KOUSEN GESCHENKEN P. G. W. Foeken J. TH. W@SKUOH.EIM Piano leerares MANUFACTUREN Het adres Smetten RUIMST GESORTEERD VOOR PRACTISCHE EN BLIJVENDE ZILVER WAPENLEPELTJES VANAF F 1.75 E. van Meurs, neus wrijven, dat de heer De Koning een vorigmaal 't niet met hem eens was toen Spr. bij verkoop van het eerste perceel aan dien weg al opmerkte dat de prijs te laag was. Ook verzet deze Spr. zich tegen de kleine verkaveling van het terrein, waardoor hij vreest dat de mooie omgeving in waarde zal dalen en ontsierd worden door huizen ir „pijpenla" stijl. Grootere afstanden tus schen de perceelen dan 4050 M. acht hij zeer gewenscht. Spr. zegt nog dat hij in de commissie steeds geageerd heeft tegen deze lage prijzen in vergelijk met andere grondprijzen. Nu kan men wel zeggeneen en ander bevordert de vestiging, maar om dit argument lacht hij, want als men de terreinen voor niets geeft bevordert men den intrek naar hier veel meer. De heer De Koning verklaart niet bekeerd te zijn. Hij behoefde niet bekeerd te worden. De vorige maal was 't heel wat anders. Toen ging het over het eerste stuk terrein. Kaufmannisch was 't toen juist gezien door een zacht prijsje den gang er in te brengen en de aandacht op deze terreinen te vestigen. Wat men toen verspeelde kan op de andere ter reinen gevonden worden. Weth. v. Elten zegt, dat de aanvraag was tegen den zelfden prijs ad. f 1.80. De commissie bepaalde f 2.Men vergete niet dat aan verdere kosten voor den kooper er bij komt 40 X 14. (verhardings, enz. kosten) en dat de diepte van het terrein toch minder waarde heeft. De heer v. Eekdat is ook bouwterrein. Weth. v. Elten Dat wordt dan een achterweg. De heer De Koning: Op het terrein staat voor een hoop geld aan hout. Na eenig gekeuvel komt het voorstel De Koning om den grond voor f3. per M2 te verkoopen in stemming. Met 9 stemmen gaat de raad accoord. Tegen stemden Weth. v. Elten, Hilhorst en Rietveld. Eenige leden spreken hun verbazing er over uit dat Weth. v. d. Berg voor stemde. De Weth. acht dit zeer logisch, hij hoorde, wat hij van te voren niet wist, dat het terrein waarde aan hout bezat. Aan het verzoek van de Voetbalver. „De Ploeg" wordt voor den tijd van 6 jaar een stuk grond aan den Langen Brinkweg verhuurd tegen een huur van f 50.per jaar, nadat de heer v. d. Breemer de vrees van eenige leden had weggenomen, die meenden dat het grasland te veel te leiden zou hebben en de huurprijs dan te laag vonden. Aan een verzoek van M. v. Klooster om kwijtschelding van betaling van erfpacht, kan niet voldaan, daar het grondbedrijf geen armenzorg is. Via andere afdeelingen zal de man toch wel gehoor krijgen op zijn verzoek dit bleek uit de discussie. 14. Behandeling van verzoeken om ontheffing van bepalingen der Bouwver ordening. De heer van Eek schikt zich en grie ven van bouwers van woningen aan de Nieuwe Steeg in het geding. uutteFuTOdfe f^ertïlfkué'&aJïii ten moet tot de rondvraag. Op een verzoek van de N. V. G. Doesburg betreffende kleine afwijking van de rooilijn Burgem. Grothestraat hoek Emmalaan overeen komstig advies van de Commissie gunstig beschikt. Aan de orde komt dan een verzoek van A. J. van Lume aan den Kruisweg, die zijn woningen met een erker wil verrijken. De Commissie ad viseert ongunstig, zoo ook B. en W. Als het oude gebouwen gold dan ware er al licht over te spreken, aldus Weth. van Elten, maar hier is 't nieuw bouw. Gaat men daarop in dan volgt al spoedig de buurman. De heer Hilhorst staat dit advies vol strekt niet aan. Spr. geeft toe dat het nieuwe huizen zijn. Maar daarom kan 't juist zijn nut hebben deze menschen ter wille te zijn, Immers het kan zijn, dat door de bewo ning een ongerief bemerkt wordt waarin men eerst zoo geen erg had. Een kamer kan wat donker zijn enz. Met het ver- leenen van deze dispensatie zou mis schien dan wat prettiger bewoonbaar zijn. De menschen voelen toch al zwaar genoeg onze belasting. Spr. vreest niet zoo zeer, dat straks de andere bewoners ook erkers willen gaan bouwen. Zoo ja, Ook het adres van J. Mets, om ont heffingvan eenige bepalingen betreffende verbouwing van zijn hoekperceel van Weedestraat, hoek Korte Brinkweg, leidt tot bespreking. B. en W. overeenkomstig adres der Commissie stellen voor liet verzoek in te willigen onder voorwaarden dat de heer M. den grond voor zijn woning gratis aan de gemeente afstaat en de kosten van het trottoir begroot op f375.— voor zijn rekening neemt. De heer M. bood den grond aan tegen het bedrag wat het trottoir zou moeten kosten. De heer Hilhorst is 't alweer, die een lans voor een ingezetene breekt. Er worden eischen gesteld, voor den betrok kene onoverkomenlijk, zegt Spr, men vraagt den man een stuk grond weg te geven en nog de kosten van aanleg van het trottoir. Dit gaat Spr. te ver. Spr. Van Weedestr. 34-34a, Tel. 23 Schrijnen en Stukloopen der Huid, Doorzitten bij Wialrijden, verzacht en geneest men met PUROL. Doos 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten dan kan ieder geval op zich zelf be schouwd. Spr. constateert, dat er geen enkele belemmering is om dispensatie te verleenen, wijst er nog eens op, dat wij zooveel mogelijk in het belang der ingezetenen moeten werken en geloofd, dat deze straat er zelfs op verbeteren zal als de stijve bouwtrant dezer huizen wat gebroken wordt. De heer van Eek zegt, dat in de Com missie deze kwestie besproken is. Spr. zou zooveel erkers niet mooi vinden en de weg, die eerlang van beteekenis kan worden voor het verkeer zou ook er smaller door worden. Hiertegen dient gewaakt. Spr. is van meening zoo weinig mo gelijk ontheffing van de verordening toe te staan als het niet is om de oude perceelen wat op te knappen of te ver beteren. De Voorzitter meent ook, dat als wij telkens ontheffingen verleenen wij, op een hellende vlakte komen. Weth. v. Elten spreekt in den zelfden geest. De heer Hilhorst spijt't den heer van Eek, die toch met het bouwen op de hoogte is, alzoo te hebben hooren spre ken. Wij moeten zien op de belangen der belastingbetalers en die zooveel mogelijk te behartigen. Dan houden we ze hier, we hebben ze trouwens noodig. 't Is toch niet de bedoeling tegen de menschen te zeggen Je zit hier om belasting te betalen, maar niet om je ter wille te zijn, dat doen wij niet. Sp. stelt voor de dispensatie te verleenen. Bij de stem ming blijkt dat slechts de heer Rietveld met dit voorstel mede ging. Het voorstel B. en W.geen dispensatie, wordt met 10 tegen 2 aangenomen. zou een bemiddelings voorstel willen indienen n.1. om de kosten van trottoir aanleg voor rekening der gemeente te nemen als vergoeding voor het stuk grond. Ook de gemeente heeft belang bij deze overeenkomst, welke wel eens niet door zou kunnen gaan als de man de eischen te zwaar acht. Alle partijen worden gebaat bij de verfraaiing van dit gedeelte, meent Spr. die nog wel wat wil marchandeeren met den man, naar het schijnt. De heer de Koning wenscht spoed, maar tevens degelijke tot stand koming. Spr. acht dit geval niet zoo eenvoudig als 't lijkt. De heer Endendijk zou mede kunnen gaan met den heer Hilhorst. Spr. zou ook bijna spreken van een lastig geval. Hij wijst op het event. vrijkomend terrein om het verkeer en de verfraaiing De heer van Eek bespreekt de voor stellen van alle kanten, maar meent dan ook wel dat voor wat. hoort wat. Adres sant wordt door verbouwing gebaat, hij krijgt dan een dubbelwinkelhuis. Andere bouwers staan ook wel soms grond af en hebben ook de kosten van verharding enz. De heer Endendijk die 't jammer zou vinden als deze overeenkomst niet tot stand kwam, waarbij het algemeen be lang gediend wordt geeft in overweging de kosten van aanleg te doen vervallen. De discussies worden hoe langer on duidelijker, daar er nog al gelijk gespro ken wordt. Weth. v. d. Berg heeft voor de zitting Mets nog gesproken. Deze scheen wel wat toeschietelijker, maar wat precies werd voorgesteld weet Spr. niet te zeg gen. Er kan dus nog eens met hem gesproken worden. Spr. wijst voorts op kosten^ welken de gemeente tpch^nog orde te maken. De heer Scheffer wil ook toenadering, desnoods door de voorwaarden, in een anderen vorm te gieten en geeft overweging de verdere behandeling maar aan B. en W. over te laten. De meeste leden verzetten zich hier tegen en wenschen heden afdoening. Nadat de geheele raad de voorwaarden en de gevolgen van dispensatie van alle kanten bekeken en besproken heeft, hakt den heer Endendijk den knoop door, door den heer Hilhorst te bewegen zijn voorstel in dien zin te wijzigen, dat de grond door de gemeente gekocht wordt voor f 200.terwijl de kosten van aanleg voor het trottoir voor rekening van den heer J. Mets blijven. De heer Hilhorst neemt hiermede ge noegen. Dit voorstel wordt met 10 tegen 2 aangenomen. Tegen stemden de heer de Koning en Weth. v. d. Berg. De Voorzitter deeld mede, dat een verzoekschrift is ingekomen van het Da- gelijksch Bestuur van het Comité ter viering van den Verjaardag van H.M. de Koningin om een bijlage uit de gemeente kas ter mede bekostiging van een op dien dag den kinderen uit de gemeente aan te bieden tractatie. De geldmiddelen van dit Comité zijn niet toereikend voor dit doel. B. en W. stellen voor f 100.te geven, tenzij de raad meer wil voteeren. De heer Besselsen protesteert tegen dit voorstel. Afgescheiden van princi- pieele overwegingen moet Spr. zich tegen dit voorstel verzetten, omdat als van andere zijden verzoeken inkomen om steun voor schoolreisjes deze steeds worden afgewezen met de bemerking geen geld we moeten zuinig zijn. Spr. gunt den kinderen graag waf," maar be grijpt niet goed waarom er nu ineens geld voor tractaties te vinden is. De heer van Eek is 't volkomen met zijn buurman eens. Voor schoolreisjes, die veel nuttiger zijn dan dergelijke trac taties is er geen geld. Spr. meent, dat ook nu afwijzend dient beschikt. Mevr. Droste en Mr. van Doorne den ken er eveneens zoo over en de laatste meent dat de raad wel wat overrompeld wordt. Weth. v. d. Berg, kan dit laatste niet toegeven. Er was al iets van bekend, Spr. stemt toe dat de andere opmerkin gen zeer juist zijn. De heer Endendijk staat milder ten opzichte van dit voorstel. Spr. heeft bemerkt, dat de bezwaren niet direct de kinderen treffen. Toen de schoolreisjes ter sprake kwamen, konden B. en W. terecht er op wijzen, dat hiervoor geen post op de begrooting was uitgetrokken Wellicht hebben B. en W. thans een ander inzicht gekregen. Spr. is er sterk voor, dat de kinderen een feestje wordt bereid. De heer de Koning meent dat de principieele kwestie wel degelijk in het debat mag komen. In het feest vieren op den verjaardag van de Koningin ligt ingesloten dat wij den monarchalen Staatsvorm als den besten achten, van groot nationaal belangook voor den kinderen, die wij door een feestje, waarbij geen ongelijkheid wordt geschapen, laten deelen in het nationaal feest ter eer en hoogachting van het Nederl. staatshoofd. Weth. v. d. Berg merkt op, dat bij de begrooting wel een postje voor een kinderfeest op den Kon. Verjaardag, maar niet een post voor schoolreisjes ter sprake kwam, en instemming vond. Voor de Koningin is er altijd geld. De heer van Eek, maar niet voofde armen. Weth. v. d. Berg: datmoogtge niet zeggen. De heer van Eek: 'tgaat hier niet tegen de monarchie, maar om de nuchtere feiten. De Voorzitter merkt op, dat wij bij het nationale feest de kinderen in het bijzonder willen doen genieten. Daar kan toch niets tegen zijn. De heer Scheffer vraagt, of de Soes terberger kinderen ook in die vreugde zullen deelen. Eenige leden antwoorden ja, natuurlijk. Mr. van Doorne informeert, of deze Ver. ook bij de ingezetenen heeft aan geklopt, waarop bevestigend antwoord volgt. De heer Besselsen is door den heer de Koning gedwongen te verklaren, dat zijn partij in het koningsschap de ver persoonlijking {ziet van het kapitalistisch stelsel. Daarmede wil hij niet geacht worden iets tegen de persoon van H.M te hebben. Besloten wordt, met 4 stemmen tegen (Mevr. Droste en de heer Besselsen, van Eek en Mr. van Doorne) f 100.subsidie toe te staan. Mr. van Doorne hoopt dien dag de vlag uit te steken. De heer Besselsen, die niet onder wil doen in Oranjegezindheid spreekt al over feliciteeren van H.M. 15. Mededeeling van ingekomen stuk ken. De heer De Koning heeft bij de ingekomen stukken niet gevonden het bezwaarschrift tegen de spoorwegtarieven van de Buurtspoorweg. De Voorzitter antwoordt, dat dit de volgende zitting aan de orde komt en brengt dan rapport uit over het door B. en W. ingestelde onderzoek inzake een poging om nog op wat voordeeliger wijze tot een geldleening te komen. Dit onderzoek werd in den aanvang eenigs- zins bemoelijkt, daar B. en W. opgeschrikt waren door een bericht van de Prov. Griffie, dat het in concept toegezonden besluit betreffende deze leening door Ged. Staten niet zou worden goedgekeurd, daar Ged. Staten het nut niet inzagen van dit spoed-besluit en ook meenden dat tegen hoogeren koers wel ware te leenen. B. en W. zijn toen naar Utrecht getogen, maar konden slechts een amb tenaar te spreken krijgen, wien zij de redenen die tot dit besluit leidden nog eens ontwikkelden. Deze ambtenaar gaf B. en W. toen gelijk en zou de boodschap overbrengen. B. en W. zijn intusschen voort gegaan met hun onderzoek, maar nergens waren voordeeliger voorwaarden te bedingen. Dit onderzoek leerde ook, dat de lieer Rietveld zich vergiste, toen hij in de vorige zitting vertelde, dat Baarn bij het Mijnwerkersfonds voor deeliger slaagde. Juist het tegendeel waar. Deze gemeente maakte zich ,,ri i ,nn AU tn~A« Q daarop audiëntie aangevraagd bij den Commissaris der Koningin te Utrecht, werden hoffelijk ontvangen en hoorden daar dat Ged. Staten het raadsbesluit wel degelijk hadden goedgekeurd. Fran- chement gesproken hadden B. en W. toen wel een beetje paf gestaan. Spr. treedt daarop in een finantieele beschou wing en deelt mede, dat heden bericht was ingekomen, dat het geld bij de Nederl. Bank gedeponeerd werd. Na aflossing der oude leeningen blijft een bedrag van f216.000.over, welke belegd zullen worden tot 1 Januari a.s. tegen 3 pCt. 's jaars, bij de Amster- damsche Bank. Een meevallertje, volgens B. en W., daar zij op 2 pCt. hadden gerekend. Nu de gemeente doende is met deze bank, meende B. en W. niet te moeten gaan op de voorstellen van een plaatselijke bankiersfirma, La Porte Co., die 3 pCt. voorstelde, onder overlegging van dekking en bij deposito zonder onderpand 4 pCt. aan bood. De heer De Koning infoimeert naar het gezonden adres aan Ged. Staten door de bewoners van Soesterberg, inhoudende hun verzoek tot afscheiding van deze gemeente. Spr. wijst op de beroering hetwelk deze beweging geeft en hoopt dat B. en W. zich met den Haag in verbinding slellen, want scheiding zou 'n ramp zijn voor Soest. Koning met voorstellen komen. Weth. v. Elten meent, dat er dan een hypotheek commissie dient te komen. Er moet geschat, geadministreerd enz. Dat alles zal geld kosten. De heer De Koning: Wij hebben een schattingscommissie. Weth. v. Elten Dat is een heel andere schatting. De heer De Koning bedoelt niet alle gelden in hypotheek vast te leggen, maar toch de ingezetenen van een deel te doen profiteeren. Spr. hoopt dat ook door de pers de bewoners op de hoogte ervan komen. Rondvraag Weth. v. Elten opent de rij der Sprekers. Hij deelt mede, dat het bij de begrooting toegestane bedrag voor onderhoud van wegen bijna verbruikt is. Hij wordt daardoor genoodzaakt de losse arbeiders te ontslaan. Spr. heeft zoo goed mogelijk naar hij meent de wegen in orde ge houden, maar hij kan niet boven de begrooting gaan. Slechts voor het aller- noodzaaklijkst onderhoud is nog wat geld beschikbaar. Bij een door hem gedane ronde bleek, dat de Soesterb. straat in een allerverschrikkelijkste toe stand verkeert, (zeker door het open luchtspel wordt opgemerkt). Ook andere wegen dringen aan op herstelling..Een en ander zou een bedrag vorderen van f4000.—. Spr. beklaagt zich, dat hij met zulk een klein bedrag als op de begrooting staat het groote wegennet van Soest moet in orde houden. Baarn dat veel kleiner aantal K.M. aan wegen bezit trekt daarvoor f 72000.uit. Hij hoopt dat de raad hem dit bedrag zal toestaan, waardoor ook de arbeiders aan het werk kunnen blijven en wijst op den post onvoorzien ad. f5700.— waarvan dit bedrag genomen kan worden. De raad schijnt wel ooren te hebben voor deze klacht. De heer v. d. Breemer die vermoedelijk zachtkens onder den indruk van al deze narigheid was gekomen slaakt een paar zuchten van opluchting, toen de Weth. eindigde. De Voorzitier vraagt, of 'n potje bier of koffie hem zou kunnen opknappen en bestelt een kop koffie, daar bier in de raadszaal niet zoo past. De heer v. Eek krijgt nu gelegenheid te informeeren over de tegenwerking bij de bebouwing der Nieuwe Stee^ B. en W. schijnen het type van de te bouwen te klein en wenschen grooter soort, waarvoor volgens Spr. de Nieuwe Steeg zich nooit zal eigenen. De Voorzitter geeft in overweging de bespreking uit te stellen tot de volgende vergadering, die spoedig in aantocht is een inmiddels ingekomen adres van de betrokken personen komt dan in behan deling. Verder vraagt de heer v. Eek, wanneer de commissie voor werkverschaffing bij elkaar wordt geroepen. Weth. v. d. Berg antwoordt van eerst- BURGEMEESTER GROTHESTRAAT 11a - TELEFOON 251 HORLOGERlE's GOUD EN ZILVER OPTIEK De heer De Koning laat het spreek woord hooren een man een man een woord een woord, en hoopt dat dit ook van de vrouwen gezegd zal kunnen worden. Spr. informeert dan, waar de 7ijn csFUovon dio in 1033 nampns een dames-comité aanboden de zeteis der raadsleden met het gemeentewapen op de rugleuning te verrijken. Het aanbod werd dankbaar aangenomen, maar sinds dien werd niets meer vernomen. Spr. noemt dit wel een beetje te erg. Kunnen B. en W. niet zorgen dat binnenkort het aanbod gestand worde gedaan vraagt Spr. Nadat eenige leden opgemerkt hebben dat deze dames weg zijn, zegt de Voor zitter onderzoek toe. De heer Hilhorst had ook over de Nieuwe Steeg willen spreken maar zal nu wachten tot de volgende vergadering. De heer Scheffer vindt 't betreurend dat er 14 dagen over heen moeten gaan dit bevordert niet vlug werk. De openbare zitting wordt gesloten. In geheime zitting komt in behandeling reclames en verzoeken om ontheffing van Inkomstenbelasting, schoolgeld- straatbelasting. Begeleiding Muziek-theorie, Compositie, Muziekgeschiedenis Spreekuur: 's Zaterdags van 1-2 NIEUWERHOEKSTRAAT 2. De Voorzitter antwoordt, dat Ged. Staten het College van B. en W. afschrift van dit stuk toe zonden, om nadere inlichtingen. B. en W. hebben geantwoord en met bewijzen gestaafd, dat de ware reden, waarom men wil afscheiden ver zwegen wordt in dit stuk. De werkelijke reden is de belasting, die te Soest hooger is dan te Zeist. Ook hun op merking dat men Zeist verkoos boven Amersfoort wijl deze laatste gemeente verder aflag is niet waar, daar Amersfoort in 10 minuten, maar Zeist eerst in 20 minuten te bereiken valt, al moet toe gegeven worden dat Zeist gunstiger voor Soesterberg ligt. De ware reden ook hier, is, dat Amersfoort duurder is dan Zeist. Mr. v. DoorneDan zijn 't daar huichelaars. De Voorzitter eindigt met de verklaring dat B. en W. Ged. Staten de noodige inlichtingen gaven. De heer De Koning wijst er op, dat Ged. Staten overeenkomstig het Kon. Besluit van 8 Juli geen bezwaren hebben de gemeentegelden ook op andere wijze dan in effecten te beleggen en hoopt dat bona fide ingezetenen gelden op hypotheek kunnen krijgen. De Voorzitter zegt, dat in Oct. ver schillende uitlotingen plaats hebben. Als lid der fin. commissie kan de heer De Plaatselijk Nieuws. BENOEMD. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de openbare lagere school in de Kerkebuurt is benoemd Mej. Koopmans, zulks met ingang van 1 September a.s. UITSTAPJE. Woensdag j.1. maakten de slagers uit deze gemeente, aangesloten bij de slagersver. met hunne echtgenooten een uitstapje naarden Haag en Scheveningen Hiertoe was een autobus van den heer J. Stalenhoef gehuurd waarmede het vroolijke gezelschap de reis maakte naar de Residentie-stad. Laat in den nacht kwam men weder in Soest aan. met hindernissen voor jongens, Naar den trein voor meisjes. Te 4 uur nam. Ringrijden voor heer dame met paard en tweewielig rijtuig, 's Avonds concert bij het Raadhuis TOONEELVOORSTELLINGEN Aangemoedigd door het buitengewoon succes, dat de N.V. „Groot Tooneel" zich verworven heeft met de opvoering van „Het Teeken des Kruises" als openluchtspel, heeft de Directie van voornoemde N.V., de Heeren Joh. Lan- genaken en M. Parser, in overleg met den Heer L. van Vugt, eigenaar van Hotel „Eemland", besloten dezen winter maandelijks eene tooneelvoorstelling te geven in de groote zaal van Hotel Eemland". De eerste voorstelling zal plaats hebben Woensdagavond 8 Sept. a.s. Voor nadere inlichtingen zie men de advertentie in dit Blad. Wij twijfelen niet of allen, die het schitterend spel van dit gezelschap in Het Teeken des Kruises" bewonderd hebben, zullen verlangend zijn deze artisten ook in andere rollen te zien optreden. Het Groot Tooneel heeft in deze gemeente eene uitstekende indruk maakt, allen die het Openluchtspel gezien hebben, noemden het in één woord schitterend en zullen verheugd zijn, dat dit zelfde gezelschap ons dezen winter nieuw kunstgenot zal doen smaken. VRIJZ. GODSDIENSTONDERWIJS Begin September denkt de Ver. v. Vnjz.-Godsdienstigen wederom nieuwen cursus te openen. Dit onderwijs (12 tot 18-jarigen) beoogt niet in de eerste plaats het voorbereiden van een bepaald kerk genootschap, doch meer het aanbrengen van Godsdienstkennis en het kweeken van Godsdienstzin. De lessen worden gegeven in de kleine zaal van „Religie en Kunst", LeeraresMej. Kutsch Lojenga. Inlichtingen en aangifte nieuwe leer lingen aan het Secretariaat, Lindenlaan 7 BAL-CHAMPÊTRE Blijkens advertentie in dit blad zal Dinsdag 31 Aug. Q.3., groot Bal- Champêtre gehouden worden in den afgesloten tuin van Hotel „Eemland en Hotel Trier. Entrée 50 cent. ZOMER-CONCERTEN De Soester Harmonie „Patiëntia Vin- cit Omnia", zal heden Zaterdag 28 Aug. des avonds om 8 uur haar 3de Zomerconcert geven in den tuin van Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg, terwijl Dinsdag 31 Aug. a.s. het 4de Zomerconcert zal gegeven worden in de muziektent tegenover het Raadhuis. Programma 1. Palme Doreè, Marsch, A. v. Mulders 2. Phébé, Ouverture, F. Andrieu, 3. Levres Roses, Walse, F. Andrieu 4. Dans La Foret, luite Aguste in 4 Afd Z. Bajus. Pauze. 5. Messidor, Ouverture, F. Andrieu. 6. Souvenir de Barritz, Fantaisiein4Afd. A. Dupoy. 7. Féte Proveneale, Ouverture, F. Popy. 8. Met Vlag en Wimpel, Marsch. M. J. H. Kessels. geweest. Zooals reeds was gemeld, arriveerde dien dag des namiddags te plm. 6 uur te Soestdijk Monseigneur v. Roosmalen bisschop van Suriname, die de slot- plechtigheid van het jaarfeest van boven genoemde congregatie wilde bijwonen. Te Soestdijk is Mon. door een ent housiaste menigte verwelkomt, waarna Mons. in een open landauwer gezeten naar de parochiekerk van de H.H Petrus en Paulus reed. Te 7 uur deed Mons. zijn intrede in het kerkgebouw en begaf zich, vooraf gegaan door koorknapen en vele geeste- telijken, de geloovigend zegenend door de middengangnaar he tHoofdaltaar, het welk was herschapen in een bloemenzee. Door het zangkoor werd het „Veni Creator Spiritus" aangeheven. Na het gebruikelijke gebed der leden van de Congregatie der H. Familie der mannen, beklom een ZeerEerw. Pater Redemptorist den kansel en hield een treffende en toepasselijke predicatie. Hierna deden de leden hunne her nieuwde opdracht en werden eenige nieuwe leden persoonlijk door den bisschop plechtig geïnstalleerd. Na afloop hiervan sprak Monseigneur nog eenige woorden tot de leden, wees hun op hunne plichten, en feliciteerde de nieuw geinstalleerde leden. Nadat het Pontificale lof, gecelebreerd door Monseigneur, en den Zegen met het Allerheiligste werd gegeven, werd tot slot het „Te Deum" gezongen, waarna het jaarfeest van de leden der H. Familie der mannen weder tot het verleden be hoorde. Nog dient vermelding, dat de collecte gehouden tijdens het lof, ten bate van de Surinaamsche Missie, heeft, opge bracht de somma van plm. f260. BEKROOND. De hoofdagent van politie H. J. Leeuwen alhier, behaalde met zijn jarige politiehond „Cito" bij de te Doorn gehouden keuring van de Kon. Nederl. politiehonden vereeniging een Certivicaat met 1 o f met een aantal pun ten van 258. Voorzeker een prachtig succes voor den heer van Leeuwen behaald met zijn „bouvier". CORRESPONDENTIE Wegens plaatsgebrek moest de re censie van de Afscheidsvoorstelling van het Openluchtspel, tot volgende nummer blijven liggen. ORANJEFEEST Voor het op Dinsdag 31 Aug. a.s. te houden Oranjefeest is het volgende programma vastgesteld 8 uur v.m. klokluiden, waarna koraal- muziek vanaf den Toren muziek en zang bij het Gemeentehuis. Groote optocht van alle schoolkinderen. Te 2 uur nam. Volkspelen, op het feestterrein aan den Langen Brinkweg, bestaande uit mastklimmen voor jongens, blaas- slaan voor jongens, Boegsprietloopen voor jongens, Hindernisloop voor jon gens, Tobbesteken per rijwiel voor jongens, Estafetteloop voor meisjes, Bloempotslaan voor meisjes, Wielrijaen MISHANDELING. Ter zake mishandeling van H.B. alhier, is tegen G. v. d. B. mede wonende alhier proces-verbaal opgemaakt. V. d. B. had H. B. met een stalen voorwerp bewerkt zoodat deze een snede over de buik kreeg. Doordat het metalen voorwerp gelukkig niet scherp was, schampte het op ter hoogte van de buik, waardoor erger is voorkomen. Ware de steek in de zijde toegebracht, dan was zeker zwaar lichaam- lijk letsel het gevolg geweest. De wond is door een plaatselijken geneesheer verbonden. PROCES-VERBAAL. Door den onbezoldigd Rijksveldwach ter v. d. S. is tegen J. B. alhier proces verbaal opgemaakt wegens grasstrooperij. ONBESTELBARE STUKKEN. Te Soest terugontvangen onbestelbare stukken waarvan de afzenders onbekend zijn. 1. Kleimans L. Helder. 2. „Pro Rato" Secr. Penm. Haarlem. 3. Helger M. d. Utrecht. 4. Mulder, Dames Amsterdam. 5. Otterlo, M. J. v. Amsterdam. 6. Voorthuijsen Mej. H. v. Haarlem. 7. Melchior, Miss. A. Longdall. 8. Morris Edma Eas Mourne. BRAND. In een schuurtje staande naast het perceel Verlengde Postweg te Soesterberg aldaar ontstond een begin van brand. Gelukkig was de Vrijwillige Brandweer van Soesterberg zeer spoedig ter plaatse en bluschte den brand, zoodat erger is voorkomen. Een 30-tal kuikens werden een prooi der vlammen. Wij vernamen, dat de brand is ontstaan door een broed-kunstmoeder. MONSEIGNEUR VAN ROOSMALEN. Zondag is het voor üe leden der H. Familie der manen een waren feestdag POST- EN TELEGRAAFDIENST OP 31 AUGUSTUS. a. Voor den telegraaf- en telefoondienst is het kantoor geopend als op werk- werkdagen. b. Voor den postdienst is het loket geopend 8 v.m.2 n.m.echter ge- gesloten voor: gewone postwissels girostortingen en chèques, postbe- wijzing en quitantiën. c. de 2e en 3e postbestelling evenals de laatste pakketpostbestelling ver vallen. Echter zal des avonds 6l/.2— 7y2 uur gelegenheid bestaan tot het afhalen van stukken. d. het centrale girokantoor zal voor de behandeling van gewone stortingen, chèques in overschrijvingen gesloten zijn. e. Het bovenstaande geldt ook voor het Wijkkantoor te Soestdijk en het agentschap Soesterbergschestraat 13. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een schakelarmband, kistje inhouden de koperen doppen, vest waarin een heerenhorloge, zweep, en twee zakken met aardappelen. Aangevlogen een postduif en aange- loopen twee jonge poesjes. Te Soesterberg gevonden een regen jas en een jongensmuts. BRAAMHAGE. Men deelt ons mede, dat aanstaande Donderdagavond door de N. V. Groot Tooneel in het park van „Braamhage" het Tooneelstuk „Jan Ongeluk" zal worden opgevoerd en door houders van Wandelkaarten kan worden bijgewoond. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Zondag a.s. 1 uur Soest II—Fokke II 2.30 uur Soest IFokke I De voetbalvereeniging Fokke aange sloten de Amsterdamsche volksvoetbal bond, komt ons evenals vorig jaar met een bezoek vereeren. Wij hopen evenals het vorig jaar een paar mooie wedstrijden te mogen spelen Aan spanning zal het niet ontbreken, daar twee schitterende medailles be schikbaar zijn gesteld. Reden waarom wij sportliefhebbers uitnoodigen deze wedstrijden welke gespeeld worden op ons terrein aan de Soesterbergschestraat te komen bijwonen. E.S.V.A.C. (Officiëel) Abusievelijk is door mij in het orgaan van 10 Augustus bekend gemaakt, dat de nieuwe elftal-commissie o.a. ook be staat uit den Heer P. P. Bluel, dit moet zijn J. Beekink, Eigendomsweg 22, Soest. Laatst genoemden fungeert tevens als secretaris dier commissie, zoodat af schrijvingen en andere aangelegenheden betreffende de elftal samenstelling aan het genoemd adres gericht moeten wor den. A.s. Zondag speelt het 1ste elftal een medaille-wedstrijd tegen de Ver. Blaricum aanvang 2 uur. Vertrek per rijwiel om 12 uur van „De Gouden Ploeg". (Zie opstelling le elftal).

De Soester | 1926 | | pagina 2