DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Correcties in Duitse grens zouden op 23 April een feit worden Lbestek _l Kolenprijzen weer hoger? Conflict in dagbladwezen te Amsterdam Gestage reddingspogingen kwamen te laat „Goede wil van beiden nodig voor gunstige regeling" Protest en tegenvoorstellen van Westfalens premier Arnold Op dc kahhsd Italië wil beheer over zijn vroegere koloniën Weer een bon voor sinaasappelen 525 slachtoffers van de griep Voor 4 jaar stierf Franklin Roosevelt Dr. Malan komt naar Utrecht Voorconferentie begint Donderdag Levenslang geëist tegen H. J. B. V *kt 1 In kort Dinsdag 12 April 194f/ Achtste jaargang No. 1299 °P«tnehl dooi ae Stlihthp .Hel Parool' Giro 51033a Bank: Rollerdamsche Ban. Pos li na 9 Abonnementa- PH|a 32 cent p. ro. of 1 1.5 p kw. Losse oummers 10 cent Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie -o Administratie: Snouckacrtlaao 7, Amerstoort Telefoon redactie 4291. Telefoon administratie 6235. Hoofdredacteur Tl. DE BOOR DER. Duitse hulp aangeboden bij Zuiderzeewerken Oe Haagse correspondent van Reuter verneemt uit gfivooniyfc "ellngeUchte bron, dat de wUzltfln- ?en In de Nederlands-Duitse grens °P Zaterdag 23 April zullen worden uitgevoerd. Dinsdag zouden Engelse en Nederlandse autoriteiten te Arn- hem de laatste besprekingen voeren. In de „zak" bij Sittard, waar onge veer 6.000 Duitsers wonen, zou 70 tnan rnarechatissée de plaats van de wegtrekkende Duitse functionaris sen en politie onmiddellijk Inne men. Tachtig Nederlandse douane beambten zullen deze marechaussée vergezellen. Men verwacht, dat voor de in schrijving van de bewoners twee dagen nodig zullen zijn. Het Neder landse bestuursapparaat in het aan te hechten gebied zal naar schat ting ongeveer 250 man bedragen. Het Duits zal de voertaal blijven op de negen schooltjes in dit gebied, doch er zal een reizend onderwijzer worden benoemd om in het Neder lands les te geven. Lord Henderson, Brits on derminister van buitenlandse zaken, heeft op een persconferentie te Diis- seldorf meegedeeld dat de grens correcties pas definitief zullen wor den bij de ondertekening van het vredesverdrag met Duitsland. Tot de ondertekening blijft onderhande ling met de Duitsers mogelijk, aldus zei Henderson op een vraag van Duitse zijde, hoe de correcties in overeenstemming waren te brengen met internationale beloften. Be Landdag van Noordrijn-West- falen heeft gisteren zijn goedkeu ring gehecht aan een verklaring van de premier, dr. Karl Ar nold. waarin gebiedsafscheidingen nogmaals worden afgewezen als „onverenigbaar met het volken recht en de Europese gedachte". Arnold formuleerde in deze ver klaring een aantal tegenvoorstel len. In plaats van het afstaan van gebied aan Nederland stelde hij voor: 1. dat Duitse arbeidskrachten zouden meewerken aan het Neder- Kolenmoeilijklieden HET winterseizoen heeft, theo retisch, een einde genomen. De meesten van ons zullen nu wel door hun brandstoffenvoorraad h*;en zijn en dan is het verre van aangenaam door de laatste koude ademstoten van de kwijnende win ter verrast te worden. Wanneer wij na de bevrijding verwacht mochten hebben, dat er na enkele jaren verbetering in de brandstof- fenvoorziening zou optreden, zijn ■wij bedrogen uitgekomen. De wer kelijkheid is gebasseerd op cij fers, op productievermogen en deviezen. Zolang wij warm bij het haardvuur zitten laat dit alles ons vrij onverschillig; wij worden pas actief als wij voor de zoveelste maal in al die jaren tot de ont dekking komen, dat er met die twaalf toegewezen eenheden zui nig moet worden omgesprongen willen wij niet voortijdig in de misère geraken. De productie heeft al vele jaren aanleiding gegeven tot bezorgdheid. Pas in de laatste maanden is een kentering ten goede ingetreden. De productie der werkdagen is stij gende en de aantrekking van werkkrachten ontwikkelt zich gun- itig Bij elkaar zijn dit een aantal roorwaarden, die wij niet kunnen bissen om althans ook voor het omende seizoen weer gedekt te yn. Voor het beschikbaarstellen an meer rantsoenen zeggen zij /einig of niets. Dat de brandstoffenvoorziening let zonder klachten verloopt, is iet zo heel vreemd De minister 'aagt, dat het publiek een duide- ke voorkeur aan de dag legt >or anthraciet; het publiek klaagt, it het met zoveel verschillende orten moet genoegen nemen en >t vangt als het distributievrije andstof. bv bruinkolenbnketter, rlangt. Nu heeft het steeds meer gebruik nemen van haarden »ds voor de oorlog de vraag naar thraciet belangrijk doen stijgen, n kan het publiek moeilijk alijk nemm, dat het de brand- T vraagt. di° voor een haard het sst geschikt is. [en zal nu zeggen, dat het pu- k verstandiger moet zijn en mee »t werken. Dat klinkt aardig, Ir het schijnt toch. dat de ene 3elaar meer kan doen dan de er. Er is ook verwarring (taan met de distributievrije bkolenbriketten. Deze zouden x groot nut geweest zijn als ze r zo schaars waren, lukkig is de winter bijna voor- biet zou prettig zijn als nu ook dioeilijkheden tot het verleden borden. Weerbericht AANHOUDEND VRIJ ZACHT rfsrif Weersverwachting, geldig tot Woensdag, avond, opgemaakt te 10 uur. Over het algemeen veel bewolking, plaatselijk enige re gen of motregen Ma tige tot krachtige Westelijke wind. Wei nig verandering van temperatuur. 13 r: Zon op 5 43. onder 19.33 uur; Maan 10 24. onder 5.55 uur. landse werk tot drooglegging van de rest der Zuiderzee, waardoor Nederland nieuw land zou krijgen binnen het eigen gebied; 2. dat Duitsland een autoweg door Duits gebied zou aanleggen om Zuid- en Noord-Limburg te verbinden; op deze weg zouden de Nederlanders dan bijzondere rechten kunnen krij gen; 3. dat Duitsland het recht tot exploitatie van bepaalde kolenlagen in het gebied van de Wurm aan Nederland zou geven; 4. dat de Duitsers op Belgisch gebied een spoorweg zouden aanleggen om Eupen-Malmédy en St. Vith met elkaar te verbinden. Itallë's minister van buitenlandse za ken. graaf Carlo Sforza. heeft een be roep op de Verenigde Naties gedaan om alle vroegere Italiaanse kolomen onder beheer van Italië t« stellen. Sforza be streed de voorstellen van de Verenigde Staten. Engeland en Rusland om Oost Eritrea bij Etlopië te voegen Italië, al dus Sforza. Is er alleen voor Ethiopië door Eritrea een verbinding met de zee te gevpn Sforza zei verder, dat Italië als een man in opstand was gekomen te. gen Mussolini, die het land een on rechtvaardige oorlog binnenvoerde ep hij vroeg tie vier grote mogendheden thans ..oude haaf' te vergeten en ztrh te laten inspireren dnor ..edelmoedig heid" en ..rechtvaardigheid". Sforza beloofde, dat koloniën, die aan Italië zouden worden teruggegeven bin nen de kortst mogelijke il.1d tot onaf hankelijkheid zouden worden opgevoed Hij voegde hieraan toe dat dit geen lege belofte was en merkte op. dat hij gehol pen had een Lyblsch parlement op te richten toen tij twintig jaar geleden mi. ntster van buitenlandse zaken was. De minister onthulde dat op het ogenblik ln Italië reeds een kader van hestuur- ders en technische deskundigen in de maak is Volgens Sforza zou er in de voormalige Italiaanse gebieden geen haat tegen de Italianen zijn. Gerucht over verloving van Belgische prinses In Belgische bladen duikt het ge rucht op over een mogelijke verlo ving tussen prinses Josephine Char lotte, de 22-jarige dochter van koning Leopold, en prins Jean van Luxemburg, die 28 jaar oud is. Prinses Josephine heeft gisteren voor het eerst sinds haar vaders ballingschap een bezoek aan haar vaderland gebracht Langs de ge hele route naar Brussel waren de koningsgezinden uitgelopen om de prinses toe te juichen, maar er werd meer „leve de koning" dan leve de prinses" geroepen, meldt A.P. Te Brussel woonde de prinses samen met haar grootmoeder, ko ningin-moeder Elisabeth, een con cert by. Hoger beroep in de zaak-Krawtsjenko De Franse communisten André Wurm- ser en Claude Morgan, tegenstanders van Krawtsjenko in het proces tegen „Les Lettres francaises". hebben hoger beroep aangetekend tegen de vonnissen, die op 4 April tegen hen zijn uitgespro ken. Wurmscr en Morgan waren wegens lasterlijke publicaties veroordeeld tot 150.000 francs schade en vijftien duizend francs boete Door hun appèl wordt de uitvoering van het vonnis vertraagd. Voortzetting van de aanvoer van sinaasappelen uit Spanje maakt het mogelijk een zesde bon in dit sei zoen aan te wijzen. Het publiek dient uiterlijk 16 April de bonnen 088 en 096 algemeen bij een hande laar in groenten en/of fruit in te leveren. Bon 088 algemeen, voorkomende op de A en B-kaarten, geeft recht op 500 gram. bon 096 algemeen, voorkomende op de D-kaarten, op 1 kilogram sinaasappelen. Instellingen kunnen zich ter ver krijging van sinaasappelen tot de rayonleiders wenden. Duitse zones houden hun apart bestuur Reuter verneemt te Washington dat er door de overeenkomst der drie Westelijke geallieerden over West-Duitsland practisch geen ver andering zal komen in de huidige bestuursregeling, daar elk der zones haar afzonderlijk bestuur houdt en het driezijdig element in het bestuur van Tnzonia grotendeels zijn uit drukking zal vinden in de functie van waarnemers. Het ambtenarencorps blijft zo klein mogelijk, opdat de Duitse re gering de hoofd-verantwoordelijk- heid kan uitoefenen en om de be- zettingskosten zo laag mogelijk te houden. Wat het systeem van stemmen be treft. besluiten van de geallieerde hoge commissie zullen met eenparig heid van stemmen genomen moeten worden wanneer het gaat om goed keuring van amendementen op de federale grondwet. In kwesties, waarbij hulpverlening door de Ver enigde Staten ter sprake komt. zal éen gekwalificeerd stemsysteem gelden, volgens hetwelk het stem recht van de vertegenwoordigers der bezettingsautoriteiten in o\*r- eenstemming zal zijn met de door de betrokken regeringen aan Duits land ter beschikking gestelde gel den. Bij alle andere kwesties zal meerderheid van stemmen gelden. De V S krijgen hierdoor een door slaggevende stem inzake de Duitse handel met het buitenland. Krentenbrood niet duurder dan f 1 Het directoraat-generaal van de prijzen vestigt er de aandacht op. dat de maximumprijs voor krenten brood en rozijnenbrood onver schillig onder welke naam. zoals Paasbrood. Paasstollen e d. het wordt verkocht 1.per 800 gram be draagt. Anthracietverbruik is te groot (Van onze Haagv? redacteur) Nadat enkele maanden geleden de kolenprijzen als gevolg van de verlaging van dc subsidies aanzlen- iyk zijn gestegen staat thans oen tweede verhoging voor de deur. Er worden daarover besprekingen ge voerd, waarvan het resultaat binnen enkele dagen wordt verwacht. Deze zaak kwam tot beslissing op een ogenblik, waarop men tot de conclusie is gekomen, dat, niet tegenstaande de aanzienlijke ver groting van het prijsverschil tussen anthraciet en eierkolen, de belang stelling van het publiek voor anthraciet onverminderd is biyven bestaan. Dit wordt in overheidskringen uiterst ongewenst-geacht, omdat de Nederlandse anthracletproductie zeer onvoldoende is en een stygende vraag haar anthraciet een verscher ping van het deviezen-probleem betekent. Daar komt nog by, dat anthraciet in geheel Europa een schaars, maar veel gevraagd artikel ls. Het wordt van het grootste be lang geacht, dat het verbruik van eierkolen In ons land veel gunstiger gaat worden in verhouding tot dat van anthraciet Thans is bekend dat tengevolge van de griep-epldemie ln Januari in ons land 535 mensen zijn over leden. Het grootste aantal sterfgevallen kwam voor ln de provincie Noord- Holland. 1. 127. Daarop volgden Zuid-Holland (118) en Noord-Bra bant (60). Zeeland. Drenthe en Groningen met resp. 12. 14 en 16 tonen de laagste cijfers. Voor de overige provincies wa ren de cijfers: Friesland 22. Over ijssel 25, Gelderland 46, Utrecht 36 en Limburg 49. Nieuwe rantsoenbonner voor textiel Het Centraal Distributiekantoor deelt mee, dat heden nieuwe rant soenbonnen voor textiel in gebruik worden genomen. Deze nieuwe bonnen dragen het kenmerk ..G 81" De oude bonnen met de opdruk „E 81" blijven tot nader order geldig. Van de zijde der beide dagbladen ,,Het Parool" en „Trouw" deelt men mede. „Tengevolge van tegenwerking door het technisch personeel van de onderneming ..De Telegraaf", dat in le mening verkeert dat herverschij- nng van „De Telegraaf" en „De Tourant—Het Nieuws van de Dag door „Het Parool" en „Trouw" wordt belemmerd, is het deze laatste dag bladen, die in het gebouw van de voormalige „Telegraaf" worden ver vaardigd. onmogelijk heden op nor male wijze te verschijnen. De beheerder van de onderneming „De Telegraaf", mr. H Westermann en de erven Holdert zijn deswegen door de stichting „Het Parool" en de N.V Dagblad Trouw in gebreke ge steld en de regering is op de hoogte gebracht van de in deze bedrijven ontstane situatie tengevolge van deze actie. Het Parool zowel als Trouw wen den zich heden elk met een speciale editie, die in een ander dagbladbe drijf is vervaardigd, tot hun lezers, teneinde dezen in te lichten over de achtergrond van de moeilijkheden, waarin hun bladen thans door de Zijn heengaan teas een verlies voor de gehele wereld \7 ANDAAG is het vier jaar gele- v den. dat Franklin D. Roo sevelt, de grootste president, die de Verenigde Staten ooit hebben gehad op zijn buiten te Warm Springs overleed. Hoewel de Ame rikanen zijn naam misschien in de eerste plaats in verband brengen met de sociale wetgeving, die se dert 1933 in hun land tot stand is gekomen, is rijn figuur tot de be woners van Europa vooral gaan spreken in de tweede wereldoor log. Hij is de man die na Duinker ken onmiddellijk vijftig torpedo jagers en 500.000 geweren aan de Engelsen overdroeg. Hij is de man. die nog voordat Amerika in de oorlog kwam samen met Churchill het Atlantic Charter opstelde. Hij is de man. die noc in volle vrede de komende moeilijkheden voorzag en alles deed wat hij maar kon om de defensie van de Verenigde Staten on een behoorlijk neil te brengen Hij is ten slotte de staatsman ge weest, die besefte dat het traditio nele Amerikaanse isolationnisme niet meer paste in de moderne we reld en die rijn volk de wegen wees naar een andere buitenlandse politiek. De bekende formule Vrijheid van gedachte, vrijheid van gods dienst. vrij zijn van gebrek en vrij zijn van vrees" is van hem af komstig. Hoe men ook over zijn ca paciteiten als staatsman moge den ken. hoezeer het misschien een open vraag is. of hij zijn bondgenoten niet te veel naar zichzelf beoor deelde. en daardoor vergissingen beging, vast staat, dat hii over uit zonderlijke politieke gaven be schikte en bovendien gekenmerkt werd door een diepe menselijk heid. Zijn vrienden hebben ziin heen gaan diep betreurd en zijn dood betekende een groot verlies zowel voor zijn volk als voor de gehele wereld waaraan hij aan het eind van zijn leven behoorde. houding van het personeel van de voormalige Telegraaf geraakt zijn. Van morgen af zullen Trouw en Het Parool met nooduitgaven ver schijnen. daartoe door Amsterdamse collega-dagbladen in staat gesteld." D r. D. F. M a 1 a n. minister-pre sident van de Unie van Zuid-Afrika, heeft het voornemen, na zijn ver blijf te Londen een (niet-officieel) bezoek aan Nederland te brengen, voornamelijk aan de Rijksuniversi teit te Utrecht, waar hy indertijd zijn theologische studies heeft vol tooid. Dr. Malan zal de conferentie van premiers van het Britse Gemenebest bijwonen, die op 21 April te Londen begint en ongeveer een week zal du ren. 9 Cochran zal eerste zitting leiden De besprekingen te Batavia, ter voorbereiding van de ronde-tafel- conferentic te 's-Gravenhage, zullen Donderdag om half elf 's morgens, plaatselijke tijd, beginnen. De heer Cochran, die voorzitter is van de Uno-commlssie voor Indonesië, zal de openingszitting presideren. De heren Mohammed Rum en Ali Sastroamidjojo zijn vandaag met het Unci-vliegtuig uit Bangka te Batavia aangekomen. Op de vraag, of hij resultaat verwachtte, antwootdde Moh. Rum, dat. wanneer de besprekingen tot resultaten lei den. dat spoedig zal moeten geschie den. Moordzaak Clobus Tegen H. J. Barendse. die in samenwerking met zijn broer de Rotterdamse taxi-chauffeur A. Clobus in November 1947 te Mon ster in zijn eigen wagen om het leven heeft gebracht, werd heden morgen voor de Haagse Rechtbank levenslang geëist. Zijn broer. W. H. B. stond hedenmiddag in een zitting met gesloten deuren terecht. „Grote Beer vertrekt" naar Indonesië Het troepenschip „Grote Beer" zal Woensdag met detachementen van hst Koninklijk Nederlands Indische Leger, de Koninklijke Marine en de Koninklijke Landmacht uit Amster dam naar Indonesië vertrekken. Te Londen zijn gisteren 7.000 ha venarbeiders m staking gegaan als protest tegen het ontslag van 33 col lega's. Ruim 6.000 van de stakers hebben de steun van hun vakvereniging: de Nationale Bortd van Havenarbeiders. De anderen behoren tot de Trans portarbeidersbond, die zijn leden heeft opgewekt aan het werk te blij ven. In de namiddag breidde de staking zich met ruim 500 man uit en werd het werk op nog 8 schepen gestaakt. DEZE FOTO geeft een beeld van de koortsachtige activiteit, die men in San Marino in California heeft ontplooid, nadat de driejarige Ka thy Fiscus in een nauwe, dertig meter diepe, bronschacht viel. Reusachtige graafmachines werden gebruikt om de ongelukkige kleine te bevrijden. De stippellijneti dui den de plaats aan waar de schacht begint. Op de voorgrond de nieu we schacht, waarlangs men haar wil trachten te bereiken. OMDAT DE SCHACHT waarin Kathy Fiscus viel veel te nauw was om in af te dalen, heeft men een nieuwe schacht gegraven. Na onafgebroken arbeid slaagde men er inderdaad in de plek te berei ken waar zij zich bevond. Kindje viel in oude wel Zoals wij reeds meldden heeft een drie-jarig meisje. Kathy Fiscus genaamd, een tragische dood gevonden in een dertig meter diepe, nog gpen veertig centimeter brede wel te San Marino (California», waarin zij Vrijdag was gevallen. Met man en macht heeft men het gehele weekeind gewerkt om het kind te bevrijden, doch toen men Kathy eindelijk Zondag te middernacht bereikte, was zij reeds dood. De wél. waarin het kind terecht kwam bij het krijgertje spelen, was niet meer in gebruik en door on- kruidbegroeiing aan het gezicht ont trokken Aanvankelijk wilde men een „slan genmens" vragpn. te trachten 't kind grote gevaren bloot. Twee mannen ontsnapten ternauwernood aan ern stige verwondingen, toen zij werden bedolven doordat een tunnel instort- uit de smalle wel te halen. Toen dit te riskant werd geoordeeld, ook al omdat de luchttoevoer in de wel door het lichaam van de redder mo gelijk te veel zou worden afgesloten, ging men met graafmachines en bull dozers aan het werk, om het meisje uit te graven, terwijl voortdurend lucht in het gat werd gepompt. Tot Zondagavond laat waren red dingsbrigades onvormpeid bezig om het meisje via een verticale pijp te bereiken en .hierbij stonden zij aan te, die van de reddingsschacht naai de bron was gegraven. Alle hoop was er op gevestigd, dat het zou lukken met 'n pneumatische zaag oen gat van dertig bij vijf en veertig centimeter te graven juist onder de plek. waar men meende, dat het meisje gevangen zat. Vrijdagmiddag om 1830 uur hoor de men de stem van Kathy het laatst. Zij huilde, toen haar moeder vroeg, of 7.ij in de bron stond of lag. Klaar blijkelijk heeft het meisje wel een touw gegrepen, dat men in de bron liet zakken maar dit ontschoot aan haar hand, waardoor zij degpn de zijkanten van haar donkere gevan genis terugviel. Men hoorde toen huilen, dat echter plotseling ophield Volgens de doktoren zou zij op dit ogenblik zijn gestorven. Een tragische bijzonderheid is. dat op dezelfde dag. waarop het ongeluk gebeurde, de vader van Kathy was teruggekeerd uit de hoofdstad waar hij had gepleit voor het treffen van maatregelen ter afdekking van ver laten wellen. Dit ongeluk heeft in de Ver Staten enorme beroering gewekt. De kran ten ln de buurt kregen meer telefo nische verzoeken om inlichtingen dan ooit het geval is geweest, sinds de eerste atoombom in Nieuw-Mexi- co explodeerde. KATHY FISCUS DE GRONDWERKER Bill Yancey in de reddingschacht met het ont zielde lichaam van Kathy Fiscus in zijn armen. De hulp is te laat gekomen. Volgens een dokter over leed zij reeds enkele uren na haar val. „Leeft zij nog?" was de vraag, waarmee duizenden mensen de kran- tenbureaux telefonisch bestormden. Hetzelfde hoorde men uit de monden van de naar schatting 25 000 mensen tellende menigte, die het reddings werk gadesloeg. Onder hen bevonden zich tengere jockeys van een naburi ge renbaan, die hun diensten aan boden. maar de leider van het red dingswerk had deze afgeslagen, om dat hij van mening was, dat gerou tineerde gravers de beste hoop op redding gaven. Onder de mannen, die sinds Vrij dag practisch aan één stuk door had den gezwoegd om het meisje te be vrijden, bracht het nieuws van Ka- thy's dood grote verslagenheid. Dr. Van Roy en in Batavia „Het zal zeer zeker niet aan Nederland liggen wanneer de besprekin gen niet tot oen goed resultaat zouden leiden." verklaarde dr. Van R o y e n aan de pers bij zijn aankomst te Batavia. „Het feit. dat wij aan de tafel willen zitten is een bewijs van onze hoop en vertrouwen op een goede uitslag. Hiertoe is echter de goede wil van beide zijden nodig." Op een hem gestelde vraag ant woordde dr. Van Royen. dat de duur van zijn verblijf te Batavia niet vaststaat, daar deze afhangt van de omstandigheden. Op de opmerking, dat het B.F.O. heeft meegedeeld, dat zij niet in de Nederlandse delegatie opgenomen wil worden, zei dr. Van Royen, dat dit hem niet bekend was doch dat hij hoopte, dat het B F.O. aan de besprekingen zou willen deelne men. „De Nederlandse delegatie te New York is steeds opgekomen voor de rechten van de federalis ten", zei hij. Dr. Van Royen zei verder, het zeker mogelijk te achten, dat men volgens de uitgestippelde punten van het reglement tot overeenstem, ming zal geraken. Hij verklaarde, dat naar zijn mening de drie pun ten van het reglement onderling verbonden zijn. hoewel zij afzon derlijk besproken kunnen worden. Hij deed een beroep op de mede werking van de pers voor het sla gen van de besprekingen. Dr. Van Royen werd verwelkomd door vele Nederlandse autoriteiten en de voltallige U.N.C.I. Mieke van „hoe is de stand", vertrokken naar Indonesië Mieke Melcher en Nettie Rosen- veld. omroepsters van de A.V.R O., zyn hedenochtend per K.L.M.-iyn- toestel naar Indonesië vertrokken met de tenor Henk Viskil en de pianist Wim de Vries. In Nlwin- verband z.ullen zy voor de Neder landse troepen optreden. Mieke zal, na haar terugkeer, wel kunnen ver tellen hoe de stand is in Indonesië. Prinses Wilhelmina bezocht Utrecht Prinses Wilhelmina heeft gisteren te Utrecht onverwacht een hezoek gebracht aan de tentoonstelling van werken van de Arnhemse glazenier Gerard Temme. H.K.H. bleef ongeveer een uur op deze tentoonstelling die gehouden wordt tn het Instituut voor religieuze en kerke lijke kunst. Extra verlichting op Koninginnedag De minister van economische za ken heeft bepaald, dat bij de vie ring van de verjaardag van Konin gin Juliana op 30 April extra ver lichting zal zijn toegestaan. Het ontsteken van extra verlichting vóór of na Koninginnedag is niet toegestaan. Een Antwerpse radlohancfr.aar heeft met een door hem /elf gebouwd toe stel een televisie-uitzending van Phi lips ontvangen De afstand van de uit- zendpost was 81 km. Ondanks de slech te weersomstandigheden was het beeld goed Een 12-jarlg Italiaans meisje. Annuncinta Marches! uit Brugherio bij Milaan, heeft met een voetbalpool vijf en twintig mtilloen Lire gewonnen. ZIJ heeft de uitslagen op goed geluk ingevuld Het kind behoort tol een boerengezin, dat uit 23 personen be staat. De familie heeft verklaard een groot feest te zullen geven, waarop hon derd personen worden uitgenodigd Te Bremen staal een scheepssteward terecht, die van kannibalisme wordt beschuldigd Hij zou twee longetjes van 9 en 12 Jaar heben vermoord en het vlees van de oudste met zijn gezin hebben gegeten, Albert E Meill wierp, uit medelijden met de gedeti neerden. een kilo tabak over de muur van een Engeise gevangenis. Hij werd- deswege tot con half Jaar gevangenis straf veroordeeld, die hij In de bewuste strafinrichting kreeg uit tc zitten De In beslag genomen tabak werd door de rechtbank toegewezen aan Albert E Meill. In Amerika ls men er ln ge slaagd papier tc maken uit stro en gras en bomen te kweken, die twee maal zo snci groeien en zwaarder wor den dan normaal. Het nieuwe papier ls goedkoper en kan voor alle docloinden worden gebruikt De snel groeiende bomen zullen de Ver. Staten In staat stellen in de eigen behoefte aan tim merhout te voorzien Dc Britse vak vereniging van musici heeft gedreigd met een staking van orkesten aan boord van de schepen van de Cunard Line. De vakvereniging wil een garan tie dat de musici drie Jaar kunnen blijven spelen De Installatie van een orgel aan boord van de Queen Elisa beth heeft de vrees gewekt, dat het orkest zal worden ingekrompen In Oidekerk (Gr.) ls de boerderij van de heer C. Hoving een prooi der vlammen geworden, toen vonken uit een achter het huis staande aardappelstomer w er den aangewakkerd door de harde wind De Inboedel werd door omwonenden grotendeels gered. Een koe. zes var kens en negentien biggen kwamen in de vlammen om.

Dagblad voor Amersfoort | 1949 | | pagina 1