DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Vluchtelingen komen naar ons land „Wij zijn er voor de jongens, zij niet voor ons!" Openluchttheater in het Belvedèrebos H. C. HEIDEMA JdarolaxI JE ZOEKT NOG EEN TOEKOMST JONGEMAN? DAGBLAD VOOR AMERSFOORT FABRICAGE- LEIDER BRANDPUNTEN Advertenties Studiecommissie is enthousiast Brochures bepleiten annexatie Hans Worst, kostelijk stuk toneel Landdag Joodse goed geslaagd j'eugdfederatie is Courantenreclame is niet te vervangen Plaatst een advertentie 4 Maandag 30 Juni 1947 Achtduizend mannen en vrouwen, behorende tot de zogenaamde „ver plaatste personen" uit de Ameri kaanse zone in Duitsland zullen waarschijnlijk in ons land worden toegelaten om te voorzien in het dringend tekort aan personeel. Op uitnodiging en kosten van verschil lende grote werkgevers, die hiertoe eerst overleg pleegden met hun he- drijfskerncn. reist op liet ogenblik een studie-commissie van de ver plaatste personen door ons land. Deze commissie bestudeert onder leiding van de Amerikaanse kapi tein Thorston Ericson, die optreedt namens de intergouvernemcntale commissie voor vluchtelingen <op 1 Juli overgaande in de International Réfugiés Organisation van de UNOde sociale en economische toestanden in ons land. De 21 gedelegeerden, bestaande uit twee mannen en een vrouw uit zeven vertegenwoordigende nationa liteiten in de Amerikaanse D.P.- kampen, zijn uiterst enthousiast over ons land en zijn sociale eu economische organisatie. Zij zullen rapporteren aan hun landgenoten, die naar Nederland wensen te ver trekken om daar aan het werk te gaan. De voorwaarden voor de 3500 mannen en 4500 vrouwen, die als uiterste grens hier te lande kunnen worden toegelaten, zijn streng Uit- 1 sluitend voor de mijnen kunnen on geschoolde mannen worden toege laten Reeds zijn van het contingent mannen 1500 Polen in de mijnstreek aan het werk, dezen zijn gcrecru- teerd uit de troepen, die meegehol pen hebben Nederland te bevrij den. Een ondergrondse mijnwerker kan per jaar gemiddeld 500 ton ko len produceren. Dit bete kent. dat iedere mijnwerker meer, een besparing van 25.000 aan de viezen is. Een geschoolde textiel arbeider bespaart 125.000 aan de viezen per jaar. Daarom stel/ hei ministerie van sociale zaken uitdrukkelijk de cis, dat uitsluitend y esc hooi de krachten voor de textiel- of m etpalnijverh e 'd de grenzen mogen passeren. Mei de Ameri kanen is overeen oekomen, dat immigranten die niet werkwil- lig blijken, kunnen worden te ruggestuurd. Niet boven de veertig Arbeidskrachten boven de 40 jaar worden niet geaccepteerd Voor de 4500 vrouwen, die als uiterst aan tal mogen komen, is de leeftijds grens lager gesteld. Bovendien is de voornaamste voorwaarde, dat Nederland binnen dit contingent uit sluitend alleenstaande personen ac cepteert in verband met dc heei- sende grote woningnood Gezinnen zouden woningruimte in beslag ne men. die aan Nederlanders zou moe ten worden onthouden. Vrouwen en meisjes kunnen geplaatst worden in dc textiel- of confectie-industrie en in ziekenhuizen en krankzinnigen gestichten. waar groot tekort aan arbeidskrachten heerst. In het con tingent is voorts plaats voor 500 Jo den in verband met familie-hereni ging, mits dc familieleden garande ren. zich met de zorg voor, deze mensen te zullen belasten. In verband met de mechanisatie van dc landbouw acht men het in officiële kringen niet nodig werk krachten voor de landbouw uit de vluchtelingenkampen aan te trek ken Een aanbod van een Estlandse afgevaardigde, dr. E, Jaska. om een aantal Estlandse landarbeiders in oogstcolonne voor drie maanden naar ons land te zenden, zal in ver band met financiële en huisvcstings- bezwaren waarschijnlijk niet aan vaard kunnen worden. Twaalf landen Ruim een dozijn landen heeft toe gezegd verplaatste personen op te nemen. Deze landen, w.o. België voor 20.000 en Frankrijk voor 50000 arbeidskrachten, zenden selectie commissies. De Nederlandse selec tie-commissie zal waarschijnlijk eind Juli, begin Augustus naar de Amerikaanse zóne vertrekken. Op zijn vroegst zullen in Septem ber de eerste buitenlandse arbeids krachten arriveren. Dit is mede af hankelijk van een definitieve over eenkomst niet de Amerikanen. Deze mensen zullen-steeds zo veel moge lijk centraal door de werkgevers worden ondergebracht. De keuze zal gemaakt worden uit ruim 60 000 Polen. 50.000 Pools-Oekrainers. 8000 Russen. 28000 Litauers. 15.000 Est- landers. 44.000 Letlanders, 4000 Joe- goslaven, 126.000 Joden en plm. 180 000 statenlozen. Dc selectie ge schiedt op basts van vrijwilligheid Ondci handelingen over werkkrach ten uit de Engelse zone zijn voor lopig opgeschoit. Joego-Slavië weigert onderzoek in te stellen De Joego Slavische regering heeft een verzoek van de sub commissie der commissie van on derzoek voor de Balkan om een onderzoek in te stellen naar de grensincidenten, die volgens de Griekse regering op 31 Maart en cp 1 en 21 April zich zouden heb ben voorgedaan, van de hand ge wezen. ïn een telegram aan de sub-commissie verklaart de Joe- gu-Slavische regering, dat een uitgebreid onderzoek aan het licht heeft gebracht, dat „geen grensincidenten op genoemde da ta hebben plaats gevonden" en dat .,er derhalve geen reden is om verzonnen incidenten te on derzoeken." Chris Hofland geeft Zondag middag 6 Juli a.s. in Tivoli een voorstelling van Tom Poes en de be toverde spiegel, kinderklucht in 3 bedrijven met zang en dans. be werkt naar gegevens van Marten Toonder door Chris Hofland. Koempoelan te Lun teren De Bilt meldt recordtemperaturen en iedereen zoekt de schaduw, maar de leidsters en leiders van de Nederlandse padvinders hebben zich niet laten weerhouden dc tocht naar de Goudsberg b(j Lunteren te aanvaarden om aanwezig te zijn op de nationale Koempoelan, welke daar voor het eerst sinds de bevrijding Zaterdag en Zondag werd gehouden. Ondanks hitte grote opkomst Tegen vijf uur verzamelden de deelnemers zich Zaterdag op het gro te St Jorlsveld in afwachting van de openingsplechtigheid. Rondom wap perden de vlaggen van vele landen en aan de hoogste mast het nationale dundoek met de lelie, het verken nersembleem. In een reusachtig carré stelden de leidsters en leiders zich op Toen klonk achter de heuvels tromgeroffel en enkele ogenblikken later mar cheerde de districtsband uit Den Haag met trommelslagers, hoornblazers en pijpers het terrein op. Daarachter volgden de hoofd-commissaris. de heer W. C Roest van Limburg met andere hoge functionarissen, verge zeld van hun gasten, w aaronder zich o.m bevonden de burgemeester van Ede. de heer J. J. G. Boot en de wet houder. dc heer H. P Hoolboom. Na het hijsen der vlag opende heer Roest v. Limburg deze nationale Koempoelan met een woord van wel kom. De aanwezigheid van de bur gemeester van Ede zag hij aJs een symbool van de belangstelling, wel ke in alle gemeenten \an ons land voor de padvinderij bestaat. Verder begroette dc hoofd-commissaris de hoofdkwartier-commissaris van de padvinders uit Indonesië, als verte genwoordiger van dc beweging in de overzeese gebiedsdelen een pad- vindcrsleider uit Paramaribo. een contingent Belgische verkenners, af gevaardigden van de Katholieke Jeugdbeweging de hoofdkwartier commissarissen. leiders, leidsters en voortrekkers. Na gewezen te hebben op het doel van de Koempoelan: in de echte padvinderssfeer te vergaderen en af gewisseld door de gebruikelijke spe len. in kameraadschappelijke bespre king de statuten der vereniging in overeenstemming te brengen met de eisen van de tijd. gaf de heer Roest van Limburg als motto voor deze Koempoelan uit: ..Wij zijn er voor de jongens, zij zijn er niet voor ons". Met het oog op de hitte werden de aangekondigde volksdansen uit gesteld. Om zeven uur nam de alge mene vergadering een aanvang. Als voornaamste punt van bespreking noemen wij het voorstel tot afschaf fing van de algemene vergadering en vervanging van deze door een leidersconvent, een maatregel, welke nodig is in verband met de enorme uitbreiding der beweging. Tenslotte zij nog vermeld, dat zowel de com missaris der Koningin in Gelderland als de minister van Wederopbouw, die het voornemen te kennen gege ven hadden de openingsplechtigheid bij te wonen, bericht van verhinde ring hadden gezonden. Ook de garni zoenscommandant van Ede kon niet aanwezig zijn. Boekbespreking Bij de uitgeverij E. J. Brill te Leiden heeft het genootschap ..De Lage Landen" oen aantal brochures uitgegeven over de verhouding tus sen Nederland en Duitslamv De strekking van al deze brochu res is. dat Nederland gedeelten van W est-Dmtsland moet annexeren ten einde zijn eigen toekomst wat vrede en welvaart betreft te waarborgen en op deze wijze mede te werken aan het voorkomen van oorlogsgevaar in Europa. Wij heb ben in ons blad enige malen uiteen gezet, welke grote gevaren naar onze mening aan annexatie van Duits grondgebied verbonden zijn. Dit neemt niet weg. dat wij gaarne willen wijzen op bovengenoemde reeks brochures, waarin op uitvoe rige wijze de voordelen van annexa tie worden opgezocht en het pro bleem van alle zijden wordt be licht. Interessant is b.v. het boekie ..De mythe der Duitse eenheid" van Dr. H. J. Keuning. waarin wordt uiteengezet, dat de hooggeroemde Duitse eenheid in wezen nooit be staan heeft. De schrijver wil. dat Pruisen voor goed de gelegenheid ontnomen wordt zich als leidende staat op te werpen. Behalve van politiek-historische zijde wordt het vraagstuk door dezelfde schrijver ook van de economische kant be licht en wel in de brochure: ..Ne derlands grootheid. Nederlands zwakheid". Cultureel bezien wordt het probleem door Dr. P. v. d. Kooy met ,,De culturele verwantschap van N.W. Duitsland met de Neder landen" en door Prof. Dr. G. G. Kloeke met ..De taalkundige kant van het annexatie-vraagstuk". Kampioensvoetbal Goed spel Na 20 minuten was het snelle door geven van links naar rechts door B. V.V. een succes. Remmers kwam vrij en schoot onhoudbaar in. (10). B VV bleef voortdurend in de meerder heid, doch ondanks het grote veld- overwicht had het bij de rust nog slechts met 10 de leiding. Nadat Heerenveen enige minuten lang na de hervatting getracht had BW wat flinker aan te pakken volg de weer een grote meerderheid der Bossenaren. waarbij Overbeek voor het open doel kwam en Veenstra on houdbaar passeerde. Bij een zware strijd voor het Bossche doel kreeg Abe Lenstra de bal voor zijn voet en kogelde deze juist langs Saris. (21). Na 24 minuten zette Remmers voor en Van Voorbeek doelpuntte voor de derde maal voor BW. (3—1). Toen Sluiter tien minuten later in eigen doel had geschopt (32) was Heerenveen niet meer te houden, d'ch zonder resultaat; en zo kwam tenslotte het einde met de overwin ning voor BW, die ons weer een prachtige wedstrijd heeft laten zien. Ajax technisch beter Ook in deze wedstrijd liepen de MVV'ers hard van stapel, waarop de Ajaxieden kalm reageerden en merk baar het tempo drukten. MVV was echter niet te bedwingen en het leid de na een half uur met 10; drie minuten later gaf Verdonschot met een prachtig schot Keizer opnieuw het nakijken '20). In de tweede helft kwam eerst duidelijk tot uiting wat Ajax waard was: Bruins passeerde Vermeer voor het eerst (2—1). Na 10 minuten zorg de Drager voor de gelijkmaker, ter wijl 5 minuten voor tijd. Fischer het winnende doelpunt scoorde (23). NEC na rust in meerderheid Na 17 min. kreeg Wimmers de kans de bal langs Nagtegaal heen in het doel te schieten <1—0). Na de pauze liep het NEC-raderwerk gesmeerd. Weliswaar werden de Amsterdam mers slechts bij perioden overspeeld, maar ook de resterende tijd waren de Oostelijke kampioenen iets in dc meerderheid. De druk op het Blauw- Wit-doel werd steeds groter en de Amsterdammers moesten het van Nieuws uit Amersfoort In de tuin van het Instituut Don Bosco te Leusden speelden mede werkers van de Paters Salesianen het fantastisch schouwspel „Hans Worst" in drie kapittels door An ton van de Velde. Een kostelijk stuk toneel van deze vruchtbare Vlaamse schrijver, een echt stuk herleefde middeleeuwen met trouw geloof en bijgeloof. In de eer ste twee kapittels gedragen voor een goed deel door de grollen van de knecht van wijlen Doctor Faust, neemt Wagner, 's doctors getrouwe famulus, allengs als tegenspeler van kwaad en domme hoogmoed, meer en meer de leiding terug voor het goede, voor edele liefde, die tenslotte ook overwinnen. Het was jammer, dat deze ommekeer bij de opvoering door verslapping van het tempo ietwat twijfelachtig werd en daarmede de indruk van het ge hele stuk verzwakte. Jammer, want de regie van P. H. Vogel had met de opmerkelijk goede rolspelers en het volk der studenten in den be ginne een zeer te waarderen spel- niveau bereikt, dat tussen de. de sfeer uitstekend suggererende dé cors van G. den Oude. niet veel wensen onvervuld liet. Eén opmer king moet mij van 't hart de twee gezongen koorwerkjes „Serenade" van Lassus en ..Jagerskoor" van Weber. waren de enige entract- muziek. die bij 't spel paste. Een alles overziende voorbereiding be helst ook een keuze der bij zo'n stuk te draaien platen. Desniette min: zeer velen hebben in de heer lijke tuin, bij een zich gelukkig tot dreigen beperkende hemel, genoten van ernst en luim en allen mede werkenden een uitbundige ovatie gebracht. H. M. S. uitvallen hebben.. In de 29ste minuut gaf Lakenberg de bal verrassend handig aan zijn rechtsbuiten en deze. naar binnen gekomen, passeerde Van Raalte van dichtbij (11), waarmee het einde kwam. Landdag van Joodse jeugdfederatie De heer E. Mendelson schrijft ons: Dat de nazi's in diepste wezen het uiteindelijk doel van hun afzichtelijk pogen niet hebben kunnen bereiken, hiervan legden Zondag ongeveer 500 jongeren een indrukwekkend getuige nis af op de eerste Landdag na de bevrijding van de Joodse Jeugdfede ratie (lederatie van Zionistische leugdverenigingen in Nederland), in het openluchttheater in Soest. Mogen de gelederen van deze fede- r3tie door de Duitse terreur schrikba rend zijn gedund en moge de oorlog het vele jaren onmogelijk gemaakt hebben de jaarlijkse landdagen te houden, de kleine rest welke geble ven is, die de oorlogsverschrikkingen, hetzij in concentratiekampen, hetzij onderduikadressen heeft doorstaan, demonstreerde, dat men vele levens kan vernietigen, maar dat niet te ver nietigen is de levenskracht van het Joodse volk, van dc Joodse ieugd. Een levenskracht, die zich uit in on verwoestbare idealen, waarvoor men ten volle bereid is te strijden, een moeilijk leven van harde arbeid te aanvaarden, en welke men zeker weet eens te zullen bereiken. De ouderen onder ons, die de landdagen van voor de oorlog nog duidelijk voor de geest staan, zullen gedurende de jaren van verschrikking wel eens een ogenblik bevangen zijn door wan hoop, door moedeloosheid, wanneer zij zagen, hoe, volgens satanische systemen en in een angstwekkend tempo duizenden ten prooi vielen aan de nazi-,.idealen". De vreugde die er heerste op dit feest heeft ons verteld, dat er voor moedeloosheid en wan hoop geen plaats is. Wij dachten met weemoed terug aan de tallozen, die vroeger het Openluchttheater te Birkhoven op dergelijke landdagen vulden en namen met dankbaarheid waar, dat ondanks de massale vernietiging, de destructie in het verenigingsleven, toch de Joodse jeugd weer te samen is geko men, in een aantal, klein tegenover vroeger, groot in verhouding tot het aantal, waarop wij durfden hopen. Wij waren echter slechte Zionisten, wanneer alleen dankbaarheid ons vervulde. Is het niet juist deze onge kende vernietiging, welke deze jeugd tot het besef bracht de handen ineen te moeten slaan? Het is een trieste waarheid, dat het Zionisme, (waar mee ik bedoel: de gedachte van de Zionistische beweging en niet het enkele Zionsverlangen) -slechts leeft bij de gratie van steeds wederkerend leed. Zes millioen Joden hebben hun leven in de nazi-hel moeten laten om de Zionistische gedachte tot bredere lagen te laten doordringen. Aan het graf van deze zes millioen is de Joodse jeugd gaan staan en heeft met de blauw-witte vlag in de hand verzekerd niet te berusten. Wat zal de wereld stellen tegenover de hoop tegenover het onschuldig ver trouwen, dat zovelen bezield heeft en zo vaak reeds werd teleurgesteld, tegenover de billijke eis van een jeugd, die zo vaak reeds werd aange vallen?' Moge het deze jeugd gegeven zijn, nu eindelijk, haar idealen in vervulling te zien gaan inplaats van eên herha ling te beleven, van wat door twin tig eeuwen heen het Joodse volk heeft moeten doorstaan. Nunspeet In de Vrijdagmiddag onder leiding van Burgemeester Martens gt houden vergadering van de Gemeen terand werd behandeld een pdret van het Nunspeets Lekenrpelers Genootschap met verzoek om een ge deelte van het Belvedèrebos met vijvertje voor het houden van zo- meruitvoeringen ïn erfpacht te tnoyen ontvangen. B. en W. stellen voor hierop af- 'Hf »>t te geven stukken grond t» wijzend te beschikken, aangezien inwilliging in strijd zou zijn me( de bepalingen van de schenkingsvakte, doch zouden aan het Genootschap gratis voor het beoogde doel ter beschikking: willen stellen een be bost terrein achter hef rusthuis „Moria" aan de Elspeterweg op door B. en W. nader te stellen voor waarden, waarbij echter uitdrukke lijk wordt vastgelegd dat het terrein des Zondags niet mag worden ge bruikt. Aangezien aan dit terrein voor de definitieve bestemming nog een en ander moet gebeuren, hébben B. en W. er geen bezwaar tegen dat voor dit jaar nog het Belvedèrebos voor de opvoeringen wordt ge bruikt. Nadat de heer Knijper verzocht heeft ervoor te.waken dat zonder toezicht van gemeentewege op het terrein niet zal worden gekapt, ver enigt de Raad zich met het voorstel. Aan de gemeentebode van Nun speet B. Mulder, wordt wegens het bereiken van dc 65-jarige leeftijd eervol ontslag uit functie ver* Ieend. Zowel door de Voorzitter als door het lid Schouten wordt de bode dank gebracht voor de voor treffelijke wijze waarop hij 28 jaar lang zijn betrekking heeft vervuld. Tot zijn opvolger wordt benoemd J. van de Bunte, thans bevolkingscon troleur. De subsidie aan het Chr. Mil. Te huis te Ermelo w ordt verhoogd van f 200.tot f 400.waaraan Ged. Staten reeds hun goedkeuring hechtten. EEN NIEUWE SCHOOL Op de aanvrage van de kerke- raad der Geref. Gemeente te Elspeet om voorschot op de exploitatie-ver goeding ten belioe\e van de on langs met 87 leerlingen geopende school, wordt gunstig beschikt. Onkundig nog van het feit, dat de telex dezelfde dag wereldkundig maakte dat de Regering een uni form tarief van 40% zal vaststellen voor de Vermakelijkheidsbelasting (culturele uitvoeringen 20%) be raadslaagt de Raad vrij langdurig over het voorstel van een aantal leden om plaatselijke verenigingen twee keer per jaar vrijstelling van vermakelijkheidsbelasting te verle nen ter verlichting van de financi ële omstandigheden van het >er- enigingsleven. Een voorstel van B. en W. om be doelde vrijstelling te verlenen voor vermakelijkheden die ter gelegen heid van een jaarvergadering of bij wijze van jaarlijkse uitvoering van plaatselijk ge\estigde verenigingen uitsluitend toegankelijk zijn voor leden en begunstigers met hoog stens twee introducées aangenomen. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt afwijzend beschikt op een verzoek van J. Terlaak, om een hotel-vergunning voor „Huize Voor bosch". Vorig jaar werd aan de heer J- Buitenhuis te Ermelo een perceel grond in koop afgestaan naast zijn woning. Het is echter gebleken dat hij door een misverstand een groter stuk dan het gekochte heeft doen afrasteren. Thans verzoekt hij, het teveel afgerasterde alsnog te mogen kopen. Met 10 tegen 4 stem men besluit de Raad dit stuk terug te orderen. Voor het laatste voor eendenbe- Ermelo zijn twee gegadigden, Wou ters en Jansen. Eerstgenoemde is de oudste aanvrager en e.' bestaat nei ging bij B. en \V. om het hem te geven. De heer Dooijeweerd zegt echher dat Wouters thans bedrijfsleider is op een bestaand bedrijf; Jansen zij, om enige uitbreiding te springen omdat hem een gehuurd stuk werd opgezegd. Er is geen sprake van, volgens deze spr. dat Wouters ver gunning zal krijgen een nieuw be drijf te stichten. De Voorzitter ziet de oplossing in een Salomo's oordeel: wanneer Wouters kan aantonen dat hij ver gunning krijgt om een eendenbe- drijf te stichten, krijgt hij de grond. Met dit voorstel verenigt de Raad zich. De rondvraag leverde geen bij zonderheden op. Dc eerste grote Internationale mo torwedstrijden voor de Grote prijs van Nederland der KNMV (Dutch TT) werden Zaterdag op het circuit van Drente gehouden. De grote In ternationale race voor 500 cc werd gewonnen door de Engelsman A. J. Bell op Norton Prof. E. van Everdingen herdenkt promotie Voor prof. dr. E. van Everdin gen, te Amersfoort, oud-hoogle raar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht en oud-directeur van het Kon. Ned. Meteorologisch Inst. te De Bilt. zal het Maandag 7 Juli a.s. 50 jaar geleden zijn, dat hij promoveerde tot doctor in de wis- cn natuurkunde. LEEUWARDER VEEMARKT Markt van 27 Juni. 35 Enters stieren.23 twenters, 146 vette koei- <•!-.. 378 melk- en kalfkoeien 200 735. 85 pinken 170300, 46 gras kalveren, 433 nuchtere kalveren, 258 vette weiden, schapen 30105, 181 lammeren H5r-27,;82 varkens, 433 biggen cn lopers 2065, 126 bokken en geiten. 74 paarden 210—1200. Totaal 2300. Overzicht. Stieren aanvoerkort, handel kalm. prijzen niet hoger, melk-en kalfkoefen aanvoer kort, handel kalm, prijzenniet hoger, pinken aanvoer ruimer, handel vlugger, prijzen ietshoger. biggen aanvoer matig, handel stug, prij zen lager, schapen aanvoer wei nig, handel stug, prijzen niet ho ger. Paarden aanvoer matig, handel kalm, goede soort duurder. Door de veeh. centrale werden overgenomen: meer run deren, de aangevoerde nuchteren kalveren en enkele schapen. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon HENK H. v. Harten A. v. Harten De Roode Amersfoort, 28 Juni '47 Beekensteinselaan 35, Tijdelijk: Elisabeth ziekenh. Geboren 28 Juni 1947 JOYCE PETER en DICK P. M. C. Nicolij Amsterdam, Albrecht Diirerstraat 46 Tijdelijk: Klimophuis. Pr. Heridriklaan 14, A'dam. Heden overleed onze lieve moeder, behuwd- en grootmoeder SYTSKE V1ERSTRA, weduwe van J. A. Hassing in de ouderdom van 67 j. Bandoeng: J. J. Massing Amsterdam: P. G. Hassing-v. d. Ma essen de Sombreff Amersfoort: A. F. Hassing B. P. Hassing Dijkstra Sylvia Amersfoort, 29 .Juni '47. 't Stort Zuid 36. Geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 2 Juli a.s. te 1.30 uur op de begraafplaats „Rust- hof" te Amersfoort. In Beer veel plaatsen van Neder land wonen of komen onze vak kundige corsebères. Zij nemen U de maat en Uw „Octerno" wordt in Amsterdam op eigen maat- aleliers vervaardigd van prima stof en met gepatenteerde baleinen, daarrva afgepast en afgeleverd. Dus, dames, wacht met langer, want de levertijd eischt ook nog $emg geduld. vanal Fl. 34.1Ï tof Fl. 47.15 8 textielpunten MAAT-CORSFTTEN Wendt U tot onze corset të re Mevrouw S. Bermon, p/a Mevrouw Kuiper, Langstraat 114, AMERSFOORT. Maandag. Dinsdag, Woensdag en Vrtldag van 10-12 en 2-4 uur thuis. Tandarts wegens ziekte geen praktijk INDUSTRIEEL CONCERN vraagt in staat zijnde de leiding op zich te nemen van de gehele buitendienst, omvattende een verkoopsstaf van 15 vertegen woordigers, verspreid over het gehele land. Leeftijd omstreeks 35 jaar. Reflectanten gelieven hun eigenhandig geschreven brieven welke als ver trouwelijk zullen worden beschouwd met levensloop en vergezeld van foto richten aan Adv. Bur. Prad. Keizers- gracht 534. Amsterdam-C. Op enve loppe en brief te vermelden PA 401. het ideale laxeermiddel met chocoladesmaak 20 tabletten 60 cent Verkrijgbaar bij apothekers en erkende drogisten Ga dan met je vrienden naar de VOORLICHTINGSVERGADERING met LICHTBEELDEN over het NEDERLANDSE MIJNBEDRIJF te Amersfoort op Woensdag 2 Juli a.s. in de zaal van Hotel 's-Prinsenhof. ■ytuzaht WATERDICHT Vraagt (Jw drogrst Ondergetekende wenst zich te abonneren met ingang van per week a 31 cent per kwartaal a f 4. (doorhalen wat niet verlangd wordt) NAAM ADRES: WOONPLAATS: zenden tnn de administratie ran bet SNOUCKAERTLAAN 7 AMERSFOORT MIDDELGROTE VOORUITSTREVENDE FABRIEKSONDERNEMING op het gebied der Bouwnijverheid, gelegen in het Gooi, vraagt een om in samenwerking met bedrfjfalngenieur de algehele leiding op zich te nemen. Sollicitanten dienen te beschikken over practische ervaring ten opzichte van werk verdeling en leiding geven aan fabrleks- personeel. - Alhoewel niet vereist, strekt M.TS.-opleiding tot aanbeveliDg. Leeftijd tot 40 Jaar. IVoor een gestadige werker, die ge wend Is rich geheel aan *Un verant woordelijke taak te gerent levens positie met een zeer behoorlUke salariëring. Band geschreven brieven - die als vertrouwelijk tul len irorden beschouwd - met uitvoerige inlichtingen en to mogelijk vergezeld van foto worden inge wacht onder vermelding van D Si97 op enveloppe en brief bij Adv.Bur. PradKeixersgr. A'dam-C. Olieverf voor kunstschil ders. ruim gesorteerd, ver zending door heel het land! Lorjé's Kantoorboekhandel, Amersfoort, tel. -3515. 6749 Socialistische Toneelver. vraagt regisseur die bereid is belangeloos leiding te ge ven. event, reiskosten wor den vergoed. Br. no. 6774 bur. van dit blad. Wees zuinig op Uw schoe nen! Zo spoedig krijgt U geen nieuwe! Wees zuinig laat ze bij ons goed repa reren. Willemse, Leusder- weg 27/29. bij de overweg. Maken schoenen sinds 1898. 6777 TE HUUR AANGEBODEN DIVERSEN Welke verfspuiter in Amersfoort heeft tijd en capaciteit beschikbaar voor massa spuitwerk? Br. no. 6773 bur. van dit blad. Te huur gemeubileerde voorkamer kleinere zij kamer, Parterre. Eventueel met gebruik van keuken. Soembastraat 3. Amersfoort. 6753 PERSONEEL GEVRAAGD Per I Juli of later een meisje voor dag en nacht, zelfst. kunnende werken, in gezin met 3 kinderen (2 schoolgaand}Aanmelden, bij voorkeur 's avonds, mevr Buninc, Huygenslaan 5. 6750 PERSONEEL AANGEB. Net m.. 19 j.. biedt zich aan. 's avonds. Zaterdags en Zondags, op kinderen <e passen, waarvan de ouders weg willen. Br. no. 6778 bur. van dit blad.

Dagblad voor Amersfoort | 1947 | | pagina 4