I Bekwaam Boekhouder u lig boeoeren Boerderii-liiventaris Een Burgerwoonhuis, Wegens verbouwing wt II J. BUWALDA Dr. RUPERT Gevestigd C. Pieper G. W. Schothorst Bij De Bagage SSëïüf Buitengewoon p Anijs Anijss o p g e r P. A. Endendijk, Bi An Strijker STATIONSWEG No. 22, SOEST FRECO's zenuwhoofdpijnpoeders FRECO's Zenuwtabletten ZENUWACHTIGHEID N X2 Agenda van de week Haagbeplanting. TE HUUR TE HOOP Oedipl. Boekhouder MEISJE, MEISJE DAGMEISJE HUIS. DUBBEL WOONHUIS, HUIS TE HUUR, WANMOLEN. KNOLLEN. TE KOOP De Banken De Zaken „De Geldersche Vallei" Ie COUPEUSE Publieke Verkooping Inboedel Publieke Verkooping ierij Het Eiland in De benefiet OBHBKAGiaBHBHi B. KRML vh Kenifig. Rrï jsnof eer ing THUVENOL P. I kf, KJT Woll to s A.J" prima kwaliteit, Aanbevelen KWALITEIT, BVUU zegt meer> c p. H.L. f 3.50, p. Brandstof! wé A Het kantoor van den Architect-Makelaar is gevestigd Wij belasten ons met het maken van Bouwplannen, Bestekken, Begrootin gen, Bouwkundig adviezen op elk gebied, Aanvrage voor bouwvergunning, Premiebouw en hinderwet, onverschillig waar, Koopen, Verkoopen, Ver huren en Taxatiën van vaste Goederen, bezorgen van Hypotheken, Sluiten \/o-.„L♦«.-!«Lage premiën- Verzekeringen. Billijke tarieven E. II in Baarn tegen het Lyceum. Het Lyceum is aardig vooruitgegaan sinds we ze de laatste keer hebben zien spelen. H.E. II kwam uit met zeer jonge krachten. De partijen wogent e- gen elkaar op. H.E. wist echter te ze gevieren. Met een 3—0 overwinning gingen de H.E. reserves naar Soest terug. Zondag 15 October rustdag, Geen wedstrijden. Zondag 22 October a.s. moet H.E. I naar Hilversum, om daar van 10—12 uur te spelen tegen Exelsior IV. Dat wordt dus vroeg op weg. Kwart voor negen vanaf het station Soestdijk, Denk er aan lui, die wedstrijd kan gewon nen worden. Als de Gooiers met 230 van Exelsior IV kan winnen, kan H.E. ook een goede overwinning behalen in Hilversum! Naar wij mochten vernemen is door B. en W, dezer gemeente aan eenige ambtenaren der P.U.E.Al. vergunning verleend, tot het mogen berijden met een motorrijwiel, der rijwielpaden, in deze gemeente, hoofdzakelijk die, wel ke loopen in de omgeving der Paltz en den Polder. De vergunning is echter verleend onder de uitdrukkelijke voorwaarde dat alleen gebruikt mag worden ge maakt van de rijwielpaden met een motorrijwiel, wanneer zulks noodig mocht blijken voor de uitoefening van hun bedrijf en wanneer het doel niet langs andere wegen kan worden be reikt. Aan W. F. Jasper, alhier is op diens verzoek vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de beneden voor- en achterzaal aan de Noordzijde van het perceel ka dastraal bekend gemeente Soest, Sec tie A No. 1800, plaatselijk gemerkt Vredehofstraat 6. Bij de alhier gehouden openbare aanbesteding voor de levering van brandstoffen ten behoeve dezer meente, w.o. begrepen raadhuis, scho len en brandsp.huis is ingeschreven door: Firma de Ruiter, te Baarn voor f 2056, Kleman en Berghuis, alhier voor f 1917,50, Fokken's Brandstoffenhandel, alhier f 2000 Firma Strijker en de Zoete alhier voor f 2295 en Firma Struik te Deventer voor f 2129.75. De levering is gegund aan de laag ste inschrijver, zijnde de Firma Kle man Berghuis, voor de somma van f 1987.50 onder vooorwaarden. Terwijl de heer K. chauffeur der Soester Motortram den motor der au totractor wilde aanslaan, kreeg hij daarbij een zoodanige klap tegen de pols, dat hij medische hulp moest in roepen. Op 16 November a.s. zal de Christ. Gymnastiekvereeniging „Simson" wel ke thans reeds een 100 tal leden telt, in de Rembrandtzaal eene uitvoering geven. Op het politie-bureau zijn op werk dagen des voormiddags tusschen 9-10 terug te bekomen de volgende gevon den voorwerpen een ijzeren bout, een portefeuille met tijdschriften, een heerenrijwiel. De woningbouwvereeniging „Goed Wonen" is voornemens om zoodra een blok harer in aanbouw zijnde woning en gereed is, daarin een tentoonstel ling te houden van woninginrichting. Winkeliers en neringdoenden die hieraan wenschen mede te werken wor den verzocht hiervan mededeeling te doen aan den Secretaris S. F. Bessel- sen Jr. Molenstraat 3. Voor een bijna volle zaal, gaf de Utr. Tooneelvereeniging j.L Dinsdag avond, een goed geslaagde uitvoering in Hotel „De Gouden Ploeg." Blijkens nevenstaande advertentie zullen we Zondag weder kunnen ge nieten van bioscoopvoorstellingen. De Witte Bioscoop Berlo zal een openingsvoorstelling geven in Hotel „Bellevue" met een buitengewoon prachtprogramma met als hoofdfilm „Het eiland in den Oceaan". Het is een groot dramatisch filmwerk in 6 acten. Voor verdere bijzonderheden raad plege men de advertentie. „Het Nut" Voor het Departement Soest der Maatschappij „Tot Nut van 't Algemeen" hield de Heer H. J. G. Janssen van Raay 1.1. Donderdag, 12 Oct. eene leer zame rede over „De Oost-Indische Cultuur voornamelijk van Maatschappe lijk standpunt beschouwd". In een historisch overzicht schetste Spreker hoe wij Hollanders er toe ge komen zijn, zelf onze specerijën uit de Oost te halen, hoe de steeds machtiger wordende Oost-Indische Compagnie op Java en de daarbij behoorende ei landen de Spanjaarden en Portugeezen verdrong en gaande weg bezit nam van de Oost-Indische Archipel. Van ruilhandel met de inlandsche bevolking werd het spoedig een dwang- cultuur den inlander opgelegd, op re- geeringgronden, die de Nederlandsche regeering zich toegeëigend had. In den tegenwoordigen tijd, nu ook de Indiër zich meer en meer ontwik keld, komt onze wetgeving, geschoeid op het Romeinsche recht vaak in bot sing met de adat, de wet der inlanders. Door lichtbeelden verduidelijkt, gaf Spreker eene korte beschrijving van Indische producten als diverse spece rijën, koffie, thee, kina, tabak, indigo, katoen, klapper, suiker, rubber enz. Hoe echter de steeds meer en meer op den voorgrond tredende kwestie, van autonomie voor Indië opgelost kan worden, gaf Spreker niet aan. J. S. Verleden week Vrijdag hield de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer „Soest Vooruit" hare jaarlijksche alge meene vergadering in het Hotel „De Gouden Ploeg". In zijne openingsrede moest de Voor zitter tot zijn spijt mededeelen, dat de algemeene belangstelling in „Soest Vooruit" de laatste jaren verminderd was en dit schreef Spreker voorname lijk toe, aan het niet organiseeren van feesten op Koninginnedag. Tijdens den oorlog en de daarop volgende jaren was er weinig lust en drang tot feestvieren en dit jaar meende het bestuur zijne krachten, vooral ook op financieel gebied te moeten sparen, om het volgend jaar, wanneer H. M. de Koningin, het 25-jarig kronings jubileum zal vieren, des te schitteren der voor den dag te kunnen komen. Oin dit doel te bereiken had het bestuur deze vergadering ook toegan kelijk gesteld voor belangstellende niet-leden. De notulen der vorige vergadering, de rekening van den Penningmeester en het verslag van den Secretaris wer den achtereenvolgens onder dankzeg ging aan betrokken personen goedge keurd. De Heeren Batenburg en den Bliek werden respectievelijk als Secre taris en penningmeester herkozen en tot nieuwe bestuursleden werden de Heeren Foeken en W. F. Selderbeek benoemd. Uit het verslag van den Secretaris willen wij nog aanhalen dat „Soest Vooruit" voor de exploitatie van de ijsbaan zorgde voor een electrische verlichting, doch dat een aantrekkelijk lokaal aldaar zeer noodig was. Met de pensiongids had de Vereeniging veel succes gehad, doch de inrichting van een Zwem- en Badhuis moest voor- loopig van het werkprogram worden afgevoerd, tot een geschikte plaats daarvoor gevonden was. Komende tot de bespreking van de feestviering van het volgend jaar, werd na eenige discussie besloten, dat Soest Vooruit", de besturen van alle Vereenigingen en de leiders van Ker kelijke Colleges alhier tot eene ver gadering zal uitnoodigen, omgezamelijk te komen tot een program van feest viering, waarvan „Soest Vooruit" de leiding zal hebben. Ofschoon de Heer Endendijk princi- pieele bezwaren had, om vooralsnog lid te worden van de Vereeniging, was hij „Soest Vooruit" welwillend gezind en beloofde de medewerking van zijne partij. Na de sluiting der vergadering werd den Voorzitter dank gezegd voor zijne correcte minzame leiding. j. s. Zaterdag 14 Oct. j.1. werd te Utrecht in verband met de debacle van de Centrale Crediet- en Landbouwbank te Amersfoort, waarvan ook hier een bijkantoor gevestigd is, eene vergade ring gehouden van den Raad van Com missarissen met de crediteuren. Het zou te veel plaatsruimte vergen een volledig verslag van die vergade ring te geven. Daarom wordt alleen volstaan met datgene, waarbij ook Soest belang heeft. De heer van den Berg, voorheen beheerder van het bij kantoor alhier, heeft zich op die ver gadering natuurlijk ook uitgesproken en heeft herinnerd aan het proces, dat door hem tegen de bank gevoerd wordt en waarin Mr. Cremer de advocaat van deze is. Spr. heeft 'indertijd aan merking gemaakt op de 6 pCt. divi dend. Dat was diefstal ten koste der crediteuren. Hierop is zijn ontslag als beheerder van het kantoor Soest ge volgd zonder het praedicaat eervol. Spr. heeft op 30 April j.l. gewaar schuwd voor den loop der zaken en een protest geuit tegen de balans. Daar hij weigerde op den ouden voet voort te gaan, waartoe hij zich niet verantwoord achtte, is hij door den directeur Nieuwendijk ontslagen. Maar spr. vraagt, waarom commissarissen die waarschuwing in den wind heb ben geslagen, waarop geantwoord werd dat commissarissen op die waarschu- gereageerd hebben door den directeur N. ter verantwoording te roepen. Voorts maakt de heer van den Berg bezwaar tegen het doordrijven vaneen faillissement. Dit kan lijden tot een onvoordeelige afwikkeling van den boedel en tot een ongewenschte on- middelijke executie van de debiteuren, met wie toch ook rekening moet wor den gehouden. Hij oppert het denk beeld, dat crediteuren gezamenlijk de vordering, waarvoor faillissement werd aangevraagd, voor een bepaald per centage uitkoopen. De voorzitter moet echter dit denkbeeld afraden, hoe sym- patiek het ook is, omdat, werd deze vordering uitgekocht, natuurlijk direct andere crediteuren dit procédé ook in toepassing zouden gaan brengen. Mr. van Doorne neemt het voorts op voor heer van den Berg, die heel de vergadering door getracht heeft zijn onschuld te bewijzen en destijds zoo schandelijk behandeld is geworden; hij vraagt hoe commissarissen thans over den heer van den Berg denken. Dr. Jorissen verklaart, dat commis sarissen erkennen den heer van den Berg destijds onbillijk te hebben be oordeeld en hem thans volkomen wen schen te rehabiliteeren. Spr. treedt op den heer van den Berg toe en reikt hem de hand, hetwelk aan de verga dering een donderend applaus ontlokt. Dr. Jorisen verklaart 'voorts aan den Ned. Bond van Effectenhandelaren in de provincie te zullen berichten, dat de heer van den Berg volkomen is gerahabiliteerd, en dat aan het destijds gegeven ontslag het praedicaat eervol moet worden toegevoegd. Na velerlei voorstellen en wenken verklaart de overgroote meerderheid der vergadering, dat het ongewenscht is een faillissement door te drijven, en dat eene commissie uit de crediteuren zal worden benoemd en zoowel voor als na de eventueele faillietverklaring der Bank voor de crediteuren op te komen, in overleg en samenwerking met commissarissen. Tijdens deze vergadering deed zich nog een komisch intermezzo voor. Een Soester boer staat op en wenscht te protesteeren tegen het feit, dat hier een instelling met voornamelijk katho lieke relaties weer zoo ongelukkig te recht komt en dit zaakje laat opknap pen door een socialistisch advocaat. Spr. bedoelt Mr. Duijnzings de voor zitter der vergadering. Laatstgenoemde kent slechts 2 ad vocaten, die inzake de Bank zijn op getreden, te weten Mr. Cremer en zich zelf. Deze beiden kent hij evenwel als practiseerende Katholieken; zij zijn ook geen lid van eenige socialistische vereeniging. Kan wellicht het feit, dat spr. aan de actie der Nieuwe Katho lieke partij heeft deelgenomen, den Soester ^spreker op een dwaalspoor hebben gebracht? Het blijkt dat het boertje den leider der vergadering aanzag voor het ka merlid Duys; (algemeene hilariteit.) per poeder 8 cent tegen Zenuwkoorts, Zenuw in de tan den, zware Zenuwhoofdpijn, doos 25 stuks f 1.70. per koker 60 cent tegen Examenvrees, Slapeloosheid, Gejaagdheid. Verkrijgbaar bij Theod. Wagner, B Kraal en D. F. Voigt. De C. J. V. „Samuel" gaf Zondaga vond in het Cathechisatielokaal der N. H. Kerk een Ouderavond, welke zeer druk bezocht werd. Zang, voor drachten en diverse onderwerpen wis selden elkaar af. Deze jongelingenver- eeniging doet de laatste tijd veel voor uitbreiding harer vereeniging. hetgeen met den Neerboschavond gebleken is, alsook met het openen harer bibli otheek in de Rembrandtzaal van den Heer E. Spijker, welke daarvoor ge heel belangloos is afgestaan. Men kan daar voor weinig geld; goede lectuur verkrijgen. De bibliotheek is elke Zaterdagavond van 6—8 uur geopend. Wanneer er soms vrienden mochten zijn, die boeken overcompleet hebben gelieven zij dit den bibliothecaris ken baar te maken. EEN ANDER GELUID. De bekende Sociaal-Democraat Edu- ard Bernstein zegt op den laatst ge houden partijdag van zijn fractie te Augsburg dat eene grootere voortbren ging in het belang is van allen en dat een groot-industriëel die zijne machtige schouders daaronder zet, de arbeiders belangen niet benadeelt. overspan nino jAjpe/oo'>//e"7 onmst. L Gehmik MIJ NHAR.DT'3 Zenuw-fa bletlen f Per koker 75U bij/l/>o/// nJnyf-lcrT^ Verkrijgbaar te SOEST bij Theod. Wagnerte SOESTDIJK bij B. Kraal en D. F. Voigt. Kerkberictiten. Zondag 22 Oct. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. half 3 (Hees) idem. Geref. Kerk Voorm, half 10 en 's avonds half 6 Ds. Hoek Vrijz. Godsdienstige n. Rembrandtzaal Geen dienst. SOESTERBERG Ned. herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Ynzonides van Eemnes-Binnen. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Meulenbelt. Geref. Kerk Voorm. 10 en nam. 6 uur Ds. Meijnen Christelijke Geref. Gemeente Naussau laa n Voormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Molenaar. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voormiddags half 11 Ds. G. J. A Jonker, pred. te Utrecht. LAGE VUURSCHE Neder I. Herv. Kerk Voorm. half 10 geen dienst en 's avonds 6 uur Ds. Klomp van West broek. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden 12 Opperlieden. 3 Losse arbeiders. 9 Metselaars. 4 Timmerlieden. 2gGrondarbeiders. 1 Schilder. 3 Kantoorbedienden. 1 Chauffeur-Mecaniciens. 1 Huisbewaarder 1 Electriciën. Zondag 's avonds 7 uur vergadering van de Chr. Jongel. Vereen. „Samuël" in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk. 's avonds 7 uur vergadering der Chr. Knapenvereen. „David" in het Catechi satielokaal van de Ned. Herv. Kerk. Maandag Dinsdag repetitie van de Zangver. „De Stem" in Hotel Bellevue 'sav. 8 uur. Gymnastiekver. „Simson" in de Chr. U.L.O. School Spoorstr. 's av. 8 uur. Woensdag repetitie van het kinderkoor „Euphonia" in de Herv. Kerk 's av. 5 uur R. K. Zangkoor „Cecilia" in het St. Joseph-Gebouw 'sav. half acht, Ned. Herv. Zangver. „Soli Deo Gloria" in de Herv. Kerk 'sav. 8 uur. Donderdag repetitie R. K. Dames-Zang ver. in het St. Joseph-Gebouw 's av. half acht. Mannen-Zangver. „Apollo" in Hotel „de Gouden Ploeg" 'sav. 8 uur. Chr. Zangver. „Crescendo" in de Chr. School Spoorstr. 'sav. 8 uur. V r ij d a g repetitie Soester Fanfare in het Gebouw aan de Bakkersweg 's av. 8 uur R. K. Muziekver. „de Symphonie" in het St. Joseph-Gebouw 's av. half 9. Zaterdag 's avonds van 6 uur tot 8 uur gelegenheid tot het leenen van boekep uit de bibliotheek der Chr. Jongel. Vereen. „Samuël", gevestigd in de Rembrandtzaal. Gymnastiek vereen. „Simson" oefening in de Chr. U.L.O. School, Spoorstraat 's avonds 8 uur. ZONDAG 22 OCT. IS AANWEZIG Advertentïën. Den Heer en Mevrouw v. d. BERG—Michel geven kennis van de geboorte van een Dochter Louise. Soest, 13 Oct. 1922, Julianaplein 5. GEBOREN Johannus Wilhelmus Laurentius, Zoon van J. M. v. d. OORDT- J. G. v. d. OORDT-Geurts Soest, 18 Oct. 1922, Kerkpad N.Z. 45. Bij mijn vertrek uit Soest is het mij een behoefte dank te zeggen voor de vriendschap in al de jaren van mijn verblijf alhier onder vonden en bovenal aan hen, die mij tijdens de ziekte en het overlijden van mijne ge liefden echtgenoot zooveel warme deelneming hebben betoond. J. E. PRILLEVITZ-Meijboom. Soest, 21 Oct. 1922. ^0<XXXX)0ra>0<XXXXXXX>iXXXXX5ü il; Den 26 Oct. a.s. hopen onze gelief- O ij: de ouders, Behuwd- en Grootouders p i Johannes Visser 5 en X Everarda Werkhoven hun 40-jarige Echtvereeniging te her- X li; denken. 5 Hun dankbare Kinderen, O Behuwd- en Kleinkinderen :j;l XXKXXX xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxsS Den 24ste October hopen onze ge- liefde Ouders I; Willem Sukel en I; Wilhelmina Hilhorst hunne 40-jarige Echtvereeniging te I; herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Soest, Oct. 1922. Öi XKXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXJ! Bij Beschikking van den E. A. Heer Rech ter Commissaris in het faillissement van WILLEM STEMERDING, Schilder, wonende te SOESTERBERG is bepaald 1. dat de termijn voor het indienen der schulvorderingen bij den Curator eindigt 15 November 1922; 2. dat de verificatie-vergadering zal plaats hebben op Woensdag 6 December 1922, des voormiddags te 9'/2 uur in het Paleis van Justitie, aan de Hamburgerstraat te Utrecht. De Curator Mr. R. P. VAN DER MARK. Amersfoort, 12 October 1922. Snouckaertlaan No. 2b. Fietsers licht op. 21—22 Oct. 5.26 n.m. 6.05 v.m. 22—23 524 6.06 23—24 5.22 6.08 24—25 5.20 6.10 25—26 5.18 6.11 26—27 5.16 6.13 27— 28 5.13 6.17 onder 't Stroodak, Soesterbergschestraat 14 Tuinarchitect. Houdt zich beleefd aanbevolen voor Tuin aanleg en het plaatsen van Oud Hollandsch Muurwerk, Rotspartijen enz. Speciaal adres voor Gevraagd vanaf 1 Nov. nette COMMENSAALS tegen 15 gulden per week. Brieven Soester- bergschestraat 11, Soest. een Huis met groote Boomgaard. Adres te bevragen bur. va(i dit blad. 3 p. Heerenlaarzen (maat 41), een H. Herder goed waaksch, aan 't zelfde adres Bouwter rein te koop per M2., prijs billijk. Adres Boschstraat 27. STOOIvFORNUIS gevraagd, in goeden staat, hoogstens 85 c.M. breed. Adres 51 Julianastraat, Soestdijk. (witte leghorn en Barnevelders) zeer billijk af te geven. Inlichtingen geeft de Vries, Hellingweg 15, Soestdijk. met practische ervaring, heeft nog eenige avonden per week vrij tot het bijhouden, inrichten en controleeren van Administratiën. Brieven onder nummer 247 bur. van dit blad. Biedt zich aan net ruim 30 jaar, goed bekend met Kinderver zorging, fröbelen enz. Ook gemegen huiselijke bezigheden te verrichten g. nef. Brieven on der nummer 249 bur. v. d. blad. Een net gevraagd voor 3 halve dagert p. w. van 1 tot 5 uur. Adres te bevragen bureau van dit blad. belast zich met het inrichten, bijhouden en controleren van administraties van kleine bedrijven, winkeliers en particulieren. Condi ties zeer billijk, nader te bespreken. Brieven onder nummer 248 bur. van dit blad. Biedt zich aan een Juffrouw voor HULP IN DE HUISHOUDING. Hoog salaris geen vereischte. Adres Beaufort- laan 6, Soestduinen. gevraagd, niet boven de 16 jaar. Zondags vrij. Adres B. J. Buxtorff, Turfstraat 4a. Te koop half dubb. leegstaand huis, om trek Nieuwerhoek, f4000.— vrij op naam. Brieven nummer 250 bur. v. d. blad. Te koop de eene helft direct te aanvaarden, gelegen in de kom van Soest, Hypotheek beschikbaar. Adres te bevr. bur. v. d. blad. bev. ben. 2 kamers, keuken enz., boven 2 kamers en mooie tuin, f6.50 per week. Adres te bevr. bureau van dit blad. Te koop een in goeden staat zijnde Adres te bevragen bur. v. d. blad. Te koop of te huur een flink BURGER WOONHUIS of gedeelte daarvan, gelegen in het centrum van het Dorp, dicht bij Spoor en Tram. Brieven onder nummer 251 bur. v. d. blad. Te koop 60 roeden beste Te bevragen W. Zieltjes, Nieuweweg W.Z. 21 een eikenhouten kleerenpers (compleet), 2 beste rollen zeil, 6 hennen en een partij roode ster aardappelen, bij Arie Vonk, Korte Achterweg 6, Soest. Ondergeteekenden bevelen zich beleefd aan, voor alle Timmer-, Metsel en Betonwerken, ook het maken van Ontwerpen, Bestekken en Begrootingen. Minzaam aanbevelend, B. B. van Dijk H. Rollman, Amersfoortschestraat 10, Soesterberg MELK, BOTER, KAAS EN EIEREN. tevens alle soorten Margarine. Aan 't zelfde adres een Hittekar met tuig te koop. Adres L. Meijering, Nieuweweg 120. Die springen in deze tijd Hebben veelal de menschen eerst verleid Met mooie reclame en hooge rente En vooruitzicht op groote dividenten Die mooie reclame maken Met hooge woorden en lage prijzen Let daar op kwaliteit en handelwijze. Wees Voorzichtig met uw boterinkoopen en vraagt steeds de prima ROOMBOTER met laag vocht gehalte en voorzien met Rijksmerken FABRIEK VAN MELKPRODUCTEN TE AMERSFOORT TEL. 450-641 Ondergeteekende deelt hierbij me de, dat onze prima Roomboter, be reid uit gepasteuriseerde Room, f 2.60 per K. G. vanaf heden verkrijg baar is bij VOORHEEN O. J. FLAPPER, Van Weedestraat 45. De Directeur, S. SIEPERDA. Voor maatwerk van costuums, man tels, blouses enz. deelt ondergetee kende hare clientele mede dat zij 1 maal per week Soest en omstreken zal bezoeken voor aflevering, maat of paswerk. De dames, die van deze zeer voordeelige regeling, willen ge bruik maken, om haar ten huize te ontbieden, gelieve aan onderstaand adres, hunne verzoeken te richten, met opgave van verlangde stalen. Hoogachtend Mevr. M. J. Roloff. Cornelis Troostplein. 9, Amsterdam Van iedere toerist Kan de Gedézalf Niet worden gemist Likdoornzalf Gedé 45 ets per doos. Verkrijgbaar bij B. Kraal v.h. H. Geubbels Soestdijk en Theod. Wagner, Soest. te SOESTDIJK. De waarn. Notaris A. O. DAMMERS te Soest zal op DONDERDAG 26 OCT. 1922, des voorm. 10 uur op de Buitenplaats .Rust oord" aan de Burgem. Grothestr. te Soest in het openbaar veilen om contant geld le. Drie houten gebouwen elk bev. div. vertr. 2e. Div. meub. goederen, als Een in goede staat zijnde coupé op gummibanden, eenige tuigen, ziekenw., rustb., mah. canapé, tuin- tent, salon-aumeublem-, tafels, stoelen, kasten spiegels, schilderijen, kachels, gordijnen, klee- den, loopers, ledik. met toebeh., veeren bedden glazenkast, waschtafels, div. kopere art. als: haarstel, vijzel en pannen, vleeschmachine, petroleumst., bloemp., tuinb., kippengaas, inmaakfl. en potten, droogst., kleederbak, partij flesschen, hout en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. Te bezichtigen Woensdag 25 Oct. 1922 10—4 uur. Eemnes 1922. Notaris F. P. E. VAN DITZHU1JZEN te Baarn, zal op DINSDAG 24 OCTOBER 1922 des voormiddags 10 uur op de Boerderij bewoond door de Gebrs. A. en K. Hooge- boom te Eemnes, aan de Rijksstraatweg no. 29, wegens opheffing bedrijf publiek verkoopen Den completen bestaande uit: 5 kalfdragende koeien, 5 kalf- dragende vaarzen, 5 graskalveren, 6 en 21'. jarige bruine merrie, 2 boerenwagens, gier- bak, brik, kapmachine, wanmolen, ploeg, eg, kortkist, partij haver. Diverse Melkgereedschap als: vloten, ke tels, emmers, melkontroomer enz. Eenigen INBOEDEL als kibinet, kast for nuis, kachel en hetgeen verder tevoorschijn zal worden gebracht. Daags voor den verkoop te bezichtigen. Kooper boven f 10.— opdag tot 1 Aug. 1922 mits 2 soiiede borgen worden gesteld. BAARN. (wegens vertrek) Notaris Mr. Dr. A. E. Schouten te Baarn zal op Donderdag 26 October 1922, des voormiddags 10 uur precies, in de villa genaamd „Sternhoff" Nassau- laan 52a te Baarn. publiek a contant verkoopen Een zeer goed onderhouden bestaande uit: Piano (merk F. Dorner en Zoon Stut- gart), Salon- en Eetkamer ameuble menten, eikenhouten Slaapkamer-ameu blement, Tafels, Stoelen, Waschtafels, Kasten, Ledikanten, Beddengoed, Klok ken. Pendules, Candelabres, Frieschen klok, Karpetten, Kleeden, Loopers, Zeilen, Gaskronen, Overgordijnen, Vi- trage's, Platen in lijst. Schilderijen, Eetservies. Serre-Amenblement. Kachel, Insluithaarden, Keukengereedschap, Porcelein-Glas- en Aardewerk. Koper-. Blik-, Tin- en Ijzerwerk en hetgeen ver der te voorschijn zal wordsn gebracht. Te bezichtigen Woensdag 25 Oc tober 1922 van 10—3 uur. Nadere inlichtingen te bekomen bij de Makelaars J. D. F. v. d. Veen N.- Baarnstraat 69, Tel. 77 en H. J. van Leeuwen Sophialaan 10, Tel. 166. In deze veiling kunnen geen goe deren worden ingebracht, BAARN. Notaris Mr. Dr. A. E. Schouten te Baarn zal op Donderdag 26 October 1922, des avonds 8 uur in het Makelaars huis aan de Amalialaan No. 1 te Baarn Publiek verkoopen: met erven en schuur, aan de Leestr. no. 18, 20, en 22 te Baarn groot 2 aren. 85 centiaren (bewoond door 3 gezinnen.) Het huis bevat beneden: 4 kamers en 2 keukens en 2 kelders, |boven 2 kamers, keuken en zolder en is voor zien van gas- en waterleiding. Aanvaarding onder gestanddoening der loopende huren, vóór of op 7 Dec. 1922. Te bezichtigen Woensdags, Vrij dags en op den verkoopdag telkens van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen te bekomen bij bovengenoemden notaris. tmg van enden tot e Bukt van 12-2 onditicn agen bur van dit F.iekfiine (k voJvette Ed3 Leidsche veische E» kalk Eieren Geldersche fe KEN] INRI Irigerichl toegesla machine p. pond n, zoodra .„tol met zullen uder.oli |e verlich eneiing HonfJjiwS ag, van ders op f o-7J o sis ten D -zeep wien mijit Voor d Verkrijgbasiï Soestdijk b"J OndergeleeiJ zijn BROOD-1 G.1 dat hij frgedaan. poo vele ■opvolger >rst. in aansluitÉ^Bcennisge- ving, bericht o^piede, dat hij de BROOD- fMERIJ van den Heeri overgenomen. Hopende tii mij het vertra te maken. lediening twaardig Zondag 21 Oclobei Als hoofdfilm: Groot dramatisch 1 Een der mooiste films, w Oerkomisch historisch VOGELSTUDIE, zeer ihter RIALTO NIEUWS, groote v< Aanvang 1ste voorstelling half 6, Prijzen der plaatsen le Rang f0.75, Voorziet U vroeg DROGIST Om 's avonds een lekkere vers gevatte koude door zweeten Tevens maal op de belanpj schillende soor ing. iek attent van ver- e heden. e dat hij Ondergete zijn 801 heeft overged SCHOTHORS Met dankia teele, beveel G. W. te Cliën te gunst kop heete welke men bereidt door één su en onvervalschie in een kop kokende melk te roi De prijs is slecht ln aansluitit ving, heb lil te deelen, dat BOTB van den Heer genomen. Hopende d ning het vertri te maken. aer. ennisge- iek mede ide K :ft over-' e bedie- waardig G. W ipst. waarbij ook WINTERPANTI Profiteert van deze gelegenheid pr Gedurende de v van Zuivelproducten van de Soester Coop. Zuivelfabriek. Inkoop en Gros Verk. Detail Volle melk per liter 11 cent 14 cent Gep. melk per liter 12 cent 16 cent Karnemelk per liter 5 cent 7 cent Ondermelk per liter 3"/2 cent 4 cent Roomboter per K.G. 253 slijters 2.75 Roomboter per K.G. 2.55 Winkeliers 2.75 Betrekt uw melk en Zuivelproducten van slijters en winkeliers van de Soester Coop. Zuivelfabrieken. «II De Hoofd Eau de Cologne (Jachtwater) is en blijft de beste. Vraagt uitsluitend dit merk. Verkrijg baar bij: B. KRAAL - Drogist - SOESTDIJK Bosck Handelin aa nfr uit Ontvangt tegen Spoors Capucijners per Erwten (Koopsche groen) Erwten (groen) Erwten (split) Boonen (bruin) Bootten (krombek) Boonen (wil) Prima Zuurkool Geldersche worst met het loodje Zuiver Rundvet Uitsluitend a ci Thans weder verkrijgbaar pondspakke De bekende Speculaas thans per ons Fondant Borstplaat per ons Voor Fijnproevers de overheerlijke Kot VAN WEEDESTRAAT 46 FRANCO BER TELEFOON 133 en 84

De Soester | 1922 | | pagina 2