MIDDELMAN F. BREURE Heeren Hoeden, Petten, Overhemden Heeren, vergeet vooral niet ons nieuw en groot sortiment Laatste week van de BR ANDSTOFFENHANDEL KERKPAD 19 - TELEFOON 2133 BESCHERMHEER MANNENZANGVEREEN. „APOLLO". De burgemeester onzer gemeente, de EdelAchtbare Heer Mr. G. Deketh, heeft het beschermheerschap aanvaard van de Mannenzangvereeniging „Apollo" alhier. „APOLLO'S KINDERKOOR". „Apollo's Kinderkoor" zal Woensdag 31 Aug. ook medewerken aan het feest ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, door het zingen van eenige liederen. De kinderen moeten om 2 uur opstellen voor het gemeentehuis en zullen met het muziek voorop naar het feestterrein marcheeren en daar eenige nummers zingen. Ook de Mannenzangvereen. „Apollo" zal op dien feestdag haar medewerking verleenen door 's avonds enkele liederen te laten hooren op het terrein. ONBESTELBARE STUKKEN. Onbestelbare stukken waarvan de af zenders onbekend zijn. I. Mej. M. Dyselhoff, Hilversum 2. Fam. v. Veenendaal, Rotterdam 3. Mrs. Dr. J. W. v. d. Spek, Evians les Bains. 4. P. M. v. Baarle, Nijmegen 5. G. Kanbrink, Kampen 6. Mej. J. Kras, Rotterdam 7. D. v. Hattem, 8. M. v. Hattem, 9. F. v. Hattem, 10. Fam. Schagen, 11. Strafgevangenis, Utrecht 12. Briefkaart zonder adres. POST- EN TELEGRAAFDIENST OP 31 AUGUSTUS, a. Voor den telegraaf en telefoondienst is het kantoor open als op werkdagen. b. Voor den postdienst is het kantoor geopend 8—14 uurechter gesloten voor gewone postwissels, girostortingen, chè- ques, postbewijzen en quitantiën. c. de 2e en 3e postbestelling vervalt. Echter zal des avonds 6V27V3 uur gelegenheid bestaan tot het afhalen van stukken. De pakketpostbestelling van 18 uur vervalt eveneens. d. de 3e lichting der bijbussen vervalt. e. het centrale girokantoor zal voor de behandeling van gewone stortingen, chèques en overschrijvingen gesloten zijn. eerste duif werd getoond om 1 uur 48 min. De afstand was 276 K.M., en er waren 104 duiven in concours. Een uitgeloofde medaille werd gewonnen door J. v. d. Brink. De aankomst was als volgt v. d. Brink, le, 2e, 16e, 22e. W. Roest, 3e, 4e, 11e. J. C. de Bree, 5e, 9e, 18e. M. v. Kooi. 6e, 10e. C. Kooge, 7e, 13e. P. G. v. d. Brink, 8e. A. v. Dorrestein, 12e. B. Groenevelt, 14e, 15e. A. Rijksen, 17e. H. Pauw, 19e. G. Sukel, 20e. H. Onwezen, 21e. H. PHILOMENASTIGHT1NG. Daartoe welwillend bijgestaan door den heer J. v. Elten, architect van boven genoemde stichting, waren wij in de gelegenheid een kijkje te nemen in dit nieuwe gebouw, omvattende de R.K. Bewaar-, Naai- en Breischool, alsmede vergaderzaal en speelzaal, welke stichting in eigendom toebehoort aan het R.K. Schoolbestuur v. d. Parochie van de H.H. Petrus en Paules alhier. Het gebouw is verrezen op een terrein, gelegen aan de Westzijde van het St. Joseph gesticht, mede in eigendom toe- behoorende aan voornoemd Schoolbe stuur. Vanaf den Rijksstraatweg loopt een met ijzeren afrastering afgesloten weg, waarlangs nog een lugustrum heg zal geplant worden, naar het gebouw. Door middel van drie hoofdingangen kan men het gebouw betreden. Eerst komt men in een ruime, prachtig met tegels afgezette gang in de bewaar school, een flink ruim lokaal, plaats biedend aan een 80-tal kleine peuters. Vanuit dit lokaal kunnen de kleintjes ondergebracht worden in een zeer ruime (8x12) M. groote speelzaal. Ook heeft men gezorgd voor een naar de eischen des tijds ingerichte closetinrichting voor de kinderen. Eenige closetjes en urinoirtjes zijn daartoe naast elkander aangebracht. Vanuit de speelzaal kan men toezicht uitoefenen op deze inrichting, doordat een loket is aangebracht. Indien we weten, dat elk appartement bovendien nog voorzien is van centrale HUIS VEENHUIZERSTRAAT 9 TELEFOON 2077 f. het bovenstaande geldt ook het wijk kantoor te Soestdijk en het agentschap Soesterbergschestraat 13. 5e en 6e ZOMERCONCERT. De Soester Harmonie „Patiëntia Vin- cit Omnia" geeft Woensdag 31 Aug. ter gelegenheid van den verjaardag van H.M. de Koningin, haar 5e zomerconcert op het feestterrein aan de Spoorstraat, terwijl Maandag 5 September a.s. het 6e zomerconcert zal gegeven worden te Soesterberg in den tuin van Hotel „Huis ten Halve". Het programma voor beide concerten luidt (behalve de Volksliederen op 5 September) 1. Wilhelmus. 2. Marche des Roses A. Reulle 3. Une Nuit d'Été, Fantaisie Aug Eenhals 4. Le Masqué d' Or, Ouverture F. Popy 5. Le Lac Maudik, Ouverture, F. Popy Pauze. 6. Vers 1' Avenir, Marsch, Sam. Vlessing 7. Dans La Forêt, Suite (zie beschrij ving) Z. Bajus 8. Guilaume Teil, Fant. sur 1'Opera J. Martin 9. Le Royal vainqueur, Marsch, J. Volant 10. Wien Neerlandsch Bloed. Met no. 3 en 4 werd op het Nationaal Concours te Diemen in den coucert- wedstrijd een 1ste prijs behaald, en met no. 5 een 2de prijs in de eere- No. 7 van het programma behoeft een verklaring, welke wij hier in zijn geheel laten volgen 1. Ontwaken der Natuur: Het aanbre ken van den dag; de zon verschijnt aan den horizonde vogels zingen in de morgenkoelte. 2. Vreugdehymne: Het is middag. De zon tintelt en straalt en giet bundels licht en warmte uit. Het volle leven in al zijn heerlijkheid. 3. De deligence in het bosch: Een vaag geluid van een deligence in de verte, die allengs nadert en in volle galop voorbij gaat en langzamerhand in de verte verdwijnt. 4. Houthakkers en kolenbranders: Avondschemering; de natuur sluimert in; de dag nadert het einde; houthak kers en kolenbranders verzamelen zich aan den rand van het bosch en ver maken zich met dansen. POSTDUIVENVEREEN. „DE ZWALUW" Uitslag der gehouden wedvlucht vanaf Marbahan op Woensdag 17 Aug. Het zeer slechte weer wat gedurende eenige dagen in Z.O. België geheerscht heeft was oorzaak dat de duiven welken Zon dag ten 7 uur gelost hadden moeten worden pas Woensdag 9 uur 30 konden worden. Gelukkig was het thans mooi weer (zonnig met Westen wind) zoodat geen verliezen werden geleden. De verwarming, behoeft het wel geen nader betoog, dat men de kleinen gerust onder de hoede der goede zusters van het St. Josephgesticht kan toevertrouwen. Verder liet de heer v. Elten ons nog zien de vergaderzaal, een ruim lokaal, in het midden van het gebouw, hetwelk dienstig is voor vergaderingen van H. Vincentius Kerk- en Armbestuur e.d. Ook de R.K. Leesbibliotheek wordt daarin ondergebracht, waarvoor een tweetal loketten zijn aangebracht, zoodat men geheel vrij is. Ook namen wij in oogenschouw de naai- en breischool aan de Zuideinde der inrichting, ook een ruim, frisch lokaal hetwelk aan alle eischen beantwoordt, met annex paskamer voor de meisjes. Nog mochten wij den kelder bezich tigen, waarin zich moderne ketel der Centrale verwarming bevindt. Ook hier niets dan lof over de wijze van afwerking en uitvoering. De heer v. Elten wees ons er op, dat in dezen kelder 2 luiken uitkwamen waarachter zich een gang bevond, die onder het geheele gebouw doorloopt, waardoor het mogelijk is een eventueele stoornis der Centrale verwar ming spoedig en op de meest voordeelige wijze te kunnen ontdekken. Het geheel maakt werkelijk een groot- schen indruk en komt een woord van lof toe aan den ontwerper, den heer v. E. voornoemd. Het is dan ook voorzeker een rijke aanwinst voQr het R.K. Schoolbestuur en kunnen wij het hiermede gelukwen- schen. Wij vernamen, dat begin September de plechtige inwijding van het gebouw door den Zeer Eerw. heer A. C. H. Vossenaar, pastoor en voorzitter van het Schoolbestuur zal plaats hebben. KONINGINNEFEEST OP 31 AUG. 1927 Het feestcomité verzoekt ons het volgende naar aanleiding van het a.s. Oranjefeest mede te deelen In den morgen van 31 Augustus a.s. des vm. 9 uur zal het feest aanvangen met klokluiden van uit de drie kerktorens. Ten 9.30 uur wordt in het rosarium onder begeleiding van de muziek ge zamenlijk eenige vaderlandsche liederen gezongen totdat ten ongeveer 10 uur alle schoolkinderen van uit de verschil lende scholen zullen aankomen om in een stoet te worden opgesteld ter af- marsch naar het feestterrein, gelegen tusschen Spoorstraat en Talmalaan. De kinderen van de school te Hees zullen per autobus worden afgehaald en moeten daartoe uiterlijk 9 uur op het schoolplein aanwezig zijn. Op het feestterrein aangekomen zullen de kinderen worden getrakteerd en eenige voorstellen kunnen bijwonen van den heer „William" uit Amsterdam met zijn bekend poppenspel en zijn goochel toeren, terwijl zij op een ander deel van het terrein nog kunnen genieten van een „Jan Klaassen". Het feestterrein is den geheelen dag kosteloos voor een ieder toegankelijk. In den middag hoopt het comité de ouden van dagen een autotocht te kunnen aanbieden. Vele auto-eigenaren waren reeds bereid daartoe medewerking te verleenen. De auto's worden nadat de oudjes zijn afgehaald onder de tonen der muziek verzameld voor het gemeen tehuis teneinde om 2 uur af te rijden voor een tocht door de gemeente. Na het vertrek van de oudjes wordt met muziek naar het feestterrein gemar cheerd. Wegens te geringe deelname voor ringrijden voor jongens en meisjes is het programma gewijzigd. Onmiddellijk na aankomst op het feestterrein zal het kinderkoor van de zangvereeniging „Apollo" een viertal zangnummers uitvoeren. Daarna volgt een voorstelling te geven door den heer „William" met zijn poppenspel. Met zijn poppen zal hij voordragen „Pietje Bell" Nog nimmer werd zoo'n voorstelling in onze Gemeente vertoond, zoodat het de moeite waard is daar eens van te pro- fiteeren. Om 4 uur wordt aangevangen met de groote ringrijderij met twee wielige wagentjes. Op eenige versiering van de rijtuigjes wordt gerekend. Het avondfeest bestaat uit Concert te geven door het Soester Harmoniecorps en Zanguitvoering te geven door de plaatselijke koren „Apollo", R.K. Zang koor en „Cresendo". Programma's van deze uitvoering zijn 's avonds op het terrein verkrijgbaar. Ten 9.30 uur zal het concert afgewisseld worden door een Openluchtbioscoop. Op het terrein is een consumptietent annex poffertjeskraam aanwezig, terwijl ook voor een rijwielbewaarplaats zal worden zorg gedragen. Moge dit Oranjefeest in alle deelen slagen. Eenige wenken van het comité. 1. Weest vroolijk, doch niet uitgelaten. 2. Maakt geen misbruik van sterken drank. 3. Werkt mee voor de goede orde op het feestterrein. 4. Bevordert de stilte tijdens de voor stellingen en de muziek- en zanguit voeringen. WAARSCHUWING De inzameling van gelden ten bate van de feestviering op 31 Augustus a.s. is geëindigd. Zij, die alsnog giften wenschen te geven worden verzocht deze bij den Voorzitter van het comité, den Heer Burgemeester af te dragen. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Zilveren schakelarmband, kinderpor- temonnaie, belastingplaatje, deukhoed, zakmes in scheede, kinderhandtaschje met inhoud. Aangevlogen een postduif. Te Soesterberg gevonden een gouden broche. GEMEENTERAAD De Raad dezer Gemeente is gisteren, Vrijdag 26 Augustus 1927, in openbare vergadering bij elkaar geweest ter be handeling van de volgende agendapunten met daarbij behoorende voorstellen. 1. Vaststelling van de notulen der vergadering d.d. 19 Juli 1927. Onveranderd goedgekeurd. 2. Onderzoek van de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raadslid A. J. C. Koenders. Geloofsbrieven goedgekeurd. 3. Vaststelling van een ontwerp besluit tot wijziging der gemeentebe- grooting 1927. Deze wijziging betreft voornamelijk ver hooging van enkele uitgaven, nl. Achterstallige uitgaven van vorige dienstjaren 1239,93 Gratificatie aan den Gemeente accountant 100.— Schrijfloonen 750.— Grondlasten te verhoogen met f 150.- ten laste van hoofdstuk VII 150.— Kosten telefoon te verhoogen met f30.— ten laste van hoofdstuk VI 30.— Kosten van uitbetaling van aflosbare obligaties en vervallen coupons 200.— Bijdrage aan de centrale gemeente in de kosten van den keuringsdienst ingevolge de warenwet 133.30 Deskundige adviezen inzake water leiding 130.— Onderhoud pompen en riolen 1300.— Recognities 30.— Bijdragen aan andere gemeenten in de kosten der van Rijkswege gesub sidieerde gymnasia 100.— Kosten van ziekenverpleging 1500.— Deelname in het garantiefonds eener door de Pluimveevereeniging „Soest" te houden tentoonstellingen beschik baar stelling van een medaille 75.— Verdere kosten op de invordering der plaatselijke belasting vallende 50.— Totaal der verhooging 5788.23 Als inkomst meer geraamd op achter stallige inkomsten van vorige dienst jaren 200.— Blijft f5588.23 Welk bedrag wordt voorgesteld af te schrijven van den postonvoorziene uitgaven. Na eene kleine wijziging op voorstel van Mr. van Doorne, vastgesteld. 4. Voorstel van B. en W. tot toe kenning eener uitkeering aan de wed. van een overleden ambtenaar ter secretarie. Zooals Uwen Raad reeds bekend is, is de ambtenaar ter Secretarie E. Lodder op 8 Juli j.l. overleden. Aangezien in deze gemeente geen regeling bestaat inzake uitkeering nè overlijden aan de weduwe of kinderen van ambtenaren, komt het ons billijk voor dat aan de weduwe een uitkeering gegeven wordt tot een bedrag gelijk aan de wedde van den overledene over het tijdvak 8 Juli—1 September 1927. Wij stellen U voor daartoe het besluit te nemen. Een ontwerp-besluit tot wijziging der be grooting dienst 1927 gaat hierbij. Het betreft hier een bedrag groot f 386.43, doch daar het zich laat aanzien, dat de vacature niet direct zal zijn aangevuld, zal op post 190 een bedrag overblijven, zoodat het benoodigde ad f386.43 daaruit kan worden bestreden. Onveranderd goedgoedgekeurd. 5. Vaststelling van een ontwerp besluit: a. tot het in erfpacht geven van gronden Het voorstel Is van 1 Januari 1927 —31 December 1940 in erfpacht te geven le Aan J. Groenhuyzen te Baarn twee perceelen ter gezamenlijke grootte van 9 Are 36 cA. tegen een jaarlijkschen conon van f 24.34. 2e Aan dezelfde het overige gedeelfe van het bovengenoemde eene perceel, groot 14 A. 34 cA. tegen een conon van f6.45. 3e Aan H. de Zoete te Soest twee perceelen ter gezamenlijke grootte van 9 Are tegen een conon van f28.80. 4e Aan dezelfde het overige gedeelte van het bovengenoemde eene perceel, groot 9 Are tegen een conon van f4.05. 5e Aan G. van de Hoef te Soest twee perceelen ter gezamenlijke grootte van 3 Are tegen een conon van f3.—. 6e Aan dezelfde het overige gedeelte van bovengenoemd perceel, groot 18.40 Are tegen een conon van f8.28. Alles zooals op de bijbehoorende schets kaarten ongeveer (cursiveerihg van ons Red.) in rood is aangegeven en nader ter plaatse door of vanwege het Gemeentebestuur zal worden uitgezet. Vorenstaande uitgiften in erfpacht zullen geschieden onder de navolgende voorwaarden en bepalingen 1. De erfpacht moet worden aanvaard binnen drie maanden na de goedkeuring van dit Besluit. 2. De perceelen moeten zoodanig worden opgemeten op aanwijzing en in tegenwoor digheid van een lid van het Gemeentebestuur of van een door dit bestuur aangewezen ambtenaar. 3. Alle kosten van opmeting en overdracht komen ten laste van den erfpachten. 4. De perceelen moeten worden aanvaard met alle eventueel daarop rustende last en erfdienstbaarheden en daarover bestaande overwegen. 5. De erfpachter is verplicht ten allen tijde gedeelten van den afgestanen grond, welke de gemeente voor wegen of verbreeding noodig heeft, ter beschikking van de gemeente te stellen, zonder dat de gemeente daarvoor eenige vergoeding geeft. 6. Wordt de in erfpacht gegeven grond als bouwterrein gebezigd of wordt daarop eenig gebouw gesticht, dan wordt de erfpachts canon en den duur van den erfpachtstermijn herzien. 7. Uitgifte in erfpacht geschiedt overeen komstig de voorwaarden, vastgelegd bij raads besluit van 16 Juni 1922, welke bij besluit van Ged. Staten van Utrecht dd. 3 Jan. 1923, 3e Afd. No. 2749/2412 zijn goedgekeurd en vastgelegd in de akte, opgemaakt door den Notaris A. O. Dammers te Soest, dd. 1 Febr. 1923. 8. Door de in dit besluit genoemde per sonen zal, voor zoover zulks dan nog niet heeft plaats gevonden, als vergoeding voor het gebruik der bedoelde gronden over het jaar 1926, een bedrag gelijk aan de erfpachts canon in de gemeentekas moeten worden gestort bij het opmaken van de akte van overdracht. Aan het college van B. en W. dezer ge meente op te dragen het aangaan der over eenkomst en ten uitvoering van dit Besluit en het verrichten van alfe verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten alles met inachtneming der artikelen 113— 114 bis der Gemeentewet. Onveranderd aangenomen. 5b. Vaststelling van een ontwerp besluit tot verhuur van een gemeente- woiiing. Bij ons college is een verzoek ingekomen van H. A. Vos, alhier, om de voormalige politiewoning aan de Veenhuizerstraat in huur te mogen ontvangen. Wij verzoeken U beleefd overeenkomstig het hierbij gevoegde ontwerp-besluit te willen besluiten, nl. aan H. A. Vos te Soest met ingang van 1 September 1927 te verhuren de woning met tuin, gelegen aan de Veenhuizer straat no. 61, kadastraal bekend alhier als Sectie H. No. 2293, voor een huurprijs be rekend naar f200.— per jaar. Vorenbedoelde verhuur zal geschieden onder de navolgende voorwaarden en be palingen a. De verhuur geschiedt van week tot week en uiterlijk tot 1 Januari 1928 b. Opzegging der huur moet wederzijds geschieden minstens twee weken vóór het eindigen van den huurtermijn c. De bij het huis liggende grond moet te allen tijde gratis ter beschikking der Gemeente worden gesteld, zonder eenige vergoeding voor eventueel daarop staande veldvruchten d. De eventueele waterleiding komt voor rekening van den huurder; e. De huurder moet gedurende den geheelen huurtermijn het huis en den tuin in goeden staat houden en terug leveren bij het eindigen der huur; f. De thans aangegane huur mag aan niemand anders worden afgestaan dan met schriftelijke toestemming van den verhuurder; g. De huurder moet toezicht houden op het brandweermateriaal aanwezig in het achter deze woning gelegen huisje h. De eventueel uit deze huurovereenkomst voortvloeiende kosten van zegel en registratie komen ten laste van den huurder. Voorstel van Eek tot aanhouding van dit punt verworpen met 73 (v. Eek, de Koning, van Doorne vóór). Hierna z.h.st. aangenomen. 5c. Vaststelling van een ontwerp besluit tot intrekking van een besluit tot verhuur van grond. Naar aanleiding van een ingekomen adres van de R.K. Sportvereeniging „de Ploeg", houdende verzoek met ingang van 1 Januari 1928 ontslagen te worden van hare verplichting tot huur van de aan haar verhuurde perceelen grond, stellen B. en W. voor het verzoek in te willigen, daar geen nadeel voor de ge meente ontstaat, aangezien het terrein voor andere doeleinden gebruikt kan worden. Onveranderd goedgekeurd. 6. Vaststelling van een verordening, houdende aanwijzing van een gedeelte der gemeente, bestemd voor het op richten van inrichtingen ingevolge de Hinderwet, zulks naar aanleiding van een ingekomen verzoek van J. Mets alhier. Hierbij hebben wij de eer U aan te bieden een adres van den heer J. Mets, wonende aan den Korte Brinkweg alhier, waarin deze verzoekt om in afwijking van de hierbij ge voegde verordening van 31 Juli 1922, aan den Korte Brinkweg een timmerfabriek (met zagerij) te mogen oprichten Uit de bijgevoegde teekening blijkt dat ter plaatse in de onmiddellijke omgeving reeds meerdere bedrijven waarvoor Hinderwetver gunning noodig is, zijn gevestigd. (Hoe dit mogelijk is geweest, blijft ons een taadsel. Red.). Gezien de groote belangen welke voor adressant op het spel staan, wil het ons voorkomen dat er termen zijn om dit verzoek in te willigen Daartoe zal het noodig zijn dat bedoelde verordening door U wordt ingetrokken en opnieuw vastgesteld, bij welker vaststelling dan het bedoelde gedeelte van den Korte Brinkweg van dit verbod wordt uitgezonderd. Een ontwerp verordening waarbij zulks is geregeld, voegen wij hierbij. Wij doen U terzake het voorstel, nl. om onder intrekking van Uw besluit van 31 Juli 1922, 3e Afd. no. 6/1/6 vast te stellen de volgende verordening houdende aanwijzing van een gedeelte der gemeente Soest, bestemd voor het oprichten, hebben of gebruiken van eenige inrichtingen, vallende onder de Hin derwet. Artikel 1 Voor den tijd van 20 jaren, vanaf den datum van afkondiging van dit besluit, wordt bepaald, dat de inrichtingen genoemd in artikel 2 der Hinderwet, sub. U tot en met VIII, IX met uitzondering van bakkerijen, X met uitzondering van slachterijen, XI en XII met uitzondering van smederijen, koper en blikslagerijen, alsmede de raffineer- derijen van goud en zilver, XIII met uitzondering van drogerijen van sigaren, XIV tot en met XVI, XVII met uitzondering der kuiperijen, en XVIII slechts mogen worden opgericht, gehouden en gebruikt in dat gedeelte der gemeente, dat niet valt in de kom der ge meente, zooals die is omschreven in de Al- gemeene Politieverordening dezer gemeente. Artikel II Het is verboden elders in de gemeente het bedrijf of de bedrijven uit te oefenen, waartoe de oprichting, het houden of het gebruiken van de inrichtingen, bedoeld in art. 1, ver- eischt wordt. Dit verbod geldt niet voor het gedeelte van den Korte Brinkweg vanaf de Nieuwesteeg tot het Spoorweg-viaduct voor de zagerijen genoemd in artikel 2 sub. XVII der Hinderwet, Artikel UI De in artikel I bedoelde inrichtingen, welke vóór den datum van afkondiging dezer ver ordening zijn opgericht met vergunning van Burgemeester en Wethouders mogen blijven bestaan. Onveranderd goedgekeurd. 7. Vaststelling van een besluit tol in schenking aanvaarden van grond van Jac. van Klooster alhier, met nader voorstel van B. en W. Onder aanbieding van de stukken betrekking hebbende op den koop van grond door J. v. Klooster en het door dezen gevraagde uitstel van vervaarding daarvan stellen B. en W. thans voor, onder intrekking van het raads besluit van 17 Juni 1927, waarbij uitstel werd toegestaan tot 1 Augustus 1928 onder voor waarde van 5°/0 rentevergoeding te besluiten, daar inmiddels van Klooster den grond langs de Soesterbergschestraat aan de gemeente heeft afgestaan, als volgt: Voor deze aanvaarding uitstelteverleenen tot 1 Augustus 1928 onder de navolgende voorwaarden a. het bouwplan van de op den bedoelden grond te stichten gebouwen moet vooraf door ons worden goedgekeurd. b. de kosten van opmeting en overdracht van den hiervoor genoemden strook grond komen voor rekening van de gemeente. c. B. en W. worden gemachtigd alles te doen wat noodig is om dezen strook grond voor de Gemeente te aanvaarden. Onveranderd goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. inzake uitbreiding der gasleiding. B. en W. schrijven hieromtrent: Naar aan leiding van het in de vergadering van 17 Juni j.l. genomen besluit inzake het ingekomen adres van bewoners van den Schoutenkampweg Ossendamweg en Buntweg, verzoekende over te gaan tot aanleg van een hoofdbuis der gasleiding in die wegen, hebben wij de eer U, onder aanbieding van een door den Tech- nisch-ambtenaar bij het Gasbedrijf ingediende kostenbegrooting dezer uitbreiding, voor te stellen te besluiten tot aanleg der gasleiding in bedoelde wegen en daardoor het benoo digde crediet ad f4121.25 te verleenen. Onveranderd goedgekeurd. 9. Aanbieding en behandeling van de concessie-voorwaarden regelende de watervoorziening der gemeente. Omtrent de ontwerp-concessie voorwaarden deelden wij in ons vorig nummer reeds wat mede, terwijl daarin ook werden afgedrukt de ontwerp-voorwaarden tot waterlevering door de N.V. Arnhemsche-Waterleiding-Maat- schappij te Arnhem, welke krachtens artikel 15 der concessie-voorwaarden door B. en W. moeten worden goedgekeurd, Na langdurige besprekingen en aan neming van enkele wijzigingen, terwijl B. en W. worden gemachtigd enkele andere wijzigingen alsnog met de Mij. te bespreken en eventueel aan te bren gen, z.h.st. goedgekeurd. 10. Adres van L. Meijering en de N.V. L. de Ruiter Co's brandstoffen- handel, inhoudende bezwaren tegen de leverantie van brandstoffen. Adressanten hebben bezwaar tegen de gunning van de leverantie der brandstoffen voor de gemeente-gebouwen nagehouden aanbesteding. Zij verzoeken een schadeloos stelling tot een bedrag van f75.— per firma. B. en W. hebben over deze aangeiegenheid het advies ingewonnen van den gemeente architect en deelen aan den Raad mede, dat zij zich kunnen vereenigen met den inhoud van het hierbij overlegde rapport van den gemeente-architect en stellen voor te besluiten adressanten te berichten, dat geen termen aanwezig zijn om hun verzoek in te willigen. Op voorstel van Mr. van Doorne be sluit de Raad, in afwijking van het advies van B. en W. en van den ge meente-architect, de gevraagde vergoe dingen wèl toe te staan, daar B. en W. toegeven, dat niet juist is gehandeld bij de aanbesteding. 11. Behandeling van verzoeken om ontheffing der bouwverordening. a. H. van Dooijeweert te Soest vraagt ont heffing van art. 8 der Bouwverordening voor het bouwen van een boerderijtje aan den Kolonieweg. b. C. E. Hilhorst te Soest vraagt ontheffing van art. 8 voor het bouwen van een woonhuis aan den Eigendomweg. c. M. Hornsveld te Soest vraagt ontheffing van art. 8 voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Nachtegaalweg. d. F. H. Kroonsberg te Soest vraagt ont heffing van art. 13 (bouwen op 2 Meter afstand vanuit de zijerfafschelding) voor het perceel Kad. bekend in Sectie A No. 2105/2106. Wat de punten a, b, c. en d. aangaat stellen B. en W. voor de gevraagde ontheffingen te verleenen, onder de voorwaarden in het advies der Commissie omschreven. e. A. G. Overmans te Hillegersberg vraagt vergunning voor het perceel grond sectie D No. 1601 als bouwterrein. De commissie ad viseert het verzoek in te willigen onder voorwaarde dat op genoemd perceel uitslui tend een boerderij opgericht mag worden onder nadere goedkeuring van het bouwplan, terwijl een uitweg naar de Banningstraat van minstens 4 Meter breed gereserveerd moet blijven. B. en W. vereenigen zich met dit advies. f. C. Belt te Soest vraagt vergunning tot het aanleggen voor eigen rekening van een verharde weg op eigen terrein ter breedte van 6 Meter, welke weg als toegangsweg zal dienen voor de ter plaatse te bouwen boer derijtjes. De Commissie deelt mede, dat zij geen bezwaren heeft tot het aanleggen van genoemden weg op eigen terrein. Voor het eventueel oprichten van boerderijen meent de Commissie afwijzend te moeten adviseeren, aangezien blijkens overlegd plan deze ge bouwen niet aan te merken zijn als boerde rijen. B. en W. vereenigen zich met dit advies. Onveranderd goedgekeurd. 12. Opnieuw vaststelling der alge- meene politieverordening. Het College van Ged. Staten heeft in zijn schrijven van 17 Mei 1927, lste Afd.Nr. 1673/ 948 eenige opmerkingen gemaakt over de in uwe vergadering van 28 Maart 1927 vastge stelde politieverordening. Het komt ons voor met de Commissie voor het ontwerpen der Strafverordening gewenscht voor, gedeeltelijk aan deze bezwaren tegemoet te komen, evenals aan die, vermeld in het advies der Gezondheids-Commissie. Onder bijvoeging der betrekkelijke corres pondentie en het rapport, opgemaakt door de Commissie voor het ontwerpen der Strafver ordeningen, naar aanleiding van de door Ged. Staten gemaakte opmerkingen, stellen wij U voor le. de in uwe vergadering van 28 Maart '27 vastgestelde Algem. Politieverordening in te trekken 2e. vast te stellen de hierbij gevoegde ontwerp-verordening zooals deze luidt na de daarin aangebrachte wijzigingen in rooden en groenen inkt (Wij stellen ons voor, indien deze Politie- verordeningdefinitief vastgesteld, afgekondigd en in werking getreden is. de meest belang rijke bepalingen daaruit ter kennis van onze lezers te brengen door wekelijks eenige arti kelen te publiceeren en zoo noodig te be spreken Red.) Na enkele opmerkingen van Mr. van Doorne, onveranderd vastgesteld. 13. Vaststelling van het kohier Straatbelasting 1927. B. en W. stellen voor dit kohier vast te stellen op een eindcijfer van totaal f2.872.150. Onveranderd vastgesteld. 14. Reclames belasting. In geheime zitting behandeld. SOESTERBERG. IN GEVAL VAN BRAND Soesterberg De Commandant van de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg verzoekt in geval van brand No. 21 of 32 op te bellen. KONINGINNEDAG SOESTERBERG. Het feestcomité verzoekt alle inge zetenen van Soesterberg op 31 Aug. a.s. te vlaggen. Voor de winkeliers (klanten denkt daaraan 1) is het Zondagschen dienst, dus Woensdag geen extra bestellingen doen en zij kunnen dan 's middags hun zaken sluiten en mee genieten van de feestvreugde. Wij verwachten natuurlijk het Oranje- zonnetje. Oe aanbesteding en gunning der gemeente-brandstoffen. Twee inschrijvers vragen elk 75. schadeloosstelling. Naar wij nader vernemen is deze kwestie een uitvloeisel van vroeger, toen de gemeente uitsluitend kocht op monster. Toenmaals is daartegen een actie ge komen, vooral van de zijde der brand- stoffenhandelaren zelf, vooral toen bleek, dat één handelaar in de gelegenheid was gesteld een monster in te leveren, nadat de aanbesteding reeds had plaats gevonden. Dit monster is indertijd door enkele brandstoffenhandelaren met eenige leden van hetgemeentebestuurvergeleken met de bij de aanbesteding ingediende monsters, waarbij bleek dat dat later ingediende monster in kwaliteit verre ten achter bleef bij de monsters, die bij de aanbesteding door de andere hande laren waren ingeleverd. Ook bleek dat dat later ingediende monster afkomsiig was van de gasfabriek te Zeist en veel poreuzer en dus veel vluchtiger was dan de andere monsters, die veel duurzamer waren en relatief dus veel goedkooper. Na vele besprekingen heeft men toen ten gemeentehuize toegegeven, dat de gevolgde manier van op monster koopen minder juist was en men in den vervolge de eenig juiste weg zou volgen door te eischen, dat de leveranciers, die inschre ven, de naam van de fabriek of van de mijn zouden moeten opgeven. Er kon dan steeds goed geconstateerd worden of werkelijk geleverd werd, waarvoor was ingeschreven o.a. door overlegging der vrachtbrieven. Bij het koopm op monster is toch praclisch gesproken geen enkele controle op het geleverde mogelijk, daar men natuurlijk de lang durige en kostbare weg van analyse niet gauw inslaat. Dit jaar werd nu voor het eerst de opgave van fabriek of mijn verlangd op de van gemeentewege verstrekte inschrij- vmgsbiljetten. Er is nu echter gebleken, dat degeen aan wien de leverantie is gegund de naam van fabriek of mijn niet heeft opgegeven, waardoor deze feitelijk kon leveren, wat hij wilde, terwijl de andere leveranciers zich stipt aan de voorschriften hielden en wèl namen ver meldden, maar dan ook bij gunning verplicht zouden zijn geweest de opge geven kwaliteit uit de door hen vermelde mijn of fabriek te leveren. Hoe het mogelijk is geweest, dat men nu aan die handelaar, wiens inschrijvings biljet geen namen vermelde en dus ongeldig was, toch de aanbesteding heeft gegund, is ons een raadsel. Te meer, waar deze handelaar per ongeluk de zelfde is, waarover wij tevoren reeds schreven, dat hij in 1925 zijn monster eerst n& de aanbesteding indiende. Dat de andere inschrijvers door deze handelwijze gedupeerd zijn, behoeft wel geen betoog en wij kunnen ons dan ook moeilijk het standpunt van den gemeente-architect en van B. en W. in denken, die weigerend staan tegenover elke schadeloosstelling. Kerkberichten. Zondag 28 Aug. 1927 SOEST Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick 's Avonds 6 uur geen dienst.

De Soester | 1927 | | pagina 2