lijislr. li, Islei. Mi. Van Weedestraat 7a je liet ie Etalage prima ebloem i de Wit Mr.J.H.v. D111NE - R. L. i d. BEIS W. P. J. VENEMA, Gedipl. Coupeur Heeren- en Dameskleermakerij ifenss-Ondern. Soest ureau P. MAN deze week AMERSFOORT Bijvoegsel bekoorende bij „DE SOESTER van Zaterdag 10 Maart 1923 i\o. 10. 33! grof eo fijn. EENENDAAL lis, VloerzaiSsn9 in, Matten enz. ibelmagazijn van j| i i 36 :6 6 i 32 - Amersfoort ADMINISTRATIE en BELASTINGZAKEN E!VIl¥lALJkAN 1© b.h. Prima Coupe Degelijke Afwerking Concurreerende Prijzen :»eoiaai Huis in Sof f en in allesoop- iroeder-artikelen. 'ij, Sêoffeerderif .6 ie <5 6 36 6 36 .6 Dl 1 :c a 6 36 :<s 36 36 .6 .6 36 36 36 36 .6 .6 6 36 36 36 oopen wij Bureau voor «JulianapBeirs 5 Tel. 163 *-=:- Ruime voorraad Engelsche Stoffen. - Cheviots, Twills, Whipcords, Tailor-mades Uitgebreide sfialencollectie op aanvraag. gsie Prijzen f 6.90 f 10.90 ;o lot 39.00 ;gen scherp concureerenda prijzen. ï!r. «Oa - Teief. 124 erp concurreerend. id W1ERSMA en B. VERWEIJ. rorenstraat 8, Tel. 86, Soest. oor geheel Nederland per trein en per auto. Eigen kistenmakerij Veldweg 4. e voorraad Wiegen, Luiermandjes en radig, iegen bespottelijke lage prijzen. aanbieding duurt slechts 2 weken. 'T STATiON SOESTDIJK, TELEF. No. 45 aan- en verkoop van Villa's en wterreinen en vaste Goederen. rotheken, Assurantie's en Verzekeringen, en Leven, Ziekte en Ongevallen. tot en met 13 Maart a.s. t. voor 7j2 ot. p. pnd. t. voor 8 ct. p. pnd. t. voor 9 ct. p. pnd. Gemeenteraad op Vrijdag 2 Maart 1923. Alle leden aanwezig, behalve de heer T. Butzelaar. Voorzitter: De Burgemeester. Gedurende de vergadering bleek.dat eerder twee leden weg kunnen blijven dan één, want thans staakten de stem men nog al eens bij te nemen besluiten. De Secretaris leest het gebed voor. 1 Vaststelling der notulen van de twee voorafgaande vergaderingen. De notulen van 21 Dec. en 19 Jan. worden na een kleine bemerking van den heer Hilhorst vastgesteld. Op een desbetreffende vraag van den heer Hilhorst, antwoordt de heer Enden dijk dat de 3 Aren in erfpacht, ook later uitgekocht kunnen worden, maar dan tegen de geschatten waarde, zooals trouwens ook in de vorige zitting werd bepaald. 2. Behandeling van eenige adressen inzake uitbreiding straatverlichting. Overeenkomstig de verzoeken zullen eenige meerdere lichtpunten komen bijv. in de Boschstraat, Schoolstraat, Nieuwstraat, Beetzlaan. De heer Foeken vraagt eenige inlich tingen naar aanleiding voorstellen van de P. U. E. M. omtrent verplaatsing van lantaarns en informeert, of de de armen weggenomen zullen worden. Spr. informeert ook naar de plaats van de lichtmast, die men aan brengen wil en f 130.zal moeten kosten. Voorts heeft Spr. gelezen in de voor waarden, dat kosten wegnemen lampen voor rekening der gemeente komen. De Voorzitter en de heer Endendijk geven de noodige inlichtingen de licht mast zou eventueel bij het postkantoor komen. De heer v. d. Broek heeft met ver wondering gezien dat de Hartweg is uitgeschakeld, licht is daar werkelijk noodig. De heer Endendijk antwoordt dat daar een noodleiding aanwezig is, maar blijkt 't dat 't op den Hartweg even nood zakelijk is zooals in de Nieuwstr., dan kunnen noodpalen aangebracht worden. De heer Besselsen noemt het uit vluchten dat wijzen op de noodleiding. De Voorzitter merkt op, dat dit tech nische aangelegenheden zijn. De heer Besselsen meent dat er iets achter zit. De heer Foeken adviseert met de ingrijpende veranderingen toch nog eventjes te moeten wachten. De meeste leden zijn 't hiermede eens, dus 'n licht mast zal er voorloopig nog niet komen. 3. Benoeming van een lid in de Commissie tot wering van schoolver zuim te Soesterberg. Dit punt vervalt, daar de heer van Woudenberg aanblijft. Genoemde heer had zich terwille van den heer Hartman teruggetrokken, maar stelde zich weer beschikbaar, toen de heer Hartman zich op zijn beurt terugtrok. 4. Opnieuw behandeling van het verzoek van het Woonwagenfonds te Utrecht waarbij verzocht wordt het hen toebehoorende terrein als woonwagen- standplaats te gebruiken, met behande ling van de terzake ingekomen adressen B. en W. stellen voor op het verzoek afwijzend te beschikken, daar hun uit nader verkregen inlichtingen gebleken is, dat de vestiging van een woonwa genkamp aldaar in strijd met het alge meen belang is te achten. Naar aanleiding van dit verzoek wa ren eenige rekwesten ingekomen. Een van de heeren J. Casteleijn e.a. en een van de R.K. Kiesvereeniging. De heer Casteleijn e.a. zich noemende bewoners en eigenaren van gronden aan den Rijksstraatweg, Huis ter Heide en Amersfoortschen weg, wijzen den raad er op, dat het tot op heden kleine aantal daar gestationneerde woonwagens reeds veel last en opspraak te weeg bracht en dat een grooter aantal van zulke woonwagens meerdere last en tot on- gewenschte verwikkelingen aanleiding zal gevendat de ter plaatse zich ont wikkelende woningbouw door zulke buurtschap zeker zal worden gestuiten dan langs de hoofdwegen inplaats van flinke woonhuizen, zooals tot dusverre, een minder gewenschte exploitatie zal ontstaan, wat evenmin in het belang van gemeente en omwonenden kan zijn. De R.K. Kiesvereeniging wijst er op dat de woonwagenbewoners er een leer op na houden die indruischt tegen onze geestelijke en maatschappelijke instel lingen en vreest dat de toepassing hun ner beginsel een gevaar zullen opleveren voor de samenleving, terwijl zij door daad, woord en geschrift hun denk beelden in onze omgeving brengen. De heer Besselsen is met meer wal ging vervuld nu van dit verzoek een Soesterberger zaak is gemaakt. Uit deze zaak die zuiver behandeld is geworden is een formeele hetze begonnen tegen andersdenkenden. Het lijkt of revolutie en communisme in aantocht is en ge heel Soesterberg maakt zich op om die j invasie te keeren. Maar een bewijs datj die menschen schadelijk zijn of waren voor de omgeving is niet geleverd. Het i advies van B. en W. is thans juist an-1 dersom dan 'n vorige maal, misschien j hebben zij zich laten beinvloeden door j de grondeigenaren. Met groote woorden: ruineering, schadelijken enz., die sche-j ring en inslag zijn, wordt geschermd, maar dit alles geschiedt om de eigen lijke meening weg te drukken, wat hun evenwel niet gelukt. Heel duidelijk komt dit uit door het request van de Kies vereeniging, die er tegen waarschuwt dat deze menschen andere begrippen over eigendom, huwelijk, zedelijkheid en godsdienst hebben. De Kiesvereen. is duidelijker dan zij misschien wilde zijn bij hare groven aanval op andersden kenden. Ook laakt spr. B. en W. die er 'n soort van inquisitie van gemaakt heb ben, naar de menschen ging informeeren en, (de Voorzitter herinnert den Spr. dat hij een vertrouwelijke mededeeling ter sprake gaat brengen). De heer Bes selsen lapt dergelijke vertrouwelijke mededeelingen aan zijn laars, nu er niets in hun nadeel valt te zeggen, dan dat zij er andere politieke inzichten op na houden. Het rapport onzer plaatselijke politie is gunstig. En al wil men op Soesterberg niets van die lui weten en al moet ook Spr. niets van Wijnkoop of consorten hebben, de beweging is toch niet te onderdrukken. Men heeft 't ook over de propaganda voor dienst weigering, maar die propaganda acht Spr. veel hooger dan die voor leger en vloot. Nu er niets bewezen is geeft deze geheele zaak een kijk op de tegen standers die 't wel niet zeggen, maar 't toch meenen, dat wie *een andere meening er op na houden doodgeslagen moet worden. Spr. heeft met de woonwagens niets uit te staan, maar zal blijven opkomen voor de vrijheid van gedachte, ook voor die van zijn vijand. De heer Foeken herinnert eraan,dat hij 't was die in de vorige zitting voor stelde deze zaak uit te stellen tot het verkrijgen van meerdere gegevens. Er zijn enkele gegevens gekomen, wel niet zulke, die direct feiten aangeven, waarop in de vorige vergadering bedoeld werd, maar al hebben wij deze dus niet zoo positief gekregen, toch zijn wij verder gekomen en Spr. verheugt zich dat de zaak werd uitgesteld. Wat Spr. gehoord heeft is voor hem afdoende om zich absoluut te scharen aan de zijde van B. en W. Spr. respecteert ook de over tuiging van ieder ander en Spr. eischt dat respect ook voor zich zelf op. Maar als die vrijheid zich niet stoort aan fat soen en zedelijkheid en in strijd komt met het gevoelen van de massa in ons land, door publieke daden en woorden, dan heeft Spr. een gansch andere op vatting dier vrijheid en schaart hij zich aan de zijde der verdedigers der be staande denkbeelden over zedelijkheid en rechtsorde. De heer Rietveld zal wat de heer Besselsen heeft gezegd laten rusten, 't Waren groote woorden, niets meer. 't Gaat hier over menschen die inbreuk maken op leer en leven. De vorige keer heeft Spr. gezwegen. Thans zal hij dat niet doen. Spr. hoeft niet te zeggen dat ook hij de denkwijze van anderen respecteert, maar voor de meeningen der communisten heeft hij geen respect. Spr. is 't volmaakt eens met B. en W. De heer Scheffer spreekt in gelijken geest. De heer van den Broek denkt er weer anders over. Feitelijk is de zaak van weinig belang, een aardig intermesso om enkelen eens aan den tand te voe len. Steeds heeft Spr. de lijn verbroken gezien bij de tegenstanders, de een spreekt van niet gewenschte politiek en inzicht, anderen zijn bevreesd voor propaganda voor een partij. Wij, zegt Spr. worden geheime handlangers ge noemd. 't Is alles bekrompenheid. Een ding wordt duidelijkonze plaats rijk aan natuurschoon, is arm aan geestelijke ontwikkeling en innerlijke opvatting. Spr. herhaalt dat de zaak van de kleine kant wordt bekeken, misschien wel omdat het woonwagens zijn. Felix Ort en Ant. van Mierop zijn toch ook gekomen, wel niet in woonwagens, in het zwarte deel van Soest, hebben een groote groep van geestverwanten om zich heen gevormd, en een zekere ont wikkeling gebracht. Spr. tart een ieder het tegendeel te bewijzen. Wat de Ka tholieken inbrengen, dat neemt Spr. niet zoo ernstig. Spr. kent de roomschen. Als kind heeft hij al tusschen hen ge bivakkeerd (eenige leden merken Spr. op, dat hij dit woord niet mag bezigen) en weet hoe 't daar gesteld is. Dit mogen ze niet weten, dat niet hooren, hoe kunnen ze dan kennis ne men van anderer meening. 't Wordt ze verboden. Van de communisten weten ze niets, dan dat het gevaarlijke lui zijn, daarom wordt onze Scheffer als held voorgesteld. En Casteleijn en consorten maken er een relletje van. Spr. keurt 't zeer af dat B. en W. gingen informeeren. Het rapport van onze veldwachter luidde zoo gunstig, dat Spr. onder het lezen gedacht heeft dat deze veldwachter zich wel 'n halve Bolsjewist gevoeld moet hebben, om zoo te durven rapporteeren. Wat zou er gebeuren, zegt Spr. als de padvinders eens om een kamp vroe gen. Zon men die durven weren, al weet men dat in die beweging onder de hoogeren met knapen ergelijke din gen op homosexueel gebied gepleegd werden. Zou men durven weigeren en zeggen die padvinders zijn zoo slecht. Spr. gaat zoo een tijd door en raadt B. en W. aan op hun besluii terug te komen en de menschen desnoods voor 1 jaar toestemming te geven tot kampee ren. De Hollanders worden wel eens de Chineezen van Europa genoemd, maar wanneer wij geen gastvrijheid verleenen, zullen ze ons de Hottentotten van Nederland kunnen noemen. De Voorzitter heeft zich een weinig verbaasd over het verwijt aan B. en W. gericht. B. en W. deden niet andeis dan hun werd verzocht en stelden een onder zoek in. Naar politieke inzichten enz. hadden B. en W. niet geinformeerd. Het hoofdmotief voor het adres van B. en W. is dat dit kamp de waarde der omliggende terreinen in deze schoone omgeving aanmerkelijk zal doen dalen. De heer Endendijk meent dat een weord van dank aan het adres van B. en W. eerder had gepast, na al hetgeen men gehoord heeft. Intusschen sluit hij zich aan bij de heeren Foeken en Riet veld. De heer Rietveld vindt de rede van den heer van den Broek zwakker dan die van den heer Besselsen. Spr. moet niets van de theorieën van de platvoet communisten hebben. Wat we gehoord hebben over de samenleving in het kamp is genoeg om te besluiten dat ze daar niet thuis behooren. Hun leven gaat rechtsstreeks in tegen de maatschappe lijke orde en zedelijkheid en wat de heer van de Broek zegt over de pad vinders is nog veel zwakker. Wij weten daarvanmaar zulke dingen kunnen overal voorkomen en mag men dat niet noemen een uitvloeisel van de padvin derij, doch hier groeit het van binnen naar buiten. De heer Foeken neemt een loopje met de bewering van den heer van den Broek dat onze schoone gemeente arm is aan geestelijke ontwikkeling en arm aan beschavingzeker omdat wij ons niet scharen aan de zijde van de Bols jewieken vraagt Spr. En waar de heer van den Broek 't heeft over de groep van vegetariërs, daar begrijpt hij de ideeën dier menschen verkeerd. Spr. raadt den heer van den Broek, die gaarne lezen mag aan, de boekjes over rein leven te lezen en daarnaast met de liefdeszangen van Mevr. Roland Holst. De heer Scheffer voegt er aan toe, dat de heer van den Broek dan ook wat studie moet maken van en zich meer inwerken in de Roomsche zaak, als hij er over spreken wil. Wel zijn de Roomschen niet zoo verlicht als de heeren in Moskou, maar daar wordt met de karwats gewerkt. Wij zijn dom pers zegt men, toch is Spr. blij dan maar een domper te zijn. 1 De heer van den Broek wil nog even antwoorden al zal het wel boter aan de galg gesmeerd zijn. Spr. herhaalt dat de menschen niets ten laste gelegd is kunnen worden, en dat de zaak opge blazen is, waaraan ook de redacteur van het Soester Nieuwsblad heeft mede gewerkt. Qe heer Endendijk raadt ten slotte den heeren van den Broek en Besselsen aan persoonlijk en onbevooroordeeld ter plaatse een onderzoek in te stetlen. Wellicht nemen zij dan ook het stand punt in van B. en W., die afwijzend adviseeren, maar niet omdat de aan vragers commnnisten waren. De prin cipes kan men op den koop toenemen. Op het verzoek wordt thans over eenkomstig het advies van B. en W. afwijzend beschikt. Tegen stemden de heeren Besselsen en van den Broek. 5. Behandeling van het voorstel van Burgemeester en Wethouders strekkende tot het bouwen van een woning ten behoeve van het Hoofd der O.L. School aan de Beetzlaan en het aankoopen van een woning ten behoeve van de politie. De heer Foeken zou voor willen stellen met het oog op den financieelen toe stand der gemeente vooralsnog niet tot bouwen over te gaan, maar voorloopig een woning te huren voor het hoofd der school; wat betreft het aankoopen van een woning voor den politieagent, acht hij dit een gevaarlijk precedent I scheppen. Spr. acht dezen aankoop ook jniet noodig en zet dit uiteen. De heer Scheffer gelooft ook met den heer Foeken dat dan meerdere beamb ten zullen komen om een woning. De heer Dammers deelt mede hoe men in de Bouwcommissie over het bouwen van een woning voor het hoofd der Openbare Lagere School aan de Beetzlaan dacht. De meerderheid was er voor. Wat het aankoopen voor een woning voor den politieagent aangaat, de meer derheid der Commissie achtte de ge vraagde som te hoog, later is echter gebleken dat zij lager is geworden. Spr. is 't echter met den heer Foeken eens en meent dat 'n goede woning voor het hoofd voorloopig wel te huren is. De heer Hilhorst kan zich met huren best vereenigen, gezien de onzekere om standigheden waarin wij leven. De heer Rietveld staat wel een wei nig tusschen twee vuren. Gewenscht is dat het hoofd bij de School woont en niet zooals nu het geval is te Hilversum, dat is niet in de haak, maar aan den anderen kant staat de finantieele toe stand der gemeente over de woning van den politieagent denkt Spr. anders dan de heer Foeken. Destijds moest de agent v. d. Hummel daar wel gaan wonen en zich behelpen, Spr. zou willen adviseeren de zaak Hummel door te laten gaan, maar het bouwen van 'n woning voor het hoofd der School nog eens te overwegen en te berekenen de huur naar de rente van het Kapitaal, misschien zou later een nieuw hoofd tegen zulk een huur opzien. De heer Endendijk merkt nog op dat de heer Welie, het hoofd, wel een wo ning wil huren en vraagt den heer Dammers, of deze een woning weet. De heer Dammers zegt, dat de woning van den heer v. Oosten te huur is, welke woning ook niet zoo ver van de School ligt. De heer Foeken betoogt, dat natuur lijk wat het zwaarst is, het zwaarst moet wegen en herinnert nog eens aan de minder gunstige finantieele omstandig heden. Uitstel behoeft geen afstel te zijn. Laten B. en W. nog eens overwegen en laten wij de zaak tot een volgende vergadering aanhouden. De Voorzitter begrijpt niet waarom wij de zaak zouden uitstellen, het hoofd neemt op zich de huur te betalen, die B. en W. berekenen naar de rente van het bouwkapitaal. De heer FoekenEn zijn opvolger De VoorzitterBij een opvolger kun nen wij deze huur als voorwaarden stellen, anders zouden wij een strop krijgen. De heer Endendijk merkt lachend op dat dan de huur inwilliging misschien meer als voorwaarde zou gaan gelden dan de bekwaamheid. Eenige leden vragen nog inlichtingen, terwijl de heer v. d. Broek nog in overweging geeft dezen bouw, die nood zakelijk is, door te laten gaan, dat geeft productief werk in deze tijden van slapte. De Voorzitter vraagt hoe de heeren er over denken om te beginnen met een aanbesteding te houden van het bouwen van een woning voor het hoofd der School en als men dan de som weet in een volgende zitting nader te beraadslagen. De leden hebben schik in dezen poli- tieken en diplomatieken zet van den Voorzitter en wordt aldus besloten, de heeren Foeken en Dammers stemden tegendaarna werd het voorstel aan koop van een woning ten behoeve van de politie aangenomen. 6. Behandeling van het voorstel tot wijziging der Bouwverordening. De Voorzitter deelt mede welke wij zigingen de Inspecteur in de verordening wenscht aangebracht te zien en wordt daarop de verordening artlkelsgewijze behandeld, 't Doel van deze wijziging is wel aan de gemeente haar schoone ligging te waarborgen. Zoo zullen bijv. op den Eng event. te bouwen huizen niet dichter dan op 15 Meter uit de erfscheiding naast elkander mogen ko men en is een ieder verplicht als hij aan een niet verharden weg wenscht te bouwen, dezen eerst te verharden voor zoover zijn terrein zich aan dien weg uitstrekt. Eenige uitzonderingen voorbehouden. 7. Behandeling van een tweetal verzoeken om ontheffing van bepalingen der Bouwverordening. Op het eerste verzoek wenschen B. en W. afwijzend te beschikken over eenkomstig het adres der Commissie, over dit verzoek wordt nogal gesproken en zal in een volgenoe vergadering nog eens ter tafel komen. Het andere verzoek, dat van den heer v. d. Linden, wordt na eenige discussie aangenomen. 8. Behandeling van een tweetal ver zoeken om eene bijdrage uit de ge meentekas ingevolge art. 13 der Lager Onderwijswet (reiskosten), wordt toe gestaan. 9. Bespreking van het denkbeeld tot opheffing van de O. L. School te Soes terberg en het in verband daarmede instellen van een auto-dienst Soest Soesterberg. mede in betrekking tot het overbrengen van leerlingen vervalt, daar inmiddels de school weer door een voldoend aantal Kinderen wordt bezocht. Wat de autodienst betreft, adviezen zou den bij de tramdirectie ingewonnen kun nen worden. De heer Foeken dikt dit aan, om ook te overwegen, of particulieren bereid zijn zulk een dienst in te stellen, des noods met 'n kleine subsidie. Spr. is tegen eigen exploitatie. 10. Behandeling van aanvragen om vergoeding ingevolge art. 101 der L. O. Wet tot instandhouding van bijzon dere scholen, verleend. 11. Vaststelling van een besluit tot het verhuren van weidebrinken en tot verkoop van hakhout, wordt vastgesteld. 12. Behandeling van het voorstel tot verhooging van de huursom, verschul digd wegens het gebruik van een stukje grond der Nederl. Spoorwegen aange nomen. 13. Behandeling van de voordracht van Burgemeester en Wethouders inzake uitbreiding van waterleidingen in de gemeente. De heer Foeken juicht deze voor dracht van harte toe en gelooft dat wij op den goeden weg zijn. Spr. vraagt inlichtingen omtrent de administratieve aangelegenheden dien aangaande. De Voorzitter geeft de gewenschte inlichtingen. De heer v. d. Broek vraagt waarom de Veenhuizerstraat niet voorkomt in de uitbreidingsplannen, dringend is water noodig daar. De heer Endendijk merkt op dat door deze uitbreiding waarnaar zoolang ver langd is een ieder water kan krijgen als men maar betalen wil. Na eenige discussie wordt de voor dracht aangenomen. 14. Vaststelling van de voorwaarden, waaronder de gemeente bereid is we gen aan te leggen in de buitenplaats „Rustoord". De heer Besselsen zal tegen stemmen als 't de bedoeling is werkverschaffing als voorwaarde te stellen. De heer Endendijk zet uitvoerig uiteen, dat het doel is de menschen aan het werk te houden en dat 't in hun belang is dat deze voorwaarden worden aan genomen. De heer Besselsen noemt dezen aan leg geen werkverschaffing. Hierover ontstaat een klein debat waarin zich de heer v. d. Broek ook doet hooren, maar die weliswaar de moeilijkheid toe moet geven waarin B. en W. zich bevinden en dan ook voor zal stemmen, mits er niet verder be knibbeld wordt op het loon, waartegen de heer Endendijk aanvoert dat er niet beknibbeld wordt, maar dat de heeren een dogma maken van het collectief Contract en dat de menschen hier ook wel f 30.kunnen verdienen. De voorwaarden worden daarop vastgesteld. 15. Behandeling van het verzoek van W. Sukel, gem-werkman, om eervol ont slag uit zijn betrekking, wordt verleend. 16. Behandeling van aanvragen tot aankoop van grond, en verzoeken om uitgifte van gronden in erfpacht of huur. De heer Bossert belast met de erfpachtzaken verschijnt ter vergadering en licht de aanvragen nader toe. Deze aanvragen, groot in aantal, geven nog al stof tot debat, waarbij de heer Hilhorst blijken geeft van handig te kunnen optreden voor enkele bezoekers en de heer Foeken aandringt op juiste verkaveling, wat zeer door den heer Endendijk wordt toegejuicht. Na deze behandeling stellen B. en W. voor: Ter gelegenheid van het a.s. Muziek-concours een gouden medaille uit te loven, waartoe de Raad onder applaus besluit. De heer v. d. Broek vraagt nog, naar een benoeming van hoofd der School te Soesterberg. De Voorzitter antwoordt dat de School opziener gaarne een vrouwelijk hoofd aangesteld zag met akte handwerken. De heer v. d. Broek heeft liever een mannelijk hoofd, die heeft meer prestige, tenminste op een School, voegt Spr. er gauw aan toe. De heer Foeken leest telkens, dat de ontvangsten van den Motortramdienst steeds hooger worden, maar Spr. zou ook wel eens iets willen vernemen over de exploitatiekosten. Als die ook hooger worden zouden we ons verheugen met een doode musch. De Voorz. zegt onderzoek toe. De vergadering wordt daarop ge sloten. -.'f

De Soester | 1923 | | pagina 5