igd te Soest: Villa met schuur en luin, Jozef Kloii Zonen t en Utfecht. Behanger-Stoffeerder Or. Van Dongen Gall. Reisweg 5, J. A. Groenman, LEGERDEKENS Attentie W, K. S. Piano leerares Gep. Roomboter J. BÖW^LOA Amerikaansche Melkprijzen. De Tabaksbelasting Heerenhuis Heeren huis, STATIONSWEG. No. 22, SOEST Fielsei-s licht op. INWONING. TE HUUR TE KOOP VERHUISD.- DAGMEISJE, TE KOOP WOONHUIS LEZING LOOPJONGENS E. van BVieurs, J. A. van Arkel SOËSTDKJK K. Kazius, Het kantoor van den Architect-Makelaar is gevestigd Wij belasten ons met het maken van Bouwplannen, Bestekken, Begrootin gen, Bouwkundig adviezen op elk gebied, Aanvrage voor bouwvergunning, Premiebouw en Hinderwet, onverschillig waar, Koopen, Verkoopen, Ver huren en Taxatiën van vaste Goederen, bezorgen van Hypotheken, Sluiten Vei zekeringen. Billijke tarieven Lage premiëir Bij het aanbieden der bloemen werd ook den leeraar, den Heer van Kem pen een drie deelig medisch werk, noodig voor zijne verdere studie aan geboden. als herinnering aan deze eerste uitvoering. Het warm applaus dat hier op volgde, was welverdiend, want „de dierentemmer", zooals.de Heer van Kempen schertsend eens ge noemd was, heeft zijn „beestjes" door zachte dwang en voorzichtig beleid prachtig in zijn macht. Van de overige nummers van het programma, wil ik nog met bizondere lof vermelden de stokoefening, die was werkelijk prachtig. Ook werd er goed gesprongen, de te kleine ruimte in aanmerking genomen De slotgroep van alle leden was bi zonder mooi in elkaar gezet en onbe rispelijk uitgevoerd. Met eene symphatieke reden besloot Ds. Brans deze uitstekend geslaagde uitvoering. J. S. Zondag 26 en Maandag 27 Nov. a.s. beide avonden te half 7 hoopt de Tooneelvereeniging der St. Josephver- eeniging eene openbare uitvoering te geven. Het hieronderstaand program zal die avonden worden uitgevoerd: „Toch nog een snee door de neus", blijspel in twee bedrijven, bewerkt naar Le Légetaire Liriiversel van J. F. Regnard, het stuk speelt ten huize van Hijn. van Houtuin. Pauze. De Landbouw, weekblad voor Chi- cago. Farce in 2 tafereelen naar een novelle van Mark Twain. Het tooneel stelt voor het bureau van „De Land bouw" te Chicago. Tusschen het 1ste en 2e tafereel verloopen eenige dagen. Zondag 26 November worden al leen uitgenoodigd de Donateurs en Donatrices der Vereeniging, terwijl Maandag 27 November eene uitvoe ring wordt gegeven, waartoe een ieder toegankelijk is, echter tegen een be taling van 75 cent entree. Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar des avonds aan het gebouw. Plaatsbespreking voor Donateurs en Donatrices op Zondag 26 Nov. direct na de Hoogmis en op Maandag des v.m. te 12 uur. Wij wenschen de spelers beide avon den veel succes toe. De heer J. Woudenberg, sedert 1 Augustus 1882 hier ter plaatse werk zaam bij het Openbaar onderwijs, heeft aan den Raad eervol ontslag aange vraagd, hetgeen hem is verleend met ingang van 1 Januari 1923. Hij gaat dan na meer dan 40 jaren dienst aan dezelfde school zijn wel verdiende rust nemen. De onderoff. Vereeniging „St. Mar- tinus" te Soesterberg heeft haar 12 en een half jarig bestaan herdacht in de zaal der R. K. Mil. Vereeniging al daar. De zaal was geheel met leden en genoodigden bezet, Gerust kan danook gezegd worden dat de avond schitterend is gevierd. Door de politie alhier is een vrouw aangehouden, die was ontvlucht uit het krankzinnigengesticht „Den Dol- der". Ze is direct naar genoemde inrich ting teruggebracht. We maken onze lezers opmerkzaam op de lezing welke namens de Veree niging van Vrijz.-Godsdienstigen zal worden gehouden op Vrijdag 1 Dec. in de Rembrandtzaal, des avonds te 8 ure, Op zal treden Ds. H. G, v. Wijn gaarden van Amsterdam met het on derwerp: „Moderne Godsvoorstelling". BAZAR KERKBOUWFONDS GE- REF. KERK. in de Rembrandtzaal te Soest 28. 29 en 30 November 1922. Nog enkele dagen en de Bazar voor het Kerkbouwfonds zal geopend wor den en zal ieder in de gelegenheid zijn al die werken der liefde en toe wijding niet alleen te zien, maar ook het hen geschikt toelijkende te koopen. Het aantal inzendingen, in welke vorm dan ook is enorm en overtreft alle verwachtingen en stemt reeds nu tot groote dankbaarheid, daar ieder blijk baar van het gevoelen bezield is ge weest „De Bqzaj- moet werkelijk stof tot ju belen geven." Djt is te meer verblijdend, aange zien hieruit het beginsel zoo naar vo ren komt, want alles is liefde arbeid. En laten wij niet vergeten hoe dub bel dit gewaardeerd moet worden in dezen tijd, nu de materieele zorgen velen ter neer drukken en hierdoor soms de idealen min of meer op den achtergrond gedrongen worden. Gelukkig hebben zelfs die zorgen de geestdrift niet kunnen dooden en is door den groptsten gemeenschappe- lijken arbeid deze bazar tot stand ge komen- En nu staat deze gCreed en is Dins dag 28 November 's middags 3 uur yooi; een ieder toegankelijk tot 5 uur en 's avonds van 7-10 uur. Woensdag 29 en Donderdag 30 November is deze geopend 's middags van 2-5 uur 's avonds van 7-10 uur. Wij hopen dat dan Donderdagavond f,0 uur gezegd kan worden: „Wij zijn totaal uitverkocht! Het tijdstip is daarvoor toch niet ongeschikt, aangezien in de laatste da gen van November meestal de St. Ni- colaas cadeaux gekocht worden. Wjj meenen niet te veel te zeggen dat er voor „elk wat wils" is. Om alles te noemen is niet moge lijk. Het getal inzendingen is daarvoor te groot. Toch willen wij op enkele zaken de aandacht vestigen, al is onze bedoeling niet deze meer te waardee- ren, dan die welke niet genoemd wor den, want ook vele kleine maken een groote. Naast vele handwerken en klee- dingstukken, klein en groot, waaron der van zeer -.fraaie afwerking, zijn er 10 stuks travailleuses, een tuin ameu blement. schilderstukken in lijst, vele huishoudelijke en luxe artikelen, leder werk, speelgoederen, poppen, klokken, fruit, enz. enz. Ook zijn er enkele attracties, als grabbelton, sjoelbakken, museum, enz. Tenslotte vermelden wij nog dat een theesalon is ingericht, terwijl tevens een en ander zal afgewisseld worden met met muziek (piano orgel en viool) en zang, Het Comité Vestiging in de Gemeente Soest van 15 21 November. M. B. Leemans, met gezin. Oude Utrechtscheweg, van Utrecht. A. C. Horch, met gezin, Nieuwe Weg 59, van Lochem. C. v. d. Poel, met gezin, Soesterb.str. N.Z. 47a, van Baarn. P. J. Jansen, Burgem. Grothestr. 45, van Bussem. J. v. Veenendaal, met gezin Heete Akkerweg, van Baarn. Ch. Kra mer, met gezin, 1 e Weteringpad 5, van Baarn. D. Langelaar, met gezin, Linde laan 1, van Baarn. M. Liese, v. Lijn denlaan 7, van München (i. W.) J. Wiggerman, met gezin, Beukenlaan 21, van Enkhuizen. C. W. Middelman Birkstr. 17, van Werkhoven. F. M. A. Manders, L.V.A.. van Haarlemmermeer C. D. Mutschler, L.V.A., van Haar lemmermeer. Vertrokken personen uit de Gemeente Soest van 15 21 November. H. J. v. Schijndel, naar Geldermal- sen. J. M. Jansen, naar Zeist, Slot- laan 26. H. Liedtke, naar Duitsch- land. J. Ringenoldus, naar Utrecht, Ambachtsstr. 7. P. v. Loozenoord, met gezin, naar Nijkerk Trein 314. A. K. Berger, naar Rotterdam, Am- manstr. 25. Mevr. J. P. Sprenger v. Eyk, naar 't Buitenland. M. Rond hout, naar Amersfoort, Hoogerweg 4. H. Balster en J. J. Wyman, naar Am sterdam, Prinsengracht 434. F. Brandt, met gezin, naar Amsterdam, Kinker straat 37. G. J. Muller, met gezin, naar Amersfoort, Achter Oude Wees huis 5. A. W. Krijt, naar Maartens dijk, p/a J. Sylveld, Holl. Rading, Publicatie. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Soest maakt bekend dat zich in deze gemeente een geval van miltvuur heeft voorgedaan. Soest, 21 November 1922. De Burgemeester P. v. d. Breemer, L. B. Correspondentie. Aan vele inzenders. Wegei groote toevloed van copy moesten enkele stukken tot een volgend num mer blijven liggen. Onder deze stukken zijn o.a. het verslag van de Jaarver gadering der Jong. Vereen. „Samuel' en „Soester Praatjes". Red. Ingezonden (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) AUTOBUS-DIENST NAAR SOESTDUINEN. Het request der Middenstandsvereeni- ging aan Burgemeester en Wethouders, om een Auto-dienst in te stellen naar Soestduinen geeft ons aanleiding tot enkele opmerkingen. Het Bestuur dier Vereeniging is van meening, dat eene verbinding met Amersfoort, welke door sommige inge zetenen wordt gewenscht, geen reden van bestaan heeft, omdat het niet in het belang van den handeldrijvende middenstand is, inwoners van Soest naar die stad te lokken. Dit argument houdt onzes inziens geen stuk, want wanneer juist is, hetgeen in het request wordt beweerd, dat in Soest door scherpe concurrentie eer lagere dan hoogere prijzen worden genoteerd dan in de steden, dan behoeven de neringdoenden zich niet ongerust te maken over eene verbinding met die steden, want dan laten de menschen voor het doen van inkoopen zich niet daarheen lokken, dan koopen ze hier. Aangezien echter het Bestuur der Middenstandsvereeniging blijkbaar niet weet. dat de prijzen van verschillende artikelen hier hooger zijn dan elders, zullen we enkele cijfers naast elkaar stellen: Het brood kostte tot voor een of 10 te Amsterdam 22 ets. hier heb ben we steeds 24 moeten betalen Dank zij het optreden van één bak ker, daarbij gesteund door het Ge meentebestuur. is de prijs te Amster dam verminderd tot 18 ets. De bak kers van Soest denken er niet aan, nu eindelijk en ten laatste met hun prij zen ook eens naar beneden te gaan. Ze handhaven kalm den reeds vroe ger te hoogen prijs van 24 cents. Dat beteekent, dat de 10000 inwoners van Soest, als deze dagelijks 400 gram brood per persoon verorberen, te za- men ruim f 100000 zegge en schrij ve een honderd duizend gulden 's jaars meer betalen dan noodig is en zulks aan enkele personen, die een trust hebben gevormd. Voor zoover ons bekend is er geen enkele bakker in Soest, waar men goedkooper terecht kan. Waar blijft hier de concurrentie, welke volgens de Middenstandsveree niging tusschen de neringdoenden zou bestaan? Wij vragen ons echter af, waarom het Gemeentebestuur hier niet optreedt. Of mag dat alleen in de groote steden? Ligt het niet op den weg van B. en W. ook van kleine plaatsen, prijsregelend op te treden, als door onderlinge afspraken der le veranciers de prijs der eerste levens behoeften abnormaal hoog wordt ge houden? De melk. De Bond van Veehouders alhier is er altijd het eerste bij, de prijzen op te zetten, als die ergens in den Lande stijgt, maar wacht altijd het langste met het naar beneden gaan, En aldus hebben we altijd dure melk gedronken. Waar is hier alweer con currentie, die de prijzen lager zou doen zijn dan in de steden? Bijna alle veehouders zijn aangesloten bij de Coöperatieve en de anderen volgen grif de noteering van den Bond. Dank zij het initiatief van een ingezetene van Soest, is er sedert een paar maan den een bres geschoten in het muurtje waarmede de bond zich had omrin< Reparatie van schoenen? In Utrecht betaalt men voor zolen er hakken van Heerenschoenen f3, hier f 3.75, Nergens kan men in Soest $oor zoover wij weten, goedkooper terecht. V 1 e e s c h Dat is in Soest, alhoe wel de slagers hier op veel minder hooge kosten zitten dan in Utrecht, enorm veel duurder, we zullen eenige prijzen naast elkaar stellen. De voor Utrecht opgegeven prijzen zijn die van vele, zeer vele slagers in de hoofdstra ten van Utrecht, hunne winkels zijn zeker niet minder keurig, hygiënisch, ingericht dan die van Soest, de kwali teit van het vleesch is minstens even goed als die van de beste Soester slagers. In Utrecht In Soest Metworst f 0,90 f 1,20 Ossenlappen 0,80 1, Biefstuk 1.10 1,50 Rolpens 1„1.80 Rosbief 0,80 1,20 Gehakt (half om half) f 0.60 1.10 Wij zullen het lijstje niet nog langer maken. Het spreekt boekdeelen. Omdat de slagers in Soest met hun hooge prijzen blijkbaar nauwelijks kun nen bestaan, laten ze het publiek het keurloon nog extra betalen. Ze moch ten anders ook eens failliet gaan Wij vragen echter voor den tweeden keer, of het bij zulke prijsverschillen niet op den weg van Burgemeester en Wethouders ligt, ook hier prijsregelend op te treden. Groenten. Deze zijn zóó ontzache- lijk duur, dat iemand met een middel matig inkomen er slechts mondjesmaat van nemen kan. Verleden jaar waren wij in de ge legenheid de groenten in Utrecht te koopen, (niet bij de stalletjes van de Gemeente, maar in een winkel, heeren groentehandelaren van Soest) en betaal den gemiddeld 40 minder dan hier. Wij weten wel, dat de neringdoen den, als ze dit lezen, tal van argumen ten zullen aanvoeren, waarom zij een en ander niet goedkooper kunnen leveren de bakkers te Amsterdam haalden xei zelfs accountants bij, om te bewijzéa dat hun prijzen niet te hoog waren maar toen ze den slag hadden veiv loren, ging het brood in eens met 4 ct. omlaag. Wij zullen daarover dan ook niet in discussie treden en alleen het feit constateeren dat de eerste levensbehoeften in Soest be langrijk duurder zijn dan elders dat derhalve het argument van het Bestuur der Middenstandsvereeniging als zou autobus-verbinding met Amers foort uit dien hoofde onnoodig zijn, geen steek houdt. Wij zijn ook tegen die verbinding, maar om geheel ander redenen. Wij zijn er tegen, omdat zij alweer een belangrijke schadepost voor de gemeente-Bnanciën zou beteekenen, En waar de belasting hier toch al (voor een dorp en in vergelijking met de ons omringde plaatsen) buitensporig hoog is, moet elke niet strikt noodza kelijke uitgave worden vermeden. Om dezelfde redenen zijn wij ook tegen een verbinding met Soesterberg, want ook deze zou den Gemeente een belangrijk bedrag jaarlijks kosten en is bovendien totaal, absoluut overbodig. Want welke bewoner van Soestdui nen zal naar het dorp Soest gaan, om inkooping te doen. waar hij een ge makkelijke, goede verbinding heeft met twee groote steden? Wij houden het er voor, dat het Bestuur der Midden standsvereeniging zich in dit opzicht illusies maakt. Maar zelfs a! ware dit niet het geval, dan willen wij vragen, of het billijk is, dat uit de Gemeente kas een vrij belangrijk deel wordt ge nomen ten bate van één groep van in gezetenen, of het billijk is dat alle in woners bijdragen aan de tot stand ko ming van een verbinding, waarvan alleen een betrekkelijk klein deel pro fiteert. Bestond er kans, dat die dienst in korten tijd zichzelf kon bedruipen, dan zou het een and'er geval zijn. Maar daarvan kan geen sprake zijn. Die ver binding kost geld, vrij veel geld, en dus gaat het niet aan, waar het gros der inwoners van Soestduinen en Soest er absoluut geen behoefte aan heeft, de belastingbetalers te laten opdraai en voor een uitgave, welke in het gunstige geval alleen enkelen ten goe de zou komen. Neen, wil de Midden stand zijn zaken uitbreiden, dan neme hij andere middelen te baat. Dan stelle hij alle pogingen in het werk, de be lasting te doen dillen en de prijzen der eerste levensbehoeften meer in over eenstemming te doen brengen met die in de steden, m. a. w. hij poge de kosten van het levensonderhoud te doen verminderen, opdat men van Soest niet meen behoeve te zeggen, dat het leven er zoo duur is. Want dan zullen de meitischen, die, voor ze zich hier vestigen, daarnaar informee- ren, niet meer afgeschrikt worden zoo als thans door de duurte. Er zijn, dit is ons bekend, reeds meerdere families daarom weggebleven. Dan zal Soest zich snel en belangrijk uitbreiden en daarmede het debiet der handeldrijven- den. Geschiedt dat niet. dalen de prij zen der eerste levensbehoeften en de belasting hier niet belangrijk, dan be hoeft men zich over de uitbreiding van Soest geen illusies te maken, want het kan niet anders, of het wordt langzamerhand alom in den lande be kend, dat het leven in Soest duur, zeer duur is. Een huisvader. 25-26 Nov. 4 29 run 7.06 v.m. 26—27 4 27 7 08 27—28 4 26 7.10 28—29 4.26 7.11 29—30 4.25 7 12 30 Nov. tot I Dec. 4.24 7.14 1—2 Dec. 4 24 7.15 Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden 10 Opperlieden. 9 Losse arbeiders. 3 Metselaars. 3 Timmerlieden. 10 Grondarbeiders. 1 Schilder. 2 Kantoorbedienden. 1 Chauffeur-Mecaniciens. 1 Huisbewaarder 1 Slagersknecht. 4 Land- en Tuinarbeider. 1 Sigarenmaker. 2 Loodgieters. 1 Rijwielhersteller. ZONDAG 26 NOV. IS AANWEZIG SCerkberichten. Zondag 26 Nov. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. 's Nam, half drie dezelfde (Hees), Donderdag 30 Nov. 's avonds half zeven Ds. J. C. Klomp, pred te West broek, (Kerkgebouw). Geref. Kerk Voorin, half 10 en 's avonds half 6 Ds. J, Hoek. Vrijz. Godsdie nstigen. Rembrandtzaal Voorm. half elf Dr. R. Miedema, van Amersfoort. LAGE VUURSCHE Neder 1. Herv. Kerk Voorm. half 10 Ds. Meischke, Em pred. den Haag. 's Avonds 6 uu Ds. Gunning. Dinsdag 28 Nov, 's avonds half 7 Ds. Gunning (bijbellezing). SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Gunning van Lage Vuursche. Collecte voor Christelijke verzorging van krankzinnigen. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. den Hollander van Amersfoort. 's Avonds 6 uur Ds. Meulebelt. Gebouw Weteringstraat Woensdag 29 Nov. 's avonds 7 uur de Heer van Leeuwen van Friezeveen Geref. Kerk Voorm. 10 en nam 6 uur Ds. Meijnen Christelijke Geref. Gemeente Naussaulaan. Voormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Molenaar. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voorm. half elf Dr. H. T. Oberman, pred. te Rotterdam. Advertenfiën. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U in kennis te stellen met het overlijden van ons Zoontje en Broertje LAMBERTUS, in den nog jeugdigen leeftijd van 9 jaar en 6 maanden. Uit aller naam D. HOOLWERF. Soest, 22 November 1922, Heuvelweg 18. De teraardebestelling zal plaats heb ben, op Zaterdag 25 Nov. a.s. des na middags ten 12 ure op de Ned. Herv. Begraafplaats te Soest. In klein gezin z. k. wordt aan Heer of Dame ZIT-SLAAPKAMER (m. of z. pension en huiscl. verkeer) aange boden. Brieven onder nummer 276 bur. van <111 blad. een flink ruim Huis, bevattende beneden br. gang, suite kamers, 2 slaapkamers, keuken kelder en boven3 slaapkamers met zolder, huurprijs f600.— per jaar, te betrekken 1 Jan. 1923. Brieven onder nummer 277 bur. van dit blad. Te huur een Burgerwoonhuis in het centrum van het dorp. Brieven onder nummer 278 bur. van dit blad. Te koop een HEERENRIJWIEL (driewieler). Adres Beukenlaan 24. Te koop een KINDERWAGEN. Adres te bevragen bureau van dit blad. een antieke kast, een waakhond, heerenlaar zen maat 41 en een paar waterlaarzen. Aan 't zelfde adres Bouwterrein te koop. Adres Boschstraat 27, Soest. van Soesterengweg 56 naar F. J. Klaassen, Directeur Houthandel Jacob Dels. Gevraagd in stil gezin een hulp i. d. huish., of jonge werkster van 8—2 uur. Zondags vrij. Aanm. Julianastraat 51, Soestdijk. 2 één pers. ijz. ledikanten met toebehooren. Adres te bevragen bur. van dit blad. Te koop een KEUKENFORNUIS, voor spotprijs, te zien bij Th. Bijsterbosch, Smid, Van V/eedestraat 9. WILHELMINASTRAAT 16 ARTS. Spreekuur 8'/ti~9'/s en 1—2. Zondags geen vast spreekuur. Voor de zeer vele en hartelijke bewijzen van deelneming bij het overlijden van mijn innig geliefden Man, den Heer Cornelis, Everhardus, Frederik Berversen ondervonden, betuig ik ook namens weder- zijdsche familie mijnen hartelijken dank. J. BEVERSEN-Siemons. Soest, Nov. 1922. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen bij het overlijden van mijn ge liefden Broeder den Heer H. C. Surie, betuig ik mijn hartelijken dank. J. v. d. VIES-Surie. Soestdijk. HUISHOUDSTER. Dame uit gegoede burger stand, middel bare leeftijd, zag zich gaarne geplaatst als juffrouw voor de huishouding, gezelschap of lichte verpleging bij Heer of Dame. Brieven onder nummer 275 bur. van dit blad. Te koop een nog nieuw op nette stand. Koopsom f6500.— of 2 Ka mers te huur met kookgelegenheid. Brieven onder nummer 279 bur. van dit blad. Te huur gevraagd, op goeden stand, WOONHUIS MET SCHUUR circa 30 M2, Huurprijs 500—800 gulden. Brie ven onder nummer 280 bur. van dit blad. TE KOOF s a f 2.en f 2.50 per stuk voor den Handel KORTING Te zien Kerkdwarsstraat 2 Soest, vlak bij station Soest. Vereen, v. Vrijz. Godsdienstigen. te houden Vrijdag 1 Oec. te 8 uur in de Rembrandtzaal. Spreker Os. H. G. v. Wijngaarden van Amsterdam. OnderwerpModerne Godsvoorstelling. Minimum-entree 50 cent. HET BESTUUR. Gekocht fondsen Spith f 3900 Verkoop idem Waarom de winst niet verdeeld in vieren, volgens afspraak. Mej. A. de Kruïjff Twee flinke gevraagd, bij C. v. Ee, Bakker, Soest. SOESTDUINEN. Notaris H. C.JUKKENF.KKE te Amsterdam en de wnd. Notaris A. O. DAMMERS te Soest zullen op DINSDAG 23 NOVEMBER 1922, vóórm. 11 uur in het Hotel „Bellevue" te Soestdijk publiek verkoopen (wegens sterfgeval) gunstig gelegen aan den Soesterbergsche straatweg, hoek van Lijndenlaan 1 te Soest duinen, gem. Soest, onm. bij Station Soestdui nen (lijn Utrecht—Amersf.), groot 12 Aren. VILLA bevat, ben.: hall, 2 kamers en suite, veranda, keuken, ei, boven4 kamers en is voorz. van Electr. licht en Waterl. Aanv. bij de betaling op 28 December'22. Tebezicht Dinsdags en Vrijdags 9—12 en 2—4 uur. NIEUWERHOEKSTRAAT 2. Billijke cond. - Moderne meth. Spreekuur eiken Zaterd. van 1—2 uur of schrift.aanm. vraagt beleefd eenig naaiwerk aan huis. Adres Noorderweg 20. IVJary J. Brink Leerares Duitsch M. O. en gedipl. leerares Duitsche Handelscorrespondentie. Julianastraat 6a Soestdijk. De Bond v. Melkveehouders afd Soest, ziet zich genoodzaakt om de melkprijs gedurende de wintermaanden te verhoogen. Er is deze zomer weinig hooi ge wonnen, zoodat veel krachtvoeder gebruikt moet worden, wat de kost prijs van de melk doet stijgen. De meeste omliggende plaatsen waar 'n belangrijke hoeveelheid consumptie- melk gebruikt wordt staan met de verkoopprijs reeds op 18 cent per Liter. Wil de veehouder zich nog eenig- zins op het wintermeiken toeleggen dan zal hij vooiuitzicht moeten heb ben op een behoorlijke melkprijs. Reden, waarom bestuur van ge noemde afdeeling de verkoopprijs van de melk met ingang van 27 Nov. steld op 17 cent per Liter en met ingang van 4 Dec. op 18 cent per Liter. Voor het Bestuur, H. KOK Lz., Voorzitter. Is voor allen een strop Uit wanhoop hangen Winkeliers zich reeds op. Grijpt men Gedézalf aan Nederland is naar de maan Likdoornzalf Gedé 45 ets per doos is verkrijgbaar bij B. Kraal v h. H Geubbels Soestdijk, en Theod Wagner Soest. Muurhuizen No. 2 Amersfoort Scherbierstraat 9, Amersfoort In- en verkoop van Heeren-en Dames- kleeding, Geheele en Gedeeltelijke Inboedels, Tweede-hands Meubelen Boeken, Muziek, enz. enz. Nots. TE LEUKEN te Amersfoort, zal na mens principale veilen Op Dinsdag 28 November 1922 A. Te SOEST Hotel Bellevue voorm. 11 ure precies Het gunstig a. v. Weedestraat 37 gelegen, in uitstekenden staat verkeerend met nieuw aangebouwde kantoren Safe, erf, tuin met bijgebouwen, groot 27.45 Aren. Aanvaarding 15 Januari 1922. B. Te UTRECHT zaal 4 Geb. Kunsten en Wetenschappen nam. 3'/2 ure precies Het in uitstekenden staat van onderhoud verkeerende Breestraat 20 met kantoorinrichting Safe en tuin, groot 5.19 Aren. Afzonderlijke opgang bovenhuis, waarvan de 5 kamers verhuurd tot Aug. 1923 voor f 1200.— p. j. Aanvaarding (ged. huur) 28 Dec. 1922. Beide perc. Electr. licht, waterleiding. Utrecht ook gas. Betaling 28 Dec. a.s. Bezichtigingen Dinsd.. Dond. en Zaterd. van 2—4 uur. In gebruik geweest bij Centrale Crediet- en Landbouwbank. Safedeuren en Joketkasten afzonderlijk met recht naasting. Inlichtingen Nots. te Leuken vnd. bij wien uitgebreide billetten verkrijgbaar. Julianastraat 24a P. v. d.BURG, Muurhuizen 29, Amersfoort. VULLINGEN, PIJNLOOS TREKKEN. Dagelijks van 91/*12 en 1 'ƒ24 uur (behalve Zaterdags). Viooischool van H. de NEEVE en alle andere Strijkinstrumenten" LANGE BRINKWEG 13. Kunnen nog eenige nieuwe of vergevorderden leerlingen geplaatst worden. BOTERPPIJZEN zijn ten alle tijde aan schommeling onderhevig. VERSCHIL van prijzen zal er wel altijd blijven, omdat er verschil is in kwaliteit en handelwijze. ZIE de noteeringen van de Boterinijnen na en VRAAGT een deskundige over verschil van Rijksmerken of z g.11. „onder Rijks controle" ONDERZOEK waarom enkele fabrieken en winkeliers geen rijksmerken op de boter voeren en VERGELIJK dan de verschillende prijsnoteeringen. DE PRIMA voorzien van Rijksmerken wordt afge leverd voor fl.121/* inkoop p. pond en verkocht voor f 1.221/-' p. pond door DE SOESTER COöP. ZUIVELFA BRIEK EN MELKINRICHTING. Gemengd Voer per 5 pond 40 ct. 25 190 100 740 Ronde Maais per 5 pond 321/* 25 150 Gebroken Maais p. 5 pond 37i/» Boekweit per 5 pond 471/« Tarwe 5 40 Hennepzaad per 5 pond 60 Duivenboonen per 5 pond 75 Oroene Erwten 5 75 Java Rijst 5 90 Leege baalzakken 25 cent. Goudsche Kaas v.v. per 5 ons 70 Leidsche Kaas 5 50 Veenhuizerstraat 47a - Soestdijk. 's Maandags afwezig.

De Soester | 1922 | | pagina 2