d Openbare Jerkooping Een Woonhuis met ieie Een Winkelhuis, 2 perc. Bouwterrein Diverse Manufacturen Dr. RUPERT Dr. v. LEEUWEN A. FREDERIKSE Termijn Betaling PRIJSNOTEERING Perc. 1 EEN HUIS Perc. 2 EEN HUIS Stri jker's BAGGELAAR- TURFBRIKETTEN van Zuivelproducten Historische Processen Kerkberichien. ZONDAG 9 AUGUSTUS IS AANWEZIG GEVESTIGD TE BAARN NEUS-, KEEL- en OORARTS MARIUS WILLY PIETER Werkster net Meisje, net 2de Meisje, Werkster Werkster, Tuinman een vrijstaand Huisje met Tuin, 1 gem. Zit-, 2 Slaap kamers en Keuken vrijstaand Villatje, Burgerwoonhuis Burgerwoonhuis, Een Burgerwoonhuis 2e en 3e Hypotheken Vacantie RUROL Orde van de Ster in het Oosten. B.J.BUXTORFF publiek verkoopen publiek verkoopen: Een Huis (1924 gebouwd) met Erf en Grond, publiek verkoopen met SCHUURenBOUWLAND met SCHUUR en GROND Publieke Verkooping. op DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1925 GEVESTIGD Fijne Wasch-, Glans-, en Strijk-lnrichting A. de Vries, Talmalaan 14 Brandstoffenhandel dieren al op voor de enting in Aug.— Sept. in total plm. 1000 dieren. Voor de enting moet men zich zoo spoedig mogelijk opgeven bij het Bestuur. Op kosten van de vereeniging, is hulp bij de enting aanwezig. De Voorzitter bracht den heer Winter dank voor zijn practischen uitleg en sprak de hoop uit, dat wij deze nog vele malen ter ver gadering zouden zien verschijnen. Bij de rondvraag vroeg een der leden of het niet nuttig zoude wezen bij een volgende vergadering spreker uit te noodigen tot het houden van een lezing. De Voorzitter antwoordde hierop, dat het hiertoe reeds besloten had, waarna, niets meer aan de orde zijnde, de ver gadering, onder dank voor de belang stelling, gesloten werd. BRAND. Donderdagmiddag j.1. werd de brand weer wederom gewaarschuwd voor een geval van brand aan de Wieksloterweg, ten huize van C. v. d. Broek. Toen de brandweer arriveerde was alles reeds een prooi der vlammen ge worden. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. GEVONDEN VOORWERPEN Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen 1 ceintuur, 1 grijze pet, 1 vulpen, 1 fantasiespeldje, 1 damesportemonnaiemet inhoud, 1 portemonnaie inhoudende arm bandje enz., 1 grijze ceintuur, 1 grijze overjas, 1 gouden lorgnet, 1 rijwielbe lasting plaatje, 1 R.K. kerkboekje, 1 grijze ceintuur, 1 gekleurde dameshandtasch met inhoud. KINDERFEEST. De voetbal vereeniging „Soest", d vorig jaar zoo'n prachtig kinderfe organiseerde, wat schitterend slaagde, ook dit jaar op 31 Aug. een kinderfei houden. Natuurlijk zal „Soest" wederom de finantieele steun der burgerij mog rekenen. GEVANGEN. Dezer dagen werd op „Johannahoev aan de Braamweg alhier, een Vos g vangen. „BRAAMHAGE". Gedurende de maand Augustus is de wandeling in het park van „Braamhage" vrij voor de houders van wandelkaarten, van 710 uur. „PATIËNTIE VINCIT OMNIA' Wederom trad de Soester Fanfare „Patiëntia Vincit Omnia" overwinnend te voorschijn uit den vreedzamen wed strijd tusschen Muziekvereenigingen bij het te Nijmegen op j.1. Zondag gehou den concours. Steeds hooger is zij in den loop der jaren op den musicalen ladder geklom men, doch kan zij niet hooger meer, want er is in den muziekwedstrijd geen hoogeren prijs te behalen dan den eersten prijs in de Eere-Afdeeling, die door haar thans behaald is. Dat is prachtig, zal men zeggen, doch wordt daarbij wel genoegzaam over wogen, wat ertoe noodig is om zulk een onderscheiding te bekomen Be denkt men wel voldoende, dat men om dit te bereiken de allerbeste moet zijn van al de uitstekende muziekkorpsen, die aan zulk een concours deelnemen in de allerhoogste afdeeling? Als men dit overweegt, zal men ook doordrongen zijn van de eer, die ons dorp ten deel is gevallen tengevolge van de taaie volharding, het onuitput telijke geduld en doorzettingsvermogen van den Directeur met zijne werkende leden, want door geheel het land en daarbuiten wordt roem van onze Fanfare verspreid en bekend, welk succes nog meer uitblinkt in het toekennen van den Directeursprijs aan den eminenten en bekwamen leider van het fanfare korps, den WelEd. Heer H. Kok te te Amsterdam. Geen wonder dan ook, dat, toen de Fanfare j.1. Maandagavond eene musicale wandeling door het dorp maakte, langs Kerkstraat, Koudehoek- straat, Nieuwe Weg, Beukenlaan, Wal deck Pyrmonthlaan, Julianastraat en Anna Paulownalaan, de belangstelling van het publiek enorm was. Gaarne had de Fanfare hare wandeling nog langer gemaakt, doch het werd te laat en te donker en de muzikanten waren te moede. Een volgende keer krijgen de straten een beurt, die nu niet van de muziek hebben kunnen genieten. Helaas blijft de blijdschap over de over winning gepaard gegaan met finantieele zorgen. Zoo gaarne zou het Bestuur aan Directeur en werkendenden Leden een gezelligen avond willen aanbieden als blijk van waardeering voor hetgeen door hen gepresteerd werd, doch de kas der Vereeniging laat zulke uitgaven niet toe. Kan het Soester publiek dit gedoogen en zou het nu niet de midde len kunnen verschaffen voor eene open bare huldiging van hen, die de eer van Soest in den vreemde zoo hoog ge houden hebben Het is ondenkbaar, dat men daarvoor niets zou voelen. Welnu, Soesternaren, laat dit dan blij ken en verblijdt dan het Bestuur met ruime giften, die bij den Voorzitter, den Heer Notaris Dammers gaarne zullen ingewacht worden. In een volgend num mer zal bij voldoende deelname mede gedeeld worden, hoe de huldiging zal geschieden. WANDELKAART Heden verscheen de wandelkaart van Soestdijk—Soest—Soestduinen, uitgave van het Centraal Woning-Bureau, Direc teur de heer Reintjes. De prijs is slechts 30 cent. SPOftT VOETBAL CLUBNIEUWS V.-V SOFv'T VII Voltaire als verdediger van Jean Callas (1762). De geschiedenis van Frankrijk op den overgang van de negentiende naar de twintigste eeuw wordt gekenmerkt door geweldigen schok, dien het land, poli tiek, moreel, juridisch onderging tenge volge van de z.n. Dreyfus-zaak. Een uiterst eenvoudige kwestie: een kapitein, geplaatst bij de afdeeling inlichtingen van het Ministerie van Oorlog, die werd beschuldigd stukken, de veiligheid van het land betreffende, aan een andere Mogendheid te hebben uitgeleverddie door den krijgsraad schuldig werd be vonden en levenslang verbannen naar een eiland onder het Fransche Guyana, Duiveleiland geheeten. Een zaak, waar van het de vraag is of zij, zoo men terstond na het opvatten ervan, de ju- stitieele dwaling had willen erkennen, die erin school, wel ooit de oogen van geheel Europa, ja van geheel de wereld zou hebben getrokken. Juist omdat men de gevraagde, noodzakelijk geachte revisie weigerde; juist omdat men tegen alle bewijzen in, de Dreyfus bleef vol houden, is de openbare meening wak ker geworden en heeft zich verzet. Tengevolge van het feit, dat degenen, die ongetwijfeld aanvankelijk tot Dreyfus' veroordeeling hebben medegewerkt, een begrijpelijke, maar uiteraard meer voor komende fout niet wilden erkennen, werd de Dreyfus-zaak een aangelegen heid, die geheel Frankrijk tot in de grondvesten schokte, en zelfs op meer sportief VVIe gespeeid houden worden. Uitslagen gespeelde wedstrijdenN.I.O. Soest I 0—2. N.I.O. II—Soest II 0—0. Na deze wedstrijden reikte de secretaris van N.I.O. met een toepasselijk woordje aan den voorzitter van Soest de beide gewonnen medailles over n.1. voor Soest I een mooie groote zilveren en voor Soest 11 een bronzen. A.s. Zondag gaat Soest I naar Blaricum, om te spelen tegen Blaricum I aanvang 2.30 uur. Vertrek per auto vanaf het terrein 1 uur. Aanvang 2.30 uur, Soest IIRoode Duivels I. E. S. V. A. C. A.s. Zondag 9 Augustus, speelt E.S.- V.A.C.I tegen B.V.C. II (de Bilt) in verband met de Serie-wedstrijden uit geschreven door het Duiven elftal, van 3.304.30 uur. Het 2de elftal komt uit tegen W.U.T. II (Utrecht). Flink opkomen, dan maken wij een goeden kans. DE HOND GEEN TREKDIER. Menigeen is van oordeel dat, als een hond groot en welgevoed is, als hij goed behandeld wordt en eene geringe vracht te trekken heeft het aanspannen geen mishandelingis. Oppervlakkig geoordeeld heeft „menigeen" gelijk, maar bij nader onderzoek blijkt dat de kosten van een grooten hond wel te voeden niet opwegen tegen het voordeel van hem geringe vrachten te laten trekkenvandaar dat 9/10 der trekhonden óf te klein en dientengevolge te zwak voor hun werk zijn, óf wel groot, maar zoo uitgemergeld, dat ze inderdaad afzichtelijke geraamten kunnen heeten, zoodat bijna allen door mishandeling gedwongen worden tot een arbeid, die hun krachten te boven gaat. Dat de ondervinding leert, dat de politieverordeningen tegen het mishande len van dieren in den regel 't allerminst het mishandelen van trekhonden tegen gaan, omdat het onmogelijk is eene behoorlijke controle op houden-aanspan- ningen te houden en het evenzeer on doenlijk is om buiten de kom van gemeente te beletten dat de dieren niet afgejaagd worden, enz. Dat het afbeulen van honden in de hand wordt gewerkt door de omstandigheid, dat een leelijke hond zelden geldswaarde vertegenwoordigd zoodat vrachtrijders zich geen schade dan één oogenblik het bestaan van de Republiek in gevaar bracht. Wij hebben gemeend, en velen onzer meenen on getwijfeld nog, dat de Dreyfus-zaak in haar verschijning als zoodanig een eenig karakter heeft, en wij hebben allen ver geten, dat iets meer dan een eeuw te voren, een gelijke zaak, ook van Fran- schen oorsprong, de aandacht van ge heel Europa reeds had tot zich getrok ken, voorzoover het met de gebrekkige nieuwsverbreiding van dien tijd mogelijk was. Er is zekere gelijkenis tusschen de zaak-Dreyfus en de zaak van Jean Cal las, door het Parlement van Toulouse! in het jaar 1762 veroordeeld om te worden geradbraakt wegens moord op zijn zoon. Overeenstemming ook in zooverre, dat de zaak-Callas, gelijk men haar kan noemen, in wezen eenvoudig was als de zaak-Dreyfus en slechts door de bijkomende omstandigheden door de hartstochtelijke bestrijding over en weer, tot iets omvangrijks werd opge blazen I De familie Callas woonde te Toulouse in de Rue des Filatiers. De vader, Jean Callas, was linnenkoopman en zijn be drijf behoorde tot de meest voorspoe dige van Toulouse, zoodat hij dan ook algemeen als zeer welgesteld werd ge rekend. Hij had zes kinderen, van wie vier zonen en twee dochters. Mare An- toine, destijds 29 jaar oud, was de oudste dezer vier; Pierre, de tweede, die slechts een jaar met zijn broeder verschilde; Louis, de derde, die 25 jaar telde en Donat, de vierde, die destijds 22 jaar telde. Op 13 October 1761 be vonden zich in den huize Callas de vader, de moeder, Pierre en de beide berokkenen door er drie of vier in één zomer dood te jagen. Dat de minder hooge belasting die voor trek- dan voor huis honden wordt opgebracht, geredelijk aanleiding geeft om kleine, zelfs zeer kleine hondjes een groot gedeelte van den dag onder melk- en broodwagens te laten arbeidenhet overige van den tijd worden ze dan, zoo 't heet, voor pleizier gehouden en vallen toch niet in de belasting van honden van weelde. Dat en dit argument maakt alle andere bijna overbodig het aanspannen van honden hier te lande alle paal en perk te buiten gaat en letterlijk eene manie is geworden. Om al deze redenen is het noodig, dat ook in Nederland algemeen erkend worde: de hond is geen trekdier, hem daartoe aan te wenden is mishandeling. Waarom zou een hond niet hier als trekdier geweerd kunnen worden, waar men in Engeland het gebruik van een hond tot vervoer al sedert 1857 heeft verboden En tal van andere landen hebben dat ook gedaan b.v. Denemarken, Oostenrijk. In Zuid-Europa bestond het nimmerin Frankrijk behoort het tot de zeldzaamhedenin Parijs en Lyon is het verboden. Het eenige radicale middel is het uitvaardigen van een verbod. De hond als trekdier is niet meer van onzen tijd, werkt dierenmishandeling en ruwheid in de hand. Afschaffing van den „Trekhond' zal de zeden verzachten en den mensch tot eere strekken. „Weekbl. voor Dierenvrienden" SOEST Zondag 9 Aug. 1925. N e d. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. P. W. Foeken Haarlem. Lokaal Spoorstraat (Chr. ULO. School) Voorm. half elf Ds. K. W. Vethake van Utrecht. Rembrandtzaal. Voorm. 10 uur Ds. S. C. Groene- veld van Leerdam. Ned. Herv. Evangelisatie-Ver. „De Nieuwer-Hoek" Soestdijk Hotel „Eemland" ingang K. Brinkweg Voorm. half elf Ds. C. Reijnierse van Vorden. Geref Kerk Voormiddags 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. J. Hoek. Christel. Geref. Kerk. Voorm 10 uur en 'savonds 6 uur Godsdienstoefening. Dinsdag 11 Aug. 's avonds half 8 Ds. Zwiep van Hilligom. Vrijz. Godsdienst i gen. Gymn. zaal O.L.S. Kerkebuurt Voorm. half elf Ds. C. C. de Kloet van Purmerend. SOESTERBERG Ned. Herv. Kerk. Voorm. 10 uur Ds. Flieringa, Em. pred. te Driebergen. Chr. School 's avonds 6 uur de Heer de Jonge van Boskoop. BAARN Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. I. Kievit, 's Avonds 6 uur Ds. Adriani. Bediening van den H. Doop. Gebouw „C a 1 v ij n" Tromplaan. 's Avonds 6 uur Ds. I. Kievit Geref. Kerk Voorm. 10 uur en namiddag 6 uur Ds. A. Hoeneveld, pred. te Nijkerk. Christel ij k e Oeref. Gemeente Naussaulaan. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur ds. v. d. Zaal van Deventer. Neder I. Protestantenbond. Voorm half 11 Doopsgezinde Gemeente. Nutsgebouw Penstraat. Geen dienst. Ned. Lutersch Genootschap voor In- en Uitwendige Zending Afdeeling Baarn zaal der vereen. Baarn's Mannenkoor Eemstraat 10 Voorm. half elf Ds. J. M. Lindeijer van Monnikendam. dochters, terwijl er als gast vertoefde een jong advocaat, Lavallise, toevallig op zijn doorreis te Toulouse. Mare Antoine, aldus luidden de verhalen, was als gewoonlzk onmiddellijk na het ein digen van den maaltijd opgestaan om zich naar zijn gewoon café te begeven. Louis Callas vertoefde reeds lang niet meer thuis. De familie Callas was Pro- te stand; slechts de gedienstige in huis, een oude getrouwe, was Katholiek, maar terecht is er de aandacht op gevestigd, dat Voltaire dit later onjuist als een blijk van verdraagzaamheid der Callas deed voorkomen, wijl een koninklijke I ordonnantie van 1686 nog van kracht I was, die bediening door Katholieke ge dienstigen dwingend voorschreef. Louis Callas was enkele jaren tevoren tot den Katholieken godsdienst overgegaan dit had zijn vader dermate vertoornd, dat hij hem allen onderstand geweigerd en uit huis had gezet, en, ondanks de tusschenkomst van verscheidene vrien den, doof bleef voor zijn smeekbeden. Slechts de krachtige stappen, die door den vertegenwoordiger van den heer de St. Priest, intendant te Languedoc, wer den gedaan om Jean Callas tot andere gedachten te brengen, hielpen, maar zijn uitkeering aan den in zijn oog afvalligen zoon werd beperkt tot het minimum, waartoe hij zich kon beperken. Nu liep omtrent Mare Antoine sedert eenigen tijd het gerucht, dat ook hij tot het Katholieke geloof zou overgaan gedeel- tclelijk, zeide men, wijl godsdienstover tuiging hem daartoe gebracht hadge deeltelijk werd ook beweerd, dat hij, advocaat willende worden, genoodzaakt was om Katholiek te worden teneinde dit beroep te kunnen uitoefenen. Op den LAGE VUURSCHE Neder I. Herv. Kerk Voorm. half 10 ds. Gunning. Nam. 6 uur geen dienst. BILTHOVEN (Biltsche Kapel) Voorm. half 11 ds. J. J v. Schaick van N. Pekela. EVANGELISATIE HILVERSUM Alb. Perkstraat. Voorm. half 11 Dr. F. van Gheel Gildemeester van Den Haag. Maandel coll. Orgelfonds. Arbeidsbeurs. Aanbieding werkzoekenden 6 Metselaars 4 Timmerlieden 2 Qrondarbeiders. 10 Losse arbeiders 2 Schilders 1 Kantoorbediende 2 Incasseerders 1 Slager 5 Opperlieden. 1 Fabrieksarbeider Aciver-tentiën. AMAL1ALAAN 20 SPREEKUREN: Dinsdag, Donderdag en Zater dag 1—2 en volgens afspraak. TELEFOON B 81. De Heer en Mevrouw Mr. J. H. VAN DOORNE—Varenbrink geven hierbij kennis van de geboorte van hun ZOON SOESTDIJK, 1 Aug. 1925. Gevraagd een flinke voor Vrijdags of Zaterdags. Adres te bevra gen bureau van dit Blad. Gevraagd een voor dag en nacht. Adres: Mevr. LANGE LAAR, Van Weedestraat 5. Gevraagd v.g.g.v. Salaris naar bekwaamheid. Zich per soonlijk of schriftelijk aan te melden bij Mevr. WOLFF, 61 Koningslaan, Bussum. biedt zich aan voor 2 dagen per week. Brieven onder no. 151 Bureau van „De Soester". Biedt zich aan een nette voor 2 3 dagen per week, niet in winkels, Brieven onder no. 152 Bureau van „DeSoester'' biedt zich beleeld aan voor Onderhoud van Tuinen. Billijke prijs. Adres Praamgracht 15 Soestdijk. Te huur gevraagd onverschillig waar. Huurprijs 3 tot 5 gulden. CRAATS, Tuindorp, Bilthoven. Gevraagd voor een maand ing. 15 of 22 Aug. of 1 Sept. voor 3 personen en 2 kinderen. Prijsopgave etc. onder nummer 150 aan het Bureau van „De Soester". Gevraagd Te huur gevraagd een gemeubileerd voor minstens een halfjaar. Brieven met opgaaf van prijs onder no. 153 Bureau van „De Soester". avond nu van 13 October 1761, zoo omstreeks half tien, hoorden voorbij gangers in de Rue des Filatiers, in het huis van Callas beweging men hoorde uitroepen, kreten, zuchtenkortom men hoorde, dat er iets gebeurde. Enkele voorbijgangers hadden duidelijk waar genomen, dat de oude gedienstige, de deur naar de straat openende, had uit geroepen Mijn God, men heeft hem gedood. Voorbijgangers, die binnendron gen, vonden, in den winkel beneden het lijk van den jongen Nare Antoine liggen. Zijn broer Pierre en de advocaat Lavallise stonden in de onmiddellijke nabijheid, met de destijds gebruikelijke fakkels in de hand. Men had, zoo luidde hun verklaring, tot ongeveer negen uur aan tafel gezetenhad Mare Antoine reeds lang in zijn café gedacht, en eerst toen Pierre en de advocaat naar beneden waren gegaan om te vertrekken, hadden zij in den winkel het overschot van den ongelukkigen Mare Antoine opgemerkt. Pierre Callas en Lavallise gingen zoo spoedig mogelijk een chirurgijn halen Pierre begaf zich bovendien naar het café „Le Qualre Billards", waar zijn broeder in den regel vertoefde om te vragen of deze daar ook twist met den een of ander had gekregen, teneinde op die wijze een oplossing voor het raadsel te vinden. De chirurgijn kwamhij onder wierp het lijk aan een beschouwing verwijderde een opvallend zwarte das, die Mare Antoine om den hals had, en vond rond den nek, zeer duidelijk waar neembaar, de afdrukken, die het bewijs brachten, dat de ongelukkige geworgd was. Wie heeft dat kunnen doen, riep aanstonds vader Callas uit Niemand kon hem antwoord geven; men had TE HUUR een flink in de kom der Gemeente. Direct te aanvaarden, Brieven onder No. 154 bureau van „DeSoester' Te koop een flink met Tuin en Schuur, direct te aanvaarden. Brieven onder no. 155 Bureau V2n „DeSoester" met flinke TUIN. Prijs f3800.—. Adres te bevragen bureau van „De Soester". Soliede personen kunnen goederen op afbe taling koopen. Brieven fr. onder No. 135 bureau van „De Soester". en leeningen met borgstelling. Verduin, 3e Helmersstr. 35, A'dam Kant. uren 9'U—3 Tel. 29134 Ter verzachting en genezing van stuk- geioopen voeten, zadelpijn, schrijnen der huid en zonnebrand, is het nood zakelijk op reis altijd voorzien te zijn van een Doos 30-60-90 ct. Lectuur en inlichtingen te verkrijgen Julianastraat 50 De Beaufortlaan 2 Volle melk .16 cent per Liter Gep. fl. melk 16 flesch Gorte pap 15 Roomboter onder Rijkscontrole (marktprijs) Aanbevelend, Waldeck Pyrmontlaan 4a Soest De Gorte pap wordt betrokken, uit de Zuivelfabriek van J. A. Brey Baarn. Notaris A. O. DAMMERS te Soest, zal op DINSDAG 11 AUGUSTUS 1925, v.m. 11 uur in Hotel „Eemland", a. d. Zwaluwenweg 23 te Soest, groot 10 Aren, 51 c. Aren, met Kippenren, Kippenhok, Kunst moeder, Broedmachines, Hondenhok Vrij van huur te aanv. bij de bet. der koopp. op 10 September 1925. Nadere inlichtingen te bek. t. kant. van Nots. DAMMERS voornoemd. SOEST 1925. Notaris F. P. E. VAN DITZHUYZEN te Baarn, zal op WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1925, des avonds 7'/2 uur, in het Koffiehuis Soestdijk, van den Heer W. F. Jasper zeer gunstig gelegen aan de Mariastraat no. 2, hoek Beetzlaan, kadastraal bekend gemeente Soest, Sectie H. nummer 4224, ged. groot plm. 9.60 Aren. Het huis bevat beneden 2 kamers, suite, keuken, gang, boven 3 slaapkamers, voorzien van electr. licht. Vrij van huur te aanvaarden. Bezichtiging Dinsdags en Donderdags van 2—4 uur. Meerdere inlichtingen te bekomen ten kan tore van genoemden Notaris. niemand het huis zien binnengaan, niets werd vermist, geen spoor van inbraak was te vinden. Een der buren, dicht opgepropt in den winkel, was zoo ver standig den chef van den wijkdienst, een zekere David de Beaudriguez, te gaan halen deze kwam, onderwierp de familie Callas aan een eerste verhoor en kreeg reeds toen den indruk, dat zij allen tezamen een verhaal deden, tevoren door hen ingestudeerd. Hij vond in elk geval voldoende aanwijzingen om geheel de Familie Callas in hechtenis te nemen, en deed met hen ook den jongen Laval lise naar het stadhuis overbrengen. Van de zijde van de aldus beschuldigden hield men aan de oorspronkelijke lezing vast, en bewijzen konden niet worden aangevoerd, dat deze lezing onjuist was. Een paar dagen later echter algeheele verandering van het tooneel. De familie Callas, de blijkbaar overleg had gepleegd met haar advocaten, kwam op de aan vankelijke verklaring terug. Men gaf toe dat, deze verklaringen onjuist waren maar zij waren afgelegd om de eer van de familie te redden. Immers, naar het nu heette, zou Mare Antoine zich door ophanging van het leven hebben beroofd, en men wilde aan de familie en aan de nagedachtenis van Mare Antoine bespa ren, die op de zelfmoordenaars rust. Een beschrijving werd gegeven van de wijze, waarop men den zelfmoordenaar zou hebben gevonden. David de Beaudriguez was voor zijn tijd een Shcrlock Holmes; hij ondervroeg de beklaagden scherp, en stelde hun een reeks detailvragen, die zij niet hadden kunnen verwachten, en ten aanzien waarvan zij dientenge volge niet geheel eenstemmig waren. Maar sterker nog, in het afgenomen kruis- De Notaris JOH. KNOPPERS te Amersfoort zal op DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1925' des voorm. 11 uur precies te Soest, in het Café „De Gouden Ploeg" aan den Rijksstr.weg In de Gemeente Soest nabij den Eigendomweg en Nieuwe Weg, ge merkt 305, groot 73.60 Aren. Bewoond door den Heer G. Snoek. aan den Smitsweg no. 8, groot 6.85 Aren. Bewoond geweest door den Heer J. Jansen. PERCEEL 3 met groote SCHUUR waarin stalling en wagenloods en TUIN, aan de Birkstraat No. 28, groot plm. 4 Aren. Bewoond door de Heeren G. en J. Meerding. inmiddels uit de hand te koop. PERCEEL 4 en 5 nabij den Ouden Utrechtscheweg, resp. groot plm. 4.90 en 6.55 Aren. In eigen gebruik bij den Heer A. Westerveld Massa perc. 4 en 5. Aanvaarden en betalen 13 November 1925. Bezichtiging Dinsdags- en Donderdagsmid dags van 2—4 uur. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van Notaris Johs. Knoppers, Utrechtschepoort Amersfoort. Breeder bij biljetten. Zegt het voort i BAARN Wegens Liquidatie. Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOUTEN te Baarn zal en zoo noodig den volgenden dag, telkens des voormiddags 10 uur in het Hótel de La Promenade Amalialaan no. 1 te Baarn publiek a contant verkoopen Bestaande uitVitrages, Landhuisstof, sati- nets, meubelbonten, waschzakken (linnen), katoenenen wollen damesstoffen, zijden sjaals, graslinnen voor lakens, geel katoen voor hemden, Tricot en gebreide Heeren, Dames- en Kinder-ondergoederen, waarbij een partij directoirspantalons (alle maten), borduursels en tusschenzetsels, Dames- en kinderkousen, sportkousen en korte kousjes, enkele stuks lingeries, garen, band, wol sajet, zijden linten, D. M. C. garens, bonte dames- en kinder- schorten met en zonder mouwen, Dames en Heeren handschoenen voor zomer en winter, partij mans- en kindertruien en pakjes, bonte jongenspakjes en bloeses, wollen, kinderpak jes en overjassen, sporthemden en overhem den, werkmansgoederen, partijtje laken onder rokken. Voorts prachtvol ledikant, 2 persoons echt Pitch pine (nieuwe), karpetten, cocostapijt, chinsmat, tafelkleeden en moquette loopers, wollen loopers en moquette kleedjes, koperen roeden voor gordijnen met toebehooren en eenige tafelzeiltjes en hetgeen verder te voor schijn zal worden gebracht. Te bezichtigen Woensdag 12 Augustus 1925 van 10—4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van ge noemden notaris en bij den Makelaar H. J. van Leeuwen, Sophialaan no. 10 te Baarn. Briefkaarten worden vergoed Kerkstraat 20 - Julianastraat 7 - Tel. 84 - EERSTE SOORT F 2.50 per lOO K.G. verhoor stelde hij vast, dat de jonge Mare Antoine zich niet had kunnen be dienen, bij zij zelfmoord, van een stoel of eenige andere verhooging. Daaren tegen was de plaats, die men hem aan wees als die, waar het koord zou zijn bevestigd, zoo hoog, dat een gemiddeld man en ook Mare Antoine niet, daarbij kon komen. Op deze en andere gronden, te gedetailleerd om hier na te gaan, stelde hij vast, dat het verhaal van den zelfmoord een verhaal moest zijn. Men had daarbij de kreten, door de buren gehoord, trachten te verklaren de buren hadden toch iemand hooren uitroepen: O vader, o vader, o God, en het heette nu, dat deze kreten van Pierre Galles afkomstig waren, op het oogenblik, dat hij den zelfmoordenaar ontdekte. David de Beaudriguez verwierp, aan de hand van de hem gebleken feiten, de lezing van den zelfmoord volkomen, voerde daartegen tal van bezwaren aan, ook dit, dat het wel zonderling was, dat Mare Antoine, alvorens zelfmoord te plegen, zich geheel in costuum zou hebben ge stoken, en bovendien zou hebben ge maakt van een das, die niemand als tot zijn bezit te behooren erkende. De be klaagden bleven op deze nadere vragen het antwoord schuldig. Men denkezich daarbij de leugens, die zij aanvankelijk hadden gebruikt; de kreten om hulp, die door de buren waren vernomen de klachten, door den vader tegen den jongeren zoon ter zake van zijn geloofs overgang geuit en het kan niet ver wonderen, dat men in elk geval materiaal genoeg meende le hebben om hen defini tief in staat van beschuldiging te slellen. Zij werden dan ook eerst veroordeeld tot de ondervraging met scherpe midde-

De Soester | 1925 | | pagina 2