calk, ;au P. MAN ÖE BIRKT" rss-awas»- S o e s t e r Courant voor Soest eu Omgeving Verse!',! Luiersfoort E'S II. (jeubbels - Stoffeerderij s- eu Vergeet niet deze week onze Etalages te bezichtigen! O. F. Volgt ie 31antels, Costuums en i?tie is thans compleet. V/E SEIZOEN LA PORTE Co. Behandelen alle Bankzaken Dr. VAN DONGEN lazijn ■Mm hef tCinsSer'en Cr»ediefen LokefkBuis BANKIERS SPAARBANK Crediet- en Effectenbank Rentevergoeding 4°l |o :n extra korting toe van iTIÖN SOESTDIJK, TELEF. No. 45 verkoop van Villa's en en en vaste Goederen. i, Assurantie's en Verzekeringen, 'en, Ziekte en Ongevallen. .EFOON No. 121. ids hebben ingenomen, vragen de us wel een bewijs is, dat jeen onaangenamen reuk heeft, en van 4 maatjes. SOEST Tabak, Sigaren, Sigaretten. patram Sigaren. W. J. GROOT, 3, Soestdijk lete Meubileering van Huizen, Villa's petten, Matten, Gordijnen. eersige verbinding DEN BURG KANTOOR VELDWEO 2 II. GEOPEND VAN 8-12 en 2-5 ie partij af te geven. J GOLLENSCHAU-CEMENT. De Directie. Turksche Haan, >p gegaan kakelen geslagen zien te verdragen vam ook daar nu te pas - van DIRK DAS. droog te voeren, in zakjes van 25 K G. f5.-, 5 K.G. f 1,35, 1,25 en 7,50 per 50 Kilo. erverkoopers gevraagd. IRUTTERSDIJX 22A. No- IQ Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advcrtentiën worden ingewacht tot Vrijdags Elfde Jaargang Oplaag 1750 Zaterdag 10 Maart 1923 ADVERTENTIEN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk C. Kuyperstraat 3 en 5 TELEFOON No. 117 - Soestdijk Aanbevelend S. A. OLIJVE Buitenland. OVERZICHT. De Duitsche Rijkskanselier Dr. Cuno heeft Dinsdag voor een stampvolle Rijks dagvergadering zijne lang verwachtte rede over de bezetting van het Roer gebied gehouden. Hij memoreerde daarin, dat hij tijdens de laatste bijeen komst der Geallieerde te Parijs Dr. Maijer de Duitsche gezant, opdracht had gegeven, om aan Poincaré mede te deelen, dat de Duitsche regeering in overleg met de grootindustrie een nieuw plan van schadeloosstelling had opge maakt. Uit Frankrijk schrijft men hieromtrent: Jn werkelijkheid toont echter het Fran- sche geelboek op afdoende wijze aan, dat de Duitsche gezant, wijlen dr. Maijer, aan de geallieerden geen enkel voorstel heeft gedaan, dat gelijkt op het door den Rijkskanselier aangeduide. In de notulen van de openingsver gadering van de Parijsche conferentie wordt ten aanzien van deze kwestie vermeld: „Mayer verklaarde aan de Peretti della Rocea, den directeur van de politieke en economische afdeeling van het ministerie van Buitenlandsche Zaken, dat hij opdracht van zijn regee ring had ontvangen, Poincaré er officieel van in kennis te stellen, dat de Duitsche regeering, die een plan had uitgewerkt betreffende betaling van de schadeloos stelling, aan hem, Mayer, had opge dragen er bij Poincaré op aan te dringen dat aan een vertegenwoordiger van de Duitsche regeering gelegenheid zou worden gegeven dit plan aan het oor deel van de geallieerde ministars te onderwerpen in dier voege dat deze vertegenwoordiger het plan persoonlijk en mondeling voor deze heeren zou kunnen uiteenzetten". Vervolgens ver melden de notulen, dat Poincaré deed opmerken, dat deze stap nog minder beteekende dan de nota, door de Duit sche regeering aan de conferentie te Londen gericht, aangezien het hier niet een schriftelijk voorstel betrof, maar slechts een stap, waarbij een bezoek werd aangekondigd. Hoewei de bezetting reeds acht weken duurt en de economische eenheid van ons land door de douanegrens aan den Rijn vernietigd is, heeft men een verdere daling van de mark met succes kunnen bestrijden. Het ging erom, de betalings capaciteit van de mark en zoodoende ook de internationale aankoop- en schuld- delgingskracht van Duitschland niet tot een bodemlooze diepte te doen dalen en nieuwe prijsstijgingen met haar nood lottige gevolgen te voorkomen. In weer wil van de groote moeilijkheden welke zich ongetwijfeld zullen voordoen, zullen wij deze steunactie voortzetten, om ein delijk een vast punt in ons economisch leven te verkrijgen. De internationale commissie van fi nanciers was verleden jaar bereid. Duitschland aan eene buitenlandsche leening te helpen, op conditie dat het de waarde van de mark zou stabilisee- ren en zijn budget in evenwicht zou brengen. Wat de betalingen aan Frankrijk be treft, beweerde Dr. Cuno, dat die met inbegrip van de afgestane gebieden op 45.6 milliard goudmark moeten geschat worden. Overigens gaf de rede geen enkel lichtpunt. De Duitschers zouden zich blijven verzetten tegen de bezetting en het zou niet Duitschland zijn, dat zou verzoeken om de onderhandelingen weder aan te knoopen. Een officieel telegram uit Angora meldt, dat de Nationale Vergadering heeft uitgemaakt, dat het ontwerp-ver- drag van Lausanne, onaannemelijk is. als zijnde in strijd met het nationale pact. Een belangrijke meerderheid machtigde de regeering, de pogingen voort te zetten ten einde tot vrede te geraken, op basis van een definitieve regeling der Mosoel-kwestie binnen een bepaald tijdsverloop en regeling der financieele, economische en administra tieve kwesties in overeenstemming met de volledige onafhankelijkheid dei natie, gelijktijdig met een spoedige ontruiming der bezette gebieden na het sluiten van den vrede. behalve Mej. Katz. en eveneens eenige liberalen. Het geheele ontwerp komt aanstonds stemming. Het wordt aangenomen met 51 tegen 19 stemmen. Voor stemde de Rechterzijde behalve de heer Smeenk (a.-r.) en Mej. Katz (c.-h.) en de Libe ralen; tegen de sociaal- en vrijzinnig- democraten, benevens de twee genoemde Rechtsche leden. Tegen het afschaffen van den zomertijd, worden van verschillende zijden protesten gezonden aan de Eerste en Tweede Kamer. In verband inet de vragen van een Kamerlid, of de Wielingenkwestie met Nederland niet zou opgelost kunnen worden door arbitrage of door weder instelling van de Hoilandsche-Belgische studiecommissie van vóór den oorlog, heeft minister Jaspar aan de Commissie voor Buitenlandsche aangelegenheden het volgende antwoord gezonden In het afgeloopen jaar hebben de ministers van Buitenlandsche Zaken van Nederland en België te Lüzern lang durige besprekingen gevoerd, in den geest van vriendschappelijkheid en toe nadering, die de politieke atmosfeer verhelderden. Tengevolge van deze besprekingen is het onderzoek van de hangende kwestie tusschen beide landen hervat en worden de mogelijke oplossingen nog voort durend bestudeerd. De vertrouwelijke aard van deze onderhandelingen maakt een openbare verklaring op dit oogen- blik niet gewenscht, doch de minister blijft ter beschikking van de commissie, om deze de noodige inlichtingen te geven. De Nederlandsch-Belgische studie commissie was een bijzondere instelling die dateerde van 1904 en tot 1917 functionneerde met algeheele toestem ming jder regeering. Uit Rotterdam schrijft men In een buitengewone zitting van den gemeenteraad heeft burgemeester Zim- merman heden afscheid genomen. Er was zeer veel belangstelling voor deze bijeenkomst. Reeds uren te voren was de toegang tot de publieke tribune be legerd. En rondom de zetels der raads leden waren plaatsen gereserveerd voor een ruimen kring van belangstellenden, oud-raadsleden, hoofd-ambtenaren, den hoofdcommissaris, den heer Sirks met de commissarissen van politie der af- deelings bureaux, prof. Evers, den bouwmeester van het stadhuis, en zeer vele anderen. De plaats van den voor zitter was met bloemstukken gesierd. Diep onder den indruk van het plechtige moment nam. Mr. Zimmerman den voorzitterszetel in en de gewone fomaliteiten aan de raadszitting verbon den, sprak hij zijn welverzorgde af scheidsrede uit. Indien ik aldus Spr. thans mijn werk in Oostenrijk liet varen, nu de eerste vreemde credieten inkomen en nu het buitenland en de bevolking zelve het vertrouwen in de toekomst van het land gaan herwinnen, dan zou ik niet alleen een ontmoediging veroorzaken, die zeer ernstige gevolgen zou kunnen hebben, maar ik zou bovendien de uit voering in gevaar brengen van heel het reconstructieplan, dat op de protocollen van Genéve gegrondvest is en waarvan het aanvankelijk welslagen wel door niemand zal worden ontkend. Zoo heb ik dan besloten mij, voor goed of voor kwaad te blijven wijden aan de vervulling der opdracht, mij gegeven door den Raad van den Vol kenbond, mij te dien einde, gedurende den daarvoor noodigen tijd, te Weenen te vestigen, en uit het burgemeesterlijk ambt der stad Rotterdam af te treden. giftigd door stukjes lever met zwaar vergift in de bosschen, maar ook bij particulieren in de tuinen gegooid. De arme beesten bezweken na een paar uur van vreeselijk lijden, sommige hon den bezweken in de bosschen. Er zou hier geen ruchtbaarheia aan gegeven worden, was het niet, dat er een hondje bij was van een dame, daar het vergift ook in haar eigen tuin ge vonden werd. Deze dame looft nu f 200. uit aan diegene, die eenige aanwijzing kan geven, zij heeft dit kenbaar gemaakt door het plaatsen van een advertentie in het plaatselijk blad en ook biljetten laten aanplakken aan de boomen en ook voor de ramen van verschillende café's. De naam dezer dame is Mevrouw Douairière D. de Perez, huize „de Bee- len" te Voorst. Het is toch te hopen, dat de daders gevonden worden. In middels u beleefd groetend, Hoogachtend, Mevrouw De Roos, „Huize Charlotte" te Voorst. Binnenland. OVERZICHT. Omtrent de wijziging der huurwetten wordt uit den Haag gemeld Bij den aanvang der geopende Kamer zitting is met 44 tegen 16 stemmen aangenomen een amendement-Oud. krachtens welks toepassing de huur- commissies de bevoegdheid ontvangen een lageren huurprijs te bepalen dan de verhuurders vaststelden, indien de staat van onderhoud zulks wettigt. Met de vrijzinnig-democraten en de sociaal democraten, stemden de meeste roomsch- katholieken en anti-revolutionairen voor. De christelijk-historischen stemden tegen, Ingezonden Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Drogist - Opticien Maakt Foto's voor alle doeleinden Rijks-depót voor- post- en rentezegels Burgem. Grothestr. 28 - Soestdijk Meer dan vijftig honden vergiftigd. Van een onzer leden, woonachtig te Voorst (Gelderland) ontvingen wij onder staand vreeselijk bericht, n.1. dat aldaar meer dan 50 honden door het toedienen van zwaar vergift om het leven zijn ge bracht. Wij laten den inhoud van dat schrijven hier letterlijk volgen Mijnheer, Het is hier zoo vreeselijk noodzakelijk, dat hier eens gewerkt wordt voor de arme dieren. Dezer dagen is hier het volgende gebeurd. Er zijn hier veel jachttereinen, de heeren die deze bezitten hebben waarschijnlijk opruiming gehouden on der de honden en zijn in Voorst en omgeving ruim vijftig honden ver- VITRAGES - ALLOVER-NETS Prachtvolle Sorteering Laagste prijzen. P. C. W. FOEKEN van Weedestraat 34 Telefoon 23. Publicatie. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat het verzoek van J. B. van den Berg om op het perceel kadastraal bekend in sectie H no. 2426 een slachtplaats te mogen oprichten, door hen is toegestaan. Soest, 5 Maart 1923. Burgem. en Weth. van Soest. De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. DE BEAUFORT. een toekomstpaar, kom Duet, waren goed in hun rol en leverden goed spel 3. de jaargetijden, transf. Duet, voor stellende de lenteliefde, de zomerliefde, de herfstliefde en de winterliefde ver mochten door de vlotgespeelde ver wikkeling de lachspieren gaande te maken. Hier dient een pluimpje gegeven te worden aan het Duo, dat zich zoo kranig heeft gehouden, niettegenstaande het verwisselen van costumes zoo vlug moest geschieden. De verschillende jaargetijden der liefde zijn schitterend weergegeven. Met de grootste zorg werden de rollen vervuld 6 Mijn trouw plan, type Joe, was ook heel goed 7. de stomme in verhoor, komisch duet (op verzoek) was uitstekend. De vrouwe lijke rechter bleef telkens goed in haar rol, niettegenstaande de beklaagde het haar moeilijk maakte om haar niet met het publiek mede te doen lachen. Het was gewoonweg komisch en geestig te moeten aanhooren de ant woorden van de stomme beklaagde, die hij door middel van deuntjes op zijn fluit gaf. Dit stuk vond dan ook buitengewoon veel bijval. Hoe men de vrouwen temt, kom. Duet, viel ook bijzonder in de smaak van het publiek, hetgeen bleek uit het krachtig applaus, en uitbundig gelach. Met de serie geestige moppen, heeft Joë Krijnen ons dien avond doen schaterlachen en kwam hem daarvoor danook een welverdiend applaus toe. Vergeten we tenslotte niet, dat het overige van den avond werd opgeluis terd door eenige verdienstelijke nummers pianomuziek, door Mej. J. Krijnen. Te plm. kwart voor twaalf uur was het programma afgewerkt en bleef men nog gezellig bijeen tot het houden van een bal, hetwelk tot ongeveer 3 uur duurde. We kunnen gerust zeggen, dat allen, zonder uitzondering voldaan en opge wekt huiswaarts keerden. Mogen we hopen, dat het duo Joe en Nelli nog eens met hun nieuw pro gramma te Soest zal optreden. Vereeniging van V r ij zinnig Godsdienstigen. Op Vrijdag 16 Maart zal een lezing worden gehouden door Ds. A. R. de Jong, den bekenden voorganger van de afd. Bussum Ned. Protestantenbond. Onderwerp: „Het Eeuwige Licht". Hel thana uitgebreide Dameskoor der Vereeniging, zal onder leiding van den Heer J. W. Balke eenige passende lie deren ten gehoore brengen, (Beethoven ie sorteering beginnen wij het ij ,'e wensch uit, hieraan Uwe volle aandachi te schenken, en prijzen te letten. Wij zijn overtuigd, dat wij mei iedere concur- egante als de meer eenvoudige genres, onder volledige garantie van cht voor onze collectie MANTELCOSTUUMS. -««nmjinniiic Van BIJKANTOOR SOEST Weedestraat 5, Telef. S 54 Burgelijke Stand. GEBORENMartha Mathilda, d. v. H. Voskuilen en H. de Beer Neeltje Wilhelmina, d. v. D. Snoek en C. C. den Toon Cornelis Petrus Joseph, z. v. Weerdesteijn en M. W. Majoor. OVERLEDEN: Hendrik van Veen, oud 56 jaar, echtgen. v. C. Geytenbeek Petronella Bakker, oud 67 jaar Een als levenloos aangegeven kind. Plaatselijk Nieuws. De Woensdag j.l. gehouden lezing door Ds. J. Waterink van Zutfen, over geestelijke onevenwichtigheden, op uit- noodiging van het Chr. Comité van winterlezingen, is blijkbaar door de aan wezigen met aandacht gevolgd, wat op gemaakt kon worden uit de groote stilte tijdens de lezing, 't Is jammer dat niet meerdere van deze lezingen hebben gebruik gemaakt. Naar wij vernemen is mej. A. M. II, die voor eenige weken geleden door de politie alhier werd gearresteerd, terzake diefstallen in de warenhuizen te Berlijn, dezer dagen door de Duitsche Justitie veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Op het politiebureau zijn tusschen 910 voorm., terug te bekomen, de volgende gevonden voorwerpen 1 tabakszak, 1 paar dameshandschoe nen (lange wollen), 1 geldstuk, 1 hón denhalsband, 1 lederen militatre uitrus- tingsriem. Aangeloopen1 Duitsche herders hond en 1 smoushondje. Door de politie zijn twee woonwa genbewoners aangehouden, die nog wat hechtenisstraf tegoed hadden. Naar wij vernemen zal binnenkort een wachtlokaal verrijzen aan de halte Nieuweg, alhier. In deze gemeente is een geval van miltvuur voorgekomen bij een rund. Dinsdagavond te 8 uur trad in de tooneelzaal van het Stations-Koffiehuis van den Heer J. van Kooij voor een goed bezette zaal op het Duo Joe en Nelli. Opgevoerd werden achtereenvolgens 1. Insulinde, coupl. door Mevr. Krijnen, hetwelk zeer goed in den smaak viel Mendelssohn, Hauptmann). De lezing wordt gehouden - in de Rembrandtzaal. Aanvang half acht. Minimun-toegangsprijs 50 cent. Korfbal. Clubnieuws „Helpt Elkander". De feestavond is achter den rug, en hij is goed geslaagd. Als men zoo de verschillende ouders en genoodigden eens vraagt, wel hoe vond U onze avond Dan luidt het antwoordt meestal, heel aardig, goed geslaagd, echt gezellig enz. Mooi zoo luitjes, we hebben succes gehad. Nu het begin sloeg al in, er werd direct al hartelijk gelachen om de poppenkast, met Jan Klaassen als hoofdpersoon. Ook de ijzeren en de aarde pot was een succes, jammer dat dit zoo kort duurde. Er was veel tijd besteed aan de costuums, die werkelijk keurig waren verzorgd. De verdere nummers van het pro gramma werden goed afgewerkt, zeker, er was nog wel veel op aan tc merken, maar wij zijn ook allen niet even be kwame tooneelspelers(sters). Het laatste nummer Korfbalrijmen, sloeg in, het refrein werd door de aanwezigen dapper meegezongen. Het grootste succes zou nu zijn, als er zich enkele nieuwe leden aanmelden. We kunnen uitstekend nieuwe leden gebruiken. Kom, zijn er in Soest nog niet enkelen, die voelen voor ge zonde sport en voor een gezellige club Morgen opnieuw vastgesteld de wed strijd de Gooiers—H. E Het is te hopen, dat het weer nu beter is dan de vorige maal, en dat onze autotocht doorgaat Ja, we gaan weer per auto, het uur van vertrek hooren jullie nog wel. Jongelui, we mogen niet met al te groote cijfers verliezen hoor 1 We heb ben wel in langen tijd niet geoefend, maar laten we morgen toonen, dat we het korfballen nog niet zijn verleerd. Vanwege het Bestuur der Vereeniging „Soest Vooruit" is besloten voor het a.s. te houden muziekconcours, aan het Socster Fanfarecorps beschikbaar te stellen een verguld zilveren medaille. In de laatstgehouden raadsvergade ring is besloten aan het Bestuur van het Soester Fanfarecorps voor het te houden muziekconcours beschikbaar te stellen een gouden medaille. Huis afgebrand. Zondagavond omstreeks 9 uur ont stond door onbekende oorzaak brand in een perceel aan de Boschstraat, be woond door de Wed. Muller. Het huis, met rieten dak stond in een minimum van tijd in lichten laaie, zoo dat aah blusschen niet te denken viel. Huis en inboedel zijn totaal verbrand. Verzekering dekt gelukkig de schade Motortramdienst Soest Baarn. Over de maand Februari is ontvangen een bedrag ad f879.60. Over de maand Februari van het vorige jaar (paardentramdienst) werd ontvangen een bedrag van f 775.54 alzoo dit jaar over deze maand weder meer ontvangen ruim f 100.—. Het hit van den Heer W. Huur- deman, hetwelk vorige week was weg- geloopen, is thans in een weiland onder de gemeente Woudenberg opgevangen. Het beest is weder naar zijn uuderlijke woning teruggebracht. De keuringsraad voor de dienst plichtigen uit deze Gemeente lichting 1924 houdt zitting op Zaterdag 28 April a.s. des v.m. te 9 uur en op Maandag 30 April des v.m. om 9 uur en des na middags te 1 uur en op Dinsdag 1 Mei des v.m. 9 uur, in het tehuis voor mili tairen, Lange Beekstraat 3 te Amersfoort. Aangezien het voorkomt, dat be langhebbenden, die wenschen uit te oefenen het beroep van Makelaar, zich met een daartoe strekkend verzoek wen den tot het Gemeentebestuur," lijkt het ons wenschelijk hen onder de aandacht te brengen, dat door herzieningen der bepalingen betreffende de makelaardij, zij, die makelaar wenschen te worden, zich daartoe moeten wenden tot de arrondissements-rechtbank van de woon plaats alwaar verzoeker wenscht te worden beëedigd. Men zal zich dan tot de rechtbank wenden met een verzoek schrift, in hetwelk het vak wordt ver meld, waarin men als makelaar werkzaam wenscht te zijn. In het kort komt het dus hierop neer, dat geen benoeming tot makelaar meer geschied door het gemeentebestuur, doch dat men wordt beëedigd door den Arrondissementsrechtbank zijner woon plaats. Zondag II Maart. SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. D. P. Brans. Nam. half 3 (Hees) Ds. D. P. Brans Geref. Kerk Voormiddags half 10 Ds. J. Hoek. Namiddags half 6 Ds. J. Hoek. V r ij z. G o d s d i e n s t i g e n. Rembrandtzaal Voorm. half elf Dr. K. F. Proost van Zwolle. SOESTERBERO. Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Gerritsen pred. te Amersfoort. Extra collecte v. d. Eeredienst. 's Aavonds kwart voor zeven bij bellezing in de school Postweg, door Ds. M Barendrecht, pred. te Auster- litz. LAGE VUURSCHE Neder I. Herv. Kerk Voorm. half 10 Ds. Gunning, 's Avonds 6 uur Ds. Gunning. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. Lammerts van Buuren van Zetten (collecte voor de Heldringgestichten). 's Avonds 6 uur Ds. Lammerts van Buuren. Gebouw Weteringstraat. Woensdag 14 Maart 's avonds 7 uur Ds. B. N. B. Bouthoorn, pred. te Wapenveld, Geref. Kerk Voorm. 10 en nam 6 uur Ds. Meijnen Christelijke Oeref. Gemeente Naussaulaa n. Voormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Molenaar. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voorm. half elf Ds. A. de Voogt van Assen. Vestiging in de Gemeente Soest van 1—7 Maart 1923. J. M. Bakker, Kolonieweg lc, van Utrecht G. W. de Weerd, Heuvel- weg 12, van Rotterdam, met gezin H. Epskamp, Korte Weg 17, van Zaandam H. J. v. Wingerden, met gezin, Veen- huizerstaaat 9a. van Utrecht Wed. H. Stekelenburg, Verl. Postweg 22, van Maartensdijk J. Dalstra met gezin, Soesterb.str. Z.Z. 32, van Achlkarspelen J. A. Slager, Soesterb.str. 14a, van Woerden H. Bruyel met gezin, To- renstr. 2b, van Willige Langerak J. de Meyer, Molenstraat W.Z. 14, van Amsterdam J. Smit, Praamgracht 3, van Baarn G. v. d. Berg, met gezin 2e Weteringpad 3, van Bussum G. B. Butzelaar, Korte Brinkweg 8, van Rheden. Vertrokken personen van 17 Maart 1923, uit de gemeente Soest. O. Ypma, met gezin, naar Utrecht, Oude Gracht 232b A. F. A. Cuyle, naar Zeist, Jagerlaan 80 W. v. Ee, naar Utrecht, Kogelstraat 3 Wed. M. Ypey, geb. de Boer, naar Ermcl, Boter- dijk (Nunspeet) P. H. F. Comes, met gezin, naar Den Helder, Draaisteeg 6 Wed. A. Raadt, met gezin, naar Zeist Steinlaan 41. „Het Staphorster Boertje Door een misleidend berichtje in de bladen werd de indruk gevestigd alsof enkele personen die bedriegelijk zich uitgaven voor „Het Staphorster Boertje" een en dezelfde persoon als deze zijn. Dit is geheel onwaar. De wer kelijke Zoon en opvolger van wijlen de „ervaren plant- cn kruidkun dige" (zooals de Telegraaf hem vol komen terecht noemde) is de heer K. Stegeman, die onder den firmanaam J. Stegeman de bedoelde genees middelen geheel volgens de oorspron kelijke recepten van zijn Vader bereidt en thans in den handel brengt. Op de verpakking mag de gedeponeerde naam „Het Staphorster Boertje" en de hand teekening van zijn Vader P. Stegeman dan ook niet ontbreken. Dit met het oog op eventueele maak. Kerkberichten. van de UTRECHT Kromme Nieuwe Gracht 6. Directeur: N. JANSSEN. Commissarissen H. VAN ANDEL, De Bilt. Mr. Dr. A. VAN DOORNINCK, Utrecht. J. S. VAN DUREN, Soestdijk. Geopend alle werkdagen van 9-5 uur. Zaterdags van 9-1 uur. ZONDAG 11 MAART IS AANWEZIG Fietsers licht op. 10-11 Maart 6 23 n.m 5 58 v.m. 11 12 6.25 5 54 12—13 6 27 5.51 13—14 6.29 5.49 14-15 6.31 5.47 15—16 6.32 5.45 16—17 6.34 5.43 Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden: 7 Opperlieden. 9 Losse arbeiders. 9 Metselaars. 5 Timmerlieden. 14 Grondarbeiders. 1 Schi'der. 3 Land- en Tuinarbeiders. 2 Huisbewaarders 1 Slagersknecht. 3 Houtbewerkers. 1 Loodgieter. 1 Kellner. 1 Fitter 1 Stoker 1 Rijwielhersteller 1 Smid 1 Kantoorbediende 1 Bakkersknecht 1 Leerling Teekenaar Aanvragen voor Bouwver- Hinderwet. n - Taxeeren van Vaste ikeringen - Hypotheken NINGBURE^U - BAT3EM3URGi - TELEFOON 16 e koop zijnde Villa's, Landhui- Jw perceelen die U wenscht te ren. ZEER BILLIJKE TARIEVEN

De Soester | 1923 | | pagina 1