Inrichting schikbaar. i Gelaat IHGOED Autoverhuurinrichting T DEPOSITO'S P. MAN Soest er Courant voor Soest en Omgeving Nieuws- en Advertentieblad. Verschijnt eiken Zaterdag. jisir n door ïcheri j IHIitlMPEILSCIRiPöEÏIEIM Fa. STRIJKER Brandstoffen en Grint La Porte Co. ke- en Platvoeten jrg. Grothestraat 28 tuthandei i JDER MLU— n VERZEKERINGEN. i sAi Eemstraat 18 -IJKE PRIJZEN l Boorden, enz. g eiken Maandag. Uitgever O. v. d. BOVENKAMP Soestdijk. N.V. MIDDENST ANDSBANK INCASSO'S - DEPOSITO'S SPREKEN EN ZWIJGEN Wenscht U een Huur-Auto? Bel op No. 84 Kerkstraat 51 - B. 't Lam MiJNHARDT'S VENEMA Kunst-Inrichting T. L. BLOK Belangrijke Prijsverminde ring op alle Kunst-Artikelen Autogarage „MIDDELWIJK" VAN DEN BERG Co. ALLEBANKZAKEN W. I). BOS ALLE BANKZAKEN 'Door VAN DIJK'Sj MEUBEL-TRANSPORT 5 A. FUGERS - Kerkstraat 3 SpoorstP. 4-6 EKKER iek, Lumbago, Zenuwpijnen Asthma, Chron. Bronchitis, ïR PRINS, Apts van 23 uur. IEDEREENr - - TELEFOON 78 REIMAN, Parklaan 12b 1ESTDI1K, TELEF. Mo. 54 Taxateur terbergschestraat 4 :m. Grothestraat 51 imen met: an Dr. Brümer, Arts te Gro- ddel tegen zwaren, hardnek- t en Bronchitis. Ook voor chen het meest baatgevend. onnen van Carlsbad. Tegen dzuiverend, zacht laxeerend 1.15. Drogisten. NO. 35 Adres voor Administratie en Redactie Van Weedestraat 7, Soest Advertentiën worden ingewacht tot Vrijdags voormiddags 9 uur bij den Uitgever. Ingezonden stukken tot Dinsdagavond 9 uur DE Veertiende Jaapgang Zaterdag 28 Aug. 1926 ADVERTENTIËN Van 1—5 regels 75 ct. Elke regel meer 15 ct. Groote letters naar plaatsruimte. Bij abonnement groote korting. Abonnementsprijs 50 cent per kwartaal. voor AMERSFOORT en OMSTREKEN Telef. 97, Van Weedestraat 37 t.o. den Heer Haremaker In onzen haastenden tijd, van snel verkeer, snel zaken do£n, snel leven, worden stroomen woorden gebruikt, achteloos, roekeloos. En toch kan het gesproken woord, voertuig der gedachten, soms zoo buitengewoon veel goed of... kwaad uitrichten. Een enkel losweg gesproken woord, een insinueerende uitdrukking, een woord van laster of smaad, kan soms voldoende zijn om het levensgeluk van een ander grooten- deels te verwoesten of hem onbereken bare schade te berokkenen. Heel dikwijls wordt in de verste verte niet beseft, wat de verstrekkende gevolgen kunnen zijn van onze woorden in een vluchtig gesprek. Hoe dikwijls praten we niet, uit verveling, om toch maar iets te zeggen volkomen nutteloos, onwillekeurig ont aardend in leeg daar-heen-spreken, dat o, zoo licht dikwijls onopzettelijk culmineert in min of meer schadelijken laster omtrent personen of dingen. Het zou inderdaad buitengewoon veel nut hebben, wanneer we als grondslag van onze gesprekken en woorden willen aannemen, de gedachte dat we ze moeten gebruiken om op te bouwen, in stede van af te breken. In dit verband is heel interessant, wat een Engelsch redenaar zijn gehoor onlangs in overweging gaf. Hij verzocht ieder eens voor zich zelf na te gaan, alle gesprekken, die zij in de afgeloopen week hadden gevoerd en dan daaruit weg te nemen, alle leege praatjes, alle laster, alle onvriendelijkheid Wanneer dat eerlijk werd gedaan, vreesde hij, dat er in vele gevallen niet heel veel van de gesprekken zou overblijven. Ik kan mij voorstellen, dat iemand nu de vraag steltMaar waar moet ik dan in vredesnaam over spreken? Wanneer er niet meer gezellig gepraat (leesgerod deld) mag worden, zal dan de wereld niet bestaan uit ongenietbare zwijgers? Wordt de wereld dan niet onbewoon baar? Wel, ik geloof het niet. Het hangt geheel af van de levenshouding die wij aanne men, onze mentale houding ten opzichte van de menschen om ons heen. Wanneer men om zich heen ziet, zal men tot de ontdekking komen, dat er zich eiken dag tallooze gelegenheden voordoen, om een vriendelijk woord te plaatsen, om één van de menschen, waarmee wij in ons dagelijksch leven in aanraking komen, met een bemoedigend woord of een woord van lof op te beuren en daardoor nieuwe hoop en nieuwe kracht te geven, om hun werk voort te zetten of het leven wat prettiger te beschouwen. Zoo'n har telijk gemeend woord kan in sommige oogenblikken een weldaad zijn. En niet alleen voor den ontvanger doch ook voor den uitzender van deze vriendelijke gedachte, door het vreugdevol bewust zijn, een mensch te hebben geholpen. Wanneer we aldus onze gedachten in opbouwende richting dringen, zullen we tot de ontdekking komen, dat zich steeds nieuwe gelegenheden voordoen, om een helpend, vriendelijk woord te plaatsen. En het zal dan meteen duidelijk zijn, dat dit volstrekt niet tot gevolg heeft, dat de wereld ten slotte dan bewoond zou worden door een ras van zwijgers. Zou integendeel de wereld er niet duizend maal beter bewoonbaar door worden Direct hierbij aan sluit zich de groote kunst van het zwijgen, of liever nog van het luisteren. We spreken zoo veel en zoo snel en zoo luid, om toch vooral maar door de anderen gehoord te worden Maar het luisteren hebben we nog zoo slecht geleerd. Zooals een zakenman aan gindsche zijde van den Oceaan dezer dagen opmerkte: „Eiken dag spreek ik met ongeveer twintig menschen en niet één op de honderd weet werkelijk, hoe hij moet luisteren". Wei, hef is niet eens zoo heel moeilijk, om te praten, lang en veel te praten, nietwaar Maar om wer kelijk belangstellend, meevoelend en aandachtig toe te luisteren, wanneer een ander spreekt, zie, dat is dikwijls zeer, zeer moeilijk. En toch kunnen we daar mede, evenzoogoed als met een vriendelijk bemoedigend woord in vele gevallen een helpende daad verrichten. Het is goed het oor te luisteren te zetten. Zooals een collega ginds aan de Hudson onlangs opmerkte, „er zijn in dezen tijd zoovele stemmen om ons heen, meer dan ooit te voren en zoovelen luisterden in het geheel niet. Onze ooren zijn alleen maar ornamenten. Het zwijgen is de poort, waardoor de heelende kracht der eenzaamheid komt. Het zwijgen is goud omdat het onbevlekt is. Hetzwij gen is de bakermat van groote gedachten en groote daden, de oorsprong van alle achting, wellevendheid en waarheid. Er is een tijd om te spreken, maar er is ook een tijd om te zwijgen en te luis teren". En dat is iets, dat wij in onzen ja- genden tijd wel eens grondig mochten bedenken en overwegen. FLORIS C. KAMERKRONIEK Parlementaire bedrijvig heid - Wetsontwerpen in de pen - Ministers geïn terpelleerd - Stilte voor den storm. Langzamerhand worden bij het eindigen der vacanties aanstalten gemaakt voor de hervatting der parle mentaire bezigheden. Ministers keeren terug en nemen hun werk aan de departementen weer op. Zoo ook de minister van Financiën, welke zich allicht met het leggen van de laatste hand aan de begrooting onledig houdt. Nieuwe wetsontwerpen rijen zich aaneen tot een eerbiedwaardige reeks, die de Kamers menig debat zullen ontlokken. Zoo is binnenkort een regeling van de collectieve arbeidscontracten te ver wachten. Er wordt namelijk een wets ontwerp voor de burgerrechtelijke rege ling van de collectieve arbeidsovereen komst voorbereid, waartoe het Burgerlijk Wetboek moet worden aangevuld. Daaraan ligt de bedoeling ten grondslag, bepalingen te maken in zake de voor waarden, krachtens welke de vereeni- gingen van werknemers en -gevers bevoegd zullen zijn, collectieve arbeids overeenkomsten aan te gaan, alsmede de wijze, waarop dat kan geschieden. Dan wordt er een kleine aderlating der automobielbezitters beraamd door wijziging van de wet op de personeele belasting, waar het gaat om de reduc tieregeling voor automobielbelasting. De zinsnede in de wet, welke zegt, dat de helft van de belasting geheven wordt, indien het voertuig uitsluitend of hoofdzakelijk voor het bedrijf wordt gebezigd, wordt zoodanig veranderd ten minste als Uc Kamers net goed keuren dat „hoofdzakelijk" komt te vervallen. Blijft dus alleen belasting reductie voor zuivere bedrijfsauto's. Kon onlangs reeds melding worden gemaakt van ministerieele plannen tot leniging van het werkeloosheidsvraag- stuk in Drente, ook het algemeene werkloosheidsvraagstuk in ons vader land maakt op het oogenblik onderwerp van ministerieele zorg uit. Het feit, dat eenige gemeentebesturen in ons land sedert eenigen tijd trachten de werkloosheid te bestrijden door het geven van cursussen aan onvoldoende geschoolde arbeiders, was voor onzen minister van Arbeid, enz. aanleiding een onderzoek in te stellen naar de bereikte resultaten, terwijl er veel kans bestaat, dat er een staatscommissie zal worden ingesteld om te onderzoeken, in hoeverre dergelijke cursussen voor opleiding en omvorming tot bestrijding van de werkloosheid kunnen bijdragen. Bij gebrek aan gelegenheid tot mon delinge interpellatie der ministers in de Kamer, weren zich de kamerleden momenteel nog door de ministers schrif telijk het vuur aan de schenen (excuseer de ietwat gewaagde beeldspraak) te welke samenstelling van wetenschappe lijke statistieken van levensduurte in verschillende gemeenten bepleitte in verband met de classificatie, bedoeld in de bezoldigingsbesluiten. Maar minis ter de Geer, als voorzitter van den Raad van ministers, gaf den interpellant als de meening der regeering te kennen, dat aan de jongste herclassificatie der gemeenten geen algemeene fouten kleven en er dus geen aanleiding is, om, met gebruikmaking van nieuw te verzamelen statistische gegevens, opnieuw een algemeene herziening der klasse-indee ling ter hand te nemen. Ten slotte verklaarde de minister van Oorlog aan Dr. de Visser, dat hij gaarne mondeling zou antwoorden op diens vragen over vermindering der cavaleriesterkte met 200 paarden. Zoo glijdt ons parlementaire leven als een kabbelend beekje daarheen. De politieke wateren zijn nog rustig als een binnenzeetje. Maar reeds is Prinsjesdag in het zichtNog luttele dagen en de troonrede, met de begrooting in haar gevolg, komt de kalme ge moederen opzweepen. Het is de stilte, die aan den storm vooraf gaat. POLITICUS. leggen. Over de kwestie van den wederopbouw in Maas en Waal is men nog lang niet tevreden. De afgevaardigde Bulten vroeg den minister van Finan ciën of het der regeering wel bekend was, dat de noodwoningen in de ge teisterde streek van Maas en Waal niet geschikt waren voor bewoning in den winter, dat in eenige plaatsen de herbouw niet voor den winter gereed zal zijn, hetgeen natuurlijk velen zorgen baart, dat het Watersnoodcomité klaar blijkelijk geen geld genoeg heeft, om bij den wederopbouw der woningen rekening te houden met het stallen van eenig vee en of de regeering dus wilde helpen om te zorgen, dat de herbouw vóór den winter gereed zou zijn en er wel rekening zou worden gehouden met den wensch tot gelegen heid voor stallen van vee, bijv. door verstrekking van rentelooze hypotheek. En de heer van der Waerden bracht den minister van Waterstaat nog eens de mijnkwestie voor oogen, waarbij hij eigenlijk de doelmatigheid van het huidige toezicht, zoowel medisch als anderszins, in twijfel scheen te trekken en vroeg, of de minister, ook gehoord de meening der samenwerkende mijn werkersbonden, van meening was dat het huidige mijntoezicht de veiligheid der arbeiders voldoende waarborgt en dat het niet gewenscht is, dit toezicht onder te brengen bij de arbeidsinspectie. De herclassificatie kwam ook nog eens voor het front, door de vragen van het lid der Tweede Kamer Moller, een vechten tegen woorden worden. De verordening wordt alsnu overeen komstig de aanwijzingen van Ged. Staten vastgesteld. 3. Aanwijzing van gemeentegrond voor de stichting van gebouwen noodig voor het Gasbedrijf. B. en W. stellen voor de betrokken gebouwen te stichten op Gemeente- terreinen aan den Langen Brinkweg en het Gasbedrijf te belasten met f5000. voor aankoop van deze terreinen. De heer Endendijk informeert, of door dit voorstel niet de vastgelegde lengte (6 K.M.) van het buizennet wordt over schreden. De Voorzitter antwoordt, dat inderdaad de lengte met een 500 meters wordt overschredenmaar daardoor komen alle bedrijven dichter bij elkaar te leggen, wat niet anders dan voordeeliger kan werken. Een en ander zal met Amersfoort geregeld worden. De heer De Koning had liever den gaswinkel of tewel showroom aan den Hoofdpijn-Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten Burgerliike Stand GEBORENJoanna Maria, d. v. C. G. v. Schalkwijk en J. v. Isselt Jan Jacobus, z. v. P. C. Zonneveld en A. Stolk Hendrik, z. v. H. v. Dorresteijn en M. Gosepath Willem Adriaan, z. v. T. Spelt en H. v. de Klomp Johanna, d. v. G. v. der Wilt en K. Visser. GEHUWDWillem v. Burgsteden en M. v. Soest. OVERLEDENDiederikus Johannes Rebel, 65 jaar, ongehuwd. VESTIGING VAN 19-25 AUG. 1926. Wed. W. Duuiia, A'dam TAo Genestetl. 3 G. Th. Broekman, v. A'foort, Molenstr. O.Z. 11 J. M. Teller, v. Eindhoven, Middenlaan 2 Th. J. L. v. d. Muijzenberg, v. Eemnes, Ferd. Huijckl. 8 W. M. Wolbrink, v. A'dam, v. Weedestr. 30 H. L. v. Mierlo m. gez., idem P. J. Hagel m. gez., v. A'dam, Schrikslaan 45 R. A. W. Zondervan, v. Wilnis, Eigen domweg 8 N. Boerebach, v. Bussum. Steenhofstr. 46 C. v. Schagen, v. A'dam, A. Paulownal. 30. VERTREK VAN 19—25 AUG. 1926. A. H. Thonhauser, n. A'dam, John Franklinstr. 61 1 hoog J. E. Emmelot, idem, Leidscheplein 28/30 E. Lillig, n. Baarn, Hotel Zeiler C. W. de Radder m. gez., n. Zeist, Oude Arnh. weg A. v. Zeitveld m. gez., n. Zeist, Deinselweg 13 H. M. Reulen, n. Utrecht, Knopstr. 25 J. Botterblom, n. Hoogland, E. 15 S. Groen m. gez., n. den Haag, Tamarindestr. 25 H. M. Boers-Wiepkes m. gez., n. IJmuiden, Kanaalstr. 102 J. v. Maren, idem. F. C. KUIJPERSTRAAT 10a - TEL 169 SPECIAIjITEIT in de fijne HEEREN -MODEARTIKELEN mm depot palthe GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Vrijdag 20 Augustus 1926, 's avonds 7 uur. Voorzitter: De Burgemeester. Aanwezig 12 Leden. (De heer Foeken had bericht van verhindering ingezonden) De vergadering wordt geopend met het lezen van het gebed, waarna aan de orde komt de agenda. 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Zonder bemerking gearresteerd. 2. Opnieuw vaststellen van de verorde ning regelende liet beheer van het Gas bedrijf in verband met een schrijven van Gedeputeerde Stalen. Ged. Staten hadden eenige formalist! sche hezwaren maar weike niet zoo van overwegenden aard zijn om er niet aan tegemoet te komen. B. en W. stellen derhalve voor aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen. De heer De Koning die, zooals bekend, niet zoo best te spreken is over de bedil zucht van Ged. Staten heelt de opmerkingen gelezen, zat zich niet ver zetten tegen hunnen wensch. MaarSpr. kan niet nalaten op te merken, dat de raad slechts op gegronde motieven van Ged. Staten aan hunne voorschritten gevolg moet geven. Drukken zij echter hunne wenschen te vaag uit, laten zij dan redigeeren en dit niet via den raad doen. De Voorzitter merkt op, dat de wijzi ging van geen beteekenis is om er veel drukte over te maken. Het zou slechts Wegens gevorderd Seizoen VREDEHOFSTR. 3a - Nieuwerhoek weg gezien. De bedoeling is toch reclame te maken voor het gasbedrijf, meent Spr., die nu vreest dat zij zonder effect zal blijven, wijl op den Langen Brinkweg zelfs geen kip voorbij gaat. Spr. vraagt voorts naar de bestemming van den koopprijs (f5000. Eenige ledenmisschien zijn die gelden voor hypotheeknemers bestemd. De Voorzitter merkt op dat de koop som het grondbedrijf ten goede komt. De heer BesselsenZe komen langs een slingerwegje weer in het zelfde potje. Wethouder v. Elten den heer de Koning beantwoordende, zegt dat de plaatsing van den winkel aan den weg veel te duur zou worden. Het zou niet verstandig zijn reeds zooveel geld in dit bedrijf te steken. De bedoeling is door den winkel de menschen in de gelegenheid te stellen met de nieuwste snufjes op dit gebied op de hoogte te stellen. Komen bijv. zij die van het gas willen erofitccrcn bij de plaatselijke loodgieters in innemingen, uan &uuiivii uw-w.. antwoorden: loop even mede naar de gemeentelijke showroom. De winkel bedoelt dan ook te zijn een tentoonstelling, niet een verkoop plaats. De heer De Koning schijnt dit tegen te vallen en wijst op Leiden waar de verkoop van deze artikelen door de gemeente voor de gemeente veel geld oplevert. Mr. v. Doorne is er niet voor, dat de gemeente zou gaan concurreeren tegen eigen inwoners. De heer De Koning wil dit niet zoo scherp zien gesteld. De menschen die een artikel willen aanschaffen, bijv. een gasfornuis blijven toch vrij, na bezichti ging, in hun keuze door wiens bemid deling zij wenschen te koopen. Wethouder v. Elten dikt nog eens aan, dat het meer de bedoeling is, dat men zich door dezen winkel op de hoogte kan stellen van de nieuwste toepassingen op gasgebied. De heer De Koning verklaart met zijne bemerkingen niet te willen zeggen, dat het moet gebeuren, zooals hij meende. De Voorzitter sluit de discussies met de opmerking, dat we nog zoo ver ook nog niet zijn. De buizen moeten nog in den grond. Overeenkomstig de voor stellen van B. en W., alzoo besloten. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot redactiewijziging van artikel 9 der overeenkomst met Amersfoort in zake Gaslevering. Betreft een kleine verduidelijking in de redactie. Aldus besloten. 5. Benoeming van een tijdelijk technisch ambtenaar aan het Gasbedrijf. Op de voordracht staan de heeren C. Verweij Jr., Utrecht, L. E. Visser, Sneek, A. de Graaf, Utrecht. De Voorzitter heeft een en ander te zeggen over deze benoeming, maar acht dit in openbare zitting niet gewenscht. Het publiek wordt daarom verzocht zich te verwijderen. Deze geheime zitting duurde een half uur ongeveer en schijnt naar wij ver moeden, eenigszins pikant te zijn geweest. Telef. No. 1 Torenstr. 7 VERHUUR-INR. VAN LUXE AUTO'S K S S I E R S JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 163 - SOEST ONDERGROND SCHE BR AND-INBRAAK. VRIJE KLUJS KERKSTRAAT 20 TELEFOON 84 JULIANASTRAAT 7 De heer Scheffer dito. De heer Hilhorst eveneens. Voor zooveel commissies waarin hij nuttig werkzaam zou kunnen zijn, wordt hij niet benoemd, hij wenscht nu geen event. benoeming aan te nemen voor een com missie voor een bedrijf waarvan hij niets weet. De volgende stemming leidt ook niet tot resultaat, daar herstemd moet worden tusschen Mevr. Droste die 5 stemmen en den heer de Koning die 4 stemmen kreeg. De heer de Koning bedankt voorde eer. De derde stemming brengt Mevr. Droste-Wilmans met 9 stemmen in de commissie, de overige briefjes waren blanco. Eenige leden roepen haar het welkom toe. Thans wordt gestemd voor een lid der waterleiding-commissie. In deze com missie zitten reeds de heer Endendijk en Mr. van Doorne. Bij eerste stemming verkregen de heer Scheller 4, Van Eek 3, v. d. Bremer, Hilhorst, Besselsen en Mevr. Droste ieder 1 stem, een blanco. De heer Schelfer bedankt voor event. eer. Mr. van Doorneaangenaam. De Voorzitter wenkt afkeurend. Mr. van Doorne, die 't zoo kwaad niet bedoelde, en in een vroolijke bui ver keert, haast zich het woord aangenaam om ie zetten in aangedaan, zelfs zeer aangedaan te zijn over het feit, dat oude De heer Besselsen kan zich niet goed indenken dat bewoners van perceelen in de nabijheid van dit kamp daarom honden zouden moeten houden. De heer Scheffer en andere leden begrijpen op hun beurt weer niet dat de heer Besselsen dat niet indenken kan. De Kohieren worden vastgesteld. 9. Vaststelling van een besluit tot in gebruikgeving van gronden. Betreft de vaststelling nog over het jaar 1925. Een formaliteit dus. De heer Endendijk is tot de ontdekking gekomen, dat de regeling betreffende het in erfpacht enz. uitgeven van ge meentegronden geheel gewijzigd is. Spr. is van een dergelijk besluit niets bekend. Volgens het destijds genomen besluit geldt de regeling dat bij uitgifte, bij elk dezer woningperceelen 3 aren grond voor den tijd van 30 jaar in erfpacht zou worden gevoegd. Een en ander met het doel de menschen makkelijker in het bezit van hypotheek te stellen. Thans schijnt men dien duur weer op 15 jaar gesteld te hebben, een tijdsduur BANNIEHS BAARN - SOEST - BUSSUM CHEQUE REKENINGEN MET :- RENTEVERGOEDING Men lette op de stemming. Bij heropening brachten toen zes leden hun stem uit op den heer Visser, vijf stemden blanco, terwijl no. 1 van de voordracht slechts een stem kreeg. De heer Visser werd alzoo benoemd. 6. Benoeming van een lid der Gas- commissie en Waterleidingcommissie in verband met het bedanken van het lid den heer Foeken. De eerste stemming voor lid gascom- missie, waarbij de heeren Hilhorst 3, Schelfer 2, v. Doorne en Mevr. Droste ieder 1 stem kreeg, terwijl 4 blanco briefjes werden ingeleverd, bracht geen resultaat. Mr. van Doorne wenscht niet in aan merking te komen. menschen hun baantjes weg geven. De Voorzitter legt den vinger op den mond als waarschuwing tegen al te groote grappigheid. Een nieuwe stemming heeft tot resul taat dat de strijd zal gaan om de heer Besselsen en Van Eek. De heer Besselsen die zooveel eer niet verwacht heeft, trekt zich terug. De volgende wijst de heer Van Eek aan met 5 stemmen, die de benoeming aanneemt. De heer Besselsen kreeg 3 stemmen, de heer Hilhorst 1de rest stemde blanco. 7. Vaststelling van een voordracht ter benoeming van leden van het College van Zetters. Betreft periodieke aftreding. De voordracht luidtP. v. d. Breemer, J. J. v. §chadewijk en Th. H. de Goede. De heeren worden benoemd (2 blanco's). 8. Vaststelling van een kohier straat- belasting en een kohier hondenbelasting. De heer De Koning informeert, of in verband met het kohier hondenbelasting over een bepaald geval kan gesproken worden. Weth. v. d. Bergjawel, als er maar geen namen worden genoemd. De heer De Koning wijst dan op het geval, dat iemand die in de buurt van het woonwagenkamp woont gedwongen is geworden een waakhond aan te schaffen. Nu zou Spr. gaarne willen dat deze persoon ontheven werd van deze belasting groot f 5.De gemeente vergoedt immers ook de schade, door minder scrupulens aangelegde bewoners van dit kamp, aangericht op aangrenzende bouwlanden. De veiligheid aldaar eischt dat een hond zijn tanden eens Iaat zien. De heer Endendijk merkt op, dat dit niet kan. De Voorzitter voelt er wat voor om voor waakhonden uitzonderingen te maken. De heer Endendijk profiteert, dat wij dan 80 pCt. aan waakhonden krijgen. De Voorzitter weet welken persoon de heer De Koning bedoelt. Een ver zoekschrift tot ontheffing kwam in. De heer De Koning vraagt beleefd het verzoekschrift in de welwillendheid van B. en W. aan te mogen bevelen, B. en W. weten nu waar het om gaat. WORDT U GOEDKOOP EN NETJES VERHUISD STEENHOFSTRAAT 57 TEL 69 waartegen groote bezwaren ontwikkeld werden bij de toen gevoerde debatten. Spr. vraagt inlichtingen. Is zijn ontdek king juist dan is Spr.'s plan in een volgende zitting met voorstellen te komen. De heer v. Eek is 't volmaakt eens aren "voor'3D"")aren""in'eripaciïï'wërcï aangenomen juist uit overweging van hypothecairen aard. Spr. is ook niets bekend van een bepaling van 15 jaar. De heer Scheffer weet ook niets van een wijziging af. Weth. v. Elten belooft onderzoek toe als men hem den naam noemt van den gegadigde, wien onrecht zou aangedaan zijn. De heer Endendijk noemt den naam Hessel de Zoete, Veenhuizerweg. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot intrekking van het besluit genomen in de vergadering van 11 Juni j.1. inzake verweer in hooger beroep, tegen den eisch van de N.V. Soester Bouwmaterialenhandel. Ged. Staten weigeren hunne goed keuring, daar zij al hun fiat gaven op een vroeger genomen besluit van den raad dienaangaande. Weth. v. d. Berg even toelichtend op eenige vragen wijst er op dat het be sluit tot verweer in de zitting van 6 October 1925 werd genomen, waarop goedkeuring van Ged. Staten, nu de zaken van eersten instantie tot hooger beroep voerl meent B. en W. voorzich tigheidshalve weer goedkeuring te vragen Nu dit niet noodig blijkt houden wij ons zegt Spr. aan het vroegere en kan het besluit van 11 Juni worden ingetrokken. Eenige leden hebben 'tover de al of niet juiste motiveering van Ged. Staten voor hun weigering. De Voorzitter herinnert er aan dat juristen zijn als doctoren. Bij strijd wil altijd een van de twee gelijk hebben. Het besluit wordt ingetrokken. .GAZELLE" RIJWIELEN 11. Adres van het R.K. Schoolbestuur H.H. Petrus en Paulus, verzoekende gelden te verstrekken voor aankoop van leermiddelen. B. en W. adviseeren gunstig. Door de schoolbesturen is aan de wettelijke verplichting voldaan. Aangenomen. 12. Verzoek van S. Groen om eervol ontslag als onderwijzer aan de O.L. School in de Kerkebuurt. Eervol verleend. 13. Behandeling van verzoeken om aankoop en huur van gronden. De heer J. M. Goedhart vraagt in koop een perceel grond a. d. Soester- bergschestraat, breed 40 M., diep 120 M. tegen den prijs van f2.per Ms. De betrokken commissieadviseertgunstig. De heer De Koning noemt dezen prijs te laag, met het oog op de ligging. Spr. stelt voor f3.te bedingen. De heer v. Eek is 't volkomen eens met den vorigen Spr. dat de prijs te laag is, maar moet hem toch onder den

De Soester | 1926 | | pagina 1