TFRIALENHAKBEi ËRJï. Ir 18, Telef. 1*1. MNCWÖIM baardworra O.O.». SINT NICOLAAS-TAFEL J. C. KOELINK Indam. Soest met reuzensorteering ™5CADEAUXEEEi bij J. W. C. BREEDEN Soesterbergschestr. 15a Henry Oiay (TENBURG 3f en fijn. Officieel Verslag I.ZIEK_ Waf zal ilc geven ^rnankaanscSie *n Ó1 ATTENTIE S.V.p. STRIJKER DE ZOETE's I Nicolaas ent in ver- Schelpkalk, en Wand- enz. i. Levertraan aan Emulsie nborsthoning: i. Wagner, Soesterberg Stoffeerderij BIJVOEGSEL bonbons, fondant, borstplaat en marsepain. DAGELIJKS VERSCH VERKRIJGBAAR. Boterletters f 1.50 per pond, Letterbanket fO.25 per ons. Iets fijns is mijn Specu laas a 14 cent en 20 cent per ons. J. M. van den Oord. Prachtige St. Nicolaas-Tafels Nu is het tijd voor de ViOTA-Artikelen daar Doet Uw voordeel door te koopen Steenhofstr. 55 - Tel. 93 HkiarëüBjBreaaiaiaiBUBrBn Sigaren ON-pijpen JP loeve" - Soest o en Aardappelen ir verkrijgbaar destraat 46 i in alSesoop- sp-arfakelen. Aanstaande baandag Opening van onze Alles eersae kwaliteit Kerkpad - SOEST - Telefoon 85. Buitengewoon age ps'ijaKen. lesoori Wales Anthraceit Talmalaan I'S Soestdijk. d e fabrieken ;e kwaliteiten soorten Houten ok de i blik in groote krijgbaar «I. c. s. ATION 17 SOESTDIJK M BURG KANTOOR VELDWEü 2 GEOPEND VAN 8-12 en 2-5 De Directie. - - VRAAGT OFFERTE. - en Landbouwzaden, stilles, Katjesdrop, Pljpdrop, Formamint, Kauwgom. - SOEST er de Gort, Peper (wit en caat, Kruidnagelen (heel en og Zout. Aanbevelend sief. 19 dschappen, Benzine en Olie ijwieliiersteller A. N. W. B. ïevelend, F. S. POSTHUMUS. >nir»g-Bureau Telefoon 16. ouwplannen, Bestekken, n, Aanvrage Bouwver- i tegen billijke tarieven, uren en Taxatiën van n enz. concureerende prijzen. ioestdijk leubileering van Huizen, Villa's Matten, Gordijnen. nige verbinding en B. VERWEIJ. Tel. 86, Soest. derland per trein en per auto. tie enz. Veldweg 4. behoorende bij „DE SOESTER" van ZATERDAG 25 NOV. 1022 Van het verhandelde in de Openbare Vergadering van den Raad der gemeente Soest op Vrijdag 17 November 1922 des namiddags ten 21/, ure. Mr Voorzitter Beaufort. Dr- J- A. A. H. de SecretarisJ. G. A. Batenburg. Tegenwoordig de Heeren S F Bes selsen, P. van den Bremer, D. van den Broek, H. Butselaar, T. Butselaar, A. O. Dammers, A. Endendijk, P. C. W Foeken, G. Hilhorst, C. F W Riet veld en M. Scheffer. 153. Notulen. Vaststelling van de notulen der vo rige vergadering. De notulen van de vergadering van 30 September 1922 worden vastgesteld zooals deze ter visie hebben gelegen. 154. Begrooting 1923. Aanbieding van de betuooting van inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar 1923. Burgemeester en Wethouders bieden de begrooting voor 1923, welke onder zocht zal worden door de in de vorige vergadering benoemde commissie. 155. Comptabiliteit. Geldleening. Behaneeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot con versie der 7 pCt. geineenteleening en -vaststelling van het desbetreffend be sluit. Nadat de Heer Foeken inlichtingen heeft bekomen omtrent de trancactie- kosten voor de gemeente, wordt het voorstel aangenomen en het ontwerp besluit vastgesteld. Hierna maakt de Voorzitter van de gelegenheid gebruik om mede te dee- len, dat Burgemeester en Wethouders met goedkeuring van de Gedep. Staten in het raadsbesluit tot het aangaan eener leening groot f157.000 een be paling heeft toegevoegd, inhoudende de verplichting tot betaling eener ver goeding bij vervroegde aflossing voor 1928. Deze toevoeging wordt goedge keurd. 156. Comptabiliteit. Wijziging en betaling onvoorziene uitgaven begrooting 1922. Vaststelling van a. een besluit tot wijziging der be grooting 1922 b. een besluit tot het beschikken uit den post „onvoorzien" der begroo ting 1922. Beide besluiten worden zonder debat en zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. 157. Onderwijs. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wetqouders tot in trekking van het besluit van 30 Sep tember 1922, inhoudende de opheffing der openbare lagere school te Soester berg. Ten aanzien van dit voorstel brengt de heer Besselsen het volgende naar voren Naar aanleiding der beide besluiten, de eerste tot opheffing, en deze tot weder intrekking, dient toch wel even naar voren te komen de oorzaak welke het eerste besluit mogelijk heeft ge maakt, en dan wil ik reeds direct een heftig protest laten hooren tegen allen welke getracht hebben het openbaar onderwijs te Soesterberg te vermoorden. Het is in het bijzonder het Hoofd der school de Heer Woudenberg geweest die blijkbaar geen middel onbeproefd heeft gelaten om de school waaraan hij 40 jaar heeft gewerkt en het onder wijs waarbij hij al dien tijd brood ge vonden, heeft naar den kelder te helpen. Persoonlijk verklaarde de Heer Wouden berg dat hij al dien tijd een voorstander van het bijzonder onderwijs is geweest. Ik wist dit wel, maar toch deed het mij genoegen dat hij dat ronduit mede deelde, ofschoon ik wel geloof dat hij niet besefte welk een treurig figuur hij daarmede slaat. Onder het motief „de school wordt toch opgeheven" werden de ouders die met kinderen kwamen afgestreept en naar de bijzondere school verwezen en trachtte de Heer Wouden berg zich schoon te wasschen door de bewering dat hij dit deed in opdracht van B, en W. Ik zeg: „trachtte zich schoon te wasschen", want ik kan niet gelooven dat B. en W. hem zulk een opdracht hebben gegeven. Dat zou een onvergeeflijke fout zijn geweest. De Voorzitter zal dus wel willen mede deelen of dit door den Heer Wouden berg uit zijn Edeles duim is gezogen. Daarnaast staat echter dat ook door den ambtenaar ter hulpsccretarie deze zelfde raad is gegeven aan iemand die voor zijn kinderen openbaar onderwijs verlangde en in eerste instantie door den Heer Woudenberg naar de bijzon dere school was verwezen. Ik weet niet welke ambtenaar dat was, misschien willen B. en W. daar naar wel eens een onderzoek instellen en dezen ambtenaar er op wijzen dat hij in dergelijke gevallen een neutraal standpunt heeft in te nemen. tk heb indertijd beweerd dat er te Soesterberg geen behoefte aan bijzonder onderwijs bestond, doch dat die be hoefte er gemaakt werd. Die meening is door de feiten bevestigd. Er was antipathie niet tegen het openbaar onderwijs doch tegen het onderwijs dat door den Heer Wouden berg werd gegeven. Dat verklaarde een bestuurder van de Chr. school, die zeide voorstander te zijn van openbaar onderwijs, doch om beter onderwijs te krijgen mede gewerkt had aan de totstandkoming der bijzondere school. Dat verklaarde een ander bestuurs lid van diezelfde school, door te ver klaren dat het bijzonder onderwijs had geprofiteerd van de gelegenheid van de antipathie dat het onderwijs aan de school van den Heer Woudenberg had. Die bestnursleden bekijken de zaken nuchter en dat strekt hun tot eer. Aan liet doortastend optreden van enkele voorstanders van openbaar onder wijs die zich niet met een kluitje in het riet lieten sturen is het te danken dat de openbare school zal blijven. Toen het besluit tot opheffing door den Raad was genomen schreef de Heer Rietveld in zijn krantje op sma lende wijze „De school waar de natie aan gehecht is". Dat deed hij met heimelijk leedver maak, want hij althans kon weten welke invloeden tot de ontvolking der open bare school hadden medegewerkt. Het is overigens nog een eigenaardig verschijnsel, dat behalve het hoofd ook het overige personeel voorstander van bijzonder onderwijs blijkt te zijn. Beiden hebben tenminste een betrekking bij het bijzonder onderwijs aangenomen. Was dit allemaal toeval Het is te toevallig om toeval te wezen. Welke geheime invloeden zijn hier in het spel geweest De voorstanders van het openbaar onderwijs zijn bij de benoemingen te veel in goed vertrouwen geweest. Zij zullen in den vervolge hebben te ónder- zoeken of de te benoemen leerkrachten in ieder geval voorstanders van open baar onderwijs zijn, om een herhaling van het thans voorgevallene te voor komen. M. de Voorzitter, ik protesteer nog maals tegev een dergelijke strooptocht tegen het openbaar onderwijs. Dtrect komt de ontslagaanvrage van den Heer Woudenberg in behandeling. Ik wil rekening houden met zijn grijze haren en zal er niets van zeggen. De Raad is echter verplicht te zor gen dat daar krachten komen die het openbaar onderwijs beter behartigen dan tot heden is geschied om goed te maken de schade aan het openbaar onderwijs te Soesterberg toegebracht. De Voorzitter wijst er op, dat door Burgemeester en Wethouders natuur lijk geen opdracht is gegeven om de ouders aan te raden hunne kinderen niet naar de openbare school te zen den bovendien betwijfeld hij of het juist is, dat de heer Woudenberg be slist gewerkt zou hebben in 't belang der bijzondere schooi. De Heer Besselsen zegt daarop, dat de heer Woudenberg toch zitting heeft in het bestuur der bijzondere school. Na het besluit van den Raad tot slui ting der openbare schoolzijn door den heer Woudenberg kinderen afgewezen met de opdracht naar de bijzendere school te gaan. Daarbij moet bedacht wordeu, dat besluiten tot opheffing eener school niet steeds worden goed gekeurd door Gedep. Staten, b.v. in de Lage Vuursche en Vreeswijk of Jutphaas. Het verheugt den heer Endendijk, dat de heer Besselsen begreep, dat Burgemeester en Wethouders boven een dergelijke'handelwijze staan. Spre ker wijst op Brabant en Limburg, al- wear meerdere hoofden van openbare scholen gevonden worden in de positie van den heer Woudenberg. Deze laat ste is nu oud geworden te Soesterberg en zijn positie is niet dezelfde als in vroegere jaren. Of het verstandig van den heer Woudenberg is zich uit te laten als hij blijkbaar gedaan heeft, is een andere zaak. Wat de andere leerkrachten betreft verkeert mej. Har- zing, [die 26 jaar aan de school is werkzaam geweest, in hetzelfde geval, terwijl de tijdelijke leerkracht Schouten door dezen Raad is benoemd gewor den. Het protest van den heer Bessel sen kan dus nooit Burgemeester en en Wethouders treffen, doch alleen gelden voor de personen, die zich al dus geopenbaard hebben. De heer Besselsen merkt op, dat zijn protest alleen is gericht tegen de personen, die meegewerkt hebben de openbare school te ontvolken. Ieder weet, dat de heer Woudenberg Katho liek was en voor een openbare school moet juist de zekerheid bestaan, dat de te benoemen personen voorstanders van openbaar onderwijs zijn. De Heer Foeken wenscht het vol gende hieraan toe te voegen M. de V. Alhoewel de lieer Bessel sen door Wethouder Endendijk reeds van antwoord werd gediend, wil ik daaraan toch nog iets toevoegen, om dat in dat antwoord niet werd gerea geerd op een door den heer Besselsen zeer sterk naar voren gebracht principe. Door den heer Besselsen werd n.l. de eisch gesteld, en die eisch vindt steun in een thans niet voor 't eerst uitgesproken beginsel, dat de Raad uitsluitend en alleen overtuigde voor standers van het openbaar onderwijs benoembaar zal verklaren voor leer krachten aan de openbare scholen. Uit pe gedachtengang van den heer B. blijkt, dat onder voorstanders van het openbaar onderwijs wsrden ver staan tegenstaanders van het bijzonder onderwijs, en dan moet ik zeggen, M. de V., dat ik mij in deze richting nooit of te nimmer zal binden noch door een officieel noch door een officieus Raadsbesluit. Ik ben, M. de V., overtuigd voor stander van bijzonder onderwijs. Op dat terrein meen ik zeis een stukje ge schiedenis achter mij te hebben, maar daarnaast voer ik In mijn devies het beginsel „maak ook het openbaar on derwijs zoo goed mogelijk" en meer malen had ik gelegenheid, waarvan ik dankbaar gebruik maakte, dat principe in praktijk te brengen. Dat ik mij op dat terrein de handen niet laat binden, is vanzelfsprekend. Ik begeer niet de openbare school te maken tot het strijdperk van beginse len. Ook van het openbaar onderwijs moet een opvoedende kracht uitgaan, en de bron daarvan wordt toegestopt zoodra de onderlinge waardeering van beginselen wordt veranderd in bestrij ding. Maar behalve dat laat ik allen die principieel denken als ik niet maar door een enkel machtwoord van den absoluten tegenstander op zij dringen en onbevoegd verklaren om het open baar onderwijs te dienen. Er zijn er daar gelukkig nog velen, die de kracht voor hun levensroeping vinden in het geloof, dat er hoogere dingen zijn die den mensch tot mensch maken. Waartoe die uitsluiting zou voeren, zou ik sprekend kunnen illustreeren door even de aandacht te vragen voor de zuidelijke provincies, lilhoewel ik nu niet bij voorkeur dat beeld gebruik. Toch voelt dan ieder, dat door het door den heer B. voorgestaan begin sel, elk geloovige Katholiek, maar en dat is voor mij de consequentie ook elke geloovige Protestant, wordt uitgestooten. Daartegen hoop ik ten allen tijde mijn stem te stellen. Nimmer zal ik 't stilzwijgend toelaten, dat de openbare school wordt opgeëischt voor een of andere fractie. De Heer Scheffer vindt, dat de zaak kolossaal wsrdt overdreven. Hij heeft steeds van den heer Woudenberg ver nomen, [dat deze het onderwijs zoo neutraal mogelijk geeft. Volgens diens bewering heeft hij nooit gezegd „ga naar het bijzonder onderwijs". Op de vergadering waar de heer Woudenberg was om zich te rehabiliteeren, is deze laatste zeer onheusch behandeld en kreeg hij geen gelegenheid zich te verdedigen. De heer Besselsen handhaafd zijn meening, dat van te voren onderzocht moet worden of de sollicitanten voor standers van openbaar onderwijs zijn. Nu voor iedere partij onderwijs bestaat, is dat onderzoek noodig. Wat de heer Scheffer betreft, er is niet overdreven, hetgeen hij met ge tuigen en onder eede kan bewijzen. Dat de heer Woudenberg zich niet kon verdedigen, is een leugen, hij heeft er tijd genoeg voor gekregen. Het is een feit, zegt de heer Dam mers, dat tijdens het besluit tot ophef fing in de vorige vergadering er slechts Wilt gij spoedig genezen, probeer dan D.D.D. Het is gemakkelijk aan te wenden, v want het Is een vloeibaar wasch- ifin middel en geen vette of kleverige H zalf. D.D.D. dringt door in de huid; brengt onmiddellijk verlichting en geeft spoedige genezing. Koopt heden BHp nog een proefflacon. SU Hoofdagent B. Meindersma, Den IfffiSr Haag, van wien uitgebreide brochure f voor huidlijders op aanvrage gratis 4e verkrijgen. Pi ijs f 0.73 en f 230 per fl. bij alle apothekers en drogisten. I 'raagt ook de geneeskrachtige D. D. D zeep a ft.— en de D. D. D.-scheerscep h j t.ss. Voor üyid^&£idGen£Z2g£]ti Te Soest bij Th. Wagner, te Soest- dijk bij B. Kraal. 2 kinderen op de school waren. Nu zijn er na dien tijd nog andere ouders gekomen. Dat zijn omstandigheden, die niet te voorzien zijn. Als voorstander onderwijs verheugt het spreker, dat Burgemeester en Wethouders de slui ting willen opheffen. In een gemeente met een vlottende bevolking als deze is de toestand gedurig anders. Mis schien is de heer Woudenberg wel wat onverstandig geweest, hij had die ouders naar het hoofd der gemeente moeten sturen. Spreker zou de zaak niet te veel willen opblazen. Volgens den Heer Scheffer gaat het om 5 kinderen uit één gezin, welk ge zin, als het in Amersfoort een woning kan krijgen, weer vertrekt. De heer Hilhorst vraagt of Burge meester en Wethouders hem kunnen en willen mededeelen van welke ouders de kinderen zijn, die het thans noodig maken de openbare school weer te openen. Spreker is ter oore gekomen, dat er ouders van kinderen in de wo ningen van Ons Belang zijn gekomen van buiten deze gemeente zonder voor kennis van Burgemeester en Wethou ders en dat deze hier hun invloed hebben doen gelden voor het open stellen van de openbare school, terwijl zij hun domicili nog elders hadden. De bedoeling van de controle bij het toewijzen van woningen is toch, dat er geen bevoorrechting van religie kan plaats hebben. Spreker weet wel, dat Burgemeestnr en Wethouders zich steeds op neutraal standpunt plaatsen, doch wanneer er in Ons Belang maar onvoorwaardelijk woningen kunnen be zet worden, bestaat de mogelijkheid dat daar voorstanders van openbaar onderwijs de zaak kunnen beïnvloeden. Wat het protest van den heer Bes selsen betreft, zou Spreker willen zeg gen, dat deze, indien hij meent pro paganda te moeten maken voor de openbare school, hetwelk zijn zaak is, niet de schoolbesturen, onderwijzers of leiders als de moordenaars van de openbare school moet qualificeeren het is toch heel eenvoudig, dat ouders, die volgens hun beginsel jaar en dag gehunkerd hebben naar het voor hun kinderen gewenschtc bijzonder onder wijs, hun dat nu kunnen geven, nu zij daarvoor in de gelegenheid zijn gesteld, aangezien te Soesterberg tot hiertoe de gelegenheid daarvooj heeft ontbro ken. De Voorzitter merkt op dat inder daad een gezin van 5 personen betreft. Aangezien de lijst van huurders door Ons Belang laat is ingekomen, zijn ver scheidene woningen van Ons Belang zonder toestemming van B. en W. be trokken. De Heer Endendijk merkt nog op, dat bij de controle inzake de verhuring van woningen der onderscheidene Bouwvereenigingen nooit is onderzocht geworden, of de gegadigden voorstan ders van openbaar of bijzonder onder wijs zijn, omdat dit buiten hun terrein ligttevens wil hij nog even opmer- door gevatte koude ofpijn en koude in de ledematen Gebruik 5AI1APERin"TABLETTEH# VERKRIJGBAAR BU APOTHEKERS Efl 0R0Gl5TEf1 Wij hebben dit jaar weer een groote sorteering Chocolade letters en figuren van de bekende fabriek A. DRIESSEN. LUXE DOOZEN MET Kleine fondantborstplaat 20 cent p. ons. Suiker borstplaat en Suikerbeestjes 15 cent p. ons. Eigen fabrikaat. GROOTE SORTEERING GROOTE SUIKERBEESTEN. Aanbevelend. ken, dal het protest van den heer Bes selsen, waar het niet geldt B. en WM maar „aileen" die medegewerkt heb ben aan de ontvolking der openbare lagere school te Soesterberg, door hem persoonlijk naast zich neer wordt ge legd. De heer Rietveld wil wijzen op het aantal kinderen dat de beide bijzondere scholen in Soesterberg bezoekt. Dat cijfer geeft voldoende aan, welk on derwijs in Soesterberg begeerd wordt. Spreker sluit zich principieel bij den heer Foeken aan, en meent met den heer Dammers, dat deze zaak wel wat opgeblazen wordt. Een feit is het in ieder geval, dat, ondanks de vurige rede van den Voorzitter dier bewuste vergadering, er geen enkel kind meer is bijgekomen. Tenslotte zegt de Heer Besselsen, dat er openbaar onderwijs moet wor den gegeven, als er zich kinderen aan melders Ook is het volgens hem een feit, dat tal van ouders hun kinderen op de bijzondere school hebben ge daan, juist om den heer Woudenberg. Het voorstel wordt daarna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 158. Onderwijs. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van eervol ontslag aan den Heer J. Woudenberg als hoofd der O. L. school tc Soesterberg, met ingang van 1 Januari 1923. In Uwe vorige vergadering werd besloten aan den Heer J. Woudenberg eervol ontslag te verleenen als Hoofd der Openbare lagere school te Soesterberg met ingang van den datum, waarop de school zou worden opge heven. Nu echter het aantal leerlingen der voor noemde school weder zoodanig is toegeno men, dat het voortbestaan daarvan volgens de wettelijke bepalingen onvermijdelijk is, hebben wij de eer U in overleg met adres sant voor te stellen het ontslag te doen in gaan op 31 December 1922. Overeenkomstig het voorstel wordt zonder debat of hoofdelijke stemming besloten. 159. Onderwijs. Vervolg-onderwijs. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot benoeming van Onderwij zers aan den cursus voor vervolgonder wijs te Soest. Wij deelen U voor zooveel noodig mede, dat het aantal leerlingen, hetwelk vervolg onderwijs wenscht aan de Openbare School aan de Beetzlaan de Gemeente de wettelijke verplichting oplegt, dat onderwijs te doen geven. In verband met de pensioenregeling voor de aan de cursus verbonden onderwijzers is het noodig deze als zoodanig te benoemen. Wij stellen U daarom voor met ingang van 16 October j.l. te benoemen tot Hoofd der Cursus den Heer P. Stuurman tot Onder wijzer der Cursus den Heer M. M. van Wely. Aangezien de Heer van Wely dit jaar ook nog vervolgonderwijs gééft te Hilversum, is in overleg met den Heer Inspecteur van het Lager Onderwijs besloten U voor te stellen den Heer Stuurman dit jaar als Hoofd aan te wijzen. Ook dit voorstel wordt zonder debat of hoofdelijke stemming aangenomen. 160. Bouwpolitie. Behandeling van het verzoek van den heer Kroonsberg om ontheffing der Bouwverordening. Het is den heer Van den Broek ge bleken dat aan het verzoek van den heer Kroonsberg nog wat ontbreekt wat betreft de dakschuinte, welke niet is overeenkomstig de Bouwverordening. Wanneer het gebouw zoo goed als klaar is, komt men tot de ontdekking, dat van de Bouwverordening is afge weken, waarom Spreker er op aandringt, dat de uitgebreide technische dienst welke thans alhier bestaat, daarop goed toezie, zoodat wanneer ontheffing noo dig is, deze gevraagd en verleend wordt alvorens met den bouw wordt begon nen. De heer Dammers is het met den vorigen Spreken eens. Tusschen deze en de vorige vergadering is de zaak Kroonsberg bij rondschrijven beslist, teneinde voor belanghebbende kosten te besparen. Men heeft hier tc doen met goede trouw, men kan ook wel eens te doen krijgen mei kwade trouw, waarom Spreker bij een volgenden keer zich niet aan zulk eene toestem ming wil binden. Het verzoek wordt daarop inge willigd, behoudens een nadere beslis sing omtrent de ie verleenen onthef fing voor de toepassing van de dakschuinte. Is thans een ieders vraag, Zal het ook een GROARTS RIJWIEL wezen, Daar mee zit men vast niet in de maag. Kan het niet zoo'n groot stuk wezen, Wil men dan dit lijstje maar even lezen, BANDEN PENDALEN of BELLEN, CARBID- of ELECTRISCHE LAMPEN in diverse modellen, FREEWIEL, KETTING, BAGAGEDRAGER wat blieft, HANDWARMERS of ZAKLAMPEN is voor ieders gerief, Een STUURMANDJE een NET of POMP, Een KLOKSLOT of ZADELDEKJE staat ook niet lomp. Wij noodigen U uit eens even te komen te kijken. Bij ons is wel vast iets dat U wel zal lijken. Beleefd aanbevelend W. QROART. Profiteert van onze PRIMA SPECULAAS 12 ct. per ons, 27i/2 per half pond Nieuwe leeren vesten met wol gevoerdf 6.50 Nieuwe leeren motorhandschoenen met wol gevoerd en kap f 4. Nieuwe rubber knielaarzenf 10. Nieuwe rubber lieslaarzenf 12. Nieuwe tricot gemolt. en wollen handschoenenf 0.50 Nieuwe Khaki-kleur wollen dassenf 0.60 Nieuwe Khaki-kleur flanellen hemden (sport)f 3.— Nieuwe wollen sokkenf 0.75 Nieuwe paardendekken geheel met wollen binnendek f 6. Nieuwe zwarte gummizeilen met ringen (mooi afgewerkt) f 10. Nieuwe Engelsche Regenjassen (in prima kwaliteiten) f 12.50 tot f 20.- Gedragen Regenjassen f 5.- Warme Jekkers f 6.- HOEK GALLENKAMPPELSW.- SOEST - KWANTUMAFNAME KORTING. voor een speciaal goedkoope aanbieding van afm 20 30 m.M., tegen den prijs van f 4.25 per H.L. ^1 De voordeeligste brand door haar groote uithoudingsvermogen b BRANDSTOFFEN- RIET- EN GRiNTHANDEL ju KERKSTRAAT 20, TEL. 84 - KERKPAO 19, TEL. 133 LOOD- EN ZINKWBRKER AANLEG VAN GAS- WATER- EN SANITAIRE WERKEN. ELECTRO TECHNISCH INSTALLATIE BUREAU.

De Soester | 1922 | | pagina 5