Rijksveeails G. öaams G. v. Wessel zi|n Soest er C o n ra u t voor Soest eu Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Officieel Verslag Wasscherij Kraaijenhagen Map v. d.Flier Viool leerares P. EBBENHORST Centrale Crediet- en Landbouwbank Rentevergoeding voor Deposito's G. Reijerse A. van 't Net J Geijtenbeek Aanleg: en Onder houd van Tuinen. j C. Pohlman, B.H1LHORST Boomkweekerij Engendaal Th. MAJOOR J. H. THOLE HET ADRES T. L. BLOK Soest - Van Weedestraat 37 1 jaar fixe 5 pCt., 6 maanden 41!a pCt. 3 maanden 4 pCt Dadelijk opvorderb. 3r3 pCt. m ^rsfST=irsLfSfSfsrsiSfsisis.i LA PORTE Co BANKZAKEN lembrandtlaan W.Z. 12 Soestdijk. Nette aflevering. Billijke prijzen. Bloemenmagazi jn „Kweeklust" Beveeld zich beleefd aan voor alle voorkomende Bloemwerken 1 L A N T E N- EN TUINZADEN Aanleg en onderhoud van Tuinen. No. 9 TIENDE JAARUANG Zaferdag 26 Febr 1022 L. Brinkweg 45 Soest LOOD- EN Z1NKWERKER Eanleg van Gas- en Waterleiding enz. Beveelt zich beleefd aan. Tel. no. 355 Baarn Boodschappen worden aangenomen in Sigarenmagazijn F. H KROONS- BERG, en Café „De Wacht",]. VAN KOOY. M. J. v. d. HEIDEN J. v, WOUDENBERG NIEUWSTRAAT 24b TIMMERLIEDEN - METSELAARS beiasten zich met aiie voorkomen- de Bouwwerken. Prijsopgaaf gratis J. J. F. van Woudenberg Schoenmakerij Veenhuizerstraat 17 Soest Maal- en Reparatie- Inrichting. Nieuwstraat 24a Soest VRACHTRIJDER Soest—Amersfoort Houdt zich tevens beleefd aan voor VERHUIZINGEN Bestellingen worden ook aangeno men Bakkersweg 3. Wagenmakerij Birkstraat Soest. Je adres voor alle soorten rollend materiaal. Vlugge en nette afwerking verzekerd. BLOEMISTERIJ BLOEMENMAGAZIJN Burg. Grothestraat 4. Tel. 113 Weder ontvangen alle soorten TUINZADEN Parkstraat 2 Baarn Telefoon 269. Lindenlaan, Timmerman Makelaar Taxateur Magazijn van Lijkkisten - in elke uitvoering - Directe levering - Billijke prijzen Lange Brinkweg 31 Reparatie-Inrichting. Minzaam aanbevelend. Nieuweweg 25 Handel in aardappelen, groenten en fruit Aanleg van Fruit- en Villatuinen Plannen en Begrootin gen bij aanleg gratis. INKOOP VAN GOUD EN ZILVER tegen de hoogste waarde. Reparatie-Inrichting voor Horloges, Gouden en Zilverenwerkeri. Heuvelweg 13 Soestdijk Adres voor Administratie en Redactie Vftn Wuedestraat 7. Advertentièn worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur, by den Uitgever, ingezonden stukken tot Dinsdagavond 8 uur. DE SOESTER I» VfriKTEXTIÊN Van 1—5 reeels 75 ct. Elke regel meer 15 c' flrooto letters naar plaatsruimte. Bij abonnement grootw korting. Abonnementsprijs 40 cent per kwartaal Uitgever G. v d. BOVENKAMP Soestdijk Buitenland. OVERZICHT. De geheele Europeesche politiek staat in het teeken van Genua. Alle regeeringen bebben commissies be noemd, om de belangen van hun land te bespreken en die op de conferentie te Genua te berde te brengen. Eenige Staten vereenigen zich om hun gemeenschappelijke belangen te bepleiten, zooals de Kleine Entente, de Oostzee Staten en niet te vergeten de Geallieerden. Deskundigen van deze laatstgenoemden zullen aanstaande week te Londen bijeenkomen, om de punten van behandeling te bespreken en mochten zich daarbij politieke be zwaren voordoen, dan zullen de pre miers en de ministers van buitenland sche zaken van Engeland, Frankrijk en Italië daarin beslissen. Ook Duitschland zoowel als Rus land zijn reeds wekenlang bezig zich vóór te bereiden voor de groote sa menkomst der Europeesche Volken. Zoodra Benisj, de Tsjecho-Slowaki- sche premier uit Londen teruggekeerd zal zijn, waar hij o.a. met Balfour de toestand van Midden- en Oost-Europa besproken heeft, zal hij te Belgrado een economische conferentie bijwonen, waaraan ook Polen zal deelnemen. Lord AHenby, de Hooge Commis saris van Engeland in Egypte is weer op weg naar Caïro. Nadat een maand geleden de onderhandelingen over de onafhankelijkheid van Egypte op het doode punt waren gekomen, om met Lloyd George de zaak verder te be spreken. Naar de bladen melden zal Engeland van een verder protectoraat over Egypte afzien en dat land een zelfstandig bestuur krijgen, dat geheel vrij in binnen- en buitenlandsche po litiek zal zijn. De voorwaarden voor de waarborgen van de Engelsche be langen, voornamelijk voor de veilig heid van het Suezkanaal moeten voor Egypte zeer aannemelijk zijn. Men vermoedt dan ook, dat Allenby met gejuich in Caïro ontvangen zal worden. De kabinetscrisis in Italië is nog niet opgelost. Er is nu weer sprake van eene combinatie Palands en de Nicola. Vóór de conferentie te Genua gehouden wordt, (die toch waarschijn lijk wóVrft uitgesteld) zal de beslissing wel gevallen zijn. Kabinetsveranderingen in Portugal zijn voor een overzichtschrijver niet bij te houden. Sedert nu ongeveer twaalf jaar geleden Portugal een re publiek werd, heeft het volgens de „Times" meer dan vierhonderd minis ters gehad. De eerste bijeenkomst van het in ternationaal consortium van financiers, dat door den Oppersten Raad te Can- nes werd goedgekeurd en dat ten doel heeft den handel in verschillende landen fiinancieel te steunen is in Londen gehouden. Ons land wordt op die bijeenkomst vertegenwoordigd door onze bekwame financier Termeulen. Burgelïjke Stand. Geboren Joost, z.v. M. Ravenhorst en van E. Ravenhorst. Dirkje zv.. G. van Garderen en van G. Huisman Arnoldus, z.v. H. Hagen en van A. Bouwhuizen. Joannes Christiaan z v J. C. Jagtman en van C. M. Huigen. Ondertrouwd Geen. Getrouwd Rijk van Doorn en Hen- drika Anna van den Dijssel. Petrus Kok en Antonia Hermsen. Johannes Huffels en Johanna Maria Margaretha Kuijper. Hendrik Johan Gustaaf Jansen van Raaij en Maria Carolina Anna Luisa Rödlich. Overleden Cornelia Tintel, oud 76 jaren, echtg. van H. Lodder. Anthonie Schouten, oud 77 jaren, weduwnaar van N. van Wegen. Godartine Alex- andrine Gerardine Philippine Bredius oud 52 jaren. Publicatie. Plaatselijk Nieuws. Korfbal. Daar het H. E. ter rein van sneeuw en ijs ontdaan, thans weer bespeelbaar is, verzoekt het H. E.-Bestuur den leden dringend om zooveel mogelijk 's Woensdags- en 's Zaterdagsmiddags te komen oefenen. Na eenige maanden van gedwongen rust, moeten eventueel verroeste korf balspieren weer lenig gemaakt worden om de competitie tot een bevredigend einde te brengen. Vooral de nieuwe leden zullen wij met genoegen op het terrein ontvangen. A s. Zondag (ijs en weer dienende) gaat het le 12 tal naar Laren omzijn geluk te beproeven. Het 2e twaalftal ontvangt „Naarden" op het terrein einde Boschstraat en is zedelijk verplicht te winnen. Gaat dat zien menschen Op 1 Maart a.s. zal onze wijkver pleegster, zuster B. M. Wensel Soest gaan verlaten, na een werkzaamheid van bijna 8 jaar in deze gemeente. Er zullen wel niet veel gezinnen in Soest te vinden zijn, waar zij niet hulp verleend heeft en ongetwijfeld zal een ieder, die met haar als wijk verpleegster heeft kennis gemaakt, ge zien hebben, met welk een zorg, toe wijding en opgewektheid zij steeds haar werk verrichtte. En diegenen zullen ook weten, hoe zij steeds, in bijna letterlijken zin, bij dag en nacht, bij tijden en ontijden bereid was te helpen als dit gevraagd werd, en on der hoe moeilijke omstandigheden zij haar werk vaak moest doen. Wij zijn overtuigd namens zeer velen te spreken, wanneer wij hier, naast een gelukwensch voor haar verder leven, een woord van welgemeenden dank plaatsen voor het zeer vele, dat zuster Wensel heeft gedaan ten bate van talrijke zieken in deze gemeente. VOOR UW SCHILDER- EN BEHANQWERKEN is VREDEHOFSTR. 3A Degelijke uitvoering Concurreerende prijzen Vraagt prijsopgaaf s.v.p. Nieuwste Behangselstalen 1922 Beleefd aanbevelend, Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis, dat door het vertrek op 1 Maart a.s. van de gemeente-vroedvrouw Mej Moonen, hare verloskundige praktijk tijdelijk zal worden waargenomen door de plaatselijke geneesheeren alhier. De patiënten van Mej Moonen moe ten zich derhalve bij een der genoemde artsen vervoegen totdat in de vacature is voorzien. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Burgem., DE BEAUFORT. De Secret., J. BATENBURG. Op het politiebureau zijn op werk dagen tusschen voorm. 9—10 uur te rug te bekomen de volgende gevon den voorwerpen1 hond, 1 Zilveren armband, 1 huissleutel en 1 nieuw kindermutsje. De politie maakte dezer dagen pro ces-verbaal op tegen een zekere Mej. K., wonende Pijnenburgerlaan, wegens het verkoopen van een ongekeurd ge storven varken, hetgeen vermoedelijk aan pestziekte was gestorven, tegen den vervoerder, die dit varken had gekocht, werd eveneens proces-verbaal opgemaakt. Het zelfde lot onderging de land bouwster W. F. aan de Laanstraat al hier, die een gestorven nuchter kalf deed verkoopen, hetwelk ook niet gekeurd was, ook hier werd tegen verkoopster en vervoerder (haar knecht) proces-verbaal opgemaakt. De A -R. Kiesvereeniging „Neder land en Oranje" alhier, zal op Woens dag 1 Maart a.s. 's avonds half acht, in het gymnastieklokaal der Chr. U. L. O. School, aan de Spoorstraat a/hier, een Openbare Vergadering houden. Als Sprekers zullen optreden de heeren A. Endendijk, G F. van Vliet en C. F. W. Rietveld. Voor verdere bijzonderheden ver wijzen wij naar de advertentie in dit blad. Vanwege de Nederl Mij. voor Tuin bouw- en Plantkunde, afd. Baarn en Omstreken zal op Donderdag 2 Maart a s. des avonds half acht, in Hotel „Bellevue" alhier, een Lezing worden gehouden van „Het genot van Vaste Planten in den tuin". Men leze voor verdere bijzonder heden de desbetreffende advertentie in dit blad. Wij vestigen de aandacht op een advertententie in dit blad, betreffende een Zang- en Muziek-Uitvoering te geven op Donderdag 9 Maart a.s. 'n de Rembrandtfaa! alhier. Tot deze uitvoering zullen mede* werken Dr. K. van Dongen, Vleugel- Piano, J. Blok, Viool en een Mannen koor, bestaande uit 90 Zangers. Waar deze uitvoering wordt gege ven ten bate van de Wijkverpleging te Soest, twijfelen wij niet, of de mooie groote Rembrandtzaal, zal dien avond geheel bezet zijn. Toegangskaarten k f 1.zijn vanaf heden verkrijgbaar bij G. v. d. Boven- kamp, Van Weedestraat 7,J.v. Door nik, Coiffeur en des avonds aan den ingang der Zaal. Plaatsbespreking k 10 cent, kan uitsluitend geschieden bij G. v. d. Bovenkamp. Woning-Bureau van F. BREURE en J. H. THOLE Makelaars Veenhuizerweg 9 Soestdijk Kostelooze inschrijving van Villa's, Landhuizen, Bouwterreinen enz. LEZING van Ds. W. Mackenzie. De groote Zaal van Hotel „Bellevue" had Woensdagavond 15 Febr. te klein moeten wezen, om allen te bevatten, die genieten wilden van de buitenge woon schoone rede van Ds. Mackenzie. Toch hadden nog zeer velen de sneeuwstorm en de onbegaanbare wegen getrotseerd en geen van allen zal daar spijt van gehad hebben. Het behandelde onderwerp: „De mensch als Dichter, Profeet en Arbei der" werd gloedvol en met innerlijke overtuiging uiteengezet. Ds. Mackenzie beschikt over een bizonder redenaarstalent, zijne voor beelden zijn steeds juist en' helder, zijne dichterlijke aanhalingen altijd ter plaatse en zijne improvisatie getuigt steeds van groote woordenrijkdom. Zoo als ik reeds zeide, was het jammer dat niet nog velen, velen meer van deze schitterende, verhef fende en opbeurende rede hebben genoten. Een woord van dank aan de Ver. van Vrijzinnig Godsdienstigen, die ons nu ten tweede male dezen win ter een zoo schoonen avond bezorgd heeft. j. s. Soest heeft dringend noodig twee wijk-kraamverzorgsters, een voor het hart en omgeving. Deze vrouwen dienen van gemeente-wege eene toe lage te ontvangen, waarvoor ze ver plicht zijn daags minstens twee uren huip te verleenen in gezinnen die dat aanvragen, de meerdere uren hulp zouden de gezinnen zelf moeten be talen. Meisjes en vrouwen die hiervoor in aanmerking wenschen te komen zouden dan gratis theoretisch en prak tisch onderricht kunnen krijgen in het verzorgen van kraamvrouwen en zui gelingen. Hiervoor hebben wij noodig eenvoudige meisjes die willen werken en het niet te doen is als dame ge kleed even een kleine handreiking aan kraamvrouw en kind te verstrekken. Deze meisjes bereiken hiermee twee ërlei voordeel, zij verdienen geld door nufü'g maatschappelijk werk en zijn later in hun eigene huishouding voor bereid Moeders en Vaders die met onder- geteekende eens zijn, dat er een ge regelde kraamverzorging in Soest noodig is, worden verzocht hun namen voluit en duidelijk geschreven aan ondergeteekende te doen toekomen teneinde een verzoekschrift met heel veel namen van mannen en vrouwen bij den Raad van Soest in te dienen E. v. d. WERFF Eemstraat 2, Soest Februari 1922. ingezonden. Geachte Redactie. Bij het neerleggen van mijn praktijk is het mij een behoefte hier openlijk te danken voor de welwillende me dewerking, die ik alom mocht onder vinden. Als het scheiden van Soest mij straks moeilijk, ja zelfs zéér moeilijk zal vallen, is dit zeker niet in de laatste plaats van wege de aangename herinneringen aan de uitoefening van mijn ambt verbonden. Ruste Gods zegen op hetgeen ik hier heb moge doen. U dankend voor de verleende plaats ruimte, Achtend, Uw dw. E. D. G. van der HORST. Soest, 24 Februari 1922. Het schijnt in ons naburig Hilver sum ook al niet in alle opzichten te zijn zooals het wezen moet en het is de Gooi- en Eemlander die tegen aan het licht komende misstanden te velde trekt met kracht en volharding. In het nummer van 18 Februari lezen wij als aanvang van haar perio dieken UIT DE VROEDSCHAP Eigenlijk moest het opschrift van hetgeen wij hier schrijven, luiden „d «^lamlendige houding onzer É'urëiatiii tbaren want nooit voor zeker heeft iemand onze gemeente zóó neergehaald, in zulk een miserabel licht gezet, als de Hilversumsche ge meenteraad dit deze week gedaan heeft in zijne zittingen van Dinsdag en Don derdag. Het was* beneden alle critiek en indien er ooit is aangetoond, dat een krachtige, doelbewuste leiding in on ze gemeente wordt gemist, kwam dit deze week op zijn scherpst aan het licht De goeden in den Raad niet te na sprekende, kunnen wij niet anders verklaren dan dat de heele boel verrot schijnt, corrupt, hier door laffen na ijver en achterdocht, daar door per soolijke veete en politieke konkelarij zoodat het hoog tijd wordt, dat er verandering in dezen toestand kome wil Hilversum niet met reuzenschreden achteruit hollen. De beide laatste raads zittingen hebben overduidelijk bewezen, dat de Raad in zijn geheel to taal ongeschikt is om eene be langrijke gemeente als Hilver sum te regeeren. Nou, dat klinkt nog een beetje an ders dan onze Vroedschapjes. Geachte Heer Redacteur wilt U on derstaande in „De Soester" opnemen? Bij voorbaat dank. Kraamvrouwen en Moeders te Soest! Gij kraamvrouwen en moeders in Soest, en vooral de armen onder U, gij allen hebt wel ondervonden wat het is om de eerste tien dagen na de geboorte van uw kind zonder hulp in de huishouding te zijn En al hadt gij 't wel eens kunnen betalen, dan bedankten de bakers om in uw tal rijk gezin dienst te doen; konden er een stuk of wat naar een Fröbelscnool gestuurd worden, dan zou 't misschien gaan. Burgemeester en Wethouders moes ten persoonlijk eens kennis nemen van dit soort ellende. In zulke kritieke dagen is menige arme kraamvrouw geheel aangewezen op een welwillende buur of op de schoolgaande kinderen die ze dan thuis houdt. Wat er blijft liggen, be hoeft men niet te vagen. En hoe staat het als 's avonds de man van zijn dagtaak thuiskomt. Alles koud, alles schreeuwt om hulp, geen warm maal, alleen ontevredene bedroefde gezichten. Van een goed bereid goed koop maal is geen sprake. In Hen winkel worden voor veel geld etens waren gekocht die geen bereiding meer noodig hebben en waarmee rnen spoedig de grootste behoefte stillen kan. Hoe kan hierin verandering ge bracht worden. van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der Ge meente Soest, gehouden op Vrijdag 17 Februari 1922, des namiddags 2 uur. VoorzitterMr. Dr. J. A. A. H. de Beaufort. SecretarisJ. G. A. Batenburg. Tegenwoordig de Raadsleden: S. F Besselsen, P. van den Breemer, D. van den Broek, H. Butzelaar, T. Butzelaar, A. Endendijk, P. C. W. Foeken', G. Hilhorst, C. F. W. Rietveld en M. Scheffer. De vergadering wordt met gebed geopend. Door den Voorzitter wordt opge merkt dat door het aanbrengen van een ovaalvormige tafel de bezwaren, in een der vorige vergaderingen geuit omtrent het opmaken van het verslag, nu zijn opgeheven. Verder wordt door hem mededeeling gedaan van een ingekomen bericht van verhindering wegens ziekte om de ver gadering bij te wonen van den heer Dammers. 25. Notulen. Vaststelling van de notulen der vo rige vergadering. Ten aanzien van bovengenoemde notulen deelt de heer Foeken mede, Rente gaat in den dag na storting. dat zijn antwoord aan den heer Riet veld onjuist is weergegeven. Hij heeft zich noch positief noch negatief ver klaard, doch gezegd: „Wat de stukken Uit onze Vroedschap" betreft, daar aan verleen ik in zooverre medewer king, dat mij de eindredactie ter cor rectie wordt toegezonden. Bij punt 3 „Eiectriciteit", blz. 9,2de kolom, regel 30 van boven, staat 1 Januari 1921, dit moet zijn 1 Januari 1922. De heer Hilhorst merkt op bij de stemming over het voorstel Besselsen betreffende- het adres van het comité ter behartiging van de algemeene be langen van Overheidspersoneel te heb ben tegengestemd. Bij punt 4 „Voorloopige vaststelling gemeentebegrooting 1920" heeft de heer Van den Broek omtrent den post van f 100 voor onderstand aan een be hoeftige, het verzoek gedaan, dergelijke posten op de gewone wijze te behan delen, waarop door Burgemeester en Wethouders de toezegging is gedaan, dat dergelijke bijzondere gevallen zi.ch niet meer zullen voordoen. Daarna worden de notulen gearres teerd. 26. Comptabiliteit. De heer Foeken M. de Voorz. Bij den aanvang der vorige verga dering is door U namens het College van B. en W. een antwoord gegeven op mijn algemeene beschouwing bij de behandeling der begrooting voor 1922. Ik wensch daarop zoo beknopt mogelijk van rupliek te dienen. Ik wil beginnen bij het slot van uw rede, omdat U daar zuiver per soonlijk werd. Op dat voetspoor zal ik U niet volgen. U hebt getracht door aanhaling van het bekende rijmpje van de stuurlui aan wal mij te plaatsen op gelijke lijn met dat soort menschen die men doorgaans niet au serieus neemt, en wil daar alleen op zeggen dat dit toch over 't algemeen, en voor al tegenover Leden van den Raad niet de aangewezen weg is om verschil van zaken te behandelen. Ten opzichte der geëxeteerde ver lichtingsbelasting constateer ik dat door u niets is weerlegd van mijn een voudig rekensommetje. De Secretaris heb ik niet verkeerd begrepen, die heeft wel degelijk het werk verbonden aan die belasting zeer omvangrijk ge noemd, en 't gesteld bijna gelijk met de Inkomstenbelasting. De ontboeze ming over gemist betoon van dank baarheid over de intrekking is wel wat naïf. Belastingbetalers en Gemeente- Bestuur zijn nu eenmaal geen verlief den maar antipoden. Het antwoord op mijn beschouwing over de afdeeling Publieke Werken an nex scholenbouw, moet ik tot mijn spijt als g e e n antwoord aanmerken. Ik heb u niet gevraagd om een lijstje van goede werken van den gemeente architect. Dergelijke lijstjes zeggen veel en zeggen niets, brengen de kwestie alleen op persoonlijk terrein, en daar blijf ik af. Ik voer geen strijd tegen personen maar tegen beginselen en richtingen. Ik heb U gevraagd geef mij een beeld van alles wat verband houdt met de afdeeling Publieke Werken en de Scholen. Uit Uw Begrooting en toelichting kan ik dat beeld niet vor men, en zoolang ik dat beeld niet heb M. de V. overtuigt U mij niet dat een stijging in salarissen van 800 percent in 3 jaar evenredig is aan de eischen die onze Gemeente in de eerste toe komst aan deze afdeeling zal stellen. Ik ben niet zoo onnoozel dat ik de tijdelijke werkzaamheden niet zou zien als eisch voor hulp maar wij heb ben met de toekomst rekening te hou den. Dat door U niets is geantwoord op mijn bemerking op het onzekere ele ment in de Salarisbepaling van den administrateur, toont al zeer bijzonder de zwakte van Uw tegenbetoog. Ten deze heb ik gezegd„zelf Controle, ook in de voorbereidende werkzaamheden dat is 't wat noodig is, en dan zal om te beginnen geen f 3000.worden uitgetrokken voor den te benoemen Administrateur. Wel nu, eerst werd gevraagd f 1000.daar na f3000.— en toen eerst is 't advies van den accountant gevraagd en is 't gesteld op f2000.—. Had de orde niet precies omgekeerd moeten zijn Waarom moeten B. en W. met een credietbrief van f 3000.in den zak loopen als 't niet noodig is? Wat de Schuldenlast betreft erkent U dat drie 4 percents leeningen in een 5°/o leening zijn omgezet. Uwe voorstelling dat dit tijdelijke, dus fei telijk kasgeld leeningen waren, is o n- juist. De drie bedoelde leeningen komen voor op de staat van vaste leeningen per 1 Januari 1919, onder letters e en f en g. Deze leeningen waren onder zeer gepresoseerde voor waarden afgesloten, op twee er van waren reeds 2 aflossingen betaald. Het is in strijd met de officieele gegevens (uit andere bronnen put ik niet) n u te zeggen dat die leeningen feitelijk als kasgeld leeningen moeten worden aangemerkt. Uit Uwe opsomming van het fondsen- bezit blijkt, dat ik gelijk had. Er is in 5 jaar tijds een stijging van slechts even f 10.000. Uwe opsomming van de details was niet noodig, al die ge gevens komen voor in de Memorie van Toelichting. Het ware duidelijker ge weest wanneer in de opsomming wa ren verwerkt de bedragen die ontvan gen zijn voor verkochte gronden, en die dus gelijk moeten komen met de bedragen der beleggingen, en ik zeg u nog eens Munheerde Voorzitter dat 't voor een gewone sterveling niet mogelijk is zich uit de Begrootingen BAARN BTJSSUM LAREN SOEST BEHANDELEN ALLE

De Soester | 1922 | | pagina 1