Openbare Jferkooping Dr. DE VOS AUTO TE KOOP AANBESTEDING Meisje Dienstbode Werkmeisje ia» procent scouting Alleen in „de Kaashal" Heuvelweg 2 Sü^oomboiei' 3 pCf. koHing Even Lezen! MIDDELMAN Knecht, Halfwas en flinke Leerjongen Leerling of gevorderde, PENSION Te huur gevraagd WONING Dagmeisje of Werkster Kinderwagen Adler Automobiel Te koop Groote nieuwe Vrachtauto Merk DURANT f600.- PIANOLES „Beukenoord" Donderdag 15 Maart 1928 Een perc. Wei- en Bouwi. Een perc. BOUWLAND Vrijdag 16 Maart 1928, Meubilaire Goederen, Het bouwen van een Woonhuis op een ter rein a.d. Smitsweg te Soest. Vergadering Pluimvee-Vereeniging Op alle soorten KAAS en MEIANGE en MARGARINE afgehaald in den winkel. Bij f 10.- wordt f 1.20 terugbetaald ONDERSTEUNINGSFONDS Ten bate van het Ondersteuningsfonds van den Bond van Oud-Onderofficiercn afdeeling Soest is met toestemming van B. en W. een loterij georganiseerd, waarvan de uitloting zal plaats hebben op Zaterdag 24 Maart a.s. des namiddags halt' drie in Huize „Oranjehof" ten overstaan van de commissie van toezicht. Lenige van de vele prijzen, bestaande uit prachtig dameshandwerk, luxe en huishoudelijke artikelen, zijn vanaf heden uitgestald in de etalage van den heer G. Maris, Drogisterij, Torenstraat alhier, waar tevens nog loten verkrijgbaar zijn tegen de geringe prijs van slechts f 0.25 per stuk. Wij vertrouwen, dat vele onzer lezers het goeden doel zullen steunen, door het aankoopen van één of meer loten. ROODE REFLECTORS De politie maakte tegen ecnigc per sonen proces-verbaal op wegens het niet hebben van roode reflectors achter op hunne rijwielen. Men zij dus gewaarschuwd. ONTVREEMD Ten nadeele van een bewoonster aan de Kerkstraat werd een damesrijwiel ontvreemd, hetwelk achter de woning stond. De politie is van het geval in kennis gesteld en heeft de zaak in onderzoek. GEVONDEN VOORWERPEN. Op werkdagen, des voorm. tusschen 9—12 uur, zijn op het Politiebureau inlichtingen te bekomen van de navol gende voorwerpen Een geldstuk, insigne, damesportemon- naic met inhoud, roode zakdoek, rozen krans, drie motorbandlichters, "knipmes, nummerplaat, twee portcmonnaie's, met inhoud, drinkenskruik, en een reflector. TRAGISCH Gistermorgen omstreeks acht uur ver trokken, zooals gewoonlijk, eenige jon gens met de electrische van Soesterberg naar Amersfoort. De 15-jarige Boevink sprong op de in beweging zijnde tram, kwam daarbij te vallen en raakte er onder. Zwaar verminkt werd de jongen er onder uit gehaald, waarna de dood eenige oogenblikken later intrad. Men kan zich de droefenis der ouders indenken, daar dit hun eenigst zoontje was. FEESTAVOND DER AFD. SOESTER BERG VAN VOLKSONDERWIJS Vrijdag den 2den Maart, werd een feestavond, levens propaganda-avond voor het openbaar onderwijs gehouden, die uitnemend geslaagd is. De raam biljetten hadden als spreker den heer Gerhard, lid van de Tweede Kamer aangekondigd. Door plotselinge ongesteldheid was deze verhinderd, maar het gelukte aan het bestuur den heer Lustig van Utrecht bereid te vinden als plaatsvervanger op te treden. Nadat door een dameskoor, door Soesterberg's gemengd koor en door het strijkje „Semper Crescendo" eenige zang- en muzieknummertjes zeer ver dienstelijk waren uitgevoerd, werd spreker door den voorzitter, den heer J. Sinning aan de feestvierenden voor gesteld en ontving hij het woord. In zijn rustig, maar vloeiend nage sproken rede ging spreker de geschie denis der pacificatie na en releveerde hoe mannen van uiteen loopende richting met waardeering voor elkanders begin selen deze tot stand hadden gebracht. Evenwel, wat door hoogstaande figuren als Dr. Bos en Dr. Savorniti Lohman als de rust voor ons Lager Onderwijs was begroet, waarin beide takken van onderwijs in edele en eerlijke concur rentie naast elkander konden wedijve ren, dat bleek in vele gevallen een onwaardiger strijd mee te hebben gebracht. Erkende Lohman, het recht en de positie van het openbaar onderwijs in onze maatschappij, Dr. Kuijper eischte 8/j van het onderwijs voor zich op. De buitengewone gemakkelijkheid, waarop elke kerkelijke, maatschappelijke of ontevreden groep van personen met een handvol handteekeningen het Ge meentebestuur een eigen school kon afdwingen, bracht geen ideale mentaliteit. Vele gemeenten, zelfs noodlijdende ge meenten in Drente werden gedwongen uitgaven te doen als gevolg van de zoogenaamde pacificatie, waardoor ze financieel voor goed gedupeerd werden. Spreker wilde niet spreken over de wijze, waarop al te vaak met handteeke ningen was geknoeid. Hij gunde de voorstanders van bijzonder onderwijs hun scholen, maarlangs eerlijke en rechte wegen verkregen. Daarmee eischte hij echter voor zich en de voorstanders van openbaar onderwijs het recht op het welzijn der openbare schooi te behartigen. Dit was het streven van Volksonderwijs. Deze vereeniging had getoond de belangen van het Openbaar Onderwijs steeds te verdedigen daarom wekte spreker de aanwezige niet-leden op nog dezen avond tot die vereeniging toe te treden. Een warm applaus was dé dank voor de met groote aandacht beluisterde rede. In het verder verloop van den avond gaf de jeugdige vereeniging Soesterberg's Gemengd Koor nog verschillende zang nummertjes, waarvan Vesper en Wever liedje zeer verdienstelijk werden uitge voerd. De jonge vereeniging verdient met haar eerste optreden voor het publiek wel een woord van hulde. Dit optreden hield de belofte in, dat er van dit Koor zéér veel valt te verwachten. Gaarne onze gelukwenschen. Zooals van „Semper Crescendo" te verwachten viel, gaf hel kranige en gevoelvolle muziek, terwijl het negental oud-leerlingen der school met hun tooneelstukje „Jan altijd tevreden" zeker niet onverdiend de warme hulde van het publiek in ontvangst moesten nemen. Inderdaad het was een mooie avond voor de ald. Soesterberg en een succes. Dit bleek, toen nog 19 nieuwe leden op de ledenlijst werden geboekt. SPORIT VOETBAL CLUBNIEUWS V.V. „SOEST" Soest I—Bussum I 25. Bij den aanvang van deze wedstrijd jespeeld op Zondag j.l. werd door den Voorzitter van Bussum, de v.v. „Soest' gecomplimenteerd met het behaalde kampioenschap van hel le elftal. Hierna werd aan den Soest-aanvoerder een prachtige mand bloemen uitgereikt. Wat de wedstrijd betreft, kunnen we zeggen, dat het samenspel der gasten beter was dan dat van Soest, zoodat /.ij de overwinning volkomen verdiend hebben. Voor de rust gingen de partijen vrijwel tegen elkaar op. Rust 21 voor Soest. Na de thee echter was Bussum veel sterker wat ook wel blijkt uit de einduitslag 52 in het voordeel van Bussum. Soest II—E.S.V.A.C. II 4—2. Het 2e elftal bracht het er beter af en versloeg Esvac li voor de derde maal in deze competitie, thans onder de zeer goede leiding van Jen Heer Mosterd Ook het 2e elftal is nu voor deze competitie uitgespeeld. Zondag a.s. 2 uur terrein Soest wordt gespeeld een proefwedslrijd voor hel U.P.V.B.-elftal. We verwachten voor deze belangrijke wedstrijd veel publieke belangstelling. E. S. V. A C. Zondag 4 Maart was Soest 11 bij het 2e elftal op bezoek en hield de onzen er met 42 onder. Meer oefenen is de eenige weg om in wedstrijden beter resultaat te bereiken, vooral wanneer in verscheidene weken geen competitie wedstrijd is vastgesteld. Wij verwachten dus Zaterdagmiddag meer spelers op het terrein om te oefenen. Het le elftal bekample te Soesterberg de club van dien naam. Voor deze wedstrijd was door een Esvaclid een medaille geschonken welke door S'berg werd gewonnen met 84. De opbrengst dezer wedstrijd werd door de' vereeniging Soesterberg wel willend afgestaan aan de Esvaccer P. J Stalenhoef. Voor £ondag as js vüor beide elf tallen geen wedstrijd vastgesteld, wel op 18 Maart dan moeten beide elftallen in het veld, het le uit en het 2e thuis. Ontvangen een rijke keuze, nieuwe dessins en mode/ien Heeren Hoeden Heeren Petten Heeren Overhemden enz. enz. Zeer voordeelige prijken. TORENSTRAAT 3b RAADSVERGADERING. De Raad dezer gemeente Soest is in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 13 Maart a.s. des avonds 7.30 uur ter behandeling van de navolgende AGENDA 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen d.d. 31 Januari, 1 en 28 Februari j.l. 2. Vaststelling van besluiten tot wij ziging der gemeente-begrooting 1927 en 1928, begrooting van het Grondbedrijf 1927 en 1928, en Gasbedrijf 1927. 3. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener kasgeldleening. Bij Uw besluit d.d. 13 Dec. '27, 4e Afdee- ling no. 78 A/B, werd besloten tot het aan gaan eener tijdelijke kasgeldleening groot f 100.000.met de Coöperatieve Centrale Raiffeisenbank te Utrecht, welke tijdelijke leening op 1 April a.s. moet worden afge lost. Teneinde tegen dien tijd over voldoende kasmiddelen te kunnen beschikken, is het noodig een nieuwe tijdelijke leening aan te gaan; daar intusschen de loopende uitgaven de ontvangsten hebben overtroffen, stellen wij, gezien den huidigen toestand, voor, op te nemen een bedrag van rond 135.000.een en ander overeenkomstig de voorwaarden, zooals nader in het U aan te bieden ontwerp besluit zijn opgenomen. Daar de voorbereidende onderhandelingen omtrent de afsluiting eener tijdelijke leening nog loopende zijn, zullen wij U het resultaat na beëindiging daarvan alsnog mededeelen. Wij merken hierbij op, dat, hoewel volgens Uwe besluiten d.d. 13 December '27, 4e Afd. no 4-1-7la en 2 een bedrag van ron£ 200.000.in beleening bij de Nederland- sche Bank te Utrecht kan worden opgeno men, wij daarvan, zoolang voordeeliger voorwaarden voor geldopname zijn te be dingen geen gebruik zullen maken. 4. Vaststelling van besluiten inzake belegging van gelden. Voorgesteld wordt: I Een bedrag van zoo na mogelijk f 2680 rentegevend te beleggen door aankoop van ohligatiën van geldleeningen ten laste van den Staat der Nederlanden, van Nederl.-ln- diü, van een Provincie en/of van gemeen ten, met uitzondering van de gemeente Soest 2. B en W. te machtigen het noodige te verrichten voor de uitvoering van dit besluit. 5. Voorstel van B. en W. tot het geven van bevoegdheid aan een 2-tal ambte naren van liet Centraal Bureau voor Verificatie der Vereeniging van Nederl. Gemeenten om kas en boeken van den Ontvanger en andere comptabele amb tenaren op le nemen. 6. Vaststelling van een ontwerp-besluit tot aankoop van een boerderij met bij- behoorend groenland, gelegen aan den Lange Brinkweg en credietaanvrage daarvoor met wijziging der gemeente- en grondbedrijfsbegrooting 1928. De Raad der Gemeente Soest Overwegende, dat het gezien den omvang van het effectenbezit der gemeente wenschelijk is het gemeentelijk vermogen gedeeltelijk te beleggen in onroerend goed, meer in het bijzonder in landerijen Overwegende, dat wegens verkoop van gemeentegronden in de naaste toekomst tot belegging der alsdan vrijgekomen gelden zal moeten worden overgegaan Overwegende, dat zich de gelegenheid voordoet thans het eigendom te verzekeren van een boerderij, met omliggend groen land, gelegen aan den Langen Brinkweg, uitmakende de kadastrale perceelen, gemeente Soest, in Sectie A nos.1296, 566,483,1140, 1141. 1142, 1143, 564, 568, 1887, 1403 en 1408, ter gezamelijke grootte van 8.81.76 H.A. Overwegende, dat de aankoop dezer per ceelen mede voor de gemeente van belang is, daar het niet is uilgesloten, dat in de toekomst een directe spoorverbinding met de gemeen'e kan tot stand komen op de spoorlijn Amsterdam—Amersfoort en wel tusschen den Grooten Melmweg en den Eemweg, waardoor het noodig zal zijn grond te bezitten voor het aanleggen van een ver bindingsweg tusschen de bebouwde kom der gemeente en de spoorlijn Gehoord het voorstel van B. en W. tot aankoop van bovenvermelde perceelen, voor de som, groot zes en veertig duizend gulden, verhoogd met kosten van overdracht Gelet op de bepalingen der Gemeentewet, alsmede op art. 3 van de verordening, rege lende het beheer van het grondbedrijf Besluit I ten laste van het Gemeentelijk Grond bedrijf van W. van Winden, landbouwer, wonende te Soest onderhands en voetstoots voor den prijs van zes en veertig duizend gulden, zegge f46.000.— aan te koopen het navolgend onroerend goed, bekend als ge meente Soest in Sectie A no 1296, huis, schuren erf en tuin, groot 0.32 00 H.A. Sectie A no. 566, weiland, groot 0.12.60 H.A. 483, tuin, 0.04.90 1140,*; weiland, 2.44.80 1141,"hooiland, 0.63.10 n n 1142," 0.3200 1143, weiland 1.32.30 564, hooiland, 1.36.30 n 568, 0 68.30 1887, weiland, 0.00.66 1403, hooiland, 1.41.00 1408, kade, 0.13.80 II. Aan Burgemeester en Wethouders voor het doen van dezen aankoop en ter bestrijding der kosten van overdracht een crediet te verleenen ten bedrage van vijftig duizend gulden, zegge f50,000.— (f46.000.— plus f4000.-), te dekken uit de opbrengst wegens verkoop van gronden der gemeente, voor zoover die opbrengst moet s'rekken tot be legging en voorts uit een tijdelijke kapitaals- verstrekking aan het Grondbedrijf III. de in dit besluit bedoelde perceelen na aankoop in te brengen in het grondbedrijf, onder een nieuw complex, genummerd 26 IV. B. en W. te machtigen, het noodige te verrichten, in verband met het verleenen van een rentegevende bestemming aan de bij dit besluit aangekochte goederen V. aan het College van B. en W. dezer ge meente op te dragen het aangaan der over eenkomsten, ter uitvoering van dit besluit en het verrichten van alle verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkomsten, alles met inachtneming der artikelen'1113-114 bis der Gemeentewet. 7. Vaststelling van een besluit tot aanvaarding van een strook grondster ;yerbreeding van een weg. De Raad der Gemeente Soest; Overwegende, dat het voor de gemeente van groot belang is in het bezit te komen van den hierna vermelden strook grond, welke zal moeten dienen ter verbreeding den Verlengden Postweg: Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethouders; Gelet op de Gemeentewet; I. In schenking te aanvaarden van Mej. E. A. M. Speet, te Leiden, een strook grond van het kadastrale perceel bekend als ge meente Soest, in sectie E, no. 1324, ter grootte van ongeveer 60 M2., of zooveel meer of minder als bij opmeting zal blijken, nader ter plaatse door- of vanwege het Gemeente bestuur is of zal worden aangewezen en op de bijbehoorende schetskaart in rood onge veer is aangegeven. Vorengenoemde schenking zal geschieden onder de navolgende voorwaarden en bepa lingen: o. de kosten van opmeting en overdracht van den grond komen voor rekening van de schenkster; b. door de schenkster wordt vóóraf ten kantore van den Gemeenteontvanger te Soest een bedrag van vijftig gulden gestort ter voldoening van de kosten van opmeting en overdracht van den grond; c. blijken de onder b genoemde kosten minder dan 50.te hebben bedragen, dan zal het teveel betaalde aan schenkster wor den teruggegeven, terwijl ingeval deze kos ten meer dan f 50.zullen bedragen, deze meerdere kosten door schenkster zullen moe ten worden bijbetaald; door de schenkster moet bovendien nog vóóraf ten kantore van den Gemeente ontvanger, te Soest worden gestort een be drag van 375.als bijdrage in de kosten van verharding van den Verlengden Post weg; e. met de onder d genoemde verharding zal op een door B. en W. fe bepalen tijdstip worden aangevangen. II. Aan het College van B. en W. dezer gemeente op te dragen het aangaan der over-' eenkomst en tec uitvoering van dit besluit en het verrichten van alie verdere handelingen ter uitvoering der aangegane overeenkom sten, alles met inachtneming der artikelen 113/114 bis der Gemeentewet. 8. Crediet-aanvrage voor vernieuwing en verbreeding van de Talmalaan. Wij hebben de eer U voor te stellen de Talmalaan vanaf den Rijksstraatweg tot aan den overweg der spoorlijn Soestdijk-Utrecht, in een beteren toestand te brengen, door de ze te verbreeden en met klinkerbestrating aan te leggen. Deze laan vormt een voornamen toegang tot het achterliggend bebouwd gedeelte der gemeente, doch verkeert in een onhoudbaren toestand. De kosten, welke met deze vernieuwing en verbreeding zullen gepaard gaan, worden geraamd op 3.552.of rond 3600.—. Wij verzoeken U ons dit bedrag toe te staan, door vaststelling van het hiernevens aangeboden ontwerp-besluit tot wijziging der Gemcentebegrooting 1928, doch daaraan de voorwaarde te verbinden, dat niet tot ver nieuwing van deze laan zal worden over gegaan, wanneer niet alle daaraan grenzende grondeigenaren zullen medegewerkt hebben tot afstand van den voor de verbreeding noodigen grond. 9. Voorstel van B. en W. tot uitkeering van een voorschot op de vergoeding ex art. 101 der Lager Onderwijswet aan de Bijzondere scholen. Door de besturen der bijzondere scholen is verzocht hun overeenkomstig het bepaal de bij art. 103 lid 3 een voorschot op de rgoeding over 1928 te verleenen. Wij stellen U voor daartoe te besluiten en le bepalen, dat het voorschot zal worden uitbetaald in 2 gelijke termijnen vervallende- op den vierden dag na Uw besluit en I Juli a.s. Voor de scholen voor gewoon lager onder wijs dient als maatstaf te worden genopien het gemiddeld bedrag per leerling volgens de gesloten gemeente-rekening 1923 Dit be drag was voor de Engendaalschool, zijndi een school als bedoeld in art. 205bis der L U. wet 1920, bepaald op 14,11)4 en voor de andere scholen voor gewoon lager on derwijs op 15,61)4. Voorts stellen wij U voor, als maatstaf voor de scholen voor uitgebreid lager onder wijs te nemen hetzelfde bedrag, dat als grondslag heeft gestrekt voor de berekening van het voorschot over 1927. Bedoeld bedrag beliep per leerling 24,14. 10. Behandeling van een 2-tal verzoeken van schoolbesturen tot het verleenen van medewerking door beschikbaarstelling van gelden voor aankoop van school banken. 11. Behandeling van het verzoek van het Bestuur der R.K. Meisjesschool om medewerking te verleenen tot uitbreiding der school. 12. Adres van G. Meerding, inhoudende bezwaren tegen door B. en W. opgelegde verplichting inzake ophalen asch- en vuilnis. 13. Voorstel van B. en W. inzake uitbreiding van hel gasnet met crediet aanvrage daarvoor en aanwijzing der begrooting van het Gasbedrijf 1928. Onder overlegging van een 6-tal ingeko men verzoeken om uitbreiding van de hoofd- buisleiding van het Gasbedrijf, en de naar aanleiding daarvan ingewonnen adviezen der Gascommissie, hebben wij de eer Uwer ver gadering voor te stellen: 1. Uitbreiding Birkstraat, ons college machtiging te geven adres santen te berichten dat tot aanleg van de hoofdbuisleiding in de Birkstraat zal worden overgegaan, indien een gasaf- name van 10.000 M3. per jaar wordt ge garandeerd; 2. Uitbreiding Lange Brinkweg, te besluiten tot de gevraagde uitbrei ding, en daarvoor een crediet te verlee nen van 446,25; 3. Uitbreiding Da Costa-laan, te besluiten tot de gevraagde uitbrei ding, en daarvoor een crediet te verlee nen van 1585, j4 Uitbreiding Oude Utrechtsche weg, te besluiten tot de gevraagde uitbrei ding, en daarvoor een crediet te verlee nen van 497,50; 5. Uitbreiding Nieuwe Steeg, ons college machtiging te geven de ge vraagde uitbreiding tot stand te bren gen wanneer een "gasafname van 5800 M3. per jaar zal zijn gegarandeerd of de drie onder de gemeente Baarn ge legen perceelen tot gasa'fname zullen overgaan indien het gemeentebestuur van Baarn op het inmiddels gedaan ver zoek tot het mogen leveren van gas gunstig zal hebben beschikt, en onder dit voorbehoud daarvoor een crediet te verleenen van f 4827,50; 6. Uitbreiding Schoutenkampweg, te besluiten tot de gevraagde uitbrei ding. aangezien de N.V. Bouwterrein Exploitatie Maatschappij „Heidebloe- sem" te Laren (N.-H.) zich bereid ver klaard heeft de afname van 6 X 365 M3. gas per jaar te garandeeren, en voor deze uitbreiding een crediet te ver leenen van 1242,50. De ontwerpen tot wijziging der Begroo ting 1928 van het gasbedrijf en van de ge meente worden U hierbij ter vaststelling aangeboden. (4e afd. no. 5-2-39; 1-2-76). Wij verzoeken U ons macht:ging te geven bedoelde uitbreidingen in het openbaar aan te besteden. 14. Voorstel van B. en W. tot toeken ning eener rijwieltoelage aan den fitter- meteropnemer bij het'TGasbedrijf. In Uwe vergadering van 31 Jan. j.l. werd besloten alle rijwieltoelngen te doen vervallen, behalve voor de politie en de opzichters Meurs en Kos. Wijl het ons echter noodzakelijk voorkomt dat dc eerste fitter tevens meter-opnemer bij liet gasbedrijf de toelage ad 40.voor het gebruik van een rijwiel ontvangt, stellen wij U voor daartoe het besluit te nemen. 15. Behandeling van een adres van L. J. Th. Bekkers te Soesterberg, verzoe kende beschikbaarstelling van gemeen tegrond voor plaatsing eener kiosk. Wij bieden Uwen Raad hierbij aan een adres van L. J. Th. Bekkers te Soesterberg, houdende hef verzoek hem evenals vorige jaren een perceel grond nabij het Vliegkamp in gebruik te geven, teneinde daarop een kiosk te plaatsen en hem voorts vergunning te verleenen in de onmiddellijke nabijheid daarvan eenige tafeltjes en stoelen te plaat sen. om het publiek in de gelegenheid te stel len de te verkoopen artikelen ter plaatse te consumeeren. Bij Uw besluit tot verkoop van grond aan den heer Couturier, te Amsteidam, werd, zoo als U bekend is, het servituut gelegd, dat op het overige deel van het perceel 919 en op de perceelen 1189 en 1190 geen inrichtingen als hier gevraagd, zouden worden opgericht. De heer Couturier kocht de uiterste punt van perceel 919, grenzend aan den School- weg-_ De heer Bekkers stond verleden jaar met zijn kiosk aan de overzijde van dit punt op den berm en nam daarbij een klein gedeelte gemeentegrond in beslag. Thans verzocht hij in de onmiddellijke nabijheid van het door den heer Couturier gekochte stuk grond ter zijde van den School- weg en den gemeenteweg langs het Vlieg kamp een gedeelte van dien weg in beslag te mogen nemen en wel een vrij aanzienlijk gedeelte, met de kennelijke bedoeling er eene restauratie op te richten, immers hij verzoekt niet minder dan 100 M2. voor zijn doel in beslag fe mogen nemen. Eene plaat selijke schetsteekening, hierbij gevoegd, maakt de bedoeling duidelijk. Met het oog op het drukke verkeer aldaar, door Vliegkampbezoekers, is zulks al onaan nemelijk, doch 't wil ons voorkomen, dat door eene toewijzing de billijkheid tegenover den heer Couturier, die een aanzienlijke som voor bovenbedoeld servituut heeft betaald, waar door de gemeente in staat wordt gesteld den wegtoestand aldaar aanmerkelijk te verbete ren, uit het oog wordt verloren. Bovendien doet de heer Bekkers, die een tabakszaak er op na houdt, door de plaat sing van een kiosk en het verkoopen van consumptie-artikelen concurrentie aan de te Soesterberg gevestigde, in die artikelen reeds handelende zaken. Op grond van het bovenstaande geven wij Uwen Raad in overweging afwijzend te be schikken op het verzoek van den heer Bek kers. 16. Voorstel van B. en W. naar aan leiding van een ingekomen adres van W. A. L. Couturier te Amsterdam, ver zoekende medewerking tc verleenen door aan H.M. de Koningin te verzoeken B. en W. te machtigen een vergunning in gevolge art. 5 der Drankwet boven het vastgestelde maximum te verleenen. Wij hebben de eer te Uwer kennis te bren gen, dat door den heer W. A. L. Couturier te Amsterdam aan ons College rs verzocht te willen bevorderen, dat hem voor 2 loca- Hteiten van zijn inrichting „Soesterdal" aan de Batenhnrglaan 15 ingevolge art. 5 lid I der Drankwet een vergunning boven het vastgestelde maximum wordt verleend. Voor het verleenen van een dergelijke ver gunning is het noodig, dat de Kroon, op voorstel van Uwe vergadering, Gedeputeer de Staten gehoord, aan ons College daartoe de machtiging verstrekt, terwijl het voorts voor het verleenen van meerbcdoelde ver» gunning een vereischto is, dat dc localiteiten deel uitmaken van een buitengewone inrich ting van maatschappelijk verkeer Wat als een buitengewone inrichting van maatschappelijk verkeer kan worden aange merkt is een feitelijke kwestie, welke naar omstandigheden moet worden beoordeeld. Naar onze opvatting kan de inrichting van den heer Couturier zeker als zoodanig wor den beschouwd, aangezien zij tengevolge van de onmiddellijke nabijheid van het Vlieg kamp een belangrijk centrum is geworden, dat door vele gezelschappen en corporaties van beteekenis wordt bezocht, en dat in een groote, algemeen gevoelde behoefte voorziet. Zooals van algemeene bekendheid is, vond in „Soesterdal" de huldiging plaats van Lui tenant Koppen, na diens succesvolle vlucht naar Indië. Ook werden in bedoelde inrich ting in het afgeloopen jaar verschillende groote gezelschappen ontvangen, zooals de Maatschappij van Nijverheid en de Handels kamer van Rotterdam, welke laatste corpo ratie uit 350 personen bestond. Voorts moge niet onvermeld worden ge laten, dat bij de rondvluchten der Ned Reis- vereeniging en de 650 passagiersvluchten, welke verleden jaar te Soesterberg werden gehouden, wederom duidelijk aan den dag is getreden, in welke groote behoefte de inrich- ling van den heer Couturier voorziet. Aangezien voor een goede uitoefening van het bedrijf van den heer Couturier een ver gunning niet kan worden gemist, en op gron den van het algemeen belang tegen het ver leenen daarvan o.i. voor bedoelde inrichting geen bezwaren bestaan, stellen wij Uwe ver gadering voor in bijgaand adres aan de Kroon te verzoeken hare bij de wet ver- eischte machtiging daartoe te verleenen. Aan Hare Majesteit de Koningin. geeft de Gemeenteraad van Soest met ver- schuldigden eerbied te kennen: dat hij door Burgemeester en Wethouders der gemeente in kennis is gesteld met een aan hen gericht verzoek van W. A. L. Cou turier, wonende te Amsterdam, Keizersgracht 674, om voor het perceel gelegen aan de Batenburglaan 15 te Soesterberg, een ver gunning te mogen ontvangen voor verkoop van sterken drank, voor gebruik ter plaatse van verkoop in zijn inrichting, meer bekend onder den naam „Soesterdal"; dat deze gevraagde vergunning er eene zoude zijn boven het vastgestelde maximum, krachtens art. 5, le lid der Drankwet, om dat naar de meening van adressant zijn in richting voor maatschappelijk verkeer, die hoofdzakelijk vanwege hare nabijheid van de vliegterreinen van Soesterberg, in een be paalde behoefte voorziet; dat Burgemeester en Wethouders van de ze gemeente vorenstaande meening van adiessant deelen, zooals uit hun hierbij ge voegd schrijven aan onzen Raad van 28 Fe bruari 1928, le Afd. no. 2-2-9 voldoende blijkt; dat ook de Gemeenteraad van Soest van ocideel is, dat het verleenen van de gevraag de vergunning zou zijn in het algemeen be lang en de meergenoemde inrichting moet worden beschouwd als een buitengewone in richting van maatschappelijk verkeer; Redeneil, waarom de Gemeenteraad van Soest Uwe Majesteit verzoekt om, Gedepu teerde Staten van de provincie Utrecht ge hoord, aan Burgemeester en Wethouders van Soest machtiging te verstrekken, om voor twee localiteiten in het perceel gelegen aan de Batenburglaan 15 te Soesterberg, meer bekend als „Soesterdal", een vergunning boven het vastgestelde maximum te verlee nen. 17. Vaststelling van een ontwerp-regle- ment van orde voor de vergaderingen van den Raad. 18.Mededeeling van ingekomen stukken. 19. Behandeling belasting-reclames. Dame alleen zoekt jong uit nette Burgerfamilie voor gezelschap en Hulp in de Huishouding. Br. no. 213 Bureau van dit BI ad. Gevraagd bekwame W. F. H. Busch, Schilder, Wieksloterweg I9C O.Z. Soest. Gevraagd nette bij H. E. Borgts, Kapper. Gevraagd door Heer Zit- en Slaapkamer met pension in gezellig milieu. Alleen brieven met prijsopgave onder no. 209 Bureau van dit Blad. door net klein gezin, een In de omgeving Nieuwerhoek of Station Soestdijk. Huurprijs niet hooger dan f300.— per jaar. Brieven onder no. 210 Bureau van dit Blad. KerkbeHchfen. SOEST Zondag 11 Maart 1928 Ned. Herv. Kerk Voorm. 10 uur Ds. C. A. ter Lin den. 's Avonds 6 uur ds. J. C W. Kruis- hoop. Donderdag 15 Maart a.s. 's avonds half 8 Ds. J. C. W. Kruishoop (Bid stond voor het gewas). SOESTDIJK Rembrandtzaal Voorm 10 uur Ds. J W. Kruishoop 's Avonds 6 uur ds van Schaick. (Jeugddienst). OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. v. d. Meulen Nam. half 6 ds. B. Alkema. Woensdag 14 Maart 's avonds half 8 Ds. J. v. d. Meulen (Bidstond voor het gewas). Soesterbergschestraat Voorm. 10 uur ds. B. Alkema. Nam. half 6 Ds. J v. d. Meulen. Woensdag 14 Maart 's avonds half 8 ds. B. Alkema. (Bidstoud voor het gewas. CHRISTELIJK OEREF. KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en 's avonds 6 uur Ds. Oosthoek. Woensdagavond half 8 Ds. Oost hoek. VRIJZ. QODSDIENSTIOEN Oebouw Religie en Kunst Rembrandtlaan Voorm half elf Ds. W. J. Wegerif van Utrecht. In dezen dienst zal liet nieuwe orgel in gebruik worden ge nomen. Historische Kring „Ferd. Huyck" Dinsdag 13 Maart, 's av. half 8 in de kleine zaal van „Religie en Kunst", Rembrandtlaan 20. Zondag 11 Maart is aanwezig ADVERTENTIËN Heden overleed plotseling Mejuffrouw Th. C. Diest Lorgion te Frcderiksoord. Algemeene kennisgeving Fam. J. BOERSTOEL Marktplein, Brummen. Gevraagd eene nette van 8 uur tot half een. Salaris f5.—per week. Brieven onder letter C Bureau van dit Blad. Gevraagd een net Zondags vrij. Adres Wilhelniinal. 4 Soestdijk. AANKOMEND gevraagd boven de 14 jaar in klein gezin. Brieven letter D Bureau van dit Blad. Te koop een nieuwerwetsche merk Sol, weinig gebruikt, koopsom billijk. Adres te bevr. Bureau van dit Blad. 16 4 pers. torpedo, spotkoopje f 125.—. Veldweg 8 b.h. Station Soest, Teief. 2194 Damesfiets met fietsenrek, samen f50-. Adres te bevr. Bureau van dit Blad. beschikbaar of te koop. Wil deze disponibel stellen voor een net en degelijk persoon, om een bode- of expeditiedienst te beginnen. Alleen serieuse en betrouwbare personen gelieve te reflecteeren. Br. fr. no. 214 Bureau van dit Blad. Toering, in prima staat, prachtig in lak, goed op banden, reserve wiel en koffer. ISEGER, Veenhuizerstraat 40B. P. VAN DOORN, Langestraat 139 Amersfoort Degelijk piano-onderwijs ook aan huis RUST- EN HERSTELLINGSOORD [tevens pension. R. Terpstra, Zuster W. Bai- neveld. Praamgracht 3 v<De Notaris A. O. DAMMERS te Soest zal op 's voorm. 11 uur in het café van Mej. de Wed. SUKKEL aan de Laanstr. te Soest Publiek verkoopen nabij de Laanstr. te Soest, Ka. Sectie G no. 1926, groot 2 49.10 H.A. In 3 perccomb. en massa. aan den Korten Molenw. te Soest, Kad. Sectie H no. 3493, groot 1.34.90 H,A. In 3 perc. en massa. Aanv. bij bet. koopp. Bet. koopp. voor of op den 16 April 1928. Inl. ten kantore van gen. Notaris. Breeder bij billetten. Nots. A. O. DAMMERS te Soest zal op 's v.m. 10 uur in het perceel Heuvelweg 8 te Soest, publiek om contant geld verkoopen: alstafels, stoelen, buffet, kast, naaimachine, gordijnen, spiegels, pendule's, schilderijen, kachel, fornuis, petroleumstel, gasstel, lampen glas- en aardewerk, zeil, kleeden, matten' loopers, porte-manteau, schrijftafel, theetafel', boeken, ledikanten met toebeh., spiegelkast waschtafels, nachtkast, enz. enz. Bezichtiging Donderdag 15 Maart 1928 van 10—4 uur. Namens den Heer G. de Haan te Soestdijk, zal ondergeteekende op Woensdag 14 Maart a.s. trachten aan te besteden Bestek en teekening h f2.50, hetwelk aan inschrijvers gerestitueerd wordt, te verkrijgen, Torenstraat 11, Soest. De Architect, J. PILOT op Vrijdag 16 Maart des avonds half 8 In het Stations-Koffiehuis te Soest. Een pracht film zal worden vertoond Leden vrije toegang. Nlet-leden 10 ct.entrée Komt in groote getale.

De Soester | 1928 | | pagina 2