"7 H V leer IN sn Jonge RU ASS ns- EN „DE ADELAAR"! •ei T n i E Gebr. l Profiteert van onze WERKELIJKE Uitverkoop „Handelshuis SOEST" Dr. Van Ijverige Gl ROOT E 1 PRIJSVERMINDERING KLEEDINGMAQAZIJN «mm j LANGESTRAAT 40 TELEF. 224 AMERSFOORT Dames Wij willen onze DAMESGOEDEREN niet langer in verkoop houden 1 Als ge tot 't laatst wacht is er geen keus meer! i*r Alléén de DECEMBERMAAND gelden nog onze belachelijk LAGE PRIJZEN. SOESTERBERGSCHESTRAAT 15a - TELEF. 2200 Diensti Gevraagd Juffr Versteli B.z.a. nette LOOPJI Nette Lo Kamers me Pen Waakhond RA Te koop Jekker of C Staa Prima Kan; van alle voorradige NIEUWE BOEKEN VAN |OHAN THEUNISZ Deze winter zijn van onze vroegere plaatsgenoot Dr. Johan Theunisz twee nieuwe werken verschenen. De Uitg. Mij. „De Gulden Ster" te Amsterdam gaf uit „De Diepste Drift", een moderne romande firma van Gorcum en Comp. te Assen een ver zenbundel „Cyclus", die in zeer beperkte oplage verscheen op Ingres-papier met zelfportret van de schrijver. KOSTELOOZE RIJWIELBELASTING MERKEN Voor het behandelen van aanvragen tot verkrijging van kostelooze rijwielbe- lastingmerken voor het jaar 1928 zal ten kantore van den Ontvanger der directe belastingen te Baarn (Hoofdstraat no. 3) gelegenheid bestaan op Dinsdag 13, 20, 27 December 1927 en 3 Januari 1928, telkens des avonds van 7 tot 9 uur. Zaterdag 17, 24, 31 December 1927 en 7 Januari 1928, telkens des namiddags van 2 tot 4 uur. DERDE ABONNEMENTSCONCERT Vrijdag 16 December a.s. vindt in Religie en Kunst het derde abonnements concert plaats, te geven door Rosa Spier, harpiste, Joh. Feitkamp Fluitist, en Louise van Wijngaarden, violiste. Er zullen ongetwijfeld in Soest nog vele muziekliefhebbers zijn die nimmer een harp goed hebben hooren bespelen. Laten ze naar dit concert gaan om het eminente spel te hooren van Nederland's, zoo niet Europa's, beste harpvirluose. Wat Rosa Spier uit haar instrument toovert is ongelooflijk. Men zou af en toe meenen een vleugel te hooren. De heer Feitkamp kan zonder overdrijving een van de beste fluitisten van ons land genoemd worden. De combinatie harp- fluit is al een zeer oude en wij twijfelen er dan ook niet aan of wij zullen door de combinatie dezer twee ras-artisten een ongewoon kunstgenot smaken. De Dritte im Bunde, Mej. van Wijngaarden, is eerste violiste bij het concertgebouw orkest. Bescheiden van aard lijkt haar spel in het begin wat pover, doch eenmaal „er in" zijnde, wordt dra ervaren over welke eminente capaciteiten zij beschikt. Muziekliefhebbers, blijft den 16den niet thuis, want dan zult gij zeer veel missen I Wij vermelden voorzooveel noodig dat abonnementen voor de resteerende drie concerten ad. f 4.op aanvrage te verkrijgen zijn bij den secretaris der commissie Mr. van Doorne, Lange Bergstraat 5, Telefoon 2048. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 912 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Paar heerenhandschoenen, beige Meisjesmuts, koperen gewicht van een klok, kist thee, zeegroene sjaal. Te Soesterberg een sierhaarkam. R.C. ARMBESTUUR Door Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht zijn tot armmeesters der nieuwe parochie benoemd de heeren W. v. Breukelen, H. Geubbels, Gerrit Sukkel en M. R. Wijnbergen. De functies werden als volgt verdeeld G. Sukkel, president, W. v. Breukelen, vice-president, H. Geubbels, secretaris en M. R. Wijnbergen, penningmeester. GEMEENTERAAD De Raad der gemeente Soest is hierbij in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 13 December a.s. des namiddags 7.30 uur, ter behandeling van de navolgende Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vergadering dd. 2 November j.1. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van kasgeld- leeningen in 1928 en vaststelling van de uit deze voordracht voortvloeiende besluiten. Bij dezen hebben wij de eer Uwen Raad mede te deelen, dat het ook voor den dienst 1928 noodig zal zijn tijdelijk kasgeld op te nemen. Tér motiveering moge er op worden ge wezen, dat bij den aanvang van den dienst 1928 onder meer de volgende uitgaven nog niet zullen zijn gedekt, respectievelijk in den loop van 1928 nog niet zijn gedekt. Kapitaaluitgaven 1927, waarvoor nog te leenen: Noodwoningen 12.500. Auto Publieke Werken 3.125. "Werkverschaf fing 5.300.— f 20.925.— Kapitaalverstrekking Gasbe drijf 65.000. Kapitaalsuitgaven 1928: ]/2 disagio leening f 6.450.— Navorderingsdek king uit 1929 14.000. Werkverschaffing 15.000. Kapitaalverstrek king Wegenfonds 700. Nadeelige saldi van '26 54.868.50yt Af batige saldi van '26 1.193.50 53.675.00 Hierbij komt de door de wo ningbouwverenigingen op te nemen kasgelden, ge raamd op 40.000. Zulks in verband met de tel- kenjare terugkeerende na deelige saldi der exploitaties te zamen 215.750.00^ Te verminderen met de bij de gemeente belegde gelden van het Wegenfonds ad rond26.000. Blijft 189.750.00^ Voor diverse gewone uitga ven op te nemen 10.249.99J^ Of te zamen rond 200.000. Op grond van deze cijfers stellen wij U voor te besluiten tot het aangaan eener tijde lijke kasgeldleening tot ten hoogste 200.000 met de Nederlandsehe Bank te Utrecht. Daar de gemeente in het bezit is van een aantal obligatiën en de voorwaarden van geldopneming bij inpandgeving van effecten belangrijk voordeeliger kunnen zijn, stellen wij U voor te besluiten om zoo noodig bij geldopname deze effecten in onderpand te geven. Verder is het gewenscht, dat ingevolge raadsbesluit van 28 Maart 1927, 4e Afd. 4-19, goedgekeurd door Ged. Staten d.d. 12 April 1927, 3e Afd., no. 918/702, gesloten reke ning-courantovereenkomst met de Bank voor Nederlandsehe gemeenten te bestendigen e.venals ten vorige jaren, tot een maximum bedrag.van 20.000. Dit crediet is noodig om daaruit zoo noo dig te betalen de door de Bank automatisch van de rekening der gemeente afgeschreven betalingen aan het Rijk. Bij raadsbesluit d.d. 25 Augustus 1925, no. 1-2-45, werd besloten tot het aangaan van rekening-courant overeenkomsten met de in deze gemeente werkende woningbouwvere nigingen en stichtingen; de eventueel op grond van dit besluit in de gemeentekas be rustende saldi worden beschouwd als kas geldopname waarvoor een nader besluit Uwerzijds noodig. Ten hoogste zou kunnen worden opgenomen 50.000. Onder verwijzing naar ons voorstel aan Uwen Raad d.d. 22 November 1927, 4e af- deeling, no. 4-1-71, betreffende nevenvermeld onderwerp, deelen wij U mede. dat wij onder dagteekening van 6 December 1927 een gun stig aanbod ontvingen van de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, om aan de gemeente op schuldbekentenis tijdelijk te leenen een bedrag van 100.000.tegen een rente berekend naar 4' j 's jaars, en wel over het tijdvak 30 December 1927 tot 1 April 1928. Daar de beleeningsrente bij de Nederland sehe Bank thans 5' 2 bedraagt en ook blij kens door ons elders gedane pogingen geen gunstiger aanbieding was te verkrijgen, waarom wij U in overweging geven de hier- bijgaande ontwerp-besluiten wel te willen vaststellen. Ten aanzien dezer ontwerp-besluiten mer ken wij op, dat, nu de gelden op 30 December 1927 benoodigd zijn, het daardoor gewenscht is voor 30 en 31 December 1927 een lee- ningsbesluit betreffende den dienst 1927 en voor 1 Januari tot 1 April 1928 een besluit betreffende den dienst 1928 te nemen. Een viertal besluiten wordt U hierbij ter vaststelling aangeboden. 3. Vaststelling van besluiten tot wijzi ging der gemeentebegrooting 1927. Bij dezen vestigen wij er Uwe aandacht op, dat het voorkomt dat besluiten van Uwen Raad, tot wijziging der Gemeente-begrooting, onnoodigen tijd op goedkeuring moeten wach ten, louter op formeele gronden. Zoo b.v. Uw besluit d.d. 29 September 1927, no. 1-2-32, tot wijziging der begrooting 1928, waarbij Gedeputeerde Staten bezwaar maken tegen den daarop o m. uitgetrokken post wegens schadeloosstelling aan brand- stoffenhandelaren (zie ons voorstel d.d. 23 November 1927, 4e Afd., no. 1-2-51 a). Doordat zij dezen post niet voor goedkeu ring vatbaar achten, moeten alle mede daar op voorkomende posten eveneens zonder uit voering blijven, hetgeen niet bevorderlijk is voor den goeden gang van zaken en een vlotte afdoening. Dit zou kunnen worden voorkomen door uw besluit d.d. 29 September 1927, no. 1-2- 32, b.v. te splitsen in twee besluiten waarvan het eene vermeldt de bestreden post en het andere alle posten waartegen geen bezwaar bestaat; dit laatste zou dan onverwijld wor den goedgekeurd. In dit verband wordt gewezen op het be sluit d.d. 2 November 1927, 4e afdeeling, no. 1-2-37, waarbij op de begrooting wordt ge bracht f 50.wegens alle andere kosten van bestuur der gemeente, niet tot de voren staande behoorende, waarbij in de toelichting werd gezegd, dat deze 50.bedoeld waren om daaruit kleine uitgaven voor de com missie van onderzoek te bestrijden. Gedeputeerde Staten achten het gewensch- ter de hiervoor genoemde omschrijving van den post te wijzigen in eene die het in de toelichting genoemde doel aangeeft; wij stel len U voor de omschrijving thans te doen lui den: „Kosten eener Commissie van onder zoek". Naar aanleiding van het vorenstaande ver zoeken wij U ons machtiging te willen ver- leenen in voorkomende gevallen onderge schikte redactiewijzigingen in Uwe besluiten te mogen aanbrengen, de rangschikking en onderbrenging der posten zoo noodig eenigs- zins te wijzigen en eventueel Uwe besluiten te mogen splitsen. Wij vestigen er evenwel nadrukkelijk uwe aandacht op, dat, zooals vanzelf spreekt, door ons geenerlei wijziging kan worden ge bracht in het wezen van het besluit, dus b.v. de cijfers en dergelijke. Bij dezen deelen wij U mede, dat Gedepu teerde Staten dezer provincie bij hun besluit van 15 November 1927, 3e afd., no. 3561/2327 goedkeuring hebben onthouden aan het be sluit van Uwen Raad d.d. 29 September '27, 4e afd., no. 1-2-32, tot wijziging der begroo ting voor 1927, op grond dat zij den daarin onder volgno. 238A aangebrachten uitgaaf post ad 150.wegens schadeloosstelling aan brandstoffenhandelaren in strijd achten met het geldelijk belang der gemeente. Op grond hiervan en in verband met het door ons opgemerkte bij de voorbehandeling van uw besluit d.d. 26 Augustus 1927, le afd., no. 1-1-5, waarbij in afwijking van ons voorstel genoemde schadeloosstelling werd toegekend, geven wij U thans in overweging deze toekenning in te trekken, en daarbij het besluit d.d. 29 September 1927, 4e afd., no. 1-2-32 te wijzigen, zooals hierbij in ontwerp is aangegeven. 4. Vaststelling van besluiten tot be legging van gelden wegens uitloting van obligatiën. 5. Vaststelling van een lijst van retri- butiën van heide- en zandgronden. 6. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders naar aanleiding van eenige ingekomen verzoeken om subsidie voor 1928. B. en W. stellen voor, naar aanleiding van eenige ingekomen verzoeken om subsidie voor 1928: le. een subsidie toe te kennen groot f 50 aan de Ver. v. Aanleg en Onderhoud van Rijwielpaden in Gooi- en Eemland, geves tigd te Baarn; 2e. geen subsidie te verleenen aan het Bestuur der St. Elisabeth Ver. Afd. Parochie H.H. Apostelen Petrus en Paulus te Soest, aangezien uit de overgelegde stukken niet gebleken is, dat de subsidie volstrekt nood zakelijk is. 3e. aan de Algem. Ned. Ver. v. Vreemde lingenverkeer, gevestigd te 's-Gravenhage, geen subsidie te verleenen voor het maken van reclame in den vreemde in verband met de te houden Olympische Spelen in 1928, aangezien een dergelijke uitgave voor deze gemeente als niet-noodzakelijk valt aan te merken. 4e. Eveneens aan de Commissie v. Cultu- reele- en Economische Propaganda voor de Olympische Spelen geen subsidie toe te ken nen. 5e. Aan de R.-K. Ver. „Moederschaps- zorg (Kweekschool v. Vrouwen te Heerlen) evenals in '27 een subsidie toe te kennen van 25.-. 7. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van de Ver ordening op het beheer van het Gas- bedrijl, alsmede vaststelling van een besluit regelende de rente van gelden door dat bedrijf in rekening-courant bij de gemeente gestort. Doordat het plan der leening, aan te gaaii ten behoeve van het Gasbedrijf, werd opge maakt en de leening gesloten vóórdat de stichting van het Gasbedrijf was voltooid, kan bij het opmaken van het plan van af lossing slechts rekening worden gehouden met geraamde stichtingsbedragen. Thans, nu de stichtingskosten nagenoeg bekend zijn, blijkt, dat de werkelijke uitgave, tengevolge van den meerderen uitbouw van het bedrijf niet met de ramingen overeen komen en dat daarvoor voor sommige objec ten te veel, voor andere te weinig is geleend geworden. Daar deze objecten onderling beduidend van levensduur verschillen en dus de daarop toe te passen afschrijvingen parallel loopen met de afschrijvingen op de geraamde stich tingskosten, die ten grondslag aan het aflos singsplan hebben gelegen, kan de thans gel dende bepaling van de le al.; art. 7 der Be- drijfsverordening, „dat de jaarlijksche af schrijving tenminste even groot moet zijn als de verplichte jaarlijksche aflossing" bezwaar lijk worden opgevolgd, weshalve wij U voor stellen deze te schrappen. Dat voldoende op de activa zal worden afgeschreven is ook na deze schrapping ge noegzaam gewaarborgd door de bepaling van het le lid van Art. 7, dat de afschrijvin gen jaarlijks bij de begrooting door Uwen Raad worden vastgelegd. 8. Voordracht van Burgemeester en Wethouders tot handhaving van hun voorstel tot heffing van 65 opcenten op de hoofdsom der Personeele Belasting, ingaande 1 Januari 1928. In Uwe vergadering van 2 November 1927 werd de meening uitgesproken, dat de aan gevangen herschatting van de huurwaarden van zoodanigen invloed zal zijn, dat de door de wijziging van de Wet op de Personeele Belasting ontstane verlaging van de op brengst zal worden te niet gedaan. Ons voorstel tot verhooging van het aan tal te heffen opcenten van 50 tot 65 werd op dien grond aangehouden. Wij hebben ons hieromtrent tot den lieer Inspecteur der Directe Belastingen te Baarn gewend, met het verzoek ons de uitkomsten dezer herschatting te willen mededeelen. Uit het antwoord van den heer Inspecteur, dat bij de stukken is gevoegd, zal U kunnen blijken, dat hij een vermeerdering van huur waarde meent te kunnen verwachten van on geveer 10 pet. Aangezien wij hieruit niet de zekerheid hebben kunnen verkrijgen, dat de vermeerde ring van de huurwaarde zal opwegen tegen de vermindering door de Wetswijziging ont staan en aangezien wij voorshands geene positievere gegevens hebben kunnen ontvan gen van het tegendeel, vermeenen wij ons voorstel van 21 October j.I. te moeten blij ven handhaven. Zooals U bekend zal zijn, werd in de raadsvergadering van 17 Juni 1927 besloten den gemeentearchitect, den heer G. T. van Vliet, tijdelijk op te' dragen de werkzaam heden, \erbonden aan de betrekking van Di recteur van Publieke Werken. Wij achten het ongewenscht de 2 afzon derlijke technische takken van dienst, n.l. die van het architectenbureau en van publieke werken te handhaven en geven er de voor keur aan deze diensten samen te smelten tot één dienst, welke genoemd zal worden de af deeling „Openbare Werken". De practijk van de afgeloopen maanden heeft aange toond, dat de vereeniging van meergenoem de diensten zeer wel mogelijk is. Voorts meenen wij U te moeten voorstel len de bestaande regeling inzake het Gasbe drijf in dien zin te wijzigen, dat voortaan de leiding van dit bedrijf bij Burgemeester en Wethouders zal komen te berusten. Als ge volg daarvan zal de betrekking van Direc teur van het Grondbedrijf kunnen vervallen, al zullen de voorbereidende werkzaamheden met betrekking tot den verkoop van gemeen tegronden, toch door den Directeur van openbare werken moeten worden verricht. Wij verzoeken U tot het bovenstaande te besluiten en bedoelde regeling te doen in gaan op 1 Januari 1928. Voorts stellen wij U voor den heer G. T. van Vliet, met ingang van dezen datum eervol ontslag te verleenen als gemeentearchitect en Directeur van het Grondbedrijf, en dezen te benoemen tot Di recteur van openbare werken, op een jaar wedde van 4500.welk bedrag door ge noemden heer Van Vliet ook thans aan wed den wordt genoten. Bij aanneming van deze voorstellen, zullen wij t.z.t. een voordracht tot wijziging der Verordening op het Grondbedrijf aanbieden. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot benoeming eener com missie uit den Raad met opdracht omtrent het door Burgemeester en Wet houders ontworpen ambtenaren-regle ment van advies te dienen. Zooals U bekend zal zijn, is door de amb tenaren eenige jaren geleden verzocht om een rechtspositieregeling (Ambtenarenregle ment). In verband daarmede deelen wij U mede, dat een ontwerp-ambtenarenreglement ge reed is gekomen. Wij achten het wenschelijk dit ontwerp in handen te stellen van een commissie uit uw midden, om daaromtrent een onderzoek in te stellen en daarover in overleg te treden met een commissie uit de ambtenaren en de verschillende vakorganisa ties. Wij verzoeken U daartoe te willen beslui ten, en geven U in overweging als leden der commissie de navolgende heeren te benoe men: L. den Bliek, D. A. de Bruijn, W. F. H. Busch, A. O. Dammers, G. J. Grooteval, H. van Klooster. 12. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot vaststelling van een Verordening regelende de salarissen en loonen van de ambtenaren en werklieden in dienst der gemeente. Wij hebben de eer Uwen Raad mede te deelen, dat wij het noodig hebben geoor deeld de regeling van de salarissen en loo nen van het personeel in dienst der gemeente fcn de daarmede verband houdende titula- HOEK OALLENKAMPPELSWEO 9. Verzoek van den heer J. Groenhuijse om ontslag als gemeente-accountant en voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot voorziening in den controledienst. Voorgesteld wordt den heer J. Groenhuijse op zijn verzoek met ingang van 1 Decem ber 1927 eervol ontslag te verleenen als ge meente-accountant. In verband met ons voorstel d.d. 31 Oc tober 1927, le Afd., no. 9-1-88, om aan den heer J. Groenhuijse te Utrecht op zijn ver zoek eervol ontslag te verleenen als gemeen te-accountant, deelen wij U mede, dat wij ons in verbinding hebben gesteld met het Centraal Bureau voor Verificatie en Finan- ciëele Adviezen der Vereeniging van Neder landsehe Gemeenten te 's-Gravenhage, welk bureau desgevraagd verklaarde zich te kun nen belasten met le. de driemaandelijksche controle van de administraties van den Gemeente-ontvanger, met inbegrip van het onderzoek der ge meente-rekening, het gasbedrijf, Grondbe drijf en het wegenfonds; 2e. de halfjaarlijksche controle van de ad ministraties van de woningbouw-vereenigin- gen „Patrimonium", „St. Joseph", „Ons Be lang" en „Goed Wonen", zulks tegen een totale vergoeding van 1400.per jaar. Wij verzoeken U ons het noodige crediet te verleenen om tot een contróle-regeling, als hiervoor bedoeld, te komen; zoo noodig zul len U t.z.t. nog nadere voorstellen daarom trent bereiken. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot instelling van een dienst Openbare Werken en benoeming van een Directeur van dien dienst, met gelijktijdige opheffing van de functie van Directeur van het Grondbedrijf en gemeente-architect. tuur der functionarissen in eene algemeene verordening samen te voegen en te regelen, teneinde een einde te maken aan de onsa menhangende en particieele salarisregelingen zooals die in den loop der tijden zijn ont staan. Bij het samenstellen der verordening, zoo als wij die hierbij beleefd in ontwerp aan bieden, is van het standpunt uitgegaan, dat niet te kort mag worden gedaan aan de een maal verkregen rechten ten aanzien van de bezoldiging van het personeel. In sommige gevallen voelen wij ons verplicht eenige ver hoogingen den ambtenaren in het vooruit zicht te stellen en dan zijn het die ambtena ren waarvan wij willen petuigen, dat zij een betere bezoldiging waard zijn, terwijl anderen eenige terugzetting in rang zullen moeten ondervinden omreden, dat óf de bestaande titulatuur niet overeen stemt met den om vang der administratie voor eene gemeente als de onze. óf omdat het ons gebleken is dat de titulatuur welke zij thans voeren en de daarmede verband houdende rangschik king in de ontworpen salarisschaal, in ver band met de door deze ambtenaren te ver richten werkzaamheden, ongewenscht voor komt. Omtrent deze laatste ambtenaren za gen wij met het oog op het ingenomen stand punt van behoud der verkregen rechten hun salaris op het thans genotene bedrag ge handhaafd. Ter toelichting van de ontwerp-verorde- ning wenschen wij U mede te deelen, dat de toelagen wegens het bezit van diploma's zijn vervallen. De salarissen van de ambtenaren die het voorrecht genoten een zoodanige toe lage te ontvangen, zijn zoodanig geregeld, dat het gemis van die toelage daarin thans is opgenomen. Wij meenen voorts onder Uwe aandacht te moeten brengen, dat wanneer de ontwerp verordening Uwe goedkeuring zal hebben verkregen en U de. bezoldigingen volgens de daarin opgenomen klassen heeft aanvaard, ons College de bevoegdheid heeft de onder scheidene ambtenaren, beambten en werklie den, met uitzondering van hoofden van tak ken van dienst in te deelen in de klassen en het bedrag van de bezoldiging, mits blij vende binnen de grenzen van het minimum en maximum der vastgestelde bedragen. Im mers bij raadsbesluit d.d. 16 April 1928 en 5 November 1926, le Afd., no. 9-1-89, is aan ons College opdracht gegeven zoowel de ar beiders als de overige ambtenaren in dienst der gemeente, met uitzondering van de hoof den van takken van dienst te benoemen en te ontslaan, zulks voorzoover de wet niet zelve deze opdracht reeds verleend heeft of niet een afzonderlijke wettelijke regeling in zake de benoeming en het ontslag dier amb tenaren of beambten bestaat. Onder verwijzing naar het vorenstaande bevelen wij de vaststelling der ontwerp-ver- orderiing ten zeerste aan, en geven U daarbij de verzekering, dat de bedragen welke als bezoldiging van het personeel zijn uitge drukt, overeenstemmen met die welke in het algemeen in soortgelijke gemeenten toepas selijk zijn. Het zal U blijken dat de vaststel ling daarvan voor de gemeentefinanciën geen groote financiëele gevolgen heeft, zelfs het tegendeel is het geval wanneer de uit gaven worden vergeleken met die in vorige dienstjaren, al komt het voor dat enkele func tionarissen eenige verhooging van wedde is toegestaan of in het vooruitzicht gesteld. Uwe beslissing zien wij met belangstelling tegemoet. Het verslag der Financiëele Commissie met het antwoord van Burgemeester en Wethouders volgt een dezer dagen. De Raad der gemeente Soest; Gelet op de Gemeentewet; BESLUIT: vast te stellen de navolgende verordening, regelende de salarissen van de ambtenaren en werklieden, in dienst der gemeente Soest. Art. 1 Bij de hierna vermelde takken van dienst of onderdeden daarvan kunnen de daarbij genoemde ambtenaren worden werkzaam gesteld, tegen de daarbij vermelde wedden: A. Secretarie. I. hoofdcommies 3300.003900. II. commies le klasse 2700.00—3300. III. commies 2e klasse 2100.002700. IV. adj. commies 1500.002100. V. klerk 1200.00—1800.— VI. schrij ver-typist 900.001500.VII. ge meentebode 1200.00f 1800.con- gierge 360.VIII. werkster 550.00. 3 jaarl. en 3 tweej. verh. van 100. B. Ontvangerskantoor. I. commies 2e klasse ten kant. v. d. Ontv. 18002700, 3 j. verh. van 100, 3 tweej. verh. van 200; II. klerk ten kant. v. d. Ontv. 12001800, 3 j. verh. van f 100, 3 tweej. verh. van 100; III. deurwaarder ten kant. v. d. Ontv. 100. C. Openbare Werken, Bouw- en Woning toezicht. Architektuur. I. directeur 36004500, 3 j. verh. van 100, 3 tweej. verh. v. f 200; II. opzichter- teekenaar 27003300, 3 j. verh. v. 100, 3 tweej. verh. v. 1Ó0; III. opzichter le klasse 2100—2700, 3 j. verh. v. 100, 3 tweej. verh. v. 100; IV. opzichter 2e klasse 1500 2100, 3 j. verh. v. 100, tweej. verh. v. 100; V. klerk 9001500, 3 j. verh. van 100, 3 tweej. verh. v. 100; VI. werkman f 2028 p. week, 8 j. verh. van 1 p. wk.; VII. voorwerker 2230 p. wk., 8 j. verh. van 1 p. wk.; VIII. metselaar, timmerman, chauffeur 2735 p. wk., 8 j. verh. van 1 p. kw.; IX. los werkman 20 per week. D. Keuringsdienst. I. opzichter-keurmeester f 18202350, 10 j. verh. van f 50. E. Politie. I. inspecteur van politie 30003600, 6 j. verh. v. 100; II. hoofdagent v. politie 21002550, 9 j. verh. v. f 50; III. agent v) politie le kl. 18002250, 9 j. verh. van 50; IV. agent v. politie 2e kl. 15001800, 9 j. verh. van 50. F. Gasbedrijf. I. technisch-ambtenaar, hoofd van dienst 24003300, 6 tweej. verh. van 150; II. klerk 900f 1500, 3 eenj. verh. van 100, 3 tweej. verh. v. 100; III. fitter 1300 1800, 4 eenj. verh. van 75, 4 eenj. verh. v. 50. Art. 2. Behalve de hierboven genoemde ambtena ren kunnen bij de hierna te noemen takken van dienst nog de daarneven vermelde amb tenaren worden werkzaam gesteld, tegen de daarbij vermelde wedden: A. Keuringsdienst. 1. veearts 300; II. veearts, belast met de vleeschkeuring 1300; UI. noodslachter f 1430. B. Geneeskundige Dienst. I. geneesheer, te Soest, f 1200; II. genees heer, te Soesterberg, 300; III. vroedvrouw 1800. C. Dienst Arbeidsbemiddeling en werkloos heidsverzekering. 1. correspondent A. B. 500; II. corres pondent W. V. f 100. D. Gemeenteeigendommen. I. klokkenist 125. Art. 3. Voor het genot van woning wordt, behalve in de gevallen, dat dit genot in het bijzonder is of wordt toegekend als belooning voor het vervullen eener nevenbetrekking, op de be zoldiging een aftrek toegepast van 15 ten honderd. Heeft de woning ten doel de bewaring van het gebouw of van hetgeen daarin voor ge meentedienst aanwezig is, dan bedraagt de aftrek 10 ten honderd. Inden de ambtenaar aantoont, dat de huurwaarde der woning, be paald naar artikel 10 par. 1 der Personeele Belasting 1896 minder bedraagt dan de af trek, wordt deze op het bedrag van die huur waarde gesteld, met dien verstande dat de aftrek voor inwoning wegens bewaring nim mer daalt beneden een bedrag, overeenko mend met 7 ten honderd, en voor inwoning, die niet met bewaring gepaard gaat, beneden een bedrag, overeenkomend met 10 ten hon derd van de bezoldiging. Behalve in de gevallen, dat het genot van vuur en licht in het bijzonder is of wordt toegekend als belooning voor het vervullen eener nevenbetrekking, wordt voor dat ge not een aftrek toegepast van 3 ten honderd van de bezoldiging, tot een maximum van 100.en voor het genot van over eene leiding geleverd water van 5 ten honderd van den terzake van het genot van woning toe- gepasten aftrek, tot een maximum van 25. Voor dienstkleeaing, geheel of ten deele van gemeentewege verstrekt, wordt afge trokken de waarde, welke die verstrekking voor den ambtenaar kan geacht worden te hebben. Burgemeester en Wetnouders stellen dat bedrag vast. Voor zoover andere dan de bovengenoem de voordeelen worden genoten, stellen Burge meester en Wethouders voor aftrek een be paald bedrag of een percentage vast. Bij toepassing van meer dan één aftrek ingevolge dit artikel, worden eerst de vaste bedragen en wordt daarna van het komende overschot het percentsgewijze te berekenen bedrag afgetrokken, bij welke berekening be doeld overschot als grondslag dient. Indien aftrek dient plaats te vinden met meer dan één percentage, wordt het af te trekken be drag berekend naar de som van de per centen. Art. 4. Het genot der bezoldiging vangt aan met den dag, waarop de benoeming ingaat. Bij aldien in het besluit van benoeming geen da tum van ingang is vermeld, vangt het genot der bezoldiging aan met den dag, waarop bet ambt wordt aanvaard. Bij overgang in gemeentedienst naar eene andere betrekking, wordt, indien die betrek king wordt aanvaardt met ingang van een dag, waarop het ontslag uit de oude betrek king nog niet is ingegaan, de bezoldiging in de oude betrekking niet langer uitbetaald dan tot den dag, waarop het genot der bezoldi ging in de nieuwe betrekking aanvangt. Art. 5 Bij overgang naar eene betrekking, die ge rangschikt is in dezelfde schaal van bezol diging, wordt de in de verlaten betrekking geldenden diensttijd geacht ook te gelden voor de toekenning van de bezoldiging en de periodieke verhoogingen in de nieuwe be trekking. De laatste 2 periodieke verhoogingen wor den alleen toegekend aan de ambtenaren, die gehuwd zijn of gehuwd zijn geweest. De wedde van ambtenaren, wien in ver band met het bepaalde in het vorige lid of meer periodieke verhoogingen niet zijn toegekend, zal niet lager worden gesteld dan 90 ten honderd van het bedrag der wedde, voorkomende in de betrekkelijke schaal van bezoldiging volgens het aantal dienstjaren, dat voor periodieke verhoogingen in aan merking komt, zulks met dien verstande, dat het verschil tusschen het maximum van de betrekkelijke schaal van bezoldiging en de volgens dit lid berekende wedde niet meer dan 400 mag beloopen. Art. 6. 1. Voor het geval, dat één of meer ver hoogingen wegens gebrek aan bekwaamheid, geschiktheid of dienstijver onthouden wor den, zullen de verdere periodieke verhoogin gen zooveel later worden toegekend als de laatste onthouding heeft geduurd. 2. Voor het geval één of meer in de schaal van bezoldiging genoemde verhoogingen bui tengewoon worden toegekend, wordt de al dus verhoogde wedde voor de toekenning van de verdere periodieke verhoogingen be schouwd als te zijn verkregen door regelma tige periodieke verhoogingen na den daar voor gevorderden diensttijd. Art. 7. Boven en behalve de wedde genieten de ambtenaren voor hunne wettige of wettelijk erkende kinderen, zoomede voor de uit een vroeger huwelijk van hun echtgenoote ge sproten kinderen beneden den leeftijd van 18 jaar, die zij op den 1 Januari van het jaar bezitten, voorzoover deze kinderen te hun nen laste komen, eene kindertoelage bedra gende per kind 50, te rekenen vanaf het derde kind, met een maximum van 200. Art. 8. De ambtenaar, die tot bezoldigd eerste ambtenaar van den Burgerlijken Stand wordt benoemd, zal op zijne wedde een aftrek zien toegepast van een bedrag, gelijk aan zijn wedde als ambtenaar van den Burgerlijken Stand. SLOT- EN OVERGANGSBEPALINGEN. Art. 9. De in dienst zijnde ambtenaren zullen op nieuw, overeenkomstig het bepaalde bij ar tikel 2 dezer verordening door Burgemees ter en Wethouders worden ingedeeld, met bepaling hunner wedde, met dien verstande, dat aan bestaande aanspraken, in welken vorm ook toegekend, niet wordt te kort ge daan. Art. 10. Deze verordening treedt in werking op 1 Januari 1928. Op dit tijdstip zijn alle in andere verorde ningen, besluiten of regelingen voorkomende bepalingen ten aanzien van de salariëering, toelagen en vergoedingen vervallen. Art. 11. Bij het zich voordoen van gevallen, waar door in dit besluit geen bijzondere voorzie ning wordt getroffen en waarin toepassing van de door dit besluit gestelde regelen naar het oordeel van Burgemeester en Wethou ders ernstige bezwaren zou opleveren, zijn deze bevoegd van die regelen af te wijken. Van elk geval van afwijking doen Burge meester en Wethouders zoo spoedig moge lijk mededeeling aan den Gemeenteraad. 13. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot naamsverandering van een weg en benaming van een in aanleg zijnd park. B. en W. stellen voor in verband met de verdere bebouwing van den Heete Akkerweg den naam van dien weg te wijzigen en dien te doen luiden: Verlengde Talmalaan. Voorts wordt geadviseerd het aan te leg gen plantsoen en sportpark nabij de Wal deck Pyrmontlaan (z.g. Paardengat) te noe men: Burgemeester Dekethpark. 14. Vaststelling van besluiten tot het in schenking aanvaarden van strooken grond ter verbreeding van wegen. 15. Behandeling 'van verzoeken om aankoop en huur van grond en vast stelling van de daarmede verband houdende besluiten. Van de hieronder vermelde personen zijn aanvragen ingekomen om koop van grond: 1. W. v. d. Velden, Soest; 2. als voren; 3. R. H. J. Reintjes, te Soest; 4. H. W. v. Dijk, te Soest; 5. J. Groenhuizen te Baarn; 6. J. Bloemerts, te Arnhem; 7. R. H. J. Reintjes, Soest en 8. P. Man ,te Soest. Onder overlegging van de door de betrok ken Commissie uitgebrachte adviezen stellen wij U voor tot verkoop te besluiten, tegen de prijzen en onder de voorwaarden als in de bijgevoegde ontwerp-besluiten is aangegeven. 16. Vaststelling van een nieuw ver kavelingsplan van de gemeenteterreinen complex Julianaplein. Wij hebben de eer U aan te bicden een door den Directeur v. h. Grondbedrijg ont worpen gewijzigd verkavelingsplan der gron den aan het Julianaplein (complex no. 17). Wij zijn van oordeel, dat bij aanneming van dit nieuwe plan, hetwelk reeds in bewer king was voordat deze aangelegenheid in Uwe vergadering van 2 November j.I. ter sprake kwam, eene aanmerkelijke verbetering zal worden verkregen, daar eenerzijds de op het nieuwe plan aangegeven gronden beter verkoopbaar zullen blijken te zijn, en ander zijds de aan te leggen weg goed zal uitko men op de Sophialaan. Op grond van het bovenstaande verzoeken wij U aan bijgaand nieuw verkavelingsplan, waarmede de commissie van bijstand voor het Grondbedrijf zich heeft vereenigd, uwe goedkeuring te hechten, en bijgevoegd ont- werp-besluit vast te stellen. De kosten, welke uit de aanneming van het gewijzigd plan zullen voortvloeien, kun nen gevoegelijk uit de gewone middelen wor den bestreden. 17. Voorstellen van Burgemeester en Wethouders a. tot wijziging van het plan inzake aanleg van het sportpark. b. tot het aanbrengen van eenige beplanting aan de Parklaan-Nieuweweg Wij hebben de eer U hierbij aan te bieden een nieuw ontworpen plan van aanleg van het sportterrein met plantsoen, waartoe Uwe vergadering op 2 Nov. j.I. heeft besloten, en deelen U daarbij beleefd mede, dat de sport- commissie ons het mondelinge verzoek heeft gedaan aan het voor voetbalsport te bestem men terrein een grootere afmeting te geven n.l. 60X101 M., zijnde de maat aangehouden door den Nederlandschen Voetbalbond. Aan het verzoek kan slechts worden vol daan wanneer een geheel nieuw plan door U wordt goedgekeurd. Dit plan komt hierop tal w. Wij in ver vastgc eicel g kelijke ontwi On per», luitfpaltende het kadastrale ren d no H>I6, aan de openba- wordt onttrokken en verbind,,.K den i cachet' de Schrikslaan tn tlm. oi de wijze nis op bij- De pen Ivoorloopig aa"£ffc,VU1 nen n ie H. no. 1016 en 017 kun- openh rstgenoemd perceel aan den bestel V-& z'ïn onttrokken, worden {terrein, waarop een zeven- ticht kunnen worden. •rbij op. dat deze wijziging L.f in vorige vergadering voor de gemeente fman- aangezien bij het oorspron- drie bouwperceelen waren I den van het meerdere werk vS'.' iedeelen, dat daarvoor geen \inoodif is. I IJ ons te machtigen het ge H°C™ fcg kadastraal bekend Scctit trékS ito openbaren dienst te out sluit "erb'i u"tw"p-be en. '8 (jng van eenige verzoeken °m ('l van bepalingen -,~- Bouwv.lu. ng. 19; van n p. Reder om betalin n bedrag door hem uit gegeve ^jnijwateronderzoek. p 20; an het Bestuur van den -iet schenden door het vloe^ ods heiligen Naam, ver zoeker,.: jjngen te treffen tegen het 21- k? van het Raadslid Busch verzoek-, mogen interpelleeren inzake bj jng Van een agent van politie. '^iet verzoek van het Raad: ni 'willige" grondt zijn verzoek op de bepalniL|g3 der gemeentewet. Deze bepalmj-, eChter de collectieve ver- antwour, van het College van Bur gemees: thouders wegens het dage- 1'jksch 00als dn is omschreven in par. I hoofdstuk aan welker slot gemelde VOorkomt. "et 'aadslid Busch bedoelde on derwerp ,;er het aan den Burgemees ter at>-; i,jj par. 2 van datzelfde hoofdstu -ageri gedeelte van het da gelijkse; EVHr Hierr tje Burgemeester niet aan den R-i-woording verschuldigd. De Bu\ger wenscht echter aan het verzoek - rre tegemoet te komen door hierbij i eil) dat de omstandigheden zijn inz r,.n gewijzigd en hij het be sluist n c|< heeft geacht thans in den door ht* ij, gegeven vorm uitvoering te geve, bij de1 begrooting 1927 (bij lage C |fje van toelichting genomen Raadsht 28 Dec 1926 inzake de po- litiefonu 22. B:iJing yan reclames school gelden eere belastingen. (Geheim). 23. 'èeling van ingekomen stukken. ATTENTIE Het ui op dat B. en W. reeds thans ti jteuring voordragen eenige posten tiKing hebbende op de be- grootin;We komen hierop terug. VRIJZ. GODSC Gebouw Relig Rembran Voorm. half elf C te Arnhem. Dinsdag 13 Dec., kleine zaal, Histori Huyck. SOESTEF Ned. Her Voorm. 10 uur Ds. v. d. Berg van Nam. 6 uur te Chr. School aan Eerw Heer v. d. F PJpIRT yÖËTBAL CLUBlWS V.V. „SOEST". Socgfl— Soest I 2—4. Soes Ifoudenberg 111 2—0. heeft Zondag j.1. na een dstrijd een overwinning sterberg, alzoo wederom ntjes mee naar huis ne- De 4 Dec Nijkerk b; autobusd;" niet opkcr Het 2tet' naar hu F Zondac terwijl huizen o? wedstrijd willen de blijven w afdeeling- best mot:t Zondag 11 Dec. ADVERT Het faillissement var door het verbindend uitdeelingslijst geëindig M Van Geachte I Door deze betuigen dank aan de milde ge> het wel doen slagen va bereid aan Apolio's Ki H Rekeningen en vera voor elk ter inzage bi Julianastraat 56. Gevraagd aanmelding 's avonds Malcorps—Athmer, A. boven 16 jaar. Loon Adres te bevr. bureau Gevraagd ee 's middags van half kinderen. Kunnende fröbelen, 's Woensdag onder no. 160 bureau Het lt spannerit behaalt 2 kostbai: mende. Het 2e .kolgde het voorbeeld van het le co I Woudenberg met een 20 nu; huiswaarts. Zondi? is het voor „Soest" een zeer belin: dag. Het le e i moet in Amersfoort op bezoek aj Ila"|één van de zwaarste concurrt::e e elftalspelers tracht de bovenstee ongeslagen te behouden. Het ven s bepaalt om 1 uur n.m. vanaf de; i v. Veenendaal p. fiets. S. V. A. C. de wedstrijd op Zondag t le elftal ging niet door niet op. Een staking der loet de oorzaak van het eweest zijn. ging zeer onvolledig op bezoek b. i#Penzeel 111toch gelukte het Esvac 3 pn de twee punten mee engen. >ec. is het 2e elftal vrij, lftal het leidende Voort- ek krijgt. Een belangrijke waar veel van afhangt elftalspelers gegadigden eerste plaats in hun uilen zij uitstekend hun I vachten wij ook' wel.donateurs en supporters verzoeker ;l a-s- Zondag present te zijn om 'ers op behoor ijke wijze aan te Aanvang' eind Bost' Duin". Biedt zie Brieven onder no. 16! Adres te bevr. bure; Terstond ge goed kunnende fietsen huizerstraat 2a, Soest< KeH dichtten. Zo| Voorm 's Avor- Voorm 's Avo* hoop. Nam. 1; OER' Voorm te Utrecli N.m b' Soes' Voorm j Nam. Utrecht. CHRf Voorm Ds. Oosi Woensdif' gevr; Gevraagd voor Dame twee a drie ongem. o Br. met prflsopgaaf van dit Blad. wedstrijd 2 uur, terrein bijl Pension „Bosch en Zuid-Hollandsche in alle plaatsen, wa; vertegenwoordigd is, Tuin-, Land- en B hooge provisie. Adres: M. MANI 11 Dec. 1927 SOEST Herv. Kerk ur Ds. Kruishoop. uur geen dienst. 1ESTD1JK r a n d t z a a I ur Ds. J. I. v. Schaick uur Ds. J. C W Kruis- HEES School ie Ds. J. I. v. Schaick MEERDE KERK n a s t r a a t uur Cand. J. Wrisbers Ds B. Alkema. ergschestraat ur Ds. B Alkema. Cand J. Wrisbers te ;;1 JK OEREF. KERK jl a n a s t r a a t tir en 's avonds half 6 7 uur D Oosthoek Te koe herder, reu, oud 4 ja 10 Soestdijk. te koop aangeb. 4 plaatsp.ap., luidsp. e bur. dezer. f 12.—. Beethovenlaa: Gevraagd beschadigd geen be Boekhandel Mulder. ac. loopend met wek prijs slechts f20.—. vanaf f 1.— en een t machine. Steenhofstr

De Soester | 1927 | | pagina 2