurs wisselt tegen woordig van dag tof dag. Op de meerte afdeel'ingen overheerschte eenig aan bod. OBLIGATlëN itaalsleenmeen 22/1 23/1 N'ed. I '40 4 99% 99% N '40 m bel tac. 99% 99", Ned. '41 3Va 99% 99V, Ned. "37 3 100% 10056 Ned '3* (3%) 3 100% 100% 4WS 2 V2 &3% 83 So cert. 100 2Va 101 100% N.l '37 A 3 frov en aem lee, A'dam, '37 I 3'/i •s-Gra* '37 I 3V R'dam '37 I lil 3% Utr. pr *37 3 3Vj a I 3 Va R'dam *37 11113% w„. v. JVa Utr. cem'37 I 3% Hvo. Hanker- Arnh. H B, 3% Fr. Gtdo 3Va Nat Hyo. B 3Va Rotterd 3% Utr. H. B E 3% d m verol. oltl. E. Nd S. Vb 3 Va Indast. VKU 3Va Bereh'x en J 3Va Lever 3Va Bat. Petr 3Va N. I Sd. '02 3Va 97% 102% 101% 102% 104% 103% 97% AANDEELEN - I Banken 102% A'damsche B. 137% 137% - 144% 144% 102% Ned H MU 11/% 119 Twent. B (A.) 152 tndastr. Aand 14* AKU 141% 101% 127% 129% Unil CA 241 240 102% 382 324 Ned. Kabel 287 323 155 Rott Drooed. Ktünb en Petr. 103% Conink. 356 354 104 Robber 56% A'dam Rub. 143% 138 Dell-Bat. Oost-Javn Serbadjadi Scheepvaart Holl Amer KNSM Scb Unie Rott Lloyd St. Mü Ned. Suiker H V.A fav Ct. N1SU Tabak Deli-Bat. Deli Mij. Scnemb bieden t laten 94 65% 66 156% 155 i 174 171 2 l 147 144 143% 139 f 161 153 207 204 105% 104 116% 115 119% 117% 133 133 123 121 STICHTING „DE OPBOUW" KINDERHUIS „DE SNOEKHEUVEL" 't Stort Zuid 51, Amersfoort vraagt KINDERVERZORGSTERS Sollicitaties a.d. Directrice. GEVRAAGD een net dagmeisje J. BARON. Markt 15. Har- dcrwijk. PUR.GACEEN ""T1 Een ideaal Laxeermiddel Verpakking ven 40 tebl. 90 ct Wat Mijnhardt maakt MUZIEKHANDEL Arnh.straat 8. Thans weer verkrijg baar orgelwerken van J. S. Bach en Cesar Franck, enz. Chopin. Preludes, etu des. mazurka's enz. adverteeren maar doe het t€ loe vraag gratis advies aan den adviseur van het VOOR OPVOLGER IN VACANT AGENTSCHAP GEZOCHT Uitsluitend zij, die in staat lijn uitbreiding aan de portefeuille te geven geheven, onder mededeeling van uitvoerige inlichtingen, te schrijven aan de Ba- laafsche Brandwaarborg Maatschappu, Opgericht 1806 ta 's-Gravenhage, Westeindc 28. VAN DE WEG Er is in 't geheele land groote vraag naar Bart-Ex. Wanneer daardoor Uw winkelier géén Bart-Ex in voorraad heeft, blijft er op staan dat U Bart-Ex krijgt. Hij KAN het U leveren wanneer U Uw bon bij hem inlevert. Het hoofdkantoor der N.V. AMSTERDAMSCHE SUPERFOSFAATFABRIEK en N.V. VEREENIGDE CHEMISCHE FABRIEKEN te UTRECHT, Maliebaan 81 zal itv.ni, muncoaan 01 zal in verband met de feestelijkheden ter gelegenheid der herdenking van het 40-jarig bestaan der N.V Amsterdamsche Superfosfaatfabriek GESLOTEN ZIJN op 29 en 30 Januari a.s. RECEPTIE op 30 Januari, des namiddags van half 3 tot half 5 in de Kleine Zaal van den Stads schouwburg te Utrecht, Lucas Bolwerk. Belangrijk voor alle Detaillisten. De Directeur v. d. Distributiedienst Barneveld maakt be kend, dat in de week van 27 Jan. \/m 31 Jan. 1947 in zijn Kring de volgende inleveringstijden voor alle Detaillisten worden aangehouden. DISTRIBUTIEKANTOOR BARNEVELD. Maandag 27 Jan. van 911 en 1.303 uur alle bakkers en melkhandelaren. DISTRIBUTIEKANTOOR BARNEVELD. Dinsdag 28 Ja nuari van 911 Detaillisten met de z g. 2000-nummer met de artikelen suiker, versnaperingen, eieren, zeepartikelen en tabak. CAFé BOOM SCHERPENZEEL. Dinsdag 28 Jan. van 2—4 uur. Alle Scherpenzeelsche Detaillisten met artikelen als bovengenoemd. CAFé v. VLIET KOOTWIJKERBROEK. Woensdag 29 Jan. van 9 3010 30 alle aldaar woonachtige Detaillisten met artikelen als boven. CAFé STAM GARDEREN. Woensdag 29 Januari van 1.304 uur alle aldaar woonachtige Detaillisten met ar- tiekelen als boven. MUZIEKTENT VOORTHUIZEN. Woensdag 29 Januari van 1.304 uur alle aldaar woonachtige Detaillisten met artikelen als boven. DISTRIBUTIEKANTOOR BARNEVELD. Donderdag 30 en Vrijdag 3' Januari van 911 en 1.303 uur alle overig; Detaillisten met bovengenoemde artikelen, zoomede de handelaren in brandstoffen en/of Petroleum. Afwijking van dit schema kan niet worden loegestaan. IN 2 MINUTEN HEERLIJK GESCHOREN ZONDER „INZEEPEN" De LICHTENBERG-POLIKLINIEK vraagt voor zoo spoe- dig mogelijk een bekend met boekhouden. Sollicitaties schrift, bij den penningmeester S. Knoppers, Thorbeckeplein 2, Amersfoort. tot 20 woorden t 1.50 3 x achtereenvolgens t 3.50 elk woord meer f 0.10 per plaatsing extra. TE KOOP AANGEBODEN TE HUUR GEVRAAGD Extra verstrekkingen aan schoolkinderen. De Directeur v/d Distributiedienst Barneveld maakt be kend, dat in verband met de te verwachten blijde gebeur tenis in het Prinselijk gezin ten behoeve v/d leerlingen van alle scholen voor gewoon- en buitengewoon onder wijs (lager onderwijs geen U.L.O. scholen) en aan alle kleuterscholen extra rantsoenen van bepaalde artikelen worden verstrekt. Hocffden van scholen kunnen, om hiervoor in aanmerking te komen, in de weck van 27 Jan. t/m 31 Jan. 1947 ten Distributiekantore te Barneveld een schriftelijk verzoek indienen, waarin het aantal leerlingen dient te worden op gegeven. De Directeur D.K. Barneveid H. H. HARDEMAN. Te koop Jachthond, Heide, wachtel. Spaniel, negen maan. den oud. Tel 232. L, Hop, na 7 uur. Vierhouten. Elspeter. boschweg 5. 2029 Te koop prachtige jonge herder, 8 maanden oud. kern. gezond. Br. onder no. 2641, bur van dit blad. Te koop aangeb.: 2 winterj. 13 jr. 1 regenj.. 11 ir. colb j. 10 jr. h. schoen 39. Vermeer- str 153, vóór 12 u. of na 6 u. 2642 Te koop een blauwvos z.g. a.n. en blauwe winterjas. Utr weg 56, Amersfoort. 2647 Te huur gevraagd door ge zin met grootere kinderen gedeelte woning of étage, be. ^taande uit woon.. 2 slaapka mers en keuken. Brieven on. der no, 2646, bur v d. blad, Gevraagd met Mei 2 gem. kamers en gebr. keuken voor ■1 volw. Ind eva?, met baby omtrek A'foortZeist. Bric. ven no. 2651, bur. v. d. blad Echtpaar met 1 kind zoekt kamers met keuken of gebruik van keuken. Br. onder no, .2653, bur. van dit blad. PERSONEEL GEVRAAGD Gevr, loopjongen, om ver der in het vak te worden op. geleid door „Stofzuiger Ser. vice". Aanm. Alb. Cuypstr 32 2 x bellen, 2630 Gevraagd een net meisje of juffrouw voor dagen f 10 per week. Zondags vry. Croe. -- Gabriëlstr 20. 2650 We hebben ontvangen: Zware kwaliteit beenpypen f 9.65, dubbele bagagetasschen f 13.25, schooltasschen (leder) f 13.85, pracht heeren porto, mönnaie's f 6.95. Alle kleuren schoencream. Fahner's leder handel, Arnh.str. 18. 2631 Gevraagd een meisje van morgens 8.302 uur met middagm. in kl. gezin m. en benedenhuis bewonend. Mevr C. A. Stoové Fred v. Blankenheimstraat 59. 2654 PERSONEEL AANGEBODEN B.z.a. nette vertegenwoor. diger voor bakkersbedrijf of eventueel iets dergel'yks In het bezit van luxe auto met vergunning. Br. onder no. 2643, bur v, d. blad. Ervaren costumière b.z a. voor het maken van dames, japonnen en kinderkleeding aan huis. Van 9 tot 6 uur f 7 per dag. Br. onder no. 2652 bur van dit blad. DIVERSEN Uw adres voor rij. en sleep, werk is, G. v. d. Wiel, Edison, straat no 42 2580 Mandoline, en guitaarclubje hebben nog eenige avonden of uren beschikbaar voor een. voudige of kinderfeesten. Bil. ljjke prys. Brieven onder no. 2644, bur, van dit blad. Wie wil voor my een vest breien? Tevens te koop ge vraagd een wandelwagentje. St. Rndboudstraat 35. 2645 „Lema" Excecmzalf, prijs per tube f 0 75. Drogisterij „Het Gouden Kruis", Hellestraat b.d. Utr. straat, telefoon 4702. 2615 Prima brandhout. Appel- en perenboomenhout. Kachelklaar h i 42.50 p. 500 kg. Franco thuis J. v. d. Bor, Zwarte- broekcrweg 42, Terschuur. 2607 LESSEN Boksen en Jiu.Jitsu. Nieu_ we cursus vangt aan met Fe bruari voor beginners en ge vorderden, opgave dagclyks aan de A'foortschc Sport school Plantsoen-Zuid 10. 2648 RUILEN Ruilen: clectr. staande klok dito kacheltje, compl. studie, viool en z.g.a.n. vergasser, voor overgordijnen, divan, kleed of iets derg. Br, no, 2640, bur. van dit blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4