Sint Nicolaas-Artikeleo voor jong en oud W. J. van Ee v.Weedestr. 7° P. H. HESP 1 T lenuw KOOT St. Nicolaas Cadeaux M. middenstands Credietbank Voor de SINT NICOLAAS H. W. SPIJKER, v.Weedestr. 25 f 3c/ïh'$heiA Wij leveren U steeds het beste bi" JtadiVboiiiiönsJ Depositorente. Instituut voor Physlsche Therapie. Voetklachten Si niJNHARDT'8 1 Zenuw- tabletten. JV/INTEÏ3- PÜ130L-— J. A. HORNIS, MIJRHABDTCI ZIET DE ETALAGE WAT U NIET GEËTA- ZIET DE ETALAGE Adverteert in dit blad. Prijs p. Lifersflesch 15 ct. B. KRAAL, vh. H. Geubbels Dj HÓEST HOEST bAnda~siroop Voor een jaar vast 5 pCt. Met een half jaar opzegging 4'|, pCt. dag 3'!, pCt Rekening Courant 3'|2 pCt. Theod. Wagner Steenhoffstraat 58. Tel. 97 't Staphorster Boertje DE DE DE DE de DE DE di SLUIT daarom tijdig een Levensverzekering bij de „ALGEMEENE FRIESCHE" <J 161. Onderwijs. Vergoeding art. 101 L. O. wet. Behandeling der adressen van de Besturen van de R. K. en Chr. school te Soesterberg, verzoekende uitbetaling der vergoeding, krachtens art. 101 deJ Lager Onderwijswet 1920. De desbetreffende aangeboden ont- werp-besluiten worden zonder debat of hoofdelijke stemming vastgesteld. 161. Onderwijs-Schoolgelden. Besmettelijke ziekte - Ontsmettings gerechten. Opnieuw vaststelling van: a. de verordening regelende de heffing van schoolgelden; b. de verordening, regelende de heffing van Ontsmettingsrechten. Een en ander in verband met de wenschen van Gedep. Staten. Naar aanlieding van een schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht hebben wij de eer Uw College voor te stel len in de Verordenieg op de Schoolgeldhef fing een bepaling op te nemen, waardoor deze eveneens van toepassing wordt ver klaard voor kinderen uit de Gemeente, die de Openbare School te Baarn bezoeken, zul ke ingevolge de gemeenschappelijke regeling tusschen Baarn en deze Gemeente. Voorts stellen wij U voor om, nu geble ken is, dat de minister geen bezwaren heeft, dat het schoolgeld geheven wordt naar het gezinsinkomen, de verordening ook in dezen zin te wijzigen. Onder aanbieding van een ontwerp-ver- ordening verzoeken wij U de voorgestelde wijzigingen wel te willen goedkeuren. Wij leggen U hierbij over een schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten dezer pro vincie, waarbij in overweging wordt gegeven in de verordening op de heffing van ont- smettingsrechen een enkele wijziging aan te brengen. In verband daarmede stellen wij uw colle ge voor in art. 6 der bedoelde verordening in plaats van „inkomen" „belastbaar inko men" te lezen en de inkomensgrens van f 3000.— te verlagen tot f 2000.—. Onder toezending eener ontwerp-verorde- ning, waarin art. 6 is opgenomen met boven staande wijziging, verzoeken, wij U deze aldus te willen vaststellen. Overeenkomstig deze voorstellen wordt zonder debat en hoofdelijke stemming besloten. 162. Kinderherstellingen Vacan- tiekolonies. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijzi ging der verordening, regelende de bij drage in de kosten van uitzending van kinderen in gezondheids- en vacantie- kolonies. Tengevolge van nadere door Gedeputeerde Staten geveven voorschriften, opgenomen in het Provinciaalblad no. 61, is het noodzake lijk geworden eenige wijzigingen aan te brengen in de verordening op het verleenen van bijdragen in de kosten van uitzending en verpleging van kinderen in gezondheids- en vacantiekolonies. In verband daarmede hebben wij de eer U een ontwerp-verordening, waarin de ver- eischte veranderingen zijn aangebracht en waarmede de Gezondheidscommissie zich heeft kunnen vereenigen, ter vaststelling aan te bieden. Ter voldoening aan de in genoemd Provinciaal blad gegeven voorschriften worden de wijzigingen in bovenge- noemden verordening zonder debat of hoofdelijke stemming aangebracht. 163. Leges. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wij ziging der verordening tot heffing van leges ter Secretarie. Wij hebben de eer U hierbij aan te bie den een schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten van Utrecht, waarin ter kennis der Gemeentebesturen wordt gebracht dat voort! aan door den Minister geen bezwaar meer gemaakt zal worden tegen de goedkeuring van raadsbesluiten tot heffing van rechten voor de raadpleging der kadastrale stukken die bij de Gemeentebesturen berusten. In verband daarmede stellen wij Uwen Raad voor de Verordening op de heffing van Leges te wijzigen door het opnemeu van de bepaling, dat voor raadpleging der stukken, tot het Kadaster behoorende, een recht van f 0.50 verschuldigd zal zijn. Na opmerkiugen van den heeren Dammers en Hilhorst wordt het voor stel aangenomen en de wijziging vast gesteld. S onrast, gelaagdheid, siapeloosneidTexamen- vrees, prikkelbaarheid en overspanning worden spoedig overv>onnea doorYgebraiK van. s ZU geven rost en kalmte, een verkwikkende --n oen gejaagdheid opnoooön koker 75 er bij apothen r-ABïl AJUJfiHARPT Ze>3T. 164. Subsidie. Behandeling van de volgende ver zoeken om subsidie uit de gemeentekas a. R. K. Vereeniging ,,De Kweek school voor Vroedvrouwen" te Heerlen b. De Algemeene Nederl. Vereeni ging „Het Groene Kruis" te Utrecht. c. Nederl. R. K. Politiebond „St. Michaël te 's Hertogenbosch. Wij hebben de eer U hierbij aan te bieden een adres van de R.K. Vereeniging de Kweek school voor Vroedvrouwen, waarin over het jaar 1923 en volgende jaren een subsidie van f50.— verzocht wordt.. Daar de subsidieverleening voor de gemeen te niet noodzakelijk is te achten, stellen wij U voor met het oog op den finantieelen toe stand der gemeente op het verzoek afwijzend te beschikken. Wij hebben de eer U hierbij aan te bie den een adres van de algemeene Nederland- sche Vereeniging „Het Groene Kruis",waar in verzocht wordt om een jaarlijksche sub sidie voor de instandhouding van haar bu reau. Hoewel het streven van de vereeni ging onze instemming heeft, stellen wij U voor, daar het doen van de gevraagde uit gave voor de gemeente niet dringend is en wij met het verleenen van subsidies de noo- dige zuinigheid moeten betrachten, op het verzoek afwijzend te beschikken. Wij hebben de eer Uw College hierbij aan te bieden een adres van het schoolbestuur der vanwege den Ned. R. G. Politiebond St. Michhül te 's-Bosch gevestigde politievak- school, waarin verzocht word om le. toekenning van een subsidie tot dek king van de kosten van oprichtingen instand houding der vorengenoemde school 2e. het politiediploma uit te reiken door de Examencommissie van genoemden Bond als zoodanig te willen erkennen en de in deze gemeente bestaande bepalingen be treffende het verleenen van een toelage wegens het bezit van een diploma op bedoeld diplo ma van toepassing te willen verklaren. Hoewel met het streven van den Bond kan worden ingestemd, stellen wij Uw College voor, wat het verzoek suble betreft onze steeds gevolgde gedragslijn te blijven volgen, door geen subsidies te verleenen aan vereeni- gingen van een bepaalde richting, bovendien achten wij het in deze tijden, waar bezuini ging een gebiedende elsch is het ontoelaat baar, de gemeentekas nog meer te moeten aanspreken. Daar de exameneischen gesteld vcfor het behalen van meergenoemd diploma niet onderdoen voor die van den Algemeenen Neutralen Bond, stellen wij U voor op het snb. 2e verzochte goedgunstig te beschikken. Hierbij wordt tevens behandeld het niet op de agenda voorkomende voor stel, luidende Wij hebben de eer Uhierbij overteleggen! een adres van de Commissie van toezicht voor de Eerste Midden-Nederlandsche leg- j wedstrijd te Amersfoort, waarin aan Uwen Raad verzocht wordt, een bijdrage te ver leenen ter bestrijding der kosten verbonden aan het koopen van een wisselprijs voor de te houden legwedstrijden. Wij stellen Uw College voor een bijdrage van f 15,— uit de gemeentekas te verleenen en deze kosten te bestrijden uit den post „Onverziene uitgaven". Den heer Hilhorst is het opgevallen dat Burgemeester en Wethouders voor stellen voor den legwedstrijd wel een bijdrage te verleenen, terwijl voor het Groene Kruis en de Vroedvrouwen- kweekschool, toch gewichtiger zaken, het advies afwijzend is. De Voorzitter merkt op, dat het voor den legwedstrijd betreft een bijdrage in eens van f 15.—, terwijl de andere jaarlijksche subsidies zijnin de ont werpbegroting 1923 zijn echter uit bezuinigingsoogpunt verschillende sub- sidieposten geschrapt. De heer Scheffer sluit zich aan bij den heer Hilhorst. Spreker is er niet tegen een bedrag van f 15,—voorden legwedstrijd te voteeren aangezien dit een nuttige zaak istoch bevreemdt het hem dat B. en W. het standpunt innemen door subsidie vermindering in toepassing te brengen wanneer het gegeven is aan beslist nuttige instellin gen of vereenigingen. De heer Foeken geeft in overweging de subsidie-aanvragen aan te houden tot de behandeling der gemeente- begrooting. De heer Besselsen wil er op wijzen dat het afwijzend advies van Burge meester en Wethouders inzake de sub sidie-aanvragen niet alleen is gegeven uit een oogpunt van bezuiniging, maar ook omdat het betreft het verleenen van subsidie aan vereenigingen van een bepaalde richting. Besloten wordt overeenkomstig het voorstellen van Burgemeester en Wet houders, de bijdrage ad f 15.ten behoeve den legwedstrijd te verleenen doch overigens in te gaan op het voor stel van den heer Foeken. 165. Wegen. Behandeling van het verzoek der Directie der N.V. „Duinzicht" tot ver harding van den weg, uitmakende het verlengde van den Braamweg. Wij hebben de eer Uwen Raad hierbij aan te bieden een verzoek van de Directie der N.V. „Duinzicht" om tegen een bijdra ge van f 700 in de te maken kosten over ,te gaan tot de verharding van den Braamweg. Wij stellen Uw College voor alleen den genoemden weg te verharden, wanneer door de Directie der N.V. de totale kosten wor den betaald, zijnde deze door den Heer Di recteur van Publieke Werken begroot op een bedrag van f 2070. Zonder hoofdelijke stemming wordt conform het voorstel besloten. 166. Electriciteit. Behandeling van het adres van den heer E. H. D. Insinger, verzoekende eene bijd-iage in de gemaakte kosten van het plaatsen eener tranformator. Wij hebben de eer Uw college hierbij be leefd aan te bieden een schrijven van den Heer E. H. D. Insinger te Baarn, waarin de ze verzoekt een bijdrage in de kosten van aanleg der hoogspanningsleiding, enz., wel ke is gemaakt ten behoeve van zijne zagerij nabij Pijnenburg. Omtrent deze zaak hebben wij het advies ingewonnen van de P. U. E. M., hetwelk U hierbij wordt overgelegd. Op grond daarvan stellen wij U voor op het adres afwijzend te beschikken. Conform het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming besloten. 167. Drankwet, Behandeling van het adres van J. van Raay alhier, verzoekende aan H. M. de Koningin het voorstel te doen Burgemeester en Wethouders te mach tigen tot het verleenen van vergunning tot verkoop van sterken drank in zijn lokaliteit, welke deel uitmaakt van een buitengewone inrichting voor maat schappelijk verkeer en gelegen nabij het station Soestduinen. Wij hebben de eer U hierbij aan te bie den een adres van J. van Raaij. wonende aan de Soesterbergschestraat alhier, waarin hij U verzoekt aan Hare Majesteit de Ko ningin te willen voorstellen om aan Burge meester en Wethouders machtiging Jte ver leenen hem overeenkomstig het bepaalde in artikel 5, sub 1 der Drankwet vergunning te verleenen voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de gelagkamer in zijn perceel aan de Soesterbergschestraat. Wij zijn van meening, dat adressant Jzich ten onrechte op het genoemde wetsartikel beroept. Bedoeld artikel spreekt toch van een lo kaliteit, welke deel uitmaakt van een bui tengewone inrichting van maatschappelijk verkeer, en ons inziens is de verlofslokali teit van adressant als zoodanig niet aan te merken. Wij zijn mitsdien genoodzaakt U voor te stellen afwijzend op het verzoek te beschikken. De Heer Scheffer vindt het wensche- lijk, dat Van Raay vergunning krijgt, met het oog op de vreemdelingen en degenen, die op een trein wachten. De Heer Hjlhorst geeft een kort ver slag van hetgeen van Raay hem bij het bezoek aan de raadsleden heeft mede gedeeld. Daaruit bleek, dat hij vergun ning noodig heeft oin de zaak op te houden. In principe is Spreker tegen het verleenen der vergunning, hoewel de omstandigheden iets aan zijn ziens wijze zouden kunnen veranderen. De Voorzitter leest daarop de me morie van toelichting op het betrekke lijke wetsartikel voor, waaruit blijkt, dat vergunning niet kan worden ver leend, zoodat overeenkomstig het voorstel wordt besloten. 168. Vleeschkeuringswet. Opnieuw vaststelling van de veror dening regelende de vleeschkeuring en aanwijzing van den persoon, belast met de herkeuringen en regeling van diens bezoldiging. Wij deelen U mede, dat Heeren Gedep. Staten tegen de door Uwe Vergadering op 12 Mei. j.1. vastgestelde Vleeschkeurings- verordening blijkens hun hierbij ter inzage liggend schrijven eene bedenking hebben te gen art. 29 der verordening. Gezien het mo tief dat genoemd college voor dit bezwaar aanvoert, stellen wij U voor deze bepaling te schrappen. Eveneens stellen wij U voor de verorde ning in werking te doen treden 3 dagen na hare goedkeuring. In de instructie voor den ambtenaar met de herkeuring belast, wenschen Gedep. Staten de bezoldiging van dien ambtenaar opge nomen te zien. In verband hiermede hebben wij eene correspondentie gevoerd met Bur gemeester en Wethouders van Utrecht, ten einde den Directeur der slachtplaats van die gemeente als zoodanig aan te wijzen. Blijkens hun hierbij gevoegd schrijven heeft genoemd college daartegen geen bezwaar. Voor iede re herkeuring is een bedrag van f20.— ver schuldigd met inbegrip van reis- en verblijf kosten. Aangezien herkeuringen wel spora disch zullen voorkomen, stellen wij U voor genoemd bedrag daarvoor te bepalen en in de instructie op te nemen. Voorts heeft de Keuringsveearts nog eenige wenschelijk geachte wijzigingen aan ons voorgedragen. U gelieve hiernevens dat ad vies met ons antwoord aan te treffen. Onder overlegging van een wijzigingsver ordening met een exemplaar, zooals zij na de wijziging luidt, stellen wij U voor deze wel aldus met de wijziging in de bedoelde instructie te willen vaststellen. De Heer H. Butzelaar vraagt of men in geval van noodslachting gedwongen is he| dier direct naar het noodslach- tingsgebouw over te brengen. De Voorzitter geeft lectuur van art. 10 der Vleeschkeuringswet, waaruit blijkt, dat aan deze bezwaren kan wor den tegemoet gekomen. De Heer Van den Broek zegt dat hem gebleken is, dat de hulpkeurmees ter in het belang van het Soester vee fonds controlewerkzaamheden verricht, waardoor hij in dienst staat van de slagers en het fonds. Aangezien dit hem in verloiding brengen kan, vraagt hij of deze toestand wel toelaatbaar is. De Heer Endendijk zegt, dat de hulp keurmeester deze functie uitoefend met toestemming van B. en W. Hij gelooft niet. dat het gevaar, hetwelk de vorige Spreker voorziet, bestaat. Den hulp keurmeester keurt het levende vee en bepaalt of het al of niet in het fonds kan worden opgenomen. De door hem te verrichten werkzaamheden zijn enkel ten behoeve van het fonds en dus niet van den slager. De Heer Foeken vindt er toch een gevaarlijken kant aan en de heer van den Broek zou om allen schijn weg te nemen, uit de wereld willen helpen. Besloten wordt naar een en ander een onderzoek in te stellen, terwijl de voorgestelde wijziging der verordening wordt vastgesteld. 169. Eigendommen. Wegen. Aanbieding van het plan tot verka veling van ee buitenplaats „Rustoord" met voorstel van Burgemeester en Wethouders. Wij bieden Uw college hierbij aan een voorloopig Ontwerp voor de verkaveling van de terreinen, behoorende bij de Bui tenplaats „Rustoord", gelegen aan de Bur- gemeestet Grothestraat alhier. AI vorens nadere onderhandelingen te voe ren omtrent den aanleg van wegen enz. meenen wij goed te doen dit te Uwer ken nis te brengen. Zoo Uw Raad zich voorloopig met de plannen kan vereenigen, zullen wij U te zijner tijd nader voorstellen bereiken. Nadat de Heer Foeken voorstelt uit drukkelijk te bepalen dat de Raad zich niei in het minst heeft verbonden ter zake aanleg der wegen enz., worden de plannen van verkaveling goedge keurd. 170. Comptabiliteit. Na afhandeling der agenda stellen Burgemeester en Wethouders nog voor de obligatiën en coupons van een tweetal gemeenteleeningen, aflosbaar gesteld o.a. bij de Centrale Crediet- en Landbouwbank tengevolge van het faillissement dier bank aflosbaar te stellen bij de N.V. Crediet- en Effec- tenbank te Utrecht. 171. Onderwijs. Nijverheidsschool. De Voorzitter doet mededeeling van goedkeuring door den Minister van O., K. en W. van het gewijzigde plan voor den bouw van een Nijverheids school. Onder overlegging van het schrijven van het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van het Nijverheidsonderwijs deelen wij U beleefd mede, dat de Minister van Onder wijs goedkeuring heeft gehecht aan het plan tot stichting van een Nijverheidsschool, een en ander overeenkomstig Uw Besluit dd. II Augustus j.1. Voor het sluiten der geldleening eischtde I Minister en ook de geldschieter dat van de I leening, voor den bouw aan te gaan, de rente en aflossing door de Gemeente gega- randeerd wordt. Teneinde het Bestuur der adresseerende Vereeniging het afsluiten der geldleening, groot f 68000, te verzekeren, stellen wij U I voor het hiernevens gevoegde Besluit, waar bij de rente en aflossing door de Gemeente gegarandeerd wordt, goed te keuren. Nadat de Heer Foeken zijn bevreem ding er over heeft te kennen gegeven, dat de Minister de gemeente voor het feit stelt de garantie om de aan te gane leening op zich te nemen, wordt het voorstel aangenomen. 172. Reiniging;. De Heer Scheffer vraagt hoe het ophalen van asch en vuilnis te Soes terberg zal geschieden. De Voorzitter stelt voor deze aan- gelenheid bij de begrooting te bespre ken, waartoe wordt besloten. te dieneinde tot den Minister en de desbetreffende Staafscommissie wendt, waartoe wordt besloten. 174. Werkverschaffing. De Heer Van den Broek vraagt aan Burgemeester en Wethouders inlich tingen omtrent de uitvoering van het werk van den heer Roël op het Vos- seveld. Door het Gemeentebestuur is indartijd de uitvoering bepaald voor een bepaald bedrag en nu is Spreker ter ocre gekomen, dat niet het normale loon wordt uitgekeerd. Zijns inziens is er niet de minste reden om de loo- nen te drukken sn daaruit een voor deeltje voor de gemeentekas te klop pen. Aan den heer Roëll is opgegeven van f 15 k f20. Volgens Spreker moe ten deze menschen behandeld worden als een gemeentewerkman, die er nog pensioen, ziekteuitkeering enz. bij heeft. Naar aanleiding van de opmerkin gen van den heer van den Broek, merkt de heer Endendijk op, dat goed begrepen moet worden, dat de ge meente als werkgeefster wegens be strijding der werkloosheid genoodzaakt is arbeiders aan te stellen, die niet alleen geacht kunnen worden als te zijn valide arbeiders. Daarom is een bepaald van f 18. Voor geschikte ar beidskrachten is er sterk op aange drongen zooveel mogelijk het werk onderling aan te besteden. Spreker zal de heer van den Broek maar eens duidelijk zeggen, dat B. en W. is ge bleken, dat van uit en door de orga nisaties onder de tewerkgestelde ar beiders gestaakt wordt. En nu op deze plaats nogmaals deze zaak wordt ter sprake gebracht, deelt hij mede, dat uit een onderzoek, ingesteld door B. en W., gebleken is, dat de arbeiders tevreden zijn en dat deze tevreden heid uitkomt in de persoonlijke mede deeling van belanghebbende arbeiders in de vergadering van B en W. Nog kan de heer Endendijk mededeelen, dat de afgevaardigden van de moderne en R K. organisaties in de vergadering van B. en W. hebben verklaard ge- noege te kunnen nemen met een loon van f 18 per week voor een valide arbeider. Spreker eindigt met te zeg gen, dat deze lezing toch een geheel ander licht werpt op de zaak als door den heer van den Broek gegeven en hoopt, dat het den Raad duidelijk is, dat voldoende rekening is gehouden met de belangen der arbeiders, j 175. Subsidie. De Heer Dammers deelt mede, dat het Soester Fanfarecorps ter gelegen heid van haar 25-jarig jubileum een muziekconcours wenscht te organisee- ren en daartoe een waarborgfonds wenscht te stichten van f 3000 en vraagt, waar dit korps aller sympathie heeft, of het niet op den weg Raad ligt daarin voor een zeker bedrag, b.v. 10 pCt. deel te nemen en een medaille beschikbaar te stellen. Het is mogelijk dat deze f 300 niet noodig zijn, aangezien een dergelijk concours (onvoorziene omstandigheden als slecht weer e. d. voorbehouden) voldoonde gedekt kan worden door entree's van bezoekers. De,Heer Scheffer zegt, dat het weer het eigenaardige geval is, dat Soester berg er niet van profiteert, waarop de heer Foeken opmerkt, dat deze lezing van den heer Scheffer niet op gaat, want ten eerste betreft het de gemeeute als zoodanig en ten tweede kan bij een volgende gelegenheid door Soesterberg eens iets worden gevraagd, waaraan Soest niets heeft. Hierbij legt de heer Scheffer zich neer. Besloten wordt voor het gevraagde bedrag als garantie deel te nemen het beschikbaarstellen van een medaille wordt nog aangehouden. 176. Wegen. Ten slotte vestigt de heer Beeselsen de aandacht op de telefoonpaal, die midden op het pleintje bij de Soester bergschestraat staat en last veroorzaakt voor het verkeer. Medegedeeld wordt, dat daaraan niets is te doen. Het eenige zou zijn het in de nabijheid zijnde lichtpunt aan die paal te bevestigen. Niets meer aan de orde zijnde, wordt de openbare vergadering ge sloten en gaat over in geheime zilting ter behandeling van eenige reclamee inkomstenbelasting. (Ongecorrigeerd) f handen en wintervoeten, ruwe huid barsten, Klcrven1 V springende lippen. Gebruikt J In doozen van jo 6oen90c.' 173. Klassificatie. De Heer Rietveld roept de mede werking van den Raad in omtrent het klassificatie-voorstel, zooals de bladen dat ter kennis hebben gebracht. Spre ker vindt het een dwaasheid ten op zichte van omliggende gemeenten, die in de 2e of 3e klasse zijn geplaatst om Soest in de 5de te rangschikken en stelt voor, dat de Raad zelf zich hebben wij wederom ontvangen een zeer groote sorteering Heeren- en Dames Horloges. Moderne Klokken. Regulateurs. Wekkers' Nieuwe Weg 81. verdwijnt spoedig door i HOOFDPIJ MTABLETTEn Prijs per koker 60 cent. I Bi) Apothekers en Drogisten j waaaronderBloemtafeltjes, Schilderijen, Parapluiebakken, Kapstokken, Kapstokkleeden, Tafelkleeden, Divankleeden, Vachten, Voetzakken, Voetkussens, Tochtdekens, Fantasie kleedjes, Matten, FantasieStoeltjes, Kinder Fauteuiltjes en verder alle soorten Meubelen P.S. Wij geven geen cadeaux maar verkoopen tegen ongekend lage prij zen, concurrentie onmogelijk Aanbevelend Vleeschhouwerij en Varkensslachterij TEGEN UITERST CONCUREERENDE PRIJZEN. Beleefd aanbevelend. Wat de Haver is voor Paarden, Wat de Kool is voor de Geit. Een reep Kwatta voor de Kinderen, Een Sergeant voor de Keukenmeid. Dat is voor elk Hoenderras HET OCHTENDVOER van DIRK DAS. Ochtendvoer, ook geschikt om droog te voeren, in zakjes van 100 KG. f 18,50, 50 K.G f9,50, 25 KG. f5.—, 5 K.G. f 1,35, 2i /2 KG. f 0,70. Gemengd Kippenvoer f9,—, 8,25 en 7,50 per 50 Kilo. Waar niet verkrijgbaar, wederverkoopers gevraagd. DIRK DAS, UTRECHT, GRUTTERSDIJK 22A. Het meest aangename geschenk vindt U bij Groote sorteering in: Ringen, Colliers, Hangers, Broches, Knopjes, Horloges, Klokken enz enz. Armbandhorloges in Goud en Zilver. Weder ontvangen Theelepels met het Wapen van Soest k f 3,25. Vulpen houders zelfvuller met gouden pen vanaf f 3,50. ZIE DE ETALAGE ZIE DE ETALAGE Gebruikt voor het bleeken van uwe wasch ons bleekwater, dadelijk voor het gebruik gereed. Beter en gemakkelijker in 't gebruik als Chloor. DÉ DROGIST TELEFOON 121. Beginnende enverkoud/ id.heesch- heid en k.i jn. Neem noorc.n 6ü en 90 rt 1 Verouderde hardnekkig vaslzjilenderihoesl, 1 bronchdisjonk en slijmhoest neer Sfc. ri* C i TC Fl'c VOOK 1HËKSFOOBT EI* OMSTItEKF.!* Agentticliap Soest VERTEGENWOORDIGER VOOR SOEST absoluut giftvrije middelen voor Maagpijn - Maagkramp - slechte spijsverteering - Asthma Huidziekte - Klierziekte - Bloedzuivering. Verkrijgbaar aan liet Hoofddepót voor N. Holland, Z. Holland en Utrecht „HET KRUIDENHUIS". Gaslaan 9, Baarn. Let op portret en handteekening P. Stegeman Baarn Telefoon 177 Nieuw Baarnstraat. Techn. Dir. JACQ DEKKER. Spreekuur: DINSDAG, DONDERDAG en ZATERDAG van IV2 21/2 uur. Behandeling van: Spier- en Zenuwpijnen, Rheumatiek, Bleekzucht, Enoelsche ziekte bij kinderen, Asthma en Chron Bronchitis. Pijnlijke, Zwakke- en Platvoeten. er voor, dat Uw gezin niet alleen tijdens Uw leven onbekommerd kan voortbestaan, maar zorgt er vooral voor, dat het na Uw dood In geen geldelijke moeilijkheden komt te verkeeren. de GROOTSTE zuiver 0NDERL. Levensverz. Mij. in Nederland Gevestigd te Leeuwarden, Burmaniahuis, Tel. 160!. Vertegenwoordiger: J. v. BERKEN, Afolenstraal Z.Z. 18 le Soes! InspecteurJ. v. d. BERG, Pulitenburgerlaan 40a te Amersfoort

De Soester | 1922 | | pagina 6