DAGBLAD VOOR AMERSFOORT Absolute meerderheid voor Labour D Koud ENGELAND HEEFT GESTEMD Verschil tussen Labour en Tory thans geringer r Werelcl gaat haar koetjes en kalfjes tellen Brittannië gaat voort Acheson ziet kans voor Aziatisch Marshallplan In 55.000 gezinnen is het nog wachten op radiodistributie (-fJtnRES DEKEN No één scliot schieten allen, zegt kapitein Asmara 10e Jaargang, no. 48 Zatrrdag 23 Februari JQ30 Opgericht door de Stichting ..Het Parool" - Giro 51U330. Bank: Rotterdamsche Bank Posthui 9 Abonnements prijs 32 cent p. w. of f 4. 15 p. kw. Losse nummers 9 cejjt. Uitgave: N.V. De Nieuwe Pers Redactie eo Administratie: Snouckair liaan AmersfoorL Telefoon redactie 4291 Telefoon administratie 623S. Hoofdredacteur fj- DE BOORDER. LONDEN. De Britse Labourpartij is zegevierend tevoorschijn gekomen uit de verkiezin- en. die Donderdag j.l. in Groot-Brittannie zijn gehouden. Na een spannende nek aan-nek-race net de Conservatieven, waarop men op een gegeven ogenblik tijdens de telling slechts één '.ctcl voorsprong had. werd 's avonds Iaat bekend, dat Labour 314 zetels had veroverd, én zetel meer dan de volstrekte meerderheid in het Lagerhuis. De Conservatieven behaalden '94 zetels, de Liberalen 8, de Communisten 0 en kleinere partijen 2 zetels. De einduitslag is og niet bekend, omdat de resultaten van de stemming op de Schotse eilanden niet voor laandag zullen binnenkomen. Bovendien moeten er in één district, waar de Conservatieve mdidaat plotseling overleed, nieuwe verkiezingen worden gehouden. Aan de politieke con- tellatie kan dat echter weinig meer veranderen en in de kringen van de Labourpartij heeft ncn dan ook reeds te kennen gegeven, dat Attlce persoonlijk van mening is, dat er een ocialistische regering dient te worden gevormd. te voorkomen dat door het ontbre ken van enkele leden het kabinet bij verrassing een nederlaag zou liiden. In de naaste toekomst zullen diverse financiële voorzieningen moeten worden getroffen voor de lopende regeringszaken, waaronder I uitgaven voor de strijdkrachten. Deze uitgaven moeten door het La gerhuis worden goedgekeurd en een regering met een cerince meerder heid zou wel eens last kunnen krij een bii het verwerven van de par lementaire sanctie. Het nieuwe Lagerhuis zal 1 Maart a.s. biieen komen. DEN HAAG Vanaf 1 Maart zal het mogelijk zijn. tegen ver laagd tarief, gedrukte stukken, akten en monsters naar Birma te verzenden en zal men luchtpost- pakketten naar Iran versturen. Moeilijke tank Sedert 1817 is er geen rege ring In Engeland geweest die na verkiezingen het bewind met z<»'n kleine meerderheid aanvaardde als nu de regering-Attlee. Na 1847 hebben de Whigs (libera, len) zich 3 jaar kunnen hand haven met een meerderheid van slechts I zetel. In 1852 zetten de liberalen wederom door; toen met een meerderheid van 13. In deze eeuw wn» de kleinste meer derheid die van de conservatie ven In 1922, nl. 79. Voor onge stoord regeren Is een ..working majority" nodig van 50 ik 60. Van Attlee wordt dus uiterste hehoed/Jiamheld gevergd. V.J DJAKARTA Overeenkomstig de resultaten van de R.T.C. zal Nederland zo spoedig mogelijk Kvee korvetten aan de R I S. af staan, terwijl voorts nog dit jaar een torpedobootjager zal worden overgedragen. Attlce dankt zijn kie ners per microfoon "oor het in hem ge telde vertrouwen Rechts de burgemees ter van Walthamstow (waar Attlee herkozen werd), B. C. Redhead. Landbouwtelling voor Nederland geen moeilijkheid, zegt CBS DEN HAAG. Dit jaar zal ccn wereld landbouwtelling worden gehou den. waaraan ook door de Beneluxlanden zal worden deelgenomen. Het iiytiatief tot deze telling is uitgegaan van de Voedsel- en Landbouworgani satie van de Verenigde Naties (F.A.O.). In Amerika is door dc F.A.O. ccn commissie van landbouwstatistici gevormd, die het programma met richt lijnen voor deze landbouwtelling in de verschillende landen heeft opgesteld. Bij de opstelling van het pro gramma moest uiteraard rekening worden gehouden met de omstan digheid. dat het ene land ten aan zien van de statistiek verder ont wikkeld is dan het andere. Voor wat Nederland betreft zo is van de zijde van het Centraal Bureau voor de Statistiek verklaard zal deze telling weinig moeilijkheden opleveren, omdat hier reeds elk jaar een dergelijke telling wordt gehouden, waarbij niet alleen gege vens worden verzameld omtrent de oppervlakten met verschillende ge wassen bebouwd maar ook met de aantallen stuks vee in de ruimste zin. Het eerste gedeelte van deze landbouwtelling zal in ons land be ginnen op 6 Mei en enkele weken duren. In het tweede gedeelte, dat in December aanvangt, zullen in 't bijzonder de arbeidskrachten en de mechanische hulpmiddelen worden geteld hetgeen dan gemakkelnker kan geschieden, omdat het land bouwbedrijf dan goeddeels in rust verkeert. Dit tweede gedeelte zal uitgebreider zijn dan het eerste deel. ZUIDOOST AZ1E Kruitvat Siam T N veel opzichten verschilt de -*■ Siamese politiek van die in an dere landen in Zuidoost Azië. Men kent daar nog niet zoals elders de worsteling tussen partijen, die be paalde en van elkaar verschillende principes beliiden. Men heeft daar nog in hoge mate een persoonlijk element in de staatkundige striid. Het moderne Siam ontstond in 1932 toen een ouderwetse absolute mo narchie omver werd geworpen door een groep jonge officieren, die ver bindingen onderhielden met de in- telligcntia Sindsdien bestaat de politieke ontwikkeling in Siam uit niets anders dan het stap voor stap losser worden van de band tussen beide groepen. De twee voornaam ste politieke figuren, maarschalk Phibul Songgram en Nai Pridi heb ben elkaar bitter bestreden. Mocht men dit allemaal .pre-historie" wil len noemen en op merken. dat de politieke geschiedenis beginnen wan- In het zoeklicht werkeliike van Siam pas zal neer er politieke partijen in wes terse zin en massabewegingen zijn ontstaan, dan kan worden geant woord. dat deze tiid niet ver meer schijnt. Ongeveer een zevende deel van Siam's bevolking bestaat uit de Chinezen en wanneer de Siamezen zelf niet in staat mochten blijken een moderne vorm van politiek te scheppen dan zullen de Chinezen 't wel doen. Songgram is nogal uitda gend tegenover de Chinezen opge treden. Dat is niet erg verstandig van hem. want er kan weinig twii- fel over bestaan, aan wat voor soort van politiek de Chinezen hun sym pathie zullen geven als zii eenmaal in beweging komen. Waar de ver houdingen zó liggen mag Siam een kruitvat worden genoemd. Voor de buurstaten zou het allesbehalve aangenaam ziin als Siam een voor uitgeschoven post van het commu nisme zou worden. Het zou het communistisch gevaar voor alle overige landen in Zuidoost Azië vergroten. Advertentie (l.M.) Attlee voorstander van socialistische regering Zo spannend als deze keer is het zelden bii Britse verkiezingen toe gegaan en nog nimmer tevoren heeft er zo lang onzekerheid be staan over het uiteindelijk resul taat. Na de eerste telling bezat de Labourpartij een voorsprong van 62 zetels, die het in het Londense hoofdkwartier heersende optimis me alleszins scheen te rechtvaardi gen en die de laatste hoop van de Tories definitief de bodem scheen in te slaan. In de loop van Vriidag zag het cr echter naar uit. dat La bour het toch nét niet zou halen. De kansen op een Conservatieve overwinning leken voortdurend toe te nemen. Telkens wanneer er uit slagen binnen kwamen uit de lan delijke districten, werd er iets van Labours voorsprong afgeknabbeld en op een gegeven ogenblik had dc Conservatieve oppositie nog maar een achterstand van niet meer dan één enkele zetel. Maar zo is het niet gebleven. En tenslotte hadden de Tories een achterstand van 22 ze tels op het moment dat Labour ziin vereiste 313e zetel in de wacht sleepte. Intussen, verschilt de_ politieke constellatie in Engeland wel op merkelijk van die, welke er na de verkiezingen van 1945 bestond. Toen had Labour een overweldi gende meerderheid en bezette de Arbeiderspartij 390 zetels in het 640 zetels tellende parlement. Het aantal Conservatieve zetels bedroeg 214. De verkiezingen van thans hebben die meerderheid sterk doen slinken en de Conservatieven wel niet de gehoopte, maar in ieder ge val toch een belangrijke winst ge bracht. Dit komt ook tot uiting in de aantallen uitgebrachte stemmen. In Juli '45 kreeg Labour 11.968.362 stemmen tegen de Conservatieven 9.075.406. een verschil dus van bij na drie millioen stemmen. Voor zo ver geteld verhouden deze cijfers zich op het ogenblik als volgt: La bour 13.178.787; Conservatieven 12.208.340. Labour heeft dus thans Een half millioen is reeds tevreden gesteld (Eigen bericht) In Nederland wachtten op 1 Januari 1950 nog 54.926 gezinnen op een aansluiting op het radiodistributienet. Het zal wellicht nog wel enige tijd duren, voordat al deze aanvragers tevreden gesteld zullen zijn. zoals de 501.463 Nederlandse gezinnen, die op genoemde datum wèl een aansluiting hadden. Het tempo van aanleg van nieuwe aansluitingen wordt in de eerste plaats beïnvloed door het gebrek aan materiaal. Doch ook de vraag of de exploitatie van de radiodistributiediensten al dan niet in handen van de PTT zal blijven, zal zich hier doen gelden. \otaal 76.170 aansluitingen. In deze ruimere kringen wachten nog 5494 Verwarm Uw bed f behaaglijk met een /l\CnnEP ELECTRISCHE VOOR BA8IES EN VOLWASSENEN Kouder Weersverwachting tot Zon- dagavond: Wisselende bewol- king met nu en dan regen- of i sneeuwbuien. Meest matige 1 wind draaiend naar noorde- j hike richtingen. Geleidelijk kouder, eerst in het noorden f. en later ook in het zuiden van 1 het land. 26 Febr.: Zon op 7,34. onder 18.13. Maan op 10.50, onder 4.18. 27 Febr.; Zon op 7.32. onder 18.15. Maan op 11 onder 5 19. Uit deze cijfers blijkt, dat twin tig procent van de gezinnen aan gesloten is op de radiodistributie als ook aan de aanvragen is vol daan. Aangenomen mag worden, dat 4it percentage in de toekomst nog zal stijgen, vooral als PTT de exploitatie zal houden. Het is im mers niet ondenkbaar, dat het ge drang van de radiostations in de aether tot gevolg zal hebben, dat het nagenoeg onmogelijk wordt bepaalde stations zonder onderlin ge storing te ontvangen. Door ook de buitenlandse radio-programma's via vaste lijnen naar de distribu tiecentrales te leiden met de binnenlandse is dit reeds het geval zou de aangeslotene op het radiodistnbuticnet de stations glas helder ontvangen, beter dan zij, die een eigen ontvangapparaat hebben, hoe selectief ook. Wij menen te weten, dat het overbren gen van de buitenlandse program ma's via de muziekader, die in de bestaande kabelverbindingen zit ten, reeds bij de PTT in studie is. Dat er ook belangstelling voor buitenlandse programma's bestaat blijkt uit de volgende cijfers: Van de 501.463 aansluitingen in Neder land zijn er 996 met één program ma. 126.919 met twee, 95.569 met drié en 277.979 met vier. Interessant zijn ook de cijfers van de grote steden. Wij zullen ons hier bepalen tot Den Haag, Rotter dam en Utrecht. Den Haag en randgemeenten, ressorterende onder de plaatselijke telefoondienst, hebben in totaal "58.609 aansluitingen op het radio distributienet, waarvan 57.614 met vier programma's. Nemen we de kring iets ruimer nl. mèt de plaat sen, die tot het telefoondistrict Den Haag behoren, dan wordt het gezinnen op een verbinding. De plaatselijke telefoondienst van Rotterdam bracht tot 1 Januari 1950 40.594 aansluitingen tot stand; ruimer gezien voor het telefoon district Rotterdam moeten er nog 25.4 6 aan toegevoegd worden. Hier wachten nog 23.221 gezinnen op een aansluiting, bijna de helft dus van het landelijke totaal. In het telefoondistrict Utrecht zijn 26.350 aansluitingen op het distributienet: 2964 gezinnen wach ten nog. méér stemmen verworven dan viif laar geleden een gevolg daarvan, dat er noe nimmer tevoren zoveel personen in Groot Brittannië heb ben gestemd maar het verschil in kracht tussen dc beide grote oar- tiien is met ruim tweederden ver minderd. De stembusuitslag van gisteren plaatst de Labourpartij voor bij zondere moeilijkheden. Van diverse ziiden is er op gewezen, dat het bii deze zetelverdeling in het Lager huis uiterst moeiliik zal vallen te regeren. Enkele bladen en enkele politici spreken zelfs van ..de noodzaak van nieuwe verkiezin gen". Men neemt aan. dat heden morgen dit vraagstuk op het hoofd kwartier van de Arbeiderspartii onder de ogen zal worden gezien. Dat de socialisten zouden trach ten zich van dc steun van de Libe ralen te verzekeren, acht men hoogst onwaarschijnlijk. Immers dit zou niet alleen betekenen dat zii de plannen tot nationalisatie van diverse industrieën zouden moeten opgeven, maar het zou ook beteke nen. samenwerking met een Dartii. die naar de algemeen geldende op vattingen in hoge mate tot het ze telverlies van Labour, heeft bijge dragen. Vooralsnog schijnt er de meeste kans te bestaan op de vorming van een socialistische regering. Als dat het geval is zullen de leiders van de Labourfractie in het Lagerhuis een ijzeren discipline onder Kun volgelingen moéten handhaven om Indonesië ontkent devaluatieplannen DJAKARTA. Geruchten over een op handen zijnde devaluatie van de Indonesische gulden werden Vrijdag officieel tegengesproken, doch er werd toegegeven dat de re gering .zekere maatregelen' over weegt om het acute tekort aan bui tenlandse valuta, dat Indonesië heeft te verminderen. Ruslan Gani, secretaris generaal van het ministerie van Voorlichting, zei dat de Nederlandse Hoge Com missaris Hirschfeld altijd geraad pleegd zal worden voordat zulke maatregelen worden genomen. Hij legde de verklaring af om de vrees onder de Nederlandse bevol king in Indonesië weg te nemen. Er ging namelijk een gerucht, dat de Indonesische gulden zou devalueren tot 1/3 van de waarde. De waar de van de Indonesische gulden op het ogenblik is gelijk aan de waar de van de Nederlandse gulden. I ABOUR HEEFT GEWONNEN. I—Weliswaar door enige veren te laten, doch desalniettemin overtui gend. i En wel d&drom zo overtuigend, omdat het verlies aan zetels niet in verhouding staat tot de uitermate j zware critiek waaraan de rege- I nngspartij in Brittannië heeft bloot geslaan. In de jaren na de oorlog is het Brittannië allerminst naar den vleze gegaan. De moeilijkheden, waaronder de Britten hebben te lijden als direct gevolg van hun enorme oorlogsinspanning, zijn |n vele opzichten nog ettelijke malen zwaarder dan de onze. En de par tij. die in deze tijd het bewind en de verantwoordelijkheid op zich heeft genomen, kreeg daarmede tevens de volle last van alle critiek, de redelijke en onredelijke. Dat het Britse volk ondanks de ontberingen, die het zich moet ge troosten, onder het Labourbewind tóch met meerderheid heeft ge stemd vóór dit bewind, bewijst niet alleen de teamspirit welke men zo gaarne juist de Britten als bijzon dere karaktereigenschap toeschrijft, het toont ook aan. dat dc papieren der progressiviteit nog niet zo slecht genoteerd staan. En in het bijzon- I der in een land als Brittannië, met DJAKARTA De dienst voor Legerrontncten geeft de volgende lezing zijn vele traditionele vcrankerin- van het Incident te Bekasl: Het convool stopte voor de brug van Bekasi i gen, zegt dat héél wat. om de TNI-post gelegenheid \.oor controle te geven. De papieren waren Er is 1 «rw^nrWWi!! In orde en het convool reed de brug op, maar dp laatste wagen had de brug nog niet verlaten, toen een post in de nabijheid van de brug een schot loste en met de arm wuifde. Hierop openden alle TNI-posten in de omgeving met automatische wapenen het vuur op het convool. De Neder landers hebben het vuur niet beantwoord. Het hevig schieten noodzaakte de Nederlanders dekking te zoeken. De commandant van het convooi ging onder het schieten door naar de wo ning van kapitein Asmara van de Indonesische troepen, die verklaar, de geen opdracht tot vuren te heb ben gegeven en bevel gaf dit te sta ken. Het duurde echter een kwar- tier. Toen gevraagd werd, of het voor militairen van het TRIS ge woonte was zonder opdracht te schieten, werd geantwoord, dat het vuren geopend werd, omdat dc post nabij de brug had geschoten. „In dien één onzer schiet, schieten wij allen." De wapenen van de Neder landse militairen toonden aan. dat van Nederlandse zijde niet gevuurd was. met uitzondering van een owengun van een korporaal, die het wapen had willen laden, doch ten gevolge van nervositeit vijf scho ten in de lucht had gelost. Incident te Bekasi wordt onderzocht DJAKARTA Dc „Polis, Mill- ter" en de Nederlandse militaire politie stellen een onderzoek in naar het inc.dent te Bekasi. Het convooi was bemand met Huzaren van Boreel en leden van het Pasundan-bataljon van het kiezingsstrijd als een opmerkelijk feit naar voren kwam. En wel. dat het kiezersvolk, waarvan men graag aanneemt dat het gevoelig is voor de laatste indrukken, tóch blijkbaar meer stemt om der wille van het principe, dan oppervlakkig wel wordt aangenomen. Dc stunt van Churchill, op het psychologisch schijnbaar rijpste moment, vervat in zijn belofte als premier met Stalin te willen praten, heeft ken nelijk niet de kracht gehad de overtuiging der aanhangers van Lcbour te doen wankelen. Al kan men door het districten stelsel moeilijker een inzicht krij gen in het beeld der totale verhou dingen. tóch blijkt wel, dat de KNIL. Nadat het convo0ji de hin- meerderheid van Brittannië de J eenmaal ingeslagen weg van voor uitstrevend bewind niet meer wil prijs geven. En dat is in 1950 een belangrijke en verheugende conclusie. dernissen bij de controlepost van Bekasi was gepasseerd, werd een schot gelost uit één der wagens van het convooi. Dit vuur werd beant woord door een wachtdoende sol daat, waarna óok door de TNI-poSt bij het station van Békasi op het convooi werd geschoten. Het vuren 1 ield nog vijf minuten aan. De verliezen aan Nederlandse zijde bedroegen één dode. drie zwaar gewonden en twee licht gewonden Deense Lieftinck weet ook van wanten In 1949 zo lezen wij in het Deen se blad „Politiken", kocht de Deense vereniging van houders van renpaarden op de jaarmarkt een volbloed aan, die verloot werd onder de leden. De loten werden gesteld op ccn prijs, vol doende om de aankoopsom van 6000 Kroon te kunnen dekken De gelukkige winnaar voelde zich echter een beetje minder ge lukkig, toen de fiscus met een rekening kwam van 2800 Kroon. Dc winst werd beschouwd als zuiver belastingplichtig inkomen. Een aanbod om de normale hef fing op speelwinsten, zijnde 15 van de waarde -f 200 Kroon te betalen, vond geen waardering. Het „gratis" paard komt de eigenaar dus op 2800 Deense kro nen (ruim f 1500. Voor de Hollandse belastingbe taler moge dit een, zij het schrale troost zijn. Von Manstein's straf verzacht BONN. De opperbevelhebber van het Britse Riinleger heeft het over veldmaarschalk Erich von Mansteln uitgesproken vonnis be vestigd. doch de hem opgelegde ge vangenisstraf van achttien jaar tot twaalf jaar verminderd. Westerling ontsnapt per vliegtuig DJAKARTA. Westerling is Woensdag per vliegtuig uit/ Indone sië naar Singapore vertrokken. Zijn vrouw, die met de kinderen Don derdagavond uit Indonesië vertrok, heeft aan Charles Stuart v^n de Nieuw-Zeelandse radio meege deeld. dat hoge Nederlandse offi cieren hen hielpen ontsnappen. Stuart zegt dat de familie Wester ling zich acht dagen te Djakarta heeft schuil gehouden. Mevrouw Westerling was zijn gast onder de naam „Mevrouw Peters" en hij vernam haar ware naam pas bij haar vertrek. De politie heeft alle vertrekken de schepen en vliegtuigen gecontro leerd zonder dat een spoor van de vluchtelingen werd gevonden. Een kwart millioen eieren op reis naar Indonesië ROTTERDAM. Met een kwart millioen eieren aan boord vertrok Vrijdag de ..Mataram" uit Rotter dam naar Indonesië. De lading- koelkamer was gevuld met op de kop af 666 kisten, waarin de eieren waren verpakt. Een dergelijk trans port. dat in deze omvang op de In- donesieroute nog niet voorkwam, vereist bijzonder grote zorg, daar de temperatuur in de koelkamer onafgebroken op gelijke hoogte moet worden gehouden. „Duim maar eens voor goed weer", zei de gezagvoerder, „want met 250.000 kneusjes aankomen lijkt me ook niet leuk". Piccadilly Circus, een van Lon- den's drukste en gezelligste plei nen stond tjokvol met belang stellenden van ver voor de slui ting der stemlokalen tot diep in de nacht om uitslagen van de sedert 1847 merkwaardigste La gerhuisverkiezingen te ver- s Nee toch... Heus! Een Franse fabriek gaat pop pen maken, die als babies rui ken, babies n.l. die pas uit hun badje komen. Saibai, voor de kust van Nieuw Guinea, verdwijnt langzaam in de golven. De 600 inwoners zijn naar kaap York geëvacueerd. Boerenarbeider te Khartoem kocht van inheemse tovenaar amulet tegen wondbaarheid: daarna probeerde hij een mes op tovenaar en zichzelf. Gevolg: uitheemse tovenaar moest in ziekenhuis zonder amuletten de restanten zien te redden. Vijftig huisvrouwen te Olney lopen om het hardst met 50 dito's van Liberal in Kansas. Afstand 375 meter. In handen pan met appelflap, die tijdens ren 3 maal gekeerd moet wor den. Prijs (naar keuze): medail le, gebedenboek of zoen van de koster te Olney. Gorilla te Brussel, ontsnapt aan temmer, veroorzaakte opschudding in binnenstad door winkelende dames schoenen te willen uittrekken. Paniek! Go rilla Patiki werd kalm, toen iemand hem stoel, papier en potlood aanbood'. v WASHINGTON. De Amerikaanse regering wil een zo nauw mo gelijke samenwerking met de regering in Zuid-Oost Azië en zal trach ten „zoveel mogelijk steun te verlenen bij het oplossen van de Aziatische economische problemen". Dit is verklaard door minister Dean Acheson aan de Senaatscommissie voor de buitenlandse betrekkingen. Zinspelend op Indonesië wees Achcson op de onlangs verstrekte lening van 100 mil lioen dollars voor de wederopbouw van dat land. Verdere financiële steun zal hierop kunnen volgen, zo zei Acheson. Azië moet zelf het initiatief nemen Acheson deelde een en ander mede, in antwoord op de vraag of er een mogelijkheid van samen werking op economisch gebied voor Zuid-Oost-Azië. gelijk aan het Marshall-plan. bestond. Acheson zei. dat hij een dergelijke moge lijkheid zeer zeker zag, doch dat het initiatief daartoe moest uitgaan van die landen zelf. De Verenigde Staten „zien hoopvol uit naar een dergelijke stap". De minister gaf uitdrukking aan zijn diepe bezorgdheid over de mo gelijke communistische bedreiging voor ,.de rijstschuren van Azië" (Birma. Thailand en Malakka). Hij zeide. dat thans besprekingen op economisch gebied worden gehou den met Thailand, waar de econo mische toestand „tamelijk goed" is en maakte bekend, dat een missie van het State Department spoedig zal vertrekken om de toestanden in dit gehele gebied te bestuderen Over zekere voorstellen om een speciale ambassadeur voor het ge hele gebied van Zuid-Oost-Azië te benoemen, verklaarde de minister, dat zijn departement daaraan zorg vuldige aandacht besteedt, doch niet wil beslissen vóór de terug keer van de reizende ambassadeur Jessup, die. naar verwacht wordt, inlichtingen zal geven, die van groot belang zullen 2ijn voor de bepaling van de toekomstige Ame rikaanse politiek in het Verre Oosten, Onze verliezen in Indonesië DEN HAAG De regering maakt bekend, dat tot haar leed wezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Kon. Landmacht: 3 Febr. 1950 in het Stads- en Academisch Zieken huis te Utrecht ten gevolge van een in Indonesië bekomen verwon ding: soldaat H. de Graaf, Haar lem; 22 Febr. 1950 in Centraal Mi litair Hospitaal te Utrecht ten ge volge van een in Indonesië beko men verwonding le luit. P. Melse, Zwolle. K.N.I.L. 13 Febr. 1950 aan bij vuurgevecht bekomen verwonding: korpl. H. Driesmans, Indonesië.

Dagblad voor Amersfoort | 1950 | | pagina 1