Openbare Verkooping De tortaij-lnventaris J. TOERING Winteraardappelen HE BESTE is eT HET GOED! Reparatie - Inrichting. Boelens Zoon S. DE ZOETE VAN DEN BERG Go - Kassiers TAFELHONIG I Dr. DE VOS Melange BOTER METS Inboedel-Veiling INBOEDEL STAATSLOTERIJ STAI15L0TERIJ Mode-Vakschool BUKGROENTEN J. C. v. HAARLEM Flrrn^ M. /k* Firm De M. A. RAMSELAAI MOORD-BRABANTSt ALLE BANKZAKEN Uw Zenuwen Gevraagd Voorlezer Moderne Leesbibliotheken 5 stuks ijzeren mallen AdresHUIZE AANGELAND Gevraagd net Meisje, Meisje, Dienstbode, Werkster gevraagd Loop- of Leerjongen uitneembaar hok, PIANO TE KOOP Salon-Gaskachel D.D. SOTiEf? per pond 10.80 De Bron Boter Dinsdag 25 Oct. 1927, Levende have, landbouw- gereedsch. en meub. goederen, Donderdag 27 Oct. 1927, op Woensdag 26 October a.s publiek a contant verkoopen Liefhel; s van visch neemt eens proef Hencii Alro Certificaten Burgem. Grothestraat 6 k v. Mes Tor-inptraisS S LUNCH! Opleiding Leerares, Cou peuse, Costumière en Lingerie Coupeuse Dag-, Avond-, Club- en Privaatles. ,,'t ORANJE KRUIS" IM „ZONNEHEUVEL" Opni NIEUW WILHELIH Dames- en Kinc HOED QvertiiiilJ van de prachtsorteering onzer Bel op 538 Amersfoort Sn Wflenko A h is uw tfe lires voor 1ste klas Schoenw Wed. J. C. PGHLMAN SCI OENEN Dames en He kousen, Gvt Reispantoffels gevoerd) enz. Ééns gekocht in qij zijt overtuigd kwalitei REPARAT JULIANAPLEIN 5 - SOEST TELEFOON 2163 ONDERGRONDSCHE BR AXD INBRAAKVRIJE KLUIS SOESTER SCHAAK- EN DAMCLUB Dinsdag j.1. speelde de schakers een vriendschappelijke wedstrijd tegen de Baarnsche schaakclub, welke door de laatste werd gewonnen met 57a tegen 3l/a BaarnSoest N. N. 7s J. Timmer Sr. 72 Steenhof 7* J- Timmer Jr. 72 Hartog 1 L. M. Hornsveld 0 Westra 72 K- de Boer Va Bruins 1 Joh. Roorda 0 Muilwijk 1 D. F. Voigt 0 Post 0 H. J. v. Hengstum 1 Stapelvoort 1 T. Stork 0 Laros 0 T. van Mill 1 572 37. Dinsdagavond begint de groepen wedstrijd, ter gelegenheid, van het eerste lustrum, liefhebbers kunnen zich dien avond aanmelden, om half acht er wordt gespeeld om fraaie prijzen. Het inleggeld, voor deze groepenwed- strijd is 50 cent per persoon. Schaak of Damliefhebbers kunnen zich eiken Dinsdagavond te 8 uur in het schaken of dammen bekwamen in de Soester Schaak- en Damclub, „Oran jehof", Spoorstraat. Het nieuwe rond spel begint Dinsdag 25 Octoberwie hieraan wil deelnemen, kunnen zich dien avond half acht aanmelden. komen tot rust en worden gesterkt door Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten BEKENDMAKING Zaterdag 29 October a.s. zal hier ter plaatse de jaarlijksche Roode Kruis collecte ten bate van het Vredeswerk der Vereeniging „Het Nederlandsche Roode Kruis" gehouden worden. Het edele doel en streven van die Vereeniging is U bekend. Ik doe hierbij een beroep op U om het schoone Vredes werk van deze Vereeniging te steunen en dien dag Uwe gaven zoo mild mogelijk te laten vloeien. De Burgemeester van Soest, G. DEKETH GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Reizigerstasch met inhoud, afsluitdop van een ketel, twee mondzakken met inhoud, drie portemonnai's met inhoud, koperen penning, deken, benzinebus, paar handschoenen, witte schort en een tabakspijp. Te Soesterberg gevonden: een bak van een weegschaal. FEESTAVOND. Wij maken onze lezers er op attent, dat de Eertse Soester Voetbal- en Athletiek-Club (E.S.V.A.C.) Maandag 31 October a.s. haar 4e jaarfeest viert. Op dien avond organiseert die ver eeniging een feestavond in Hotel „de Gouden Ploeg", waar o.a. de heeren Wierts en van Weert als humoristen zullen medewerken, terwijl het dubbel- mannenkwartet „Con Amore" uit S'berg eenige fraaie zangnummers tengehoore zal brengen. Een bal zal de feestavond besluiten. EERSTE ABONNEMENTSCONCERT. „La Societé des Instruments anciens". Vrijdag 14 October. De meening dat de beschavingsge schiedenis het beeld geeft van een voortdurende verbetering en volmaking is een dwaling, waarvan men de ont wikkelingsgeschiedenis van het instru ment ook tot slachtoffer maakt. In veler oog en niet alleen in dat van den leek I zijn onze tegenwoordige in strumenten zonder een'ge uitzondering in alle opzichten voortreffelijker dan het verleden ze ooit gekend heeft. De vleugel wordt beschouwd als een verbeterde clavecimbel, de violoncel als een ge perfectioneerde viola da gamba, enz. En al die instrumenten van vroeger heeten verouderd, omdat ze minder deugdelijk zouden zijn. Men verliest daarbij uit het oog, dat tusschen de muziekproductie en het muziekinstrument en zeer nauwe ver wantschap bestaat; dat een muziekin strument geen machine, geen dood mechanisme is, doch ook een „ziel" heeft, door den maker erin gelegd en dat instrumentenbouw ook een quastie is van muzikaliteit, van muzikale intuïtie. Voorts, dat de aard en constructie van het instrument mede worden bepaald door den aard en de techniek van de muziek, voor welker uitvoering het be stemd is. Zoo passen de in de zeventiende en de eerste helft der achttiende eeuw ge bruikelijke instrumenten volmaakt bij de muziek van dien tijd. En zoo min men kan zeggen, dat de muziek van een Couperin, een Rameau, een Handel, een Bach geringer waarde heeft dan die van Mozart, Beethoven of Schubert, zoo weinig zin heeft het, de instrumenten van dien tijd inferieur te beschouwen aan die van het heden. Ze zijn anders, evenals de muziek anders wasniet beter misschien, maar in elk geval ook niet slechter. Dit geld vooral voor twee soorten instrumenten: de clavecimbel en zijn varianten spinet en virginaal, en de familie der viola's. Het verleden had een andere klankfantasie en een andere mu zikale techniek. Aan de eischen daarvan beantwoordden bedoelde instrumenten in alle opzichten. De clavecimbel (Fransch clavecin of clavessin; Engelsch: harpsichord) is een klavier-instrument, waarvan de snaren riet door hameraanslag (gelijk bij piano en vleugel), doch door pennetjes in trilling worden gebracht. Dus een tokkel- instrument, gelijk bijvoorbeeld luit en mandoline. Dit geeft aan het instrument den eigenaardigen tmkelenden, ranken, ruischenden toon. Aldus zijn ook spinet en virginaal geconstrueerd, doch de clavecimbel is ingewikkelder, omdat hij voor werken in grooteren stijl of in ensemble-werken diende, terwijl spinet en virginaal huisinstrumenten waren. Men had ook clavecimbels met twee klavierendit stond weer in verband met een uitgebreid mechanisme, waardoor men tal van bijzondere klankeffecten kon bereiken, en het instrument zich bij uitstek leende voor den meerstemmigen stijl der muziek uit dien tijd. Bovendien was de clavecimbel door zijn ranken, doorzichtigen toon voor de duidelijke vertolking van meerstemmige muziek speciaal aangewezen, en de vermenging van dien toon met die van blaas- en strijkinstrumenten had een heel eigen bekoring, die het modern klavier niet kan bereiken. Zoodanig dubbel-klavier- clavecimbel is natuurlijk het concert-in strument bij uitnemendheid, en werd dan ook Vrijdagavond bespeeld. Een zeer apart type vormt ook de familie der viola'sdie weer twee soorten had de viola da braccio (armviool) en de viola da gamba (beenviool). De viola da braccio lijkt uiterlijk veel op onze viool of liever altviool, de viola da gamba op onze violoncel. Al deze instrumenten zijn strijkinstrumenten. Doch verder gaat de overeenkomst niet. Onze strijkinstrumenten, behalve de contra-bas, behooren tot het violine-type. De viola is iets heel anders dan de violinode viool is niet uit de viola ontstaan, noch de violoncel uit de viola da gamba. Elk der beide typen heeft een zelfstandige ontwikkelings-geschiede- nis. Het viola-type is ontsaan uit de middeleeuwsche vielle of fidel. De violino heeft daarentegen tot stamvader de lyra da bracciodaaruit groeide de violino (onze viool), en naar het model van de violino werden achtereenvolgens alt-viool en violoncel gebouwd. Beide types viola en violino waren nog in de achttiende eeuw naast elkander in gebruik, totdat door den loop, dien de ontwikkeling der muziek nam, de violino- familie die der viola's nagenoeg geheel verdrong. Het viola-type onderscheidt zich van het violino-type door het timbre. En het timbre is weer een gevolg van den bouw. Bij de viola's is het bovenblad anders van welvinghet onderblad is vlak en loopt met een hoek naar den halsde afstand tusschen boven- en onderblad is grooter dan die bij de violino. Voorts loopt het bovenstuk naar den hals (de schouders) niet rond, maar spits toe. Verder hebben de klankgaten in het bovenblad bij de viola's niet den vorm van een maar van een C (en resp. het spiegelbeeld ervan). Er zijn nog andere détailverschillen, doch wij noemen hier de voornaamste. Analoog met de verschillende stem soorten werden de viola's in verschil lende grootten gebouwd. Zoo had men de diskant- en de alt-siola da braccio, de tenor- en de 6as-viola da gamb^, parallel met sopraan, alt, tenor en bas de violone (d.w.z. groote viola) was de contra-bas. Dit is het eenige instrument, waarmee het viola-type nog tot in onze dagen in gebruik is geblevenonze contra-bas is een hoofdzakelijk zuiver viola-type. Overigens had men nog bij de viola da gamba een diskant- en een alt-instrument, Al deze instrumenten hadden ten minste vijf, meestal echter zes snaren. De Franschen kenden nog een z.g. pardessus de violeeen kleine viola da gamba met vijf snaren. Een bijzonder lid der viola-familie was de viola d'amore (viole damour). Het bijzondere hiervan is, dat onder de snaren (het aantal varieerde van vijf tot zeven, maar het getal zeven komt het meest voor) een even groot aantal me talen snaren gespannen zijn, die men op dezelfde hoogte of een octaaf hooger stemde. Deze snaren klinken dus mee en versterken het geluid. De quinton eindelijk is niet anders dan een violino (onze viool) al is de bouw daarvoor afwijkend, maar met vijf snaren, ter vergemakkelijking van het spel in de hoogere ligging. De stemming isg'd'a'd"g". Dit instrument is vaak verward met de „pardessus de viole", die wij hierboven reeds vermeld hebben. Dat clavecimbel en viola's in het eind der achttiende eeuw op den achtergrond zijn geraakt, om gedurende de negen tiende tenslotte in de musea te verdwijnen, is veroorzaakt, gelijk wij reeds opmerkten, door den loop, dien de ontwikkeling der muziek nam. De stijl, die na den dood van Bach en Handel rijpte, inspireerde de klavierbouwers tot de constructie van het hamerklavier, piano-forte en vleugel. De veropenbaring van het muziekleven deed de behoefte aan grootere concert zalen en daarmee aan grooter klank volumen onstaan en de klankfantasie onderging een groote wijziging. Aan die nieuwe eischen konden clavecimbel en viola's niet meer voldoen. Een tijdlang raakte de muziek der zeventiende en eerste helft der achttiende eeuw ook op den achtergrond en daarmee vielen de oude instrumenten in vergetelheid. En toen men de oude muziek weer begon op te delven, vergat men, dat de in strumenten, waarvoor zij geschreven was, daarbij geheel behoorden. Men was voor hun intieme klankwerking afgestompt en miskende onder den indruk van hun geringer draagkracht hun specifiek klank karakter. Maar nu men den geest van de antieke muziek meer en meer leert ver staan, nu begint men ook te gevoelen, dat men daarmee ook de antieke in strumenten moet rehabiliteeren. Dat de muziek alleen klinken kan door middel van de haar verwante instrumenten. En dat deze instrumenten geen verouderde machines zijn, doch hun eigen waarde Hoofdpijn, Kiespijn Mijnhardt's Hoofdpijntabletten, 60 en 30 ct. Mijnhardt's Kiespijntabletten, 60 en 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. hebben, een andere, geen geringere dan de onze. Dit heeft ook Henri Casadesus gevoeld, toen hij de „Societé des instruments anciens" stichtte, het gezelschap dat zich ten doel stelt de oude muziek op de origineele instrumenten weer te geven. En daarin slaagde op de schitterendste wijze. Soest was Vrijdag 14 dezer het voorrecht deelachtig dit zeldzaam muzi kale vijftal in hun vertolking te hooren en te bewonderen. Over hetgeen ten gehoore werd gebracht kan maar een roep zijn onvergelijkelijk Toch zouden wij in de beoordeeling een scheiding willen maken, zonder aan deze kwalifi catie te kort te doen. Eendeels was het hoogst interessant, anderdeels zeld zaam bekorend. Maar het geheel was doorvlochten met een muzikaliteit die zijn weerga nauwelijks zal kunnen vinden. Wat beide kwalificaties volkomen in zich vereenigde, een vertolking was interessant que instrumentatie, en tevens weergaloos schoon weergegeven, uitge sponnen tot het kleinste muzikale vezeltje, was het Bach-quartet. Dit hoorende zou men meenen dat Bach alleen zóó recht gehoord kan worden. En de artisten Na het bovenstaande eigenlijk overbodig te zeggen dat zij elk voor zich, zoowel als in hun samen spel, schitterden. Voorzeker, zij die muzikaal zijn, muzikaal voelen, hebben door dit concert niet bij te wonen, een evenement laten voorbijgaan. De voorzitter der regelingscommissie de heer Wüst, sprak het openingswoord, waarin hij zijn spijt er over uitsprak dat velen die het vorig jaar lid waren, en niet uit de gemeente zijn vertrokken, noch door redenen van dringenden aard verhinderd waren, op het laatste oogen- blik hebben bedankt. Of eigenlijk niet bedanktmaar ijskoud de abonnementkaart geretourneerd. Aan het slot van den laatste avond der vorige serie was, met instemming van alle aanwezigen, over eengekomen, dat zij die lid waren, geacht werden dit te blijven tenzij zij voor 1 Mei hadden opgezegd, behoudens rede nen als vertrek, sterfgeval en derg. Bovendien was het aangekondigd in de plaatselijke bladen. En desniettegen staande zijn er nog verschillende die zonder zoodanige redenen niet hebben bedankt voor 1 Mei, en toch hun kaart terugzonden. De heer Wüst merkte terecht op dat een dergelijke handelwijze eigen lijk de plannen van de commissie, die haar werkzaamheden toch zeker niet ten eigen pleziere verricht, in de war stuurt, omdat gerekend wordt op een grooter aantal abonnementen, als ten slotte er blijkt te zijn. Wij onderschrijven dan ook den wensch van de commissie dat bedoelde weiger- achtigen zich alsnog zullen bekeeren, en hun abonnement voor dezen winter zullen handhaven. Zij mogen bedenken dat daarmede niet alleen hun (muzikale) belangen gediend zijn, maar ook het algemeen belang, doordat bij voldoende blijvende deelname Soest zijn abonne mentsconcerten, toch heusch geen overdadige luxe gezien het weinige dat hier op kunst-gebied geboden wordt, zal kunnen behouden. vindt men vermeld in een desbetreffende advertentie in dit nummer. Leden der Huisvrouwenvereeniging kunnen doorloopende persoonlijke kaar ten bekomen f 1.tot Maandagavond aan de Drukkerij Oranje Nassau alhier en verder aan het tentoonstellingsgebouw. Eiken middag en avond is er concert, terwijl voorts verschillende attracties en demonstraties ongetwijfeld animeerend op den toeloop zullen weakcn. De tentoonstelling en winkelbeurs op „Middenbosch" is nog niet vergeten. Iets in dien geest wordt hier geboden. Gezien de enorme belangstelling destijds op „Middenbosch" mag met reden worden verwacht, dat ook hier het bezoek bui- gewoon groot zal zijn. Moge deze tentoonstelling in alle op zichten slagen en inzonderheid voor de initiatiefnemers en exposanten een groot succes worden I Heer of Dame met helder stemgeluid, van liberale beginselen, geneg n een oud Heer gedurende circa een en een half uur daags voor te lezen, (omtrek Lazarusberg) Geli--ve bericht in te zenden onder Motto „Voorlezer" bij den Uitgever dezer Courant onder opgave van maatschappelijke positie Brieven zonder opgave van conditiën enz. worden terzijde gelegd. Kerkberichten. Zondag 23 Oct. 1927 SOEST Ned Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick 's Avonds 6 uur Ds. J. C W. Kruis- hoop. SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm 10 uur ds. J. C. W. Kruis- hoop. 's Avonds 6 uur geen dienst. De Kerkelijke Ontvanger houdt heden Zaterdag 22 October, 's middags van 2 tot 5 uur zitting ten kantore van den heer H. van Herwaarden, Heuvelweg 6, voor de inning van den Hoofdei. Omslag. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur ds. J. v. d. Meulen 's Avonds half 6 Ds. Alkema. Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur Ds. Alkema. Nam. half zes ds. J. v. d. Meulen. CHRISTELIJK GEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en n.m. 6 uur Ds. Oosthoek. Woensdagavond 7 uur ds. Oost hoek. Voortzetting van de Bijbellezing over het boek Jona. VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Wegens ziekte van Ds. G. Wuite Jr., den Haag, geen dienst. SOESTERBERG V.m. 10 uur in de Chr. School aan den Postweg ds. Vethake van Utrecht. N.m. 2 uur te Huis ter Heide ds. Kruishoop van Soest. Zondagsschool voor kinderen van 6—13 jaar in de Chr. School aan den Postweg van 2—3 uur nam. De Chr. Jongel. Ver. „Immanuël" vergadert Zondagavond 8 uur in het lokaal aan den Dolderscheweg. Rembrandtlaan 13 - Soestdijk Stationsweg 4 - Baarn Te Soestdijk voorl. geopend van 's middags 2 tot 's avonds 8 uur. Zaterdags tot 10 uur. Leesgeld slechts 5 cent per boek en per week. Steeds 't nieuwste. Wat te Soestdijk niet is levert de Bibliotheek te Baarn. Aan 't adres Rembrandtlaan pension aangeboden of gemeubileerd te huur. Door Burgemeester en Wethouders van Soest, wordt prijsopgave gevraagd voor 28 October a.s. van (nieuwe of gebruikte) voor rioolhuizen in wendig wijd 25—4 stuks 40—60 en 5 stuks 60—90 cM. met daarbij behoorende 60 stuks voetstukken, 2 dekstukken en 2 stuks ijzeren stampers. Inlichtingen te bekomen kantoor Gemeenie Architect. SPORT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST". Soest ISopla I 33. Door bovenstaande uitslag staat het le elftal nog steeds ongeslagen boven aan. De wedstrijd van het 2e elftal kon wegens niet opkomen van den scheids rechter geen doorgang vinden. Zondag a.s. Scherpenzeel ISoest I. Vertrek per bus 12.45 vanaf den Heer v. Veenendaal Soesterb.straat. Het 2e elftal speelt op het Soestterrein" tegen Scherpenzeel III. Beide elftallen wenschen we veel succes. E.S.V.A.C. Zondag 23 October ontvangt Esvac I de vereeniging Rood-Wit uit Putten een voor ons onbekende tegenpartij. De competitiestand echter in aanmerking ge nomen verwachten wij een spannende strijd de uitslag is zeer zeker van be lang voor de bezetting van de bovenste plaats. Als alle spelers doordrongen zijn van dat belang, dan verwachten wij ook een overwinning. Aanvang der wedstrijd 2 uur. Terrein eind Bosstraat bij het Pension „Bosch en Duin" van den heer v. d. Kuilen. Het 2e elftal gaat te Amersfoort een oude tegenstander bekampen en gezien het resultaat dei eerste ontmoeting brengen zij de 2 punten mede naar Soest. Vertrek van het 2e elftal vanaf den heer Stalenhoef is vastgesteld op 1 uur (per rijwiel). BAARN TENTOONSTELLING. Zoo wordt dan Dinsdagmiddag 25 October a.s. de tentoonstelling in het St. Nicolaasgebouw, ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan der afd. Baarn en Omstreken der Nederl. Vereeniging van Huisvrouwen, officieel geopend. De deelname aan deze tentoonstelling is boven verwachting. Meer dan 40 stands worden ingericht. Zelfs moesten enkelen worden afgewezen, daar geen plaatsruimte meer beschikbaar was. Verschillende fabrikanten zullen daar exposeeren en demonstreeren alle door bemiddeling van hun plaatselijken ver tegenwoordiger. Onze plaatselijke middenstanders heb ben zich natuurlijk ook niet onbetuigd gelaten zij zijn met groote belangstelling en energie voor den dag getreden en aan hun vlijt en volharding zal het welslagen dezer tentoonstelling voor een groot deel te danken heeft. De entree is zeer laag gesteld en kan dus voor niemand eèn beletsel zijn de tentoonstelling te bezoekende prijzen Gegarandeerd zuivere honig uit eigen bijen park heilzaam middel tegen verkoudheid en borst. Gebruik dagelijks een weinigje op den boterham. Flacon netto inhoud 5 ons f 0.90, 1 Kilo f 1.75, 5 Kilo f8.50. SCHOUTENKAMPWEG 16 - SOEST Zondag 23 Oct. Is aanwezig ADVERTENTIËN Bij vonnissen der Arrondissements-Recht- bank te Utrecht dd, 19 October 1927 werden verklaard in staat van faillissement 1. H. BR1NKS, Timmerman, Molenweg 21, Baarn. 2. H. PHILIPS, Handelsreiziger, Van Len- neplaan 4, Soest. 3. G. BRANDENBURG, Caféhouder, Toren straat Soest, met benoeming van den E.A. Heer Mr. J. E. van der Meulen tot Rechter commissaris en van ondergeteekende tot Curator. Mr. F. C. TERLINGEN. Van Weedestraat 44, Soest. plm. 15 jaar, v. hulp i. d. huishouding v. 's morgens 9—1. Loon f 3.—per week. Zondags vrij. Adres: Mea Vota, Torenstr. 2d. Gevraagd in een kl. gez z. k. een net niet boven de 18 jaar, voor de morgenuren. Vrijdags en Zondags vrij. Zich te vervoegen, 's middags na 2 uur. Lindenlaan 8, Soestdijk. Mevr. Wessels Boer, Julianastraat 1 Soestdijk, vraagt tegen hoog loon in haar klein gezin, eene inwonende, flinke kunnende koken. voor Donderdag of Vrijdag. Zich aan te mel den Waldeck Pyrmontlaan 2. gevraagd, voor direct. Riksen, Nieuweweg 1 Te koop een zeer soliede geheel slechts 2 jaar gebruikt, is aan de voorzijde van ramen voorzien en op steenen voet ge bouwd, zeer geschikt voor vollere of kippen hok. Afm. 2.30X3.00 M., hoog 2.50 M. Te bevragen bij ^G. Rademaker, Vinkenweg 41 Soestdijk. Ter overname aangeboden Julius Feurich piano, prijs f400.—. Te bezichtigen 12—2, Bartelottilaan 23. Bouwterrein te koop, met bouwvergunning, K. Brinkweg. Adres te bevr. bureau van dit blad. te koop, emaille met roode glazen, pronkstuk, prijs f25.—. Bez. Kerkpad 20 N.Z. Soest, E. H. B. O. WOENSDAG 26 OCTOBER 's avonds hall acht begint de CURSUS in EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN, onder leiding der drie plaatselijke doktoren, in het Gymn.lokaal der Chr. Ulo. Spoorstraat. Cursusgeld f5.—. Dames en Heeren kunnen zich tot dien avond opgeven als Cursist, Rembrandtlaan 21. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis dat hed -n is afgekondigd de door den R«iad dezer Ge meente op 26 Augustus 1927 vastgestelde Verordening houdende aanwijzing van een gedeelte der gemeente Soest, bestemd voor het oprichten, hebben of gebruiken van eenige inrichtingen vallende onder de Hin derwet. Soest, den 18 October 1927. Burgemeester en Wethouders van Soest, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG G. DEKETH. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis dat heden is afgekondigd de door den Raad dezer Gemeente op 17 Juni 1927 vastgestelde Verordening op de Keuring van Waren. Soest, den 19 October 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, J. BATENBURG. G. DEKETH. Neemt eens proef met onze (smakelijk als Roomboter) alleen verkoop voor Soest per pond fO.85 CORNED BEAF PekelvleescH p. ons fO.25 EDAMMER KAAS per pond 10.75 - f0.60 - 10.50 Rookworst Tieleman Dros per pond f0.75 Zuurkool per pond f 0.10 Rolpens per pond f 0.90 Aanbevelend VAN WEEDESTRAAT 46 TEL. 2098 SPECULAAS Niemands verdriet en Sluis p. blik inh. 3 pond f 1.25 BISCUIT v. Melle (gemengde) per blik inhoud 17 ons 11.53 Levende have, landbouwgereed schappen en meub. goederen Nots. A. O. DAMMERS te Soest zal op 's voorm. 10 uur in het perc. Pijnenburger laan 5 te Soest, eene verkooping houden van als7 kalfk., 2 graskalv., 2 paard., 2 zeug. met ieder 7 biggen, 2 dracht, zeug., schramm. 22 eend., kettingeg, brik, boerenw., veewag., gierbak, kortmach., kookfornmelkbussen, lampen, meub. goed., enz. enz. Bez. 25 Oct. 1927 van 9—10 uur. SOEST 1927 Nots. F. P. E. van Ditzhuyzen te Baarn zal op voorm. 10 uur op de boerderij bewoond door den heer J. van Selm, Laanstraat 6, wegens vertrek publiek verkoopen om contant geld bestaande uit 6 koeien, 1 pink, 2 kalveren, aft. zwart merriepaard, brik met opzet, boe renwagen, gierbak, kruiwagen, ploeg, divers melk- en bouwgereedschap, partij hooi en hetgeen verder te voorschijn zal worden gebracht. 's Morgens voor den verkoop uitgenummerd te bezichtigen. Hoogst Belangrijke De Makelaar J. MENKO te Amersfoort, zal, ten overstaan van den Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOUTEN des voormiddags 914 uur precies, ten verzoeke en ten huize van den Weleddgeb. Heer P. J. GROENENDAAL, Gaslaan 16 te Baarn, den geheelen zeer netten, goed onderhouden waaronder voorkomen Eiken Salon- en Huiskamerameublement, Eiken- en Mahonie Slaapkamerameublementen, Pitriet Serreameu blement, bijna nieuwe le klas eiken Piano, (merk Bogage), Buffetten, Karpetten, Trap en Gangioopers, plm. 12 stel wollen Over gordijnen, Jaarsma Vulhaard, 2 Gashaarden, fraaie Schilderstukken, Spiegels en Schilde rijen, Gaskronen, Pendules en Klokken, plm. 9 kamers prima Linoleum, Bad en Geyser, fraai O.H. Koperwerk, divers Kristal- en GlaswerkLedikanten en toebehooren, Dekens en Spreien, Waschtafels en Nachtkastjes, Mahonie Linnenkast, fraai Goud en Zilver, w.o. étui met 48 stuks Tafelzilver met parel- rand, wit emaille Fornuis, complete Keuken- inventarisTuin-Ameublement, Trappen Grasmachine, partij Planten enz. enz. Alles te bezichtigen op Maandag 24 Oct. van 2 uur n.m. tot half zes 's avonds en Dinsdag 25 Oct. van 9 uur v.m. tot 4 uur nam. Orders tot koopen worden door bovenge- noemden Makelaar, die op de kijkdagen tegenwoordig is, aangenomen. Heden los^b een wagon prima groote Ze,, .|,B drielingen. 8 ct. per kilt gg per mud. Gem. haring Potje Haring Potje rolmopi Gr. pot haririj t Gr. pot rolmo,' Echte Zeeuws',, Prima zoutcv Zoute haring Eng. Bokk - Mooie Stokvt;i Soesterbergsc,| met Ongevallenverzekering Uitloting volgens aanwijzing der Staatsloterij Agent voor Soest - Rolmops 8 cent 4 ct.. 6 stuks 35 ct. 30 ct., 6 st. 40 ct. 80 ct. st. f 1.15. psselen p. potje 32 ct. -45 ct. p. p. ct. st. bokking, Ansjovis, in gelei. ebeukt 90-75 p. p. Tel. 2228 Briefjes s.-.l hierop verkrijgbaar Hedenavonl Verder worden lessen gegeven in naaien en knippen van Dames-, Meisjes- en Jongensgoed voor huishoudelijk gebruik SpreekuurDinsdag 4—5, 7—9. Donderdag 4—5, 7—9. Nadere inlichtingen verstrekt de Directrice G. HARKINK, v. Asch v Wijck- straat 31 Amersfoort. P.S. Patronen naar maat en naar elk gewenscht model verkrijgbaar. Vraagt prijs en monsters van prima Winteraard. welke onder garantie worden geleverd. Groenten, Fruit en Aardappelen Binnen- en Buitenlandsch Fruit BURG. GR0THESTR. 41 - Tel. 2140 Buitengewoon is onze RECLAME 2 pondsblik Spinazie f0.46 2 Postelein. f0.46 2 Andijvie f0.46 2 dubb. Spercieboonen f0.48 2 Doperwten en Wortelen f0.50 2 Spercieboonen extra f0.55 2 Wortelen fijn f0.55 2 Snijboonen f0.60 2 Doperwten f0.60 Alleen Hollandsch fabrikaat Boven deze lage prijzen geven wij deze week bij aankoop van 10 blik 5 n/o korting. Kwaliteit het hoogst Prijs het laagst Beleefd aanbevelend ZUIVELHUES VAN WEEDESTRAAT 45 - TEL. 2159 ZIE ONZE ETELAGE Mevrouw Uw adres voor Tandmiddelen, Tandborstcls, (50 soorten), Toilctzeepen en Sponsen, Bin nen- en Buitenlandsche Geneesmiddelen, Homoep. Geneesmiddelen van SCHWABE, Kunstschilderverven van Claus Fritz etc. is PHARMACEUTISCHE DROGISTERIJ Eigenaar C. Koning I Veenhuizerstr. 2 Soestdijk Telefoon 2241 Mevrouw E. 0RT, geeft les in STENOGRAPHEE (Nederl., Fransch, Duitsch, Engelsch en Spaansch) tegen billijke voorwaarden. MIDDENLAAN 4 SOESTDUINEN acht tevens SCHUDJAS-CONCOURS. Langt itraai 52 hoek Krom en wij zijn direct bij U De hoogste waarde betaalt onder geteekende voor alle soorten meubilaire goederen, bed den, ledikanten, kleeden, tapijten, boe ken, goud, zilver, brandkasten, piano's, orgels, antiquitcn, gcheele of ged. in boedels en verder alles wal waarde heeft. Contante betaling. Steeds aan huis te ontbieden. Langestraat 109B Tel. Interc. 538 Amersfoort. J. MENKO Beëedigd Makelaar-Taxateur Belast zich met publ. veilingen enz. Chique ziftte Mantel met bontBarneerd >0. Aardige Mantel in div. Zj kleuren met prima bont m gegarneerd f24.75. Prima velo warme win Kinnermanteltje in tinten, in alle maten voorr ig van f 9.75. Ook voor j Btere figuren hebben wij gezorgd over een heeft ons i erd hoe moeilijk het is in dit genre onberisi naast eenl ;engewoon gemakkelijke coupe zulke modellen en prettige pasvorm I Door p: Prima la Prima la Prima k* Prima D Fantasie Kinderjasji Engel, stof, lengt iedere maat grooter f g: imelijke Inkoop Baarn-Soest zijn wij I aifitels en schoentjes te verkoopen aan Kinderpantoffels vanaf Damespantoffels vanaf celhaar kindergespschoentjes met leder zo< skraagpantoffels vanaf Lange Brinkweg 31 Soest. Magazijn van degelijk Schoenwerk aan uiterst billijke prijzen. Minzaam aanbevelend, p&suorm Dames en Heeren sch ondermerk in de f STEEDS, SPOEDIG, Dl VAN WEEDESTRAAT

De Soester | 1927 | | pagina 2