TADSVENSTER Grootse huldiging van de heer P. C. Sonius Grote saamhorigheid in Bomen wijk De Reizende Cantorij wordt opgericht Samenwerking leidt tot tal van mogelijkheden Districtschef van de PUEM gaat van zijn pensioen genieten DE A VONTUREN VAN KAPITEIN ROB mi Beroepsmusici en leken in ensemble verenigd Botsing tussen auto en motor 2 Dinsdag 3 Juni 1952 (Van een onzer verslaggevers) In de show-room van de PUEM aan het Smalle Pad, waar anders kook demonstraties worden gegeven, leek het Zaterdagmiddag, dank zij de tien tallen bloemstukken wel een hovcnicrstuin. Tijdens een feestelijke receptie bracht de directie en het personeel van de PUEM, hulde aan de lieer P. C. Sonius, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, de dienst verliet. Er zjjn die middag vele waarderende woorden gesproken, maar het meest treffend was misschien de feestrede van de heer Groene- veldt, die er op wees, dat voor de lieer Sonius een neuw leven begon. Een leven dat dank zij zjjn vele liefhebberden nog zoveel te bieden had. Fraai succes voor PTT-Harmonie Tijdens het op Tweede Pinkster dag gehouden concours te Scherpen- zeel. uitgeschreven door de bond van Harmonie, en Fanfarekorpsen provincie Utrecht en Omstreken, behaalde de PTT.-harmonie in de eerste afdeling Harmonie (concert wedstrijd) een eeiste prijs met 237 punten. In de tamboerwedstrijd be haalde ook het tamboerkorps een eerste prijs met 124 punten. Personeel biedt biljart aan De heer Sonius was behalve een voortreffelijk districtschef tevens een kundig biljarter. Is het een wonder dat het gezamenlijk perso neel hem als afscheidscadeau een biljart met toebehoren aanbood? Zij deed dit bij monde van zijn opvol ger de heer A. M. Prins, die de buitengewoon goede verstandhou ding schilderde waaronder men im mer met de heer Sonius gewerkt had. Hij bracht dank voor de hu mane wijze waarop hij het perso neel altijd leidde. De heer J. Boer, zeide als voor zitter van de personeelsvereniging, geen afscheid te nemen, om de doodeenvoudige reden dat deze ver eniging de leeftijdslimiet niet kent. Hij sprak de hoop uit dat de heer Sonius nog lang een trouw lid mocht zijn. Namens de Algemene Bond van Ambtenaren voerde het woord de heer P. Bakker. Hij bracht het mo ment in herinnering dat Sonius tot deze Bond toetrad. Wij zijn nu 60 000 man sterk, zo zei spreker. Het zal U voldoening geven, dat U dat nog mocht meemaken. Namens het Hoofdbestuur overhandigde hij een repeteerpotlood en namens de groep PUEM een bloemenmand. In can geestig betoog sprak de heer J. Klopping, een oud-collega. Je werkpak leg je af, aldus spre ker, een nieuw pak trek je aan Een confectie-pensioenpak. Het zal wat krapper zitten, maar je zult je er best in thuis voelen. B. Nagel uit Soest herdacht de veelzijdige samenwerking die hij al tijd van de heer Sonius mocht ont vangen. Ondanks de ups en downs die wij meemaakten, verliep altijd alles in de beste harmonie, zo be ëindigde de heer Nagel zijn toe spraak. De oud-directeur van de Gemeen tewerken. de heer Rhijn, ..ging te rug tot 1921". De toenmalige elec- triciteitsman ging naar Indië, zo zei hij. Wij zaten met onze handen in het haar. daar het een uiterst moeilijke taak was een kundig op volger te vinden. Toen ik U be reid vond de betrekking te aan vaarden. was dat een grote gerust stelling. aldus spreker. Het speet mij dan ook dat ik U in 1929 moest missen, toen de gemeentedienst over ging tot de PUEM. De heer S Bolmeyer. directeur van de gasfabriek, sprak over de dienende taak. die de heer Sonius had vervuld. Hij voerde tevens het woord namens wethouder Van Zwol. Natuurlijk was er tijdens deze afscheidsreceptie ook een afgevaar- Vier mannen randen een vrouw aan Consternatie in de nacht In de afgelopen nacht, omstreeks één uur hoorden voorbijgangers he vig gegil bij het Valleikanaal in de omgeving van de brug van de Hoge- weg te Amersfoort. Zij waarschuwden onmiddellijk de politie omdat vier mannen tracht ten een vrouw aan te randen. Toen de politie arriveerde waren de da ders reeds vertrokken, maar zij trof fen nog wel het slachtoffer, een juf frouw uit Nijkerjc aan. Deze bleek 's avonds met een vriendin een paar café's in Amersfoort te hebben be zocht. Toen het te laat voor de bus was geworden bood een cafébezoe ker aan haar op de fiets naar huis te brengen. Op de brug van de Ho- geweg wierp de man haar tegen de glooiing van het Valleikanaal, waar na drie mannen, die hen waren ge volgd. zich bij hen voegden. De vrouw verzette zich hevig tegen de aanranding door de vier mannen, die blijkbaar een stevige borrel had den gedronken. De politie zette onmiddellijk de achtervolging in en trof op de Ran- denbroekerweg twee chauffeurs uit Stoutenburg M R en W W. aan. Een van hen trachtte het handtasje van de vrouw uit Nijkerk weg te gooien. De politie zet het onderzoek naar de twee andere mannen krachtig voort. Zedendelict Zaterdagmorgen heeft de Amers- foortse politie een 52-jarige man aangehouden, alhier woonachtig, die zich schuldig maakte aan het in zijn woning lokken van meisjes be neden de leeftijd van zestien jaar. Hij zal worden vervolgd, verdacht van het plegen van zedendelicten. J. Th. Kuipers, directeur PTT te Tiel De bureelchef van het P. T. kantoor te Amersfoort, de heer J. Th. Kuipers, werd benoemd tot directeur te Tiel. Aan de emp. 2 mej. M. G v. d. Hoogen werd op haar verzoek eervol ontslag ver leend. Gevonden voorwerpen Van 23 Mei tot 1 Juni zijn als ge vonden aangegeven; twee regenjassen, zakmes hond. étui met sleutels, zakmas, twee muntbiljetten, rozenkrans, cein tuur. broche, pet. autoped: glacé dames- handschoen. hoofddoek. Lipssleutcl. gla cé dameshandschoen, hoofddoek, oor knop. paar glacé herenhandschoenen, armband, portemonnaie met inhoud, sleutel, balpolnt. portemonnaie met in houd. vulpendop. padvindersrlem. cein tuur. boodschappentas, portemonnaie m. inhoud, ballpointpen. zakje roet inh., autoped. kindcrcapc. autoped, porte feuille met inhoud, hond tongensjas. speelgoedhondje, vulpotlood, gymnas- tiekschoentje, wieldop, portemonnaie met inhoud dameshandschoen, twee muntbiljetten paar glacé herenhand- schoencn, camisole, dnmespolshorloge. doos met inhoud, tandenborstel met tandpasta, domcsriiwlel, kettinkje, da mesrijwiel. snoeischaar. d<->r> van kin- derwagenwicl. drie muntbiljetten. digdc van het Amersfoorts Mannen koor. ..Alle hulde die je is toegezwaaid, is zeker verdiend", daar ben ik van overtuigd, zei de heer Ettinga na mens hel A.M.K. Maar het was een overbodige hulde, zo vervolgde hij zijn woorden. Want wie üngt is een goed mens' Het siert U, zo zei de lieer Ettinga. dat U naast Uw werk tijd voor een liefhebberij vond En wat voor een! Een hobby waarmee U de cultuur dionde. Het zingen' De rij van sprekers werd besloten door de heren Kroon en Hartwigse, namens de administratieve mede werkers; de heer De Hartog namens de centrale boekhouding en als buurman" de heer Stuurop, di recteur van de Meursingfabriek. De heer Sonius dankte voor de overmatige belangstelling en de ve le fraaie cadeaux. KAMV boekt succes in Zeist De Koninklijke Amersfoortse Mu ziekvereniging is voor het eerst sinds ongeveer 40 jaar op concours geweest, dat onder auspiciën van de Ned. Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen werd georga niseerd door de Koninklijke Zeis ter Harmonie. Het Amersfoortse korps kwam uit in de eerste afde ling. Dit eerste optreden weid be loond met twee eerste en een twee de prijs. In de concert-wedstrijd werd de tweede prijs behaald met 86 punten, waarbij als verplicht nummer moest worden uitgevoerd de Kleine Ouverture in klassieke stijl van Fala en als vrij nummer een selectie uit de Geisha van JonesVan Leeuwen. In de mars- wedstrijd behaalden de Amersfoor- ters een eerste prijs met 35 punten De drumband kwam ook goed uit de bus en kreeg in de tamboerwed strijd een eerste prijs met 33 punten. De KAMV uit Amersfoort op de trappen van het Slot te Zeist, juist voor de aanvang van het succesrijke muziekconcours. 1908. Een paar maan den lang gaat alles goed, maar dan verschijnt op zekere dag een beeld op het electronenscherm, waarmee Lupardi de beelden ontvangt, die de albatrossen uitzenden. Het is een schip. ..Oplet, ten. Yoto." zegt hij; ..het is geen gewoon koop vaardijschip en ik zou trouwens ook niet we ten. wat die op deze breedte te zoeken zou hebben." Het beeld Is heel scherp en de vol gende dag ziet Lupardi, dat éér> van zijn trouwe waarnemers wordt neer geschoten. Als ze aan boord de ..albatros" onderzoeken, zullen ze spoe dig ontdekken, dat er iets vreemds aan de hand is en wat dan. Even later roept Yoto. op- gewonden zijn meester. „Herkent u die ene man. i weer. kapitein Rob!" „Aha," zegt de geleerde, professor?" zegt hij, terwijl hij op het electro- „ik had het kunnen vermoeden..." nenscherm wijst, „dat is onze oude tegenstander I Wederom een nieuwe aflevering van het populaire Rob boekje verschenen. Van heden af verkrijgbaar deel 24 „JAN VAN RIEBEECK" Prijs onveranderd 75 ct. Bij bockhandel, kiosken, bezorgers, agenten en onze kantoren. (Van een onzer verslaggevers) Het is lang niet alleen het uiterlijk van de fraaie Bomen wijk in het Soes- terkwarticr, dat getuigt van een grote saamhorigheid van de bewoners. Tijdens een Zaterdagavond op De Dreef, naast de Kleuterschool, gehouden Openluelitbüeenkomst kwam dit nog eens overduidelijk tot uiting. De Vereniging voor huurders van woningen van „Centrale Woningzorg". Sectie „Bomenwijk". die al zeer veel voor deze wijk tot stand heeft gebracht, opende het zomerseizoen met een attractief programma van muziek dans en rhytmisclie oefeningen en opgewekte toespraken. Dezer dagen is de „Reizende Cantorij". een ensemble van vakmusici en leken, opgericht, dat zich ten doel stelt, door het geven van uitvoeringen van huis- en kerkmuziek, de weer ontwakende belangstelling voor deze vorm van muziekbeoefening tc stimuleren. Het gezelschap is al ver scheidene malen in besloten kring opgetreden en heeft voor het geven van huisconcerten, contact opgenomen met verschillende volksuniversiteiten. Dit ensemble is ontstaan uit de overtuiging, dat er in ons land nos vrijwel geen gezelschappen zijn, die zich toeleggen op de beoefening van 16e en 17e ceuwse muziek. Het repertoire van „De Reizende dere instrumenten, zodat het moge- Zomerfeest aan de Dreef Deze vereniging werd ruim drie jaren geleden opgericht op initiatief van de heren Joh. Volkers en G. J van Cappelleveen, die nu respectie- velijk de functies van voorzitter en secretaris bekleden. Aanvankelijk waren het alleen de bewoners van de Bomenwijk. die voor een lid maatschap in aanmerking kwamen, maar door veelzijdige verzoeken besloot men het werkgebied uit te breiden van Dongestraat tot aan de spoorlijn. Het ledental beweegt voortdurend in Stijgende lijn De opzet van de vereniging was.de be langen van de bewoners te behar tigen, waar en wanneer dat nodig was. En dat is ook geschied, mei een zeer goed succes. Mede door de vereniging zijn de collectieve voor tuinen in de Bomenwijk een voor beeld voor andere stadsdelen ge worden. Dan hebben of krijgen alle bewoners, dank zij de activiteit van de vereniging, een geyser in huis, hetgeen in deze tijd onmisbaar kan worden genoemd. Het was van „Bomenwijk" geens zins de bedoeling zich aan feestelijk, beden te wagen, doch wel acht het bestuur het noodzakelijk zo nu en dan de mensen uit de wijk eens bij elkaar te krijgen, teneinde het saamhorigheidsgevoel van velen te bestendigen, bij anderen aan te kweken, en vooral ook om wat leven en fleur in deze wijk te krij gen. Hoewel men natuurlijk het lid maatschap voor de bewoners steeds heeft gepropageerd, heeft men Cantorij" bevat composities uit het bloeitijdperk der huis- en kerkmu ziek, de 15de tot en met de 17de eeuw Muziek, zoals deze jonge groep het uitdrukt in haar folder, die „seer lustich is om te smgen en te spelen op alle muzikale instrumenten". Dat zijn dan blokfluiten, viool, viola da gamba, clavecimbel en clavichord, in verschillende combinaties met zang stemmen. Het gezelschap heeft o.a. Riccrcare van Palestrina, enkele psalmen van Sweelinck en Goudi Mei en zettingen uit het Glogauer Liedboek in bewerking. Verder staat op het programma. Kurbishütte. van Heinrich Albert en Inscriptions van Ina Lohr. ,.De Reizende Cantorij" heeft de bedoeling de verschillende stemmen van een stuk in gemengde bezetting te brengen. Gemengd-vocaal en in strumentaal. Do kern van de groep bestaat uit een blokfluitkwartet Alle deelnemers zingen en bespelen meer- Zangersdag in Birkhoven (Van een onzer verslaggevers) Het Landelijk Verband van Ge reformeerde Koren hield een zan gersdag in het Openluchttheater Birkhoven, aangeboden in samen werking met het Gereformeerd Cultureel maandblad Stjjl. Dit was de eerste Landelijke Zangersdag. Uit een ontmoeting en gezamenlijk concert van de koren te Enschede en Rotterdam groeide het landelijk verband, dat thans vele koren en muziekkorpsen om vat. Aan deze zangersdag werd deel genomen door het Geref. Evang. koor te Assen, „Magdiël", „Laus Deo" en „Dei Gratia" te Amers foort, „Zingt den Heere" fe Utrecht, ,.Com nu met Sang", Rotterdam, „De Lofstem", Voorburg, en „Looft den Heere" te Blija. Het Geref. Fanfarecorps ..Prijst den Heere" te Büja begeleidde de samenzang en liet zich bovendien horen in de Triomphmars uil Aïda en in de mars- Cecilia van A. M. v. Leest Er werd naar het oordeel van deskundigen door de koren goed gezongen. Voor wat Amersfoort betreft ver melden we .Verhoogt nu den boog" van Chr. W. v. Gluck en „Zalig zijn d'ontslapen vromen", van Leo Mens, beide gezongen door „Mag diël". Het dubbel mannenkwartet „Laus Deo" voerde ..Zondagmor gen" van Fr. Abt en „Scheepje onder Jezus hoede" van Pijlman uit, terwijl het meisjeskoor „Dei Gratia" zicheveneens liet horen. Nadat de koren gezamenlijk de hymne „Van U wil ik zingen'1 in debewerking van Foike Asma hadden uitgevoerd, sprak de heer J. H. Veenkamp. ere-voorzitter van „Magdiël" een slotwoord. lijk zal zijn, zowel zuiver instrumen tale, als vocale of gemengde muziek ten uitvoer te brengen De polypho- nie zal worden afgewisseld dnnr een stemmigheid. Een en hetzelfde lied wordt in verscheidene bewerkingen gebracht, in zettingen zoals die zich in de loop der eeuwen hebben ont wikkeld. Voorlopig zal de activiteit zich richten op enerzijds kerkmu ziek dus optreden in gemeente- avonden. om zodoende stimulerend te werken op de verrijking van de liturgie anderzijds wordt contact opgenomen met de volksuniversitei ten, voor het geven van huisconcer ten Deze maand speelt „De Canto rij" in Haarlem. Tot de deelnemen- den behoren o.a Jan Boeke, docent Kerkzang aan de C.IC.S.A te Am sterdam, Fré Maassen, zangeres uit Amsterdam, de Amersfoorters Wil Waardenburg, muziekdocente aan het opleidingsinstituut Middeloo en de Toonkunstmuziekschool. Rinus Kuyper. muziekdocent aan het Amersfoorts Lyceum en aan de Toonkunstmuziekschool cn Ellen Waardenburg, Utrecht. belangen Van de niet-leden in deze wijk behartigd. De vereniging is op een hechte basis gebouwd. Met zijn 350 leden, die slechts een contributie van tien cent per week betalen, heeft „Bo menwijk" kans gezien een groot aantal grasmachines en tuinslangen aan te schaffen, die ter beschikking van de bewoners staan Verder wordt een grote tuinwedstrijd ge houden. waar voor een commissie van vakmensen in het leven is ge roepen. Dit geldt uitsluitend voor de achtertuinen. In September zal de commissie, die ook in deze tijd regelmatig de tuinen onder de loupe neemt, de uitslag van deze interes sante en vooral effectieve wedstrijd bekend maken. Het feest van Zaterdag zou be ginnen met een autopedwedstrijd voor de kinderen. Deze moest ech ter door de weersomstandigheden worden afgelast. Pluvius was voor de ouderen milder gestemd en om zeven uur trok een grote stoet van de Gymnastiekvereniging „Jonge Kracht" -door de straten van het Soesterkwartier. Fier klonk de mars „Sant Trophee". die de muzikanten aan de kop van dc stoet speelden en fier liepen de gymnasten, op weg naar de Bomenwijk. Daar had inmiddels op het gras gazon aan de Dreef de Christelijke Muziekvereniging „Hosanna" plaats genomen om de vele wachtenden muzikaal bezig te houden. De diri gent, de heer Reynhoudt. maakte op verzoek van de gelegenheid ge bruik oifl een inleidende verklaring te geven van de door „Hosanna" gebrachte concertstukken. Dit maakte het geheel niet alleen aan trekkelijker maar vooral ook waar devoller. Vooral de oudjes van dagen, waar- sjoelen alle voorkomende gevallen ook de I voor de vereniging gratis m wml. Advertentie (l. M bkv je*, r\ a VERWIJDERO MET LIKDOORNS wonderolie Weg met onhandige llkdoornringcn en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt do pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caine. Een flesje NOXACORN Antisep tisch Llkdoornmlddcl van f. 1.35 be spaart U \eel ellende. had gereserveerd, genoten kenne lijk. Zij lieten zich. evenmin als de vele andere aanwezigen, onbetuigd bij het optreden van dc jeugd-, meisjes- en damesgroepen van Jon ge Kracht", die een dans en rhyth- mische oefeningen brachten. Wethouder J. Koopman hield een toespraak, waarover wij elders iets meer schrijven. Rest ons nog te vermelden dat de bewoners van de wijk regelmatig van de gang van zaken op de hoog te worden gehouden. De vereniging bezit een eigen mededelingenblad. Jaarvergadering KV „Juliana" De kindervereniging „Juliana" hield de/cr dagen haar jaar\ergaderlng De voorzitter was blij dat de opkomst zo groot was. Hij hoopte in de toekomst op nog meer belangstelling. Dc 2e secretaris las dc notulen, die ongewijzigd werden vastgesteld Uit het verslag van de penningmeester bleek dat het boekjaar met een batig saldo van 130 sloot. Ec-n lid van de kascommlssic. dc heer Slikker, bracht zijn dank uit voor het goede beheer De voorzitter dankte de kascommissie voor het ver slag De ballonwcdstrijd die op Ko ninginnedag is gehouden, leverde het volgende resultaat op: 1. Rouwveen (Ada Willemse); 2 Dalfsen (Ria Oor schot); 3. Kampen (Adle Opdam), 4. Zwollerkarspel (J v. Zullen); 5, ooster- woldc iGld iDlkkie v. Appelen i. De voorzitter deelde nog 13 troostprijzen uit De periodiek aftredende bestuurs leden waren de heren H. v. Zullen en C Kuijt, zij werden herkozen. Het bestuur is als volgt, samengesteld: Ie voorzitter: K Mossel; 1c secretaris H. Willemse; le penningmeester H Kwakman; 2e voorzitter- B v. d Lin den; 2e secretaris- C Kuijt; 2e penning meester- H. v. Zuilen: commissaris voor materiaal; de heer De Gooier. Tijdens de rondvraag kwam het eerste lustrum nog ter sprake. De Sectie Bomenwijk organiseer de niet voor een handjevol men sen op Zaterdagavond een open luchtbijeenkomst. Dit plaatje toont wel duidelijk aan hbe druk het aan de Dreef was. Met be langstelling luisterde men naar de rede van wethouder J. Koop man en naar de muziek van „Ho sanna". Veel waardering had men ook voor het optreden van „Jonge Kracht". volksaard ook. Waaraan we straatje geschapen. Eu nu ven. Maar wèl de radio af- i-i j- A- - zetten of de ramen sluiten Klop immers al die uitspraken kwamen daar de nieuwe- te danken hebbendie het lingen, die wel geen deel verschil tussen ons en onze uitmaakten van de kleine buurman moeten duidehjk samenleving maar deze ook maken ieder diertje z'n niet verstoorden. Totdat ge- pleziertje en ga zo maar durende de laatste mooie, door! Er zijn mensen te weken, toen alle ramen over, die niet door hebben wijd open stonden, plotse- dat deze gezegden op nog Bnp hun radio de rust in iets anders doelen dan de het kleine paradijs kwam als de evennaasten voor hun trommelvliezen vre zen even aan 't Stadsven- ster. Tel. 4291: Iedere morgen van tien tot twa.\lf uur. Haring eigen genoegens alleen. Dat iverstoren. ,.Dc ganse lieve j JIT ze geen excuus voor egois- dag staat dat ding maar tische neigingen zijn maar aan." zei mevrouw ons. een verwijzing naar de Zeven boompjes Als u in een vrij uurtje in de buurt van het Bor- neoplein komt, moet u oe- Een andere bevriende rela- slist eens Klein Zwitserland tie heeft, tegen beloning in lopen. U kunt dan zien, Gisteren hebben we de eerste Hollandse Nieuwe geproefd. Een bevriende Lust en leven TfEN mUns z'n lust is een mens z'n leven. Niet waar, waarom zou je op je vrije middag een eind gaan fietsen als ie liever noodzaak der verdraag zaamheid. Dat ze eigenlijk rekening willen betekenen: leven en laten leven! Een lezeres sprak ons knop van de schreeuw- u"'l, ifll i ui' u/ il 1 We hebben al gevraagd van éèn Pal*LJe. de haring hoe mooi het daar al weer of ze eens met de buren voor ons schoon gemaakt, is. Het is er lange tijd één id*n, *n dat soort dingen zijn wij grote chaos geweest, maar maar dan krijg je geen noo't goed geweest. Maar de plantsoenendienst heeft goed woord terug en de goed, de haring kwam er goed werk gedaan. U schoon. Als eigenaar had- mag dan aan heel veel din- r- -r--- dep wij hot genoegen ue gen nog steeds merken, dat an de week m deze zin A staart tussen duim en wijs- er een oorlog is geweest; aan naar aanleidmn van draaid. Wat moeten we - aan naar aanleiding van draaid. Wat moeten een affaire met de buur- daar nu aan doen? lieden, die in het najaar m - de straat waren komen wo- untwoord rijn cm die vraag, nen. een ietwat terugge- '1 J~* trokken leven leidden maar vinger te mogen nemen om, aan Klein Zwitserland Dit stnki» moor dan het na ecn sier,'Jke draai, de merkt u dat beslist niet. UU SlUKJ.. moge aan nel tp j ontstaan Rnakn nu Inrhin KIp in een luie stoel een tukje sproken middelpunt vor- doet? En waarom zou je gaan vissen, als je liever op zolder wat rit te knut- Misschien dat de nieuwe- lingen in het straatje het nu pïotselina het veelbe- onder de ogen krijgen en weten in ivelke kleine partjes te doen ontstaan. Wij hebben ons stukje ha- En als u nu toch in Klein Zwitserland bentgaat ring op de voorgeschreven dan ook eens kijken op het wijze in de keel laten glij den en wij hebben ge- Galgenbergie, bij de zeven boompjes. Ja heus. er staan juicht; „Heerlijk, heerlijk", er nu weer zeven. Heel lang men van de gehele straat, gemeenschap ze zijn terecht Wjj hebben een lofzang op stonden er maar zes, zod=>t Wat er over hen gezegd Gekomen. Waarin ook zij y - - - - i.- iiftn hnrtp nnnrnc riiliPrt. naar het oordeel van onze zegsvrouw wel een beet ie de haring en op onze ha- ieder zich afvroeg hoe men ringkakers gezongen. V/ij toch aan dat getal zeven worden opgenomen, zodra hebben onze vingers afge- kwam. Er is een dreumes re de juiste betekenis door- er njets meer te van een boompje bij geko- verdiend. Nooit ivas er iu gronden van dat veel mis- likken viel. En de rest van men. Wat dikte en lengte rl r. 1. n--. _jvy-i 1 l - t r. k/y'.i n r - l 1 i r f 1 selen en tegen etenstijd net zo góed even naar de vis winkel om de hoek kunt p -------i - jiimycii vist», uc vou iiicii. li ai iiimc cu i lopen, ten mens r u lust is de straat herrie om dit of bruikte: Een mens z n lust de dag hebben wij tegen al betreft, hnalt-ie het ...,s een mens zn leven en la- om dat en men hield zovel is - n mens z n leven! O. onze kennissen verteld, dat lang niet bij de andere zes, ïfiö Timi n T,*i- 7*~- -* nee, niet gaan fietsen als wij de eerste Hollandse maar dat doet er minder re liever luieren en niet Nieuwe al gehad hadden toe. Het voornaamste is, gaan vissen als ze aan We hebben er niet bij ver- dat bet Galgenbergje weer nog ten we vou allemaal maar onze eigen gang gaan. want dat is bovendien nog helemaal in stijl met onze Vier personen gewond voertuigen beschadigd Tweede Pinksterdag, omstreeks elf uur in de morgen, kwam ae motorrijder A. B. uit Amsterdam, met achterop zijn verloofde van de Emmalaan het kruispunt op de Utrechtseweg oprijden. Terzelfder- lijd naderde op de Utrechtseweg een auto. die in de richting van de stad reed. A. B. gaf geen voorrang waar door een ernstige botsing ontstond, A B. en zijn verloofde werden te gen het wegdek geslingerd Mej. j. P uit Duivendrecht liep hierbij een ernstige hoofdwond, vermoede lijk een schedelbasisfractuur op. De motorrijder werd aan een been gewond. De bestuurder van de auto. de heer R. J N. K. uit Voorburg kreeg wonden aan zijn linkerarm. Zijn echtgenote, die naast hem zat, klaagde over pijn in de schouders en rug. Allen werden naar „De Lichten berg" vervoerd. De duopassagier werd ter behandeling en de echt genote van de autorijder ter obser vatie in het ziekenhuis opgenomen. De beide voertuigen werden zwaar beschadigd en moesten met een kraanwagen worden wegge sleept. Oude familievete werd met messen uitgevochten Zaterdagmiddag omstreeks kwart over eén werd de poliOe gealar meerd voor een ernstige vechtpartij op het Grote Spui. Toen de politie arriveerde was de vechtpartij reeds ten einde, maar een grote bloed plas op het trottoir was een stille getuige van de slag, die zo juist was geleverd tussen de families Van B. en Van de B. Bij onderzoek bleek dat een oude vete was uitgevochten. Vader Van B. had. in samenwerking met één van zijn kinderen vader Van de B. met esn mes in de hand gestoken. Moeder Van B. liet een parapluie sneuvelen op de schouders van moe der Van de B. Als corpus delicti werden een paar met bloed bevlekte messen in be slag genomen en verder werd pro ces-verbaal opgemaakt. De Amersfoorter A. V. werd aan gehouden en ingesloten, verdacht van verduistering van een heren- rijwiel. mogelijk rekening met el kaar. Men had, zo zei on re. lezeres het. een klein beetje Noteert U even GRAND THEATRE. Snouckaertlaan 4. Tel 14632. Van Vrijdag 30 Mei tm. Woensdag 4 Juni „Drie van de In fanterie". Aanv Beide Pinkster dagen 2. 4.15. 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. Toegang 14 jaar. Donderdag 5 Juni: in de Dondcr- dagcyclus ..Waterloo Bridge" Aanv. 2.30. fi.óO en 9 uur Toegang 18 jaar. CITY THEATER. Westsingel 7. Tel. 6572. Van Vrijdag 30 Mei t.m, Donderdag 4 Juni Dreigende trommen". Aanv. Beide Pinksterdagen 2, 4.15 6 45 en 9 uur. Overige dagen 2.30. 6.45 en 9 uur. Toegang 14 jaar. REMBRANDT THEATER.' Langostraat 129. Van Vrijdag 3o Mei t.m. Maan dag 2 Juni „Texas Rangers". Aanv. Beide Pinksterdagen 2. 4.15. 6.45 en 9 uur. Overige dagen 2 30 6.45 en 9 uur. Toegang ]4 jaar. Van Dins dag 3 Juni t m. Donderdag 5 Juni „Op ptap naar Rio". Aanv Dagelijks 2.30. 6 45 en 9 uur Toegang elke leeftijd. 3 JUNI. Dinsdag Ned Ver. van Huis vrouwen: demonstratie. Monooole. 14.30 uur 3 JUNI. Dinsdag Amersfoortse Ge meenschap. Jeugdtoneelgezelschao „De Witte Vogel" met „Het Won derpaard van Marjolijntje". Open luchttheater Birkhoven. 14 30 uur. 3 JUNI. Dinsdag Amersfoortse Speel tuincentrale: film „Paradiis der Jeugd". Markthal. 9.30. 14.00 en 16.15 uur 3 JUNI. Dinsdag Oecumenische Le- ken'spclgr Pinksterspel „Des Hei- lands Tuin". Kerkgebouw Hersteld Apostolische Gemeente. Utrechtse weg 73, 2o uur. 4 JUNI. Woensdag Partij van de Ar beid: openhichtbijeenkomst. Spre kers mr di J. in 't Veld. mr dr A. A van Rhiin en Koos Vorrink O.L. Vrouwekerkhof 19 30 uur. AVONDD1ENSTAPÖTHEKEN- (met uitzondering van de beide Pink sterdagen.' Van de Bovenkamp, Utrechtsestraat. 45a. tel 3358" Ver meer Apotheek Vermeerstraat 124, tel 5335. A.G.-huls- tot en met 8 Juni expositie van de kunstenaarsgroep „De Ploegh" Geopend op werkdagen van 10 tot 12 uur en van 14 tot 17 uur Op Zondagen vanl 4 tot 17 u. Agenda Amsterdam Donderdag, 5 Juni: Concertg gr. zaal. 8.15 ii.- Gala-opcnlngsconcert van het Concertgebouw Zomerfestival door Con certgebouworkest Vrijdag, 6 Juni: Stadssch. 8 uur: Neder^ landsche Opera brengt Léhars „Het vro lijke weeuwtje". doodgewoon geluk in het knutselen de voorkeur ge- teld hoe dorstig we waren, compleet is! Burgerlijke Stand Geboren. Gerrit Hendrik, z. van G. Franken en G. van Soest; Antonius Ge- radus z. van D. Jacobso en M. Kraak; Matthijs Albertus Antonius Maria, z v. J M. Staal en P. R Groot; Peter Hen- drikus. 7. van A Vreekamp en M S. Arler; Gerhardus Bcmardus Joseph, z. van J W. Vocks en P H. Henmans. Getrouwd: G. v. d. Wart en R J. Hop; E. W. H. Keizer en H. M. Berkers; G. M. A Rrummer en E. W. de Vries. Overleden Christina Wilhelmina Hoogstede. 73 jr.. wed. van C. T A. M. Giesen; Johanna Aanstoos. 67 Jr.. wed. van H. Leih. Arend Dop. 61 jr.. echtg. van T Koelewtjiv Elisabeth Maria Christina de Meij. 49 jr.. echtg. van C J. Engerinoh.

Dagblad voor Amersfoort | 1952 | | pagina 2