S o ester C o 11 r a n I voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. Groote sorteering SOUVENIRS H.H. Adverteerders Wij leveren steeds tegen de LAAGSTE prijzen I FEUILLETON A. BENNING'S VERKOOPHUIS Uit onze Vroedschap. Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur hij cjen Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur - ende «Jaargang Oplaag 1750 Zaterdag 12 Aug. 1922 DE ADVERTENT1EN: Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk - Soestdijk '1 DE SOESTER, die reeds haar t i e n d e jaargang heeft, wordt thans gelezen in MEER DAN 1750 GEZINNEN en kan dus gerust zeggen F. C. Kuyperstraat 3 en 5 Groote keuze in Galanteriën, Speelgoederen, Luxe- en Huishoudel, Artikelen, Matten, Karpetten, kleine Meubelen, Kinderwagens, Rieten Stoelen enz. enz. Aanbevelend S. A. OLIJVE. De voorwaarden, die Frankrijk aan Duitschland, vormen een uitgebreid plan met veel meer onderdeelen, dan Poincaré in staat was den eersten dag mee te deelen in de conferentie der geallieerden. En zijn: controle op de Reichsbankcontröle op de uitvoer vergunningen toezicht op de buiten- landsche geldmiddelenbuitengewone rechten op de Roerkolenherstel van de douanegrens ten Oosten van het bezette gebiedcontröle der opbreng sten van de mijnen en bosschendeel neming der geallieerden in de Duitsche industrieele maatschappijen. Dit plan, zegt de correspondent der „Daily Telegraph", houdt de noodza kelijkheid in om een aantal intergealli- eerde of internationale commissies in te stellen, die haar zetel hebben te Berlijn, zooals voor de contröle op de Reichsbank, op de buitenlandsche geld waarden, toezicht op de verguningen voor uit- en invoer en op de inkomsten uit mijnen en bosschen. De Duitsche industriëen zouden over 't geheel aan de geallieerden 26 pCt. aandeelen van hun kapitaal moeten afstaan en in som mige gevallen nog een veel hooger percentage. Het personeel voor zulk een vast en uitgebreid toezicht zou kostbaar zijn, terwijl de opbrengsten tegenwoordig maar gering zouden zijn met het oog op de verlaging der mark. De voordeelen van deze voorstellen en hun praktische uitvoerbaarheid wor den door een commissie van geallieerde deskundigen besproken, onder voor zitterschap van Sir Robert Home. In 't algemeen geeft men hier toe, dat Poincaré zijn opvatting omtrent Duitsch land met gematigdheid heeft meege deeld. Zijn veroordeeling van Duitsch- lands weelde, Duitschlands uitgaven aan subsides voor waterwegen en spoor wegen, waarvan de geallieerde mogend heden moestén afzien wegens gebrek aan fondsen, maakte bijzonderen indruk. Terwijl Poincaré's verklaring, dat Frankrijk wenscht samen te werken met zijn geallieerden, toegejuigd werd, vond men tevens, dat Lloyd George in zijn recht was, toen hij den Fran- schen minister-president er op wees dat Frankrijk volstrekt niet alleen door den oorlog heeft geleden, en zelfs niet het meest van alle geallieerden heeft geleden. In dit opzicht, wenscht Lloyd George er nadruk op te leggen, dat de kwestie niet met billijkheid kon wor den behandeld, indien men haar be schouwde als alleen betrekking hebbende op een of twee der geallieerden en niet op allen gelijkelijk. Hij wees er op, dat door de onpartijdige bankiers- commissie te New-York de oorlogs kosten voor de geallieerden, daaronder begrepen de uitgaven voor de verwoeste streken geschat werdenvoor Frank rijk 36'/o millioen dollars, voor Italië op 14Vj millioen en voor Groot-Bri- tannië op 49 millioen dollars. Lloyd George gewaagde verder nog van Engelands verliezen in geld, in mannen, van zijn werkloozen, die voor de Brit ten hun verwoest gebied uitmaakten. Waarschijnlijk zal Duitschland een moratorium worden toegestaan, onder waarborgen en met contröle op zijn staatsinkomsten, al zal deze contröle te zijn. Voor Adverteerders is dit van het grootste belang, omdat alleen van de advertenties in „DE SOESTER" ge zegd kan worden, dat zij in bijna alle koopkrachtige gezinnen gelezen wordt. Maar ook voor alle inwoners is van belang, dat zij geregeld een Plaat selijk Blad ontvangen, waarvan zij weten, dat daarin alles wat van eenig belang is zoowel Nieuws als Ad vertenties geplaatst wordt. Ten gerieve van beide groepen zul len wij vanaf heden elke week nog extra ruim 200 NUMMERS VERZENDEN, aan nog niet geabonneerden, zoodat van nu af de wekelijksche oplage Wie echter prijs stelt op geregelde toezending, raden wij aan zich als abonné op te geven. Het abonnement kost slechts 50 Cent per 3 maan den franco per post. Wie zich thans opgeeft ontvangt tot 1 October „DE SOESTER" gratis. DE UITGEVER. Buitenland. OVERZICHT. Maandag 1.1. is de conferentie te Londen tusschen Poincaré en Lloyd George en in tegenwoordigheid van Schanzer voor Italië en Theunis voor Men begon met de bespreking van de Duitsche aanvrage om uitstel van de maandelijksche betalingen in goud. Door de groote daling der Duitsche mark heeft Duitschland de aankoop van buitenlandsche waarden, waarin Het betalen moet, moeten staken. Het vraagt geen vermindering van de op gelegde schuld, doch slechts een mo ratorium tot 1924. Frankrijk kan dit geld echter niet missen. Het heeft 80 Milliard uitge geven voor het herstel der verwoeste orovincies. Het wil geene militaire dwangmaatregelen nemen, maar wel economische en financieele. HERINNERINGEN AAN ONS VORSTENHUIS - Door J. KNOPPERS W. Kzn. 2 Voorhistorische gebeur tenissen. Men schreef 1847. Mijn grootvader was opperjager, tegen een loon van f7 per week. Eén zijner vijftien kin deren was zijn helper en genoot daar voor f 5 per week, een mooi loon, want de daggelders hadden 's-zomers maar vier gulden vier (stuivers) en s-winters zelfs maar drie gulden twaalf. Een roggebrood van twaalf pond kostte wel van 60 tot 100 centen, maar zij kwamen er toch; hoe, dat vertel ik wel later. Grootvaders helper en zoon was de jachtgezel van den prins van Oranje, later de kroonprins, en weer later Ko ning Willem III, maar ook hiervan vertel ik nu niet. Doch in genoemd jaar werd de hel per door koning Willem II bevorderd tot tweede jager: zes gulden per week, vrij wonen, een tuin en een hoekje bouwland. Geen wonder, dat hij nu haastig in het huwelijk trad. Het meisje, dat als zijn wettige gade oe woudeenzaamheid en den eenvoud 'net hem deelen kwam, was in den eersten tijd wel wat angstig in het groote bosch, als haar man den hee- 'en dag tc Leusden, te Eemnes-Buiten, tusschen beide plaatsen uit jagen i was. En ongegrond was deze angst met altijd. 'n de eerste winter na hun trouwen zag zij drie kerels om het huis sluipen. De deur was wel op de knippen, maar wat zou zij alleen beginnen tegen drie inbrekers. Boven de keukendeur waren ruitjes; ze schuift de tafel voor de deur, neemt haar mans tweeloopspi stool, dat steeds geladen boven den spiegel hangt, klimt op de tafel, be spiedt en wacht. Nu ziet zede kerels de schuur open breken en denkt, dat ze het op het varken hebben gemunt. Ongegronde vrees; ze nemen slechts een spade, een hark en een mestvork en gaan daarmede kalm huns weegs. Op een anderen tijd waren het in dringerige of dreigende oliekoopers of bedelaars, die haar den schrik om het hart joegen. En daarbij kwam nog een toekomst vrees. Thans resideerde het hof wel Den Haag, maar in de lente zou Soestdijk worden betrokken, en dan zou de Koningin haar vast en stellig komen bezoeken. Zij een bezoek van de statige, hooge vorstin. Ze werd bleek en klein, als zij daaraan dacht en ze repeteerde wat ze zou zeggen en doen. En de lente kwam en de Koningin kwam ook. Maar, neen, zóó had ze zich dit bezoek nooit voorgesteld! Onze kamertjes hadden steenen vloe ren, die geschrobd moesten worden. Eens. toen mijne toekomstige moeder de slaapkamer had geschrobd en door de geopende buitendeur een emmer vol water over het straatje spoelde, kwam al dit water slechts voor een deel waar het wezen moest. Een ander deel kwam op dc japon en de voeten terecht eener dame, die juist den hoek van het huis omkwam. De Koningin! Mijne moeder liet van schrik den dan niet zoo uitgebreid, als Poincaré het wenscht. Ook is er sprake van eene weder- bijeenkonst van internationale bankiers om Duitschland aan een buitenlandsche leening te helpen. Duitschland moet in elk geval voor een bankroet gevrijwaard worden en de tegenwoordige regeering het nakomen van hare verplichtingen mogelijk gemaakt worden, opdat niet een reactionaire, monarchale onwente- ling Europa opnieuw in vuur en vlam zet. Dat is wat Lloyd George wil. Niet Duitschland zijn schuld kwijtschelden, maar in staat stellen zijn schuld te voldoen. Niet Duitschland afgezonderd houden, maar het lid maken van den grooten Volkenbond, opdat het mede aansprakelijk wordt j/oor het wel en wee van Europa, opdat het voor het forum van de geheele wereld zijne grieven kan uiten, maar ook door de geheele wereld en niet alleen door zijne vroegere vijanden, op zijne dure verplichtingen wordt gewezen, die het door de schuld van vroegere militair- istische eerzucht, op zich geladen heeft. De Grieksche generaal Viachopoelos heeft last gegeven de troepen, die Konstantinopel bedreigen terug te trek ken op drie kilometer van de demar catielijn. Ook generaraal Mombelli heeft zich naar de grens begeven om de Geallieerden troepen een gelijk aan tal kilometers te doen terugtrekken en een neutrale zone te bepalen om elke botsing te voorkomen. De Grieken wachten dus met het geweer bij den voet, op wat de Ge allieerden over de Levant zullen be sluiten. De regeering der Iersche Vrijstaat heeft opnieuw geweigerd te onderhan delen met de rebellen onder de Valera. Zij eischt algeheele overgave met in levering van alle wapens. De laatste berichten luidden, dat New-Castle-West door de regeeringstroepen, na 12 uur strijds, veroverd was. Deze stad moet een der laatste versterkingen der re bellen zijn. Ierland schijnt op weg te zijn ein delijk tot rust te komen. Italië is nog lang zoo ver niet. Wel heeft de staking der socialisten niet lang geduurd, maar de fascisten blijven zich danig weren. Te Milaan bezetten zij onder d'Annunzie, den bekenden dichter, het raadhuis en ook te Ancona, Kavanna en op andere plaatsen had den bloedige gevechten plaats tusschen fascisten en socialisten. De regeering treedt krachtig op tegen beide partijen. De laatste berichten melden dat de leiders der fascisten tot demobilisatie hunner troepen besloten hadden. Een Wolffbericht meldtDe Hon- gaarsche regeering heeft van het sec retariaat van den Volkenbond de toe zegging ontvangen, dat het verzoek van Hongarije om tot den Volkenbond te worden toegelaten, op de agenda zal worden geplaatst van de op 4 Sep tember aanvangende Volkenbondsver gadering. ALLEEN F tl FRE«0%, I i 6EVEN KALMTE BIJ EXAMENVREE/,OVEfWAN- •NING./lflPELOO/MEID.ONfKJ/ï EN GEJ/> GGDIIEID PER KOKER 60 CÉNÏ BU ELKE DROGi/Ts Verkrijgbaar bij Theod. Waguer, B, Kraal en D. F. Voigt. Binnenland. OVERZICHT. De verschillende vereenigingen van spoorwegpersoneel blijven druk ver gaderen om te protesteeren tegen de aangekondigde loonsverlaging. De Bond emmer vallen en was eene bezwijming nabij. De Koningin, alle meesterschap over hare statigheid verliezende, schoot in een schier onbedaarlijken lach. En mijne moeder, nu van het eene uiterste in het andere vervallende, lachte even onbedaarlijk mede. „O, vrouwtje! Vrouwtje!" zei de Koningin. „O, Hare Majesteit!" zei mijne moeder. „Uwe Majesteit" zeiden we nooit. Het zou een aardig kiekje geweest zijn, die prachtige, druipnatte Konin gin, en dit drie-en-twintigjarig vrouw tje met plooimutsje en paars jak, daar aan weerszijde van een emmer en een waterplas, zich in zulk eene erge mate vergrijpende aan het decorum! Maar in de eerste helft der vorige eeuw kiekte men nog niet. Toen knipte men nog silhouetten Doch deze toestand kon niet blij vend zijn. De Koningin had allengs hare minzame hoogheid teruggevonden en ook mijne moeder had zich hersteld. „Mag ik binnenkomen, vrouwtje?" „O, zeker, Hare Majesteit!" H. M. kwam binnen en beschouwde de jonge jagersvrouw van het hoofd tot de voeten. „U ziet er rein en fristh uit vrouw tje, U bevalt mij heel goed". Toen ging zij mijne moeder voor door het geheele huis, schoof de groen serge-bedgordijnen weg en keek in de bedstee. „Alles zeer rein en zindelijk. Dag, vrouwtje „Dag, Hare Majesteit!" Doch terstond daarna kwam ze terug. „Vrouwtje! Vrouwtje!" Moeder toesnellende: „Wat blieftu, Hare Majesteit?" „Ben je tevreden, vrouwtje!" „Ja, Hare Majesteit". van Ambtenaren in dienst bij de Ne- derlandsche Spoorwegen heeft de vorige week te Utrecht een druk bezochte vergadering gehouden, over het voor stel van den Raad van Commissarissen aan de regeering. Het H.B.-lid Borema voerde hier over het woord en toonde met vele bewijzen aan, dat de bezuiniging in het spoorwegbedrijf op andere wijzen mogelijk en loonsverlaging ongemoti veerd en niet te aanvaarden is, Scherp laakte hij den brief van den Raad van Commissarissen, die. waar het zulk een belangrijke zaak betreft blijk heeft gegeven van geringe studie en licht vaardige beoordeeling van het spoor wegbedrijf. Een ernstig overzicht van de toestanden bij de N. S. is in een dergelijk korte uiteenzetting, zooals de Raad van Commissarissen die ge meend heeft te moeten geven, absoluut ondoenlijk. Het spoorwegpersoneel had van genoemd instituut een breeder en ernstiger opvatting van zijn taak ver wacht. Indien de organisatie van spoor wegpersoneel door genoemden Raad waren geraadpleegd omtrent de te nemen maatregelen, teneinde in de toe komst het tekort zooveel mogelijk op te heffen, had de brief aan de regee ring er allicht geheel anders uitgezien. Spr. noemde in dit verband verschil lende middelen welke tot bezuiniging zouden kunnen leiden. Ten einde een krachtige actie te kun nen voeren is het noodzakelijk, dat een algemeene samenwerking tusschen de spoorwegorganisaties tot stand komt. De B. A. N. S. is, zooals steeds, van een dergelijke samenwerking een groote voorstander en heeft in zijn kortelings uitgegeven manifest de organisaties van spoorweg- en rijkspersoneel hiertoe op gewekt. De vergadering nam met al gemeene stemmen het besluit, het hoofdbestuur in zijne pogingen die samenwerking tot stand te brengen, krachtig te steunen. De Haagsche correspondent van de anti-rev. Rotterdammer schrijft Het zal thans wel geoorloofd zijn iets mede te deelen over de oplossing der ministerscrisis, zooals deze, volgens onze informaties zal gevonden worden. Deze dagen vergaderde de Roomsch- Kath. Kamerfractie en gisteren kwam de Chr. Hist. groep bijeen. Onze fractie is reeds bijeengeweest. Twee dingen vragen de aandachtHet regeerings- pogram en de samenstelling van het kabinet. Over het eerste zal te eenigec tijd wel iets gezegd en geschreven worden: het is niet gewenscht dat er onzerzijds thans over gesproken wordt. Wat de Ministers betreft, is er wei nig kans op, dat de andere heeren König en van IJsselsteijn zullen aftre den. Ook dr. De Visser niet, al meldde de Haagsche Post", dat deze wel om particuliere redenen zou bedanken. Ook is het niet waarschijnlijk dat Minister Van Dijk spoedig Marine aan een nieuwe ambtegenoote zal overdra gen. Zoolang men niet weet hoe het met de Vlootwet zal gaan, zal er ook moeilijk iemand voor dit departement te vinden zijn. Alles bijeen genomen, mogen we dus verwachten, dat de drie partijen ter rechterzijde elkander spoedig op een welomlijnd regeeringsprogram gevon den zullen hebben en dat het vertim merde kabinet welhaast in de Staats courant getoont zal worden. Dat wij Nederlanders in den tegen- woordigen tijd van malaise niet stil zitten en energie toonen, bewijst wel het zenden van landbouwpaarden en zwartbont Noord-Hollands vee, bene vens een paar tomen Barneveldsche Het huwelijk mijner ouders is zeer gelukkig geweest. En mijne moeder zag altijd de zon. Ook als die achter de wolken was. En de gedachte aan het „menschwaardig bestaan" was toen nog niet uitgevonden. Ja, mijne moeder was tevreden. En mijn vader ook. En ik was er nog niet Maar een jaar later, toen was ik er Een sprookjeskind. Weer keerde het hof naar de resi dentie terug en weer kwam de lente. En de Koningin bezocht ook nu weder mijne moeder. Maar nu stond er ecu wieg in de slaapkamer. En ook nu was moeder eenigszins angstig. Wat zou Hare Majesteit wel van haar jongen zeggen! „Zoo, zoo, vrouwtje, al een kindje! Dat is aardig. Heel aardig! Mag ik het wel even zien?" In antwoord sloeg de trotsche moe der het serge wiegekleed geheel over de kap, draaide de wieg zóó, dat liet licht op mij viel en wachtte gelaten tot het de Koningin gelieven zou liet oor deel uit te spreken. Dit oordeel kwam niet terstonddc Koningin inspecteerde dezen onder daan van haren gemaal met groote nauwkeurigheid doch het welgevallen, zich afspiegelende op haar gelaat, stelde mijne lieve moeder gerust. Toen trok Hare Majesteit een handschoen uit en streek mij zachtjes over dc wang. Maar ik, niet vermoedende welk een sprookjeskind ik was, bleef slapen den slaap der onnoozelheid. Toen knikte de Koningin mijne moe der beteekenisvol toe, en deze, nu zelf moeder, had die andere volkomen begrepen. Ofschoon dc Koningin geen woord over mij had gezegd, was mijne moeder opgetogen over dit bezoek. F. C. Kuijperstraat 4. - Tel. 56. ANSICHTEN VAN SOEST EN SOESTDIJK Meest gesorteerde adres voor Zomer-Artikelen. kippen naar de Hollandsche tentoon stelling te Kopenhage. Ook de opening van eene ge regelde stoombootdienst tusschen Alk maar en Londen wijst op onderne mingsgeest. De Raadsvergadering van Maandag 31 Juli, geeft weinig stof voor een overzicht. Bij de benoeming van twee Onder wijzeressen voor de School a. d. Beetz- laan namen de Heeren de gelegenheid waar om weer eens te grasduinen, met het resultaat dat voor beide vacatures No. 3 benoemd werd, zoodat de tij delijke werkkrachten nu voor vast zijn aangesteld, waarmede wij de Dames gelukwenschen. Voor de zooveelste maal is gebleken dat Soest heeft gebroken met de vroe gere sleur om steeds No. 1 te benoe men en daardoor de Soester Scholen tot doorgangshuizen te maken, want, de geschiedenis heeft 't geleerd, „Ze waren nauw verschenen of gingen ras weer henen", en dat kan het plaatselijk Onderwijs nooit ten goede komen. De Tariefswijziging voor de levering van Electrische Stroom is dan nu ook voor elkaar en hebben we, tenzij de P. U. E. M. begin 1923 nog wijzigingen voorstelt, voor de eerste 5 jaren een tarief van ten hoogste 33 cent 's-avonds, en 15 cent overdag en 's-nachts, per K. W. U.. terwijl de Meterhuur 't zelfde is gebleven. Met deze tarieven zijn we weliswaar uit het eldorado waarin wij leefden, maar we zijn toch in goed gezelschap. Men vergelijke bijvoorbeeld eens de tarieven der volgende Gemeenten kracht. I 0,33 0,33 0,36 *0,30 0,30 0.33 0,35 0,35 0.30 0,32 0,30 II 0.15 tarief Soest Amersfoort Apeldoorn Tilburg Almelo Bussum Gouda Nijmegen Rotterdam Oosterbeek Dieren en Velp Toch zijn er ook Gemeenten de Stroomprijs lager is, bijv. 0,12 0,14 0,16 0,20 0,15 tarief. 0.25 0,20 0,20 0.18 0,30 0,24 0,18 0,19 0,15 Amsterdam Zwolle Arnhem Wageningen Haarlem 0,25 0.27 0,29 0,29 0,29 0.12 0,17 0,18 0,12 0,17 Hier zijn echter behalve te Arnhem en Wageningen, de krachttarieven hooger, terwijl men daar het dubbel- tariefsysteem niet heeft. Dat Wageningen een zeer gunstig tarief kan stellen zal hieraan toe te schrijven zijn dat 't een betrekkelijk klein verdeelnet heeft, en daardoor een goedkoope exploitatie, terwijl geen dure Centrale de stroom levert, daar deze engros wordt geleverd door Arnhem. Hiertegenover staat Soest met een geleidingsnet van 53 K.M. met circa 1700 aansluitingen, dat is dus gemid deld slechts 32 per K.M. Men stelle zich eens voor wat in groote Gemeen- Er heeft al eeuwenlang draadlooze telegrapliie bestaan, maar de mensclien hebben dit niet begrepen. Er is echter iets, dat mij tot op den huidigen dag gespeten heeft: Ik weet niet of het de rechter- of de linker wang is geweest, die door een Konin gin is geaaid geworden, dies ben ik altijd in het onzekere gebleven, op welke zijde van mijn aangezicht ik zeer trotsch mag zijn De Koningin kwam zich dien zomer nog meermalen overtuigen van mijne voorspoedige ontwikkeling; zij en mijne moeder geraakten daardoor eenigszins op gemeenzamen voet met elkander. Toch was de jagersvrouw altijd maar blij, als de Koningin vertrokken was. Ioe minzaam Hare Majesteit ook poog de te zijn, zoo was er toch altoos iets in deze visites, alsof een hemelwezen nederdaalde tot nietige aardbewoners. Van 'n strik en 'n hoed. In 1849 overleed Koning Willem II en Koning Willem III zat op den troon. De Koningin was Koningin-Moeder geworden, Verandering gaf dit niet veel voor ons. Wijlen Willem II bezocht ons nooit en Willem 111 bezocht als kroonprins zelden zijn ouders en als koning zelden zijne moeder. Zoo is het gekomen, dat mijne vorstelijke her inneringen uit mijn kinderjaren bijna uitsluitend Koningin Anna Paulowna betreffen. Maar als ik van Willem II lees, denk ik terstond aan den breeden rouwband, dien mijn vader om den linkerarm had moeten dragen. Er was een kolossale strik aan, en toen ik later van den reus Goliath hoorde, verbeelde ik mij, dat hij zulk een das moest hebben gedragen. Toen de rouwband niet meer noodig ten, die komvormig gebouwd zijn, per K.M. bediend wordt. Dat de uitgebreidheid van het gelei dingsnet van groote invloed is, bewijst dat Haarlem met een tarief van 29ei>< 17 cent, Schoten bediend met een ta rief van 34 en 17, en dat Zwolle de buitengemeenten bediend voor 34 cent, terwijl 't de eigen inwoners levert voor 27 cent. De Lezers hebben natuurlijk de door den Raad aangenomen voorstellen ge lezen, en behoeven wij niet alles nog eens te memoreeren. -Wij willen al leen nog even aanstippen dat de ge meente toch nog aardig wat heeft, kun nen afpingelen op den prijs die ge vraagd werd. De P. U. E. M. meende dat 40 cent voor het Lichttarief een billijke eisch was, en is dit, althans voorloopig, ge bracht op 33 cent maximum. Door de Heeren Besselsen en v. d. Broek is nog eens weer een lans ge broken voor meerdere veiligheid aan de Spooroverwegen. Het ontzettend ongeluk van enkele weken geleden was natuurlijk de aan leiding tot het indienen van dit voor stel, dat naar wij verwachten toch weinig resultaat zal geven. De Spoor weg Mij. tobt met millioenen tekor ten, en is dus zeer traag om nieuwe uitgavenposten te voteeren. De Minis ter kan op grond van de Wet, niets doen, ergo, dan de Gemeente maar We zullen vooreerst maar eens af wachten, de Raad zal zich nog wel eens bedenken eer ze daar de tien duizendenvoor beschikbaar stelt. Door B. en W. werd voorgesteld om voor den tijd van 20 jaar het bou wen van voor de omgeving hinderlijke fabrieken niet toe te laten in de Kom der gemeente, met uitzondering van de terreinen tusschen Lange Brinkweg en de Eem. Deze uitzondering is op voorstel van den Heer Foeken ook nog weggelaten, zoodat de Kom gevrijwaard is voor fabrieken als waarvan een paar jaar de bewoners van de Kerkebuurt zoo heerlijk hebben genoten. C. Plaatselijk Nieuws. Naar wij vernemen bestaat bij de Soester Fanfare het plan in 1923 een groot Nationaal Concours voor Har monie en Fanfarecorpsen te houden. Donderdagavond werd een fietsrijder aangereden nabij de halte Soestdijk door een auto. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, doch het rijwiel werd inelkaar gereden. Van de auto die doorreed is nummer en letter bekend. Door de politie werd Woensdagnacht een fietsrijder aangeroepen, die zonder licht reed. Aan het bevel om af te stappen werd niet voldaan, waarop de politie toch nog kans zag bedoelde persoon te dwingen af te'Stappen. Op een vraag naar zijn naam en woon plaats, werd een zoodanig antwoord gegeven, dat de politie begon te twij felen aan de waarheid daarvan, en men het noodig achtte hem naar het bureau mede te nemen, waar het was, werd hij bij allerlei anderen rom mel bewaard in onze turfkist. Heerlijke dingen waren daarin om mee te spelen, maar die heerlijkste waren deze rouw band en de rouwlioed, die er bij be hoorde. Een hoed van zwart vilt en dik karton, een paar pond zwaar, en zeergeschikt om er eenige liters appelen in te bewaren. Eens, dat ik deze heerlijkheden achter mij aan sleepte, kwam de Koningin op mij af. Door het venster zag. moe der terstond, dat ze in hevige gemoeds beweging verkeerde en, nu het te laat was, begreep moeder ook de oorzaak daarvan. De Koningin wenkte. Moeder kwam. „Vrouwtje, is dat nu speelgoed?" „Neen, Hare Majesteit". Moeder nam mij den hoed en den strik af en de Koningin vervolgde zon der te groeten hare wandeling. „Ze had tranen in de oogen", zei moeder als ze dit vertelde. „En ik ook!" voegde ze er bij. Wie er aan twijfelt, of Anna Pau lowna haren gemaal heeft liefgehad, leze dit en verlieze zijn twijfel! En als dit niet geheel mocht geluk ken, leze hij ook het volgende. (Wordt vervolgd.) Wie volkomen afdoende publiciteit wenscht te geven aan Advertentiën omtrent zijne artikelen, wende zich tot de Administratie van :-: „DESOESTER" Nieuws- en Advertentieblad voor (SOEST - SOESTDIJK - S0ESTERBER0) - VAN WEEDESTRAAT 7. TEL. 62. -: Vraagt toezending van ons ADV E RTENTIE-TARIEF.

De Soester | 1922 | | pagina 1