Duivelinnen op rolschaatsen Hoving naar Monte Carlo een wensdroom..? Zal Heerenveen de leiding weten te behouden? Radio - programma Op visite bij Klompertje en zijn wijfje Het antwoord is aan Den Haag Krachtsverschil is zeer klein Ghestem, de triomf van de jeugd... Janny moet de moed erin houden „De Nederlanders zijn welkom" 6 Zaterdag 21 Juni 1947 SINDS Kees Hoving het we mogen misschien wel zeggen onzalige besluit nam om zich terug te trekken uit de wedstrijdsport, Is het weer de zwakke sexe Iet van Feggelen, Nel van Vliet, Hannie Ver meulen die straks in Monte Carlo de kastanjes uit het vuur moet halen. Maar zo vragen we ons af, ls er geen enkele hoop om hem z'n besluit te laten herroepen en straks ln September een ernstige candidaat te hebben voor de Europese titel? z Wij kennen het motief, waarom Kees Hoving zich uit de wedstrijd sport heeft teruggetrokken. Toen hij het vorig jaar in dienst trad bii de Spoorwegen zag hij zich voor de vraag gesteld: werken of zwemmen. Een ander in zijn plaats zou mis schien naar een compromis hebben gezocht. Niet Hoving. Voor hem was het: het een of het ander en aangezien het werk voor het spel gaat, stond het antwoord reeds bü voorbaat vast. Wij kunnen dit be sluit betreuren, doch anderzijds moeten we er ook respect voor heb ben. Dit betekende niet, dat Hoving nooit meer zou zwemmen. H\j is niettegenstaande hij Rotterdam ver laten heeft, nog altijd een trouw lid van de R.Z.C. en laatst heeft hij in Huil nog eens een wedstrijd meo- fezwommen. Wij moeten dit baan- je in Huil zeker niet overschatten of er de conclusie uit trekken, dat Hoving er toch wel over denkt om zijn come-back" te maken. Hij meent nu evenwel, dat zijn werk kring hem geen tijd meer iaat voor een serieuze training. Is het dan geen ijdele wens om te hopen, dat hij in Monte Carlo de strijd kan op nemen tegen de Fransman Jany en de Zweed Per Ohlson...? Een gunstig symptoom Ware Koes Hoving geen Neder lander doch bjj\ oorbeeld een Rus, dan zou er \an een gewetenscon flict tussen de ingenieur en de zwemmer geen sprake zijn. Hoving ging dan eenvoudig met groot ver lof. Een dergelijke inmenging van de staat is hier onmogelijk en mis schien ook niet wenselijk, doch dat houdt nog geen totale onverschillig- held in Kort na de bevrijding heeft Ho ving enkele buitenlandse reizen ge maakt. We weten het, we hebben het zelf aan den lijve ondervonden de regering moet zuinig zon met haai deviezen. Doch om Hoving zonder één cent vreemd geld in z'n zak naar 't buitenland te laten gaan. dat was toch ook niet nodig geweest. Hij kweekte daar met zijn zwemmen wel en deviezen, maar toch was hij op zijn manier een pro pagandist voor de Nederlandse zaak, zoals Iet van Feggelen en Nel van Vliet, die naar Michigan gaan, in Amerika een good-will gaan kweken. Er schijnt echter in middels wel iets ten gunste veran derd te zijn, want werden we dezer dagen niet verrast met het bericht, dat de overtocht van de dames door de Staat zou worden betaald? Kijk. deze kentering geeft ons hoop. dat er op de een of andere manier nog iets voor Kees Hoving te doen ls. Al was het alleen maar een of- geweest 58.6. op 12 Juli van het vo rig jaar te Amersfoort. Door gebrek aan tijdopnemers kon dit record niet worden erkend. Na eerst het re cord van 59.2 op 59.1 te hebben te ruggebracht, zwom hij op 21 Sep tember vorig jaar de honderd meter in 59 seconden. Van zijn zwaarste concurrent, de Fransman Jany. heeft Hoving nog slechts één keer kunnen winnen, op 23 April '46 te Amsterdam in de tijd van 59.9 (Jany: 1 minuut). In Rotterdam zwom Jany de honderd meter in 59 sec. en bleef Hoving bo ven de minuut. Zijn dus dc meeste duels ten gun ste van Jany verlopen, dit bete kent nog geenszins, dat Hoving bil de Europese kampioenschappen kansloos zou zijn. Jany is niet in al te beste conditie uit Amerika te ruggekomen een waarschuwing voor onze meisjes!) en het is dc vraag of hij in September reeds op z'n oude peil terug zal zijn. De vraag is slechts of Hoving, die nu ook niet veel meer traint, in September in topvorm kan zijn. We hebben de vraag voorgelegd aan Dehvel, de secretaris van de R.Z.C. en deze heeft haar zonder aarzelen bevestigend beantwoord. „Als hij nu zou gaan trainen, „zei Delwei, „is een jongen als Kees Ho ving, die altijd zo serieus heeft ge leefd. binnen een maand weer op peil..." ZAL KEES HO\lMG straks in Monte Carlo (als op deze folo) met Hannie 'Vermeulen weer aan de start verschijnen? ficiële verklaring, dat dc afwezig- ^alfr"agav°nj nog prijken, wan heid van Hoving in Monte Carlo be- I cer,"k 5ezeed 1«ken.°ns de ^vv Ook de reeks van midweeksee wedstrijden om het kampioenschap van Nederland hebben niet verhel derend gewerkt om 'n goed beeld ie krijgen van de onderlinge krachts verhouding der verschillende clubs, die elkander dc hoogste voetbaleer in den lande betwisten. Om beur ten verspelen de clubs punten, zo dat nu nog met geen mogelijkheid gezegd kan worden, wie er uitein delijk op het fluwelen kussen te recht komt. Momenteel troont Hec- renveen boven aan de kampioens- lijst. En het zou ons niet verwon deren als de Heerenveners er na Zaterdagavond nog prijken. Want treurenswaardi; den genoemd. zou moeten wor Nog een opvolger Want een opvolger van Kees Hoving is er nog niet. Sindorf. die nu de snelste man is in Nederland, zwemt nog boven de minuut, ter wijl Hoving in 1938 te Londen reeds Europees kampioen werd in de t\jd van 59.8 sec. Zijn beste tijd is tweede klassers tegen de Musschen zijn de Utrechters wel iets achter op geraakt. Toch hebben zij hun kansen nog geheel zelf in handen. Een zege op TYBB lijkt mij zo goed als zeker en als dan de Musschen ook ONA er onder weten te houden dan staat het wel zo goed als zeker vast dat de ontmoeting in Rotter dam tussen de Musschen-Hercules wel de beslissing zal moeten bren gen. RUC gaat morgen in Hilversum een tegenbezoek aan Victoria bren gen. dat door een Utrechtse zege uitgeschakeld wordt Ook hier zal dan de ontmoeting RUC-Nijenrodes van aller belang worden. En dan houden wij het op de Hoogravense club. APWC zal de strijd om promotie voortzetten tegen de nieuwe candi daat Zilvermeeuwen. Na eerst met Zwaluwen Vooruit op besliste wij ze te hebben afgerekend, zullen de Amersfoorters ook wel mans zijn om zich de Amsterdammers even eens van het lijf te houden. Dat de bij ZATERDAG 21 JUNI Avondprogramma HILVERSUM I: #0.00 Lucie Jong, sopraan; Rut'ger Schuuu, piano. 19.20 Het Roedapester Trio. 19.30 Voor de rijpere jeugd. 19.45 Voor de Nederlanders in Duitsland. 20.00 Nieuws. 20 05 VARA-Varia. 20.08 Dingen van de dag. 20.15 En nuOké! 21.15 Socialistisch commentaar. 12.30 Dansorkest „The Ramblers". 22.00 De Ellendi- gen. Hoorspel 22 30 Cabaret-pro gramma „Le Disque Noir". 23.00 Nieuws. 23 15 Dansmuziek. HILVERSUM II: 19.00 Nieuws. 19.20 Ensemble „Fantasia". 19.45 „Banden die binden". VII. 20.00 Nieuws. 20.05 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.12 Actualiteiten. 20.20 „Wie weet hoe deze plaat heet?" 20.30 Lichtbaken. 21.00 „Het orkest zonder naam". 21.30 „Muzikale tombola". 21.50 „Ajax Volewijckers". 22.05 „Onder de Schaauw". 23.00 Nieuws. 23.15 „Vaders dagboek". 23.20 Radio Philharmonisch orkest. ZONDAG 22 JUNI HILVERSUM I: 8.00 Nieuws 8.18 Philharmonisch orkest. 8.30 Voor het platteland. 9.15 Geestelijk leven. 10.00 Zondagshalfuur. 10.30 Kerkdienst. 11.45 „Tot het hart van het volk." 12.30 De Zondagclub. 12.40 Mannenkoor. 13.00 Nieuws. 13.15 Zigeunerorkest. 13-50 De Spoorwegen spreken. 14.05 Boeken halfuur. 14.30 Reportagedienst. 17.00 „Bijbel-verzen". 17.10 Ge sprekken met luisteraars. 17.30 Zangvereniging. 18.00 Nieuws. 18.15 Sport: Wielrennen. 18.30 Strijdkrachten 19.00 Radiolympus. 19.30 Stradiva-Sextet. 20.00 Nieuws 20.15 Canadees concert. 21.15 „De twee Egyptische dieven". Hoorspel. 21.45 O, heerlykc zomer! 22.30 Het Vaudeville stnjkork. 23.00 Nieuws. HILVERSUM II: 8.00 Nieuws. 8.15 Van man tot man. 8.30 Mor genwijding. 10.00 Hoogmis. 11.30 Piano, viool en cello. 12.15 „In 't Boeckhuys". 12.30 Amusements orkest. 13.00 Nieuws 13.15 „Welk boek?" 14 05 De „Gooise Kring". 14.45 „Le Jura". 16.00 „Een ge schiedenis van het geluk". 17.00 Kerkdienst. 18.30 Arnhemse Or kestvereniging. 19 15 „Kent gij uw Bijbel?" 20.00 Actualiteiten. 20.07 De gewone man zegt er 't zijne van. 20.15 „De Zilvervloot". 21.15 „Auto of Karos". 22.00 Kampioens wedstrijd NEC—BW. 22.55 „Va ders dagboek". 23.00 Radio Philhar monisch Orkest. 23.4024.00 „Bal letmuziek". MAANDAG 23 JUNI Ochtend- en middagprogramma HILSERSUM II: 7.00 Nieuws. 7.15 Gymnastiek. 7.30 Het London Palladium Orkest. 8.00 Nieuws. 8.15 Marek Weber en zijn orkest. 9.15 Morgenwijding. 9.45 „Arbeidsvita minen". 10.30 Van vrouw tot vrouw. 10.35 Theater Orkest. 11.00 „Op de Uitkijk". 11.45 Familiebe richten. 12.00 Jetty Cantor. 12.30 „In 't spionnetje". 12.35 „Buenos Aires". 13.00 Nieuws. 13.15 Metro- pole-orkest. 14.20 Wat leeft er in de wereld? 14.35 Viool en piano. 16.00 „De meneer en de kioskjuf- ers niet in staat om de stoere Noor- delingen te weerstaan. Dit zou te vens betekenen, dat dc Noordelijke kampioenen hun tweede uit-over- winning in deze competitie behaal- den. (Wij willen tevens hierbij een Keistad er "een" derde" kïasser fout herstellen. In ^en overzicht krijgt is lang niet denkbeeldig, van enkele weken geleden schreven wij dat door het gelijke spel tegen Ajax. Heerenveen's eerste winst- ount in een uitwedstrijd in de lands- ■•"«mpetitie werd behaald. Dit was njuist. Wij hadden hierbij het ve ie seizoen op hel oog. Echter arvóór wisten de Heerenveners -•ds enkele fraaie overwinningen vreemd terrein te boeken). Zo sprak Keller in de bijeen komst gehouden bij de huldiging van -ie wereldkampioen! Inderdaad, de sterkste heeft ge wonnen, de sterkste, ook in uit. houdjngsvermogen. Ondanks de be kende afmattingstaktiek van Kei ler, bracht dit Ghestem niet uit zijn concentratie. Wetende, lat hij voor een muur stond, vilde hij geen risico's nemen en zo wachtten bei den np een fout, die een onmiddel lijk toeslaan tot gevolg zou heb ben. De drie winstpartijen van Ghes. i tem: Ierseke, den Haag en Hoorn I waren overtuigend. Die te 's-Gra- venhage zal wel de meeste in.lruk hebben gemaakt, terwijl in Nijkerk Keller's leven aan een zijden draad je heeft gehangen. Eigenlijk is het onbegrijpelijk, dat Ghestem deze partij niet won! Wat Keller's spel betreft is onze opvatting, dat hij niet minder speel de dan in het kampioenschap van Nederland, maar dat het laatste ge deelte van de match hem te zwaar werd. Het reizen over grote afstan den moet hij een leeftijdsverschil van 18 jaar als 'n handicap be schouwd worden. Vaak. vooral in het eerste ge deelte van de match, kreeg Keiler voordeel, maar de finishing-touch bleef achterwege. Reus vermoord in circus De politie speurt ijverig naar dc I moordenaar van de reus van het Circus Bamum and Baily van de gebroeders Ringling in Baltimore. De reus, de 41-jarige Richard Sheehan, icn man vpn bijna 2 me ter 20 lengte, was in de schaduw van dc grote mast van het circus met vijf schoten \ermoord. terwijl de dikke dame, dc degenslikker en de clowns op slechts enkele meters afstand lagen te slapen. Er is een bevel tot inhechtenisne ming uitgevaardigd tegen een zeke re Hubert Thomson, bijgenaamd „de sheriff", een circusarbcider, die na de moord is verdwenen. Dc politie deelde mede. dat het bevel was uitgevaardigd, nadat zij had vernomen, dat beide mannen twist hadden gehad. Ofschoon de schaduw ^;an de moord over het circus hing. werden de voorstellingen de traditie ge trouw voortgezet en de politie on dervroeg dc artisten tussen de nummers door Xa in de nok van het circus met dc dood te hebben gespeeld moes ten zij op de begane grond verhoren ondergaan in verband met de I moord. De inspecteur, die belast is met I het onderzoek, verklaarde dat hij gedacht had meer klaarheid in de zaak te kunnen brengen. De equipedie in 1939 de Hollandse driekleur hoog hield. Vail l. naar r.: Seyen, de Kor ver, Gommers, Dominions, Lambrichs, Hellemans, Anton en Albert van Sc hand el HIER is dan het verhaal dat ik jullie de vorige week beloofd heb. Ik had het jullie toen al willen geven, maar de redactie de 34c tour de France, die ik bereid heeft op het laatste ogenblik Krabbeltjes en Babbeltjes een kopje (Van onze correspondent). „Om een oordeel te kunnen vellen over de Hollandse renners zou ik ze eerst aan het werk moeten z.ien. Toch wil ik nu wel reeds verklaren, dat ik niet bang ben. dat ze tegen zullen vallen. Wat dat betreft ver laat ik mij volkomen op het oordeel van m'n vriend v. d. Bergh aldus Jacques Goddet, de opvolger van Desgranges en organisator van een interview toe tc vond om my staan. Begrijp me goed: men zou er goed aan doen geen buitengewone verrichtingen van hen te verwach ten. Ze zullen even moeten aanpas sen en misschien wel enige hulp no dig hebben En ik geef U de verze kering, dat w ij van onze kant vol komen bereid zijn al het mogelijke te doen om dat aanpassingsproces zo goed mogelijk te laten verlopen. We zullen ze met open armen ontvan gen. nos arnis des Pays Bas'" De directeur van het Pare des Princes heeft ook nog verteld, wat er aan d.e organisatie van de mon sterrit vastzit. De wegen zijn goed. maar er zijn twee problemen: dat van de volgauto's en van de huis vesting. Het regent naar sollicitaties om de stoet te mogen volgen. Wer den al die aanvragen ingewilligd, dan zou het peloton gevolgd wor den door meer dan drie honderd auto's en dat kan natuurlijk niet. Hier moet dus het mes in worden gezet. Nog moeilijker is de kwestie van het onderdak. Voor het logies van de renners, officials en verzorgers zijn de nodige voorzieningen getrof fen en voor de anderen wordt ge tracht een zo goed mogelijke op lossing te vinden. Maar het zal voor komen. dat men met een hotel in een naburige plaats genoegen zal moeten nemen. Dat heeft z'n be zwaren, doch het is toch altijd nog beter dan in een hooiberg te moeten kruipen." kleiner gemaakt. 'n Vroege Zondagmorgen Tegen het hekje van een plantsoen staan vier fietsen, bewaakt door een grote hond. Af en toe loopt hij heen en weer. snuffelend, om er dan weer dadelijk naar terug te keren. Zou hij misschien die fietsen moe ten bewaken of zou hij op de bezit ters wachten? De uren gaan.. 8, 't is al 12 uur. Nog steeds staan daar de fietsen. De hond is blijkbaar onrustig. Bij elk geluid staat hij op en kijkt Zou hij honger hebben of dorst? Waar blijven nu toch de eigenaren van de fietsen en van de hond Vreemd! In elk geval- de waker of wachter kan honger hebben. Een dikke bo terham is spoedig gebracht, maar hij Klassieke strijd Ajax-Blauw Wit! Een klassieke strijd in de Meer met tal van mooie herinneringen. Nu het hier het landskampioenschap geldt, dus een dubbele attractie. Hoe de uitslag zal zijn? Wij begeven ons niet graag op glad ijs. Blauw Wit is een ploeg die het meeste geeft op het mo ment. wanneer er het mees+e op het spel staat Zie maar de strijd tegen de Volewijckers. En juist daarom zou ons een overwinning der Zebra's niet onwaarschijnluk voorkomen. De andere ontmoeting, het Zuiden tegen het Oosten, in de vorm van NEC-BW, zal wel voor dc Bosschenaren zijn. in welk geval NEC een heel eind terug zou vallen Voor de promotie vecht VUC Zondag tegen SVV voor haar laat ste, evenwel zeer kleine, kans Win nen de Hagenaars en weten zij te- \ens de strijd in Rotterdam tegen Excelsior tot een goed einde ce brengen en is SVV zo vriendelijk om ook van deRotterdammers te verliezen, dan eindigen alle drie met eenzelfde aantal punten. Maar zover zijn we nog niet. Voorlopig staan de Schiedammers er het gun stigst voor. Een zege brengt hen zelfs zo goed als zeker reeds in de eerste klasse. Voor de promotie in district I zijn geen wedstrijden vastgesteld. Men kon in de hoofdstad niet de beschikking krijgen over een ge schikt terrein! In het Oosten komen de vier can- didaten weer in actie. Rigtersbleek kan haar mooie kans vergroten door een zege op Rheden. dat prac- tisch is uitgeschakeld, terwijl Tu- bantia goed zal doen de strijd tegen Zwolsche Boys te winnen, wil zij het volgend jaar nog in de eerste klasse uitkomen. Hercules favoriet In Utrecht gaat de belangstelling in hoofdzaak uit naar de verrich tingen van Hercules en RUC. Na de vrij onverwachte nederlaag van de Filmfestival Locarno Aangemoedigd door het succes van het filmfestival dat vorig ïaar te Locarno werd gehouden heeft men besloten opnieuw een interna tionaal filmfestival tc organiseren van 26 Juni tot 6 Juli. De films zullen wederom in dc openlucht worden geprojecteerd op de terrei nen van het Grand Hotel, waar een amphitheater voor 2.000 toeschou wers zal worden gebouwd. Dit jaar zullen uitsluitend films draaien, die nooit tevoren in Europa of daar buiten zijn uitgebracht. Opa voelt zich nog jong en sportief Een grootvader, die niet het plan heeft intensief te trainen, zal zich candidaat stellen voor liet team, dat de Verenigde Staten naar de Olym pische Spelen 1948 zulle afvaardi gen. Het is de heer Harry L. Clark een 53-jarige brievenbesteller, die reeds in 1924 en 1936 bijna aan de Olympische Spelen had meegedaan, en zijn specialiteit is natuurlijk snelwandelen. Hij begon met deze sport na de eerste wereldoorlog, toen een mili_ tair arts hem nog twee jaar te leven gaf wegens een longaandoening. In 1924 had deze vader van negen kin deren, waarvan er zes nog op school gaan, tot aan de laatste *250 meter voor de eindstreep de 1 .ding in de wedstrijd snelwandelen over 50.000 in. die gehouden werd om de deel nemers aan do Olympische Spelen aan te wijzen. Hij werd toen gedis kwalificeerd ómdat hij „niet op de juiste wijze liep" Twaalf jaar later probeerde hij liet opnieuw en werd vierde, maar er werden slechts drie personen aan. gewezen. „Waarschijnlijk zullen ze me uit. lachen omdat ik opa ben, maar ver wonder u niet. als ik het ben, die het laatst lacht" zei hij „ik wandel beter dan in 1936 want ik ben de laatste acht jaar brievenbesteller geweest". Krabbeltjes en Babbeltjes j gehoorzaamde dadelijk. Een sterke hondenpoot rustte even in mijn hand. Hector rende blij-blaffend achter de jongens aan! Uitgave van de S. B. Criellaert- Stichting der Ned. Ver. tot be scherming van Dieren. Mmm li*jonadcl ALLEREERST ga ik gauw naar Awaar ik Olga van Randwijck hartelijk bedank voor haar prach tig schilderijtje. Heb je dat zelf ge maakt op de kleuterschool? Ik vind het meisje met haar mooie klomp jes en tulpen erg lief en het jonge tje is zó sterk, dat hij zonder moeit« een grote waterkruik kan dragen. Als je naar de lachende gezichtje* van het klompen-tweetal kijkt, dan zou je bijna denken dat in de kruik hperlijke limonade zit. Maar als dat zo zou zijn Olga, dan moesten we maar eens bij „Klompertje en zijn wijfje" op visite gaan. Dan frouw". 16.30 Grepen uit de Opera. 17.00 „The Skymasters". 17.30 Hoort, zegt het voort. 17.45 Het R(jk overzee. 18.00 Nieuws. 18.15 Fragmenten uit „Arabella". 18.30 Strijdkrachten. HILVERSUM II: 7.00 Nieuws. 7.45 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 9.50 Mozart-programma. 10.30 Morgendienst. 11.15 Van oude en nieuwe schrijvers. 11.35 Eos- combe Citadel-Band. 12.30 Bach- cyclus. 13.00 Nieuws. 13.15 Kamer orkest. 14.00 „Zwemmen en baden". 14.20 „Organola-Sextet". 15.20 „Ce- sare Trio". 17.00 „De school be zoekt de Studio". 17.30 Sportuitsla gen. 17.45 Cello, fluit en piano. 18.20 Vacantie-txps. 18 30 Schütz Monteverdi Cyclus. 18.50 Vioolspel. bijt er met trage tanden moet hij dorst hebben! Een bak water. Hek Hek hij luistert tenminste naar die naam drinkt de bak gretig leeg. Nog een bak jongen? Ook die is spoedig leeggedronken Nog een derde9 Welja, alle goede dingen bestaan in drieën! En dan nog een tweede boterham? Deze wordt nu in twee- drie happen naar binnen gewerkt De bak water moet maar buiten blijven staan voor het geval hij nog eens drinken wil. Arme Hek, waar zijn je baas jes? Kon je het mij maar vertellen. Straks krijg je een warm hap je. hoor! Hij steekt zijn natte neus in mijn hand. 't Is half drie: er wordt gebeld Daar staan vier jongens voor de deur. Een van hen reikt de lege bak over: Ik dank U mijnheer, dat U on ze hond te drinken hebt gegeven Ja. en een paar boterhammen. Hij had honger en dorstHoe hebben jullie nu toch Wij kunnen er niets aan doen. mijnheer, zegt een ander, die later bleek de baas van Hek te zijn. Niets aan doen....? Maar hij ligt hier al van vanmorgen negen uur af Werkelijk, mijnheer, 't is onze schuld niet. Wij hebben onze fietsen op dit stille plekje geplaatst en na men toen de hond mee om een ver kenningstocht door de duinen te maken. Daar ziin wij Hector opeens kwijtgeraakt. Wij hebben gezocht, geroepen, gefloten En nu vinden wij hem hier bij onze fietsen Wij keken elkander even ver baasd aan. Dus Hek heeft, toen hij jullie kwijt was. misschien gedacht: Ik ga maar terug naar de fietsen: op dat plekje moeten ze terugkomen Best mogelijk, mijnheer, hij is reuze verstandig! Hector liep onderwijl tussen ons door. sloeg zijn dikke sterke staart tegen onze bénen en ging eindelijk vlak voor z'n jonge baas zitten. Met z'n trouwe ogen keek hij ons om de j beurt aan. alsof hij begreep, dat het over hem ging Toen de jongens wilden vertrek ken. zei de baas tegen Hector, dat hij zelf ook bedanken moest. Hij Een verloren schaap DAT is me wat met die eerste >rief van jou Janny Wijenberg uit G. Ik heb hem werkelijk niet I ontvangen. Maar je tweede brie! ligt nu keurig naast me en zo en dan kijk ik eens naar het jon getje. dat in zijn hansop op een stok paardje door de lucht vliegt met een beertje op de bagagedrager. Of heeft een stokpaardje geen ba gagedrager?? Wat ben je een klein zwartkijkertje in de dop Janny. Na tuurlijk win je op een goede of kwa de dag een prijs, maar dan moet je ook volhouden en niet denken: ..Och. ik doe maar niet mee, want ik win immers toch niets". Sensatie in Brussel! ryRUSSEL beleeft z'n nieuwste sensatie in het Palais des Sports, waarbij zelfs het Filmfestival maar een dood clement is. Duivelinnen op rolschaatsen, die elke avond van negen tot elven een hels kabaal ontketenen in het Brus selse Sportpaleis. ROLLER CATCH, staat er op het programma en voor hen, die nog niet weten wat die nieuwe sport betekent, zij hieraan toegevoegd, dat het een kruising is van het beruchte „cath as cathan" en een zesdaagse Er zijn twee ploegen op de baan. Om hel interessant te maken heet de ene ploeg „Europa" en de andere „Amerika". Maar onder ons gezegd en gezwegen komen ze allebei uit Amerika, want alleen daar is het mogelijk om zo iets krankzinnigs te bedenken. In uitzonderlijke cos- luums, met valhelmen op en leren kniebeschermers om de poezelige beentjes, gaan deze juffrouwen me-\ kaar achterna zitten Bleef het daar maar bij Met een vaartje van zes tig kilometer bedenken zij listigheid- jes om premies in de wacht te sle pen. Tackelen schoppen met de schaats of vastgrijpen is bij de re glementen verboden, maar tegen een klapje in de nek of "en fikse zwie per, met massale valpartijen waarbij de liefjes letterlijk over elkaar heengaan zoals de foto laat zien is geen bezwaar. Dat wil zeggen, de heer O'Hara, die als scheidsrech ter optreedt, ziet er geen heen in, doch de uit de baan gezwiepte juf frouw is wel e?ns gepikeerd en trekt dan de sportzust^r, die haar dit kunstje geflikt heeft, de haren bij dotten uit het hoofd Dat kan m'sieu O'Vara weer niet gedogen. Vermanend wordt 'n wijsvinger naar de stoute Dolores uitgestrekt, waar op deze hem prompt in de vinger bijt. Ja, jongedame, dat is te gek. Voor straf mag ze dan twee minu ten niet meedoen. Penicilline om in te ademen Pejiicilline wordt thans vervaar digd m nieuwe snel oplossende ta bletten, die voor directe inademing in de longen bestemd zijn om som mige typen infecties te bestrijden. De patiënt kan nu zelf de door zijn dokter voorgeschreven doses nemen door een pulvcrisator te ge bruiken. Bij klinische onderzoekingen is gebleken, dat penicilline in deze vorm werkzaam is bij verschillende soorten van long- cn bronchinale in fecties. waarbij bronchitis, bron- chietasis (een gevorderde vorm \an bronchitis) en longabcesscn. die veroorzaakt worden door bacteriën die gevoelig zijn voor pcnieiline, al dus een verklaring van dr. Alvan L. Als je nu een volgende keer weer eens bezig bent met het oplossen van een puzzle, dan zing je maar zacht jes: „En van je héla hola houdt er de moed maar in Van een nachtegaaltje HCT laatste babbeltje van déze week maak ik met Beb van de Baan uit E. Wat een belangrijke dag zal dat worden als je met de zangclub naar die andere E. plaats gaat. Je zingt zeker als een nachtegaal. Als ik in mijn vacantie door E. kom zal ik tenminste mijn oren goed gebruiken Beppie ik wens je een, on vergetelijke dag toe en doe ook vooral de groeten aan je broertje. TANTE ANS. B-36 kan 38000 kg aan bommen meenemen De enorme B-36 bommenwer- perdie in staat is om een atoombom naar elke bewoonde plaats op deze wereld te bren- S gen en dan naar de USA terug te keren, is voor de eerste keer voor 200 journalisten getoond. Het kleine broertje van de B-36, de B-29, die Japan verwóesttel j kan slechts 10.000 kilo aan bom- men over een afstand van 6500 5 KM. vervoeren. De B-36 kan 3S000 kilo over dezelfde afstand meenemen. Het laadvermogen voor 16000 kilometer bedraagt 5000 kilo. Ook Staphorst gefilmd Reeds drie weken vertoeft een „Unit" van James Fitzpatricks Filmmij in ons land met het doel een tweetal filmpjes in technicolor op le nemen, welke de wereld de schoonheid van Nederlandse steden en landschap zullen tonen. De laat ste week opereerde deze Unit, wel ke onder leiding staat van mr. Do naldson. in Zwolle en omgeving. Uiteraard kwamen ook Giethoorn en Staphorst aan de beurt. In Stap horst werd door bemiddeling van de burgemeester een aantal inwoners uitgenodigd voor de camera te po seren, maar erg enthousiast waren de Staphorstenaren, volgens Mr. Donaldson, toch niet geweest. Woensdag is de „Travelcar" ver trokken naar Utrecht. In de ko mende dagen zullen in samenwer king met de Iv.L.M. luchtopnamen gemaakt worden en daarna komen o m. de St. Jan m Den Bosch en het prachtige stadje Veere op Wal cheren nog aan de beurt. Het eind punt van de trip door ons land zal Rotterdam zijn. Na ongeveer een jaar zullen de filmpies van ons land Barach, van het college van artsen en chirurgen van dc universiteit van door de Metrogoldwyn-Mayer Columbia. roulatie worden gebracht.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 6