Geen SONDSPRIJZEN P C. t FOEKEN, S o e s t e r Cour ii 111 Nieuws- en Advertentieblad. voor Soest eu Oiugeviug DE KAASHAL Rentevergoeding 4èpCt. Middenstands boekhouding. VAN DEN BERG&Co. Effecten Coupons Credieten Loketkluis geheel vrij is, zonder verplichting tot koopen. Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk Binnenland. Van Weedestr. II, Soest, Telef. 68 FEUILLETON Bufgelijke Stand JUL1ANAPLEIN 5 No. 43 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur Tiende Jaargang Oplaag 1750 Zaterdag 21 Oct. 1922 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels /5 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Hij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. F. C. Kuyper-straat 3 Wij en S - Soestdijk maken U er even attent op, dat de toegang tot onzen Bazar KOMT U EENS KIJKEN? KOMT U EENS KIJKEN? Aanbevelend S. A. OL1JVE. Buitenland. OVERZICHT. Engeland, Frankrijk en Italië zij overeengekomen om tegen 21 Oct. een conferentie van experts bijeen te roepen om de economische eu finan- cieele clausules voor het definitieve vredesverdrag met Turkije op te stellen Op het oogenblik bevinden zich negen geallieerden commissarissen Oost-Thracië, die daar maatregelen zullen nemen voor de overdracht van dit gebied van het Grieksche aan het 1 urksche bestuur. De geallieerde troe penmacht in dit gebied omvat acht of negen bataljons. Een van de voor naarnste moeilijkheden, welke worden ondervonden, is de wensch van de Christelijke burgerlijke inwoners, om het gebied onmiddellijk te ontruimen. Dit veroorzaakt groote moeilijkheden voor de militaire ontruiming, welke aan het einde van deze maand ge eindigd moet zijn. Daarna zal een tijdvak van 30 dagen voor het even tueel vertrek der burgerbevolking be schikbaar worden gesteld, terwijl de geallieerde autoriteiten gedurende deze periode de macht in handen zullen nemen, in afwachting van de komst der Turksche civiele autoriteiten. De Britsche commissarissen en de Britsche troepen doen al het mogelijke om de bevolking gerust te stellen, die Thracië wenscht te verlaten. De geallieerde autoriteiten manen de burgers aan rustig te blijven, De Grieken zijn met de ontruiming van de steden en dorpen van Oost- Thracië begonnen. De geallieerden en Kemalistische officieren, die belast zijn met afbake ning van de neutrale zone, zijn te Guebze bijeengekomen. Lloyd George heeft te Manchester een rede gehouden, waarin hij de po litiek der regeering in het Turksche conflict uiteenzette en waarbij hij sterk protesteerde tegen de wijze, waarop de oppositie der regeering had be moeilijkt bij haar zeer gevaarlijke bui- tenlandsche onderhandelingen. Hij eindigde zijne rede aldus Ik heb veel vrienden, conservatie ven en liberalen en ik geef mijn lot in handen van het volk, wiens zaak ik nooit heb verraden, gedurende 32 jaar van openbaar leven. Ik ben niet van plan mijn ontslag te nemen. Ik ben niet bevreesd voor de toe komst. Ik zal met al mijn macht elke regeering steunen, die haar energie ge bruikt voor de taak van de pacificatie van de naties, zoolang zij het eigen land er geen kwaad mee doet. Te Berlijn zijn Zondag weder eens relletjes geweest. De communisten wilden een vergadering van den rechts- radialen „Bond voor Vrijheid en Orde" beletten en kwamen daarbij in botsing met de politie, waarbij verscheidene personen werden gedood of gewond. De rijkskanselier heeft de leiders der drie coalitiepartijen en van de Duitsche volkspartij tot een nieuwe bespreking van de kwestie der presidentsverkie zing uitgenoodigd. Het schijnt alsof het standpunt van de Duitsche volks partij, dat de presidentsverkiezing tot 1924 moet worden uitgesteld, door een groot deel van het centrum wordt gedeeld en dat ook een deel der de mocratische fractie niet absoluut aan de verkiezing in December wenscht vast te .houden. De sociaal-democraten zullen in den Rijksdag voorstellen president Ebert's voorloopige benoeming tot rijkspresi dent definitief te maken, waardoor diens aanblijven tot 1926 verzekerd zal zijn. Het vonnis in het Rathenau-proces is geveld. De volgende straffen wer den uitgesproken Ernst Techow, de chauffeur v den auto. 15 jaar tuchthuisstraf en 10 jaar eerverliesHans Techow, met het oog op den jeugdigen leeftijd jaar en 1 maand gevangenisstrafW. Gunther, 8 jaar tuchthuisstrafTilles- sen 3 jaar gevangenisstrafde defec tieve Niedrig 5 jaar tuchthuisstrafde Duitsch-Nationale propagandist Von Salomon, 5 jaar tuchthuisstrafPlass jaar gevangenisstraf en Schütt Diestel 2 maanden gevangenisstraf Warnecke, Steinbeck, llsemann Voss werden vrijgesproken De kosten van het proces komen ten laste van de veroordeelden. maar PLAATSELIJKE PRIJZEN rakenen wij K. F. VERVAT - HEUVELWEG 2 Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) OVERZICHT. In de Tweede Kamer is de wets wijziging op de erfopvolging, door den Minister Heemskerk ingediend, behandeling genomen. De driehoeks correspondent van „De Telegraaf' schrijft hieromtrent Het wetsontwerp, dat de Tweede Kamer thans behandelde, is vooral voor de gehuwde vrouw van groot belang. Het betreft de erfopvolging. Art. 87-9 Burgerlijk Wetboek bepaalt op het oogenblik, dat, bij overlijde van den man, tot de erfenis worden toegelaten „de wettige en natuurlijke bloedverwanten" (allereerst de kinderen) en eerste „bij gebreke van deze", dat is van bloedverwanten in den twaalf den graad, de vrouw. De theorie van onze wetgeving is dus deze (al wordt bij testament practisch vaak anders be paald) dat van de nalatenschap de overblijvende echtgenoot, wanneer zij niet onder speciale voorwaarden is ge huwd, gewoonlijk niets krijgtzij komt pas aan de beurt als er geen verwan ten tot in den twaalfden graad bestaan. Aan deze achterstelling van de vrouw in zake het erfrecht, maakt het ontwerp Heemskerk een eind. Art. 87-9 zal dan in het vervolg al dus komen te luiden, dat de vrouw voor het deelen van de nalatenschap wettelijk gelijk wordt gesteld met de kinderen. De vrouw schuift dus twaalf groe pen van bloedverwanten voorbij en zal voortaan recht hebben op een deel van GEOPEND lederen werkdag van 9-3 uur, 's Zaterdagsmorgens van 9-1 uur. Bovendien iederen werkdag 's avonds van 7-9 uur Rente bijschrijven om de 3 maanden. DIENSTBODEN EN MEVROUWEN II We hebben altijd thuis groote feesten gehad. Toen mijn moeder 20 jaar ge trouwd was, had ze een kamer vol menschen en de heele avond slagmu- ziek. Dat is duur! Ik geloof dat het f 6 gekost heeft. Nou kan moeder geen muziek in de buurt velen. De volgende week is er bij ons in de straat een gouden bruiloft. Die men schen zijn dan 50 jaar getrouwd. Daar hebben de buren Duitsche muzikanten voor gehuurd, die zouen net tegenover ons huis komen te staan, maar moe der zal het wel niet willen hebben, omdat mijn vader altijd met de aard appelwagen door de straat is gereden, Ik ben nou al in mijn zesde dienst. Bij mijn laatste juffrouw ben ik vier weken geweest, daarvoor was ik er gens drie maanden dat ging dus nog al. Nou ben ik bij een juffrouw, eigenlijk is het een mevrouw of dat is een heele goeie betrekking. Bij den vorige ben ik 's maandags weggeble ven. „Mocht je dat? Maar zoo wegblij ven „O, u meent de wet? 't Mag eigen lijk niet, moeder zei ook: „Meid, je mos je dienstje een week vooruit op zeggen," maar de juffrouwen maken er toch nooit drukte van." „Om hoe laat moet je 's morgens in je dienst wezen?" „Acht uur, maar ik ben nooit voor half negen.,' „Waarom niet?" „Ik kan zoo slecht opstaan, 's nachts lij ik zoo aan pijn in de mond. Over dag is ,t niet zoo erg, maar als ik in de warmte kom, begint mijn mond zoo te tintelen, en wij slapen met z.n drie- en in de bedstede, mijn 2 zussies en ik, met de deuren toe. Dan sta ik elke keer is morgens op en neem de mond vol zout, Moeder neemt geen gewoon zout, die gebruikt een scheutje kreo- zout, maar dat is mij te sterk, want de vellen hangen ervan bij je gezicht. Zondags verzuim ik mijn dienst wel eens. Dan gaan we 's middags naar Flora of dansen in Zaandam. Met de boot kan je voor dertig cent, heen de nalatenschap, even groot als elk kind krijgt, tenzij de man bij testament anders heeft bepaald. Maar dit laatste zal niet vaak voorkomen. Minister Heemskerk verdedigde het wetsontwerp. Hij begon met de kwestie van het staats-erfrecht op zij te zetten, aangezien die met dit ontwerp niets te maken heeft. Voorts lichtte hij de be doeling van het ontwerp nog eens toe. Dat het gezin in de eerste plaats voor het erfrecht in aanmerking komt, sprak vanzelf. De maatschappij steunt op het gezin. Hij bestreed dan ook de op vatting van den heer De Monté Ver loren, dat het vermogen in een bepaald geslacht moet blijven. De grondslag van het bestaan van zulk een geslacht mag niet een dergelijk erfrecht zijn. De beschouwing, die het gezin ten grondslag neemt, achtte de minister dan ook meer in overeenstemming met het antirevolutionnaire beginsel, en in deze beschouwing past dan ook vol komen de gelijkstelling van de vrouw in zake het erfrecht met elk wettig kind. Alle andere regelingen dan de voorgestelde, bestreed de minister Hij wilde nóch van een verzwakking, nóch van een versterking der voorgestelde bepalingen iets weten. De langst-levende echtgenoot evenveel als ieder kind, dat achtte hij de beste erfenis-regeling. De conferentie tusschen de directie der spoorwegen en de personeelver- tegenwoordigers, die den geheelen morgen duurde, heeft geen resultaat opgeleverd. De directie wijkt niet van haar standpunt af. GEBOREN: Godfried CaesarJuIir.[i Nicolaas z. v. A. J. H. Hinderdael en M. Th. Smet. Willempje z. v. R. van Drie en T. Burgwal. Hans z. v. Ob- deyn en M. C. van Rijn. Clemens Hen- drikus z. v. W. van de Grift en A. Werkhoven. Johannus z. v. J. F. Berk hof en M. Dorresteijn. Petrus Johan nus z. v. J. van den Breemer en M. Kok. OVERLEDENCornelis Everhardus Frederik Beversen, oud 62 jaren, echtg. van Z. Simons. Nicolaas Walterus Es, oud 69 jaar. Helena Petronella van Woelderen. 80 jaren. Willebrordus Smeink oud 62 jaren, echtg. van A. Westhof. Soesterberg, 17 Oct. 1922. Namens meerdere onderteekenaars van een ingezonden lijst aan B. en W. der Gem. Soest en ter beantwoording van een ingezonden stuk met opschrift „Onze Gem. Politie te Soesterberg" hebben wij de eer U Mijnheer de Re dacteur, beleefd te verzoeken onder staande regelen te willen plaatsen. De getrouwe lezer van „de Soester' den Heer J. Castelein alhier, schijnt zich op 't oogenblik zeer te interes seeren voor den alhier gestationeerde Gem. veldwachterten eerste door een lijst te laten circuleeren om hem hier te houden en ten overvloede nog een ingezonden stuk voor hem in uw blad plaatste. Doch wij onderteekenaars denken heel anders over. Wat is echter de de oorzaak dat het met den Gem. veldw. en een groot gedeelte der inwoners van Soesterberg niet vlot, althans in 't geheel niet harmonieertwij kunnen deze vraag spoedig beantwoorden. Wie is hiervan de oorzaak, wij althans niet. maar ligt hoofdzakelijk opgesloten hetgeen hem 1.1. is ten laste gelegd Het vertrouwen is hierdoor toch geheel verdwenen. Bij onderzoek hebben wij de overtuiging gekregen dat het in geen geval lasterpraatjes waren, maar dat het wel degelijk waarheid bevat, Was het hier te S. zoo'n janboel toen er alleen maar een Rijksveldwach ter gestationeerd was Het was vrij wat rustiger als nu. Dat hier door uitbreiding der Ge meente een Gem. veldw. kwam was wel goed, maar of deze wel zoo actief is als den Heer C. hem uitschilderd zullen wij maar daar laten. Zijn optre den is alles behalve actief, zeer ontac tisch en erg ruw. Door zijn zenuw achtigheid is hij niet in staat behoor lijk zelfstandig op te treden en het schijnt zijn streven te zijn de menschen die hij denkt onder zijn macht te heb ben, zooveel mogelijk te drukken. Publicatie. BEKENDMAKING, Burgemeester en Wethouders van Sost maken bekend dat bij hun be sluit van 5 October 1922 vergunning met voorwaarden ingevolge de Hin derwet is verleend aan W. 't Lam tot oprichting van eene inrichting voor machinale houtbewerking in een per ceel aan de Kerkstraat, kad. bekend in sectie C. nos 1275 en 1277. Burgetn. en Weth. voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. Batenburg, de Beaufort. Ervaren Boekhouder heeft nog eeni gen tijd beschikbaar voor het inrich ten, bijhouden en contröleeren van administraties, opmaken van balansen etc. Brieven franco onder B 70 bureau van dit Blad. en weer, dan mag je boven op zitten bij de muziek. En 's avonds gaan we vaak naar de bioscoop. Kost 26 cent. Dan ben ik Maandag wel wat moe, dan ga ik tegen 9 uur naar mijn dienst. Ik heb al een paar keer erge standjes van mijn mevrouw gehad, maar dan blijf ik avonds een uurtje langer. Mijn uren zijn van 8 tot 8. Ik verdien nou een ijksdaalder, met de volle kost, ziet u ik krijg ook welis een kedootje. Laatst nog deze rijglaarzen en een wit felaartje met borduursel. De kost best en volop. Och, je werkt net zoo goed voor een rok als voor een brok en moeder, die, nou vader dood uit werken gaat, voor halve dagen met de broodkost, zegt ook. dat een goeie hap net zooveel waard is als een goed loon. Heelemaal zelfstandig werken kan ik nog niet, maar mevrouw werkt nogal veel mee en 't is maar een klein huishouden, meneer mevrouw een kind. Als ik een beetje ouder ben, zei mevrouw mij ook leeren ko ken, dat wil ik erg graag leeren. dat komt je altijd weer te pas, dat zegt moeder ook. En als ik dan in een an dere betrekking ga. kan ik ook meer loon verdienen. .dat ondervond een zekere BI. Deze werd verbaliseerd wegens verduistering van een rijwiel hetwelk bij onderzoek bleek in 't geheel onwaar te zijn. Trouwens de Officier van Justitie sprak BI. dan ook vrij. Later was de Gem. veldw, nog zoo flink dat hij genoemde BI. trachtte broodeloos te maken, wat ech ter mislukte. Ook schijnt het gezin van W. het te moeten ontgelden. Van dit gezin gaf hij zeer nadeelige inlichtingen. Deze bleken bij onderzoek door een ambte naar van de Secretarie geheel onjuist te zijn. De oudste zoon werd zelfs bedreigd met de woorden „ik zal je steeds blijven zoeken". Den Heer V. werd 1.1. verbaliseerd door den Gem. veldw. wegens een vuur aanleggen ter verbranding van afval. Hiervan werd een reuzen relaas opgemaakt, doch de Auditeur-Militair scheen van helderder inzicht te zijn als de Gem. veldw., althans deze stopte het relaas al heel spoedig in de prul lenmand. Hierna volgt de Heer R. Deze ging blijmoedig om inlichtingen naar den Gem. veldw., doch kreeg echter zoo'n advies dat we het niet zullen wagen hier neer te schrijven, daar het zeer in strijd is met de zedelijkheid. Om een persoon die in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde en door de Gem. veldw. opgebracht was naar het arrestantenlokaal, in genoemd lokaal zijn dapperheid te kennen gaf om hem bijna een soort schedelbreuk te bezorgen, zoodanig dat medische hulp onmiddellijk moest worden inge roepen. Ten slotte de handelwijze van Mej V. toch alom bekend, zegt alleen ge- Fa. J. EBBENH0RST en Zn. RAADHUISSTRAAT 31 Zondags gesloten s Zaterdags geef ik mijn heele loon aan moeder; mijn beide broers ook, die verdienen 7 en 5 gulden in de week. Dan krijgen we van moeder zakcenten, van elke gulden een dub beltje, maar als ik een extraatje heb, hou ik het voor mezelf. Dan heb ik altijd wat achterbaks om naar een bi oscoop te gaan. In alle theaters van de stad ben ik al geweest, alleen nog niet in Flora en Carré en in 't Mil toen van Moppie, zoo heet ook een schouwburg. Maar ik geloof, dat die schouwburg niet meer bestaat. Ik heb twee dienstjaponnen, maar moeder zegt. dat ik er gauw een bij krijg, ook een paar witte verpleegsterschorten. 's Avonds gaan mijn vriendin en ik in onze schort uit, al is 't ook nog zoo koud. Als je bij ons in de straat uit zou gaan met een mantel om en een hoed op, zou de heele straat je itlachen. Nou moet u niet denken dat alle dienstjes nog zóó zijn. Me vriendin was ergens en daar kreeg ze 's mid- js drie fliemers van boterhammen, zóó dun dat je ze wel uit kon blazen. Eén d'r van belegd met Leidsche kaas of een plakkie worst, En ze kreeg een enkel kopje koffie d'r bij. zonder sui- TELEF0BN 78 Y Lid van den Bond van Effecten- en Geldhandelaren noeg. Alle dingen zijn wel hoorbaar, maar- stichteu niet. Of den Heer C. zulke zaakjes actief noemt weten wij niet, dan kan er anders bij U nogal wat door den beugel. Onze meening is echter, dat het woord actief wel omgezet kan worden in onactief. Dat wij zulk actief optre den niet waardeeren, en dat dit bij wijze van revanche geschied is geen sprake van, er zijn feiten genoemd en ter beoordeeling der lezers overgelaten. Dat wij verlangen dat deze actieve Gem. veldw. liefst zoo spoedig moge- 'ijk vertrok, behoeft geen betoog. In geen geval waren het allen vij anden, die hun handteekening plaatsten zelfs waren er nog verschillende men schen die niet teekenden, maar toch instemde met de bedoeling der lijst. Wat den Heer C. onder intellectu- eelen verstaat weten wij niet, maar begrijpen uit zijn schrijven dat de elite hiermede bedoeld worden, doch ons inziens is dat helaas zoo jammer dat zoo weinig intellectueelen op S. wonen en beperkt is tot drie, hoogstens vier, en dat juist de personen die wij als de intellectueelen en de elite en de bezitters beschouwen, volkomen met de lijst instemden al hebben ze er niet op geteekend. U rekent misschien dergelijke gasten en handlangers of iemand die wat je noemt nog in de grondverf staat, ook onder de intellectueelen, doch zulke ntellectueelen verstaan wij onder zuinig soort of wat men meer hoort in angst. U laat zoo doorschemeren dat de onderteekenaars der lijst nou ja tot de minder gesitueerde behooren. Wij voe len ons daar nu niet zoozeer door ge dupeerd, daar er op de lijst wel namen voorkomen, welke althans niet minder geacht behoeven te worden, dan welke door U mogelijk voor intellectueelen worden beschouwd en ten slotte toch niets zegt, want de Nederlandsche wet erkend gelijke wetten, gelijke rechten. Misschien lijkt U dat wel niet, maar dat is nu eenmaal zoo. Het geschrijf van den Heer C. zal allerminst medewerken om de goede harmonie tusschen de inwoners en de Gem. veldw., te doen terugkeeren, doch de eenige manier om dit doel te bereiken is verplaatsen naar Soest zoo spoedig mogelijk en laten ver vangen door een meer bezadigd en kalmer persoon, daar het meerendeel hier deze Gem. veldw. schuwt. Moge hij daardoor tot inkeer komen en tot leering zijn voor hem zelf. U mijnheer de Redacteur nogmaals dankend voor de afgestane ruimte, teeken ik E. LEGEMAAT. Evenmin als dit. (Red.) Dat het te Soesterberg niet erg vlot" met den gemeente-veldwachter spijt ons, maar nog meer zou het ons spijten, als we daardoor één van onze agenten, waarmede de inwoners het e I kunnen vinden, moesten missen. Red. ker. Ik krijg altijd drie kopjes, één met n twee zonder en als er nog wat o- erblijft in de kan, zegt mevrouw Anne, drink jij dat maar uit!" En waar me vriendin was, daar kreeg ze 's middags bij 't eten, want was ook in de volle kost, nooit wat van 't toetje. Ze mocht alleen in de kamer brengen. Ook niet, als d'r eters zijn. Toen had mevrouw eens een groote rijstpudding met abrikozen gemaakt en toen heeft me vriendin daar de helft van opgegeten, 't was op een Zaterdag. En toen is ze met een weggeloopen. Mijn zuster van zeventien is om de beurt in een dagdienst of op 't atelier Dat gaat zoo, moet u weten. In 't voorjaar, als t druk is in 't hoedevak kan ze volop werk krijgen. Ze het dan 5 gulden in de week. Als het dan tegen den warmen zomertijd loopt, wordt het slap op de ateliers en dan gaat ze in een dagdienst. Komt er in t najaar weer werk genoeg voor d'r dan blijft ze bij d'r mevrouw weg, want dan heeft ze natuurlijk liever 5 gulden dan 2 of 3, dat is wel een strop voor de mevrouw, waar ze dient, maar elk is zichzelf het naaste, vindt u ook niet? Corn. E. F. Beversen. f Het zij mij vergunt (namens vele inwoners dezer gemeente) een enkel woord in uw blad te mogen schrijven ter nagedachtenis van wijlen den heer Corn. E. F. Beversen. De heer Bever sen woonde al sinds vele jaren in de ze gemeente en hoewel hij lange jaren „zaken" had in Amsterdam, zoo was hij toch tevens ook wat men noemt Heeren-boer alhier op „Beverstein" Bijna iedereen in Soest kende hem en inzonderheid bij den veehouders was hij algemeen bekend als „Mijn heer Bevers". Ook hij wenschte de veehouders en hun belangen te ken nen, sprak inzonderheid de laatste tijd toen hij uit zaken was, veel met hen en de boerderij was z'n liefheb berij. Hij is dan ook op z'n wandel tocht naar zijn land onderweg gestor ven. Hoe genoeglijk was het met hemte mogen verkeeren in een vergadering te midden van de eenvoudigste boeren. Hij wist te spreken naar hun hart hij heeft zich geheel belangloos gegeven, om waar het kon mede te werken tot verheffing van de boeren stand. Inzonderheid de Coop. Zuivel fabriek verlies! aan hem een uitnemend Voorzitter. Met de algemeene belangen reke ning houdende, wist hij steeds de goede richting aan te geven, hoe de zaken bestuurd moesten worden tot welzijn van 'tveehoudersbedrijf. Steeds wees hij op het belang om als vee houders eendrachtig samen té werken en steeds drong hij er op aan dat alle veehouders zich moesten aansluiten bij de Coöperatieve fabriek. Die fabriek behoorde niet aan het bestuur, maar aan al de leden, dat was hun fabriek. Geen vergadering was gezellig als Beversen er niet was, hij was er bijna altijd, men kon op hem aan. Van me nigeen wordt nu vernomen, zulk een Voorzitter die zoo streed voor de boe ren krijgen we niet meer. Laten de veehouders in Soest (die nogal talrijk zijn) gedachtig blijven aan de woorden van Mijnheer Bever sen wanneer hij zeide: Menschen ge looft mij wij willen alles doer. in Uw belang, maar werkt nu ook met ons mede en laten we tezamen onze eigen zaak opbouwen, dan wordt het voor u allen beter. Het was voor ons boe ren zulk een vertrouwen, dat een za kenman als Beversen zoo met ons wist te spreken. Laat zijn nagedachtenis onder ons herinnering blijven. Niet alleen de veehouders zullen hem verliezen, want ook vele inwoners zullen zijn heengaan betreuren. Dat dit sterven dat de ver gankelijkheid van de mensch weer zoo treffend deed zien een aansporing moge zijn om te zoeken het allergroot ste belang van de onvergankelijkheid. de G. Plaatselijk Nieuws. KORFBALT Zaterdag 14 October j.l. speelde H. Ik wil ook hoogerop, ziet, maar ik blijf dienen. Als ik 17 ben, ga ik er Heelemaal uit voor dag en nacht en dan ga ik het liefst bij grootelui voor 2de meid. Bij dat volk heb je zooveel verval." HET BESTE ADRES Y00R Dekens is" bij Van Weedestraat 34, Tel. 23 Grootste sorteering Prima kwaliteiten Laagste prijzen Lees onze advertentie in het Bijvoegsel.

De Soester | 1922 | | pagina 1