Fijne VLEESCHWAREN S&Ü -Lsdz ~j -Gesie wMxxk Dr. DE VOS Eerste Soester Wijnhandel overwerkte zenuwen N zmimtaMzttm v MIJHHaüDT'S Hoest- tabletten Leekedichtjss van Jan Joris SÜjnftjcuidis Net Meisje gevraagd, MEISJE Werkmeisje. Net Meisje gevraagd, WONING TE HUUR Badkachel met Kuip. VOOR DE PASCHEN W. ViRWilJ JOH. METS Kleurt de PAASCHEIEREN „DE SOESTER VIJZEL" Gijsbert Maris Doos 30 c* Keel pijn tabletten 30 en 60 ct ii BIJ APOTH. EN DROGISTEN mnxma* CHR. H1ST. KIESVERENIGING Door de Chr. Hist. Kiesver. alhier, afdeeling der Chr. Hist. Unie, zijn can- didaat gesteld voor den Gemeenteraad 1. P. C. W. Foeken (aftr), 2. L. den Bliek, 3. Mevr. S. G. Landweer-de Visser, 4. Jac. van Herwaarden Hzn. 5. H. Pastunink, te Soesterberg6. A. Legemaat, M. Hornsveld Jr. IX VRIJHEID - BLIJHEID (Een klacht van Gies) Och, waar is dat toch voor noodig, Al die wetten, al die dwang Dat daarvan al veel te veel is, Weten w' immers toch allang En al die verordeningen Op gemeentelijk gebied, 't Is een plaag voor d' ingezetenen, Wat mist men zijn Vrijheid nietl Vrijheid is zoo'n schoon bezit toch, 't Is een duur verworven goed Is die niet door onze vaderen Zelfs bezegeld met hun bloed Waarvoor thans dan al die banden, Waarom alles vastgelegd Waarom thans bij alles vragen, Wat De Wet er wel van zegt? Zoo is 't ook in deez' gemeente, Verordeningen bij de vleet 1 Zoo verdwijnt de dierbre vrijheid, Waar eens 't voorgeslacht voor streed I Nog slechts voor een tiental jaren Was ik, Soester burger, vrij Deed ik wat mij maar beliefde, En thans dwingt en bindt men mij VroegerAch, dat heerlijk woord wekt Herinnering aan vrijheid op, Maar die oude Soester Vrijheid Hing men aan den hoogsten strop Toen kon 'k staan nog waar ik wilde, Toen kon 'k zitten nog waar 'k wou, Toen was 'r niemand die bedilde, Waar 'k iets doen of laten zou. Ja, de menschlijkste verrichting Regelt thans: '/z verordening Stijgt de nood, en 'r is geen toevlucht, Hemel, welk een foltering! Want het staat thans neergeschreven Daar is 'n boom niet voor gepoot Voor de wetten moet men buigen, Ook al barst men van den nood Zooiets vind ik hoogst wreedaardig, 'k Vind het in- en in-gemeen Daar de wet in voor te schrijven, HeeremijntijdWaar moet dan heen 't Zou warachtig zoover komen, Als het aan den Raad hier lag, Dat 'k aan 't raadhuis moet gaan vragen Of 'k asjeblief naar achter mag 'n Mensch moet vrij zijn. Vooral daarin, 'k Geef je de verzekering, Als ik ooit ook eens in nood kom, Geef 'k om géén verordening Dat bezweer ik je, dat 'k liever Er 'n procesverbaal aan waag, Eer 'k door wet en nood gedwongen, M'n vrouw om een verschooning vraag. In de laatste raadsvergadering stelde de heer Hilhorst voor het artikel van de politieverordening, inhoudende verbod om buiten urinoirs etc. datgene te verrichten waartoe die inrichtingen bestemd zijn, te schrappen. Een mensch moet vrij zijn, vond de heer H I SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" De uitslagen van de gespeelden voet- balwedstr. Soest IIH.V.C. IV Soest I H.V.C. III zijn resp. 25 en 61. Vooral de laatstgespeelde wedstrijd was zeer spannend. Na de rust was H.V.C. sterk in de minderheid, wat hoofdzakelijk zijn oorzaak vond in het vlugge spelverdeeling der voorhoede, de spil en achterhoede zoomede de keeper waren een waar struikelblok voor de voorhoede der gasten, die hoeveel moeite zij ook deden slechts éénmaal het „Soest-doel" konden doorboren. Zondag a.s. 2 uur n.m. Soest I—Z.N.C. II terrein Soesterb.straat Z.N.C. een waardige tegenstander waaruit volgt een spannende wedstrijd, een reden dus voor voetballiefhebbers om a.s. Zondag 2 uur op het Soestterrein aanwezig te zijn. Het 2e elftal vertrekt om 12.45 per iiets vanaf den Heer v. Veenendaal naar Leusden, voor deelname aan de door de V.V. „Leusden" uitgeschreven Cup wedstrijden. Om den haarbodem geheel vrij te maken en vrij te houden van de hinderlijke en den haaruitval bevorderende roos. is het de beste methode zoo nu en dan met de vingertoppen slechts een weinig Purol goed in de hoofdhuid te wrijven Hoofdhuid en haar ne men Purol snel in zich op. zoo dat er geen spoor van eenig vet in het haar achterblijftdit wordt alleen zachter en handelbaarder, en blijft daardoor onberispelijk zitten. Purol in Doozen 30. 60. Tube 80 cent. Bl) Apoth. cn Drogisten. KerkberlcHten. Zondag 10 April 1927 SOEST Ned Herv. Kerk Veorm. 10 uur Ds. W. J Kolkert van Eemnes-Buiten (Bed. v.d. H.Doop) 's Avonds 6 uur Ds. J H Gunning van de Vuursche. Goede Vrijdag 's avonds 7 uur Ds. H. C. Briët, Utrecht. (Viering H A SOEST DIJK Rembrandtzaal Voorm. 10 30 uur prof. dr. H. Th. Obbink, Hoogleeraar te Utrecht. 's Avonds 6 uur (ringbeurt) ds. E. Reeser van Hoogland. Geref. Kerk Julianastraat Voorm. 10 uur ds. J. v. d. Meulen Nam. half zes Ds. A. Steijling. em. pr. te Apeldoorn. Goede Vrijdag 's avonds 7 uur ds. v. d. Meulen. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur ds. A. Steijling. Goede Vrijdag 's avonds 7 uur ds. B. Alkema. Christel. Geref. Kerk. Voorm. 10 uur en n.m. half 6 Ds. B. Oosthoek. Vrijz. Godsdienst i gen Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm. half elf ds. H. G. v. Wijn gaarden, A'dam. Solozang van Mej Stans Ie Cosquino de Bussy, A'dam. Dinsdag 12 April des avonds half 8 Historische Kring. SOESTERBERO Herv. W ij k c o m m i s s i e. V.m 10 uur in de Chr. School aan den Postweg den heer E. v. Scher- penzeel van Bunnik. 's Zondagsmiddags 2 uur in de Chr. School aan den Postweg Zondag school voor kinderen van 6 tot en met 13 jaar. 's Avonds 8 uur vergadering van de Chr. Jongel. Vereeniging in het lokaal aan den Dolderschenweg. GEMEENTERAAD VERSLAG van het verhandelde in de openbare vergadering van den Gemeenteraad op Maandag 28 Maart 's middags 2 uur. (Vervolg) 12. Adressen van L. Bekkers en G. Bleeksma te Soesterberg, verzoekende huur van grond voor het daarop plaatsen van consumptietenten. Mr. van Doorne kan zich niet ver eenigen met het afwijzend advies van B. en W. De heer Bekkers is een zeer fatsoenlijke man op wien bij informatie niets aan te merken viel. Bovendien geldt het hier 's mans brood. Spreker zou het zeer hard vinden als zijn verzoek werd geweigerd Verleden jaar heeft B. daar ook een tent gehad dien hij heeft moeten laten maken op verzoek van den gemeente-architect wat hem f 600.kostte. Dat is voor zoo iemand een kapitaaltje. Het geeft bovendien geen concurentie aan groote restaurants daar zoo'n kiosk speciaal bezocht wordt door de dagjesmenschen voor wien een restaurant te duur is. Spr. stelt voor het verzoek van Bekkers in te willigen De heeren van Eek en Legemaat vallen den vorigen spreker bij en meenen dat er geen termen voor afwijzing zijn. De heer Besselsen meent dat die kiosk in een behoefte voorziet. Er wordt druk gebruik van gemaakt. Plaats voor twee is er echter niet. Wethouder van Elten zegt verleden jaar nog al last te hebben gehad van Bekkers. Ieder oogenblik kwam hij bij B. en W. zaniken. Daarom hebben B. en W. niet veel zin om het verzoek in te willigen. De heer Scheffer meent dat Bekkers niet behoeft te worden voorgetrokken boven Bleeksma. Mr. van Doorne meent dat Bekkers de oudste rechten heeft en bovendien reeds veel kosten heeft gemaakt. Dit is de reden dat hij Bekkers de voorkeur geeft. Mevr. Droste zegt dat het initiatief voor het plaatsen van een kiosk toch van Bekkers is uitgegarn. Het is natuur lijk niet de bedoeling om daar twintig kiosken neer te zetten, maar een die het natuurschoon niet schaadt is toch geen bezwaar. Naeenige discussie wordt het voorstel Mr. v. D. om alleen Bekkers de plaats af te staan aangenomen met 6-5 stemmen. 13. Behandeling van een verzoek van P. Hilhorst e.a. alhier, verzoekende her ziening van de onlangs vastgestelde pachtsom wegens huur van grond. B. en W. hadden dit bepaald op 25 ct. per roede. De heer Hilhorst stelt voor de pacht som op 20 ct. te brengen, daar ook hij met adressant van meening is dat 25 ct. te hoog is. Weth. v. Elten toelichtend zegt dat de commissie waarin ook de heer v. d. Breemer zit, deze grond op 30 ct. schatte, buren van adressant betalen dan ook dien prijs. Adressant meende echter 20 ct. billijk. B. en W. meenen nu met hun voorstel van 25 ct. per roede den juisten middenweg gevonden te hebben. De heer v. d. Breemer zegt, dat hij destijds mede voor den prijs van 30 ct. was, omdat de buren dien ook be taalde. Met den prijs van 25 ct. kon hij mede gaan, maar hoopt dat een volgend jaar de huurprijzen meer gelijk komen. De heer Hilhorst voert aan, dat de prijs van 30 ct. gebaseerd is op duurdere tijden. Thans is 't heel wat anders, de grondprijzen zakken. Spr. wil zich niet langer verzetten, maar dringt voor het volgende jaar op billijker regeling aan. 14. Behandeling van verzoeken om ont heffing van bepalingen der bouwveror dening. De Wed. E. Wijnands en Jan Hilhorst vragen ontheffing van art. 8 der bouw verordening, betreffende het bouwen aan onverharde wegen. De heer v. Eek deelt entre-nous ;almeeren en worden qesterkl door 75ci Bij Apoth en 0n<9>>lcn* mede, gehoord te hebben dat wed. Wijnands met de gestelde voorwaarden niet accoord gaat en desnoods tot bij de Kroon in beroep zal gaan. Ze wil geen grond afstaan, niet bijdragen in de verharding van den weg enz., daar het hier geldt de Schooldwarsweg. De Voorzitter wijst er op, dat het principe door den raad aangenomen gehandhaafd dient te worden. De heer Hilhorst is sterk voorstander dit art. uit de verordening te schrappen en het bouwen aan niet verharde wegen toe te staan, zonder deze bepalingen derhalve. Dit artikel maakt het bijv. landarbeiders onmogelijk te bouwen, iets waarop de regeering herhaaldelijk aandringt. De heer Legemaat informeert, of het hier een particulieren weg geldt. Geantwoord wordt ja en hierover ontspint zich een debat. Weth. v. Elten merkt op, dat aan den Eigendomsweg, zooals hij heet, op afstanden huizen staan, waardoor de weg dan wordt afgestaan. De heer De Koning die voor hand having van het eens gestelde principe is, merkt op, dat het wel mooi klinkt dat arbeiders hun huisje kunnen bouwen, maar in werkelijkheid gaat het anders. Staat het huis er eenmaal dan ziet men al spoedig het te koop staan. Nieuwe eigenaars kloppen dan aan bij de ge meente, om wegverbetering die daardoor in groote moeilijkheden zou kunnen komen. Spr. wil zich van die dreiging niets aantrekken. De Voorz. betoogt dat om aan de chaotische verwarring een einde te maken dit artikel dienen moest. Spr. wijst er verder op, dat deze kosten voor verharding f 14.— per meter front breedte bedraagt. Bij een frontbreedte van 10 meter dus f 140.Wordt de verharding door te tragen aanbouw vertraagd dan krijgen deze bouwers na verloop van 5 jaren de rente terug. Wat is dit nu voor een luttel bedrag op een bouwsom van een huis, welke daar toch minstens ook eenige duizenden zal zijn vraagt spr. De heer v. Eek is wel voor handhaving' van het principe maar de straatbelasting voor deze menschen zit hem dwarst De Voorz. herinnert er aan dat reeds op een paar rekwesten vrijstelling volgde. Die in de onderhoudskosten bij dragen worden vrijgesteld van straatbelasting. De heer Besselsen wijst er den heer Hilhorst op, dat hij mis is wat hij aanvoert over een aandrang der regeering betr. de landarbeiders. De heer Hilhorst geeft zich niet gewonnen en blijft in dit art. een groote onbillijkheid zien voor een deel der inwoners, die wel mede kunnen betalen aan de belasting, maar er niet van profiteeren. De achterbuurten worden en blijven vergeten. Om dit onrecht de wereld uit te hebben wenscht spr. verder tot belasting verhooging te ad- viseeren dan deze toestand langer be stendigd te zien. Vele leden wijzen den heer Hilhorst, dat hij een te krompen blik heeft en niet met zijn tijd mede gaat, die breekt metouderwetsche toestanden van slipjes en steegjes. De heer de Koning maakt hem dit duidelijk, dat toch ook de terreinen waarover de heer Hilhorst zoo tobt door deze regeling in waarde stegen Werden dergelijke terreinen eertijds voor een paar propjes verkocht, thans gelden zij fl.a fl.50 per M2. Ten slotte wordt ontheffing verleend op de gestelde voorwaarden en de aanvraag Wijnands aangehouden, tot nader onderzoek, of het hier particulier of gemeenteweg geldt. Dit geschiedt ook ten opzichte van een adres van Brouwer. De Voorz. deelt mede, dat van Ged Staten bericht is in gekomen waarbij zij hun goedkeuring onthouden aan het destijds door den Raad genomen besluit om aan den heer Endendijk een strookje grond te verkoopen ad f 5.per M2, daar de waarde volgens taxatie op verzoek van Ged. Staten gebeurt f7.50 per M2 is. Event. huur te bepalen tegen een rente type van 5 pCt. B. en W. stellen voor het besluit in dien zin te wijzigen. De heer v. Eek informeert wat er gebeurt als de heer Endendijk weigert. Weth. v. Elten dan blijft het ge meente eigendom. Eigenlijk hadden wij kunnen vragen, wat wij wilden, daar de heer E. er op gebouwd heeft, maar dit zou een grove onbillijkheid zijn geweest. De raad heeft toen de prijs op f 5.— gesteld. Eenige leden vragen nadere toelichting. De Voorz. geeft die en merkt dan op, dat Ged. Staten zich verzette tegen lagere schatting dan de geschatte huur waarde. De heer Endendijk zal evenwel wel accoord gaan. Spr. vraagt namens B. en W. tevens machtiging om tot verkoop mede te kunnen werken als de heer E. dezen prijs aanvaardt. De Voorz. deelt verder mede, dat de geraamde kosten van trottoiraanleg voor de perceelen van den heer Dolfin te hoog zijn geraamd en bedragen f450.- B. en W. stellen voor het te veel gestorte terug te geven. De heer v. Eek noemt den aanleg van gemeentewegen te duur en bepleit uitvoering voor rekening der bouwers mits onder controle der gemeente. De Voorz. merkt op, dat als de raming te hoog blijkt, het te veel gestorte wordt terug betaald. Weth. v. Elten wenscht den aanleg van trottoirs door de gemeente te zien verricht om tot een schoon geheel te komen. Deze zaak geeft menig lid gelegenheid zijn hart nog eens te luchten over de bouwverordening en om inlichtingen te vragen. De Voorz. weet bevredigende ant woorden te -geven en ook dit punt komt in orde. 15. Aanbieding van een schrijven van de P.U.E.M. inzake invoering van het z.g. vastrechttarief bij levering van elec- trischen stroom. De Voorz. deelt mede, dat de P.U. E.M. zich tot het gemeentebestuur ge wend heeft met een schrijven, betreffende invoering van het zoogenaamde vastrecht tarief bij electr. stroom aan particulieren, geen winkels of bedrijven daarin be trokken. B. en W. wenschen den raad achter zich te hebben als de P.U.E.M. met wijzigingen komt. De heer de Koning heeft de zaak bestudeerd, maar ziet het voordeel niet in, nu winkels en bedrijven zijn uitge sloten. Spr. wenscht ook deze zaken in de voorwaarden te zien. De Voorz. meent, dat de particulieren toch er van zullen profiteeren. Een begin is in allen geval gemaakt, als de P.U.EM. 't niet doen wil. Mr. v. Doorne of anders om. De Voorz. zegt, dat wat wij al vast hebben, hebben wij. De heer v. Eek gelooft, dat de P.U. E.M. wel toeschietelijker zal worden nu er gas komt. Spr. ziet de voordeelen ook niet zoo in, nu de stroom voor koken en verwarming of andere huish. installatie te duur blijft. De Voorz. en de heer de Koning voor verwarming of koken blijft electr. steeds te duur, daar het viermaal zoo lang duurt. Mevr. Drostemaar dan voor stof zuigers en strijkijzers, waschmachines. Getracht zal worden voordeeliger voor waarden te krijgen, ook voor winkels en bedrijven. 16. Adres van H. A. W. Lüschen alhier verzoekende een uitweg op de Anna Paulownalaan. B. en W. stellen voor tot de oor spronkelijke overeenkomst terug te gaan, waarbij een uitweg van 2 meter breedte door middel van een deur, bepaald werd. Om B. en W. onbekende redenen werd die uitweg tot 1 meter door een der partijen teruggebracht. Mr. v. Doorne deelt mede, dat de N.V. „de Tijdgeest" met deze inbreuk op de overeenkomst, welke eenzijdig geschied niet accoord zal gaan. Indertijd heeft de directie een uitweg van één meter toegestaan, er mag dus geen deur van 2 meter worden aangebracht. Deze deur van 1 meter breedte werd door de N.V. niet geweigerd, om klanten van den heer L. toegang te geven tot diens werkplaatswat nu voorgesteld wordt dient voor het toelaten van karren enz. en daar verzette de N.V. zich steeds tegen. Wordt toestemming gegeven dan volgt een proces. De Voorz. merkt op, dat het voorstel niet in strijd is met het eens genomen besluit en leest een brief van de N.V. voor, waarin toestemming wordt ver leend tot het plaatsen van een deur, zonder dat in dien brief van een breedte van één meter wordt gesproken. Mr. v. Doorne betoogt, dat toen des tijds een opening van 2 meter werd aangebracht door 2 deuren, ieder van een «meter breedte, een der deuren dicht gespijkerd werd. De Voorz. wijst er op, dat de huidige toestand op geen raadsbesluit is ge baseerd. Weth. v. Elten zegt ook dat hem van een dergelijke overeenkomst niets bekend is, waar de breedte op 1 meter werd bepaald. De Voorz. leest het besluit voor, waarin o.m. ook dit voorkomt, dat bij niet naleving van de overeenkomst door den heer L. de inwilliging door B. en W. kan worden ingetrokken. Mr. v. Doorne blijft de rechtmatigheid van het voorstel betwisten en merkt op, dat er geen deuren van 2 meter breedte in een schutting bestaan en geloof vast en zeker dat een dergelijke brief moet bestaan met de bepaling van 1 meter breedte. De heer De Koning vraagt welke waarde Mr. v. Doorne aan dezen brief hecht. De breedte wordt erin niet genoemd. Mr. v. Doorne antwoordt, dat reeds in het dichtspijkeren van één deur het bewijs al te vinden is en spreekt zijn vrees uit, dat voortaan aan het sluiten niet de hand zal worden gehouden en de opening voor karren wordt gebruikt. De heer De Koning wil zich houden aan het schriftelijk bewijs. Over den toegang voor karren valt altijd nog te disputeeren. Weth. v. d. Berg verduidelijkt een en ander en zegt, dat de timmerlui een deur dichtspijkerde toen van de zijde der N.V. er op aangedrongen werd. Wanneer er een mondelinge overeen komst tot stand ware gekomen waarbij de breedte op 1 meter werd bepaald zal de N.V. zeker toch wel op schrif telijke bevestiging aangedrongen hebben. Waar is die brief dan. Nu vinden wij naar aanleiding van het adres dit stuk, waarin van die breedte geen melding wordt gemaakt. B. en W. houden zich derhalve aan dat schrijvenwaarom heeft men Mr. v. Doorne dezen brief niet mede gegeven. Spr. ziet aan de stukken waarin Mr. v. D. zit te snuffelen dat deze uit een dossier zijn en vraagt hem, of de brief er tusschen zit. Mr. v. Doorne ziet zijn stukken nog eens na, vindt een dergelijken brief niet en schijnt ook te gaan twijfelen, of zulk een schrijven wel bestaat. Weth. v. d. Berg wijst ook het bewijs af, dat Mr. v. Doorne in het geding bracht, dat deuren van 2 meter in een schutting niet bestaan, derhalve nooit zulk een toestemming kon gegeven zijn. Spr. vestigt de aandacht op de geweldige breedte van sommige staldeuren, welke nauwelijks met 6 man open te zetten zijn. (Gelach). De heer de Koning brengt er nog meer de vreugde in door te voor te stellen Luschen 10 ct. per jaar te laten betalen voor het gebruik van gemeente grond. De gemeente kan deze mooie inkomst best gebruiken. De heer Hilhorst is niet zoo best te spreken, dat de heer Iburg regeert over gemeentegrond, 't ls misschien spr. aandacht ontgaan maar hem is totaal niets bekend van een overeen komst zooals door de N.V. Tijdgeest wordt beweerd. Mr. v. Doorne zegt dat de N.V. vast zeker zal gaan procedeeren als in strijd met de bedoeling van de over eenkomst gehandeld zal worden. De heer de Koning doet den heer Hilhorst weten, dat hij niet vergeten moet, dat het aan den heer Iburg te danken is dat daar een beteren toestand werd geschapen, wat zelfs een groote verbetering werd. De Voorz. verrast de leden met de mededeeling dat nog eenige aanvragen voor een opening in deze schutting inkwamen. Weth. v. Elten informeert, of de bestaande overeenkomst tusschen de Vennootsch. en de gemeentenen eeuwige dage blijft. De heer v. Eek merkt op, dat de bepaling tot stand kwam met het oog op den aanbouw van huizen met het front naar de A. Pauwl.laan. Zoodra de laan volgebouwd is vervalt de over eenkomst automatisch. De bepalingen door den vorigen burgemeester met den heer Iburg vastgesteld, kunnen niet het belang der gemeente geacht worden, meent spr. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. aan genomen. De heer Lüschen is dus vergunning verleend tot het doen aan brengen van een deur ter breedte van 2 meter onder de hem bekende voor waarden, tenzij van wege de directie der N.V. nog kan worden aangetoond, dat schriftelijk is vastgelegd, dat slechts een deur van één meter mag worden toegestaan. 17. Vaststelling van een verordening, aanwijzende de nog geldende strafbe- dreigende verordeningen. Wordt zonder bespreking vastgesteld. 18. Behandeling van een ontwerp Al- gemeene Politieverordening. Dit punt door den Voorzitter genoemd La pièce de résistance komt thans aan de orde. De leden hebben geruimen tijd gelegenheid geacht deze uit 198 artikelen bestaande verordeningen gron dig te bestudeeren, wat zij trouwens gedaan hebben, zoodat het gevolg was, dat deze verordening met slechts een paar onbeteekenende wijzigingen, in vlug tempo, werd vastgesteld, 't Zou nog vlugger gegaan zijn, indien de heer Hilhorst beter opgepast had en zijn op- of aanmerkingen vooraf bekend had gemaakt. Ze waren echter van dien aard, dat de raad behoudens een paar wijzigingen van niet gewichtige strekking, er niet op inging. (Wij zouden den uitgever in overweging willen geven straks na goedkeuring deze verordening als feuilleton eens in zijn blad op te nemen). 19. Mededeeling van ingekomen stukken. Heeft niet plaats. De r o n d vraag De rondvraag was bijna een raads zitting op zich zelf en gaf aanleiding tot veel gepraat en gerook. Op een oogenblik begon er alles op te wijzen, dat de geheele raad en zijn bewonderaars rook zouden opgaanmaar Mevr. Droste zag intijds het gevaar en waar schuwde vriend Beuzel, die zich haastte een raam open te zetten. De heer v. Eek had een heele vragen lijst. Ie. vroeg hij een spoedige beslissing van B. en W. aanvragen huur grond bij het Paardengat, anders wordt het te laat voor tuinbouw. acht hij het afgewezen verzoek om een standplaats bij Nieuwerhoek voor een „IJsco" niet in het algemeen belang. De man gaat nu venten daar ter plaatse, en zal zijn karretje hier en daar plaatsen, wat moeilijkheden in het verkeer zal opleveren. Weth. v. d. Berg ziet in een vaste standplaats een gevaar. Een troep jon gens verzamelt zich om zulke karretjes en het gevolg is, dat geen meisje veilig is tegen ongure praatjes. Een standplaats zou daar een vies entree tot onze gemeente geven. Meerdere leden billijken de afwijzing en meenen, dat de man wel uit eigen belang zal zorgen, dat zijn karretje het verkeer niet bemoeilijkt. 3e. beklaagt spr. zich over het onoor deelkundig snoeien der boomen door de Electr. Mij. Weth. v. Elten zal maatregelen treffen. 4e. vraagt spr. hoe het staat met de plannen tot verbouw van de school a.d. Beetzlaan. De Voorz. antwoordt dat Ged. Staten nadere inlichtingen hebben gevraagd. Deze zijn gegeven. B. en W. hebben voorts op spoed aangedrongen. 5. vraagt spr. hoe B. en W. denken over de gaslevering aan de woning- bouwvereen. Weth. v. d. Berg antwoordt, dat hij en de Secretaris morgen naar den Haag gaan, trein 8.08, ter bespreking gas- voorziening enz. en zal tevens deze zaak, die B. en W.'s volle aandacht heeft, aanhangig maken op „Volksge zondheid". 6e. vestigt spr. nog eens op het gasbedrijf. De menschen zijn er inge- loopen, de aannemer staat zwak. Een man kreeg voor 1517 weken werk geen vergoeding. Spr. betreurt, dat het rapport er nog niet is. Als de man valt is dit te wijten aan den minder goeden gang van zaken hier betracht. Weth. v. Elten antwoordt, dat allen er in zijn gevlogen, zoowel B. en W., als aannemer en de gemeente-architect. De zaak is echter in onderzoek, daar zij ook niet naar spr. zin is. Zoolang spr. dus dit geval niet volledig weet, kan hij niets positiefs zeggen. Het rapport is intusschen gereed gekomen en bij B. en W. ingediend ter onder zoek. De heer de Koning plaatst de juiste opmerking, dat waar er zoovelen zijn ingevlogen er een moet zijn, die ze er in liet vliegen. Wie is dat. (Alweer een puzzle). De heer v. Eek wraakt het, dat de uitbesteding verre beneden de raming stond. Spr. heeft het eerder al eens uitgerekend en kwam tot de conclusie, wat nu bewaarheid wordt, dat de aan nemer het voor die som niet kon klaar spelen, welke eenige duizenden guldens lager is. Men had nooit het werk voor deze som moeten gunnen, of was de raming niet goed. Weth. v. Elten antwoordt, dat hij voor eigen zaken wel begrootingen opmaakt, maar wanneer het gemeente werk geldt, doet hij dat niet. Daarvoor zijn de ambtenaren, op wie hij afgaat. Spr. is geen ambtenaar. Overigens kan het best gebeuren, dat een aannemer voor mindere som een werk kan op leveren dan een begrooting aangeeft, dat hangt van velerlei omstandigheden af. Nog veel wordt over deze niet zoo goed te volgen kwestie gesproken, doch tot een definitieve regeling kan niet worden overgegaan, omdat het onder zoek nog niet is afgeloopen. Zondag 10 April is aanwezig ADVERTENTIËN Bij vonnis der Arrondissements-Rechtbank te Utrecht d.d. 6 April 1927 is verklaard te verkeeren in staat van faillissement B. VAN DIJK, van beroep landbouwer, wonende te Soest, Noorderweg No. 17, met benoeming van den E.A. Heer Mr. Dr. S. VAN BRAKEL tot Rechter-Commissaris en den ondergeteekende tot Curator. De Curator Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY. Baarn, Cantonlaan No. 5. Faillissement van H. HOGENHOUT wonende te Soest, Utrechtscheweg 10. Bij beschikking van den E.A. Heer Rech ter-Commissaris is bepaald 1. dat de termijn voor het indienen der schuldvorderingen eindigt op Maandag 2 Mei 1927 2. dat de verificatie-vergadering zal worden gehouden op Maandag, 23 Mei 1927, des voormiddags om 10.30 uur in het Gerechtsgebouw aan de Hamburgerstraat te Utrecht. De Curator Mr. H. J. G. JANSSEN VAN RAAY. Baarn, Cantonlaan No. 5. bij B. Kraal, Van niet beneden 16 Weedestraat 20. Per 1 Mei a.s. gevr. een flink Meisje, voor dag en nacht. Aanm. Mevr. Weurman, Wil- helminalaan 16, Soestdijk. Gevraagd per 15 Mei, een net Loon f40.— per maand. Aanm. Kolonieweg, Trein 8.28. voor halve dagen. Aanmelden Kerkstraat 33. Een dame wenscht te huren in de omgeving van het Julianaplein, een kleine of gedeelte van een woning tegen 1 Juni. Brieven onder no. 77 Boekhandel H. J. den Boer te Baarn. ongem. Zitkamer Beetzlaan 87. en Slaapkamer. Adres Zeer voordeelig te koop aangeboden een solide Te bevragen Vredehofstraat 5 Soestdijk. Een prachtlgen lampenkap voor weinig geld. Komt U een kijken in den Beukelaan 35? Gesloten huis Leerares M.0. Fransch L.0. Engelsch Mariastraat 2 Ham (geen blikham) per ons f 0.40 Rookvleesch (Muisje) per ons f0.35 Procureurspek p. ons f0.28 Baconspek p. ons f0.28 Ontbijtspek p. ons f0,20 Plockworst f0,24 Tongenworst f0,25 Boterhamworst f 0,18 Bloedworst f 0,12 Leverworst Haagsche per ons f 0,15 Saksische per ons f0,20 Leverworst Berliner f0,25 Leverkaas f 0,30 Metworst gekookte f 0,20 Saucise de Boul. f0,35 Cervelaatworst f 0'35 Ossentong (versch ontvangen) per ons f 0.70 Aanbevelend, VAN WEEDESTRAAT 46 - TEL. 2098 Koopt voor de a.s. FEESTDAGEN, Uw Wijnen, Likeuren, Limonade's, Advocaat en Boerenjongens, uit sluitend in de Torenstr. 3a Santos vanaf .75 cent Port h Port .75 cent Bordeaux ,65 cent Advocaat f2.— per fiesch Boerenjongens fi.15 per pot. enz. enz. enz. Vanaf 1 Mei wordt alle soorten gedistilleerd per maat en fiesch verkocht. van Uwe kinderen met Chick-Chick Paascheierenkieursol uit de Drogisterij TORENSTRAAT 1b TELEF. 2127 Assistent Apotheker

De Soester | 1927 | | pagina 2